SPORT 4 Docos is geknal^ en gebroken: 3-11 Keepers bepalen het lot van Stompwijk en Bernardi Boshuizen wijkt een keertje af van het geijkte patroon SJZ laat zien hoe je met kansen omspringt Doelman Patrick Noort held van UDO Arbiter staakt duel na een vermeende kleedkamerinbraak zoetermeer - SJZ was gisteren een stuk effectiever dan DSO en won in Zoetermeer met 3-1. Daarmee is de Zoeterwoudse club een ronde verder in de pro motierace richting derde klasse. Het eerste duel op sportpark Haasbroek was nog in 0-0 geëin- digd. DSO had een overwicht, SJZ streed voor elke grasspriet. De eerste kans was voor de thuis club, maar SJZ kwam in de 21ste minuut op voorsprong. Na een corner van Daniël de Waard en een scrimmage voor het DSO- doel schoot Fred de Koning raak. Vervolgens kreeg DSO, dat in de reguliere competitie als negende eindigde, meer ruimte om het spel te maken, maar de spitsen gaven niet thuis. De Zoetermeerse keeper Pascha Rietkerk kreeg na een halfuur spelen een gele kaart, omdat hij onnodig en ver buiten zijn straf schopgebied SJZ'er Joost Spie renburg omver kegelde. Dat bleek een opmaat voor twee veel grotere fouten. Rietkerk liet de daaropvolgende vrije trap van De Waard los en verdediger Jef frey van der Poel zorgde voor de tweede treffer. In de blessuretijd van de eerste helft kwam SJZ zelfs op 3-0. De te ver uitgelopen Rietkerk werd omspeeld door Freek Verzaal die niet zelfzuchtig was. Van dichtbij mikte De Ko ning opnieuw raak en betekende een vroegtijdige beslissing. Vijf kansen, drie goals. Na rust bepaalde DSO'er Bas Aalbers de eindstand op 3-1 door een afvallende bal na een corner binnen te schieten. „We waren na het matige spel in de eerste confrontatie beter georganiseerd en zeer gedreven", aldus trainer Bert Kort. „En nu wacht Stomp- wijk, daar kijkt de hele club naar uit." waddinxveen - UDO is een ronde ver der in de nacompetitie van de vierde klasse. De Oegstgeestse club speelde in Waddinxveen met 2-2 gelijk tegen WSE. Omdat het eerste treffen op sportpark De Voscuyl in 1-1 eindigde, moesten strafschoppen de beslissing brengen. UDO-keeper Patrick Noort stopte er twee en een penalty verdween over het doel. Daarmee was Noort de held. In de reguliere speeltijd scoorde aanvoerder Daan Kramp halverwege de eerste helft de gelijkmaker. Vlak voor rust kwam UDO op voorsprong door Piere van Os, maar die werd een kwartier voor tijd te nietgedaan. In de volgende ronde wacht UDO het Langeraarse Altior. De zondagtak van FC Lisse blijft be houden voor de vierde klasse. De ploeg van trainer Leon Annokkee versloeg in Nieuwveen Ni,colaas Boys met 1-0. Het eerste duel van de tweestrijd was al met 2-1 in het voordeel van de Lissena jg geëindigd. Nicolaas Boys zakt door resultaat af naar de vijfde klasse. In! duel van gisteren speelde FC Lisse sterke eerste helft waarin A-junior Ri J"el Rusman scoorde. Na rust drongen Nieuwveners aan, maar veel gevaar verde dat niet op. „Het op basis van ze twee wedstrijden meer dan tere dat we in de vierde klasse blijven", al ic"j Annokkee. itf Weer mentale dreun na verlies in Woerden door Hein ten Berge woerden - In een seizoen dat al lang af gelopen had moeten zijn, is Docos aan episode drie van het inmiddels imposan te feuilleton 'Docos en de lange weg naar de tweede klasse' begonnen. Een veel dikker boekwerk lijkt het echter niet meer te gaan worden, want na het weg geven