GESPREK VAN DE DAG Man snuffelt aan cosmeticamarkt Rel over lingerieposter in Frankrijk Calimero komt aan in Beekse Berger Fish and chips, tea and Queen maken Brit Brits DONDERDAG 29 APRIL 2OO4 DAGELIJKS LEVEN Nov 1 H£G ik Te veel (ÏEZE:<ïO MENSELIJK De Israëlische detective Moshe Buller doet in opdracht van een familielid of kennis van VICTORIA BECKHAM-ADAMS in Madrid onderzoek naar vermeend overspel van voetballer DAVID BECKHAM, echtgenoot van de voormalige Spice Girl. „David heeft een fout gemaakt, maar hij is geen Don Juan of een gigolo zo als REBECCA LOOS ons wil doen geloven", aldus Buller in de Spaanse krant El Mundo. Loos was maandenlang de persoonlijke assistent van Beckham in Ma drid. Kort na de ontboezemingen van Loos liet ook de van oorsprong Maleisische Sarah Marbeek weten dat ze een affaire met de Britse stervoetballer heeft ge had. Volgens El Mundo arriveerde Buller op 20 april in Madrid. In de dagen daarna zou hij ongeveer twintig interviews hebben gehouden met mensen die meer over de gedragingen van de voetballer konden vertellen. De detective sprak niet met personen die bij Beckhams club Real Madrid zijn betrokken. Sadomasochisten kunnen vanaf de ze week een vorkje prikken in een speciaal SM-RESTAURANT in de Is raëlische stad Tel Aviv. De uitbaters van 'De Kerker' hebben volgens de krant Yediot Ahronot al wel verze kerd dat alles behalve de kwaliteit van het eten een pijnlijke ervaring kan vormen. Het strenge bedienend personeel is uitgerust met zwepen en de gasten kunnen zich desge wenst vastketenen aan de metalen tafels. Klagen over de maaltijden kan resulteren in een afranseling of in het verblijf in een kooi. Een witte neushoorn die bij eenzelf de partner maar liefst twaalf kalve ren wist te verwekken, is overleden in de dierentuin van het Schotse Edinburgh. Neushoorn KRUGER, die in het wild geboren werd, moest door dierenartsen worden afgemaakt omdat hij aan een ernstige nierziek te leed. Het 35-jarige dier was sinds zijn komst in 1976 een grote pu bliekstrekker in de dierentuin. Kru- ger en zijn partner Umfolozi maak ten deel uit van een Europees fok- programma om de diersoort voor uit sterving te behoeden. Momenteel leven er zo'n twaalfduizend witte neushoorns in zuidelijk Afrika. Alicia Keys. Foto: AP/Jim Cooper De muzikale liefdadigheidscampag ne We Are The World van bijna twee decennia geleden, krijgt een ver volg. De Amerikaanse muzikant/pro ducent QUINCY JONES houdt op 16 mei in Rome een festival om geld bijeen te krijgen voor kinderen in door oorlog verwoeste steden. We Are The Future moet naar verwach ting ruim een miljoen bezoekers naar het historische Circus Maximus trekken. Onder de uitgenodigde be roemdheden zijn Muhammad Ali, ALICIA KEYS, LL Cool J, Andrea Bo- celli, Cirque Du Soleil, Natalie Cole, Herbie Hancock en Oprah Winfrey. Quincy Jones (71was destijds pro ducent van de hit We Are The World, die het kernstuk vormde van een campagne om het lot van kinderen te verbeteren. Onbemande snelheidsradars in de tunnel onder de Mont Blanc hebben het afgelopen weekend een automo bilist geflitst die met 214 KILOME TER PER UUR voorbijvloog. De toe gelaten snelheid in de tunnel, die Italië met Frankrijk verbindt, is ze ventig kilometer per uur. Politie agenten die de snelheidsduivel aan de uitgang van de tunnel opwacht ten, ontdekten dat de Porsche di plomatieke nummerplaten had. Het parket van Bonneville seponeerde de overtreding en de agenten moes ten de bestuurder en het voertuig, dat aan de AMBASSADE VAN QA TAR in Frankrijk toebehoorde, laten gaan. Sinds de brand in 1999, die aan 39 mensen het leven kostte, is de maximumsnelheid er beperkt tot zeventig kilometer per uur. Deens gezegde Als er plaats is in je hart, is er plaats in je huis Michael