Oranje massa schuifelt door Leiden Verlangen naar Fortuyn blijft elangrijk bericht aan onze abonnees Leidsch Dagblad lassenaar heeft genoeg in wangedrag hockeyers Ileen gelaten baby van zes ïaanden verdrinkt in bad Verdachte pedofiel gepakt Redders in actie voor ballonnen Brazilië meest moorddadige land Fraude bij bouw Haagse moskee Hagelstenen zo groot ais golfbal zaterdag 1 MEI 2004 OPGERICHT 1 MAART 1860 (advertentie) Nieuwe openingstijden afdeling Lezersservice Vanwege het in de ochtend verschijnen van uw krant, zijn de openingstijden van de afdeling Lezersservice aangepast. Op werkdagen kunt u ons bereiken van 07.30 uur tot 17.00 uur, op zaterdag van 08.00 uur tot 13.00 uur. Het gratis telefoonnummer is 0800 - 1711 (voor mobiele bellers: 072 - 5196800) i Krant niet ontvangen? I Op werkdagen i Als u de krant niet ontvangen hebt en u belt voor 10.00 uur, dan wordt de krant nabezorgd tussen 11.00 en 13.00 uur. Belt u tussen 10.00 en 16.00 uur, dan ontvangt u de krant tussen 16.00 en 18.00 uur. Als u na 16 uur belt, krijgt u de krant in de loop van de volgende ochtend. e fiets Op zaterdag Als u op zaterdag de krant niet bezorgd heeft gekregen en u v belt ons tussen 08,00 en 12.00 uur, dan wordt de krant tus- s J sen 12.00 en 14.00 uur nabezorgd. Als u na 12.00 uur belt, ontvangt u de krant in de loop van maandagochtend. COMMENTAAR Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend, 4 weken voor 9,75 (advertenties) Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! Tot het Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 Morgen ZONDAG - 14 UUR, rondleiding door de bekende historicus dr. Ad Maas "Religie en natuurwetenschap Museum Boerhaave Leiden Lange SL Agnietenstraat 10 Leidsch Dagblad Idols: afgeronde artiest tegen ruwe diamant Het laatste jaar van trainer Gerard Désar Abba Mania in nieuw seizoen van Stadsgehoorzaal Dokteren in de goot op de Wallen Mogelijk neerslag KENAAR - De inwoners van jsenaar hebben genoeg van (hockeyfeesten van de ver dingen HGC en De Kieviten, pet enige regelmaat fors uit pand lopen. Bij die ontspo- jen raakten de sporters en I aanhang niet alleen onder- (slaags, maar trokken zij ook spoor van vernieling door gemeente. Opvallend daarbij fat het gemeentebestuur zou (ben geprobeerd het gedrag de hockeyers buiten de pu- ;iteit te houden. Idrie grootste politieke frac- init de gemeenteraad, WD, i\ en PvdA vinden het ,andalig dat lange tijd is ge beerd om de schuld in de ,oenen te schuiven van sup- iters van voetbalclub ADO Haag. Volgens de partijen et volledig open kaart wor- gespeeld. Met name de p zou aanvankelijk gepro- id hebben de zaak uit de iliciteit te houden. Dat ge- jrde op verzoek van de ach- ian, hockeyers die wilden voorkomen dat de clubs nega tief in de publiciteit kwamen. Daarbij was het eenvoudig om de schuld in de schoenen te schuiven van voetbalsupporters uit het nabijgelegen Den Haag. Die hadden immers toch al een slechte reputatie. Fractievoorzitter Perik van de Wassenaarse WD zei gisteren van niets te weten. Wangedrag moet volgens hem juist hard worden aangepakt. „Zeker in een kleine gemeenschap als Wassenaar heeft zo'n verstoring van de openbare orde veel im pact. Dit kan niet worden geto lereerd". CDA' er Overdevest pleit eveneens voor openheid over de kwestie. „Niks doofpot. Gewoon aanpakken die hap. Het kan niet zo zijn dat mensen proberen hun eigen straatje schoon te vegen." Na afloop van clubfeesten van de twee verenigingen werden abri's ingetrapt, verkeersborden en ander straatmeubilair ver nield. Ook werden spiegels van geparkeerde auto's getrapt. irlem - Een traumahelikop en ambulance zijn gisteren geefs uitgerukt om in Haar- ji een zes maanden oud jon- (je te reanimeren. I baby was 's ochtends in |i onbewaakt ogenblik thuis bad onder water geraakt, lip mocht niet meer baten: |een ziekenhuis werd dood br verdrinking geconsta- ;rd. ssen negen en tien uur 's htends vond het incident plaats. De baby werd in bad ge daan, maar de ouders lieten hem om onbekende redenen even alleen. De vader trof het jongetje onder water aan. De ouders hebben met hulp van buurtbewoners geprobeerd het kindje zelf te reanimeren. Het jongetje is eerst naar het Spaarne Ziekenhuis en vervol gens naar het Kennemer Gast huis gebracht. Daar werd defi nitief geconstateerd dat hij was overleden. IDOLEN delft - In Delft is een veertigja rige Rotterdammer aangehou den op verdenking van seksueel