SERVICE sprinters rg^ip^ Borstfilets van parelhoen met asperges Af en toe zon IPfglj PUZZEL Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 vrijdag 30 APRIL 2OO4 CD VAN D DAG Kostelijk gerecht met asperges die er naast de borstfilets van de parelhoen de hoofdrollen in ver tolken. Asperges zijn weer volop te krijgen. Ingrediënten 2 (enkele) borstfilets van parel hoen; 12 lange, dikke asperges, (AAI extra topkwaliteit); zout; witte peper uit de molen; 40 gram boter; 1 dl gevogeltefond, uit potje; 1 dl kookroom; 1 stukje foelie; 2 theel. verse kervelblaadjes; enkele toef jes (plukje) verse kervel; Bereiding Schil de asperges van boven naar beneden steeds iets dikker. Neem van elke stengel het on derste stuk (ca. 3 cm.) weg. Laat de asperges na het schoonmaken een uurtje in ruim koud water liggen. Snijd ze daarna in stuk jes van 4 centimeter. Zet de stukjes op met ruim kokend water met zout. Laat de stukje 8 - 10 minuten koken. Laat ze daarna, met het deksel op de pan 10 minuten staan. Laat de stukjes daarna op een zeef uitlekken en zoveel mogelijk opdrogen. Houd 2 de ciliter van het kookvocht apart. Maak intussen de borstfilets droog met keukenpapier. Wrijf ze in met wat zout en peper. Verhit een braadpan en laat de boter heet worden. Wacht tot het schuim van de boter gro tendeels is weggetrokken. Schroei de borstfilets snel aan alle kanten dicht. Temper de warmtebron. Laat de borstfilets zachtjes, met het deksel schuin op de pan, goudbruin en gaar braden. Verpak de borstfilets in aluminiumfolie en laat ze ten minste 10 minuten rusten. Verwijder de braadboter uit de pan. Blus de pan met 2 deci liter van het kookvocht van de asperges. Roer de aan- zetsels van de bodem van de pan los. Laat alles even flink doorkoken. Schenk het vocht door een zeefje in een panne tje met dikke bodem. Voeg de fond toe en laat alles zolang koken tot er door het indampen niet veel meer dan 11/2 deci liter is overgebleven. Voeg kookroom en het stukje foelie toe. Laat alles zolang zachtjes koken tot een licht gebonden saus is verkregen. Voeg naar smaak zout en/of peper toe. Verwij der het stukje foelie. Roer de kervelblaadjes door de saus. Warm hierna de aspergestukjes nog even in de saus op. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A28 tussen Zwolle en Knooppunt Lankhorst en A50 tussen knooppunt Beekbergen en knooppunt Waterberg. Vandaag wordt er ook gecontroleerd bij Meppel en A73 bij Boxmeer. Zaterdag: A2 bij Den Bosch/Maarhee- ze/omgeving Weert en A15 bij Tiel. Zondag: A27 bij Houten en A17 bij Moerdijk. Genre: americana/soundscapes Jim White Drill A Hole In That Substrate And Tell Me What You See Luaka BopA/2 WR1026938 David Byrne verdient al eeuwige roem voor zijn inspanningen voor andere musici met een afwijkende creativiteit. Via zijn platen label Luaka Bop biedt hij onder meer Jim White ruim baan. Diens Drill A Hole... vormt een prachtig drieluik met Wrong-Eyed Jesus en No Such Place. Dergelijke platen horen in je verzameling als je van het andere Amerika houdt. White past in het rijtje David Lynch (Twin Peaks), Johnny Cash, Sam Peckinpah en Sam Shepard - ar tiesten die een verstoorde samenleving weerspiegelen waar klein burgerlijkheid de buurman is van een verweesde bevolking. Frap pant is dat White's poëzie zijn eigen cynisme overmeestert. Hij be nut daarvoor unieke hybride muziek. No Such Place werd in 2001 deels geproduceerd door Morcheeba en sindsdien verstaat White de kunst om elementen uit de roots-genres te verbinden met een teder gebruik van elektronica, inclusief loops en beats. Alleen al het idiote Ifjesus Drove A Motorhome of het angstaanjagende Sta tic On The Radio (met Aime Mann) verdienen al je aandacht. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: Parijse begraafplaatsen Guus Luijters beroemde doden van Père Lachaise en andere begraafplaatsen van Parijs Uitgeverij Aspekt Prijs: 17,50 Dat Guus Luijters dol is op Parijs maakt hij al in de eerste twee zin nen duidelijk. Hij noemt de Franse hoofdstad 'een wonder' en 'de mooiste stad ter wereld'. De openbare begraafplaatsen zijn er 'springlevend' en Luijters heeft daarin aanleiding gezien voor een aardig boekje over de vele beroemdheden die rusten op de twee eeuwen geleden in gebruik genomen begraafplaatsen Père Lachai se, Cimétière Montmartre en Cimétière Montpamasse. Het zijn er te veel om op te noemen, dus heeft hij drastisch moeten selecte ren. Luijters