SPORT 9 :EAN kijkt omhoog oomburg omlaag Van der Drift en Meddens dragen hun steentje bij 'vanche De Merenwijk derde team Unicum Trigon herstelt zich net op tijd Vrouwen LZ 1886 knap zevende in en Bakker winnen Z&Z-circuit Duin verspeelt kostbare punten Straathof opnieuw van voren in competitie AZC loopt 'dubbel' mis Vink helpt Bar^a 2 eind op weg HDC989 maandag 26 APRIL 2OO4 er Klein .4 v gemengd - Drie zeges 1 Huta Galung vorm basis voor de 7-1 zege egomse TC op TC Ven- de vier overige punten iamantha van der Drift ot Meddens nadrukke- e schaduw van hun il- iamgenoot. Drift en Meddens volg- >ren het voorbeeld van man en pakten in twee hun Limburgse oppo- nentes in. Waar de in Barcelona woonachtige neo-prof in negen partijen nog geen set verspeel de, liep het jeugdige Hillegomse vrouwenduo al wel enige averij op. De nederlaag van Van der Drift op de eerste speeldag te gen de Russische Al-speelster Evgenia Ablovatchi met 6-4 in de derde doorgang was overi gens een bovenmodaal resul taat, en ook Meddens verkocht toen haar huid duur. Tegen Venlo verspeelde het koppel in het dubbelspel een setje, maar in de mixen met Van Trigt en Huta Galung ging het weer op rolletjes. Bijna had Unicum het bezoe kende Metselaars bij de staart. •r Klein annen - Van een echte by was tevoren al geen let Alphense TEAN wil en jaar de vorig seizoen /hoofdklasse heroveren, idse Roomburg kijkt het uiveltje nadrukkelijk ek en gaat de aandacht naar de zoektocht om ileet team op de been n. Het handhaven van iklasseschap is, zeker thuisnederlaag tegen laren, al secundair ge- :g speelde met Timo Voort en John Doove Iers voor de geblesseer- Tanis en Klaas-Jan Doeven. Karst Folkerts, Niels van Geer, Mare Nagelkerken en Jurriaan de la Beij hadden in de enkelspelen maar twee sets no dig. Doove kon voormalig ere divisiespeler Folkerts wel tot tweemaal 6-4 bijhouden. Rijk- sen schopte het tegen Van Geer tot een tiebreak in de eerste set. In de eredivisie ging TV Dekker Tennis/Horsman Bouw onver minderd door met winnen. Dash '35 uit Dordrecht kreeg met 6-0 klop van de Warmon- ders. Sijmen en Martijn de Lan ge en Jasper de Regt ondervon den in twee sets weinig proble men van de Dordtenaren Mark Willems, Erwin Lems en Albert Baan. Alleen Bas Wild had voor zijn twee sets wat langer nodig, is weer oppermachtig |a de Wekker |rde klasse - In de der- behaalde Forescate overwinning op jergh 2: 7-1. Alleen ïrweij moest na de en- jenstander feliciteren. >r met 6-3 6-4. Deze iaakte hij later ruim- V>ed door zowel het )bel met Marcel van Is de mixed met Mar- aan te winnen, zijn we door Uni- tweede klasse geke- Iwe wilden deze wed- graag winnen", zei onderop over de derby Merenwijk en Uni- boor een spannende in de laatste cte dit en werd het 5-3 Merenwijk. Zonderop heldin van de dag en jdrie haar wedstrijden, it Roeloffs moest zijn 4j opgeven vanwege iure. Ook Sylvia Sieval fan een blessure. Door isuur aan haar ham- zij helemaal niet ■1-1 achterstand wist t nog een 4-4 gelijkspel l|i uit de marathonpar- Bakkum 3. Vooral 'mixedpartijen waren tend en duurden heel iel Danny van der Doe j Kits als Daniël Harm- largot Boer wonnen de mixen in een supertiebreak. Bij TEAN hadden alleen Marlon van Ingen en Krista Sanders moeite met de spelers van Hoofddorp. De spannende mixed dubbel wonnen] ze uit eindelijk wel met 10-8 in de su pertiebreak. Hun teamgenoten walsten over de tegenstanders heen, waardoor