Brons gewonnen, goud verloren SPORT Miljoenenstrijd om gunsten van Liverpool Kans dat Verstappen rentree maakt is groot Twijfelkont Chantal Groot te snel tevreden Huiszoeking bij Italiaanse voetbalclubs Simoni stelt kandidatuur eindzege Giro Vriezema verliest kort geding VdH eens niet de snelste Nuances n Culina Twente je - FC Twente heeft de rvan Jason Culina giste- ;rond. De aanvaller uit ede elftal van Ajax te- Enschede een contract ee seizoenen. De Au- die gisteren medisch jedgekeurd, mocht rvrij vertrekken bij de danise club. •voetballer ;mark dood dim - De Zweedse oud- lional en voormalig oach Orvar Bergmark is ag op 73-jarige leeftijd en. Bergmark, die in et Zweden in de finale WK stond, leed aan de an Parkinson. Bergmark ïvan de uitblinkers in Je, die met 5-2 werd ge il door Brazilië. De werd in dat jaar uitge- tot beste speler van het ergmark was 94-voudig lional en droeg het ie shirt in 1965 voor het incie komt ten tegemoet - De provincie Drenthe ibalclub Emmen tege- amen met een lening liljoen euro aan de ge- lEmmen. De gemeente ibedrag daarna gebrui- ide financiële proble- van BVO Emmen op te Het college van Gede- le Staten wil daarmee en dat het oog heeft voor atschappelijk belang van balclub. ine verhoogt ;et veiligheid - De Griekse autoritei- ben het aantal veilig- iedewerkers voor de sche Spelen verhoogd ÜOO tot 70.000. Het bud- rde veiligheid van de gaat daarmee omhoog jl miljard euro. Dat [Griekse minister van E Orde Yiorgos Voulga- zegd. nintonsters latste acht l- De Nederlandse nbadmintonploeg heeft Ite acht bereikt in de n de Uber Cup, de we- L Oranje versloeg Zuid- ji Jakarta in de kruisfina- 5-0. In de kwartfinale Herland tegenover De len. Zuid-Afrika was een iten te klein voor Neder- 0 Jie kwam niet in actie, gespaard voor de lale. Ook zonder de iiv was Oranje opper- In de drie enkelspelen [Nederlandse ploeg ld tien punten af. Karina [af er daarvan zeven af helle Edwards, 11-411- ract DSB Finse bond m - Schaatssponsor DSB h over de grens verster- t bedrijf van Dirk Sche- teft met de Finse bond een logocontract len, dat loopt tot en met ipische Spelen van Tu- D06. De Finse vrouwen nen schaatsen voortaan DSB-logo op de pakken sen. DSB heeft al over- isten met de Russen La- Sjepel, Lobkov en Sko- met de Amerikaanse selectie. Na afgelopen maakte het bedrijf be- [t verder te gaan met de ederlandse ploeg. aanval ica-talent - De selectie van de se voetbalclub Benfica en opnieuw opgeschrikt n hartaanval bij een van rs. Nu zakte de pas 18- luno Baiao plotseling in leen café. De aanvoer- het jeugd team werd in aar een ziekenhuis ge- Zijn toestand wordt als omschreven maar niet vaarlijk. Enkele maan den kreeg Miklós Feher ten competitiewedstrijd Sca op het veld een land. 1 Towers oond ch - Regerend lands- tn Eiffel Towers is gis- lin Den Bosch ont- De Nijmeegse basket- verloor van outsider et 82-85. Daarmee e stand in de halve fina- De andere halve fina- ïssen het Groningese en Astronauts uit Am- In die serie is de stand 5 nederlaag van Astro- 'Martiniplaza in Gro- 54-49). woensdag 12 mei 2004 'Club moet in handen blijven van echte fans' door Esther Gotink Liverpool - De Engelse miljo nair en Liverpool-fan Steve Morgan wil voorkomen dat zijn geliefde club in handen komt van de Thaise premier