Jackson wil weer praten. Foto: EPA/William Philpott MICHAEL JACKSON heeft het hoog gerechtshof van Californië gevraagd een einde te maken aan de medias tilte die de onderzoeksrechter heeft opgelegd in de strafzaak tegen de popster in verband met mogelijk seksueel misbruik van een minder jarige. Volgens de advocaten van Jackson verhindert het SPREEK VERBOD Jackson ervan om uitleg te geven over de zaak. In de media wordt breeduit gespeculeerd over de feiten, waar Jackson vervolgens niet op mag reageren, stelt het advoca- tenteam van de popster. Jackson wordt morgen voorgeleid. Ameri kaanse media meldden op basis van anonieme bronnen dat de onder- zoeksjury tot de conclusie is geko men dat er voldoende aanwijzingen zijn dat Jackson zich mogelijk schuldig heeft gemaakt aan strafba re feiten tegenover een 14-jarige jongen die bij hem logeerde. In een speciale container kwam mannetjesolifant Calimero gisteren uit Basel naar safaripark de Beekse Bergen. Foto: WFA/Dolf Cantrijn Calimero - de grootste olifant v Europa - is gistermorgen in ziji nieuwe verblijf in de Beekse Be gen in Hilvarenbeek getakeld. I dier komt uit de dierentuin var Basel in Zwitserland en moet ii het safaripark van de Beekse B< gen, dat vijf geslachtsrijpe vrou tjesolifanten heeft, voor nakon lingen gaan zorgen. Calimero kwam 's morgens vro aan in Hilvarenbeek. Een enon kraan takelde de container met het dier erin op z'n plek. Omda de olifant onrustig was, moest dierenarts het dier kalmeren m een verdovingsspuit. De kolos van 7000 kilo ging pei vrachtwagen met dieplader ov< de weg. Dat duurde bijna 24 ui Een in dierenverhuizingen gesi cialiseerd bedrijf vervoerde de fant in een geprepareerde cont ner naar Brabant. Voor het pu bliek is Calimero voorlopig nog niet te zien. De fokstier moet ei wennen aan zijn nieuwe omge ving. ANP De man die het liever niet wilde weten, schreef in zijn agenda dat hij naar Schoonhoven moest, ter wijl hij een afspraak had met de schoonheidspecialist. Het woord grapje tekent het taboe dat heerst rond die maakbare schoonheid van de man. Toch schromen me- troseksuelen niet meer hun kuiten op te pompen tot die van een voetballer, de kippenborst te ado niseren met implantaten of zelfs overbeharing tot en met de schaamstreek te laten verwijde ren. De groep mannen die zich laat verwennen met crèmes, schoon heidsbehandelingen of cosmeti sche ingrepen is klein, maar groeit gestaag, zo wordt duidelijk na een rondgang langs schoonheidspeci alisten, esthetisch chirurgen en fabrikanten van gelaatsartikelen. Daardoor verandert steeds sterker de betekenis van mannelijkheid, oordeelt seksuoloog en psycho loog L. Woertman van de Univer- Twijfel over schoonheidsideaal De Nederlandse man blijft sceptisch over cosmetische chirurgie voor zichzelf, blijkt uit een studie van onderzoeks bureau Intomart GfK, Toch zeggen esthetisch chirurgen steeds meer mannen in hun praktijk te zien. Intomart GfK stelde in opdracht van de Velt huis Kliniek in Eindhoven aan 865 mannen van 19 tot 60 jaar de vraag hoe zij staan tegen over cosmetische chirurgie. Als ze al iets aan hun uiterlijk willen veranderen is dat voor namelijk het lichaamsgewicht. Zeker 64 procent wil afvallen of aankomen. Verandering van het gebit is voor 31 procent een optie en 21 procent wil af van zijn kaalheid. „Het blijkt dat mannen die ontevreden of onzeker zijn over hun uiterlijk, vaker dan gemiddeld aange ven cosmetische chirurgie te overwegen", stellen de onder zoekers. Bovendien staat 54 procent van de mannen neu traal tegenover het idee dat mannen zich esthetisch laten corrigeren. Dertig procent wijst dat af. siteit Utrecht. „In de reclamewereld wordt de man al met een baby op zijn arm neergezet om een wasmachine te verkopen. Zo wordt zijn