assistent bij EK voetbal SPORT Quick Boys is echt niet van plan Noordwijk te helpen Waarom hebben ze het niet omgeroepen? Maarten Lafeber ambassadeur Thorpe zwemt in Athene toch op de 400 meter vrij ick Boys naar Genemuiden ifDK - Quick Boys begint de lom de zaterdagtitel bij de eurs met een uitwedstrijd, mei ontmoeten de Katwij- SC Genemuiden. Het eer- ïuisduel van Quick Boys is insdag 11 mei. Dan staat de itrijd tegen de kampioen Ie hoofdklasse B op het ramma. In die klasse staat 0 met nog een wedstrijd te één punt voor op IJssel- vogels. Op zaterdag 22 mei t Quick Boys thuis tegen enemuiden. De laatste trijd van de kampioens- letitie is op zaterdag 29 Dan speelt de Katwijkse uit bij de kampioen van de lklasse B. door Willem Spierdijk noordwijk - Quick Boys is niet van plan Noordwijk aan drie punten te helpen komende zaterdag. Noordwijk staat onderin de ranglijst van de hoofdklasse A en moet winnen op sportpark Nieuw Zuid in Katwijk om er zeker van te zijn een promotie/de gradatiewedstrijd te ontlopen. Ruud Bröring, de trainer van FC Lisse suggereerde gisteren in deze krant, dat 'Quick Boys het potje tegen Noordwijk gewoon laat lopen'. Volgens Gert Aandewiel, de trainer van Quick Boys hoeft Noordwijk daar niet op te rekenen. „Wij zijn er niet verantwoordelijk voor dat Noordwijk in deze moeilijke situatie is beland. De ploeg heeft het zelf laten liggen, bijvoorbeeld uit bij Achilles Veen. Wij gaan gewoon voor onze sportieve plicht. Ik denk ook niet dat Noord wijk van ons verwacht dat we hen de punten cadeau doen. Misschien dat degene die een wat nauwere band met Noordwijk heeft, die punten had kunnen schenken", zegt Aandewiel, daarmee doelend op Bröring die ja renlang bij Noordwijk speelde en trainer was. Aandewiel ziet de wedstrijd als een goede voorbereiding op de kampi oenscompetitie, die een week later begint. „We kunnen weer spelen met Ray mond Flaton en Maarten Bak. Van hen lopen de schorsingen af. Het is belangrijk dat we in ons ritme blijven. Ik ken mijn spelers goed genoeg om te weten dat ze niets weggeven." De trainer van Quick Boys verwacht niet dat zijn ploeg minder speelt, om dat de wedstrijd voor de Katwijkers 'nergens meer om gaat'. „We hebben de laatste weken steeds met de druk van het kampioen wor den moeten spelen. We zijn daar nu vrij van. Je ziet vaak dat een ploeg op zo'n moment juist beter speelt. Maar misschien dat Noordwijk goed uit de hoek komt. Een kat in het nauw maakt rare sprongen." Persoonlijk hoopt Aandewiel dat Noordwijk het redt. „Ik heb sympa thie voor de mensen bij de club Noordwijk. Ik gun het ze niet dat ze wellicht p/d-wedstrijden moeten spelen." wijk tegen enoord fijk - Voetbalvereniging ijk speelt op 15 juli een trijd tegen Feyenoord. De irdammers treden onder ïg van Ruud Gullit aan met ierste elftal. De wedstrijd it om 19.00 uur. Wanneer orverkoop begint is nog lekend. reel Vondeling ir w Katwijk ijk - Marcel Vondeling t komend seizoen voor w ijk. Vondeling speelde in ïgd bij Hazerswoudse en Ajax. Later ging hij als ïaar Telstar. Vondeling t op het middenveld. n Persie zegt I per sms af i oven - De transfer van van Persie naar PSV is e baan. De Eindhovense j ïad de voetballer van Fey- d officieel tot gisteren de igeven om verder te on- ndelen. Zaakwaarnemer Boonacker heeft namens in een sms-bericht weten dat ze afzien van (re gesprekken. PSV-voor- Van Raaij zei