van de titel in de reguliere compe titie en het niet winnen van de beslis singswedstrijd, kwamen de Leidenaars gisteren in deel één van de nacompetitie bijzonder slecht voor de dag. VEP won met 3-1. Afgaande op de volslagen onnodige ne derlaag in Woerden en - vooral - het ongeïnspireerde veldspel, ziet het er naar uit dat Docos de twee eerdere mentale dreunen niet meer te boven komt. Heeft het verhaal voorlopig nog een open einde; de slechte afloop ligt op de loer. Hoe moet je een ploeg die moreel ge knapt is binnen een week op de rails krijgen? Hoe laad je een elftal weer op om ze opnieuw geloof te laten krijgen in een nog steeds mogelijke promotie? Zomaar wat vragen waarop Docos-trai- ner Nico van der Salm afgelopen week een geloofwaardig antwoord moest ge ven. Het zijn niet de meest makkelijke kanten van het trainersvak. „Ik heb ze één training vrijaf gegeven en ben ver volgens met de groep om de tafel gaan zitten. Ik heb ze erop proberen te wij zen dat er veel clubs zijn die er jaren voor vechten om zo ver te komen en het nooit halen. Voor ons is het dan wel de derde achtereenvolgende keer, maar het blijft speciaal. Lekker weer, nor maalgesproken veel publiek. De spelers realiseerden zich dat en wilden er wel voor gaan." Het groepsgesprek leek in de eerste helft zijn uitwerking niet gemist te heb ben, aangezien Docos fel en scherp uit de startblokken schoot. VEP bleek een ploeg die zich in hetzelfde schuitje be vond als de Leidenaars. De Woerdense formatie streed lang voor de titel maar moest uiteindelijk het kampioenschap laten aan TOGB. Aan de geringe publie ke belangstelling te merken had de Woerdenaar zijn vertrouwen in de na- competitie-aspiraties van zijn club al opgezegd. Voor het handjevol toe schouwers kwam Docos binnen tien d lu minuten drie keer gevaarlijk voc VEP-doelman maar kon het niet n ren. Vooral Dennis Gallert kon zie! hé aanrekenen. De goaltjesdief be wei d slag van rust wel zijn waarde doo; i knappe actie van Robin Ravensbi h bij de tweede paal af te ronden ei was de 1-0, maar eigenlijk had de )i strijd toen al lang gespeeld moeten Van der Salm: „Als je met 3-0 voon is er niets aan de hand. We hebbei it: noeg kansen gehad, lijkt me." n Na rust stortte de Morsploeg als t kaartenhuis in elkaar. Nadat Rni Willebrands na een rare klutsbal dia lijkmaker inkopte, zakte Doco i{ moed diep in de schoenen. Het zo e ze zelfvertrouwen zakte volledig in kaar en het in de haast opgepc r blazoen zag plots weer dof en gua Hoewel de zwalkende Leidenaars toch nog enkele malen oprid s Vooral Tommie Henzing had de 1 een inzet, na vier man te zijn g 1 seerd, op de kruising te zien belai i Herman van Marwijk en Gallert i ten alleen voor de keeper de bal i rust aan te nemen in plaats van ko n uit te halen. VEP was bij het ai ;s doel heel wat daadkrachtiger en i daarbij steun van de zwak kee; e Jorrit Hermans en zijn apathisch dedigers. Eerst mocht Willebran I alle vrijheid de 2-1 binnenschiet! niet veel later stapte de Docos-def r volledig verkeerd waardoor Re d Zwanenburg de eindstand op 3-e paalde. e Voor Van der Salm de haast onmo i ke en niet te benijden taak om ploeg van de week voor de zovr. keer op te proberen te laden. „1 nog wel kansen. VEP is geen wo t ploeg. We misten vandaag een die er af en toe de beuk in kan gc Volgende week zijn Luc Kok (gesel e en Niek de Vries (geblesseerd) er li schijnlijk weer bij, dus wie weeft gon de Koudekerker zijn psych t sche sessie alvast. Of zijn ploeg t voor een d^rde maal kan rechten echter ten zeerste te betwijfelen, e VEP - Docos 3-1 (0-1). 