Estafetteploeg ligt op olympische koers SPORT 'De dubbeldekker kwam geen meter vooruit' Het gevecht van Vriezema Jong Ajax: nog geen schaal, wel bloemen Olympische pleister Zilveren plak achter Frankrijk tijdens EK zwemmen in Madrid Kamp Trabelsi erg boos op Ronald Koeman /B leurt met Ie reserves ade - De KNVB leurt wan- met de bekerfinale Jong )ng Feyenoord, die voor ide maandag op de rol )e eindstrijd zou oor- ;elijk in het Roda-stadion Jd worden, maar de voet- id ziet dat niet zitten. De lbond vreest dat de orga- in Kerkrade niet opti- al zijn voor het beladen laar geen enkele andere ilhet stokje overnemen. |rt Oscar weer Schumacher - Autocoureur Michael [lacher is voor de tweede ot de beste mondiale fan van het jaar uitgeroe- jj de wouwen ging de jis Award, ook wel de )scar genoemd, naar de se golfster Annika Sören- Iwemster Inge de Bruijn tóe tot de vijf genomi- i Wonderen it weer dam - Routinier Kees van ren is bij Feyenoord te- >erd op het trainings- e 35-jarige verdediger >p tijd fit te zijn voor de competitiewedstrijd te- Zwolle, zondag in de [ij is sinds half februari hakeld door een achil- blessure. Van Wonderen a dit seizoen als prof- Ier. dinsdag 11 MEI 2004 erk zakt plaatsen o veilig inst - De vrouwen van Alec- 'n zich zondag in veilig- peeld in de overgangs- •e Leiderdorpse hoc^ wonnen met 3-0 bij 't B. Alecto kwam in de op voorsprong door Huisman op aangeven w' lerique van Kauuwen. r4eede helft vergrootte n de marge. De eind- vam op 3-0 door een ■ter van Van Kauuwen. Inge Dekker: zilver met de estafetteploeg. Foto: ANP/Toussaint Kluiters Tennisser Martin Ver vier plaatsen gezakt op diale plaatsingslijst, die anisatie ATP gisteren irde. Hij duikelde van naar achttien en moet :halken weer voor zich als beste Nederlander, lurger bleef zestiende. ry schrijft liedenis Hij was door zijn col- tot beste voetballer van [in Engeland uitgeroe- gisteren kozen de Engel- jaljournalisten eveneens 'lenry tot beste speler "gelopen seizoen. De i, topscorer van Arse- eg 90 procent van de jJn. Ver achter hem ein- ïf ank Lampard van Chel- vveede. elbeenbreuk longen am - Wielrenster Jo in Dongen-Cools is ze- tot zes weken uitge ef De 37-jarige natio- npioene tijdrijden uit ïarnis heeft haar sleu- gebroken. Van Dongen '.aterdag in de Flevotour it asfalt. nintonsters jen klop De Nederlandse bad- iters waren in de twee- pswedstrijd om de Uber wereldkampioenschap luwenteams, niet opge- tegen China. Oranje Jakarta klop met 5-0. deulendijks was de eni- et een Chinese oppo- stig wist te maken. Ze tegen Mi Zhou nog een et vuur (5-11 13-10 5- lukten Karina de Wit en Beenhakker niet. De oor van Ruina Gong kker van Xingfang Xie. {haast met ipisch dak De stad Athene is gis- otseling begonnen met :age van het veelbe- dak op het gloednieu- ipisch stadion. De mheden aan het dak ien dagen voor afloop ultimatum van het IOC tgo wint ide etappe ion - De Italiaan Da- Junego heeft de tweede 'an de Ronde van Italië en. De rit van 183 kilo- ing van Novi Ligure ntremoli. Bradley Mc- d tweede en neemt de lerstrui over van de Pollack. door Arjen Vos Madrid - Er was vooraf een beetje gehoopt op goud, uitein delijk werd het zilver. De Neder landse vrouwenestafetteploeg op de 4x100 meter vrije slag moest gisteren tijdens de eerste dag van het EK zwemmen in Ma drid haar meerdere erkennen in Frankrijk. Tevredenheid over heerste echter, want dë splittij- den waren mooi. Zeker gezien de trainingsfase waarin de Oran je-meiden verkeren. Zo klokte Marleen Veldhuis als slotzwemster een splittijd van 54,03 seconden, de op-een-na- beste