de Alphenaren voor de tweede keer dit seizoen met 8-0 wonnen. VIERDE KLASSE Sterspelers bij OLTC waren Jel- ke Herweijer en Joost Groenen dijk. Allebei wonnen ze hun en- kelpartij en samen waren ze ook in het dubbel te sterk voor de tegenstanders van Dash '35 5. Helaas voor OLTC waren dit ook de enige punten die wer den binnengehaald: 5-3 verlies. ,,Er zaten wel veel driesetters tussen, maar we hadden een beetje pech vandaag", zei Si- mone Visser na afloop. „Eindelijk een keer gewonnen", was de eerste reactie van Pas- calle Berkepeis na de 6-2 winst van Qravel op LTC Lisse 3. Vooral de dames waren in goe de vorm. Zowel Berkepeis als Iris Berends wonnen drie partij en. Elwin de Putter was minder gelukkig. Hij verloor behalve zijn enkelpartij ook het dubbel met Wouter Waaijers. „Het was allemaal net niet van daag", zei.Laura Wijsman over het 5-3 verlies van De Munnik (5 van de Wetering i Erik Bakker heeft gisterochtend door p plaats bij de Omloop van Noordwij- Zorg Zekerheidcircuit op zijn chreven. De atleet van De Spartaan liep kilometer een tijd van 32.38. De twee jnse lopers die hij voor moest laten ïen beiden geen deel aan het circuit, en aan de wedstrijd zelf. Met een tijd 33 minuten sloot de loper van de Lisse- *ing het circuit, dat zeven lopen in de en Bollenstreek omvat, in stijl af. iser Henk van Velzen rukte door een its in de slotwedstrijd op naar de twee- 'in het klassement. Omdat een aantal ers niet aan het vereiste aantal van vijf kwam, steeg de Warmondse diesel nog een aantal plaatsen. Noordwijker niet aanwezig in Noordwijker- pot de reeks wegwedstrijden als derde, uwen overheersten Wendy van der Spij- Jvia Dingemans van Haag Atletiek het ide tien kilometer. Martine Hendriksen tletiek) eindigde op een gedeelde derde haar clubgenote Herma Beerlage in Noordwijkerhout eindigde Beer- jjfde (41.03), een half minuutje achter in (40.32). ion was na de vorige wedstrijd al zeker oerwinning in het klassement over de standen. De veteraan van De Spartaan Door het verlies van de vier dubbels werd toch nog een 5-3 nederlaag geleden. Heddy Boers sleepte na drie reeksen tegen Iginia di Luca het eerste puntje uit het vuur. Na het ver lies van Manon van der Beek te gen Claudia Reimering, bezorg den Wimpe Thomas en Sten Weingartner de Leidenaars een 3-1 voorsprong. Vooral de zege van Weingartner op Maarten Kamermans (tweemaal 6-2) was imponerend. Het vrouwen- dubbel had het vierde punt moeten opleveren. Van der Beek en Boers konden drie matchpoints niet verzilveren. Nick van der Kaaij, toch al meer een singelaar, kwam in zijn twee dubbels nog ervaring te kort. De mixed van Boers met Weingartner ging met tweemaal 6-4 naar opponenten Noelle van Lottum en Mark de Jong. In de tweede klasse was Zee Duin met 6-2 de meerdere van Festina 2. Barbara van der Gug- ten, Niels Ravensbergen en Mi chael Rusman wonnen hun en 6-4 en 7-5. De dubbels lever den, welhaast per traditie, snel le zeges op. Zee Duin verloor teleurstel lend met 4-2 bij ALTVMark Fleischeuer en Guido van den Broek bezorgden hun Katwijkse team met tweesetszeges op Lennert Kaptein en de in de competitie nog ongeslagen Ralph Zijderhand een plezierige 2-0 voorsprong. Marco Visser was echter niet opgewassen te gen de Haags BI-Master 2002 Michel Hoogduyn. Jeroen Boogmans ontbrak het aan wedstrijdritme tegen Timo Lu ca. Met Jan-Willem Lugthart had Boogmans bijna het derde punt en het zeker