Advocaat slaapt beter dan Voller SPORT 'Meneer Wenger is een prachtige man' Griekenland ruim geklopt Beckenbauer: 'dit gelooft toch niemand' Politie pakt ook echtgenote van verdachte turncoach op Drie punten minder en boete voor Ajax na rellen ihamata is ug bij Ajax terdam - Simon Tahamata t terug bij Ajax. De oud-in- - ational tekende gisteren contract voor twee jaar bij oploper in de eredivisie als ler in de jeugdopleiding. Hij at 1 juli aan zijn nieuwe i. Tahamata werkt nu nog oördinator van de jeugdop- ng bij Germinal Beerschot ïtwerpen, de Belgische waarmee Ajax samen- ;t. Tahamata voetbalde bij tussen 1976 en 1980 149 strijden. Later speelde hij 'i meer voor Standard Luik eyenoord. etbalclub rma failliet ia - Een Italiaanse recht- heeft gisteren voetbalclub arma failliet verklaard. De ld bedraagt ruim 309 mil- j euro. Het faillissement r t niet uit de lucht vallen, er zijn al langere tijd pro- len met de geldschieter, uivelbedrijf Parmalat. nanagement gaat nu ver net het zoeken naar géïnte- lerde kopers. ente legt iani vast hede - Raymond Fafiani Vitesse gaat met ingang van ïieuwe seizoen voor FC nte voetballen. Eerder 1de de middenvelder voor nateurclubs TOB en DWV boorteplaats Amsterdam. Lansink laat Melchior ken - Topruiter Jos Lans- ertrekt per 1 september bij oeterij van Leon Melchior. ivent geeft verschillen van ht op als reden van de k. Lansink, sinds zijn ver- iaar de stoeterij van Zan- leide in het bezit van de sche nationaliteit, ver- t nog wel met de paarden lelchior op de Olympische :n uit te komen. ms voor 'afetteploeg jstein - De Nederlandse es- ieploeg krijgt definitief de .zen medaille van de 4x100 ir van de WK vorig jaar in De Britse atleet Dwain pbers is definitief voor jaar geschorst wegens do- Door de schorsing van pbers verdwijnt de Britse Etteploeg uit de uitslag van IK. De Nederlandse man- Schuiven nu door van de e naar derde plek. Timothy Troy Douglas, Patrick van pm en Caimin Douglas èn de plak waarschijnlijk I mei bij de FBK Games in jelo uitgereikt. rmes op Ik en vloer |erdam - Suzanne Harmes jar voor de Europese titel- turnen. Dat bleek gisteren ps de podiumtraining in de jerdamse RAI waar morgen k begint. De 18-jarige van De Hazenkamp in egen had door een elle- Iblessure een verstoorde pereiding. In de RAI turnt prgen in de landenwed- I in elk geval op balk en De brug laat ze wegens )ge belasting voor het ge it schieten, over de sprong feit ze nog. rthez tekent Marseille eille - Fabien Barthez een tweejarig contract ge- d bij Olympique Marseil- Franse doelman werd vo- tiaand aan de kant gezet Manchester United, waar et aan spelen toe kwam. ez speelde de afgelopen 1 bij Marseille, op huurba- radona n uit bed os aires - Diego Marado- aan de beterende hand. 3-jarige Argentijnse voet- >ol was gisteren voor het sinds zijn ziekenhuisop- 1 elf dagen geleden even- it bed. Een woordvoerder e Argentijnse president jte het heugelijke nieuws lid. Maradona ligt in een l-kliniek in Buenos Aires, hij op 19 april werd opge- fen