splittijd van de wedstrijd. Chantal Groot kwam tot 55,94, Inge Dekker tot 55,98 en Anna bel Kosten zette een keurige 55,44 op het uitslagenformulier. Bondscoach André Cats kwam na de race wat ongelukkig uit de hoek. Hij vergiste zich bij het uitrekenen van de splittijden en vertelde Kosten dat ze 56,44 ge zwommen had, een seconde langzamer dus. De zwemster reageerde ontzet, maar kreeg even later te horen dat er spra ke was van een vergissing. „Ge lukkig wel, want die medede ling van de bondscoach viel me erg tegen", aldus de opgeluchte Kosten. „Ik had echt het idee dat ik sneller zwom dan in de series en dat bleek dus achteraf ook het geval te zijn." Cats bezwoer gisteren dat er niet veel conclusies aan de in Madrid te zwemmen tijden ver bonden moeten worden. Het toernooi staat immers in het te ken van de voorbereiding op de Spelen. Maar tegelijkertijd om armde hij gretig de prestatie van zijn estafetteploeg. „Als ik zie welke tijden de meiden hier zwemmen, terwijl ze na onze trainingsstage in Ierland niet eens uitgerust zijn... Dit is een verschrikkelijk goed niveau." Ook Fedor Hes, bij de Amster damse profploeg TZA coach van Groot en Veldhuis, was dik tevreden. „Ik weet wel dat de Spelen alles overheersen, maar het is en blijft een EK. En dan zijn deze tijden een enorme boost voor het team." Mogelijk brengt Ewout Holst vandaag de tweede Nederland se medaille binnen. Op de 50 meter vlinderslag, geen olym pisch nummer, zwom hij gister avond in de halve finale de vijf de tijd (24,31 seconden). Veel belovend voor de finale, vond Hes. Chantal Groot plaatste zich bij de vrouwen als vierde (27,12) voor de finale van dat nummer. Inge Dekker bleef ste ken op de twaalfde plaats (27,78) en is uitgeschakeld. Thijs van Valkengoed stelde te leur door al in de series van de 100 meter schoolslag te sneuve len. De TZA-sprinter reikte niet verder dan de twintigste plaats in een tijd van 1.04,13. Van Val kengoed verscheen zoals zo ve len niet uitgerust in Madrid. Hij heeft gewoon doorgetraind en maakte zich daarom niet druk om de tegenvallende prestatie. Ook Cats wilde er niet al teveel woorden aan vuil maken. Van Hooijdonk kan niet genoeg krijgen van titelfeest Fenerbahce door Marcel van der Kraan Istanbul - De eerste landstitel in zijn carrière moest zondag nacht wel even worden gevierd. De dag na het feest klinkt de stem van de topscorer en grote vedette bij Fenerbahce nog brak. Maar Pierre van Hooij donk zegt met een gulle lach dat de kater meevalt. „Hij is aardig gevallen. Ik had wel wat op, ja. We hadden met het hele bestuur en alle spelers een nachtclub afgehuurd." In zijn villa, die uitkijkt over de Bosporus, heeft de Nederlander de volgende dag de tv op het sportkanaal gezet, waarop lou ter beelden zijn te zien van geel-blauwe menigtes. Tussen door zijn er herhalingen van de wedstrijd, de terugtocht naar Istanbul en de rit met de enor me dubbeldekker vanaf het vliegveld naar het'centrum van de stad. „We kwamen 's nachts om half één terug met het vliegtuig. Daar stonden duizenden men sen ons op te wachten. Het was een groot feest. Probeer dan eens met een open bus door de stad te rijden. In Nederland zet ten ze op de rijksweg misschien de auto nog $an de kant. Dat werkt in een miljoenenstad als Istanbul even anders. Overal Pierre van Hoooijdonk heeft ook in Turkije alle reden voor een feestje. Foto: EPA/Aykut zetten de Turken hun auto neer, die dubbeldekker kwam geen meter vooruit." Voor de buitenlandse spelers in het elftal van de Duitse trainer Christoph Daum vloeide de al cohol in het