Stuntploeg is niet te stuiten SPORT Jans Koerts komt zwaar ten val: 'Ik kan me niets herinneren' 'Onsterfelijke' Maradona terug op intensive care Boerebach blijft toch trainer van Achilles'12 i dreigt Roma i stappen Ajacieden Krohn-Dehly en Culina zoeken heil elders Monaco bereikt ten koste van Chelsea finale van Champions League nig fiducie Ie Mannschaft rc - Slechts 2 procent Duitsers denkt dat het =ile voetbalelftal deze zo- jEuropese titel verovert, (kt uit een enquête in op- van het tijdschrift Stem. nd opent het EK op 15 jen Nederland. Na de 5-1 iag in de vriendschappe- Mstrijd tegen Roemenië ®tril hebben de Duitsers jig vertrouwen in dat [al in Portugal hoge Soit. Bijna een kwart van isterburen (23 procent) [at het team van bonds- ludi Voller al in de eerste lit het toernooi wordt cerd. e krijgt ■dbeeld iam - Max Euwe, de jreldkampioen schaken erland heeft gekend, jaar na zijn dood een eld. De bronzen buste staan op het plein in de lamse binnenstad dat is vernoemd. Beel- nstenares José Fijnaut a gelijkend portret van eer gemaakt, een den- uwe. De lijn van zijn nt de contour van een tte pion en zijn linker- mt tevoorschijn uit een varte pion. Sronckhorst vertrekken Giovanni van Bronck- ag vertrekken bij Arse- heeft trainer Arsène gisteren gezegd. De Ne- ie linkerverdediger omenteel op huurbasis Barcelona, maar mag ïger permanent naar de topclub, mits de Cata- n transfersom overma- de Londense vereni- lgens Wenger is het de i Van Bronckhorst (29) dat hij definitief ver- ir Spanje. erk verlaat looi Rome Martin Verkerk is er niet s bgd de derde ronde te van de Italian Masters De tennisser, die last een handblessure, ver- ie sets van Luis Homa 6-4 3-6 6-3. Sjeng gaat vandaag op her- Ie wedstrijd van de ;er tegen Volandri werd bij een voorsprong van mf de Italiaan in de eerste »etns de regen afgebro- ij jr Tsjechië 4 leukemie DkVijfvoudig Tsjechisch itinternational Vaclav Ko- eteeft leukemie. De spe- e;51avia Praag is gisteren ahandeling in een zie- 31 opgenomen. Tsjechië rt EK in Portugal de ko- ekomer tegenstander van ojnd. lessure iegems ie* - Stein Huysegems Jfterdag in het duel met )gi knieblessure opgelo- nj voetballer van AZ komt tben niet meer in actie iiAlkmaarse club. Hij Made aan de buitenme- ilin is gisteren geope- lelaar verwachting is hij ïlten uitgeschakeld. Mid- 3 [er Michael Buskermo- l.lk onder het mes ge- ïgens kraakbeenschade eiker knie. Hij mag de hl weken niet belasten. tappen bij Jordan ra- Jos Verstappen be- |h voor op een eendaag- Ifij Jordan, op 1 juni. De ireur paste gisteren in èk van het team in de het Engelse Silversto- itoeltje. Over een daad- terugkeer in de For- is nog niet gesproken, 'izoen reed Verstappen »r Minardi. Bij Jordan Duitser Heidfeld en Pantano op het niveau. Teambaas Ed- rlan blijft erbij dat het g(niet ter discussie staat, t i Francesco Totti heeft AS Roma aan het ein- let seizoen te verlaten, letbalclub zich deze zo- noemenswaardig ver- 'otti, die al zijn hele car- de Italiaanse club ieft voorzitter Franco ultimatum gesteld, l^ioriteit is om bij Roma ftn, maar we hebben een t?dig dat kan strijden om of. aldus de aanvoerder tüiaanse sportkrant Gaz- illo Sport. Hij zou de na- bben genoemd van vier te spelers, onder wie lavids en Christian Vieri. donderdag 6 MEI 2004 Renner heeft in Vierdaagse van Duinkerken alle geluk van de wereld door Edward Swier den haag/hazebrouck - Jans Koerts leeft nog. „Gelukkig wel ja." Zijn helm was helemaal doormidden en gold als stille getuige. Zelf kon hij zich helemaal niets herinneren van zijn val in de eerste etappe van de Vier daagse van Duinkerken. Dat hij veel geluk heeft