na een hartaanval. rkerk in artfinale {hen - Martin Verkerk Igisteren de kwartfinale kt van het internationale in München. De versloeg op gravel de qualifier Boris Pas- ei uit Servië-Montenegro 1-6 (tiebreak 7-3) 7-6 (7-4). irk werkte in de tweede set chterstand van 3-5 weg. Michel Kratochvil is Dlgende tegenstander. donderdag 29 april 2004 door Jaap van Essen eindhoven - Over 47 dagen be gint Oranje aan het EK, in Porto tegen Duitsland. Afgaande op de duels die beide landenteams gis teren afwerkten, hoeft bonds coach Dick Advocaat zich hele maal geen zorgen meer te ma ken. De Duitsers werden compleet afgedroogd door Roemenië een land dat niet op het EK zal zijn: 5-1. Nederland speelde tegen Griekenland, dat zich wel plaatste en al vijftien duels on geslagen bleef. Oranje won, met maai" liefst 4-0. Leuke bijkomstigheid is dat Griekenland wordt getraind door een Duitser en derhalve op zijn 'Duits' voetbalt. Met vijf verdedigers, vier middenvelders en slechts één spits. In die zin was het dus een wel heel ge slaagd examen. Belangrijker nog voor Advocaat was dat hij voor het laatst zijn mannen bij elkaar had voordat hij zijn definitieve EK-selectie bekend moet maken. Op 19 mei is het zo ver. Een week later be gint de voorbereiding en wach ten er nog drie oefenduels (te gen België de Faeröer en Ier land) voor men afreist naar Portugal. Advocaat kon een paar wijze lessen trekken uit de wedstrijd van gisteren. Zo is er geen vraag meer wie de voorkeur moet krijgen, Mark van Bommel of Wesley Sneijder. Vorige maan den speelden beiden een helft tegen Frankrijk, gisteren moch ten ze het allebei weer 45 minu ten proberen. De tussenstand is onverbiddelijk, 2-0 voor de jon ge Ajacied. Van Bommel speelde de eerste helft tegen de Grieken, maar er ging weer helemaal niets van hem uit. Nauwelijks een diepte pass en belangrijker: ook bij balbezit hing hij met zijn kont tegen de eigen verdediging aan. Sneijder deed het heel anders. Hij eiste ballen op, legde risico in zijn spel en heel belangrijk: hij durfde veel verder naar vo ren te spelen, waardoor de spit sen ook eens een beetje steun kregen. Net als tegen Frankrijk fleurde het hele elftal op door de aan wezigheid van Sneijder. Na tuurlijk speelde mee dat Grie kenland na rust aantrad met vijf verse krachten, die duidelijk de tweede keus zijn van Rehhagel. Desalniettemin was het verschil groot. Seedorf bijvoorbeeld was de hele eerste helft zoekende, wegens het gebrek aan steun. Na rust was met grote regel maat het eeuwige aanspeelpunt van Milan te zien. Nog opvallender was de ge daanteverandering bij Boude- wijn Zenden. In de eerste helft was hij met voorsprong de Johnny Heitinga kopt in de eerste helft op doel, maar scoort niet. Na rust zou de Ajacied wel succes hebben. Foto: Hans van Weel slechtste speler van Oranje, na de pauze werd hij zo'n beetje de man van de wedstrijd. Toen arbiter Bolognini afblies ston den er achter de naam van de kleine Limburger een treffer en twee assists. Advocaat moet de komende weken