enemuiden troeft Quick Boys af in de lucht SPORT 5 Koudekerk heeft geen kind aan Roodenburg: 3-0 Lugdunum te voorzichtig tegen Leonidas i3 AW kan ondanks emise tevreden zijn Verdiende zege Valken hdc985 maandag lO MEI 2004 Willem Spierdijk n - Een 1-1 gelijkspel in een wedstrijd, meestal voorspelt dat ig goeds voor het verdere ver van de nacompetitie. Na de re- tegen Leonidas hoeft de zater- ik van Lugdunum het niet zo ier in te zien. De Leidse ploeg zaterdag over meer kwaliteit te likken dan de Rotterdamse op- nt, maar zag dat kwaliteitsver niet in de score tot uitdrukking tcht. itgangssituatie voor Lugdunum junstig. Het elftal van trainer Je- Brussee had zelf beslag gelegd derde periode in de derde klas- terwijl Leonidas in diezelfde pe- in de derde klasse B op de voorlaatste plaats was geëindigd. En op het veld bleek de Leidse ploeg over behoorlijk wat meer technische vaardigheden te beschikken dan de tegenstander. Het overwicht van de betere ploeg kan dan nog wel eens verstoord worden door fysiek spel van de tegenpartij, maar ook daar was geen sprake van. Op het drama tisch slechte veld na, waren alle voorwaarden aanwezig voor Lugdu num om al een beslissende stap naar de volgende ronde van de nacompe titie te maken. Dat gebeurde niet. Dat kwam in de eerste plaats omdat Lugdunum in de eerste helft een paar mooie kansen niet benutte. De beste was voor Joop Tegelaar, die op goed aangeven van Marvin Bok van dichtbij de paal trof. Daarvoor had Bok al een hele goede kopkans gekregen, maar hij zag zijn inzet door de Rotterdamse doelman Ron van de Wegen gekeerd. Vooral in de eerste helft was het spel van de Leidenaars verzorgd. De ploeg combineerde goed en vond ge makkelijk de twee spitsen Henk de Cler en Marvin Bok. Lugdunum kan zich verwijten in die fase te weinig gas te hebben gegeven. De ploeg, die over niet al te veel loopvermogen be schikt, hield vrijwel continu vijf man in de verdediging en rende bij bal verlies snel terug in de verdedigende stellingen. Daardoor kwam de thuis ploeg te weinig in die zone waar de Rotterdammers het kwetsbaarst wa ren, de achterste linie. Dat Lugdunum in staat is om druk te ontwikkelen, bleek in het laatste kwartier van de wedstrijd. De stand was 0-1 geworden voor Leonidas door Mark Elgers, die vanaf acht me ter voor het doel volledig vrij had mogen inkoppen. En een minuut la ter ontsnapte Lugdunum aan een 0-2 achterstand, toen Omar Tighadouini al Icings doelman Marco Vink was ge glipt, maar de bal op de paal schoot. Onmiddellijk daarna graaide de thuisploeg zich bij elkaar, en trok met de twee sterke invallers Moham med Benfekrane en Rachid Oulgout in de richting van het Rotterdamse doel. Oulgout had al snel succes, uit een corner prikte hij de bal in de verre hoek. Daarna pas kwam er iets van passie in het spel van de Leidenaars. Martin van Kins bleek ineens wel voor en achterin te vinden, Benfekra ne liep gemakkelijk langs zijn tegen stander op rechts en aan de andere kant deed Bok hetzelfde. Wat volgde was een handvol kansen en moge lijkheden. Harm de Vos schoot op de lat, Sem Schilthuizen zag een schot net over het doel zeilen en een inzet van Benfekrane was eenzelfde lot be schoren. Het bleef 1-1. Aanvoerder Harm de Vos zag de vol gende wedstrijd met optimisme tege moet. „We wilden hier thuis niet te veel ruimte weggeven. We houden zo de kansen in eigen hand. In onze klasse maakt het niet zoveel uit of je uit of thuis speelt." Lugdunum - Leonidas 1-1 (0-0). 