FC Porto verstoort Spaanse droom SPORT Rechter verwijst zaak Trabelsi door naar arbitragecommissie KNVB Alfred Schreuder wil knokken bij Feyenoord Martin Verkerk verder op gravel Rome iIers Achilles'12 solidair t trainer Michel Boerebach Retourtje Qatar 4iams stemmen et mutaties carlo - De Formule 1 si het punt om ingrijpend >rd te worden. De renaren zijn nu akkoord om de Formule 1 aan- jker, goedkoper en com- er te maken. De plan- in 2008 moeten in- woensdag 5 mei 2oo4 zoveel eerder als mo- De voorstellen bevat- ;r meer beperkingen lotorinhoud, maximaal Sdenleverancier en een j'elektronische hulp voor ioeurs' oma bestraft rellen ^De tuchtcommissie van janse voetbalbond heeft ia veroordeeld tot het gian een wedstrijd buiten pjn stadion. De club werd na de supportersrellen ;lopen zondag, rondom idstrijd bij AC Milan. De ^'eldheden waren uitge- ir de Romeinse fans. loet komende zondag in voor het thuisduel Jigi3- adona terug 1 Cuba aires - Diego Maradona orgen terug naar Cuba voor zijn srslaving te vervolgen. (43) werd vorige atslagen uit het zieken- feuenos Aires. Hij was 18 april opgenomen hartproble- newel artsen ontkenden en verband was met i tig drugsgebruik, is be- it Maradona al jaren t met cocaïneverslaving. ft zich hiervoor al lange ^uba laten behandelen. ^nominaties iels Award - Ronald Koeman van Adriaans e van AZ en loy van FC Utrecht zijn leerd voor de eerste Ri- iels Award. Het vak- Voetbaltrainer heeft de .amenwerking met de Betaald Voetbal (CBV) iging voor Oefenmees- lerland (WON) gelan- le nominaties zijn door jury bepaald. Op het lationale trainingscon- !l mei kunnen de coa- keuze maken. De prijs het vervolg jaarlijks «stalent Herz bij Bollettieri ^en - Het Eindhovense ilent Stephanie Herz samenwerking met wach Nick Bollettieri !en. Aanleiding zijn ver- fvan inzicht over het [jvan de tenniscarrière 4-jarige. Eind 2000 ver- Ie toen 10-jarige Herz ijler, moeder en broer identon in Florida om ijks aan de tennisacade- ei Nick Bollettieri te trai- jllettieri, de man die Courier, Seles en Hingis (laakte, voorspelde Herz ats in de topvijf van de mits hij haar hoede zou nemen. 'fans juichen 'Volendam iEn - Mocht Volendam jnde zondag bij NEC de in, huilt niet alleen het {Veel fans van de club uit jen hopen voor één keer ii club in de eigen Goffert Om aartsvijand Vitesse te divisie in te helpen, velen zich tijdens de jjd zelfs in oranje. Op de llende internetforums fC praten de supporters ,ineer over de Gelderse jan afgelopen zondag. club veilig is, gaat het lelijk over het pesten ijand Vitesse. door Noor Tonkens amsterdam/gpd - Het geschil tussen Hatem Trabelsi en Ajax over het contract van de Tu nesiër is nog steeds niet opgelost. De rechter die gisteren het kort geding behandelde dat Trabelsi tegen Ajax had aangespannen, ver klaarde zich onbevoegd en verwees de partij en door naar de arbitragecommissie van de KNVB. De juridische status van het optiebe ding blijft daardoor nog steeds onduidelijk. Al maanden steggelen Hatem Trabelsi en Ajax over het contract van de verdediger. De club heeft in de verbintenis een eenzijdige optie opgenomen om het contract met twee jaar te kunnen verlengen. Ajax heeft de optie gelicht, wat volgens de club betekent dat de Tunesiër tot eind juni 2006 onder contract staat. Tra belsi bestrijdt de geldigheid van het optiebe ding en is van mening dat zijn contract per 30 juni van dit jaar afloopt. Om duidelijkheid over de zaak te krijgen, stapte Trabelsi gisteren naar de voorzienin- genrechter, maar die nam de klus niet op zich. De advocaat van Ajax, Ferdinand Grap- perhaus, stelde dat de burgerrechter niet be voegd is om van de zaak kennis te nemen, omdat in het contract een arbitragebeding