REGIO Verplaatsen ingang De Does uitgesteld etsen bij Wassenaarse strand blijven onbewaakt Staatsraad zet vraagtekens bij plan dorpskern Zoeterwoude Opnieuw protesten tegen Leiderdorps voorkeursrecht R3 ADVERTENTIEPRIJSVRAAG Speel elke dinsdag mee met de EURO 2004 Advertentieprijsvraag en maak kans op prachtige prijzen! Leiderdorps straatfestival 'Is wel gekeken naar belang van familie Hilgersom?' Besluit verbouwing zwembad rond zomervakantie i Facelift HOOFDPRIJS EK arrangement naar Nederland-Tsjechië in Portugal! mvfc mm JÊtm he irüfffc vrijdag 7 mei 2004 (advertentie) door Janneke Dijke leiderdorp - Bezoekers van het Leiderdorpse sportcomplex De Does die met de auto komen, moeten vanaf september een jaar lang omlopen om de ingang te bereiken. Zij moeten hun auto dan op het nieuwe parkeerter rein aan de achterkant van het zwembad parkeren. Het plan om voor die tijd de ingang van het zwembad ook naar de achter kant te verplaatsen, blijkt on haalbaar. Het zwembad en de sporthal zijn nu nog gericht op de Hoog- madeseweg, waar de ingang is en waar het parkeerterrein zich bevindt. Op dat parkeerterrein begjnt woningstichting AWL dit najaar met de bouw van een appartementencomplex. Om die reden wil de gemeente het zwembad 'omklappen', zodat het bereikbaar wordt vanaf de parallelweg langs de A4 die aan de achterkant van het zwembad wordt aangelegd. Daar komt een nieuw parkeerterrein en een nieuwe entree. Lange tijd streefde de gemeente er naar om de nieuwe entree klaar te hebben op het moment dat het huidige parkeerterrein in een bouwput verandert. De raad van beheer van het sportcomplex is akkoord met het uitstel. „Natuurlijk is het door Janneke Dijke leiderdorp - Voor de zoveelste keer hebben Tennisvereniging De Munnik en Volkstuinvereni ging De Buitenkant bezwaar ge maakt tegen het voorkeursrecht dat Leiderdorp op hun grond heeft gevestigd. De gemeente eist het recht op om de grond als eerste te kopen, omdat dat nodig is voor het W4-plan dat geld genereert voor de verdiep te aanleg van de A4. De vereni gingen zijn het beu dat de ge meente dat recht jaar na jaar opeist, terwijl volgens hen elke ej 1AR - De bewaakte fietsenstalling JVVassenaarse slag wordt geen 2?ven ingeblazen. Dat antwoor- Jgemeester en wethouders van Jp °P de vragen van CDA'ers test en Tukker. Zij pleitten voor 5 jkeer van de bewaking en voor controle op foutgeparkeerde fietsen bij de populaire strandopgang. Er maken te weinig strandgangers ge bruik van de bewaakte fietsenstalling. Liever zetten zij hun rijwiel gratis langs en op de weg en zelfs tegen het oorlogs monument voor de Franse gevallenen. Daarop controleren en bekeuringen uit schrijven is nauwelijks te doen, zegt het college, omdat fietsers bij foutparkeren op heterdaad moeten worden betrapt - er zit immers geen nummerbord op de fiets. De fietsen weghalen is te veel rompslomp. Een bewaakte fietsenstalling is geen ver eiste voor een strandopgang, vinden B en W. „Nergens is voorgeschreven dat de gemeente een bewaakte fietsenstal ling in stand moet houden. Het is meer een service aan het publiek en dan met name een klein gedeelte daarvan." Wel komt er voor het volgend strandsei- zoen een nieuwe, onbewaakte fietsen stalling bij de rotonde bij het strand. Daar is plaats voor ongeveer 200 fietsen. aak in rschoten hoten - In een huis aan [c Sweerplantsoen in hoten is donderdagoch- ^ebroken. De dader nam utels, een horloge en ^ftemonnee mee