Winnen in Lisse en denken aan Athene SPORT 7 Een domper van jewelste: Forescate degradeert Handhaving blijft haalbaar voor TOP Matige start Alecto blijft zonder gevolgen: 8-3 Ter Specke Bokaal voor Debbie van der Schilt en Marcel van der Westen Helemaal niets resteert LSG MSV bezorgt kampioen z'n tweede nederlaag x wint ook iede duel [-Ajax (L) heeft ook de b wedstrijd vari het sei- iwonnen. De Leidse cric- gaven gisteren HBS 3 uit aag geen kans. HBS eerst aan bat tot 123 runs !t verlies van negen wic- dam Westman pakte jax drie wickets voor 20 runs. Ajax startte soe- |e jacht op het Haagse Op 122 runs was pas één it, maar in een poging wedstrijd met een harde beslissen sneuvelden >e wickets. Topscorer jax' 'veteraan' Mark Ver iet 54 runs. ijhanou viert Jieid met zege I - De Leidse bokser Fais- hanou heeft zaterdag bij ot boksgala in Rotter- cheid genomen van de rsport met een klinken- Tegenstander Simon issen werd dik op pun- ilagen en wankelde in de Dnde enkele momenten, arige Belghanou, Neder- unpioen in het lichtver- cht, komt niet in aan- voor deelname aan de n Athene. Daarom be- j onlangs over te stap- ir de profs. Wanneer hij t eerste in de ring komt epsbokser en bij welke atie is nog onbekend. I Flags klopt cte concurrent I-Lisse Flags heeft in de ontmoeting met RCH j beide wedstrijden ge- I. RCH is een directe ent in de strijd om een ïotering, die deelname ampioenspoule en lijfsbehoud in de asse betekent. Het eer eindigde in 4-0, met k werpende Arjan Baa ien uitstekende verde- )e Lissese slagmensen moeite met ex-interna- oerd Klaassen, die aan eedse zijde op de heu- d. In de tweede wed- 3) werd dan wel meer 1, maar Flags kwam iment in de problemen. te Dekker in Polen Skiffeuze Femke Dek- wereldbekerwedstrij - et Poolse Poznan op de aats geëindigd. De leister koestert olympi- bities in de skiff. Óf de I i en het NOC die na dit I ondersteunen is niet „Ik hoop dat ik dui- d krijg en de kans krijg dstrijden te roeien." ar optreden in Poznan ker gematigd tevreden. ;oed gevaren, maar er. Er zit wel snelheid oede derde Kempen {wen - Suzanne de Goe- eren bij de Omloop der als derde geëindigd, erwoudse renster won e twee koplopers Leon- Moorsel en Ghita Belt sprint van het peloton, en heel mooi resul- i de 20-jarige neo-seni- iteren ging het nog niet r. Maandag zijn mijn skiezen getrokken en 1 ik deze week nog last ukkig ging het nu een u ir." a teek is terug iet front «en - André van Reek Ronde van Maartens- onnen. De renner van nstreek was wegens ilemen lange tijd uitge- j 1. Hij pakte na de lange van gedwongen rust te overwinning. Van efde zijn Hillegomse Dot Gerben van de Diens broer Peter ein- i de zesde plaats. Eer- week had Peter van de er succes. Hij liet in e) gen alweer zijn vijfde ling van het nog jonge lantekenen. Elise van idigde gisteren bij een - :ette juniorenwedstrijd Ite als derde. o wint tampioen - lumbo heeft de na- ompetitie in stijl afge- 'e snookeraars uit War- ihaalden een 7-2 over- op kampioen Oud t in de reguliere opstel- cheen. Xander van was de grote man bij iloeg door al zijn drie 1 te winnen. Daan Hoek- ogier van der Kamp elk tot twee gewonnen (umbo eindigde door sationele uitslag op de aats. door Pim van Esschoten lisse - De hordemoeder from melt wat in haar jaszak, haalt haar mobieltje tevoorschijn en laat zien wat ze al sinds pakweg een jaar heeft opgeslagen: '13,54. Time to beat'. Het is de tijd die haar jongens moeten lopen om in Athene uit te komen. „Ze moeten het allebei kunnen", zegt Ineke Bonsen. Allebei. Dat zijn Marcel van dei- Westen en Gregory Sedoc. Ze vochten zaterdag in Lisse, waar het atletiekseizoen aarzelend uit de startblokken werd ge schoten, een aardig duel uit over de 110 meter en tien hek jes. Van der Westen won in 13,88 seconden. En won daar