Thaksin Shinawatra. Morgan stelt voor om 61 miljoen pond (ruim 90 miljoen euro) in de Noord-En gelse club te investeren. Dat bod is hoger dan dat van de Thaise premier. Die heeft 80 miljoen euro over voor het 'merk' Liverpool. De fans van de 'reds', getraind door de Fransman Gérard Houllier, rea geren verdeeld in deze onver wachte strijd van het Grote Geld om hun club. Terwijl de strijd om de club, die vierde staat in het Premiership, in volle hevigheid woedt, was Liverpool-baas Rick Parry giste ren al op bezoek in Bangkok. Hij wil de deal snel rond krij gen. De Thaise premier Thaksin Shinawatra wil een belang van dertig procent in de Britse club kopen, en in ruil daarvoor de goede naam van het team ge bruiken voor marketingdoelein den. Behalve de commerciële rechten wil hij tevens dat de club een sportacademie opzet in Thailand. Het bestuur van Liverpool hakt volgende week de knoop door. Liverpool heeft de afgelopen drie seizoenen weinig gepres teerd, maar Shinawatra ziet veel potentieel in een team dat im mers al achttien keer lands kampioen is geweest. „Het is het tijdperk van de merkna men, met een naam van top kwaliteit als Liverpool kun je veel dingen doen", aldus zijn woordvoerder Chakrapot Pen- kai. Steve Morgan, een metselaar uit Jersey die zich heeft opge werkt tot de grootste huizen bouwer van Groot-Brittannië, maakt zich woedend om die ontwikkeling en eist dat de club 'in handen blijft van de echte fans'. Hij legde gisteren een te genbod op tafel van 110 mil joen euro: ruim 90 miljoen uit eigen zak. Het resterende be drag zou moeten worden opge hoest via een aandelenemissie. „Mijn voorstel garandeert dat de club eigendom blijft van de supporters, zoals het hoort, en bovendien genoeg kapitaal brengt voor de aankoop van nieuwe spelers en de bouw van een nieuw stadion." Omdat Shinawatra's bod gisteren zo goed als rond leek, is het de vraag of het Morgan nog lukt de onderhandelingen open te bre ken. Volgens de Sunday Times Rich List - de Engelse Forbes - heeft Morgan een vermogen van 463 miljoen euro. In maart deed hij al eens een bod op de aandelen in Liverpool, zo'n 74 miljoen euro - dat werd afgewezen. De club wilde gisteren niet reage ren op zijn nieuwe voorstel. De georganiseerde supporters reageren afwachtend. „Liver pool heeft een enorme fan-ba- sis in Thailand, dus ik denk dat het gros van de supporters geen enkel bezwaar heeft tegen een investering uit dat land", rea geerde woordvoerder van de supportersclub Dave Murphy. „Zolang het geld maar op de goede plek terechtkomt. De vraag is nog steeds wat Shina- wantra met zijn aandeel in dit Britse team wil. Wat schuilt er achter?" Op het internet is intussen wel een brede discussie aan de gang. Voor een enkeling zijn de mensenrechten in Thailand re den voor zorgen. Reds-suppor- ter Sahaf uit Singapore liet een lokale krant in Liverpool giste ren weten: „Thaksin koopt aan delen in de club? Dat is slecht nieuws. Een smet op het bla zoen van Liverpool." Beaston Lee, een andere fan uit Singapore, bestreed dat: „Er is niks mis met de mensenrechten onder Shinawatra. Bovendien is de Thaise economie sinds zijn aantreden flink verbeterd, zijn belang in de club kan alleen maar positieve gevolgen heb ben." De interesse vanuit Thailand is het zoveelste