45+1. Gallert 01 Willebrands 1-1, 83. Willebrands 2-1, 90) nenburg 3-1. Scheidsrechter: Bongen schouwers: 150. Docos: Hermans; Van der Linden, Smits I van Marwijk, Ciere; Wallaart (81. Dubbelt Nas, Herman van Marwijk; Henzing, Ravensbergen. leiden - De wedstrijd FC Bos- huizen-Leidsche Boys werd zaterdag in de rust door scheidsrechter Van der Ploeg uit Ter Aar gestaakt. Op het wedstrijdformulier gaf de leidsman als reden inbraak aan. Tijdens de eerste helft zou zijn kleedkamer door on verlaten zijn bezocht, voor de leidsman voldoende reden om de wedstrijd te staken. Johan Stijner, bestuurslid van FC Boshuizen, snapt niets van de actie van Van der Ploeg. „Dit heb ik nog nooit eerder meegemaakt. Van der Ploeg had vergeten zijn kleedkamer af te sluiten. Toen Henk van Lieshout, onze terreinknecht, voor de pauze zijn thee kwam brengen, hoefde hij de reser vesleutel niet te gebruiken. De deur was niet afgesloten. Waarschijnlijk is er iets omge stoten waardoor Van der Ploeg in de rust tot de conclu sie kwam dat er iemand in de kleedkamer moet zijn ge weest." Dat er geen sporen van braak te zien waren en er niets werd vermist mocht Van der Ploeg niet vermurwen. 'Wedstrijd gestaakt wegens inbraak', staat er op het wedstrijdfor mulier te lezen. Wedstrijdco- ordinator Karei Schimmel van Leidsche Boys, zelf ook scheidsrechter, heeft zo zijn bedenkingen. „Vlak voor de wedstrijd zou er ingebroken zijn in de kleedkamer van een elftal van Forum Sport. Daar werd over geklaagd en Van der Ploeg heeft dat wellicht gehoord. Naar ik begrepen heb heeft Van der Ploeg zijn sleutel in de kleedkamer laten liggen en stond de deur ge woon open. Maar er wordt niks vermist en hij heeft geen aangifte van diefstal gedaan. Dan wordt het wel heel ondui delijk waarom hij de wedstrijd heeft gestaakt." Stijner zegt 'verschrikkelijk te balen'. „We dachten dat het seizoen voorbij was, we had den het eindfeest al georgani seerd. En dan krijg je dit. Hij was ook binnen vijf minuten vertrokken. Het is te krankzin nig voor woorden. Wijnand Rijsdam, lid van de scheidsrechterscommissie, wil niet op de zaak reageren. „Ik ben zaterdag meteen gebeld, maar ik heb alleen het verhaal van de clubs nog maar ge hoord. Ik wil eerst weten wat de scheidsrechter er zelf over meldt." Hoe het verder gaat, kan hij ook niet zeggen. „Dat is afhankelijk van het rapport dat Van der Ploeg indient bij de KNVB. Ik ben wel be nieuwd." Arbiter Van der Ploeg was niet bereikbaar voor commentaar. door Maarten Dekker leiden - Het was weer eens wat anders, voor een ploeg waar brille en geniale voetbaltrucjes doorgaans gepaard gaan met laksheid en een overdosis tem perament. Vaak levert dat een glorieuze overwinning op, dan wel een smadelijke nederlaag. Het is alles, of anders werkelijk helemaal niets. Gisteren be wees FC Boshuizen dat er wel degelijk een gulden middenweg bestaat: die van de degelijke, ietwat saaie, minimale zege. In de eerste wedstrijd van de na competitie werd ESTO met 1-0 geklopt. De manier waarop die overwin ning tot stand kwam, contras teerde nogal met de speelwijze van Boshuizen tijdens het regu liere seizoen. Het vreemdelin genlegioen van trainer Per Cris- pijn pakte de meeste punten op