78. Elgers 0-1, 80. Oulgout 1-1. Scheidsrechten Noor- derhoek. Toeschouwers: 250. Lugdunum: Vink; Jaap Schilthuizen, De Vos, De longe Van der Nol, Baoljo; Tegelaar (65. Benfekrane), Van Kins, Sem Schilthuizen; De Cler (75. Oulgout), Bok. nton Diedrich uiden - Drie dode spelmo- i, drie indraaiende voor drie kopballen, drie 2uick Boys verloor zater- t eerste duel om het za- imateurkampioenschap nemuiden. Over de grond ide Katwijkers niets te n van de sterk verdedi- huisploeg, maar door de erden zij drie keer te kijk luick Boys zet een matige redstrijden voort. itste weken draait de niet lekker. Misschien t de spanning van een nd kampioenschap die tal parten speelde. Die ig zou er inmiddels van en zijn. Een aannemelij- zaak voor het zwakke n in Genemuiden is het fan vier belangrijke spe- rdedigers Richard Hoek s van Duijn zijn gebles- Van Duijn mist de rest kampioenscompetitie - i Remco Torken viel in ïpioenswedstrijd tegen linnen vijf minuten uit. ram afgelopen week een Bsure van Mamix van ibij. Hij liep de blessure ien proefwedstrijd voor d, dat als vijfde is geëin- le Belgische competitie, sengemis was duidelijk n Genemuiden. De trai- Iden gekozen voor be- e spelers in de punt van al: Hendrik van Beelen irten Bak erachter. „We hun verdediging op lier kapot te kunnen verklaarde Aandewiel. Ie niet. De spaarzame die Quick Boys kreeg, van individuele acties er Timmermans. Twee e rechtermiddenvelder er niet goed in de wed- i e eerste kans kopte De el der Plas op de lat, vijf later rondde Bak goed en half uur stond Quick voorsprong. üi op dat moment te- °)e Katwijkers maakten s in de eerste helft, ook is le dat weinig doelkan- lo De ploeg kwam geen 1 in gevaar. Als de Eef Schoneveld (rechts) wint een duel van Yves Heskamp. Later zou de verdediger Van Quick Boys na een overtreding op dezelfde speler van het veld worden gestuurd. Foto: Cees van Hoogdalem scheidsrechter anderhalve mi nuut eerder voor rust had geflo ten, dan was Quick Boys met een voorsprong en een goed ge voel de kleedkamer in gegaan. Dat goede gevoel kreeg een ge voelige dreun in de blessuretijd. Een overtredinkje van Brian Mussche leverde de eerste vrije trap en de gelijkmaker op. Wil jan Kattenberg, de lange aan voerder van Genemuiden, troefde de verdediging af. Daar na maakte Eef Schoneveld een overtredinkje op de andere flank. Ditmaal kopte Tijmen Brouwer raak. Het gemis van twee verdedigers was nog nijpender dan de spit sen, zo bleek. Met de lange Hoek achterin had er geen twij fel over bestaan wie Kattenberg zou moeten verdedigen. Nu ging het helemaal mis, en dat begon al bij het weggeven van vrije trappen op de flank. „Dat is gewoon dom", wond Aande wiel er geen doekjes om. „We weten dat Kattenberg sterk is in de lucht, dus moet je ze geen kans geven om hem in stelling te brengen." Daarnaast was de verdedigende organisatie niet zoals afgesproken, zei de trai ner. „We wilden er bij stan daardsituaties twee man op zet ten, een sandwich, om hem geen ruimte te geven. Dat ging mis. Maar we mogen nooit die vrije trappen weggeven op die positie, en al zeker niet vlak voor rust." Vlak na rust werd het nog wat erger. Het neerhalen van een doorgebroken speler leverde Eef Schoneveld binnen een mi nuut geel op, dat had al rood kunnen zijn. In de 65ste minuut kwam die rode kaart alsnog, toen Schoneveld geweifel van zijn middenvelders moest goedmaken en Genemuidens spits Yves Heskamp dreigde door te breken. Hij besloot tot een rugbytackle. ZATERDAG Hoofdklasse: Genemuiden-Quick Boys 3-^ 1. Genemuiden 1-3 Quick Boys 1-0 D0V0 0-0 Eerste klasse b: D0T0-JAC 2-0. Tweede klasse c/d: Nootdorp - Zwaluwen Vlaardingen 2-3, DSVP - Naaldwijk 1-1; NTW - Valken'68 0-1 Beslissingswedstrijd 9de/10de plaats: Montfoort - WDS 1-0. Derde klasse a/b: SV'35-SSS 0-1, Lugdu num - Leonidas 1-1, Schoonhoven - DS0 i 0-2. Vierde klasse a/d: Roodenburg-Koudekerk 0-3, Woubrugge-Blauw-Zwart uitg., Schie-,' broek '94-TAW 0-0, BSC '68-Wassenaar r 4-2. VUFDE KLASSE A Marine-Abbenes 2-3, Schipluiden-Forehol- te 8-0, Delft-Duinoord/Jagers 2-2, FC Bos- huizen-Leidsche Boys 1-0 gest., SV0W- GWS 3-2, WSB-Te Werve 2-2. Schiplui. 