misbruik van kinderen. Een voorbijganger waarschuwde de politie omdat hij het vreemd vond dat de man op zijn scoo ter achter twee meisjes bleef aanrijden zonder hen te passe ren. De afgelopen zes weken zijn in Delft zeker vijf kinderen tussen de zeven en elf jaar ge dwongen tot het plegen van on tuchtige handelingen. De man sloeg volgens de politie steeds toe op doordeweekse dagen tussen 16.00 en 17.00 uur. Ook gisteren was dat het geval. bloemendaal - De KNRM-red- dingsboten van Zandvoort en IJmuiden en een politiehelikop- ter hebben gisteren langs de kust bij Bloemendaal gezocht naar een neergestorte deltavlie ger. Na enkele uren bleek het echter om een tros oranje bal lonnen te gaan, aldus een KNRM-woordvoerder. rio de Janeiro - Hoewel Brazili anen slechts 2,8 procent van de wereldbevolking uitmaken, wordt van alle moorden met vuurwapens op de wereld 11 procent gepleegd in Brazilië. Liefst 40.000 Brazilianen wor den jaarlijks doodgeschoten. Overigens wordt 68 procent van de moorden in Brazilië met een vuurwapen gepleegd. den haag - Bij de bouw van de grootste moskee in Den Haag is op grote schaal gefraudeerd. Door gebruik te maken van ille gale werknemers zijn belastin gen en premies ontdoken. Ook is de uitgave van vele tiendui zenden euro's nooit verant woord. Dat blijkt uit boekhoud kundig onderzoek van admini strateur P. Luinstra naar de fi nanciële situatie van de Noe- roel Islam Moskee aan de Scheepersstraat in Den Haag. Maastricht - De provincies Limburg en Noord-Brabant hadden gisteravond met nood weer te kampen. De brandweer in Zuid-Limburg had de han den vol aan wateroverlast nadat het flink begon te stormen, on weren en hagelen. Sommige hagelstenen waren zo groot als golfb allen. fe stembussen zijn sinds gister- rond half negen open: nog tor er een noot gezongen is, m de liefhebber telefonisch leedoen aan de uitverkiezing ui het nationale zangidool van 2t jaar. De talentenjacht Idols larkeert volgens optimisten de imocratisering van het medi- m televisie. et maar liefst 2,7 miljoen kij- :rs was de uitzen- ng van Idols zater- ig het best beke- in tv-programma ui vorige week. et huwelijk van "iso en Mabel kon let op tegen Maud, Boris en JK. het lijdt weinig twijfel dat de n ale vanavond nog meer kij- irs zal trekken. Vorig jaar oefde underdog Jamai zijn te- 'nstrever Jim af. En met die etenschap port RTL het vuur- op. Zal de gedoodverfde pu- liekslieveling Boris het dan •ch niet halen? ie spanning doet de kassa rin- elen. Idols bundelt bekende en loderne technieken: het neer pen van kandidaten door een >ry, het switchen van tv-netten, et stemmen per sms, de prijzen oor stemmers, de shows 'the ay after', persconferenties, 'urnees door het land, exclu- Vrijmarkten, volle terrassen en een nieuw muziekfestijn 'Pim had het op alle fronten beter gedaan' den haag/gpd - Het Nederland se volk verlangt met weemoed terug naar Pim Fortuyn. Een re gering onder zijn leiding had het op bijna alle fronten beter gedaan dan het huidige kabinet Balkenende. En de gevestigde politieke partijen hebben veel te weinig overgenomen van het gedachtegoed van de vermoor de politicus. Dat blijkt uit een opiniepeiling die het bureau Motivaction heeft uitgevoerd in opdracht van deze krant. Het bureau vroeg een representatieve groep van 1430 burgers naar hun me ning over de twee jaar geleden vermoorde politicus en zijn partij, de LPF. Volgens de on dervraagden was onder Fortuyn Nederland socialer en veiliger geweest, strenger voor immi granten, was er opgetreden te gen topinkomens en had de ge zondheidszorg er beter voorge staan. De gemiddelde Neder lander twijfelt alleen op het punt 'werkgelegenheid' of een kabinet-Fortuyn veel had klaar gespeeld. Met een kabinet-For tuyn was er minder werkloos heid geweest, denkt 22 pro cent. Met die stelling is 36 pro cent het oneens, 43 procent zegt het niet te weten. Fortuyn heeft de politiek wak ker geschud, vindt 82 procent van de ondervraagden. Bijna tweederde van hen meent dat 'Pim' een positieve invloed op de politiek heeft gehad. Dat Fortuyn autochtonen en al lochtonen tegen elkaar heeft opgezet is onzin, zegt 68 pro cent. Zie ook het bijvoegsel Erbij Foto: AP Kuipers gammel maar gezond terug moskou - Astronaut André Kuipers is weer veilig terug op aarde. Gisterochtend vroeg landde hij met zijn Sojoez-cap- sule op de steppe in Kazachs- tan. Behoudens 'enige evenwichts- stoornisen' heeft de Amster damse