verdiende ge lijkspel op het racket, 6-7 6-4 en 4-6 tegen Luca en Zijderhand. tegen Dash '35 7. Na een me ningsverschil met haar tegen standster in de enkel raakte Wijsman haar concentratie kwijt. Daardoor verloor ze de spannende derde set met 7-5. Samen met Stein Brugman won ze wel de mixed. Brugman won ook zijn enkel met 6-2 7-5. Het derde punt kwam uit het heren- dubbel van Tibo Bouter en Vic tor Borsboom. VIJFDE KLASSE Nieuwe Sloot kreeg een be hoorlijk pak slaag van Vecht lust. In Utrecht werd het 8-0 voor de tegenstander. Menno Drost was de ongelukkige bij Sassenheim. Hoewel zijn team Nieuwe Sloot 2 met 6-2 ver sloeg, verloor hij twee partijen. Nadat hij in zijn lange enkel partij licht geblesseerd was ge raakt, verloor hij samen met Marjan Zwetsloot de mixed kansloos met 6-1 6-1. Esther Bontje deed het een stuk beter en won drie wedstrijden. „Het ging vandaag echt voor geen meter. Er zat ook niet meer in dan dit", was het com mentaar van Nathalie Tamaëla na het 6-2 verlies van Voorhout tegen Dekker Tennis 4. Een lichtpuntje was Anne van den Berge, die haar enkelpartij dik won met 6-0 6-3. Ook een mixedwedstrijd werd gewon door Dirk Kloos waterpolo - De laatste competitieronde bracht voor de regioploegen weinig spanning meer. Alle beslissingen waren al gevallen. De vrouwen van LZ 1886 speelden in de hoofdklasse een best-of- three tegen PSV met als inzet de zevende plaats. In Leiden waren de Eindhovense vrouwen, die toch drie internationals in de gelederen hebben, geen partij: 12-7. De eerste uitwedstrijd was ui termate spannend en moest na verlenging wor den ingeleverd (7-6). In het derde treffen, even eens in Eindhoven, toonde LZ aan een enorme sprong voorwaarts te hebben gemaakt. De 4-4 stand na vier perioden leidde opnieuw naar ver lenging. Ditmaal liet LZ zich niet het kaas van het brood eten. Onder aanvoering van de sterk spe lende Biurakn Hakhverdian, ze scoorde drie keer, werd PSV teruggedrongen. In een spannende slotfase schoot Bianca Huijgens de ploeg van Wim Siera naar de zevende plek. liet de laatste wedstrijd aan zich voorbij gaan. Royce Kortekaas eindigde op deze halve mara thon als derde in 1.12.19. De triatleet liep echter een wedstrijd te weinig om in het klassement op genomen te worden. Ronald Seijsener (NSL) liep in 1.19.13 naar een zevende plaats en eindigde als vijfde in het klassement. Bij de vrouwen was Linda van Wely uit Amsterdam al zeker van de overwinning in het klassement. Ze liep gisteren in Noordwijkerhout naar de overwinning op de vijf kilometer. Triatlete Trudy Rotteveel eindigde als derde in het klassement. De laatste wedstrijd was een prooi voor Liesbeth van Leeuwen (LR- RC) in 1.26.33. Daardoor schuift zij op naar de vierde plaats. Op de kortste afstand liep Richard Pleeth (Leiden Atletiek) naar een tweede plaats achter Hagenaar Robbert Roodakker. In dezelfde volgorde zijn de twee 19-jarige lopers eerste en tweede in het eindklassement. Pleeth liep de vijf kilometer in 16.14. Michiel Molevelt, Joost la Lau en Vincent Anker, allemaal van Leiden Atletiek, bezetten de plaatsen drie, vier en vijf. Bij de vrouwen ging ook op de kortste afstand een Amsterdamse met de eindzege aan de haal. Marianne van der Linde won het circuit voor Syl via de Vries (Leiden Atletiek) en Jolanda van Bee- len (AV Rijnsoever). De Vries kwam in Noordwij kerhout slechts haar prijs ophalen, Van Beelen kwam nog wel in actie. De Katwijkse