voorbeeld van de toenemende belangstelling voor het Engels voetbal. De Rus Abramovich verscheen vorig jaar uit het niets en inves teerde honderden miljoenen in Chelsea. Het leverde hem dit jaar echter geen kampioen schap op. Egyptisch zakenman en Harrods-eigenaar Mohamed Al Fayed hielp de club Fulham met 148 miljoen terug in de top-10 van de eredivisie. Ook Shinawatra deed eerder dit jaar een bod op het Londense Fulham, wat voor metselonder- nemer Morgan overigens een duidelijk bewijs is dat de Thaise premier geen 'echte Liverpool- fan' kan zijn. sittard - Jos Verstappen kan wellicht toch nog dit jaar zijn rentree maken in de Formule 1. Er is een kans dat de 32-jarige coureur al op 13 juni in Canada een Jordan bestuurt als vervan ger van Giorgio Pantano. De Italiaan heeft nog niet aan al zijn sponsorverplichtingen vol daan. Van teambaas Eddie Jor dan heeft hij tot eind van deze maand de tijd gekregen de res terende twee miljoen dollar te betalen. Doet hij dat niet, dan komt het stoeltje van de tweede Jordan - naast de Duitser Nick Heidfeld - vrij. Het is niet toevallig dat Verstap pen vorige week door Jordan is uitgenodigd om op 1 juni op het circuit van Süverstone te testen met de Jordan EJ14. Dat de teambaas Verstappen daar bij tevens gebruikt als drukmid del om Pantano tot betalen aan te zetten mag duidelijk zijn, maar toch zijn de kansen voor Verstappen om zijn rentree te kunnen maken vrij groot. De sponsors van Pantano, zo wordt gezegd door Italiaanse kenners, zouden niet langer be reid zijn het complete bedrag op te hoesten nu de prestaties van Pantano zwaar tegenvallen en de coureur publicitair niet hoog scoort. Geruchten uit Duitsland en En geland dat Verstappen de ver vanger wordt van Heidfeld zijn minder serieus. Weliswaar brengt de Duitser weinig spon sorgeld mee, maar hij heeft in de tot nu toe gereden races aangetoond aanzienlijk sneller te zijn dan Pantano. Jordan wil Heidfeld daarom behouden en hoopt met het aantrekken van Verstappen twee rijders te heb ben die elkaar stimuleren meer uit de auto te halen. Eddie Jordan gaf twee weken geleden nog duidelijk te kennen dat een rentree van Verstappen bij zijn team uitgesloten is, maar drukt zich nu cryptischer uit. „Het is nog te vroeg om iets te zeggen." Chantal Groot viert haar bronzen plak. Foto: ANP/Toussaint Kluiters door Arjen Vos Madrid - „Jammer dat ik geen goud heb, maar brons is ook erg mooi." Chantal Groot kon er niet zo mee zitten dat ze gisteren tij dens het EK zwemmen slechts zevenhonderdste van een secon de van het goud op de 50 meter vlinderslag verwijderd bleef. Haar trainer Fedor Hes wel. Brons gewonnen, maar goud verloren? Hes knikte. Al toen Groot het bad indook, zag Hes dat het niet goed zat. „Ik dacht: laat maar." En ook van tevoren had Hes al twijfels over de goede afloop. „Chantal stond niet vol overtuiging op het startblok. Vandaag had ze goud kunnen pakken. Maar ik siena/anp/rtr/sid - De Italiaan se antimaffiapolitie heeft giste ren huiszoekingen verricht bij een aantal voetbalclubs, waar onder vier uit de Serie A. Zij on derzoekt banden tussen voet balclubs, de georganiseerde misdaad en de gokwereld. De kantoren van Siena, Reggi- na, Chievo Verona en Lecce kregen bezoek, evenals clubs uit de Serie B en C. Spelers zou den geld