mee de Ter Specke Bokaal voor de beste prestatie van de dag. Samen met Debbie van der Schilt, die bij het kogelslingeren kwam tot een nationaal record (64,55 meter). Voor de meeste baanatleten kwam die eerste wedstrijd ove rigens niet op het beste mo ment. Pas vrijdagavond keer den veel nationale toppers te rug van een stage in het Itali aanse Grosseto. Ook Van der Schilt, die daarom wel zo ver baasd was over haar prestatie. Van der Westens tijd van 13,88 seconden was ook zo'n aange name verrassing. Vooral omdat de meter een tegenwind van 1,7 m/sec aangaf. Wat zegt dat voor de rest van het seizoen? „Ik heb natuurlijk geen glazen bol", zegt Bonsen. Maar goed is het. „Ik ben gewoon blij", zegt ze. Bonsen maakte ooit furore met Robin Koiving, die in 1998 in Boedapest brons won. Na de zware knieblessure, die hij in Sydney pal vóór zijn eerste race opliep, keerde Korving nooit meer terug op zijn oude niveau. Ook zaterdag ontbrak hij. „Hij is thuis, heeft last van alles", zegt Bonsen. In de afgelopen jaren leidde Bonsen bij AAC in Amsterdam al weer nieuwe leerlingen op. Gregory Sedoc (22) schopte het bij de WK in Parijs van vorig jaar al tot halve-fïnalist. En het wachten is al langer op Marcel van der Westen, die met 27 jaar al wat verder zou moeten zijn in zijn opleiding. Hij leek de afgelopen jaren ech ter stil te staan, al wist Bonsen wel beter, „je gaat van boekje één naar boekje twee. Het moet eerst perfect zijn, dat vraagt dus om veel geduld. Marcel leert iets nu eenmaal moeilijk aan. Maar ergens heb je die dwarse kop ook nodig." Bovendien geeft Bonsen lachend toe: „Ik ben een zeikerd." Afzetdoorstijgen, zegt ze. Daar zat het probleem. „Ach, het is een apentrucje. Zo ingewikkeld is het niet. Net als autorijden of zwemmen. Nou ja, niet ieder een kan hordelopen." Bonsen weet dat ze veel waagt van haar pupillen. Veel geduld, steeds te rug naar de basis. De snelle tij den komen pas later. Van der Westen heeft er geen moeite mee. „Ervaring telt bij hordelopen. De meeste toppers zijn ook al dik in de dertig." Drie jaar geleden liep hij al eens 13,70. Hij leek daarna stil te staan. „Mensen zeiden al: de rek is er uit, ga naar een andere trainer." Dat deed hij dus niet. Hij wist ook dat zijn stilstand werd veroorzaakt door twee ja ren van fysiek ongemak. Nu hij nergens meer last van heeft en spreekt over 'rust in de kop', was er zaterdag die hoopvolle start van het seizoen. Even hoopvol als bij Debbie van der Schilt. Haar 64,55 meter van zaterdag betekende al haar derde verbetering van het Ne derlands record dit jaar. Boven dien, bij haar serie in Lisse slin gerde ze de kogel drie keer voorbij de 63 meter. Dat lijkt nu haar basis, terwijl ze het vorig seizoen afsloot met 61,90 meter als verste worp. Toen durfde ze nog niet te den ken aan de Olympische Spelen. En nog is het gat tussen haar prestatie van zaterdag en de li miet van 67,50 meter voor Athene groot. Van der Schilt: „Ik ben er nog lang niet. Maar als het op een dag allemaal meezit..." Van der Schilt heeft 'haar' li miet net als Bonsen opgesla gen. „In mijn hoofd." Van der Westen komt niet verder dan 'in het achterhoofd'. Hij wil er niet mee bezig zijn, zegt hij. „Het overkomt je." Vandaag reist Van der Westen af naar Portugal voor een stage- week. Met Ineke Bonsen, met Sedoc en Virgil Spier. Het is een mooie groep, zegt Van der Wes ten. „Ik ben er elke dag blij mee." Maar winnen van maatje Sedoc telt ook. ,,Als je verliest, moet je dat de hele week horen. Ja, zo gaat dat natuurlijk wel." Van Ruiten wint het hoogspringen lisse - Rick van Ruiten heeft zaterdag bij de Ter Specke Bokaal het hoogspringen gewonnen. De 19-jarige Lissenaar sprong op zijn thuisbaan over 2,03. Met deze hoogte bleef de meerkamper ruim onder zijn persoonlijk record. Mamix