gehad, besefte Koerts gis teren in het ziekenhuisbed ook. De Nederlandse wielrenner in Belgi sche dienst (Chocolade Jacques) vloog in de afdaling van de Cassel uit de bocht. Ziekenbroeders troffen hem, na een val in de diepte van zo'n tien meter, bewusteloos aan. De cou reur had een muurtje op een haar na gemist. „Je kunt stellen dat ik geluk heb gehad. Maar dat moet een ander mij vertellen, want ik kan er zelf niets van herinneren." Koerts voelde zich gisteravond in het ziekenhuis van Hazebrouck, een dorpje in Frans-Vlaanderen, „moe, vooral heel moe." Koerts heeft een hersenschudding. En had veel geluk. „Het had erger kunnen aflopen, ja." De eerste etappe in de Vierdaagse van Duinkerken was een kleine tach tig kilometer oud toen de klim van Cassel opdoemde. Een pittig bultje, maar omhoog niet al te link. De afda ling was daarentegen, onder de om standigheden van gisteren, ronduit gevaarlijk. De kasseien waren glibbe rig geworden door de regen. Het kon niet anders of er zouden ongelukken gebeuren, voorspelden wielerliefheb- bers langs de kant van de weg. Toen de weg naar links afboog ging het in derdaad mis. Jans Koerts miste de bocht en ging rechtdoor. Hij reed dwars door dicht struikgewas en tui melde al met al tien meter naar bene den. Amper een meter van een muur kwam de coureur tot stilstand. Toen even later een viertal zieken broeders de coureur, na een gevaar lijke afdaling, hadden bereikt, bleek Koerts buiten bewustzijn. Eenmaal weer bij kennis, na het toedienen van zuurstof, kon hij niet vertellen wie hij was. Uit angst voor nekletsel kreeg de renner een kraag om, telkens zakte Koerts daarna weer weg. De coureur werd overgebracht naar het zieken huis van Hazebrouck. Ploegleider Johan Capiot van Choco lade Jacques was lang onwetend van de valpartij. De koersradio had de val van Koerts niet gemeld. „Het was langs alles en iedereen heengegaan. Daar heeft de jury later excuses voor gemaakt." Uren na het incident be zocht Capiot zijn pupil Koerts in het Noord-Franse ziekenhuis, dat hij vannacht overigens verruilde voor een hospitaal in Antwerpen. Capiot: „Het is vervelend dat hij is gevallen, maar we moeten van geluk spreken. Al moet je met een hersenschudding trouwens wel oppassen. Hij zal zeker een aantal dagen rust moeten ne men." Capiot hoopt Koerts in de Tour de Picardie, half mei, weer in te kunnen zetten. In de tumultueuze etappe van Duin kerken naar Steenvoorde, die werd gewonnen door Cofidis-sprinter Jim my Casper, viel overigens bijna tien procent van de coureurs uit. Onder de twaalf afgestapte renners was ook Servais Knaven. De renner van Quick Step, terug in competitie na een tijdje gas terug te hebben genomen, bles seerde zijn rechterknie bij een valpar tij. De wond moest worden gehecht, ook Knaven zal enkele dagen rust moeten nemen. enschede/gpd/anp - Jason Culi na speelt de komende twee jaar voor FC Twente. De Enschede- se club heeft een principe-over eenkomst bereikt met de Au straliër en verwacht deze week de laatste details glad te strij ken. Culina speelt sinds 1999 voor Ajax en is aanvoerder van het tweede elftal. In de afgelopen jaren werd hij twee keer ver huurd: eerst aan het Belgische Germinal en later aan De Graaf schap. In Doetinchem kon Cu lina geen potten breken, waar door hij terugkeerde naar Ajax. Onder Ronald Koeman kwam hij drie keer uit in het eerste elf tal. Culina kan als spits en scha duwspits uit de voeten. „En in noodgevallen kan hij ook nog op rechts spelen," aldus tech nisch coördinator Johan Plage- man. Michael Krohn-Dehly gaat ook weg bij Ajax. De Deense aanval ler speelt de komende twee sei zoenen voor RKC Waalwijk. De jeugdinternational (21), voor malig voetballer van Bröndby EF, slaagde er bij Ajax niet in een plaats in de hoofdmacht te veroveren. Morten Karlsen van FC Zwolle keert na dit seizoen terug naar Denemarken. De middenvelder tekende in zijn geboorteland een contract voor drie seizoe nen bij FC Nordsjaelland. Karl sen speelt sinds 2002 bij Zwolle. 