belangrijke keuzes ma ken. Er zullen enkele spelers moeten afvallen. Een pijnlijke affaire kan de keuze voor de centrumverdedigers worden. Cocu en Stam zijn onbespro ken, zij zijn samen de eerste keus voor de bondscoach. Bou- ma lijkt inmiddels nummer drie te zijn en Heitinga manifesteert zich ook steeds nadrukkelijker. Gisteren bleef record-interna tional Frank de Boer ook op de bank en dat zegt toch wel iets. De vraag is of het nog wel spor tief is om de oude aanvoerder mee te nemen. Een andere keuze waar Advo caat voor staat is die van de speelwijze. Gisteren werd 'de ruit op het middenveld' weer uitgeprobeerd. Met heel wat meer succes dan tegen de Bel gen, negen maanden geleden. Oranje speelde de eerste helft minder goed maar kreeg wel een paar kansen, zo kopte Makaay tweemaal net niet raak. Na de hervatting werd dat snel anders. In de 50ste minuut al liep 'Das Phantoom' een voor zet van Zenden binnen: 1-0. Daarna liep de teller gestaag op. Tien minuten later was het 2-0 door een treffer van Zenden die de bal via Seedorf en tot slot Sneijder kreeg aangespeeld. Heitinga smaakte het genoegen van zijn eerste Oranjetreffer. Hij kopte een vrije trap van Van der Vaart in. En Pierre van Hooij- donk, voor de 35ste maal inval ler bij Oranje en daarmee re cordhouder, leukte zijn jubile um op met een doelpunt, ook al uit een pass van Zenden: 4-0. Natuurlijk zegt het allemaal niets met het zicht op 15 juni. Maar Dick Advocaat zal van nacht heel wat beter hebben geslapen dan zijn collega Rudi Voller. NEDERLAND: Van der San Heitinga, Stam (46. Reiziger), Bouma en Van Bronckhorst; Seedorf, Van Bommel (46. Sneijder), Van der Vaart (65. Van Hooijdonk) en Zenden; Makaay en Kluivert (74. Bosvelt). GRIEKENLAND: Nikopolidis; Seitari- dis (82. Georgiadis), Goumas, Delias, Dabizas en Fyssas (65. Venetidis); Giannakopoulos (46. Basinas), Zagora- kis (46. Tsiartas), Karagounis (46. Cha- risteas) en Vryzas (46. Lakis); Nikolai- dis (46. Papadopoulos). boekarest/anp - De drie tegen standers van het Nederlands voetbalelftal op het Europees kampioenschap in Portugal hebben zich gisteren vooral ne gatief onderscheiden. De groot ste blamage kwam op naam van Duitsland, dat met 5-1 ver loor van Roemenië. Tsjechië ging met 1-0 onderuit tegen Ja pan en Leüand kwam niet ver der dan 0-0 tegen IJsland. In Boekarest haalde verdediger Lahm pas twee minuten voor tijd namens de Duitsers de ha telijke nul van het scorebörd. „Dit gelooft toch niemand", foeterde het Duitse voetbalge weten Franz Beckenbauer. ^.Ie dere voetballiefhebber in Euro pa denkt aan een drukfout :als; hij of zij deze uitslag in de krant leest." Bij de rust leidde het speelse Roemenië al met 4-0. Voor Duitsland was het de grootste achterstand na 45 minuten in 91 jaar. Geen enkele speler in de Duitse formatie, die eerder dit jaar nog wel van Kroatië (2-1) en België (3-0) won, haalde een voldoen-; de. Vooral de middenvelders; Ramelow en Jeremies haddeö in Boekarest een slechte avond. Door blessures bij Wörns, Bau- mann