Engels (Leiden Atletiek) kwam bij de opening van het Nationaal Baancircuit tot 1,90. „Er was niet erg veel tegenstand", zei Van Ruiten. „Ik was de enige die over 2,03 ging. Het is lekker om wat mensen te hebben waardoor je gestimuleerd 'wordt. Nu had ik de wedstrijd al gewonnen. Maar zeker de eerste sprongen gingen wel goed." Meerkamper Rick Wassenaar kwam bij het speerwerpen tot 57,48. Bij het discus werpen moest Wassenaar zijn meerdere erkennen in een andere Spartaan. Edwin Kortekaas wierp 46,26, de schijf van Was senaar landde na 42,59 meter. Veteraan Peter van Noort kwam met de slingerko gel 55,34 meter ver. De 49-jarige voorma lig Nederlands recordhouder is weer meer gaan trainen en wierp bijna 3,5 me ter verder dan vorig jaar. Arnoud Koot kwam bij het kogelstoten voor het eerst dit seizoen over de 14 meter, zei het met slechts één centimeter. Ook Edgard Creemers (Leiden Atletiek) was op dreef in Lisse. De Leidenaar ging de eerste rondes mee met de kopgroep en verbeterde zijn beste prestatie naar 8.36,55. Clubgenoot Pieter van der Luijt liep 9.00,27. Roel van Ree, net terug van een trainingsstage in Portugal, liep de 400 meter in 48,41. Alphenaar Pelle Rietveld sprong met de polsstok 4,60 hoog. Bij de vrouwen trok meerkampster Eva van der Poel de stijgende lijn uit het in- doorseizoen door. De juniore van De Spartaan verbeterde haar persoonlijke re cords op de 100 meter horden (15,59) en bij het verspringen (5,54). Clubgenote Re- mona Fransen liep 15,77 over de horden en sprong 1,65 hoog. Beide atletes zijn bij het NK meerkamp over twee weken in Woerden kandidaten voor een medaille bij de junioren. Of clubgenote Yvonne Wisse bij de senio ren in actie komt, is nog onzeker. Wisse kampt met een heupblessure en liet daar om de Ter Specke Bokaal aan zich voorbij gaan. door Michel van Gent korfbal - TOP mag na de 15-13 zege op DOS'46 nog altijd ho pen op handhaving in de hoofdklasse zonder beslissings wedstrijden. De formatie van trainer Gert-Jan Kraaijeveld maakte in zijn laatste thuiswed strijd in de degradatiepoule een gedreven indruk, mede door de aanwezigheid van Arnoud Kok. Deze had een voorwaardelijke schorsing gekregen naar aanlei ding van zijn rode kaart tegen Groen Geel, nadat hij in eerste instantie voor drie wedstrijden was geschorst. Belangrijk was ook dat Stanley Lardé weer eens op schot was, blijkens zijn vijf doelpunten. De Sassenhei- mers domineerden op een kort stondige terugval na (2-0, 4-5). Na 10-10 forceerden Stanley Lardé (2), Tim van der Horst en Felix van der Sommen de be slissing met 15-12. Voorwaarde voor handhaving is wel, dat TOP komende zaterdag wint bij Oost Arnhem. EERSTE KLASSE Sporting Trigon kon door 'kampperikelen' tegen Ready niet beschikken over Brenda Venema, René Bekker, Misja IJzerman en Maarten van Vliet. Zij hadden door deelname aan het jeugdkamp van de club de verplichte training op wij dag laten schieten en mochten van trainer Robin Sommeling niet spelen of invallen in het duel tegen de koploper. Invallers Patty Groen, Lennert l'Amie en Koen Ruwaard lieten de score twintig minuten lang gelijk op gaan tot 3-5, maar daarna liet het gebrek aan samenhang en schotkracht zich gelden. Alleen Rosaline van der Berg en Aukje van Rijn scoorden nog eens na 3-16, zodat met een 5-21 neder laag de laatste titelkansen in rook opgingen. De verdediging van Pernix was bij hekkensluiter OWO slecht op dreef en volhardde in voor springen en riskant afvangen. Dat leverde voornamelijk (be nutte) strafworpen en wije bal len tegen op, met een 9-4 rust stand als uitkomst. Het achttal van Perry Venema speelde na derhand iets beter, maar ver loor toch kansloos met 17-11. Irene van der Burg (3), Ewoud van der Kooij en Frans Treur (2) scoorden als enigen meer dan eens. Bert van Haelen maakte zijn rentree in de hoofdmacht met een doelpunt. TWEEDE KLASSE Tempo behaalde met een 11-17 overwinning op Velocitas het kampioenschap van de tweede klasse F, terwijl de tegenstander degradeerde naar de derde klasse. De Alphenaren moesten nog wel een 2-0 achterstand goedmaken en konden ook la ter in de eerste helft nauwelijks afstand nemen van de Leider dorpers (5-7 rust). „Wij speel den zo zenuwachtig, dat de re bound niet goed werd ingevuld. Gelukkig ging dat in de tweede schaken - LSG is de playoffs om het landskampioenschap mis gelopen. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen het laaggenoteerde Amstelveen, waren de kansen al tot bijna nul geslonken. Dat bleek tegen koploper Rotterdam. De Leide- naars kregen een fikse 8,5 - 1,5 nederlaag om de oren. Rotterdam trad op volle oor logssterkte aan - met vijf groot meesters. De Rotterdammers wilden per se als eerste eindi gen. Die positie verschaft het privilege om je tegenstander uit te kiezen in de playoffs. „We stonden al snel op een aantal borden minder", aldus teamcaptain Stefan van Blit- terswijk. Rotterdam werd drie keer op remise gehouden. Je roen Blokhuis, invaller Raoul van Ketel en Tom Middelburg zorgden voor de halfjes. LSG is uiteindelijk op de vijfde plaats op de ranglijst geëindigd. „Dat is op zich goed een resul taat", vindt Van Blitterswijk. „Maar we hebben wel kans ge had op de playoffs. We hebben het de vorige ronde laten liggen tegen Amstelveen. We stonden op drie borden gewonnen. Nor maal moet het dan toch lukken er eentje te winnen. In dat geval hadden we die wedstrijd ge wonnen. En ook de playoffs ge haald." De Leidse schakers kunnen zich nu gaan voorbereiden op de competitie van volgend sei zoen. Veel zal er niet verande ren in de Leidse ploeg. Alleen voor Ralf Gommers moet een vervanger worden gevonden. Hij verblijft voor studie en werk in het buitenland. helft veel beter", constateerde winnend coach Aat van Rijtho ven. Dat bleek, want Erik Hol- thausen, Elmer Veenman (2), Jet van Duin en Marcel Haagsman hadden slechts een kwartier nodig om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen (7-13). Velocitas kon in het tweede ge deelte nauwelijks meer druk ge ven. De thuisclub scoorde veel zeggend genoeg drie van de zes goals uit strafworpen via Bart van Dooremaal (2) en Emanuel Vlagsma. Fiks behaalde in de strijd om handhaving belangrijke punten tegen Dijkvogels: 10-8 winst. De Oegstgeestenaren stonden bij rust 6-1 voor, doordat zij hun tegenstanders door goed verde digen tot geforceerde schoten dwongen. Fenno van den Berg en Michiel Vreeken onder scheidden zich met name tegen de vijandelijke hoofdaanvallers. Vreeken (twee keer) en Arjan Wildschut (twee strafworpen) zorgden ervoor dat de voor sprong met succes werd verde digd. DERDE KLASSE KZ Leiden beleefde een goede generale voor de komende ont moeting met medekoploper Haarlem in de vorm van een 22-12 zege op Oosterkwartier. De Leidenaars moesten hun af vang goed neerzetten, aange zien hun langere tegenstanders bij elk schot wilden terugzak ken naar de paal. Dat leidde er toe dat het verschil zo'n 49 mi nuten hooguit vier punten bleef. Sandra Langezaal, Chris tel van Lunteren, René Ar- noldus (2), Maartje van Ber- kum, Bianca Witteveen en in valler Jordi Lepelaar joegen de score na 13-10 alsnog omhoog. door Ron Hoogendam en Geert Langendorff mannenhockey - Alecto reken de ondanks een matige start eenvoudig af met Gouda, dat met 8-3 werd geklopt. Omdat koploper HIC geen fouten maakte tegen Asvion lijken de kansen op de titel verkeken. Opvallend bij de Leiderdorpse eersteklasser was het hoge ren dement behaald uit strafcor- ners. Thijmen Voet was daarbij viermaal succesvol, Hidde Kuy- ers tikte uit een lage corner bin nen. De overige goals werden