zich ge- te voelen door het kamp- ersie. iry de beste ingeland In - Thierry Henry is uit een tot beste voetballer e Engelse competitie. Het ir het tweede achtereen- jhde jaar dat de Franse ïan Arsenal de titel 'beste van het jaar' krijgt. Henry en groot aandeel in het van de 'pse club. I enoord eist uses Kesler rdam - Feyenoord dient openbare aanklager be- poetbal een officiële I tegen KNVB-directeur IjKesler in. De Rotterdamse 5 verbolgen over uitlatin- m Kesler na de suppor- llen bij Jong Ajax-Jong oord. Kesler zei onder dat zo'n incident net zo Varkenoord (Rotter- Jcon gebeuren. „Hij zou in weten dat wij de klas- s voor de Beloften al een ïaar safe op Woudestein zei Feyenoord-voorzit- van den Herik twee geleden. „De kennis van is kennelijk niet erg (ssen mist competitie ;m - Vitesse-speler Theo !n mist de slotfase van de etitie. De 22-jarige mid- Jder heeft zaterdag in het liet Heerenveen (0-0) een pheuring in de hamstring iipen. radona eet iibaar voedsel s aires - Maradona nam jn voor het eerst sinds Irtaanval zelf vloeibaar pl tot zich. De gezondheid ex-stervoetballer verbe- laar artsen noemen de si- Inog steeds zorgelijk. De Ige Argentijn werd negen I geleden in kritieke toe- haar een Zwitsers-Argen- kliniek in Buenos Aires :ht, nadat hij geveld was en hartaanval en long- king. jrion Jones sg THG' gSE - Drievoudig olym- campioene Marion Jones i Montgomery (wereldre- luder op de 100 meter) n het designdrug THG ïgen van het voedings- lenbedrijf BALCO Labo- ims. Dat meldde de Ame- se krant San Jose Mercu- pren.De krant zou een van een federale onder- hebben ingezien, de namen van 27 spor- genoemd die het len middel THG hebben ACHTERLIJN f\AJaawm hebben ze het X X niet omgeroepen Dat vroeg een collega die van voet bal weet, mij gisteren op de re dactie. Onderwerp van gesprek was de wedstrijd tussen Noordwijk en FC Lisse van af gelopen zaterdag. Noordwijk moest winnen om uit de de gradatieproblemen te komen, FC Lisse om in de kampioens race te blijven. Lange tijd stond Noordwijk met 2-1 voor. En FC Lisse was sowieso kans loos omdat concurrent Quick Boys bij ASWH gewoon aan het winnen was. En waarom hebben ze dat nou niet omgeroepen op sportpark Duinwetering in Noordwijk? Nu geloofde FC Lisse nog in de kansen op de titel en zette in de laatste vijf minuten een 2-1 achterstand om in een 2-3 overwinning. De laatste treffer werd gescoord toen Quick Boys het kampioenschap al aan het vieren was! Resultaat: FC Lisse niet kampioen, Noordwijk nog dieper in de degradatiezorgen. Even met Ruud Bröring, de trainer van FC Lisse gebeld, om te vragen of een dergelijke mededeling van de speaker in Noordwijk invloed gehad zou hebben op het spel. De trainer vertelt een opmerkelijk ver haal „Toen we met2-1 ach terstonden, stond een fanatie ke supporter mij te jennen. Hij riep: hé Bröring, je staat te ver liezen, terwijl Quick Boys ach terstaat. Mijn spelers hoorden dat en gooiden er nog een schepje bovenop, die geloofden toen nog in de titel. Als we hadden geweten hadden dat Quick Boys al kampioen was, denk ik niet dat we in Noord wijk hadden gewonnen. Soms is het heel simpel om bo ven de rode streep te blijven in de competitie. Je kan uren de tegenstander analyseren, je kan uren op spelhervattingen trainen, en je kan uren beste den aan de training van die dure spits om er eens een paar ballen in te schieten. En soms