basis van een surplus aan kwa liteit bij de voorhoedespelers. Met soms onnavolgbare acties zetten zij soms complete defen sies voor schut. En als het eens een keertje tegenzat, dan ging het ook meteen goed fout bij FC Boshuizen. Kwam de ploeg op achterstand, dan bleken de spelers niet bij machte om te rug te knokken. Een enkele keer sloeg de vlam in de pan, zoals in de uitbeurt bij degradant Van Nispen. De opstootjes tijdens die wedstrijd leverden schorsingen op voor twee spelers van Boshuizen: sterspeler Sandley Martina (hij signeerde onlangs een contract bij Sparta) moet twee duels aan de kant blijven en Salah kreeg zes wedstrijden aan zijn broek. Crispijn: „Het is maar hoe zo'n scheidsrechter het opschrijft in zijn rapport. Die straf is echt buiten proporties." De afwezig heid van Martina, Salah en de eveneens geschorste Nino Pou- lina was al een aderlating op zich, maar daar bleef het niet bij voor Boshuizen. Swendy To- kaay verscheen te laat op appèl en werd daarom buiten de ba sisopstelling gelaten. Al die verzwakkingen leken Boshuizen nauwelijks te deren. Het spel was misschien alle maal wat minder artistiek dan normaal, maar het oogde daar door ook een stuk gediscipli- neerder. De Leidenaars hadden de wedstrijd grotendeels onder controle, de fase direct na rust uitgezonderd. Toen mochten ze blij zijn dat keeper Vincent de Reede in uitstekende vorm stak. Met een paar knappe reddin gen hield hij zijn doel schoon. FC Boshuizen stond op dat mo ment al met 1-0 voor. De treffer viel op slag van rust en was van grote schoonheid. Yousef Bourazma draaide de bal in de verre hoek, een schot dat deed denken aan de goal van Jesper Gronkjaer, vorige week in de Champions League-wedstrijd tussen Chelsea en AS Monaco. Het was verrassend dat Boshui zen aan de leiding kwam, om dat de kansen uiterst schaars waren. Mourad Mokhtafa was nog het dichtst bij een doel punt, maar zijn schot werd door de doelman van ESTO uit de korte hoek gebokst. In de tweede helft veranderde er weinig, behalve dan de ople ving van ESTO in het eerste kwartier. Daarna voerde Bos huizen weer de boventoon. Dit keer vloeide er iets meer doel- gevaar uit voort, ook omdat To kaay inmiddels binnen de lij nen was gekomen. Samen met Mokhtafa zorgde hij voor be duidend meer gevaar dan zijn voorganger Lamine Diao, die al na een half uurtje uitgeblust het veld verliet. Tokaay kreeg ook de beste kans van de wedstrijd, tien minuten voor het einde. Hij slaagde er in de bal over het lege doel te schieten, voorwaar een veel moeilijker opdracht dan gewoon te scoren. „Scoren is een voortdurend probleem voor ons", mérkte Crispijn op. „Kansen missen is zo'n beetje het motto van dit seizoen." FC Boshuizen - ESTO 1-0 (1-0). 45. Bourazma 1-0. Scheidsrechten Van Veen. Toeschou wers: 170. FC Boshuizen: De Reede; Fouzi, Quembese, R. Poulina, Stazi (46. Tre- sor); Ramdadovic, Bourazma, Mous- saoui, Quiviola; Mokhtafa, Diao (27. Tokaay). door Geert Langendorff hazerswoude-rijndijk - „Maak je geen zorgen, trainer. Ik stop er zeker twee." Doelman Dan ny Mooyman van Stompwijk '92 sprak zelfbewust tegen Ron de Roode vlak voor de beslis sende strafschoppenserie. Tien minuten later was hij de grote held. Hij keerde zowel de inzet van Bas van der Zon als van aanvoerder Remco Prins. Ber- nardus-keeper Joost van der Werf hield niets tegen. Stomp wijk plaatste zich zo voor de tweede