afgehuurde etablis sement later rijkelijk. Het vijf tiende landskampioenschap van Fenerbahce werd tot in de vroege uurtjes gevierd met de president, Aziz Yildirim. Van Hooijdonk: „Die man is natuur lijk in de zevende hemel. Hij heeft nogal wat geld gepompt in deze club, zeg. Dan is het leuk als je er wat voor terug krijgt." Yildirim kocht een paar jaar ge leden onder meer uit eigen zak de Argentijnse international Or- UITSLAGEN BADMINTON Jakarta. Uber Cup, WK vrouwenteams. Groep W, tweede wedstrijd: Nederland - China 0-5. De Wit - Gong 11-13 5-11, Meulendijks - Zhou 5-11 13-10 5-11, Beenhakker - Xie 2-11 2-11, Van Dooremalen/Krab - Yang/Huang 0- 15 2-15, De Wit/Beenhakker - Wei/Zhao 1-15 3-15. Eindstand: 1. China 2-4 (10-0), Neder land 2-2 (3-7), 3. Indonesië 2-8. Nederland naar tussenronde. GOLF Charlotte. Amerikaanse proftour, 4,7 miljoen euro. Eindstand: 1. Sindelar (VSt) 277 slagen (11 onder par), 2. Oberholser (VSt) 277, Sin delar wint na barrage, 3. Woods (VSt), Franco (Par) 278, 5. Mickelson (VSt), Flesch (VSt), Begay (VSt), Maggert (VSt) 279. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3398, d.d. 10.05.2004 1.11.13.14.17.21.24.32,34. 38.40.45.47.48.50.54.62.63 70.76 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Rome. Vrouwen, 1,1 miljoen euro. Eerste ronde: Sharapova (Rus) - Perebiynis (Oek) 6-4 7-5, Safina (Rus) - Santangelo (Ita) 6-3 6-2, Bovina (Rus) - Pisnik (Slv) 6-3 1-6 6- 0, Golovin (Fra) - Craybas (VSt) 6-4 6-2, Mar- rero (Spa) - Panova (Rus) 6-1 7-6, Schiavone (Ita) - Pratt (Aus) 6-2 6-3, Sanchez-Lorenzo (Spa) -Testud (Fra) 3-6 6-3 6-4, Douchevina (Rus) - Black (Zim) 6-4 5-7 6-4, Reeves (VSt) - Raymond (VSt) 6-4 3-6 6-2, Elia (Ita) - Schett (Oos) 6-4 6-4, Randriantefy (Mad) - Maleeva (Bul) 6-3 4-6 6-4, Kuznetsova (Rus) - Molik (Aus) 6-2 4-6 6-4. WIELRENNEN Genua. Ronde van Italië. Derde etappe (Novi Ligure-Pontremoli): 1. Cunego (Ita) 184 km in 4.37.08, 2. McGee (Aus), 3. Moreni (Ita). 4. Astarloa (Spa), 5. Mazzoleni (Ita), 6. Tram- pusch (Aus), 7. Rebellin (Ita), 8. Garzelli (Ita), 9. Di Grande (Ita), 10. Popovych (Oek)', 50. Vierhouten, 137. Van Velzen. Algemeen klassement: 1 McGee, 2. Popovych 0.32, 3. Trampusch 0.36, 4. Cunego 0.37, 5. Moreni 0.39, 6. Cioni 0.45, 7. Rebellin, Pospyeyev, Simoni 0.47, 63. Vierhouten 3.46, 124. Jan van Velzen 11 41. Madrid. EK, finales Mannen 50 vlinder, geplaatst voor finale: Hard (Fin) 24,06, Breus (Oek) 24,10, Serdinov (Oek) 24,24, Korotisjkin (Rus) 24,30, Holst (Ned) 24,31, Gaspar (Hon) 24,36, Andkjaer (Den) 24,39, Skvortsov (Rus) 24,45. 100 school: uitgeschakeld in de series. 20. Van Valkengoed 1.04,13. 400 vrij, finale: 1. Brembilla (Ita) 3.49,14, 2. Priloekov (Rus) 3.49,51, 3. Coman (Roe) 3.49,52, 4. Carstensen (Den) 3.50,32, 5. Ro- solino (Ita) 3.50,92, 6. Manganas (Gri) 3.52,74, 7. Fesenko (Oek) 3.52,77, 8. Wiide- boer (Spa) 3.53,47. 4x100 vrij, finale: 1 Italië 3.15,66, 2. Rus land 3.17,00, 3. Frankrijk 3.18,10, 4. Zwe den 3.19,62, 5. Oekraïne 3.20,56, 6. Grie kenland 3.21,26, 7. Litouwen 3.21,32, 8. Slovenië 3.21,74. Vrouwen 50 vlinder, geplaatst voor finale Moravcova (Slw) 26,83, Soetiagoeina (Rus) 27,06, Drax- ler (Oos) 27,11, Poptsjanka (WRu) 27,12, Groot (Ned) 27,12, Ottesen (Den) 27,25, San Juan (Spa) 27,31, Borochovski (Isr) 27,32. Uitgeschakeld in halve finales: 12. Dekker 27,78. 