is opgenomen. Met dat beding zijn Ajax en Tra belsi overeengekomen om elk mogelijk ge schil eerst aan de arbitragecommissie van de KNVB voor te leggen, vóór een eventuele gang naar de burgerrechter. Het pleidooi van Frank van Buuren, de advo caat van Trabelsi, dat het arbitragebeding te gen zijn wil aan de speler was opgelegd, acht te rechter Sjoukje Ridlmann niet aannemelijk. De speler had kunnen onderhandelen over een ontheffing van het beding, maar heeft dat niet geprobeerd. Ook Van Buurens argument dat Trabelsi tij dens de contractonderhandelingen in een underdogpositie zou hebben verkeerd, kon de rechter niet overtuigen. Het komt voor zijn eigen risico dat Trabelsi zich beter had moe ten laten bijstaan. Dat Ajax inmiddels een verzoek tot arbitrage bij de KNVB had ingediend en de zaak daar voor 17 mei op de agenda staat, bracht Rull- mann er uiteindelijk toe te beslissen dat haar oordeel over de zaak op dit moment niet noodzakelijk was. Zij verklaarde zich onbe voegd en verwees de zaak door naar de arbi tragecommissie, omdat Trabelsi daar op zeer korte termijn duidelijkheid over zijn positie zal krijgen. „Hoewel ik het een enige zaak vind", voegde ze daaraan toe. Uit een onderzoek van Voetbal International is gebleken dat in Nederland zeker 125 voet ballers een optiebeding in him contract heb ben staan. Onder hen bevinden zich de Aja- cieden Abubakari Yakubu, Daniël de Ridder en Maxwell. Ajax-directeur Arie van Eijden beschouwde de uitspraak niet als overwin ning, omdat er nog geen definitieve uitspraak is gedaan. Maar dat Ajax niet helemaal zeker van zijn zaak is, blijkt uit het feit dat de con tracten van Mitea, Bogdan Lobont en Johnny Heitinga inmiddels zijn opengebroken en verlengd voor dezelfde periodes, die Ajax in hun oorspronkelijke contracten als optie had opgenomen. Hatem Trabelsi speelde eind februari uit bij Heerenveen voor het laatst in het eerste van Ajax. Voor de Tunesiër is het van groot belang dat hij aan het eind van dit seizoen transfer vrij is. Zijn volgende club hoeft dan geen af koopsom voor hem aan Ajax te betalen, wat hem een goede onderhandelingspositie geeft voor een hoger salaris en tekengeld. Volgens Trabelsis advocaat zouden al enkele clubs belangstelling voor Trabelsi hebben ge toond, maar alleen als hij transfervrij weg kan. Trabelsi zou zelf het liefste naar Enge land willen. door Peter van Duyl den haag - Niet de Spaanse top favoriet Deportivo la Coruna, maar de kampioen van Portugal speelt over drie weken de finale van de Champions League in Gelsenkirchen. FC Porto dompel de gisteren heel Galicië in rouw door zich van Deportivo te ont doen. De Portugezen gebruikten een penalty voor hun huzaren stukje: o-i. FC Porto begeeft zich op 26 mei op bekend terrein, want al eer der stond het in de belangrijk ste Europese voetbalfinale. In 1987 versloeg het Bayern Mün- chen, onder meer door het le gendarische doelpunt achter het standbeen langs van de Al gerijn Madjer. Vorig seizoen won de Portugese topper ten koste van Celtic de UEFA Cup. Dat Porto de eindstrijd speelt is een verrassing, maar niemand kan beweren dat de ploeg het hoogtepunt cadeau heeft gekre gen. De formatie van trainer Jo sé Mourinho verloor dit seizoen in Europees verband alleen bij Real Madrid. In de achtste fina les boekte Porto een sensatio nele zege op Manchester Uni ted, de uitschakeling van Olym- pique Lyon in de kwartfinale werd daarna eigenlijk wel ver wacht. Dat de Portugezen zich gisteren langs Deportivo la Coruna wor stelden lag minder in de lijn der verwachting. De Spanjaarden bleven twee weken terug in Porto kinderlijk eenvoudig overeind en krijgen in Europees verband op eigen veld nauwe lijks doelpunten