van de maffia hebben geaccepteerd om de uitslagen van wedstrijden te beïnvloeden. Via internet zou op deze wed strijden worden gegokt. Een van de duels was die tussen Lecce en Siena (0-0). Tijdens een afgeluisterd telefoonge sprek voorspelt een keeper van Siena al voor de wedstrijd dat deze in 0-0 zal eindigen. Volgens de directeur van Siena, Walter Scapigliati, worden twaalf clubs uit de Serie A ver dacht, en wordt zijn club gezien als slachtoffer in de zaak. proefde dat ze niet voor goud ging, maar voor een medaille. En dan pak je ook geen goud. Terwijl dit voor haar, tussen al die zwemmers die vol in trai ning zijn, een opgelegde kans was. Dan moet je verder durven reiken." Harde woorden van een coach over een pupil die zojuist een EK-medaLüe in haar tas had ge stoken. Groot (21) kampt met een mentaal probleem. Ze twij felt. Aan haar sport, aan haar studie. Ze krijgt mentale bege leiding, maar zelfs daaraan twij felt ze. In Fedor Hes lijkt ze bij de Amsterdamse profploeg TZA niet de trainer te hebben die haar het juiste pad wijst. Hes hanteert het principe dat de sporter zelf grote invloed moet BADMINTON Jakarta. Uber Cup, vrouwen. Kruisfinale: Nederland - Zuid-Afrika 3-0. De Wit - Edwards 11-4 11-3, Meulendijks - Botts 11-011-0, Beenhakker - Viljoen 11-311-0. BASKETBAL Rijswijk. Playoff NK mannen, halve finales (best-of-five). Tulip Den Bosch - EiffelTowers Nijmegen 85- 82 (36-45), eindstand: 3-1. MPC Capitals Groningen - Demons Astronauts 64-49 (26-25), stand: 2-2. New York. NBA Play-offs. Eastern Conference, halve finales: Miami Heat - Indiana Pacers 94-87, stand in best-of-7: 1- 2. Western Conference, halve finales: Sacramen to Kings - Minnesota Timberwolves 113-114 na verlenging, stand in best-of-7: 1-2. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3399, 11.05.2004 4.13.16.17.19.22.37.40. 42.47.53.56.57.58.63.65. 72.73.74.76 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Hamburg. Masters Series, 2.4 miljoen euro. Eerste ronde: Henman (GBr/5) - Seppi (Ita) 7- 5 6-1 6-3, Hanescu (Roe) - Mirnyi (WRu) 7-6 3-6 6-3, Burgsmüller (Dui) - Schüttler (Dui/4) 6-4 6-7 6-4. Rome. Vrouwen, 1,1 miljoen euro. Eerste ronde: Vento-Kabchi (Ven) - Koukalova (Tsj) 7-6 2-6 6-4, Camerin (Ita) - Dokic (Ser) 7-5 7-5, Lichovtseva (Rus) - Loit (Fra) 6-4 3-6 hebben op de keuzes die hij maakt in zijn profloopbaan. „Het is haar sportcarrière." Laissez faire, noemde Jacco Verhaeren dat, en daarmee be doelde hij dat de sporter bij col lega Hes in grote mate zelfbe- slissingsrecht heeft. Zo wilde Groot niet mee op trainingsstage in Limerick, de afgelopen weken. De Amster damse gaf de voorkeur aan een rustige voorbereiding op het EK, thuis in het Sloterparkbad. „Dat was niet wat ik in mijn hoofd had", erkende Hes gis teravond. „Maar zij wilde het zo. Uiteindelijk hebben we een compromis gevonden. Ze is thuisgebleven maar heeft toch wel behoorlijk gewerkt. Ze is nu half uitgerust aan de start ver- UITSLAGEN 7-6, Dechy (Fra) - Brandi (PRj) 6-4 6-4, Shaughnessy (VSt) - Kostanic (Kro) 6-4 7-6. Tweede ronde: Sjarapova (Rus) - Dementieva (Rus/6) 6-1 6-4. VOETBAL Frankrijk: Lens- Auxerre 1-3, Bordeaux - Pa ris SG 3 - 0 Stand aan kop: Lyon 35 - 73, Monaco 35 - 71, Paris SG 36 - 70, Auxerre 36 - 61, So- chaux 35 - 60, Nantes 