gemaakt door Jos Douma, Tho mas Verhij en Lucas Klein (uit rebound). LOHC haalde uit bij Shinty ook flink uit. De ploeg uit Drieber gen werd met 3-7 opzij gezet. Grote man aan de kant van de Leidenaren was Derk van Viers- sen Trip. Hij scoorde driemaal. Oswald Matthuessens (2x), Menno Camphuysen (strafbal) en Douwe Capelle maakten de overige treffers. LOHC kan in theorie nog kampioen worden, maar houdt alvast rekening met de tweede plaats. Volgende week kunnen ze daar tegen Alecto gestalte aan geven. Roomburg won vrij makkelijk met 5-1 van Nieuwegein, dat zijn degradatiezorgen alleen maar zag toenemen. Beide ploegen hadden moeite met af ronden. Dat was het enige smetje op een duel dat verder koel en alert werd uitgespeeld. Vincent de Geus brak vrij snel de score open. Na rust maakte Jelle Buitendijk 2-0 uit een vloeiende aanval. Nadat Niels Jakeman de derde treffer maak te, scoorden de Utrechters uit een strafbal 3-1. Ewout Spruy- tenburg en Robert Walraven (strafcorner) gaven verder vorm aan de verdiende triomf voor Roomburg. Het reeds gedegradeerde Leid se Studs speelde in de derby te gen Forescate met liefs drie in vallers en verloor na een 0-2 ruststand met 1-3 van de Voor- schotense middenmoter. Koen van de Bogt redde de Leidse eer. In de derde klasse moest Cat- wijck het antwoord schuldig blijven aan Ommoord (3-6), dat nog in de race is voor een pro motie degradatieplaats. Mike Boudewijn maakte nog 1-0, maar die marge veranderde al snel in een 1-2 achterstand. Na dat Dem Graaf 2-2 scoorde, gloorde er even hoop voor de Katwijkers. Twee veldgoals en een frommeltreffer maakten aan alle illusies een eind. Ro nald Sieval deed bij 2-5 nog iets terug, maar daarna was de pijp leeg bij Catwijck. De mannen van HC Alphen ga ven tegen Rijswijk een gewon nen wedstrijd uit handen. De ploeg kwam door doelpunten van Mark Bonder en Sander van der Boon snel op voor sprong. Daarna begon de jonge ploeg te haperen. Rijswijk kwam fluitend langzij, toen spelers van de thuisploeg on derling begonnen te ruziën. Al phen verloor zo alsnog met 2-3. Hisalis ging hard onderuit in de vierdeklasse. Tegen titelkandi- taat Krimpen werd het 0-5. In een vermakelijke duel gingen de Lissenaren lange tijd gelijk op met de tegenstander. Het verschil zat hem in de afron ding. Waar Krimpen bijna elke kans verzilverde, liet Hisalis alle mogelijkheden onbenut. Waddinxveen-Voorschoten. In een rechtstreeks duel om de derde plaats won Alkemade met 1-3 van Reeuwijk. Beide ploegen waren goed aan elkaar gewaagd. Alkemade was net iets scherper voor de goal. Peter Aardema (2x) en Pim Slot maakten de doelpunten. Wad- dinxveen-Voorhout eindigde in 3-5. Met een aangepast sys teem kon de ploeg alleen in de eerste helft goed tegenstand bieden. Bart Keultjes, Bart Wehkamp (strafcorner) en Mark Nooij scoorden voor de Voorhouters. Met een nieuw veld en een tweede team hopen ze het de concurrentie volgend seizoen lastiger te maken. vrouwenhockey - Forescate degradeer de naar de tweede klasse, nadat de ploeg met 5-2 verloor van het Leidse LOHC. Voor de vrouwen van Voorschoten was de afdaling een domper van jewelste. Het team draaide de laatste jaren steeds in de top mee. Voor coach Jan Smid was de winst van LOHC een leuk verjaar dagscadeau. Hij werd gisteren vijftig. Na tien minuten scoorde Wikke Nijland 1-0. Doordat LOHC veel kansen onbe nut liet, kon het fel en in hoog tempo spelende Forescate nog via Kieka Kiel- man en Charlotte Lieth terugkomen tot 1-2, bij rust. In de tweede helft domi neerde LOHC op alle fronten. De ploeg van Smid liep uit naar een verdiende 5-2 zeged door doelpunten van Vanessa Klein, Kyoko Tollenaar, Eline Mooyaert en andermaal Nijland. Roomburg verzuimde afgelopen week einde in te lopen op Spandersboxel, koploper in de eerste