tegen. De jongste zeven thuiswedstrijden voor de Champions League Porto's Derlei beslist de strijd vanaf elf meter door Deportiva-doelman Molina te kloppen. Foto: EPA werden alle gewonnen. In die serie werd onder meer Juven- tus, AC Milan en Manchester United de oren gewassen en hield 'Depor' steeds de nul. Porto maakte gisteren dan ook in een klap een einde aan een klassieke vorm van Europa Cup-koorts, die La Coruna sinds 7 april - de dag van de historische 4-0 tegen AC Milan - teistert. Na de 0-0 in Porto droomde een hele stad van de finale van het belangrijkste voetbaltoernooi van dit conti nent, een uitgelezen kans ook om voor één keer uit de scha duw van Real Madrid en Barce lona te treden. Misschien rekende Deportivo zich in de aanloop wel wat té rijk. Steeds weer werd bena drukt dat bij FC Porto het beste er wel een beetje vanaf is. De Portugezen verwierven zich dit seizoen een reputatie als de ploeg die altijd en overal scoort, maar die glans is de laatste we ken wat verloren gegaan. In de acht duels die Porto in de maand april speelde, werden slechts vier voltreffers bijeen geschraapt. Het kostte oud-Aja- cied Benni McCarthy gisteren zijn plaats in de basis. Hij werd afgelost door Derlei, de van een UITSLAGEN BASKETBAL rome/anp - Martin Verkerk heeft de tweede ronde van de Italian Masters in Rome bereikt. Verkerk won in drie sets van de Amerikaan Todd Martin: 7-5, 3- 6 en 6-3. Zondag stond de ten nisser uit Alphen aan den Rijn nog in de finale van het toer nooi in München. Hij verloor toen van de Rus Nikolaj Davi- denko. De Amerikaan Andy Roddick lukte het in het toernooi uit de Masters Series niet om de twee de ronde te bereiken. De als tweede geplaatste winnaar van de US Open 2003 verloor van de Argentijn Canas met 7-6 en 6-1. Roddick, die net als Sjeng Schalken was ontsnapt aan de dood bij de hotelbrand op za terdag, kampte met problemen aan de linkerknie. Roger Federer, de Zwitserse nummer één van de wereld, won zijn partij wel. Hij versloeg de Zweed Björkman in 7-6 6-3. Federer moest nog wel even wennen aan het gravel, zeker nadat hij drie weken geen toer nooi had gespeeld. „Op de trai- ningsbaan voelde ik me nog niet in vorm. Vandaag ging het New York. NBA, playoffs, halve finales. Eastern Conference Detroit Pistons - New Jersey Nets 78-56. Stand best-of-seven series: 1-0. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3394, d.d. 04.05.2004 6.10.13.17.18.19.22.27.31.32.33.35.51. 53.58.59.63.71.75.78 (Onder voorbehoud van typefouten) VOETBAL TENNNIS Martin Verkerk serveert. Foto: AP ook nog niet zo denderend, ik zal nog wat moeten verbeteren om ook de volgende ronde door te komen." Rome. Mannen, Masters Series, 2,4 miljoen Eerste ronde: Eerste ronde: Verkerk (Ned/14) - Martin (VSt) 7-5 3-6 6-3, Volandri (Ita) - Kiefer (Dui) 6-4 0-6 6-0, Srichaphan (Tha/10) - Di Mauro (Ita) 7-6 3-6 6-3, Canas (Arg) - Roddick (VSt/2) 7-6 6-1, Grosjean (Fra/7) - Lopez (Spa) 7-5 6-2, Massu (Chl/8) - DelI'Acqua (Ita) 6-7 7-5 6-3, Horna (Per) - Joeznji (Rus) 6-04-6 7- 6, Arazi (Mar) - Ramirez Delgado (Spa) 6-1 6- 3, Ljubicic (Kro) - Clement (Fra) 6-3 2-6 7-6, Mirnyi (WRu) - Koubek (Oos) 6-2 6-4, Davi- denko (Rus) - Sargsian (Arm) 6-2 6-2, Labadze (Geo) - Gaudio (Arg) 6-3 6-2, Safin (Rus) - Pescosolido (Ita) 6-4 6-3, Robredo (Spa) - Phi- lippoussis (Aus/9) 6-2 4-6 6-4. Berlijn. Vrouwen, 1 miljoen euro. Eerste ronde: Danilidou (Gri) - Golovin (Fra) 7- 5 3-6 6-3, Shaughnessy (VSt) - Dokic (SMo) 6- 0 6-3, Mandula (Hon) - Vakoelenko (Oek) 6-3 6-3, Zvonareva (Rus/9) - Perebiinis (Oek) 6-3 6-4, Schett (Oos) - Srebotnik (Slv) 6-3 6-3, Zuluaga (Col) -Testud (Fra) 7-5 6-1, Koesnets- ova (Rus/10) - Mikaelian (Zwi) 6-3 6-1, Schny- der (Zwi/13) - Hantuchova (Slo) 6-2 6-2, Dulko (Arg) - Pastikova (Tsj) 6-4 6-3, Sjaparova (Rus) - Safina (Rus) 6-1 1-6 6-3, Dechy (Fra) - Strikova (Tsj) 6-4 7-6, Sprem (Kro) - Grönefeld (Dui) 6-4 6-2, Lichovtseva (Rus) - Pierce (Fra) 6-7 7-5 7-6. Champions League Halve finale, return. Deportivo la Coruna (Spa) - FC Porto (Por) 0-1 (0-0). 