Jerommeke knijpt opgelucht in de rem SPORT Fed Cup-team redt het Marcel Huijbens op zijn 'oude dag' nog topscorer Voormalig topsprinter gaat vanaf nu voetballen in vijfde elftal van Zundert Pro Tour telt achttien wielerploegen Nieuwe kans voor Ramzi est Faber stopt voetballen jOVEN - Ernest Faber heeft imiddellijke ingang zijn re als betaald voetballer De 32-jarige verde- van PSV kampt met een jsche blessure aan zijn jspees. De medische staf club acht het onverant- als Faber nog langer top- bedrijft. Een 'second opi- in het Erasmusziekenhuis terdam bevestigde die >se. Hanegem t bij KNVB Wim van Hanegem heeft intract bij de KNVB ver- De 60-jarige assistent- coach blijft tot en met het Kampioenschap van n Duitsland in dienst van :tbalbond. De KNVB en idvocaat hebben nog jeslissing genomen over ede assistent-bonds- die bij het Europees oenschap deze zomer in ;al actief zal zijn. ich ook in afwezig - Na zijn zwakke optre de Waalse Pijl heeft wiel- Jan Ullrich besloten om niet aan de start te ver in van de laatste voor- issieker Luik-Bastena- lik. De Duitse kopman is ijd veel te zwaar. Ook enner Mare Wauters ndag niet. De Belg on- It nog hinder van een eursblessure. ieback van Kortenaar Marnix ten Kortenaar erug op het ijs. En wel in irathonpeloton. De in woonachtige schaatser 'olgend seizoen uit voor athonploeg van BAM ed. Ten Kortenaar wil ken of de Olympische van Turijn haalbaar zijn. orfivo vecht uiting aan - Deportivo la Coruna te- iroep aan tegen de rode ie verdediger Jorge And- oensdagavond kreeg in te wedstrijd tegen FC O-O), in de halve finales Champions League. De alige speler van FC Porto oor de Duitse arbiter or tijd uit het veld ge- na een tikje met zijn gen de rug van tegen- Deco. DSB-contract r Shani Davis im - In navolging van dgenoot Chad Hedrick ok de Amerikaanse ;er Shani Davis een per- c contract getekend bij rDSB. Beide wereld- lenen zijn door het be- nAZ-voorzitter Dirk iga tot en met de Winter- in Turijn in 2006 vastge- e verlengt ract bij PSV ven - Joop Hiele heeft ïtract bij PSV met twee lengd, waardoor de kee ner tot 2006 aan de jvense club blijft verbon- p voormalige doelman meer Feyenoord en ierlands elftal staat al onder contract bij vrijdag 23 april 2004 er maakt ree bij PSV Ven - André Ooijer I gisteravond na lang eleed zijn rentree. De was ruim vier maan- en speelde jde wedstrijd tussen Jong Jong Vitesse. In januari bij een operatie losse kraakbeen verwijderd linkerknie. Jragtsma nu eg bij AZ - Job Dragtsma is per bij AZ. De hoofdtrainer van FC (vanaf volgend sei- ainde bij de Alkmaarse ig AZ, dat vecht tegen itie. Volgens de Noord- club was Dragtsma bezig met zijn nieuwe Volendam. i Acuna r in training am - Feyenoord-speler una heeft voor het eerst rellen na afloop van x - Jong Feyenoord een aining afgewerkt. De was het belangrijkste van de molestaties eek donderdag door ïhangers en moest met ienschudding in het worden opgeno- door Ad Pertijs meerle - Het kwam voor velen niet als een echte verrassing, maar Jeroen Blijlevens is sinds gisteren profwielrenner af. 31 jaar oud en met vier Tour-etap pes, vijf ritzeges in de Vuelta en twee Giro-ritten op zak, kwam 'Jerommeke' tot de conclusie dat verder gaan geen zin heeft, nu de dokters andermaal een virus hebben vastgesteld in zijn lijf. Zondag al begint hij zijn nieuwe sportcarrière. Als voetballer van Zundert 5, dat om twaalf uur in Rijsbergen aantreedt tegen WR 5. „Als wielrenner heb ik nooit mogen voetballen. Die schade ga ik nu inhalen." Het was gisteren (nog één keer) een drukte van belang in huize