vrouwe lijke kant nadrukkelijker in beeld gebracht." Wat Woertman uit het onderzoek van Intomart GfK op valt is dat de ontevredenheid bij mannen over hun lichaam toe neemt. Uit voorgaande onderzoe ken bleek volgens haar dat man nen vooral vinden dat ze te weinig gespierd zijn. „Dat verklaart ook weer de populariteit van de sport scholen." Zo betreedt de man langzaam het domein van de vrouw. Ook hij moet zich gaan verzorgen om on der anderen het object van ver langen bij de moderne vrouw te zijn. „In het verleden waren vrou wen altijd het seksuele object van mannen. Daarvoor werkten ze aan hun uiterlijk. Nu dat niet meer zo vastligt, en vrouwen ook degene zijn die de man uitkiezen, moet de man ook aan zich zelf werken", licht Woertman de achtergronden toe. „Een ander punt is dat veel man nen, in rela tie tot vroeger meerdere keren de relatiemarkt op gaan en zich daardoor op nieuw moeten 'opmaken' om ge zien te worden." Volgens Lancöme is de man al leen al daarom rijp voor gezichts verzorgingsproducten. „Sinds de machoman elke morgen het bran derige gevoel van het scheren stoer bluste door alcohol in zijn gezicht te plenzen, is een lange weg afgelegd", meent Lancöme in haar reclames. Volgens Woertman moet de cosmetica-industrie zich wel op de patriarch storten, om dat vrouwen al zo veel gebruiken dat daar geen extra omzet meer is te halen. „Al zouden mannen al leen maar vallen voor de dagcrè me zou dat al een gigantische om zetstijging met zich meebrengen", meent Woertman. De stap naar die maakbare adonis wordt steeds kleiner, omdat man nen er via de media steeds meer mee worden geconfronteerd, vindt schoonheidspecialist C. Hendrikx uit Breda. „Het is niet meer alleen de homoseksueel die een crème- tje smeert. Uiterlijke verzorging wordt voor iedere man een nor maal onderdeel van het leven", zegt hij. Hendrikx geeft onder meer cursussen aan vrouwelijke collega's die mannen willen be handelen. „De belangstelling voor die opleidingen neemt flink toe", zegt ook directeur A. van der Put ten van de Anbos, brancheorgani satie voor schoonheidspecialis ten. Verschillende cosmetisch chirur gen in Nederland spreken van een inhaalslag onder de mannen. „De schaamte is weggevallen", zegt H. de Bruijn, woordvoerder van de Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC). „We hebben het calvinisme wat dat betreft van ons afgeschud. Oor zaak van die toenemende belang stelling zijn vooral de televisiepro gramma's over cosmetische chi rurgie. Daardoor wordt er in ieder geval over esthe tische chirurgie gepraat, het wordt zo gemeengoed." Als er al wordt gesneden gaat h bij mannen om een ooglid- of neuscorrectie, en op latere leef een liposuctie van de borst of buik. Populair is inmiddels ook bilvergroting (4500 euro) en de borstvergroting (4500 euro). „I gekke is dat dergelijke ingrepei toch taboe blijven", zegt plastii chirurg M. Jansen van de Esthe sche Hoeve in Helvoirt. „Als vr wen hun borsten laten vergroti wordt er thuis een soort tuppei ware party gehouden waarbij d hele familie wordt uitgenodigd om het resultaat te bewondere Bij mannen is dat not done." De trend deze dagen is volgens esthetisch chirurg Roberto Roc uit Maastricht de lip- en kuitve groting. „Kuiten kun je namelij heel moeilijk trainen en als dar lichaam goed gespierd is en je kuiten niet, ziet dat er niet uit. Dan is een implantaat een oplc sing", aldus Roddi. Naar zijn kl niek in zowel Maastricht als La ken in België komen 19-jarige mannen al voor een neuscorre tie. „Vanaf 55 jaar komen de meeste mannen voor een facel of om de flanken ofwel de love handles te laten weghalen." Het kan nog extremer. Sommij laten hun okselharen en schaa haar weghalen of doen dat zei ,Het is de totale naakte-huid trend uit Amerika", weet