moet je gewoon even goed na denken en bedenken dat een simpele instructie aan de om roeper een effect heeft dat vele malen groter is dan al die maandenlange trainingen. „Dat is de onervarenheid van Noordwijk, ze zijn niet gewend om op die positie op de rang lijst te staandenkt Bröring. Het is ook de naïviteit van Noordwijk, een clyb die zelf niet gelooft ooit teKunnen de graderen. De kans is groot dat de compe titie voor Noordwijk nog wel wat langer duurt dan de wed strijd van komende zaterdag. Mogen ze in Noordwijk nog tot ver in mei nadenken over de vraag: 'Waarom hebben we het niet omgeroepen?' Willem Spierdijk VERKERK - Martin Verkerk is het tennistoernooi in München goed begonnen. In de openingspartij op het centre court versloeg de als vierde geplaatste Alphenaar de Zweed Joachim Johansson met 6-4 6-2. Het was de eerste onderlinge ontmoeting tussen de twee. Johansson speelde zijn eerste partij na een pauze van ruim een maand wegens een schouderblessure. door Jaap van Essen katwijk - Jan Wouters wordt tij dens het EK in Portugal toege voegd aan de technische staf van Oranje. Met de aanstelling van de 43-jarige Utrechter is een maandenlange speurtocht naar een extra assistent ten einde. Bondscoach Dick Advocaat kan zich nu richten op het vinden van de juiste speelwijze. De meeste buitenlandse bonds- coaches talmen nooit over de manier van spelen, hooguit over de invulling van posities. Bij Oranje is het echter traditie dat de speelwijze pas zo onge veer bij de openingswedstrijd, en soms pas tijdens het toer nooi, wordt bepaald. Zo liet Guus Hiddink in 1998 zijn team steeds aanvallender voetballen en wist Frank Rijk aard in 2000 zelfs na het afslui tende trainingskamp in Zwit serland nog niet wat hij met Oranje aan moest. Ook Advocaat twijfelt tot op dit moment nog, hardop zelfs. Morgen, in de oefeninterland tegen Griekenland, zal hij weer gaan experimenteren met het elftal. Tot dusverre speelde Oranje onder zijn hoede meest al 4-3-3, met wat kleine varia ties her en der. Maar Advocaat toont zich meer en meer ge charmeerd van de speelwijze die vele Europese clubteams hanteren. Het is een variant die als 4-4-2 door het leven gaat, maar in praktijk wat ingewik kelder is. Voor de defensie staat een verdedigende middenvel der, voor hem twee echte mid denvelders en dan nog eens een zeer aanvallend ingestelde man. Daar weer voor spelen twee spitsen. Volgens Advocaat heeft dat sys teem, mits goed uitgevoerd, ve le voordelen. Een daarvan is wel heel specifiek voor Neder land. Advocaat: „Ik heb al eer der gezegd dat het zonde is om maar één echte centrumspits te gebruiken, terwijl wij vier echte klasse-spitsen hebben. Dus als we een manier kunnen vinden om er twee op te stellen, moe ten we daar serieus naar kij ken." Het systeem biedt ook nieuwe mogelijkheden voor een speler als Clarence Seedorf. Advocaat ziet de middenvelder wekelijks uitblinken bij zijn club Milan. Meestal als linkermiddenvelder, soms ook als man achter de twee spitsen. Vooral die laatste positie ambieert de 28-jarige speler het meest. De keuze van de bondscoach om juist deze week weer eens iets nieuws uit te proberen, is extra eenvoudig geworden, om dat de twee buitenspelers die in het 4-3-3 systeem meestal een basisplaats hadden - Arjen Rob ben en Andy van der Meijde - geblesseerd zijn. Van der Meij de meldde zich gisteren af, net als Ruud