en I zich uit de voeten in de jn de bewoners. De auto ter door de politie op de jrtsenlaan teruggevon- praak van j inbraken i^g/leiderdorp - Een 22- -ffeiderdorpse verdachte vfserie inbraken in onder '%oningen in Woubrug- -ephen aan den Rijn is ^Haagse rechtbank vrij- - ijen. Het onderzoek te- 21-jarige medever- ait Den Haag is her- =Het tweetal werd ver- n een groot aantal in- Iip diverse plaatsen in LI. In Woubrugge be- buit uit een laat bier lessen. Uit een woning T'ntatestraat in Alphen inbrekers twee porte en twee mobiele tele- e een camping in t> lo gingen dieven met b's waaronder een ui briolet aan de haal. Te- e eiderdorper was een Jifvan 240 uur en een u rdelijke celstraf van jaar gevorderd. De eis Hagenaar was een jaar Van vier maanden rdelijk. reden ontbreekt. De volkstuinders moeten wij ken voor de verbreding van de A4, voor de uitbreiding van de begraafplaats en voor de aanleg van een parallelweg die langs de snelweg wordt aangelegd. De tennissers moeten opzij voor de bouw van luxe wonin gen. Voor de tuinders is er geen alternatief, omdat zij niet gerea geerd hebben op het aanbod bij volkstuinvereniging De Bloem hof een stel tuinen te huren. De gemeente wil de tennisbanen verhuizen naar de Kleine Zand- put, achter de Mauritssingel. Vandaag staan de twee vereni gingen voor de gemeentelijke bezwarencommissie. „Wij wor den al een jaar of vijftien ge confronteerd met wel of niet verplaatsen", zegt Eldert Groo- tendorst, voorzitter van De Munnik. „Een jaar of zes gele den werd gezegd dat we binnen twee jaar weg zouden zijn en we zitten er nog. Laat ons hier maar lekker zitten." De tennissers willen geen cent steken in de verhuizing naar de rand van Leiderdorp. „Er zit een gigantisch gat tussen wat de kosten zijn en wat volgens de gemeente de waarde is van ons complex. Het zou ongeveer 550.000 euro waard zijn. Nieuwbouw zou tussen de 1,2 en 1,3 miljoen euro kosten. Wie betaalt dat verschil? Niet de vereniging." Zeker niet omdat de waarde van het complex aan de Hoogmadeseweg de laatste jaren is gedaald, doordat de vereniging niet investeerde in het complex vanwege het drei gende vertrek. Een professione le onderhandelaar is namens de tennissers met Leiderdorp in gesprek. Hoewel Grootendorst de be zwarencommissie heeft laten weten dat hij wegens vakantie vanmiddag niet bij de vergade ring kan zijn, gaat de bijeen komst toch door. Volkstuin voorzitter Hendrik-Jan van Da len weet van niets. „Wij hebben alles overgedragen aan de lan delijke volkstuinvereniging, de AWN. De gemeente communi ceert niet met ons. Ze zeggen van wel, maar ze doen niets." Wethouder Molkenboer vindt het niet zo interessant dat de verenigingen bezwaar maken tegen het voorkeursrecht. De strijd van de volkstuinders vindt hij sowieso al een gelopen race, omdat hij vindt dat ze te veel kansen voorbij hebben la ten gaan. Met de tennisvereni ging komt hij liever tot een minnelijke schikking. „Ik heb het idee dat ze dit bezwaar voor een deel van de achterban in dienen." door Judy Nihof den haag /zoeterwoude - Heeft de gemeente Zoeterwou de wel zorgvuldig genoeg geke ken naar de belangen van een Dorpsstraat-bewoner als André Hilgersom bij het maken van plannen voor de dorpskern? En heeft de provincie wel voldoen de gecheckt of de gemeente zijn werk goed heeft gedaan? Daar over heeft Staatsraad Kosto zijn twijfels. Dat werd gisteren duidelijk bij de Raad van State tijdens de be handeling