400 wissel, finale: 1. Klotsjkova (Oek) 4.38,52, 2. Risztov (Hon) 4.40,34, 3 Klinar (Slv) 4.46,05, 4. Jakabos (Hon) 4.48,13, 5. Caslaru (Roe) 4.49,37, 6. Martinova (Rus) 4.51,27, 7. Filippi (Ita) 4.51,50, 8. Angelop- oulou (Gri) 4.53,98 4x100 vrij, finale: 1. Frankrijk 3.40,67, 2. Ne derland (Groot, Dekker, Kosten, Veldhuis) 3.41,39, 3. Zweden 3.43,54, 4. Wit-Rusland 3.43,92, 5 Italië 3.45,72, 6. Spanje 3.46,71, 7. Denemarken 3 46,77, 8. Zwitser land 3.50.62. door Gijs van Oosten utrecht - In een laatste stuip trekking probeerde Daniëlle Vriezema gisteren in Utrecht via een kort geding tegen de ju- dobond deelname aan de Euro pese kampioenschappen af te dwingen. Overtuigend was haar argumentatie geenszins, niet in het minst door geklungel van haar- raadsman. Alsof hij een mogelijke afwij zing voorvoelde diende mr. Van Minnen, advocaat van Vrieze ma, op de valreep een aanvul lende vordering in. Hij vroeg mr. H. Schepen, de president van de rechtbank, de judobond een beslissingswedstrijd uit te schrijven tussen Vriezema en haar concurrente Elisabeth Wil- leboordse voor een plaats op de EK in de gewichtsklasse tot 63 kilo. De beslissingswedstrijd, de zo genaamde 'judo-offzou bin nen 24 uur gehouden moeten worden, want morgenochtend vertrekt de sportploeg naar Boekarest waar vrijdag de Euro pese kampioenschappen be ginnen. Een voorstel dat gezien de tijdspanne niet uitvoerbaar is en typerend was voor het pa niekvoetbal in het kamp Vrieze- Zij was tot twee maanden gele den de 'leading lady' in het ge wicht tot 63 kilo, totdat ze tot haar ontsteltenis kreeg te stel len met de concurrentie van Willeboordse. De loopbaan van de Zeeuwse judoka wordt ge kenmerkt door blessures, maar eenmaal fit begon ze in maart aan een inhaalrace voor het olympische startbewijs. Niet zonder succes, want in drie achtereenvolgende Europese A- toernooien presteerde Wille boordse beter dan Vriezema en steeg ze naar de achtste plaats van de geschoonde Europese ranglijst. Precies een plaats achter Vriezema. Op basis van de ranglijst kun nen de atleten zich kwalificeren voor de Olympische Spelen. Zowel Vriezema als Willeboord se is nog niet geplaatst. Ze heb ben de te verdienen punten op de EK - het laatste kwalificatie moment - nog hard nodig, om dat alleen de eerste vijf van de Europese ranglijst zich plaat sen. Bondscoach Marjolein van Unen sneed Vriezema de pas af door Willeboordse te selecteren voor de EK. In haar ogen maakt zij meer kans op een goede prestatie in Boekarest en dien- „Maar natuurlijk kan hij hier weer wat puntjes uithalen waarmee hij aan de slag moet. Thijs kan hier weer van leren." Klaas Erik Zwering laat de 100 meter vrije slag, waarvan van daag de series worden gezwom men, schieten. De Eindhove- naar is nog niet voldoende her steld van het ongeval in Ierland, waarbij ook Joris Keizer en Mit- ja Zastrow lichtgewond raakten. Zwering en Keizer komen in de loop van de week naar ver wachting wel gewoon in actie. Zastrow is niet in Madrid aan wezig, hij plaatste zich niet voor het evenement. door Peter van Duyl Amsterdam - In het kamp van Hatem Trabelsi is furieus gerea geerd op de suggestie dat de Tunesiër het kampioensfeest van Ajax zondag willens en we tens aan zich voorbij heeft laten gaan. Trabelsi was in het stadi on om de kampioenswedstrijd tegen NAC Breda te bekijken, maar ontbrak tijdens de plech tigheid na het duel, formeel omdat hij ziek was. Trainer Ro nald Koeman zette zondag vraagtekens bij die uitleg. De botsing is een nieuw diepte punt in de relatie tussen Tra belsi en Ajax. Beide partijen stonden vorige week voor de rechter. De speler betwist de rechtsgeldigheid van de optie, die Ajax eenzijdig het recht geeft om Trabelsi's contract - dat deze zomer afloopt - met nog eens twee jaar te verlengen. De zaak