en Nowotny moest het duo centraal in de verdediging optreden. Dat ging het tweetal niet best af. Doelman Kahn, die aan de vier Roemeense treffers weinig kon doen, werd na 45 minuten uit zijn lijden verlost. „Voor deze nederlaag geldt geen enkel ex cuus", bromde hij. „Dit is een grote blamage voor Duitsland," Bondscoach Rudi Voller uitte na afloop de nodige zelfkritiek. „Ik had achterin eerder moeten ingrijpen. Dat verwijt ik mezelf. Maar ik verwijt mijn spelers dat ze kinderlijke fouten hebben gemaakt. Die zijn professioneel, afgestraft. Het doet heel veeL pijn. In deze opstelling zullen we nooit meer spelen." Robin van Persie laat miljoenen lopen maar staat achter zijn keuze Robin van Persie geeft tijdens een persconferentie uitleg over zijn transfer naar Arsenal. „Alles is in mijn leven tot op heden extreem geweest." Foto: ANP/Robin Utrecht door Marcel van der Kraan Rotterdam - Vijf dagen lang hing de hele wereld aan de tele foon. Tegen zijn beste vrienden moest hij zwijgen, omdat hij als de dood was dat het grote Arse nal boos zou worden als hij uit de school zou klappen. Gister middag ging in Londen het licht op groen en mocht Robin van Persie het verhaal vertellen achter de meest sensationele transfer van het jaar. In geld uitgedrukt is het bij lan ge na niet de grootste verkoop van een toptalent aan een bui tenlandse club. Maar de krank zinnige taferelen die zich in de voorbije weken afspeelden rond de ruwe en nog lang niet geslepen diamant uit Rotter dam-Zuid (wel naar PSV, niet naar PSV, de makelaars van Se- villa die hem achtervolgden) hebben ervoor gezorgd dat zijn vertrek dat van iedere andere Feyenoorder in de afgelopen ja ren qua publiciteit heeft over troffen. „Ik werd gek yan het stilzitten," zegt Van Persie. „Er was een heel klein groepje dat wist dat de hele transfer in kannen en kruiken was. Mijn vader, mijn vriendin Bouchra, mijn beste vriend Sietje en mijn adviseur Erwin Boonacker. Iedereen vroeg aan me hoe het zat, of het waar was dat ik had getekend. Maar bij mij stond nog vers in het geheugen wat er in januari was gebeurd. Toen werden de onderhandelingen afgeblazen omdat de hele zaak te vroeg naar buiten kwam. Nu was het eigenlijk afgerond, maar zei Ar senal dat we moesten wachten op het moment dat de club het tijd vond voor het naar buiten brengen van de transfer." Er is veel gebeurd in zijn carri ère. „Hoogte- en dieptepunten wisselden elkaar achter elkaar af. Op mijn 18de jaar won ik de UEFA Cup, ik werd gekozen tot het grootste talent van het jaar in 2002, ik werd weggestuurd in Istanbul, ik kwam bij Feyen- oord op de bank terecht. Het was nooit normaal, alles is in mijn leven tot op heden ex treem geweest." De hele wereld heeft een me ning over hem. „Iedereen plakt een stempel op mij, maar door al die dingen ben ik mentaal al leen maar gegroeid. De mensen zeggen dat ik te vroeg de over stap naar Arsenal maak, maar die vergeten allemaal wat ik al heb meegemaakt. Niemand staat er bij stil dat ik niet om dat etiketje heb