26-66 WSB 26-34 Alphense B 25-52 SV0W 26-33 Abbenes 26-48 Duinoord/J 26-31» Te Werve 26-42 GWS 26-29 Leidsche B 25-41 Marine 26-26i Delft 26-40 Boshuizen 25-18 Foreholte 26-34 UVS 25- 8 derde periode Schipluiden 9-25 Te Werve Abbenes9-16 Leidsche Boys 8-15 Met tien man zette Quick Boys nog aan voor een slotoffensief. Op jacht naar een gelijkmaker zetten de Katwijkers de thuis ploeg vast op eigen helft. Ein delijk was er tomeloze inzet te zien, en na het inbrengen van Martin Bekx in plaats van Den nis den Turk nam ook de snel heid van de aanvallen toe. Maar kansen kwamen er nog steeds niet uit. Tien minuten voor tijd torende Kattenberg bij een Ge- nemuidense hoekschop op nieuw uit boven de Katwijkse verdediging. De 3-1 viel in de touwen achter Kromhout, de nekslag voor het kwakkelende Quick Boys. Dat invaller Berry Halfwerk van Genemuiden vijf minuten voor tijd een rode kaart zag voor natrappen op Van Beelen veranderde daar niets meer aan. Voor Quick Boys is het te hopen dat minstens twee van de vier geblesseerden snel kunnen te rugkeren. Van der Gun hoopt na Hemelvaartsdag - 22 mei - weer te kunnen spelen. Vooral het herstel van Hoek is belang rijk, nu Schoneveld geschorst zal worden. „Richard komt er aan", aldus Aandewiel. Maar wanneer, dat zei hij er niet bij. SC Genemuiden - Quick Boys 3-1 (2- 1). 32. Bak 0-1, 45+1 Kattenberg 1-1, 45 +2 Brouwer 2-1, 79. Kattenberg 3-1. Scheidsrechten Van Beek. Toeschou wers: 2500. Rode kaarten: 65. Schone veld (Quick Boys, 2x geel), 86. Half werk (SC Genemuiden). Strafschop- penserie: SC Genemuiden (4-3). Quick Boys: Kromhout; Van Dam, Schoneveld, Flaton, Guyt; Timmer mans (90+3 Van Fruchten), Den Turk (60. Bekx), Mussche; Van der Plas, Bak, Van Beelen. Voorverkoop duel tegen DOVO katwijk - Toegangsbewijzen voor de wedstrijd Quick Boys - DOVO gaan vandaag en morgen in de voorverkoop. Niet alleen op sportpark Nieuw Zuid, ook bij Pluim- graaff Sport in de Badstraat in Katwijk. Het tweede duel in de kampioenscompetitie begint morgenavond om 20.00 uur. Hoofdklasse: Baronie-Turkiyemspor 2-3. Turkiyemspor 1-3 Baronie 1-0 HSC'21/Brein 0-0 'ob Eerste klasse: Hilversum-Blauw Wit o-l, Stormvogels/Telstar-SC Feyenoord 3-L Sparta-Nijenrodes 1-1. Tweede klasse c/d: Nieuwerkerk-GDA 0-2, DCV-VCS 1-2, VELO-Neptunus 1-3. Derde klasse a/b: Schipluiden-CW Zwer vers 1-1FC Boshuizen-ESTO 1-0, VEP-Do- cos 3-1. Ir] Vierde klasse a/b: WSE-UD0 2-2 (UD0 wns), Bernardus-Stompwijk'92 0-1, DS0- SJZ 1-3. Beslissingswedstrijd 9de/10de' plaats: Nicolaas Boys - FC Lisse 0-1. VIJFDE KLASSE A Alphen-Erasmus 0-8, Real Zoetermeer- Duinoord/Jagers 3-4, G0L Sport-JAC 1-4, Dynamo'67-RFC'95 1-0 gest., Warmunda- Forum Sport 2-0, Quick Steps-Graaf W II '1 VAC 2-0, Oranje Blauw-Taurus 1-5. Erasmus 26-62 Alphen 26-33 Quick Steps 26-60 RFC'95 25-30 Warmunda 26-58 JAC 26-27 Forum Sport 26-54 Duinoord/J 26-26 Taurus 26-50 G0L Sport 26-23 Dynamo'67 25-45 Oranje Blauw 26-6 Gr. Wil VAC 26-44 Real Z'meer 26-L, derde periode Erasmus 9-23 Warmunda 9-22 Taurus 9-22 Quick Steps 9-22 tweede klasse zaterdag - Val ken '68 heeft een voorzichtige eerste stap naar de eerste klasse gezet. Bij NTW won de ploeg van trainer Piet van Duyn met 1-0 door een doelpunt van de Bastiaan de Mooy. De Valken burgers mochten in Nieuwe Tonge het spel maken terwijl NTW vooral op de counter loerde. Kansen