'Affaire berustte op misverstand' hengelo/gpd - De lucht bij Achilles'12 is geklaard. Michel Boerebach blijft toch aan als hoofdtrainer van de eersteklas ser uit Hengelo, nadat hij vorige week tijdens een gesprek met de technische commissie te ho ren had gekregen dat hij zijn congé kreeg. „Ik wijt de hele affaire aan mis communicatie", zei voorzitter Eric Bode gisteren. „De techni sche commissie voerde met Boerebach een soort van evalu atiegesprek, waarin hij bepaal de opvattingen van de commis sie anders opgevat heeft dan de bedoeling was. We gaan dan ook kijken hoe we de commu nicatie tussen deze commissie en de trainers en spelers in de toekomst kunnen verbeteren. Het is jammer dat dit incident heeft plaatsgevonden, maar we gaan van harte door met Boere bach." De spelersgroep reageerde ver heugd. „Ik ben blij dat de ge sprekken tussen bestuur, tech nische commissie en selectie dit resultaat hebben opgele verd. Zo wilden wij het graag. Voor ons als spelersgroep is het belangrijk dat Boerebach de trainer blijft", zei routinier Wil fred van de Worp gisteren. De spelers hadden vorige week kenbaar gemaakt dat het groot ste deel van de groep solidair zou zijn met Boerebach. „Als hij weg moet, gaan wij ook", zei Van de Worp toen. Ook Boerebach is tevreden met de oplossing. „Het was heel on verwacht en vervelend, maar we zijn er gelukkig goed uit ge komen", zei hij gisteren. Zoals bekend kon Boerebach zijn ta ken bij de club een deel van het afgelopen seizoen niet nako men, omdat zijn twee zonen Lesley en Sven in de zomer van 2003 door een verkeersongeluk om het leven waren gekomen. UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA, play-offs. Eastern Conference, kwartfinales. Miami Heat - New Orleans Hornets 85-77. Eindstand best-of-seven series: 4-3. Western Conference, halve finales. Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 98-104. Stand best-of-seven series: 0-1, Gloucestershire. C&G Throphy. Tweede ronde: Gloucestershire 264/4, Neder land 192 all out, Gloucestershire wint met 72 runs. PAARDENSPORT Koersen Duindigt. Eerste koers, 2000 m: 1. Topper Transs R (Langeweg, H.W.) 1.20,7, 2. Spot on Crafts, 3. Rose ACKtion. Toto: winnend 1,70; plaats 1,30 3,80 2,80; duo 13,20; trio 75,00. Tweede koers, 1900 m: 1. Eastern Baby (Had- jeb, B.) 2,03,5, 2. Queisan (GER), 3. Aquiseur (GER). Niet gestart: Ulivia Kwik. Toto: win nend 5,40; plaats 0 0 0; duo 15,80; trio 20,20; dubbel winnend 7,60. Derde koers, 2000 m: 1 Tennessie Forest (Aalbers, Mw. C.D.) 1.20,0, 2. Schumacher, 3. Samaranch. Toto: winnend 1,80/3,00; plaats 2,20 1,60 3,00; duo 6,60/6,60; trio 81,60/127,00. Vierde koers, 1300 m: 1. Are Kossack (Kom, Mw. M.) 1.28,4, 2. Sheikan Star, 3 Manga (GER),. Niet gestart: Shakaan Star. Toto: win nend 2,90; plaats 1,60 1,70 1,50; duo 10,50; trio 23,80. Vijfde koers, 1609 m: 1. Salamanca (Lange weg, H.W. jr.) 1.17,1, 2. Paco Impuls, 3. Rocky Starlake. Toto: winnend 1,30; plaats 1,10 1,70 1,50; duo 2,80; trio 6,80. Zesde koers, 2150 m: 1 Sajida G (Flierman, Mw P.) 2.36,7, 2. Moesjh, 3. Ainhoa Kadjar (FR). Niet gestart: Harib Star. Toto: winnend 2,20; plaats 0 0 0; duo 5,80; trio 13,20. Zevende koers, 2000 m: 1. Pocket Money (Nierop, J.M. van) 1.18,9, 2. Roos Ricardo, 3. Orion Crown, 4. Roy Burgerheide. Toto: win nend 13,00; plaats 1,30 1,10 1,80; duo 20,20; kwartet 1125,00. Achtste koers, 1900 m: 1 Beelies (GB) (Vries, A.A. de) 2,04,6, 2. Go go Tyrone (GB), 3. Ma nuelito (FR).Toto: winnend 4,70; plaats 2,10 1,90 1,80; duo 41,00; trio 116,30. Totalisatoromzet: 39.134,00 TAFELTENNIS Cairo. Egyptische Open, ITTF Pro Tour. Eerste ronde: Keen (Ned) - Jemail (Tun) 11-5 11-2 11-1 11-0 Tweede ronde: Keen (Ned) Pistej (Slv) 4-1 (4-11 11-8 12-10 13-11 11- 6). Bijzonderheid: Keen plaats zich voor Olym pisch kwalificatietoernooi in Innsbruck. TENNIS Romef/^Aannen, 2,4 miljoen euro. Eerste ronde: Hewitt (Aus/15) - Seppi (Ita) 5-7 7-5 6-3. Tweede ronde: Horna (Per) - Verkerk (Ned/14) 6-4 3-6 6-3, Schalken (Ned/11) - Volendri (Ita) 1-2 wegens regen afgebroken Costa (Spa) - Federer (Zwi/1) 3-6 6-3 6-2, Henman (GBr/4) - Stepanek (Tsj) 6-16-1, Mas- su (Chl/8) - Labadze (Geo) 6-2 7-5, Davidenko (Rus) - Gonzales (Chl/13) 6-2 5-7 6-2, Zabele- ta (Arg) - Mantilla (Spa) 7-5 6-3, Spadea (VSt) - Arazi 9mar) 2-6 6-2 6-4. Berlijn. Vrouwen, 1 miljoen euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1) - Marrero (Spa) 6-3 2-6 6-4, Mauresmo (Fra/2) - Dulko (Arg) 6- 1 6-2, Venus Williams (VSt/3) - Danulidou (Gri) 7-5 6-3, Myskina (Rus/4) - Kostanic (Kro) 6-2 6-4, Sugiyama (Jap/8) - Lichovtseva (Rus) 6-1 6-2, Suarez (Arg/11) - Schett (Oos) 6-4 6- 3, Sprem (Kro) - Shaughnessy (VSt) 6-2 7-6, Dementieva (Rus/7) - Cohen-Aloro (Fra) 6-4 3- 6 6-2, Sanchez Lorenzo (Spa) - Chladkova (Tsj) 6-2 4-6 6-3, Koesnetsova (Rus/10) - Bo- vina (Rus) 6-2 6-0, Sjarapova (Rus/16) - Man- duela (Hon) 5-4, opgave VOETBAL Champions League, return halve finale. Chelsea (Eng) - AS Monaco (Fra) 2-2 (2-1). 22. Gronkjaer 1-0, 44. Lamperd 2-0, 45. Ibar ra 2-1, 60. Morientes 2-2 Scheidsrechten Frisk (Zwe). Toeschouwers: 42.000 Gele kaart: Gronkjaer, Cole, Johnson (Chelsea). Evra, Bernard i, Rothen (AS Monaco). Eerste wedstrijd 1-3, AS Monaco op 26 mei in finale tegen FC Porto. WIELRE Steenvoorde. Vierdaagse van Duinkerken. Eerste etappe, Duinkerken - Steenvoorde: 1 Casper (Fra) 181 kilometer in 4.28.37, 2. Na- zon (Fra), 3. Hondo (Dui) 0.13, 4. Luhovyy (Oek), 5. Vogels (Aus), 6. 0'Grady (Aus), 7 Van Heeswijk (Ned), 9 Hoffman, 13. Van Kat wijk, 14. Reinerink, 15. Bos, 25. Smink, 27. Van der Wal, 40 Traksel, 64 Mutsaars, 79 Voskamp, 91 Veneberg, 93. Boven, 112 Ten Dam, 125. Dekkers 16.48. Uitgevallen: Kna ven, Koerts. Algemeen klassement: 1. Casper, 2. Nazon 0.02, 3. Hondo 0.22, 6. Reinerink 0 25, 11. Van Heeswijk, 13. Hoffman, 17. Van Katwijk, 18. Bos, 28. Smink, 29. Van der Wal. 42. Traksel, 65. Mutsaars, 79. Voskamp, 91. Ve neberg, 93. Boven. 112. Ten Dam, 125. Dek kers. IJSHOCKEY Praag. WK Kwartfinale: Zweden Letland 4-1 (3-0 0-0 1- 1), Verenigde Staten - Ts|echi6 3-2 (0-0 1-2 1- 0 0-0). Verenigde Staten winnen na penalty shoot-out. New Vork. NHL, play-offs, halve finales. Eastern Conference. Toronto Maple Leafs - Philadelphia Flyers 2-3 nv. Eindstand best-of-seven series: 2-4 Western Conference. Colorado Avalanche - San Jose Sharks 1-3. Eindstand best-of-seven series: 2-4 Jerrel Hasselbaink van Chelsea legt het aftegen Monaco-verdediger Sebastien Squillaci. Foto: AP/Alastair Grant door Leon ten Voorde den haag/londen - Voor het seizoen was Didier Deschamps nog bang dat zijn ploeg niets te zoeken had in de Champions League. Gisteravond stapte AS Monaco ten koste van Chelsea de finale binnen. Het werd, na de 3-1-thuiszege, in Londen 2-2. Het Prinsdom heeft er weer een sprookje bij. FC Porto-AS Monaco; de finale van de Champions League krijgt op 26 mei in Gelsenkir- chen een sensationele bezet ting. Waar de grootmachten