werd derde in 19.39. door Lukas van de Wetering wielrennen - Jeroen Straathof is zaterdag als vierde geëindigd bij de Ronde van Zuid-Fries land. De renner uit de Swabo- ploeg bezorgde zijn club daar mee een flink aantal punten voor de clubcompetitie. Straat hof was bij de vorige wedstrijd in Groningen al vijfde. De Lei- denaar maakte na 160 kilome ter deel uit van een 15 man sterke kopgroep, die 25 kilome ter voor de eindstreep ont stond. „Dit is een mooi resultaat", zei Straathof. „Op een kilometer voor de aankomst zat er nog een steil viaduct in het par cours. Dat maakte de aankomst best zwaar." Verder reed de Swabo-ploeg een weinig gelukkige wedstrijd. Omdat het hele peloton lange tijd intact bleef, ontwikkelde zich een nerveuze koers, met als gevolg een aantal valpartij en. Met name Norbert van Straaten kwam lelijk ten val. Hij smakte met zijn kin tegen de grond en keerde met een aantal hechtingen terug naar Leiden. Erik van Lakerveld kwam wel ongeschonden aan de finish. De neo-senior kwam aan in het grote peloton (zo'n 70 man). Marijn Went en Klaas van Hage eindigden verder van achteren. Voor de ex-schaatser Straathof was het in Heerenveen ook een weerzien met veel oude beken den. De voormalig wereldkam pioen op de 1.500 meter kwam terug in Thialf, dat de kleed ruimtes ter beschikking stelde. „Ik wist al welke douche het niet deed", grapte hij. Ook vol gende week komt Straathof in actie in de clubcompetitie. De Swabo-ploeg kan volgende week in Drachten weer een stap dichter bij de finale komen. De ploeg staat achtste, waar de beste twaalf in de finale uitko men. kelspelen in twee sets. Invaller Jasmijn van de Bent boog pas na 5-7 en 6-7. De dubbels en de mixed van Ingrid Kruit met Rusman leverden de drie overi ge punten op. Twee punten sprokkelde Uni cum 2 tegen het bezoekende Zandvoort 2, 6-2 verlies. De punten kwamen op naam van Mario Lecic en Mirjam Tannen- baum, die jeugdtalent Danielle den Ouden versloeg. De Boekhorst kwam in Apel doorn met 5-3 tekort tegen Sprenkelaar. Jeanine Jünger en Martijn Zandvliet scoorden elk twee punten. Jünger won haar dubbel met Heieen Van den Berg en het samenspel met Zandvliet. Laatstgenoemde won als enige een single. Van den Berg leed een van haar zeldzame enkelspelnederlagen tegen Rowena Baierl. Bas Hubertus van Pernix (links) weet nog net voor zijn verdediger van Vitesse de bal te bemachtigen. Foto: Henk Bouwman door Michel van Gent korfbal - Hoofdklasser TOP hield aan de ontmoeting met Groen Geel een 18-17 nederlaag over én een rode kaart voor Ar- noud Kok. De Sassenheimer werd even voor rust bij 10-9 uit het veld gestuurd, omdat hij als verdediger zijn tegenstander moedwillig omver zou hebben gelopen. Anne van der Zaag had een belangrijke inbreng in de inhaalrace die na rust (12-9) werd ingezet. De 41-jarige rou tinier, vervanger van Tim van der Horst (kuitblessure), maak te liefst zeven doelpunten. Hij herstelde op 12-10 en 16-14 het evenwicht, maar dat mocht uit eindelijk niet baten (18-16). EERSTE KLASSE Sporting Trigon had aanvanke lijk moeite met het energieke tegenspel van Sporting Delta. Het achttal van trainer Robin Sommeling moest in de eerste helft lang tegen een achterstand aankijken (3-1, 6-3, 6-7, 9-7 rust). Brenda Venema, Maarten van Vliet (2) en Misja IJzerman braken echter in krap twaalf minuten de tegenstand door 10-9 om te zetten in 10-14, waarna het 13-17 werd. Pemix gaf