van Nistelrooij, Phillip Cocu en Edgar Davids. De laat ste twee speelden zondagavond nog met Barcelona tegen Real Madrid. „Ze hebben lichte bles sures, zitten al een tijd op het randje. En nu doen ze ineens weer mee voor de titel. Het is dus te begrijpen dat hun club liever heeft dat ze wat rust krij gen: Bovendien is dat uiteinde lijk ook in het belang van Oran je." Advocaat, die gisteren Paul Bosvelt als enige vervanger voor het kwartet afwezigen opriep, maakte gisteren nogmaals dui delijk dat de uiteindelijke Oran je-selectie geen echte verrassin gen meer zal herbergen. „Ieder een kan wel een lijst maken. Er zijn een paar namen waar je Oranje trainde gisteren op het veld van Quick Boys. Terwijl Jaap Stam toekijkt, masseert Patrick Kluivert de nek van Giovanni van Bronckhorst. Rafael van der Vaart en Edwin van der Sar lopen door. Foto: ANP/Marcel Antonisse over kan twijfelen, ook al van wege blessures. Voorlopig ga ik er van uit dat Robben het EK haalt. En het is goed nieuws dat Andre Ooijer weer speelt." Dat Jan Wouters de Oranje-staf gaat versterken is niet bepaald een verrassing. Toen Ruud Gul lit drie maanden geleden voor Feyenoord koos, werd de Utrechter benaderd om diens functie als bondscoach van Oranje 'onder 19' en assistent tijdens het EK over te nemen. Wouters bedankte, want hij wil bij Glasgow Rangers blijven werken. Daarna benaderde de KNVB Marco van Basten. Die wilde bij Ajax blijven. De voor malige topspits zei daarna ook nog eens nee tegen alleen het assistentschap gedurende het EK. Daarna werd Johan Nees- kens gepolst, maar die wil NEC niet in de steek laten, aangezien die club nog tijdens het EK aan de intertoto deelneemt. Uiteindelijk klopte de KNVB weer aan bij Wouters, voor een dienstverband van hooguit zes weken. Ditmaal hapte hij toe, zodat het driemanschap dat en kele jaren geleden nog actief was bij Glasgow Rangers weer wordt herenigd: Advocaat, Van Lingen en Wouters. Pikant is dat afgelopen week ook bekend werd dat Vera Pauw, ex-vrou weninternational, tot voor kort evenzeer actief in Schotland en ook nog eens levensgezel van Van Lingen, is aangesteld als bondscoach van het Neder lands vrouwenteam. De trainerswereld is soms op vallend klein. 'Het is fantastisch om hert EK mee te maken' Een lang dienstverband bij de KNVB zag hij in februari niet zitten, maar voor een rol als assis tent op het EK was Jan Wouters wei te porren. Na de afmelding van Johan Neeskens toetste bondscoach Dick Advocaat vrijdag het hem be kende nummer in Glasgow, gistermorgen maakten de twee het rond. „Het lijkt me fantas tisch om een EK als assistent mee te maken," zei de 70-voudig international gisteravond. Wouters (43) toonde zich ingenomen met het telefoontje van Advocaat, met wie hij twee sei zoenen werkte bij Glasgow Rangers. De bonds coach polste de huidige assistent van manager Alex McLeish al eind januari voor een langer dienstverband bij de KNVB. Wouters haakte toen af. „Aanvankelijk had Dick ook een elftal van Jong Oranje voor me in petto, maar het punt was dat ik nog elke dag op het veld wil staan. Daarom besloot ik bij Rangers te blijven. Maar ik had wel oren naar het EK." Toen Advocaat bot ving bij Marco van Basten en vorige'week bij Johan Neeskens, kwam Wou ters weer in beeld. „Dat vind ik geen belediging, hoor. Eigenlijk is het cirkeltje bij mij weer rond." Wouters meldt zich op 26 mei