heeft daarbij simpelweg zijn eigen voorkeuren ge volgd: 'Liever Baudelaire dan Vigny, liever Degas dan Delacroix, liever Truffaut dan Ivens.' Hoewel Joris Ivens, begraven op Mont pamasse, wel een van de weinige bekende Nederlanders is op de Parijse dodenakkers. Een bonte stoet beroemdheden (en hun korte biografietjes) trekt aan de lezer voorbij: van Chopin tot Molière, van André Citroën tot Jim Morrison, van Maria Callas tot Heinrich Heine. De lezer zij echter gewaarschuwd bij gebruik van het na menregister: vermelding daarin betekent lang niet altijd dat die persoon ook in Parijse aarde rust. Sprekende voorbeelden ter zake: Jezus Christus, Fidel Castro, Adolf Hitler. KOKKERELLEN Voorgerecht voor 4 en hoofdgerecht voor 2 personen HET WEER door Jan Visser Niet een 'Oranjehoog' maar een 'Oranjelaag' (de pressie) bepaalt het weerbeeld op Koninginnedag 2004, maar dat betekent niet dat de vrijmarkten zul len verregenen. Het regengebied, gekoppeld aan het westwaarts koersende warmtefront van de Oranje depressie (kern boven Normandië), zou vanochtend voornamelijk het zuidwesten van het land parten kunnen spelen. Bij ons weinig of geen regen en vooral tegen en tijdens de middag zonneschijn. Daarbij loopt de temperatuur op naar 20-22 grad Mocht het kwik in De Bilt op 22 graden uitkomen, hetgeen een reële optie is, dan zou het de op twee na warmste Koninginnedag sedert 1949 kunnen wor den. Sinds dat jaar wordt het Oranjefeest op 30 april gevierd. De laatste keer dat het kwik in De Bilt de 20 graden passeerde was meteen ook de warmste: in 1993 werd het op de 30ste 26,9 graad. Vanmiddag en vanavond neemt de kans op een re gen of onweersbui wel geleidelijk toe. De wind is oost tot noordoost en meest matig, vanavond afne mend en veranderlijk. Een uitloper van de Franse depressie bevindt zich op de eerste mei boven Duitsland maar lijkt een groot deel van ons land niet of nauwelijks te deren. Voornamelijk in het zuiden is er in de loop van zaterdag kans op regen en onweer. De temperatuur loopt op veel plaatsen tot ruim bo ven 20 graden op, in de kustgebieden wat lager van wege een meer noord tot noordoostenwind. Zondag voornamelijk in het zuiden/zuidwesten bui enkansen, elders waarschijnlijk opnieuw een alles zins redelijke dag met geregeld zon en circa 19 gra den omdat een ten noorden van Nederland gelegen as van een hogedrukzone iets naar het zuiden zakt. De zware regen en onweersbuien die woensdagmid dag en avond over ons land trokken, brachten plaat selijk veel neerslag. In het Zuid-Hollandse Dirksland werd woensdagavond een etmaalsom van 24 mm af getapt, het KNMI meetpunt 's Heerenhoek op Zuid- Beveland kwam uit op 30 mm. leiriperatuur min/max 1 HOOIKOORTS Hooikoorts Van met name berk en beuk zijn er aanzienlijke hoeveelheden stu ifmeel in omloop, maar de hinder lijkt dit weekend mee te vallen. Af en toe zorgt een bui voor opschoning. Els Geen Zuring Zwak Hazelaar Geen Rogge Geen Populier Geen grassen Geen Wilg Geen Eik Geen lep Geen Weegbree Geen Berk Zwak Bijvoet Geen Beuk Zwak Brandnetels Geen Katwijk Leidërip C Wassenaar O Den Haag - V Sffil gj Sassenheirh Z 3 f, Hilversum' Soest Alphen a/d Rijn Amersfoo STRIPS Utrech^pgg^ DE RECHTER door Mr Jesse van Muylwijck vertKopetAi JouutF AÜKS 7 Ajee, WiJ O? STRAAT «Sez-^T..- AUS O ierrs VAM CVJS VVJIUT K.OP670 Moer u pe peuRWAAppeK zjaj. IIMr - BC Wanneer «reef ifc. aKolwt lefcer dat een pelitkvs niet liegt? M CREATORS SYNDICATE. IRC. Als je hem langS zJet tomen in een Ijk (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax: 072-519 68 69 Horizontaal: 4. Staat men op de trek bij het binnentrekken? (7); 5. De plaats van een geest? (9); 8. Vocht in wezen tijdloos (3); 9. Onnozel deel van een fles (4); 10. Staatsbestel voor afvallers (6). Verticaal: 1. Uitgeslapen geld om te hekelen (7); 2. Deze sig: ren worden gebruikt als rietjes (9); 3. Pot van slech kwaliteit (4); 6. Zo hellend dat het onzedelijk word (6); 7. Zo heerst een dictator (6). Oplossing van donderdag: Horizontaal: 1. Stolp; 5. wei; 6. enk; 8. privé; 11. abt; 13. uni; 15. dij; 16. aks; 18. et; 19. al; 20. 0b; 21. ar; 23. mof; 25. zr; 26. net; 28. mos; 29. rioja; 32. kür; 33. olv; 34. casus. Verticaal: 1. Sept; 2. TIR; 3. lev; 4. pneu; 7. wadjang; 9. ink; 10. uiterst; 12. b 14. ne; 16. alm; 17. sof; 22. re; 24. ono; 25. zo; 27. truc; 28. mals; 30. IRA; 31. jou. JFS.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8