door een zwakke af werking een 5-2 voorsprong te gen Vitesse helemaal uit han den (8-9). De Leidenaars verde digden wel steeds goed en lie ten in de laatste twintig minu ten slechts één goal door. Frans Treur (3), Bas Hubertus en in valster Inge Homberg (met haar eerste schot) brachten hun club in deze fase van 9-9 naar 14-10 winst. TWEEDE KLASSE Tempo verzekerde zich door een 16-13 zege op Fiks vroegtij dig van promotie. De Alphena ren speelden geduldig rond voor de beste kans, terwijl hun tegenstanders uit Oegstgeest vaak al na één schot balverlies leden. Dat leverde hen een voorsprong van maximaal vijf punten op tussen 7-2 en 12-7. Bij 14-11 zag Britt Anholts van Fiks haar schot uit de mand tol len, waarna Wouter Keizer de beslissing forceerde met 15-11. Erik Holthausen, Wouter Keizer (4), Jet van Duin en Elmer Veenman (2) waren topscorers bij Tempo en Fenno van den Berg, Matthijs de Visser (5) en Michiel Vreeken (2) bij Fiks. Even na rust miste Velocitas bij DKV (IJ) bij 6-6 een strafworp om vervolgens op fatale achter stand te geraken (9-6, 12-7). Emanuel Vlagsma (3), Wendy Plijter en invaller Arjen Kwestro (2) waren de voornaamste doel puntenmakers in het 14-10 ver lies. DERDE KLASSE Madjoe had veel moeite met het op de bal verdedigen van Luno. Arenda Heemskerk, Mar- loes Schoneveld, Bas Heems kerk en Jan Pieter Sip hielden na 4-3 even een voorsprong in stand tot 5-7. Ook op de laatste goal van Sip tijd kwam een weerwoord: 13-13. Acht minuten voor tijd leek Fluks bij De Vinken kansloos met een 11-8 achterstand. De Noordwijkers brachten met achterverdedigen hun tegen standers echter danig in ver warring. Maaike van den Bosch, Oscar Verloop, Arno en Ronald van Haarlem zorgden voor 12- 12, maar in de slotminuut werd het toch 13-12. De Danaïden besliste het duel tegen Purmer al in de eerste helft. Mark Rietbergen, Aart Tholens (2), Liesbeth Kalthoff, Kim van Nood, Chantal de Vries en Michel Schrama maakten na 3-4 hun kansen goed af, goed voor 11-4 bij rust, waarna alle spanning was verdwenen: 17-9. Crescendo speelde een zwakke partij tegen Aurora en miste liefst vier strafworpen. Loes Driessen, Thierry Arnoldus en Ben Baak haalden na 8-11 in het slotkwartier op tot 11-12, maar daar bleef het bij door twee gemiste stippen. KZ Leiden kwam lange tijd niet los van Nieuw Flora, want het ging tot 7-5 gelijk op. Christel van Lunteren (3), Maartje van Berkum, Sandra Langezaal, Re- né Arnoldus en Steven Kalkman maakten het kwaliteitsverschil alsnog duidelijk met 14-6 winst. In de tweede klasse sloten de mannen van Kat wijk en Sassenheim af met respectievelijk verlies en winst. Katwijk kon het kampioen Vlaardingen erg lastig maken maar ging met 8-7 onderuit. Sassenheim won na een moeizame start uitein delijk gemakkelijk in en tegen Hoorn. Het eind signaal kwam bij 5-10. Katwijk eindigde als der de, Sassenheim werd vierde. In de derde klasse nam NZPC afscheid van de derde klasse met een 11-5 nederlaag tegen KZC. De Noordwijkers spelen volgend seizoen in het district. Alkemade won met 8-9 bij ZDHC en sloot daardoor een goed seizoen in stijl af. Een incompleet Koudekerk verloor van Noordkop met 6-5 en sluit het seizoen af als zevende. De vrouwen van De Zijl-LGB/Vïvax gaan volgend seizoen hun geluk beproeven in de hoofdklasse. De laatste wedstrijd in de eerste klasse werd ge wonnen van UZSC met 8-6. In de tweede klasse sloot Alkemade af met een 6-1 