35 - 56 WIELRENNEN Ronde' van Italië. Derde etappe Pontremoli - Corno alia Scale: 1. Simoni (Ita) 191 km in 5.46.09 (33,107 km/uur), 2. Cunego (Ita) 0.15, 3. Pellizotti (Ita) 0.16, 4. Fugueras (Ita), 5. Popovitsj (Oek) 6. Mazzoleni (Ita) 0.32, 7. Trampusch (Oos), 8. Garzelli (Ita) 0.34, 9. Cioni (Ita), 10. Noé (Ita), Algemeen klassement: 1. Simoni 14 13.58, 2. Cunego 0.13, 3. Popovitsj 0.21, 4. Pellizotti 0.29, 5. Trampusch 0 41, 6 Figueras 0.45, 7. Cioni 0 52, 8. Gontsjar (Oek) 0.58, 9. Gar- zelli 1.05,10. Mazzoleni (Ita) 1 06. Beierfeld. Vredeskoers. Vierde etappe, Eisleben - Beierfeld: 1. Scarpo- ni (Ita) 207,5 kilometer in 5.15.35, 2. Beu- chat (Zwi), 3. Romanik (Pol) 0.06, 4. Van de Wouver (Bel) 0.13, 5. Kobolnev (Rus) 0.25, 6. Kohut (Pol). Algemeen klassement: 1. Scarponi 14.37.17, 2. Beuchat0.p4, 3. Kohut 0.08. IJSHOCKEY New York. NHL play-offs. Eastern Conference, finale: Tampa Bay Light ning - Philadelphia Flyers 2-6. Stand in best- of-7 Hamburg. Mannen, 2,4 miljoen euro. Eerste ronde: Ljubicic (Kro) - Verkerk (Ned) 7- schenen. Daar kon ik wel ach terstaan." Een compromis, geheel in de stijl van het poldermodel. De vraag is of dat in de topsport de juiste aanpak is. Van beide iets is vaak twee keer niks. Verhae ren moet er niet veel van weten. Hij staat een andere methode van leiderschap voor. De coach van de Philips-ploeg geeft zijn zwemmers minder ruimte voor eigen beslissingen. Paul Bergen is nog meer dan Verhaeren het andere uiterste van Hes en be paalt helemóal alles zelf. Ver haeren: „Ik overleg wel met mijn sporters, maar ik neem de beslissingen. En als de sporter zich daarin niet kan vinden, dan moet hij een andere trainer zoeken. Maar er zijn sporters 5 7-6. ZWEMMEN Madrid. EK langebaan. Vrouwen 200 rug: 1. Komarova (Rus) 2.10,97, 2. Car man (Slv) 2.13,12, 3. Jovanovic (Kro) 2.13,95, 4. Maracineanu (Fra) 2.14,28, 5. Amsjennikova (Oek) 2.14,73, 6. Szepesi (Hon) 2.15,58, 7. Putra (Fra) 2.17,88, 8. Karaster- giou (Gri) 2.19,02. 50 vlinder: 1Soetjaguina (Rus) 27,04, 2. Mo- ravcova (Slw) 27,09, 3. Groot (Ned) 27,11, 4. Ottesen (Den) 27,19, 5. Borochovski (Isr) 27,27, 6. Draxler (Oos) 27,29, 7. San Juan (Spa) 27,44, 8. Poptsjanka (WRu) 27,65. 4x200 vrij: 1. Spanje 8.03,41, 2. Frankrijk 8.06.04, 3, Roemenië 8.06,26, 4. Zweden 8.06,36, 5. Nederland (Lemmen, Van Stralen, Groot, Veldhuis) 8.09,67, 6. Slovenië 8.15.05, 7. Italië 8.15,60, 8. Griekenland 8.18,51. Mannen 100 rug: 1 Cseh (Hon) 55,26, 2. Rogan (Oos) 55,27, 3. Theloke (Dui) 55,39, 4 Medvesek (Slv) 55,49, 5. Vjatsjanin (Rus) 55,78, 6. Ko- zulj (Kro) 55,78, 7. Alesjm (Rus) 55,96, 8. Buyunkuncu (Tur) 56,14 100 school: 1. Lisigor (Oek) 1.01,13, 2 Duboscq (Fra) 1.01,25, 3. Bodor (Hon) 1.01,54, 4. Komornikov (Rus) 1.01,68, 5. Gustavsson (Zwe) 1.01,99, 6. Dimo (Oek) 1.02,00, 7. Bossini (Ita) 1.02,16, 8. Tahirovic (Slv) 1.02,35. 