dient maandag voor de arbitragecommissie. In het licht van die bekoelde onderlinge verhoudingen vroeg Ronald Koeman zich zondag na afloop van het duel met NAC af of Trabelsi daadwerkelijk ziek was. Hij zei ook dat de Tunesiër niet langer lid was van de Ajax- familie. Trabelsi's zaakwaarnemer Franklin Sedoc reageert furieus op de uitlatingen van Koeman. „Ik snap al deze commotie niet", zegt Sedoc. „De speler was in het stadion, maar hij voelde zich grieperig en is daar om na afloop naar huis gegaan. Dat wist de dokter van Ajax, die zal toch wel eens contact met de trainer hebben?" De clubarts van de Amsterdam mers, Edwin Goedhart, beves tigt dat Trabelsi zaterdag ziek naar huis is gegaan. Op de vraag of de Tunesiër zondag te ziek was voor de huldiging, wei gert hij in te gaan. „Dat kan ik niet beoordelen, dat bepaalt ie der voor zich." tega voor 14 miljoen euro, waarna die halverwege zijn contract terugging naar zijn va derland. Er zijn nogal wat bui tenlandse sterren geflopt in Turkije. Daarom is de waarde ring voor Van Hooijdonk des te groter. De Brabander werkt en sleurt voor zijn geld, doet bin nen het elftal van Fenerbahce veel meer dan alleen doelpun ten mtiken en dat vinden de Turken geweldig. „Maar ik vind het zelf ook fantastisch als ik de mensen en de club kan terug betalen. Ik heb een goed con tract hier. Het contract dat je ergens krijgt is altijd gebaseerd op het verleden. Ik sta garant voor goals, maar ik moet ze wel weer maken. Bij Feyenoord was ik ook blij dat ik de club kon te rugbetalen met de UEFA Cup. Hier weet de voorzitter nu ook dat hij de goede keuze heeft ge maakt." Van Hooijdonk heeft door zijn productie en de nu veroverde landstitel de status van een su perster gekregen in Istanbul. „Waar ze ook heel trots op zijn, is dat we nu de derde ster op het shirt erbij krijgen. Na vijf ti tels krijg je een ster. Galatasaray was de enige club met drie ster ren op het shirt. Wij hadden er twee", aldus de trefzekere spits vanuit Turkije. eindhoven - Geen schaal, wel bloemen voor Jong Ajax na de zwaar bevochten overwinning giste ren op Jong PSV in het Philips Stadion. De Amsterdammers zegevieren met 2-1 en zijn daarmee vir tueel kampioen van de eredivisie van de beloften. Virtueel, omdat er donder dag achter het groe ne laken nog een andere zaak moet worden afgehan deld. Ajax ging vori ge week niet ak koord met het schikkingsvoorstel van de KNVB naar aanleiding van de rellen rond Jong Ajax-Jong Feyen oord, van 15 april op sportpark De Toekomst. De Am sterdamse club werd verantwoorde lijk gesteld voor de molestatie van on der meer Robin van Persie en Jorge Acu- na en kreeg een geldboete van 15.000 euro en drie punten in minde ring. Als het schik kingsvoorstel wordt gehandhaafd, blijft verdere schade uit. Ajax staat na gister avond in de eind stand vier punten voor op concurrent Feyenoord. tengevolge een startbewijs op de Spelen. Vriezema vecht die selectiemethode aan, omdat zij in de veronderstelling verkeer de dat op basis van de Europe se ranglijst voor de EK zou wor den geselecteerd. Hoewel hier over niets in het reglement staat, kon Vriezema wel verkla ringen overleggen van betrok kenen die stelden dat tijdens een vergadering op 26 novem ber 2003 gezegd is dat de plaats op de ranglijst bepalend is. De judobond ontkent en stelt zich op het standpunt dat de bonds coach in deze kwestie beslis singsvrijheid heeft. Van Unen liet op 30 maart van dit jaar, bij een min of meer ge lijke stand, wel beide judoka's een brief ondertekenen. Daarin gaven ze aan akkoord te gaan met het