59. Derlei 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Collina (Ita). Toeschouwers: 29.000. Rode kaart: 70. Naybet (Deportivo la Coruna/2xgeel) Gele kaart: Tristan (Deportivo la Corufia), Car los Alberto, Mendes (FC Porto). Eerste wedstrijd 0-0, FC Porto door naar finale. Engelse Premier League. Portsmouth - Arsenal 1-1 (1-0). 30. Yakubu 1- 0, 50. Reyes 1-1. Stand: 1. Arsenal 36-84, 2. Chelsea 36-75, 3. Manchester United 36-71, 4 Liverpool 36- 56, 5. Aston Villa 36-55, 6. Newcastle United 35-53, 7. Bolton 36-50, 8. Fulham 36-49, 9. Charlton 36-49, 10. Birmingham 36-49, 11. Southampton 35-45, 12. Middlesborough 36- 45. New York. NHL, playoffs, halve finales. Western Conference Calgary Flames - Detroit Red Wings 1-0 nv. Eindstand best-of-seven series: 4-2. Praag. WK. Kwalificatieronde Groep E: Duitsland - Zwitserland 0-1 (0-0 0-1 0-0). Eindstand: 1 Tsiechië 5-10, 2. Canada 5-7, 3. Letland 5-4, 4. Zwitserland 5-4, 5. Duits land 5-3, 6. Oostenrijk 5-2. Groep F: Verenigde Staten - Denemarken 8-3 (4-3 4-0 0-0). Eindstand: 1 Slowakije 5-8, 2. Zweden 5-8, 3. Finland 5-7, 4. Verenigde Staten 5-5, 5. Rusland 5-2, 6. Denemarken 5-0. - Oud-profvoet- Michel Boerebach moet Achilles' 12 uit Hengelo, wil een andere trai- br de zondag-eersteklas- par als Boerebach weg jaan de spelers ook, heb- aangegeven. ach verloor in juli 2003 [de zoontjes, 12 en 9 jaar ij een auto-ongeluk. Na ipzalige dag was de trai- ige tijd niet beschikbaar bet trainerswerk. Heel s'12 leefde met hem mee bem de tijd om zijn werk later tijdstip weer op te j. Intussen nam een as- zijn werk over. van onder meer FC Twente had vorige kort gesprek met de che commissie van Hij kreeg te horen volgend seizoen niet lan- rkzaam is bij de eerste- Tot zijn grote verbazing bleek de toezegging over de voortzetting van zijn overeen komst, die hem in de winter stop was gedaan, niet meer gel dig te zijn. „Ik had dat natuur lijk niet verwacht en ben zwaar teleurgesteld. Verder wil ik er niets over kwijt", reageerde Boerebach. Zijn spelers waren al net zo ver baasd. Ze besloten unaniem dat ze ook volgend seizoen onder Boerebach willen trainen. „Met hem willen we verder en met niemand anders", zei speler Wilfred van de Worp gisteren. „Op de nieuwjaarsreceptie heeft voorzitter Bode nog aan de leden verteld dat Boerebach ook komend seizoen onze trai ner is." Van de Worp zag Boe rebach de laatste maanden steeds vaker terugkeren op het veld. „Eerst kwam hij weer bij de wedstrijden, daarna bij de trainingen en later ook weer bij de besprekingen." door Cyril Rosman breda - Alfred Schreuder is er de man niet naar om snel op te geven. Dus blijft de Barneveldse middenvelder voorlopig ge woon bij Feyenoord. „En als ik volgend jaar ook niet speel, zien we wel weer verder. Schreuder was de afgelopen seizoenen de grote leider van NAC, maar vertrok in de zomer naar jeugdliefde Feyenoord. De Rotterdammers waren op zoek naar een leidinggevende routi nier en vonden Schreuder. Maar de 31-jarige middenvel der is op de bank beland en daar lijkt ook volgend seizoen weinig verandering in te ko men. „Ik heb een gesprek gehad met Gullit en Wotte. Die hebben niet gezegd dat ik weg moet, maar wel dat de kans bestaat dat ik komend seizoen niet veel zal spelen", zegt Alfred Schreu der zelf. Alfred Schreuder juicht mee met Feyenoord mag dan misschien van Schreuder af