Tegel Cash Carry BON Tijdelijk ongelooflijk veel voordeel op de Citroën C3 1.4 Wand vloertegels natuurwegwijzer.nl vanaf 1,- m2 tot 15,- m2 Openingstijd: zaterdags van 10.00 tot 16.00 uur extra lang weekend weg Ardenne Gaume vakanties BABY EINSTEIN P Historische kaart van de stad Leiden maar in Leeuwarden wel Leidsch sDagblad VOORDEEL .Wij hebben de hand weten te leggen op 16 Citroëns C3 1.4 Différence, in diverse metallic kleuren. Het voordeel van Jdeze partij-inkoop, waarvan wij de kentekens ook al in huis hebben, willen wij graag doorspelen aan de kopers*. Daarom kunnen wij gerust stellen: alleen bij de Jong's Autobedrijven is de C3 écht goedkoper! NOORD-HOLLAND Bent u toe aan een avontuur in de natuur? Of juist aan rust? Wilt u leuke dingen doen in de natuur zoals: wandelen, fietsen of varen? Of samen met een boswachter of natuurgids mooie plekken ontdekken? Op natuurwegwijzer.nl vindt u het allemaal. De lezersaanbiedingen verschijnen onder verantwoordelijkheid van afdeling Oplage. Leidsch Dagblad. Postbus 54, 2300 AB Leiden. Informatie tel. 071 5356362. We gaan zorgvuldig om met persoonsgegevens, nadere informatie vindt u in het colofon. De Belgische Ardennen en Gaumestreek zijn een echte aanrader voor iedereen die er even helemaal tussenuit wil. De vier ANWB vakantieparken van 'Ardenne Gaume vakanties' zijn, door hun ligging dichtbij Nederland, de ideale bestem ming voor een lekker lang weekend in het voor- of na seizoen. De goede voorzienin gen op de parken, de prachtige natuur en de talrijke beziens waardigheden in de omgeving bieden fantastische mogelijkhe den voor recreatie en ontspan ning en staan garant voor een complete vakantie. Bij Ardenne mensen beginnen klein, mismaking met kunst, taal, natuurwetenschappen tuur voor de allerkleinsten. f Einstein - Taal Lesjes uister en geniet samen met uw baby Einstein - Baby Mozart Muziek Festijn izikaal feest voor kleine oogjes en oortjes insteïn - Baby Van Gogh Allemaal Kleurtjes dok spelenderwijs alle iren van de regenboog b k p th jf n. Taal Letjes 09 Vanaf 21 april 2004 brengt Buena Vista Home Entertainment op DVD en video de eerste drie delen uit van Baby Einstein, waarmee de allerkleinsten spelenderwijs de wereld ontdekken van kunst, muziek, taal, natuurweten schappen en de natuur. Baby Einstein is gemaakt door een moeder vanuit het gezichtspunt van een baby. De serie maakt deel uit van de geïntegreerde Baby Einstein™ familie van bekroonde video's, DVD's, muziekopnamen, ontdekkingskaarten, software, boe ken en speelgoed. De gedachte achter Baby Einstein is dat baby's van nature nieuwsgierig zijn. Ze zijn gefascineerd door beeld en geluid, leder nieuw moment is een ontdekkingsreis door de wereld om hen heen. Ga mee en geniet samen met uw kleinste van deze bij zondere producties. Als lezer van onze krant kunt u kans maken op een van deze drie video's. Stuur een kaartje naar Leidsch Dagblad, t.a.v. afd. oplage, postbus 54, 2300 AB LEIDEN of mail naar t.collee-bark@hdc.nl o.v.v. baby Einstein. Men kan mailen/kaartjes sturen tot 20 mei a.s. Gaume vakanties is te kiezen uit verschillende typen bunga lows, stacaravans, bungalow tenten en kampeerplaatsen. De Nederlandse beheerders van de vier Ardenne Gaume vakantiepar ken bieden de mogelijkheid om extra voordelig een lang weekend in de Belgische Ardennen of Gaumestreek door te brengen. Het arrangement omvat drie overnach tingen voor twee personen, een welkomstdrankje, 1x een ontbijt, 1x een driegangendiner, een wandel- kaart en 2 toegangskaarten voor een attractie in de omgeving. Dit arrangement is geldig voor alle weekenden in juni en september en het weekend van 1 tot 4 oktober 2004. Reservering bij het vakantie park van uw keuze onder vermel ding van Leidsch Dagblad. De genoemde prijzen zijn voor twee personen, extra personen betalen 39,-. U betaalt geen reserverings- kosten. De prijzen op basis van 2 personen zijn als volgt. Kamperen op alle parken 115,- (normale prijs 140,-); zespersoons luxe stacaravan op alle parken 145,- (normaal 185,-); vier- of zespersoons bungalow op Pare La Clusure 165,- of 180,- (normaal 205,-/220,-); zespersoons bungalow op Colline de Rabais 169,- (normaal 209,-); zespersoons kampeerbungalow op De Chênefleur€ 125,- (normaal 169,-). Alle prijzen zijn exclusief bijkomen de kosten als toeristenbelasting en er geldt een toeslag in juni van 25,- per accommodatie. Pare La Clusure is een vier sterren vakantiepark, gelegen in een schit terende vallei aan de oevers van het visrijke riviertje de L'Homme en vlakbij de toeristische dorpjes Rochefort, Saint-Hubert en Han-sur- Lesse. www.pardadusure.be. telefoon 0032 84 36 00 50. De Chênefleur is een groen en sfeervol drie sterren vakantiepark, gelegen aan de rivier de Semois dichtbij de Franse en Luxemburgse grens, een prachtige streek die ook wel het Land van Gaume wordt genoemd, www.chenefleur.be, telefoon 0032 63 44 40 78. Colline de Rabais is een vier sterren vakantiepark, gelegen