voorstel om de selectie af te laten hangen van een trai ningsstage in Brazilië in april. In Zuid-Amerika viel de beslis sing in het voordeel van Wille boordse uit. Met terugwerkende kracht wijst Vriezema, die onder protest ak koord ging met de reis naar Brazilië, op een blessure die ze aanvankelijk had verzwegen. De rechter doet vandaag uit spraak. ACHTERLIJN Ajax is kampioen, de Cham pions League heeft zijn eindfase bereikt en binnenkort hebben we nog de bekerfinale. Het is maar goed dat er nog een Europees kampioenschap voetbal zit aan te komen, an ders was het voetballoze tijd perk nu al aangebroken en waren we zo zoetjes aan over spoeld door de naderende Olympische Spelen. Niet-voetballers klagen nogal eens dat zij zo weinig aan dacht krijgen. Ook basketbal ler Marcel Huijbens liet zich zaterdag in deze krant weer eens gaan. Hij hekelde de voet balcultuur in Nederland, om dat een reportage over hem in Studio Sport moest wijken voor het transfernieuws over voetballer Robin van Persie. Nederland heeft geen sportcul- tuur, zei Huijbens, die op 36- jarige leeftijd topscorer van Nederland was geworden. Een week eerder schamperde hij, weer in deze krant, over die prestatie. Het zei wat over het basketbalniveau in Neder land, meende hij. Misschien wel terecht, misschien ook niet. Ik vind Marcel Huijbens een fantastische basketballer en het feit dat hij op zijn leef tijd nog steeds één van 's lands besten is, is een reportage in Studio Sport waard. Maar ja, we hebben het wel over basket bal. Straks, na het EK voetbal, staan de minderbedeelden weer volop in de belangstelling als zij zich voorbereiden op het belangrijkste sportevenement op deze planeet. Dan krijgen we reportages over kanovaren, handboogschieten, zeilen, klei- duivenschieten, synchroon- zwemmen, schermen en tram polinespringen. Of om enkele namen te noemen, over: sla- lommer Sam Oud, Wietse van Alten, Sven en Kalle Coster, Jan Cor van der Greef Sonja en Bi- anca van der Velden, Siebren Tigchelaar en Andrea Lenders. Allemaal sporters die onge twijfeld dagelijks keihard trai nen voor hun heilige doel, maar ik zou ze niet herkennen als ik over ze zou struikelen. (Dat ik de drang om één van die sporten ooit te beoefenen slechts heb tijdetis melige vrij- gezellenfeestjes, laat ik voor het gemak even buiten be schouwing. Ieder zijn meug). Voetballers nemen de Olympi sche Spelen niet serieus. Ten nissers, qua aantal beoefe naars de tweede sport in ons land, ook niet. Toch wordt de status van Nederland Sport land afgemeten aan het aantal medailles op de Spelen. Chef de Mission Joop Alberda ver wacht met 220 sporters in Athene aanwezig te zijn. Daar wil hij vanaf dag 1 een 'sfeer van winnend denken' creëren, zei hij afgelopen weekeinde. 'Net als in Sydney'. Ik hoop dat Alberda nog weet dat de medailleoogst in 2000 voor het grootste gedeelte op conto kwam van drie indivi duele sporters, die tot0e pres tatie kónden komen omdat er in hun sport in verschillende onderdelen prijzen te winnen zijn. De kans dat iets dergelijks weer voorkomt, kunnen we ge rust tot iets minder dan 10 procent reduceren. Voordeel daarvan is wel weer, dat al die kleine sportjes de ko mende vier jaar weer een toon tje lager zingen. En mocht het allemaal wel lukken met die Griekse Goldrush - het zal ons maar gebeuren dat we straks de meeste kleiduiven uit de lucht schieten - dan is dat vooral een kleine pleister op de heel grote wonde, dat we in Portugal weer geen Europees kampioen zijn geworden. Gertjan van Geen

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19