Blijlevens, net buiten de be bouwde kom van Meerle aan de weg naar Hoogstraten. Camera ploegen lieten hem - bij gebrek aan een wilgenboom - de fiets in de schommel hangen, vele radiostations hingen aan de lijn en onderwijl probeerde vrouw Franske de tweeling Amber en Tristan vocaal rustig te houden. Op zijn laatste werkdag (het te woord staan van de media in een keurig shirt van de sponsor hoort er immers bij) moest hij nog een keuze maken: „Van avond naar Barend en Van Dorp of naar Studio Sport." Het werd het laatste. Nog een keer ondervond Blijle vens dat hij tussen 1995 en 2001 een groot sprinter is ge weest. Het streelde hem. De somberheid van de laatste maanden was weg, merkte ook Franske. „Dit is een grote opluchting. Dat zie je aan hem." Zijn prachtige huis met inpan dig zwembad verraadt een fi nancieel geslaagde carrière. Aan de rand van het bad hing gisteren schijnbaar achteloos zijn wielershirt van Bankgirolo terij. Het nummer 132 van de Scheldeprijs er nog opgespeld. „Ik heb het nummer er bewust niet afgehaald, omdat ik wist dat het mijn laatste koers was geweest." De koers die vorige week woensdag nota bene aan zijn voordeur voorbij kwam. Franske: „Ik had al zo'n voorge voel. Omdat ik een beetje grie perig was hadden we afgespro ken dat ik niet naar de finish zou komen in Schoten. Ze kwa men hier voorbij gereden, ik zag zijn gezicht en dacht: Ik ga toch. Omdat dit wel eens zijn laatste wedstrijd zou kunnen zijn." Blijlevens reed de koers niet uit. „Zomaar gelost op het vlakke. Ik wist genoeg, mijn besluit stond vast." Bloedonderzoek had enkele weken geleden uit gewezen dat hij wederom een virus onder de leden heeft. Het zelfde als drie jaar geleden. Dat leverde hem vanaf de Tour van 2002 kwakkelmaanden op bij Lotto en een heel kwakkeljaar bij Domo. „Het betekende dat ik weer moest gaan rusten, weer medicatie nemen, kortom het had geen zin meer door te gaan." De in Rijen geboren Brabander raakte in de Tour van 2001 aan de sukkel. Lange tijd was een etappezege in de Driedaagse van De Panne van 2000 zijn laatste wapenfeit. Geen won der, dat Blijlevens drie jaar ge confronteerd werd met de vraag wanneer hij zou stoppen. Fel beantwoordt hij de vraag hoe lang hij al tegen dit mo ment van stoppen heeft zitten aanhikken. „Dat is pas van de laatste weken. Eigenlijk vanaf 'De Panne'. Ik reed de lange etappe uit en werd ziek. Steeds weer werd ik na een lange in spanning ziek. Na Gent-Wevel- gem gebeurde hetzelfde. Dan ga je twijfelen. Na de Schelde prijs zei ik tegen de ploeglei ding: ik stop. Ze zeiden: denk er nog even over na. Neem geen overhaaste beslissing. Woens dagavond wist ik het echter nog altijd zeker." „Maar geloof me, al die jaren ervoor ben ik er altijd in blijven geloven. Ik was ook pas 29 of 30. Toch geen leeftijd om te stoppen. Het was ook geen op gave om te blijven trainen. Na tuurlijk, als je successen heb ben lijkt alles vanzelf te gaan. Ook het trainen. Maar het ple zier in het fietsen is nooit weg gegaan. Ook de laatste jaren niet. Dus ga je door. Ik had het gevoel dat het in één keer kon omdraaien. De illusie dat ik nog ritten kon winnen in de grote ronden had ik al opgegeven, maar op het niveau eronder zag ik me terugkomen als winnaar. Een zo'n overwinning kon de ommekeer zijn." Franske (als Jeroen andermaal naar buiten gaat om een came raploeg te woord te staan): „Toen hij vorig jaar won in Ru- ddervoorde dacht ik: dit is het. Nu is hij weer helemaal terug. Ging er toch weer van alles mis." En zo bleven de dalen dieper en duurden langer dan de piekjes, die even