ronde van de nacompe titie. Voor Bernardus is het sei zoen afgelopen. De Rijndijkers blijven in de vierde klasse. Vorige week waren de rollen omgedraaid. Toen was Van der Werf de grote man. Door zijn uitstekende keeperswerk hield Bernardus de magere 0-1 voor sprong vast. In de tweede wed strijd leek hij lange tijd opnieuw uitblinker te worden. Het liep heel anders. Een kwartier na rust zag Van der Werf een vrije trap van Hans van Benten te laat aankomen. Hij dook nog wel naar de goede hoek, maar kon zijn hand niet meer af doende tegen de bal zetten. Dit moment bleek later in de straf schoppenserie - beide ploegen scoorden niet meer - vooral psychologisch van belang. Zon der ontzag voor de doelman schoten de spelers van Stomp wijk hun penalties onberispelijk binnen. Trainer de Roode erkende de kracht van Van der Werf. „Ik had vooraf al gehoord, dat hij goed bezig was. Dat bleek vori ge week. Hij hield alles. Dit keer ging hij gelukkig een keer in de fout. Daar had ik ook een beetje Rob de Jong (rechts) van Stompwijk strekt zich om de bal voor de voeten van Sijmen de Boer weg te tikken. Foto: Henk Bouwman op gerekend. Tijdens de trai ningen hebben we daarom spe ciaal op het nemen van straf schoppen geoefend, en op af ronden. Vooral dat laatste was hard nodig." In de tweede wedstrijd tegen Bernardus bleek afmaken an dermaal niet de sterkste kant van Stompwijk te zijn. Ondanks een groot overwicht slaagden de spitsen er niet in een van de vele kansen binnen te schieten. Ze lieten de thuisploeg zo on nodig lang uitzicht houden op de gelijkmaker. Het liep uitein delijk net goed af voor Stomp wijk. De benutte vrije schop van Van Benten was net vol doende om een strafschoppen- reeks af te dwingen. Bas Janssens van Bernardus had vr ede met de uitschakeling. „Het is zeker geen drama. Over twee wedstrijden genomen wa ren ze gewoon de betere ploeg. Bovendien misten we een paar belangrijke spelers in de verde diging. Dat was duidelijk te merken." Janssens doelde op de afwezig heid van Edwin Buitelaar, An thony Laman (beiden kantie) en Laurens Bo schorst). Na de rust mo het ook nog zonder Rav van der Laan doen. Dei! buiten, uitblinker in de helft, bleef met een p schouder achter in de kl mer. Uit moreel oogpui diende Stompwijk alleei door al te winnen. Iedere aanwezig en aan pijntje geen aandacht besteed, puntenmaker Hans van I was bijvoorbeeld lang i genoeg, maar wilde per len. De Roode had dan ook rig op het belang van d strijd gehamerd. „Als slecht doet in de naconi moet je heel realistisc Dan heb je gewoon een seizoen gedraaid." Volgende week moet wijk het in de tweede roi nemen tegen SJZ. De ziet mogelijkheden tef ploeg uit Zoeterwoudi „In de voorbereiding I we tegen ze gespeeld. I we verloren, was ik ni( onder de indruk van die Het zal zeker lastiger i dan tegen Bernardus, kansen kr ijgen we zeker. Bernardus - Stompwijk '92 0 Stompwijk wint na straf» 58. Van Benten 0 - 1Scheid Beraleef. Toeschouwers: 200. Bernardus: Van der Werf, Boer (70. Noorduin), Van d Koot, Prins, De Groot, Paul De Roo, Den Brabander, Vaii Van der Laan (45. Sijmen deE Stompwijk: Mooyman, De 1 Benten, Ronald van Santen van Santen, Van der Bosc hoorn, Van Rijn, Geus (85. V dalen), Droog (75. Timo van Toby van Marwijk. Doelpuntenmaker Yousef Bourazma wordt besprongen door ploeggenoot Aras Moussaoui. Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20