willen, zelf wil hij voorlopig nog niet weg uit Rotterdam. „Ik wil in de voor bereiding mijn plekje afdwin gen. Gebeurt dat niet, dan zien we wel weer verder. Maar nu wil ik hier gewoon spelen." Dirk Kuyt. Foto: ANP Probleem voor de gewezen NAC-aanvoerder is het spelsys teem van Feyenoord. De Rot terdammers spelen met maar twee echte middenvelders: aan voerder Ono is onomstreden, talent Ghaly bewijst zich tegen woordig wekelijks. Schreuder zelf komt het best uit de verf 'in de punt naar achteren', als ver dedigende middenvelder dus. „Maar ik heb van Gullit begre pen dat hij volgend seizoen ook niet zo wil gaan spelen." De naam van Schreuder zoemt dan ook rond in het geruchten circuit. Zo zou Feyenoord hem willen ruilen tegen RKC-spits Hoogendorp. Schreuder: „De speler heeft daar altijd zelf het laatste woord in. En ik laat me niet ruilen met Hoogendorp. En NAC? Kijk, ik heb bij RKC en bij NAC een heel prettige tijd gehad, het zijn clubs waar ik graag speel, maar het is nu niet aan de orde. Ik heb geen con tact daarover, ook niet met NAC." Detail: NAC slaagde er afgelo pen zomer niet in direct een opvolger voor Schreuder vast te leggen. Later vond het die op volger wel: Mike Zonneveld voegt zich op 5 juli bij de NAC- selectie. Ranieri legt zich neer bij Claudio Ranieri heeft zich neergelegd bij een vertrek bij Chelsea, Dat zei de Italiaanse coach gjsteren in de voorbe reiding van de halve finale in de Champions League tegen AS Monaco. Ranieri zegt geen hoop te hebben op een langer verblijf bij de Londense club; zelfs niet als hij de Champions League weet te winnen. Chelsea moet vanavond een nederlaag van 3-1 goedmaken, die de club aan de eerste ont moeting met de Franse club overhield. Zelfs als het Chel- vertrek Chelsea sea lukt die achterstand onge daan te maken, zal hij volgend seizoen niet voor de groep staan, aldus Ranieri. „Mijn toekomst is al bepaald." De coach noemde de aanwe zige journalisten „haaien op een begrafenis", omdat vol gens de Italiaan al lang be kend is wie hem opvolgt. „Ik weet wie het is, net als jullie." Ranieri wilde geen namen noemen, maar in de Portuge se pers wordt al dagenlang de naam van Jose Mourinho ge noemd, de coach van Porto. knieblessure herstelde Brazili aan die Porto vorig seizoen de UEFA-beker bezorgde. Het opstellen van Derlei bete kende niet dat Porto vol avon tuurlijke bedoelingen naar het Riazor-stadion was gereisd. In de aanloop naar het duel maak te trainer José Mourinho duide lijk dat hij elk risico wilde ver mijden. Ondanks het overtui gende aanvallende spel in de kwartfinale tegen AC Milan, predikte ook zijn collega Xavier Irureta voorzichtigheid. Na de eerste wedstrijd - die het aanzien niet waard was - be loofde die opstelling van beide oefenmeesters niet al te veel spektakel voor de return en die verwachting werd vlot bewaar heid. In de ban van spanning en stress kregen de meeste spe lers amper vat op de bal. Voor de pauze was er precies één be hoorlijke mogelijkheid, maar Juan Valeron miste in riante positie. Na de onderbreking was Porto steeds nadrukkelijker de beste ploeg. Maar de tegenvallende halve finale werd uiteindelijk beslist door een strafschop die door scheidsrechter Pierluigi Collina lichtzinnig werd gege ven. Na een uur spelen liet Por to-spelmaker Deco zich vol overtuiging vallen na een licht contact met het been van Cé- sar, de man die de ijzersterke maar geschorste Andrade ver ving. Derlei ontfermde zich over de kalktrap en mikte de bal buiten bereik van doelman Mo lina in het net: 0-1. De zoete Spaanse droom ein digde zelfs in een debacle. Net toen Deportivo zich opmaakte voor een alles-of-niets-offensief ging aanvoerder Nouredinne Naybet voor de