klasse B. De Leidse ploeg verloor met 3-2 van de Utrechtse middenmoter USHC. In een gelijkop- gaande eerste helft maakte Ellen van der Salm vlot de 0-1 via een break-out. Vrij snel na rust werd het zelfs 0-2 via een fraaie volley van Fieke Koppen. Binnen een minuut was het alweer 1-2 en via een strafbal 2-2. Daarna tekende zich een drama af voor de Leidsen. Nadat Mariëlle Basat nog een strafbal had gestopt, maakte USHC ruim tien minuten voor tijd de winnen de goal: 3-2. Tweedeklasser HC Alphen speelde gelijk tegen Vianen: 1-1. Na een van de weinig uitgespeelde aanvallen kon de thuisclub op 1-0 komen. Na rust maakte Eline Kardoes de verdiende gelijkmaker voor Alphen. Catwijck maakte als koploper in de der de klasse geen fouten. Na een matige eerst helft won de ploeg gedecideerd met 4-0 van Loenen. Ivy van der Werff maakte na een soloactie 1-0. Na de pau ze schoten Marjolein Ravensbergen, Sandra Bos en Patricia Noort het kwartet treffers vol voor de ploeg van scheidend coach Bas Pinkster. De streekderby tussen Leidse Studs en Noordwijk werd een prooi voor de Lei denaars: 3-2. Noordwijk kwam nog wel op voorsprong via Nanette de Koning, maar Tessa Brouwers en Jessy van de Boomen (2x) bogen die stand om in 3-1. De aansluitingstreffer van Annelen de Vreugd kwam te laat om een remise af te dwingen. Vierdeklasser Hisalis was in Lisse Pur- merend met 2-1 de baas. In een meer spannend dan fraai duel scoorden Mar leen Heemskerk en Marleen Peters. basketbal - Met junior Je roen Reitsema opnieuw in een hoofdrol versloeg MSV zaterdagavond op knappe wijze de kampioen van de promotiedivisie Aris met 95- 86. Vooraf stond nog altijd de derde plaats op het spel voor de Noordwijkers. MSV trof in de al gehuldigde Frie zen een gemotiveerde tegen stander. Die ploeg wilde het seizoen met slechts één ver- lieswedstrijd afsluiten. MSV liep in de eerste helft tegen een achterstand van vijftien punten aan, totdat Jeroen Reitsema net als vori ge week zijn teamgenoten op sleeptouw nam. Met drie driepunters en nog wat an dere scores zette hij de thuisploeg op een 45-43 voorsprong bij rust. In de tweede helft bleef MSV goede aanvallen spelen en forceerde het ook de nodige keren balverlies bij de Frie zen. De Noordwijkers sloe gen daarmee een gaatje van acht punten en gaven die voorsprong ondanks ver woede pogingen van Aris niet meer uit handen. Coach Roberto van den Broek: „We hadden deze zege, twee wedstrijden voor het einde van de competitie, hard no dig. De derde plaats kan ons nu bijna niet meer ontgaan." Topscorers MSV: Reitsema 17, Bol 16, Engelhart 15, Van Leeuwen 15, V.d. Holst 13. In de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen won BS Lei den met 87-79 van Black Eagles. Voorafgaand aan het duel werden de scheidende coach Martin Hoekstra en guard Lennert Dorrepaal, die afscheid neemt van het eer ste team, door de club in de bloemen gezet. In de wedstrijd nam Leiden, na een gelijkopgaand eerste kwart, nog voor de rust de leiding met 46-36. Onder an dere door drie driepunters van Thomas Schelvis. Leiden kwam gaandeweg het duel echter steeds meer in fou- tenlast, waardoor de belang rijke en lange speler Bram Moinat maar weinig minu ten kon maken. Black Eagles profiteerde daarvan. De ploeg kwam te rug in de wedstrijd en pakte zelfs een 61-73 voorsprong. Hoekstra vluchtte daarop in een time-out en besloot met een 'kleiner' maar ook snel ler team te gaan spelen. Hij gaf zijn ploeg daarmee bo vendien het sein om de ver dediging strakker te organi seren en meer 'steals' te pak ken. Op karakter en vechtlust kwam Leiden terug in de wedstrijd en greep het uit eindelijk ook de winst. Topscorers BS Leiden: Schelvis 22, Hoste 16, Bakker 12, Zondervan 11 (16 re bounds).

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25