van een zaak van Dorpsstraat-bewoners Hil gersom en Van der Geest tegen de provincie Zuid-Holland. De twee Zoeterwoudenaren vinden het onbegrijpelijk dat de pro vincie onlangs het nieuwe be stemmingsplan dorpskern van de gemeente heeft goedge keurd. Het verbaasde Staatsraad Kosto dat hij in de stukken zo weinig kon vinden over de afwegingen van de gemeente om de hoek Veldzichtstraat/Dorpsstraat aan te wijzen als plek voor een nieuwe supermarkt, enkele winkels en parkeerplaatsen. „We hebben wel de uitkomst, niet het traject", aldus Kosto. „Waar en hoe is het belang van de heer Hilgersom eigenlijk ge wogen? De antwoorden van ambtenaren van zowel provin cie als gemeente verschaften Kosto ook geen helderheid. Zo moest Kosto zich tevreden stel len met de opmerking van een ambtenaar van de gemeente dat de hoek Veldzichtstraat- /Dorpsstraat 'planologisch de beste plek is voor versterking van het winkelapparaat'. Voor de plannen van de ge meente met de dorpskern moe ten enkele huizen plat, waaron der het huis van Hilgersom op nummer 38/40. Hilgersom is niet geïnteresseerd in het geld dat hij voor zijn waardevolle pand kan krijgen. Hij en zijn vrouw zijn verknocht aan het huis waar zij al vijfendertig jaar wonen en vrillen niet weg. Bo vendien hebben ze een loodgie- tersbedrijf aan huis. Opnieuw beginnen op een be drijventerrein is voor Hilgersom geen optie. Hij moet het naar eigen zeggen voor een belang- vffiond zoekt nZj pontbazen eJiND - Wie deze zomer Jge regelmaat met een gif jaar oude salonboot djoppe wil varen, kan zich jd aanmelden bij de ge- >fl Warmond. De gemeen- ^zoek naar vrijwilligers bontbaas met het bootje qaan varen. In totaal wil 1 pente hiervoor een pou- schippers samenstel- -jinu toe hebben zich ze- Jdidaten gemeld, zodat [ghd nog 25 pontbazen ,eJet pontje moet vanaf 1 Jn varen. heel vervelend, vooral logistiek gezien", zegt manager Remco Pielstroom van De Does. „Het geldt gelukkig alleen voor men sen die met de auto komen. Het bouwhek blijft op een meter of zeven, acht van de gevel staan, dus voor fietsers en voetgangers verandert er niets." Voor de fietsenrekken blijft er voldoen de ruimte over. Met de gemeente is afgespro ken dat aan de zijkant van het pand, om de hoek bij de fysio therapeuten van Goudeket, een aantal parkeerplaatsen voor minder-validen worden aange legd. Ook geblesseerde sporters kunnen daarvan gebruik ma ken. De komende tijd moet de gemeente ook voor een aantal andere problemen oplossingen verzinnen. Pielstroom: „We moeten er het beste van ma ken." Hij verwacht niet dat er hierdoor minder mensen ko men sporten. „Als je wilt zwem men, kom je toch wel zwem men." Het uitstellen van het verplaat sen van de entree hangt nauw samen met het plan voor een grootschalige verbouwing van het zwembad. Molkenboer en het management van De Does willen dat het zwembad beter geschikt wordt voor kleine kin deren en ouderen, onder meer met makkelijk verwarmbare ba den voor ouderen en water- speelgelegenheden voor peu ters. Ook is er groot onderhoud nodig, onder meer aan de fun dering. Om kosten te besparen en de overlast zo klein mogelijk te houden, is het de bedoeling dat het verplaatsen van de en tree en het uitbreiden van het zwembad op hetzelfde moment gebeurt. Er liggen diverse ver bouwingsplannen, die in kos ten variëren van vier ton tot vier miljoen. Molkenboer heeft de rest van het college echter nog niet mee. De nieuwe wethouders,Van der