50 vlinder: 1. Breus (Oek) 24,02, 2. Skvortsov (Rus) 24,05, 3. Serdinov (Oek) 24,16, 4, Hard (Fin) 24,22, 5. Korotisjkin (Rus) 24,23, 6. Gaspar (Hon) 24,38, 7. Holst (Ned) 24,50, 8. Andkjër (Den) 24,63 bij wie mijn aanpak niet, en die van Fedor juist wèl werkt. Die zwemmers moet hij om zich heen verzamelen." Chantal Groot hoort daar niet bij, dat werd gisteren wel dui delijk. Ze heeft 'toch wel ver trouwen' in Hes, stelde ze, maar er klonk weinig overtui ging uit de manier waaróp ze dat zei. Groot had vanaf januari niet zoveel zin in zwemmen. Ze noemde het EK gisteren een 'bijwedstrijdje', maar tegelijker tijd wilde ze wel volkomen uit gerust naar Madrid om daar te kunnen pieken. In een olym pisch jaar is dat bepaald geen usance. Groot: „Ik heb getwij feld of ik het nog wel kon. Deze medaille geeft vertrouwen. corno alla scale/anp - Gilberto Simoni heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Italië gewonnen en opnieuw zijn kandidatuur gesteld voor de eindzege. De 32-jarige Italiaan se wielrenner kwam in de eer ste bergrit van de Giro 2004 met voldoende voorsprong boven in Corno alia Scale om ook de rose leiderstrui te mogen aantrek ken. Simoni was in 2001 en vorig jaar ook al de beste in Ronde van Italië. Gisteren toonde hij andermaal aan over macht te beschikken, vooral bergop. De kopman van Saeco was na een rit over 191 kilometer van Pontremoli naar Corno alia Scale zijn landgeno ten Damiano Cunego, zijn meesterknecht, en Franco Pelli zotti de baas. In de algemene rangschikking heeft Simoni dertien seconden voorsprong op Cunego, de win naar van de tweede etappe. De Oekraïnse kanshebber Jaroslav Popovitsj is derde op 0.21 van Simoni. door Arnold Aarts santpoort-zuid - Bondscoach Cor van der Geest was opge stapt als Daniëlle Vriezema via de rechter deelname aan de EK judo had afgedwongen. Vrieze ma verloor gisteren het kort ge ding dat ze voor de rechtbank van Utrecht had aangespannen tegen de judobond. Vriezema kan zich door deze uitspraak niet meer kwalificeren voor de Olympische Spelen in Athene. Bondscoach Marjolein van Unen selecteerde vorige maand voor de EK in het gewicht tot 63 kilogram Elisabeth Willeboord- se. Vriezema vocht die beslis sing aan omdat volgens haar van de toegezegde selectiecrite ria was afgeweken en dat er ook sprake was van een oneerlijke beoordeling. De EK judo wor den vrijdag tot en met zondag in Boekarest gehouden. Van der Geest zegt zijn ontslag te hadden ingediend als Vrieze ma in het gelijk was gesteld. „Uit schaamte", verklaart hij. „Dan hadden wij het als bonds- coaches zo slecht gedaan, dat een sporter zomaar een gat kan schieten in onze beslissing. In het verleden werd alles op pa pier gezet om alle discussie te voorkomen. Nu hebben we juist ruimte gelaten voor de ex pertise van de bondscoaches. We moeten autonoom kunnen werken." madrid/gpd - Pieter van den Hoogenband verliest niet vaak, maar gisteren Was het eindelijk weer eens zo ver. Hij plaatste zich tijdens het EK in Madrid niet als snelste voor de finale van de 100 meter vrij, die van daag wordt afgewerkt, maar als tweede. Zijn tijd van 49,49 se conden was behoorlijk langza mer dan die van de winnende Italiaan Magnini (49,19), en dat viel de Eindhovenaar toch wat tegen. Natuurlijk is het niet belangrijk. Vandaag pas worden de me dailles verdeeld en zelfs dan is een overwinning niet het be langrijkst. Van den Hoogen band werkt in Madrid vooral aan het vlakker maken van zijn race. „Hij moet minder onstui mig zwemmen", legde coach Jacco Verhaeren uit. „Zijn slag- frequentie moet lager, dan zwemt hij effectiever. Alleen vertrok hij in de halve finale weer iets té rustig." Soms hoor je een verhaal over de spelers van het Neder