arts de ruimtereis pri ma doorstaan. Kuipers is nu in het ruimtevaartcentrum bij Moskou, voor medische con trole en enkele wetenschappe lijke experimenten. Over veer tien dagen keert hij terug naar Nederland. Pagina Ruimtereis Kuipers: 'Landing was net kermis' sieve sjaaltjes voor fans. Wie niet gegrepen wordt telt niet mee, en wie eenmaal in de ban is betaalt daarvan de rekening. Want elk sms'je of telefoontje waarmee de kijker participeert kost geld. Menig ouder doet er goed aan vanavond zijn mobiel uit de buurt van de kinderen te houden. Want er mag zo vaak gestemd worden als de gsm-be- zftter wil betalen. Vo rig jaar stemde er ie mand tachtig keer. Het is geen tv-demo- cratie maar een terug keer van het census kiesrecht (kiesrecht afhankelijk van de te betalen be lasting). En omdat de commer cie belangrijker is dan de in spraak, blijft het aantal stem mers geheim. Meedoen is belangrijker dan winnen, beweren de afvallers steevast. Ze hebben gelijk. Waar het land smacht naar idolen, kan de roem van korte duur zijn. De nummer drie van vorig jaar, Hind, heeft het muzikaal het verst geschopt van het hele stel. De wereld van sterrendom en muziekindustrie laat zich niet per sms de wet voorschrij ven. Peter de Vries door Eric-Jan Berendsen leiden - De vroege vogels hadden geen geluk op Koninginnedag. Koukleumend stonden de kinderen en hun ouders op de diverse vrijmarkten in de stad, met trui en regenjack aan. Maar de doorbijters had den geluk. Want toen tegen het middag uur het zonnetje doorbrak, veranderde Leiden in een oranje massa waarin het soms maar moeilijk schuifelend doorko men was. Leiden vierde Koninginnedag traditioneel. Vrijmarkten, curiosakramen, muziek, kinderspelen, clowns en volle ter rassen omdat het weer meezat. En dat gaat eigenlijk al jaren zo, tot groot vermaak van een heleboel Leidenaars maar tot groot verdriet van Peter Blikman. Hij staat samen met Marco Verhoeven voor evenementenorganisatiebureau 111- eagel en vond het de hoogste tijd voor iets nieuws; een feest met rockmuziek en deejays voor jongeren op de Beesten markt. „Want dat is er tot nu toe eigenlijk nooit geweest. Iedereen ging naar Den Haag of Amsterdam", aldus Blikman die uit de housescene komt. Dus trok hij de stoute schoenen aan en nam contact op met de gemeente om een feest te mogen organiseren. „Dat had ik wel eens eerder gedaan, maar dan illegaal. Vandaar de naam Ill-eagel." Via de ge meente kwam hij in contact met de Ver eniging Koninginnedag Leiden (VKL). „En dat klikte meteen. Zij wilden eigenlijk ook wel een feest voor jongeren maar hadden de middelen niet. Met financiële steun van de VKL en de gemeente hebben wij het feest georganiseerd zodat er eindelijk iets op dit gebied gebeurt. Wij hopen er uit te springen door het verkopen van drank en dat gaat goed, we hebben al moeten bijhalen." Ook Blikman keek gisterochtend bedrukt toen hij om zes uur naast zijn bed stond. „Het regende, verschrikkelijk, ik dacht dat wordt helemaal niks vandaag. Maar toen wij hier om twaalf uur begonnen, scheen het zonnetje. Het is een geweldig feest ge worden, het hele plein stond 's middags al vol", zo sprak hij in de vooravond. „Nu zijn een heleboel mensen gaan eten maar reken er maar op dat het over een uurtje hier weer goed druk is." Blikman heeft dit jaar meer plannen met de Beestenmarkt. „Het is een evenemen tenplein, dus moet het daarvoor ook wor den gebruikt. Er komen hier onder meer een country en westerndansfeest, een biermarkt, beachvolleybal, beachvoetbal en een beachparty. En volgend jaar na tuurlijk weer een muziekfeest op Konin ginnedag, want deze eerste keer was echt super. Dit verdient zeker een vervolg." Ja ik ontvang graag I 4 weken lang Leidsch Dagblad I voor maar 9.75. Dat is nog geen I 0,41 per dagl I MAT I Naam: Adres: I Postcode I Plaats: I Telefoon: Geboortedatum: e-mail: I nummer 127, 1800 VB Alkmaar Bellen kan ook: 080O-1711 (gratis) of surf I naar ww-w.leidBChdngblad.nl (Deze aan- I bieding la geldig lot 31 december 2004). Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om mei persoongegevens. In het colofon van do krant treft u nadere informatie aan. i Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Of Dagblad Pagina R3: Koninginnedag in beeld Kijken, schuifelen en soms iets kopen. Dat was het beeld gisteren op de curiosa- en vrijmarkt in de Breestraat. Foto Hielco Kuipers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1