Does en Lam an, willen de plan nen eerst in alle rust bekijken. „Voor deze zomervakantie of vlak ema besluiten we wat er met het zwembad gebeurt", zegt Molkenboer. De zomerva kantie van 2005 wordt gebruikt voor de verbouwing. „In de va kantie lopen we de minste schade op." Manager Pielstroom rekent er op dat hij niet een jaar op een dode mus hoeft te wachten. Mocht over een jaar blijken dat de verbouwing beperkt blijft tot het verplaatsen van de ingang, dan is hij zeer teleurgesteld. „Ik ga er nu van uit dat het straks hartstikke mooi wordt", zegt hij. De afgelopen maanden stak hij veel tijd in het voorbereiden van de verbouwing. „We zijn nu een beetje teleurgesteld, want je verheugt je er erg op." oegstgeest - Van de rust en grandeur die het statige Witte Huis in Oegstgeest al honderd jaar uitstraalt, is eventjes weinig over. De ge vel is verdwenen, containers en kranen omklemmen het terras. Maar het is voor een goed doel: het hotel-restaurant krijgt een nieuwe en tree, een lift en geluidswering, zodat de Oegstgeestse pleisterplaats weer aan de eisen van deze tijd voldoet. Foto: Hielco Kuipers rijk deel hebben van aanloop en daarvan is buiten het dorps centrum geen sprake. Het huis van Van der Geest mag wel blijven staan, maar of hij er straks nog prettig woont betwij felt hij. „Er verandert zoveel in mijn directe omgeving." Het zit Van der Geest dwars dat de plannen voor de dorpskern strijdig zijn met het groenstruc tuurplan dat ook van de ge meente is. Volgens een ambte naar van de gemeente kan Van der Geest aan die nota echter geen rechten ontlenen. „Dat stuk is van 1997 en heeft geen enkel juridische status. Het is slechts een richtlijn." Ook betwijfelt Van der Geest, die zelf ook ambtenaar is bij de gemeente Zoeterwoude, of de plannen met de dorpskern fi nancieel haalbaar zijn. Volgens hem zijn er onvoldoende bo demonderzoeken gedaan naar onder meer de plek waar ooit een scheepswerf zat. Het oprui men van eventuele vervuiling zou Zoeterwoude volgens hem wel eens handenvol geld kun nen gaan kosten. Zijn collega weersprak dat op de zitting. Die onderzoeken zouden wel zijn gedaan. Volgens hem vormen de uitkomsten 'geen enkele re den om de plannen niet te rea liseren'. De Raad van State doet binnen zes weken uitspraak. Het is nog de vraag of zij de argumenten van Van der Geest wel zal be handelen. Van der Geest heeft destijds bedenkingen ingediend bij de provincie, zonder een 'zienswijze' naar de gemeente te hebben gestuurd. De wet vereist dat het één niet kan zon der het ander. Volgens Van der Geest treft hem geen blaam. Een nog niet erg ervaren amb tenaar zou hem hebben verteld dat een zienswijze indienen niet nodig was. zij I>RP - Luide muziek, acrobatische toeren en verf waarmee naar hartelust een a/dergekalkt werd: alle ingrediënten voor een New Yorkse achterbuurt waren 0!aanwezig bij het Leiderdorpse winkelcentrum Santhorst. De saaie, grijze ;cB die de bouwput van de woontorens afschermt, was aan het eind van de dag 3tterd tot een felgekleurd schilderij. Om het straatfestival extra te verlevendigen gingen breakdansers op het parkeerterrein bij de Rabobank uit hun dak. Voorbijko mende kinderen en jongeren konden ook een paar pasjes wagen. Het festijn was geor ganiseerd door het sociaal-cultureel werk, dat hulp kreeg van de stichting ter bevorde ring van sociale communicatie. Foto: Hielco Kuipers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15