waren voorna melijk voor Valken. De Mooy schoot via de vuisten van de doelman over en Wilbert Star kopte net naast. Na rust lieten De Mooy en invaller Casper van Iterson goede mogelijkheden onbenut totdat routinier Floor van Duyn zich met de wedstrijd ging bemoeien. Hij vond Van Iterson, die op zijn beurt De Mooy de bal liet binnenglijden. NTW kreeg een grote kans toen doelman Dirk Varkevisser een hoge bal liet glippen. Fedor van den Hoek bracht op de doellijn redding. ERDE KLASSE ZATERDAG heeft zich in de uitwedstrijd te- chiebroek '94 een goede uit- lositie verworven door met 0-0 te spelen. De ploeg uit Ter Aar e geconcentreerd en liet de ster- ichte tegenstander het spel ma il de tweede helft leverde die ijze een drietal kansen op voor ;r Jason Otto, die daarbij de paal Aan de andere kant moest doel- art Vis op de Schiebroekse aan- tweemaal handelend optreden. zonder Boy Houtman en ■opez, werd door BSC'68 met 4-2 en. De betere conditie van de ïizenaren gaf de doorslag. Was- der Willem-Jan Donk werd een hop onthouden. Dennis Prins Wassenaar met twee treffers lang ace. idstrijd tussen Woubrugge en ■Zwart werd niet gespeeld. •Zwart kon geen representatief p de been brengen en heeft dit s aanvoerder en trainer Wijnand op tijd gemeld aan zowel Wou- als de KNVB. Vandaag buigt de ammissie van de voetbalbond 'er deze kwestie. I1FDE KLASSE ZATERDAG es maakte bij Marine een 2-0 s, stand goed en won uit met 2-3. idi ilpunten kwamen op naam van van Eenennaam (2) en Walter chipluiden gaf het door blessu- laagde Foreholte een pak slaag: Voorhouters, die geen reserves eindigden het duel met acht een jeugdtoernooi werd de Vijd tussen het al gepromoveerde Alphense Boys en hekkensluiter UVS niet gespeeld. Het duel is verschoven naar aanstaande donderdag. SVOW won ondanks de vroege rode kaart voor Mark van de Heuvel met 3-2 van GWS. Stefan de Rijk, Joost van de Boom en David Bokhorst scoorden voor SVOW, Erwin Niewold en Robin Suiker voor GWS. WSB liet tegen Te Werve een 2-0 voor sprong glippen: 2-2. Paul Bilars en Marcel Luynen maakten de Noordwij- kerhoutse doelpunten. Warmunda eindigde met de 2-0 over winning op Forum Sport als derde op de ranglijst. Daarmee greep de ploeg van trainer André van Velzen naast di recte promotie. Na de rust scoorde Ar jan Schrier (2). Tegenstanders in de na- competitie worden Forum Sport en Taurus. Alphen werd met 8-0 van het eigen veld gespeeld door kampioen Erasmus. GOL Sport ging 4-1 onderuit tegen JAC. Bij een 3-0 achterstand scoorde Aydin Narin het enige Leidse doelpunt. VROUWEN DERDE KLASSE UDO kreeg een flink pak slaag van ES- TO in de laatste competitiewedstrijd: 9- 0. De ploeg moest afgelopen drie we ken zeven wedstrijden inhalen, waarbij de UDO-speelsters veel geblesseerden opliepen. Het duel tegen NSV '46 ein digde donderdag in een 2-1 zege door goals van Angela van Delft en Sandra Susan. SVOW boekte een 4-1 zege op MKD. Diane Willems (2), Marloes van der Zwet en Ilona Pecht scoorden voor de Weteringbrugse ploeg. door Ron Hoogendam leiden - Alleen al wat betreft ac commodatie verdienen Rooden burg en Koudekerk op een hoger niveau te spelen dan de vierde klasse. Voor de jonge zaterdagtak van Roodenburg, die het eerste on deronsje in de nacompetitie met de Koudekerkse ploeg kansloos verloor (3-0), lijkt die optie voorlo pig nog toekomstmuziek. Koude kerk, dat als gevolg van een be hoorlijke terugval na de winterstop rechtstreekse promotie misliep, heeft de beste papieren voor de stap hogerop. „In principe mogen we dit niet meer uit handen geven", vond trainer Erwin van der Zee. „Het was niet best, niets lukte', sprak zijn teleurgestelde