hoop gaven. Blijlevens ging als vanzelfsprekend door. Ook al schreef de buitenwereld hem meer en meer af. „Het was aan mij om te laten zien dat het niet zo was", omschrijft hij een van zijn drijfveren. Het verhaal van zijn leven ook. „Ik heb al tijd moeten opboksen tegen vooroordelen." Als tweede keus achter John den Braber (die terecht niets voelde voor een halsoverkop testwedstrijd bij TVM) werd hij prof bij Cees Priem. Hij won rit ten in kleine rondjes, maar wei nigen geloofden dat hij ook Touretappes kon pakken. Toen hij dat wel deed, werd smalend gezegd dat hij geen viaduct overkwam. „Dus rijd je als tegenbewijs de Tour uit." Later wilde hij laten zien meer te kunnen dat spur ten. „Wat iedere sprinter op den duur wil." Hij kwam ver. Werd vijfde in de Henninger Turm van 2001 en reed tot in de finale brutaalweg mee in de kopgroep van de Amstel Gold Jeroen Blijlevens tijdens de ploegpresentatie, toen hij er nog moed voor had. Foto: ANP/Vincent Jannink Race van 2000. „Als ik die lijn had kunnen doortrekken en de finish was op de Maasboulevard gebleven had ik de Amstel Gold Race een keer kunnen winnen.", zegt hij nu. Blijlevens werd groot bij TVM. In 2000 koos hij voor het grote geld van Polti. Die ploeg ging datzelfde jaar nog failliet. „Ge beurt dat niet, dan loopt mijn carrière misschien heel an ders." Dezelfde gedachte heeft bij dat roemruchtige slotweek- einde van de Tour van 2000. Tot twee keer toe pakte hij net naast de zege en op de Champs Elysées slaat hij gefrustreerd Ju- lich voor zijn bek. „Hij reed me bijna in de hekken, terwijl hij niks te zoeken had in die sprint. Een zege daar had de omme keer kunnen zijn. Hij viel im mers niet mee om te aarden in die Italiaanse ploeg." Hij zoekt naar andere momen ten, waarin het tegenzat. Ge noeg voorbeelden. Genoeg tweede plekken. „Maar dan nog zou daar altijd dat virus ge weest zijn", beseft hij. Achter de reden van het virus zelf kan hij nog altijd geen vinger krij gen. „Wellicht heb ik teveel gro te rondes uitgereden. Een stuk of negen. Om te bewijzen dat je dat kunt en omdat ik vind dat je dat moet willen als je aan de start staat. Cipollini deed het echter niet. Misschien had ik beter net als hij steeds na negen dagen moeten afstappen. Ik heb het gevoel dat ik in die eer ste zes jaar te veel van mijn li chaam heb gevergd. Ook de laatste jaren. Wellicht heb ik te hard getraind om maar terug te willen keren. Dit lichaam kon dat niet aan." Nu is er het afscheid. Op giste ren na, in de anonimiteit. Johan Museeuw nam met veel ap plaus en mooie woorden af scheid in de Scheldeprijs. Je roen Blijlevens verdween er via de zijdeur uit koers. „Zoals Mu seeuw kunnen er heel weinig afscheid nemen. Ik dus ook niet." luik - Met achttien ploegen be gint de internationale wielren- unie UCI in 2005 aan de Pro Tour. Aan de serie wedstrijden is een puntensysteem verbon den dat aan het einde van het seizoen de beste renner en ploeg aanwijst. Op de Pro Tour kalender prijken naast de Am stel Gold Race nog twee (deels) Nederlandse evenementen: de Ronde van de Benelux en een ploegentijdrit, te houden op 19 juni ergens in Nederland. De Pro Tour is het laatste kunstje van Hein Verbruggen als mach tigste man van de wielersport. Verbruggen streeft naar een competitie a la de Champions League in het voetbal. Met de beste renners in de beste wed strijden denkt hij dat de UCI een interessant marketingarti- kel in handen heeft, maar voor lopig staan sponsors nog niet in de rij. Tegenstanders menen dat de hervorming de doodsteek is voor de koersen die buiten