gevraagd, maar dat ik de levenslessen nu alleen maar zal gebruiken als ik vanaf deze zomer in Londen woon." Feyenoord, vindt hij, heeft hem nooit gewaardeerd als persoon en als mens. „Ik zal niet met wrok achterom kijken. Ik zal ook van niemand, van geen trainer of speler, een kwaad woord spreken. Maar ik weet wel dat het in de afgelopen ja ren met mij ook anders had ge kund allemaal. Ik had veel meer plezier bij deze club moeten hebben: Dat plezier is me ont nomen en dat doet me zeer. Op sommige momenten heb ik het zelf ook niet goed gedaan." „Ik heb me als linksbuiten wel eens dwars opgesteld. Ik ging acties maken cfie ik eigenlijk niet behoorde te maken. Onder normale omstandigheden zou ik ze ook nooit hebben ge maakt. Maar op een gegeven moment had ik zo vaak de woorden 'wisselvallig' en 'links buiten' gehoord, dat ik zelfbij- na begon te geloven dat ik in derdaad zo'n speler was. Bela chelijk natuurlijk, maar het ge beurde." Het meest gedenkwaardige mo ment in zijn toch al bijzondere loopbaan beleefde hij kort gele den. Terwijl hij in Amsterdam moest rennen en vechten voor zijn leven, werd die avond van Arsenals kant de beslissing ge nomen om het grote talent naar Engeland te halen. Voor de ogen van de Arsenal-delegatie („Ik had gehoord dat ze er weer zouden zijn") werd Van Persie ernstig gemolesteerd. „Van Acuna weet ik dat hij vechtend terug het veld in kwam om mij te redden. Die dingen vergeet ik nooit meer." De incidenten in Amsterdam hebben diepe sporen nagela ten. Voor Van Persie is het ook daarom misschien wel goed dat hij Nederland even achter zich laat. In Noord-Londen gaat hij de rust vinden die Dennis Berg kamp adoreert. „Het is daar fantastisch. Me neer Wenger is een prachtige man. Ik heb met hem gespro ken en ik voelde al na tien mi nuten dat hij net zo gek is van voetbal als ik. In ons eerste ge sprek stelde hij me al helemaal op mijn gemak. Hij bleef me maar aankijken en vroeg alles over mijn leven als voetballer. Ja, ook over de problemen die ik heb gehad. Ik heb hem alles verteld, ik heb hem alles uitge legd. Zijn visie en zijn warmte vond ik veel belangrijker dan het geld wat ik ergens anders kon krijgen." Bij Sevüla lagen miljoenen voor Van Persie klaar. „Geloof me, dat interesseerde me niets. Ik heb gekozen voor wat het beste voor mij is in mijn carrière." En PSV dan? Van Persie glimlacht. „Met Hiddink heb ik een goed gesprek gehad. Bij Frank Arne- sen en zijn vrouw thuis was het heel gezellig. Het gebak was ook lekker. Maar ik heb nooit gezegd dat we er al uit waren. Voor mij veranderde alles toen Arsenal zijn interesse hard maakte. Er was toen niemand meer die me nog naar Eindho ven kon brengen. Ook al pro beerden anderen in mijn omge ving me nog duidelijk te maken dat PSV misschien wel een be tere keuze was." alkmaar/anp - Ook de echtge note van de van diefstal en brandstichting verdachte turn coach is aangehouden. Afgelo pen dinsdag vielen agenten de trainingshal van de Alkmaarse club Victory binnen, waar zij op dat