bij Oranje, vlak voor de trainingsstage van het Nederlands elftal in Zwitserland. Met de aanstelling van de oud- coach van Ajax is de technische staf van Advo caat compleet. Willem van Hanegem en Bert van Lingen zijn de andere assistent-coaches, Joop Hiele is keeperstrainer. Wouters: „Er is geen titel gegeven aan mijn functie, maar het zal er op neerkomen dat ik meedenk over de tactische invulling rond wedstrijden en dat ik trainingen verzorg. Ik kijk uit naar het EK." sydney/anp/rtr - De Australiër Ian Thorpe kan zijn olympische titel op de 400 meter vrije slag toch verdedigen. Zijn teamge noot Craig Stevens maakte gis teren op de Australische televi sie bekend dat hij zijn plaats af staat aan het zwemfenomeen. Thorpe bracht Australië in rep en roer nadat hij bij de olympi sche kwalificatiewedstrijden in de series van de 400 vrij van het startblok was gevallen. Hij ver speelde daardoor zijn startbe wijs op de afstand waarop hij als wereldrecordhouder al ze ven jaar ongeslagen is. Stevens kreeg de plaats van Thorpe nadat hij in de trials als tweede achter Grant Hackett was geëindigd. „De beslissing komt uit mijn hart", aldus Stevens. „Ik kan me nu zelf volledig gaan con centreren op de 1500 en 4x200 vrij." In Australië werd al dagen gesproken over de beslissing die Stevens zou nemen. De zwemmer zou er 45.000 dollar aan hebben overgehouden. UITSLAGEN Davidenko (Rus) - Pavel (Roe/6) 7-6 6-4. Fed Cup. Wereldgroep, eerste ronde. Lecce. Italië - Tsjechië 3-1. Schiavone - Kou- kalova 1-6 6-2 6-2. Dubbel niet meer ge speeld. Italië in kwartfinale tegen Frankrijk. Warschau. Vrouwen, 495.000. Eerste ronde: Zuluaga (Col) - Medina Garrigues (Spa) 7-6 6-4. Boedapest. Vrouwen, 93.000 euro. Penetta (Ita) - Gubascsi (Hon) 6-3 6-4. WIELRENNEN Alpharetta. Ronde van Georgia. Zevende etappe (Dawsonville-Alpharetta): 1. Fraser (Can) 142,3 km in 3.20.15, 2. Haedo (Arg), 3. Cipollini (Ita), 4. Degano (Ita), 5. Do- minguez (Cub), 6. Metloesjenko (Oek) Eindklassement: 1. Armstrong (VSt) 25.39.20, 2. Voigt (Dui) 0.24, 3. Horner (VSt) 1.01, 4. Julich (VSt) 1.57, 5. Ekimov (Rus) 2.59, 6. Grajales (Col) 3.07. Wereldranglijst mannen: 1. Zabel (Dui) 2271,75, 2. Bettini (Ita) 2235, 3. Petacchi (Ita) 2132, 4. Rebellin (Ita) 2074 (5), 5. Val- verde (Spa) 1773 (4), 6. Armstrong (VSt) 1752, 7. Simoni (Ita) 1412, 8. Vinokoerov (Kaz) 1381,50 (12). 9, Boogerd (Ned) 1329 (8), 10. Freire (Spa) 1227,75 (11), 52. Löwik 637 (53), 91. Dekker 492 (124), 113. Van Heeswijk 419 (111), 118. Van Dijk 402 (142) 127. Van Bon 374 (130), 128. Koerts 373 (120), 133. Voskamp 355 (134). Teams: 1. Rabobank 3118, 2. CSC 3086, 3. T-Mobile 2887, 29. Bankgiroloterij 295. IJSHOCKEY Praag. WK. Groep A: Duitsland - Letland 1-1 (0-1 1-0 0-0) Tsjechië - Kazachstan 7-0 (5-0 0-0 2-0). Groep B: Finland - Oekraïne 5-1 (2-1 1-0 2-0), Slowakije - Verenigde Staten 3-3 (1-0 2-3 0-0) Maarten Lafber moet proberen collega-golfers naar het KLM Open in Hilversum te lokken. Foto: Ton Kastermans amsterdam/gpd - Maarten Lafeber verdedigt be gin augustus zijn titel op het KLM Open in Hil versum. De beste golfer van Nederland is er ook in 2005 en 2006 bij, zo werd gisteren bekendge maakt in Hotel Okura in Amsterdam. Lafeber werd tevens gepresenteerd als ambassadeur van het met 1,2 miljoen euro gedoteerde evenement. Toernooidirecteur Daan Slooter toonde zich trots over het binnenhalen