uit de traditionele toplanden op zichtig faalden, trokken twee stuntploegen uit Portugal en Franlaijk de laatste maanden brutaal en onverschrokken door Europa. Monaco zette de laatste stap naar de eindstrijd gisteravond bij Chelsea. Nadat de Monegasken thuis al met 3-1 hadden gewonnen, werd het op Stamford Bridge 2-2 en daarmee plaatste de Franse kampioen zich voor de tweede keer in de historie voör een Eu ropese finale. In 1992 speelde Monaco de finale van de Euro pacup 2, tegen Werder Bremen. De Duitsers wonnen toen met 2-0. De glanzende triomftocht van Monaco komt voor iedereen als een volslagen verrassing. Maar wie in de poule met 8-3 van De- portivo wint, wie de sterren van Real Madrid vernedert en wie als laatste obstakel de zilver vloot van Chelsea tot zinken brengt, staat volkomen terecht in de finale. Dat blijkt ook nog eens uit de statistieken: Mona co scoorde in twaalf duels 27 keer en is daarmee zonder eni ge concurrentie de meest pro ductieve ploeg van de Cham pions League dit seizoen. Bo vendien heeft het met Morien tes (9 treffers) ook nog eens de topscorer van het toernooi in huis. Het is eigenlijk niet voor te stel len, maar in de voorbije zomer was de club met een schuld van 50 miljoen euro feitelijk failliet. Maar aan de hand van trainer Didier Deschamps en de fan tastische middenvelders Rothen en Giuly en de Spaanse geweldenaar Morientes bleek het elftal sportief nog altijd springlevend te zijn. Monaco is een mengeling van technisch vernuft en gestaalde onverzet telijkheid en tegen die mix is vooralsnog niemand bestand. In navolging van Real beet ook die andere miljoenenploeg, Chelsea, zich stuk op de jonge, gretige honden van Monaco. Dat gebeurde in een tweeluik dat vele malen boeiender was dan die andere halve finale tus sen Deportivo en Porto. Mona co en Chelsea haalden in beide duels alles naar boven wat knock-outvoetbal zo aantrekke lijk maakt. Beide ploegen trok ken de lijn van vijftien dagen geleden gisteravond bij de re turn in Londen door en dat le verde vooral voor rust een mee spelend schouwspel op. Chel sea begon overweldigend, pin de Monaco vast en had na 41 minuten al de gewenste 2-0- voorsprong op zak na prachtige treffers van Gronkjaer en Lampard. Monaco was even versuft, maar op slag van rust legde verdediger Ibarra het kol kende Stamford Bridge het zwijgen op: 2-1. Zoals zo vaak dit seizoen leidde de gouden linker van Rothen die treffer van Monaco in. Die domper haalde de angel uit het spel van het furieus gestarte Chelsea en na een uur spelen werd het duel van al zijn span ning beroofd. De manier waar op dat gebeurde was een stre ling voor het netvlies. Morien tes zette de aanval op, vond Bernardi in een heerlijke com binatie en rondde het vervol gens zelf af: 2-2. Voor Chelsea, dat met de Ne derlanders Melchiot en Hassel baink aantrad, betekende die treffer het einde van alle mooie dromen. Vanaf het ereterras keek de Russische eigenaar Abramovitsj lijdzaam toe. Zijn investering van 160 miljoen eu ro zal dit seizoen niet uitmon den in een grote prijs. In plaats daarvan meldt het arme Mona co zich op 26 mei in de eregale rij van het Europese voetbal. CHELSEA: Cudicini; Melchiot (64. Johnson), Gallas. Terry era Bridge: Gronkjaer, Lampard. Geremi (69. Par ker) en Cole; Gudjohnsen en Hassel baink (69. Crespo). AS MONACO: Roma; Ibarra, Rodri guez, Givet en Evra; Bernardi, Cisse, Giuly (67. Prso) en Squillaci (46. Plasil) Morientes (81. Nonda) en Rothen. door correspondent Frans Lindenkamp sao paulo - Maradona is weer terug in hetzelfde bed van het ziekenhuis waar hij zichzelf ver leden week donderdag eigen handig uit