collega Jaco van Staalduinen klare taal. „Ze waren te zenuwachtig en konden kenne lijk niet met de druk omgaan. Maar we hebben nog een wedstrijd. On ze kansen? Laat ik het op twintig procent houden." Van dat percen tage zal men in Koudekerk geen slapeloze nachten krijgen. Op sportpark Noord werd Rooden burg geconfronteerd met de afmel ding van spits Patrick van Iterson, die daags ervoor twee ver standskiezen liet trekken en daar door keelontsteking had opgelo pen. Zodoende moest Chris van Reeden, die bijna een jaar niet had gevoetbald vanwege een liesbles sure, in de basis starten. De fysiek sterke Van Reeden, misschien wel de beste voetballer uit de vierde klasse, ontbeerde duidelijk wed strijdritme. Mocht hij eens een keer in de voeten aangespeeld worden, dan werd hij steevast op de hielen gezeten door zijn twee meter lange vaste bewaker Jurgen van der Bijl. In defensief opzicht liet het ner Koudekerk-spits Adil Mataoussut schermt de val af voor zijn bewaker Björn van Reeden van Roodenburg. Foto: Dick Hogewoning veuze en onrustige Roodenburg, met name aan de linkerkant, nogal wat steken vallen. Van een verzorg de opbouw was nimmer sprake. Het vele balverlies leverde de be zoekers, die vaak vanaf het mid denveld konden oprukken, al rap vier vrije trappen op als gevolg van kleine Leidse overtredinkjes. Na ruim een kwartier liep Roodenburg achter de feiten aan toen de sterke John Goedegebuure een voorzet van Dennis Bos met het hoofd ver zilverde: 0-1. Adil Mataoussut had daarvoor al een waarschuwings schot gelost op de paal. Het prima spel van Koudekerk eb de wat weg, met paniekerige mo menten in het eigen strafschopge bied als gevolg. Van der Zee:„Na de 1-0 konden we niet altijd druk naar voren zetten. We hebben be wust het slot op de deur gehou den. In deze fase komt het niet al leen op voetballend vermogen aan." Met de spaarzame acties van Martin Verkuylen en Christiaan Teske (schot net naast) leek Roo denburg weer wakker te worden, maar dat bleek voor even. Want nadat Van der Zee de talentvolle Barry Scheer in het veld had ge bracht voor Bos sloeg het spel weer om in het voordeel van de bezoe kers. Scheer illustreerde dat eerst met een spetter op de vuisten van Ro land Disselvelt en vervolgens bood hij met een voorzet een niet ge makkelijke kans op 0-2 aan Goede gebuure. De routinier kwam echter goed voor zijn tegenstander en gleed de bal binnen. Met Hendrik van Amsterdam voor de naar een rode kaart solliciteren de Remco Kapaan kwam er wat rust en beleving bij Roodenburg, maar op een kopbal van Jerrie Klein na bleef het een machteloze ploeg. Pas in de tweede helft durfde Roo denburg te voetballen. Toen brak Richard Vreeken wel regelmatig door, maar de Koudekerkse verde diging gaf geen krimp. Aan de andere kant bewees de snelle Mataoussut hoe tet wel moest. Op een prima pass van Scheer speelde hij behendig Bjöm van Reeden uit en knalde fraai de 0-3 binnen. Even later zou de Kou dekerkse spits nog met een stiftbal de bovenkant van de lat raken. Met een beetje meer precisie had Kou dekerk met invaller Matim John en 'Harris' Lindstra een nog grotere zege kunnen boeken. Roodenburg - Koudekerk 0-3 (0-2). 17. Goedegebuure 0-144. Goedegebuure 0-2, 58. Mataoussut 0-3. Scheidsrechter. Does burg. Toeschouwers: 150. Roodenburg: Disselvelt; Kapaan, Van Vliet, B. Van Reeden, Aniba (46. Gubler), Klein, Eradus (68. Nagtegaal), Teske, C. Van Reeden, Vreeken, Verkuylen. Koudekerk: Rademaker, M. Potman, Holswilder, Van der Bijl, A. Potman, Ver- weij (63. Lindstra), Goedegebuure, Bos, Den Horder (68. John), Dubbeld, Mataoussut.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21