de Pro Tour vallen en teams die zich niet bij de beste achttien (later wellicht twintig) kunnen voegen. Verbruggen wuifde de kritiek, met name uit België, donderdag opnieuw weg. „Nu horen koersen als de E3 Prijs of de Omloop Het Volk ook niet bij de wereldbeker, maar ze zijn volgens mij toch echt levens vatbaar." In de Pro Tour is plaats voor de drie grote rondes (Giro, Tour en Vuelta), de huidige wereldbe- kerkoersen, een aantal etappe koersen, een ploegentijdrit en twee eendaagse koersen die de schifting hebben overleefd: Gent-Wevelgem en de Waalse Pijl. Er is een puntensysteem aan verbonden waarbij bijvoor beeld de winnaar van de Tour 100 punten krijgt, de winnaar van een van de grote klassiekers 50 punten. In de grote rondes leveren de eerste 21 plaatsen in het eindklassement punten op, in andere wedstrijden een plaats bij de eerste tien..Alleen de toppers halen dus punten", zei Verbruggen. „We willen sterren creëren en hopen dat de Pro Tour- rankings gaan leven." Om de spanning zo lang mogelijk te handhaven is het najaar opge waardeerd. Nog na het wereld kampioenschap volgen het Kampioenschap van Zürich, Parijs-Tours en de Ronde van Lombar dije. Teams zullen niet verplicht worden hun sterkste renners op te stellen. Lance Armstrong, die zich alleen richt op de Tour, is een „pain in the ass" voor Ver bruggen, die liever renners als Bettini en Zabel van maart tot en met oktober ziet presteren. „Maar het is onmogelijk ren ners te verplichten te starten. Wel verwachten wij van ploe gen dat ze overal met een zo'n sterk mogelijk team verschij nen." Een commisie van wijze man nen (neutraal, gezocht wordt naar ervaren bestuurders) gaat de licentie-aanvragen van geïn teresseerde ploegen beoorde len. door Martijn van Beeten utrecht/athene/gpd - Het is kwart over acht 's avonds in Athene, het Nederlandse Fed Cup-team is allang zeker van behoud van een plek in de Eu ropees/Afrikaanse zone 1. En toch staat tennisster Michaëlla Krajicek op Grieks gravel te zwoegen, aangespoord door as sistent-coach Alex Reijnders. Als het aan Tjerk Bogtstra ligt, blijft het voor Krajicek de ko mende weken bij trainen. De vier pupillen van Bogtstra, Elise Tamaëla, Anousjka van Exel, Tessy van de Ven en Kraji cek haalden het doel, handha ving, door in de laatste poule wedstrijd Zuid-Afrika te ver slaan met 2-1. Na nederlagen tegen Israël en Oekraïne was dat precies genoeg. Krajicek won in drie sets van Chanelle Scheepers (7-5 2-6 6-2), waarna Tamaëla het mocht afmaken te gen Nathalie Grandin. De Cu- lemborgse kwam met 6-2 en 4- 2 voor, toen de spanning zich meester van haar maakte. Ta maëla, die de laatste maanden uitsluitend nederlagen leed, ontsnapte uiteindelijk met 11-9 in de derde set. Het dubbelspel om des keizers baard werd ver loren. Bogtstra, die tien dagen door bracht met de vier tennissters, had voor de trip niet meer dan een nipte voldoende over. De captain zag zoveel tekortko mingen, dat hij er bezorgd van werd. „Deze trip naar Athene had soms veel weg van een trai ningskamp, zo hard hebben we leiden/hilversum - Hij mag dan de respec tabele leeftijd van 36 jaar hebben en ver schillende keren met het idee hebben rondgelopen te stoppen, Marcel Huijbens is bezig aan een topseizoen in de eredivisie basketbal. De Leiderdorper sloot het regu liere seizoen af als topscorer van Neder land, precies tien jaar nadat voor het laatst een Nederlander dat presteerde. Huijbens maakte voor zijn ploeg Den Bosch in 36 wedstrijden gemiddeld 19,75 punten. Travis Reed van Groningen kwam uit op een gemiddelde van 19,69. In