ontsloeg, zonder toestemming van de behandeld artsen. De Argentijnse voetbal mythe werd gisterochtend vroeg in allerijl met ambulance naar de hoofdstedelijke kliniek Suizo Argentina vervoerd. Ma radona heeft opnieuw ernstige ademhalingsklachten. Marado na ligt er nu op de intensive ca re. Zijn persoonlijke dokter en verpleegster vergezelden hem in de ambulance. Maradona logeerde sinds eind vorige week op het luxe buiten verblijf van een bevriende za kenman in het stadje General Rodriguez, vijftig kilometer bui ten Buenos Aires. Dinsdag had hij volgens plan terug naar Cu ba moeten terugreizen, waar hij sinds 2000 een ontwennings kuur ondergaat om van zijn chronische cocaïneverslaving af te komen. Maandagavond gaf de moddervette Maradona nog een afscheidsbarbecue voor zijn vrienden. Maar de dag erop liet hij de reis naar Havana om onbekende reden annuleren. Er waren vier plaatsen in het vlieg tuig geboekt. Maradona balanceerde acht da gen tussen leven en dood, na dat hij op 18 april werd opge nomen met een zware longont steking. Ook zou volgens onbe vestigde berichten een overdo sis cocaïne in het spel zijn ge weest. Maar na een verblijf van twaalf dagen verliet Maradona vorige week tot ieders verbazing Maradona, afgelopen djnsdag. Gisteren werd hij met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Foto: Reuters/Stringer i het hospitaal. Sindsdien geeft hij weer alle signalen af onster felijk te zijn. Aan zijn vrienden - onder wie Ferro Vieira, de man die in 2000 de cocaïne verstrekt zou heb ben die tot zijn eerste overdosis leidde - vertrouwde hij toe, dat hij de zoutloze ziekenhuismaal tijden spuugzat was en dat hij het geen minuut langer in het ziekenbed uithield. Bij zijn aan komst in General Rodriguez onthaalden zijn vrienden hem met een groots vuurwerk. Volgens ingewijden wandelt Maradona weer even zo vrolijk langs de afgrond. Ondanks zijn verzwakte hart - dat volgens de specialisten nog maar voor 30 procent functioneert - verslindt hij weer als vanouds dikbelegde sandwiches met geroosterd vlees. Vrijdag - een dag na zijn vertrek uit de kliniek - was Die- go alweer op de golfbaan te vin- deri. Met 'goedkeuring' van zijn privé-dokter Alfredo Cahe, die volgens boze tongen alles toe staat zolang het Pluisje maar van de cocaïne afblijft. Terwijl Maradona in de motregen een partijtje golf speelde, cirkelde een helikopter met fotograaf boven de baan. Geïrriteerd liet de ex-voetballer zijn broek zak ken en toonde zijn blote achter werk aan de paparazzi, 's Avonds was hij te gast in de goed bekeken talkshow van Susana Giménez, de eerste da me van de Argentijnse tv. In het interview verklaarde hij verras send goed gemutst, dat hij de dood in de ogen had gekeken. Hij was naar zijn zeggen al be land in de tunnel op weg naar zijn levenseinde. Toen Giménez opmerkte dat hij was afgevallen van twaalf dagen ziekenhuis, antwoordde Maradona schater lachend: „Ja, vijftien gram." Een dag later woonde hij een match bij van zijn voormalige club Boca Juniors. De longontsteking die ruim twee weken geleden tot zijn zie kenhuisopname leidde was naar verluid ook het gevolg van golfen. Maradona zou de zater dag voorafgaande aan zijn in ternering met ontblote boven- bast een balletje geslagen heb ben bij een temperatuur van amper 15 graden. Na een bar becue met vrienden - waar drank en cocaïne rijkelijk voor radig waren - zou hij bij het ochtendkrieken zijn dochter zijn gaan ophalen in een disco theek. In plaats van te gaan sla pen ging hij later door naar het stadion om Boca te zien spelen. Uitputting velde hem vervol gens.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 23