op een heu vel in het uiterste Zuiden van België grenzend aan indrukwekkende loofbossen en vlakbij Virton, de hoofdstad van de Gaumestreek. www.campingcollinederabais.be, telefoon 0032 63 57 11 95. Spa d'Or is een vier sterren vakan tiepark, gelegen aan de rand van het natuurpark De Hoge Venen- Eiffel op enkele kilometers van de wereldberoemde stad Spa, de "Parel van de Ardennen". www.campingspador.be. telefoon 0032 87 47 44 00. Meer informatie over Ardenne Gaume via website www.ardenne-aaume.com. Het Leidsch Dagblad heeft voor zijn lezers een histori sche kaart van de stad Leiden. De plattegrond van de stad is niet de oudste kaart van Leiden, wel de bekendste. De prent afkomstig uit de beroemde Atlas Major van de Amsterdamse cartograaf Joan Blaeu die in 1649 verscheen en daarna - ook als afzonder lijke kaart - nog talloze malen is herdrukt. Een stad van een beetje betekenis uit de Noordelijke- en Zuidelijke Nederlanden, dus ook Leiden, werd in de Atlas opgenomen. Een groot verschil tussen de kaarten van toen en de plattegrond die wij nu ken nen, is dat de stad destijds 'in opstand' werd gete kend. Dat wil zeggen dat de gevels van huizen en gebou wen zichtbaar zijn gemaakt en derhalve afzonderlijk her kenbaar zijn. Kerken namen helemaal een prominente plaats in. Het waren de her kenningspunten van waaruit de landmeters minutieus te werk gingen. Lezersaanbieding: De kaart is voor een bedrag van 7,50 te koop bij ons kantoor aan de Rooseveltstraat 82 in Leiden. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. De afmetingen van deze getekende kaart zijn 60 x 48 centimeter. De kaart is in kleur. Daarnaast is het moge lijk de stadskaart per post te bestellen. Er komt dan 5,00 bij aan portokosten. Het totaal bedrag kunt u dan overmaken op gironummer 273107 ten name van HDC Media onder vermelding van historische kaart Leiden. Om misverstanden te voorkomen vragen wij u om bij bestelling per post ook de compleet ingevulde bon op te sturen naar: Leidsch Dagblad afd. Oplage, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Zodra uw geld binnen is zenden wij u de kaart in een koker toe. Zolang de voorraad strekt. Het Bilderberg Oranje Hotel ver welkomt u graag in dé Elfstedenstad van Friesland. Leeuwarden is behalve Elfstedenstad een stad met veel meer mogelijkheden, zo kunt u genieten van een scala aan monumenten, prachtige musea, een gezellig uitgaansleven en een zeer gevarieerd en aanspre kend winkelaanbod. Bij aankomst ontvangt u zelfs 11 vouchers, per stuk goed voor 11% korting bij 11 geselecteer de winkels in Leeuwarden, zo kunt u winkelen in en genieten van deze prachtige stad met z'n mondaine winkelpromenades, de scheve Oldehove en z'n rijke historie. Daarnaast ontvangt u een uitgebreide stadsplatte grond en informatiegids van Leeuwarden. Naar keuze kunt u kiezen tussen een entreebewijs voor één van de Leeuwarder musea of een bootkaartje. Combineer de bruisende stad met de rust van het wad. Wilt u uitwaaien of heerlijk fiet sen dan kunt u in plaats van een museumkaartje kiezen voor een gratis bootkaartje naar Ameland of Schiermonnikoog. Laat u omringen door de Friese cul tuur en gastvrijheid en geniet van dit fantastische arrangement in de mooiste provincie van Nederland. Het arrangement 'It ken net' bestaat uit een ontvangst met kof fie/thee en suikerbrood, 2 over nachtingen op een comfortabele kamer, 2 x Bilderberg champagne- ontbijt, 1 x culinair driegangen meerkeuze diner, Informatiepakket Friesland, informatiegids met stads plattegrond Leeuwarden en 11 vou chers voor 11 korting bij 11 ver schillende winkels, entreekaart voor Leeuwarder museum, b.v. het Fries Museum of gratis bootkaartje voor de overtocht naar Ameland of Schiermonnikoog. Als abonnee van het Leidsch Dagblad betaalt u voor deze aan bieding 99,50 per persoon (excl. 6,- reserveringskosten per boe king), in plaats van 139,50 per persoon en is geldig van mei 2004 tot en met september 2004 op alle dagen van de week op basis van beschikbaarheid en op basis van verblijf op een tweepersoonskamer. Kinderen tot 4 jaar: 100% korting op de arrangementsprijs mits ver blijvend op de kamer van de ouders. Kinderen van 4 tot 12 jaar: 50% korting op de arrangements prijs mits verblijvend op de kamer. De prijs is niet geldig voor al eerder geboekte arrangementen. Toeslag éénpersoonskamer: 20,- per nacht. Gemeentelijke heffingen: 2,- per persoon per nacht. Voor informatie on reserveringen het Bilderberg Oranje Hotel, Stationsweg 4, 8911 AG Leeuwarden, telefoonnummer (058) 2126241 of e-mail: oranjehotel@bilderberg.nl onder vermelding varl lezers aanbieding Leidsch Dagblad. HISTORISCHE KAART LEIDEN Bij deze bestel ik de historische kaart van Leiden. Het bedrag a 12,50 maak ik over naar HDC Media, gironummer 273107 ow historische kaart Leiden Na overmaking ontvang ik de kaart op het volgende adres: Naam: Adres: Postcode: Plaats:

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23