moment training gaf. De vrouw wordt verdacht van he ling van turntoestellen. Haar man zit samen met zijn assis tent vast sinds 15 maart. Tegen hen bestaan verdenkingen van diefstal van één of meerdere turntoestellen en brandstich ting bij een sporthal in Opmeer. De trainster zou bij de Europe se Kampioenschappen, die de ze week in Amsterdam plaats vinden, junior Renée de Wit van Victory begeleiden. De turnster wordt nu tijdens het toernooi in de RAI getraind zeist/gpd - De aanklager be taald voetbal heeft Ajax een boete van 15.000 euro opgelegd wegens de wanordelijkheden tijdens de wedstrijd Jong Ajax- Jong Feyenoord twee weken ge leden. Verder kreeg Jong Ajax drie punten in mindering. De club moet voor 4 mei melden of zij met de straf akkoord gaat of de zaak door de tuchtcommis- sie behandeld wil zien. Ajax wil de gisteren nog niet op de straf reageren. Na de wedstrijd twee weken ge leden kwamen vele tientallen Ajax-supporters het veld op en liepen Feyenoordspelers, waar onder Jorge Acuna en Robin van Persie, klappen op en wer den bedreigd. Het is voor het eerst dat een door Vincent Wevers. De arrestatie wekte bij de ou ders van de turnsters en de be geleiding van Victory veront waardiging op. „Dit is weer een slag voor onze vereniging", zegt clubwoordvoerder Eddo Blind. „Zij werd gewoon uit de trai ning geplukt, terwijl er geen an dere begeleider aanwezig was. Die jonge meisjes die daar trainden, hebben dit nu al voor de tweede keer meegemaakt. We hadden ze net weer een beetje op de rails en dan ge beurt het nog een keer. En weer op een cruciaal moment. De vorige keer was het vlak voor een belangrijke kwalificatie wedstrijd voor de trampoline springers, nu op de laatste dag voor de EK. We krijgen het ge voel dat dat geen toeval is." profclub punten in mindering krijgt wegens supportersrellen. In die zin heeft de aanklager betaald voetbal een precedent geschapen. De straf zou Jong Ajax - koploper met een puntje voorsprong op de reserves van Heerenveen - de titel kunnen kosten. De puntenaftrek is weliswaar uniek, maar wordt Jong Ajax opgelegd, terwijl de reglemen ten het mogelijk maken de hele club dus ook het eerste elftal) te straffen. Bovendien blijft de winst van Jong Ajax in de ge wraakte wedstrijd in de boeken staan. Komende maandag kan Jong Ajax kampioen worden in het rechtstreekse duel met concur rent Heerenveen. UITSLAGEN BASKETBAL Vrouwen, eredivisie, kwartfinales play-offs. BC Den Helder - Grasshoppers. 77 - 48, J. Jumpers - Shooters 61-48, Lely - Probuild 63 - 75, Binnenland - Lieshout 94 - 96. New York. NBA play-offs Eastern Conference: New Orleans Hornets - Miami Heat 96-85. Stand in best-of-7: 2-2. Western Conference: Minnesota Timberwolves - Denver Nuggetts 84-82. Stand in best-of-7: 3-1. BILJARTEN Sheffield. WK snooker. Kwartfinales: Hendry (Sch) - McCulloch (Eng) 13-3, O'Sullivan (Eng) - Hamilton (Eng) 13-3, Stevens (Wal) - Perry (Eng) 13-10, Dott (Sch) - Gray (Eng) 13-7. Indeling halve finales: O'Sul- livan - Hendry, Dott - Stevens. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3390, 28 april 2. 26, 27, 28, 29, 31, 38, 39. 41, 55, 57, 58, 59, 62, 64, 65. 66, 71, 79, 80. (Onder voorbehoud van typefouten) SOUASH Rennes. EK landenteams. Vrouwen, groep B, eerste wedstrijd: Nederland - België 2-1. Kronemeyer - Romedenne 9-10 6-9 7-9, Naude - De Rijcke 9-0 9-4 9-2, Atkin son - Hannes 9-0 9-7 9-4. Mannen, groep A, eerste wedstrijd: Nederland - Denemarken 3-1. Bennet - Mads Korsjberg 5- 9 9-4 4-9 5-9, Buit - Knudsen 9-6 9-0 9-3, Anjema - Sörensen 9-2 9-5 9-3, Berden - Mik- kel Korsjberg 9-4 9-4 9-5. TENNIS München. Mannen, 380.000 euro: Eerste ronde: Horna (Per) - Mutis (Fra) 6-4 6- 1. Tweede ronde: Verkerk (Ned/4) - Pashanski (SMo) 7-6 7-6, Kratochvil (Zwi) - Sargsian (Arm) 6-2 6-4, Olivier Rochus (Bel) - Kohl- schreiber (Dui) 7-6 6-2, Waske (Dui) - Spadea (VSt/5) 3-6 7-5 7-6. Dubbel, eerste ronde: Verkerk/Srichaphan (Ned/Tha) - Benfele Alvarez/Moodie (Spa/ZAf) 7-6 6-4 Barcelona. Mannen, 990.000 euro: Tweede ronde: Moya (Spa/2) - Eisner (Dui) 6-4 6-2, Marc Lopez (Spa) - Mantilla (Spa/15) 6-4 7-6, Feliciano Lopez (Spa/10) - Sanchez (Spa) 6-3 2-6 6-4, Zabaleta (Arg/16) - Vicente (Spa) 6-0 6-3, Verdasco (Spa) - Luczak (Aus) 5-1 op gave Luczak, Vliegen (Bel) - Saretta (Bra) 6-2 1-6 6-3, Nalbandian (Arg/3) - Martin (VSt) 6-2 6-4, Patience (Fra) - Chela (Arg/9) 1-6 6-4 6- 4, Canas (Arg) - Ancïc (Kro) 6-4 6-4, Gonzalez (Chl/5) - Lapentti (Ecu) 7-6 6-0, Gaudio (Arg/13) - Popp (Dui) 6-0 7-6, Martin (Spa) - Massu (Chl/4) 6-3 5-7 6-2. Warschau. Vrouwen, 500.000 euro: Eerste ronde: Schnyder (Zwi/7) - Tatarkova (Oek) 6-3 6-4, Schiavone (lta/9) - Pisnik (Slv) 6-3 6-0, Daniilidou (Gri) - Dulko (Arg) 6-2 6-2, Nemeckova (Tsj) - Nayova (Slw) 6-3 6-2, Ma- leeva (Bul) - Likovtsjeva (Rus) 6-3 6-1, Farina Elia (Ita) - Chaldkova (Tsj) 6-4 6-1 Tweede ronde: Venus Williams (VSt/2) - Zulua- ga (Col) 4-6 6-2 6-0, Smahsnova-Pistolesi (lsr/8) - Hantuchova (Slw) 6-4 7-5. Cagnes-sur-Mer. ITF-toernooi vrouwen, 60.000 euro: Eerste ronde: Grandin (ZAf) - Tamaëla (Ned) 4- 6 7-6 7-6 Rome. Challenger mannen, 25.000 euro: Eerste ronde: Di Mauro (lta/3) - Wessels (Ned) 4-6 7-6 6-3, Vanek (Tsj/7) - Hemmes (Ned) 3- 6 6-3 6-4. VOETBAL Oefeninterlands. Nederland - Griekenland 4-0 (0-0). 50 Makaay 1-0, 58. Zenden 2-0, 61. Heitinga 3- 0, 89. Van Hooijdonk 4-0. Scheidsrechter: Bo- lognino (Ita). Toeschouwers: 20.000. Gele kaart: Van Bommel (Nederland) België - Tur kije 2-3 (1-1). 33. Sonck 1-0, 42. Basturk 1- 1, 68, Tolga 1-2, 85. Dufer 2-2, 90. Karade- niz 2-3. Zwitserland - Slovenië 2-1 (0-1). 45. Zahovic 0-1, 66 Celestini 1-1, 85. Yakin 2-1. Tsjechië - Japan 0-1 (0-1). 32. Kubo 0-1 Est land - Albanië 1-1 (0-0). 51. Aliaj 0-1, 80. Vi- ikmae 1-1 Macedonië - Kroatië 0-1 (0-1). 34. Klasnic 0-1 Bosnië-Herzegovina - Finland 1-0 (0-0). 88. Misimovic 1-0. Denemarken - Schotland 1-0 (0-0). 61. Sand 1-0. Noorwe gen - Rusland 3-2 (2-0). 25. Andresen 1-C, 43 Rushfeldt 2-0, 62. Solli 3-0, 85. Radimov 3-1, 90. Kirisjenko 3-2. Roemenië - Duitsland 5-1 (4-0). 