van Lafeber. „Sinds zijn overwinning in 2003 is Maarten voor veel Neder landse jeugd de reden geweest om te gaan gol fen." De ambassadeur wordt het uithangbord van het KLM Open en moet daarnaast gaan pro beren collega-golfers te interesseren om naar Hilversum te komen. Over het deelnemersveld kon Robbie van Erven Dorens, ook lid van de toernooidirectie, nog niet veel zeggen. „Er komt absoluut een sterk veld. Ik verwacht rond de veertig spelers uit de Europese top. Ons toernooi is namelijk een van de laatste dat meetelt om de Ryder Cup-punten. Maar namen kan ik nog niet geven. De spelers kunnen zich tot vijftien dagen voor de wedstrijd inschrijven." De organisatie re kent in ieder geval op de deelname van de ande re Nederlandse toppers Robert-Jan Derksen en RolfMuntz. Lafeber verwacht niet dat het een probleem wordt om goede spelers naar het KLM Open te krijgen. „Ik praat wekelijks met mijn collega's en iedereen speelt graag in Nederland en veel gol fers zijn enthousiast over de bosbaan in Hilver sum. Daarbij is de datum goed." De Brabander, tegenwoordig woonachtig in Amsterdam, komt zelf graag. „Het is voor mij een van de hoogte punten van het jaar dat ik mijn titel kan verdedi gen." Het KLM Open 2004 krijgt als thema 'Beleef het mee'. Een verandering ingevoerd door Slooter, die meer mensen wil betrekken bij het toernooi. „Het wordt anders dan andere jaren", zei hij. „Wij vinden dat nog meer mensen de golfsport moeten leren kennen." Slooter, zelf vijf keer deel nemer aan het Dutch Open, introduceert daarom zogeheten Take-off Series. Daarin kunnen golf- liefhebbers een plekje winnen in de Pro-Am, waarin de profs met sponsors en bekende Neder landers een rondje golf spelen. Inschrijven kan via www.klmopen.nl. BASKETBAL New York. NBA, play-offs, kwartfinales. Eastern Conference: Indiana Pacers - Boston Celtics 90-75. Indiana wint best-of-seven met 4-0. New Jersey Nets - New York Knicks 100-95. New Jersey wint best-of-seven met 4-0. Western Conference: Los Angeles Lakers - Houston Rockets 92-88 (na verlenging). Stand best-of-seven: 3-1. San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 110- 97. San Antonio wint best-of-seven met 4-0. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3388, 26 april. 1, 4, 5, 6, 8, 12, 13, 14, 16, 20, 28, 29, 37, 38,41,56, 57,60, 69,78. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Barcelona. Mannen, 990.000 euro. Eerste ronde: Gaudio (Arg/13) - Sluiter (Ned) 6-3 6-3, Beck (Slw) - Van Lottum (Ned) 7-6 opgave Van Lottum, Montanes (Spa) - Costa (Spa/14) 6-4 7-6, Ancic (Kro) - Hrbaty (Slw/12) 6-7 7-6 7-5, Thomas Johansson (Zwe) - Perez (Spa) 7-5 6-3, Lapentti (Ecu) - Melzer (Oos) 7-5 6-1, Eisner (Dui) - Hidalgo (Spa) 6-4 1-6 7-6, Martin (VSt) - Ferrer (Spa) 6-4 6-7 6-4, Saretta (Bra/17) - Navarro (Spa) 4-6 7-5 6-4, Popp (Dui) - Portas (Spa) 6-4 6- 2, Vliegen (Bel) - Koubek (Oos) 6-4 6-2, Canas (Arg) - Marin (CRi) 6-4 6-2, Berdych (Tsj) - Blanca (Spa) 6-3 6-1, Almagro (Spa) - Corretja (Spa) 3-6 6-3 6-4, Verdasco (Spa) - Mahut (Fra) 6-2 6-3. München. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Verkerk (Ned/4) - Joachim Jo hansson (Zwe) 6-4 6-2, Hanescu (Roe) - Burg- smüller (Dui) 6-2 7-6, Stepanek (Tsj) - Kucera (Slw) 6-4 7-5, Sargsian (Arm) - Blake (VSt/8) 6-4 7-6, Dent (VSt/7) - Dupuis (Fra) 7-6 7-6,

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7