schoonheidspecialist Hen drikx. „Het gebeurt inder daad, maar dat doen niet onze dames", zegt D. Pa deloup van Cosmediline Santpoort. „Dat is toch i te intiem voor ze." Zelf i hij met drie collega-arts door Nederland om klaJ ten van schoonheidspei1 listen een rimpelbehanc ling te geven. „Wij kom< bij honderd schoonheid salons in Nederland om middels inspuitingen rii pels weg te halen. Een ff onsje laten weghalen k al voor 150 euro. De laat zes jaar stijgt de belangs ling bij mannen, maar o jongens van 19 en 20 jaa komen langs omdat ze w vollere lippen willen heb ben." Schoonheidsbehandelingen en cosmetische chirurgie zijn voor veel mannen geen taboe meer. Foto: ANP/Juan Vrijdag Robert Verkerk Reclame voor dameslingerie? Tot voor kort werden daar uitsluitend vrouwelijke modellen voor inge huurd. Maar het Franse reclame bureau Emulsion heeft het over een andere boeg gegooid. En daar is lang niet iedereen blij mee. Ten behoeve van lingeriefabrikant Lejaby prijken sinds enkele dagen op de billboards in Parijs de ge zichten van de mannelijke man nequins Alessandro en Boris, bei den met een vrouwelijke slip on der de neus. 'Remember me' (denk aan mij), is de belangrijkste tekst. Naar goed Franse gewoonte is daar onmiddellijk een forse rel over ontstaan. Feministische or ganisaties spreken er schande van en de twee belangrijkste distribu tiebedrijven weigerden de poster te verspreiden. Dat neemt niet weg dat Alessandro en Boris in middels op veel plekken in de Franse hoofdstad zijn verschenen en dat binnenkort nummer drie, Alex, zijn opwachting komt ma ken. Marketing director Bruno de La- lande van Lejaby begrijpt alle op- De omstreden poster van lingeriefabrikant Lejaby. Foto: GPD/Henk Glimmerveen winding niet. „Een halfjaar gele den hebben alle reclamebureaus in Frankrijk besloten om vrouwen niet langer uitsluitend als seksob ject te portretteren. Wij willen re soluut breken met die stereoty pes. De drie mannen op de pos ters zijn moderne mannen die eindeloos dromen van de vrouw die ze beminnen. Het is een cam pagne die appelleert aan begeerte en die de fantasie stimuleert." Maar de Franse reclamecodecom missie, de Association des Publi- citaires pour une Publicité Res- ponsable, vindt dat de posters de 'menselijke waardigheid en het fatsoen' schenden. De uitspraken van deze organisatie zijn evenwel vrijblijvend. Er zijn geen sancties aan verbonden. De Franse reclamemakers lijken de 'metroseksueel' (heteroseksue le mannen die dezelfde affiniteit met mode hebben als vrouwen en geen moeite doen om de vrouwe lijke kanten in hun karakter te verbergen) te hebben ontdekt. Al fa Romeo is inmiddels begonnen met een campagne mt posters waarop een naakte jonge man in de pose van Rodin's 'Denker' op de voorbank van het nieuwste model sportwagen heeft plaatsge nomen. Henk Glimmerveen Wat maakt Britten Brits? Volgei de Britten zelf: fish and chips, thee drinken en de Queen. Zij staan bovenaan een lijst van h( derd onmiskenbaar Britse ding die deze week is gepubliceerd. Duizend mensen mochten drit typisch Britse dingen, mensen plaatsen kiezen uit een lijst var tien categorieën. De Britten mc gen dan wel niet geroemd wor< om hun keuken, voedsel staat niettemin boven aan de lijst. Fi and chips eindigde ex-aequo m roast beef en Yorkshire puddin Van de ondervraagden stemde procent op de typische gerecht Ook het traditionele Engels onl bijt met worstjes en ei (56 pro cent) definieert volgens de Brit het Brits-zijn. Koningin Elizabeth II staat op (t derde plaats (64 procent) gevolL door haar residentie, Buckinghl Palace (58 procent). Verder in lijst stonden het aanschuiven if rijen, de 'stiff upper lip' en de g| wil om een vreemde taal te lerel AP

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 14