21 Plesan 1-0, 23. Rat 2-0, 35 Danciulescu 3-0, 43. Danciulescu 4-0, 84. Caramarin 5-0, 88. Lahm 5-1. Wit-Rusland - Litouwen 1-0 (0-0). 76. Bliznioek 1-0 Oekra- ine - Slowakije 1-1 (1-0). 13. Venglinski 1-0, 65. Varga 1-1. Tel Aviv: Israël - Moldavië 1-1 (1-0). 32. Covalenco 1-0 (e.d.), 69. Rogaciov 1-1 Bulgarije - Kameroen 3-0 (1-0). 7. Berba- tov 1-0, 54. Berbatov 2-0, 56. Lazarov 3-0. Hongarije - Brazilië 1-4 (0-3). 33. Kaka 0-1, 36. Fabiano 0-2, 45. Fabiano 0-3, 57. Torg- helle 1-3, 75. Ronaldinho 1-4. Oostenrijk - Luxemburg 4-1 (2-0). 5 Kirchler 1-0, 9. Kie- senebner 2-0, 63. Huss 2-1, 85. Haas 3-1, 89. Kollmann 4-1. Noord-lerland - Servië en Montenegro 1-1 (1-1). 7. Paunovic 0-1, 18. Quinn 1-1. Italië - Spanje 1-1 (0-0). 53. Tor res 0-1, 56. Vieri 1-1. Polen - Ierland 0-0, Letland - IJsland 0-0, Ka zakhstan - Azerbeidzjan 2-3, Zuid-Korea - Pa raguay 0-0, Tunesië - Mali 1-0, Algerije - China 0-1, Armenië - Toerkmenistan 1-0, Ghana - Angola 1-1, San Marino - Liechtenstein 1-0, Guinee - Ivoorkust 2-4. WIELRENNEN Ronde van Romandië. Eerste etappe, start en finish in Yverdon-les- Bains: 1. Svorada (Tsj) 175,2 km in 4.15.12, 2. Zanotti (Ita), 3. Pagliarini (Bra), 4. Strazzer (Ita), 5. Petacchi (Ita), 6. Reynes(Spa). Algemeen klassement: 1McGee (Aus) 4.19.31, 2. Pollack (Dui) 0.07, 3. Hamilton (VSt) 0.11, 4. Elmiger (Zwi) 0.12, 5. Moos (Zwi)', 6. Zanotti 0.14. Ronde van Castilla en Leon. Eerste etappe, Belorado - Castrojeriz: 1. Gut ierrez (Spa) 156 km in 3.46.42, 2. Zaballa (Spa), 3. Galparsoro (Spa), 4. Gonzalez (Spa), 5. Perez (Spa), 6. Gorka Beloki (Spa). Ruban granitier breton. Tweede etappe, Bourbriac - Nevez: 1. Hooger- land (Ned) 172,7 km in 4.01.53, 2. Thébault (Fra) 0.01,3. Delpech (Fra) 0,08. Algemeen klassement: 1. Veikkanen (Fin) 7.51.28, 2. Gerrans (Aus) 0.03, 3. Mangel (Fra) 0.05. IJSHOCKEY Ostrava. WK. Groep A: Tsjechië- Duitsland 5-1 (1-0 0-1 4-0) Groep B: Oekraïne - Verenigde Staten 1-7 (0- 3 0-2 1-2), Slowakije - Finland 5-2 (2-1 1-1 2- 0).. Groep C: Japan - Rusland 6-1 (4-1 1-0 1- 0), Zweden - Rusland 3-2 (1-0 0-2 2-0) Groep D: Canada - Zwitserland 3-1 (0-0 2-01-1) Z EII Hyères/ Olympische week Vrouwen Europe, na 8 races: 1. Sundby (Noo) 17 pun ten, 2. Multala (Fin) 47, 3. Macky (NZe) 55. 6. Brouwer 61. 470, na 8 races: 1. Armstrong/Stowell (Aus) 45, 2. Bassadone/Hopson (GBr) 46, 3. Peti- tjean/Douroux (Fra) 48, 7. De Koning/Berkhout' 61,10. Westerhof/Matthijsse 70. Mannen 470, na 9 races: 1. Rogers/Glanfield (GBr) 43, 2. Bonnaud/Bonnaud (Fra) 46, 3. Alvaro/Nu; nes (Por) 52, 17. Coster/Coster 105. Tornado, na 9 races: 1. Booth/Dercksen 17, Lovell/Ogletree (VSt) 32, 3. Hagara/Steinacher (Oos) 40. 49er, na 11 races: 1. Sibello/Sibello (Ita) 48, - 2. Wadlow/Spaulding (VSt) 51. 3. Fonseca/Du- arte (Bra) 58, 9. Hellman/Nieuwenhuis 85 Finn, na 7 races: 1 Papathanasiou (Gri) 19, 2 Kusznierewicz (Pol) 26, 3. Misura (Kro) 41, 13. De Vries 96.20. Zielhuis 114

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7