lands voetbalelftal en dan trekt er een rimpeling door je ziel. Op slag van een behoorlijk belang rijk toernooi was er de afgelo pen dagen weer zo'n kink in de kabel (sorry voorde niet bedoel de woordspe ling) waar door je als buitenstaan der meteen weer een wat laffe smaak in de mond zou kunnen krij gen. De feiten: er wordt een boek op de markt ge bracht waarin foto's van sla pende voetbal lers, waar mooie bij schriften van bekende schrijvers aan toegevoegd worden en dat boek wordt niet al te duur aangepre zen voor een naar voetbalsucces hongerende natie. De top van de ijsberg is dat de opbrengsten naar een goed doel gaan: succes moet dus verzekerd zijn. Iedereen en alles werkt gratis mee, fotografen, schrijvers, drukkers, iedereen. Dan komt de tegenwind. De spelers weigeren hun mede werking aan het uitbrengen van het boek en oude wonden wor den snel geopend. Geen jodium helpt, de eerste meningen schieten al door de wereld: drie spelers (knipoog, je snapt natuurlijk wel wie we be doelen) waren al niet op de af spraak met de fotograaf en ja, dat zijn natuurlijk die arrogan te gasten die het nooit afleren. Andere jongens zijn braaf in een Noordwijks bed gaan liggen en hun vrouwen hebben het zelfs mooie foto's genoemd, dus waar hebben we het nou eigenlijk over? We hebben het enerzijds over stemmingmakerij en daarnaast over vooral miscommunicatie. De betrokken spelers dachten onderdeel van een tentoonstel ling te zijn, de schrijvers dach ten aangehangen te worden in een reizende winkel van oranje en de Stich ting Spieren voor Spieren dacht lekker wat centjes te krijgen als heel Nederland op apegapen naar de slapende spe lers zou kijken. Een leuk cadeau voor de koffie tafel. Bespied een mooi slapende Van Nistelrooij (indrukwekkend ingezet borsthaar, door mijn vrouw bewonderd!) of kijk naar werkelijk affreuze tatoeages van Stam. Dat ie mand zulke tekeningen durft te laten zetten, daar alleen al om zou je het boek moeten kopen. De stemming makerij begon inderdaad, de betrokken spe lers (neen, ik noem hier dus geen namen, want dat zou spekkie zijn voor de gebo ren criticas ters) hadden zaken misbe- grepen of hadden andere pro blemen, maar daar was nog uit te komen. Andere spelers riepen dat ze graag in wilden springen. Tot het moment van schrijven gaat de officiële uitgave van het slaapboek niet door, terwijl de spelers van het Nederlands elftal er alles aan gelegen is een beetje goed in de markt te komen bij Het Nederlandse Volk. Deze oranjeploeg mist n.l. warmte en we weten allen waarom. Je dient dan gebaren te maken en dat gebaar in dezen is sir& pel: de spelers dienen de hotmel te nemen en de mensen die met dat boek bezig waren zullen moeten toegeven dat hun com municatieve spel van de laatste weken niet bepaald sterk is ge weest. Iedereen moet nu nuances aan brengen, mensen moeten bui gen, hun trots inslikken of ge woon vent zijn en excuses aan bieden. Alle partijen dus. Dan wint iedereen, vooral de patiënten van Spieren voor Spieren en een beetje die spelers, die het toch al licht verkorven hebben bij de massa. Nuances dus. Toegei>en en in schikkelijk zijn. Alleen mensen die ruim van ge loof zijn en die zichzelf niet erg belangrijk vinden, kunnen dat. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17