zege op Kempvis. Ook de junioren reden in een aparte wedstrijd door het Friese land. Robert Berk en Peter van Dijk vielen in de jeugdklassieker net buiten de toptien. De twee renners uit Koudekerk en Ter Aar eindigde respectievelijk elf de en twaalfde. Ook gisteren kwam Jeroen Straathof in actie. Met andere leden van de Nederlandse baanselectie was hij geïnviteerd voor de Ronde van Noord-Hol land, een internationale wed strijd voor professionals. Straat hof eindigde in de massaspurt als 40ste. Stefan van Dijk uit de Lotto-Domoploeg won. Suzanne de Goede ree in de Ronde van Zoetermeer naar een zevende plaats. De Zoeter- woudse acteerde na een aantal wedstrijden in Zuid-Europa en een sterk bezette wedstrijd in Apeldoorn weer eens dicht bij huis. Juniore Elise van Hage eindigde in de Ronde van Den Dungen op de tweede plaats. door Dirk Kloos waterpolo - De waterpoloërs van AZC/ Sprey Hout zijn er niet in geslaagd de dubbel te veroveren. Na in de strijd om de landstitel Polar Bears drie maal op rij te hebben versla gen, waren de Edenaren zater dag in het Sloterparkbad in Amsterdam in de bekerfinale met 11-8 te sterk. Vooral in de derde periode was AZC niet bij de les. Het veel gretiger Polar Bears liep in deze fase van 5-5 naar 9-5; een marge die niet meer te overbruggen bleek. In de eerste twee parten ont liepen de ploegen elkaar niet veel. Polar Bears kon welis waar door toedoen van Marco Scheffer op 2-0 komen maar AZC had het antwoord klaar en halverwege de tweede ze ven minuten kon Niels Zuid- weg via een benutte man meer de Alphenaren op voor sprong schieten (3-2). In deze fase van de wedstrijd leek er weinig aan de hand. Verdedi gend had AZC de zaak redelijk onder controle en het wach ten was op een grotere voor sprong. Langzaam kwam de omme keer. Na 5-5 kreeg Polar Bears plotsklaps vleugels. Ingeleid door een prachtige goal van Bas de Jong, die doelman Ro nald Sol met een lepe boogbal versloeg, kenden de Beren een sterke periode. De AZC-zone bleek toch gaten te hebben. Na 9-5 had AZC het lek weer boven, te laat om nog aan spraak op de beker te kunnen maken. Teammanager André de Jeu was na afloop duidelijk. „We hadden hen al drie keer achter elkaar verslagen dan ga je toch iets anders deze wedstrijd in. Natuurlijk wilden we wel graag winnen, maar dit is an ders dan een play-off over meerdere wedstrijden. Het ging maar een paar minuten wat minder en dan is het ge beurd." AZC/Sprey Hout - Polar Bears 8-11 (1-2, 3-3, 1-4, 3-2). Doelpunten AZC: Kramer 3, Zuidweg^Thomas, Pieter Boot en Kjell Boom^1 handbal - Handballer Matthijs Vink heeft zijn ploeg Barcelona 2 in de promotiestrijd een eind op weg geholpen. De Noordwijker- houter werd in het beslissende pouleduel met Forcusa Huesca (34- 28 winst) uitgeroepen tot man van de wedstrijd. Eerder versloeg de ploeg van Vink Ciudad Encatada (35-29) en speelde Barcelona ge lijk (31-31) tegen Fadesa Nordês. Barcelona en Fadesa nemen elk een wedstrijdpunt mee naar de finaleronde over. twee weken. Dan treffen zij de twee beste ploegen van de andere promotiepoule, Granollers en Gaeva 2000 Bueu. Granollers, waarvan in de regulie re competitie werd gewonnen en verloren, begint aan de finale met twee punten. Gaeva met nul. Eindigt Barcelona bij de eerste twee ploegen dan is het zeker van promotie. Wordt de ploeg derde of vierde dan wacht nog een extra ronde.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9