tweede keer op de bon. En terwijl ontsteltenis en verdriet op de tribunes van Riazor om voorrang vochten, symboliseerde de aftocht van de ervaren centrale verdediger de verstoorde Europese droom van Deportivo la Coruna. DEPORTIVO LA CORUNA: Molina; Manuel Pablo, Naybet, Cesar en Ro mero; Victor (55. Scaloni); Duscher, Sergio (67. Tristan) en Luque (72. Fran); Valeron en Pandiani. FC PORTO: Baia; Paulo Ferreira, Jorge Costa, Ricardo Carvalho en Nuno Va- lente; Costinha, Maniche, Mendes (88. Bosingwa) en Carlos Alberto (68. Pe dro Emanuel); Deco en Derlei. Ooit zat ik met Rob Cohen, zaakwaarnemer en familie lid van de beroemde voetballers De Boer in een klein koffiehuisje in Tallinn. Het gesprek ging over aan sport doen, gelukkig zijn en geld verdienen. Hij, zonder gêne en opsmuk, zei de zin: „Je moet pakken wat je kunt pakken, zolang het nog gaat." Er volgde een heel ingewikkeld gesprek over geld, morele waarden, mil jonair zijn of multimiljo nair worden en we kwa men er niet uit. Cohen, in al zijn mis schien wel na - ieve openheid wil zijn aan hoorders wel eens op de kast krijgen door met ge mak over 'te verdienen mil joen tj es' te praten, alsof het bagatellen zijn. Op de vraag over hoeveel miljoen het dan ging bij zo'n transferbespreking van de heer tjes voetballers, gaf Cohen als antwoord: „Dat doet er niet toe, kan vijf, zes of zeven zijn, daar gaat het nu niet om. Kijk, zo'n antwoord brengt een lichte kriebeling teweeg bij ve len. Ik moest eraan denken toen ik hoorde van het voornemen van Ronald de Boer om zijn bepaald niet kinderachtige loopbaan in Qatar af te gaan sluiten. Mijn eerste reactie: voor de poen en niets anders en ik zag ook di rect het glunderende gezicht van Cohen voor me. Het is inderdaad een manier van denken en handelen die in de voetbalwereld wordt toege past. Je speelt op een bepaald niveau, verdient goed en dan ga je een molen in die veelal door draait en die heel soms even stil staat. Je hopt van topclub naar topclub, je verdient schatten, je speelt maar door en als de sleet op alles komt, zijn er de uitwijk mogelijkheden die Japan of de kleine Arabische staatjes heten. Dat is een al platgetreden pad; De Boer is bepaald niet de eerste topvoetbalier van een generatie terug die deze stap maakt. Er is ook niets mis mee, moreel gezien, maar het wrikt ergens. Het wrikt omdat ik de uitleg en de denkwijzen van Cohen erbij zie en hoor. Voor de voetballer De Boer (F of R) heb ik respect. Dat ze in hun nadagen aan het spelen zijn, is duidelijk, hoewel Frank nog heftig tegen stribbelt. Ook hij maak te, eenmaal te traag voor Barcelona, al zo'n merk waardige fi nanciële hink- stapsprong in de richting van Turkije. Nog even: Ajax betaalde toen te weinig werd er door de Co- hen-clan ge zegd, weet u nog. Turkije werd Schotland (ook al een be paald niet onprettige aanlegha- ven voor aankomende ex-ster ren) en wat zal Frank hierna gaan doen? Weer zijn broertje achterna? Naar Qatar? Stel je het voor: een niets voor stellende competitie. Per ploeg een aantal uitgewassen profs uit Brazilië en Europolen rijke olieprins als sponsor. Een Duitse coach, puffende warmte, een woestijn, geen enkele vorm van communicatie tussen de spelers, helemaal niets. Alleen iedere maand een enorme zak geld. Pakken wat je pakken kan. Zo lang het nog gaat. Als dat de wezenlijke manier van leven voor profvoetballers is, dan wens ik ze daar succes mee. F&R zijn (volgens Cohen) 'behoorlijk gevuld' en hoeven nooit meer iets te doen dat op werken om den brode lijkt. Dan vraag ik me af waarom zo'n retourtje Qatar nog moet? Is meer niet voldoende? Moet het altijd nog meer worden? Blijkbaar. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21