abso lute aantallen kwam het neer op twee lutte le punten, oftewel één score. „Het is wel leuk", zegt Huijbens over zijn 'unieke' prestatie. „Het geeft aan dat ik nog steeds wel aardig kan basketballen. Dat ik tussendoor een 'career high' had met 43 punten, heeft ook meegeholpen. Maar ik moet er ook om lachen af en toe, dat zo'n ouwe lui als ik topscorer van Nederland is geworden." Huijbens, sinds enkele jaren inwoner van Hilversum, dankt zijn prestatie mede aan blessures in zijn team. „We zitten krap in de Amerikanen. Daar door krijg ik meer ballen. Ik gooi ze er mak kelijk in, maar het is wel een domper dat we veel blessures hebben met het oog op de play-offs." Hij denkt nog niet aan stoppen en bekijkt het per seizoen. Als 36-jarige Nederlander neemt hij een uitzonderingspositie in bij Den Bosch. „Ik ben geen 25 meer en dat merk ik. Ik heb het druk thuis en met mijn werk. Van mijn coach Toon van Helfteren mag ik af en toe een training overslaan. Minder trainingsar- beid sorteert effect, al vraag ik me soms af of ik het kan maken tegenover mijn team genoten. Maar ik ga er beter door spelen. Het scheelt dat Den Bosch geen vet budget heeft en dus niet zomaar vervangers voor mij kan aantrekken. Is er een andere coach en veel geld, dan kan het misschien niet op deze manier. Nu houd ik het nog wel een jaartje vol." UITSLAGEN PRIJSVRAGEN Michaëlla Krajicek: zwoegen op Grieks gravel. Archieffoto: Ton Kastermans met die meiden gewerkt. Alex en ik kunnen niet werkeloos toekijken als we zien dat zaken niet goed gaan, als we zien dat dingen blijven liggen. Laat ik in elk geval maar zeggen dat veel aspecten voor verbetering vat baar zijn. Zo'n Fed Cup-toer nooi mag je eigenlijk niet zien als een trainingskamp. Maar dit was nodig." De captain wil het niet hardop roepen, maar geeft indirect een sneer naar de trainers van de vier tennissters. Ook over de 15-jarige Krajicek maakt hij zich zorgen, al ziet Bogtstra haar grote mogelijkheden. „Fysiek moet ze zich verbeteren, maar dan dient ze daar wel aan te werken. Uithoudingsvermogen, voetenwerk, het gewicht, dat zijn allemaal zaken waar ze op moet letten. Het halen van re sultaten is nu niet belangrijk, laat haar eerst maar een aantal weken werken aan zaken die echt belangrijk zijn. Dat bestor men van die wereldranglijst komt echt wel. Als het aan mij ligt, speelt ze de komende tijd even geen toernooien." Prijswinnaars Lotto: 743, d.d. 21.04.2004 Jackpot: e. 4.600.000,. 0 winnaars Hoofdprijs: e. 1.000,000,. 0 winnaars 2e prijs: e. 100.000,. 1 winnaar 3e prijs: e. 50.000,. 2 winnaars 4e prijs: e. 1.000,. 42 winnaars 5e prijs: e. 500,. 7 winnaars Totaal aantal prijswinnaars: 326.861 Jackpot Lottotrekking 24.04.2004: e. 4.900.000,. Prijswinnaars Euroloterij: 743, d.d. 21 04.2004 6 cijfers goed e. 200.000,. 0 winnaars laatste 5 cijfers goed e. 5.000,. 2 winnaars laatste 4 cijfers goed e. 500,. 15 winnaars laatste 3 cijfers goed e. 50, 166 winnaars laatste 2 cijfers goed e. 5,, 1.608 winnaars laatste cijfer goed e. 1,. 15.047 winnaars Totaal aantal prijswinnaars: 16.838 Lucky Day 3385, d.d. 22.04.2004 1.8.9.12.14.17.22.23.24.27. 35.38.40.49.52.55.59.61.66.76 Onder voorbehoud van typefouten GOLF Fuerteventura. Canaria Open van Spanje, Eu ropese Tour, 1,65 miljoen euro: Stand na le ronde: 1 Park (Wal) 64 slagen (- 6), 2. Donaldson (Wal) 65, 3. Cevaer (Fra), Chapman (Eng), 8orrego (Spa), Cort (Eng), Gonzalez (Arg), Lynn (Eng), Martin (Spa), Re- mesy (Fra), Sandelin (Zwe), Siem (Dui) 67, 49. Lafeber (Ned) 71, 86. Muntz (Ned) 73, 138. Derksen (Ned) 77. PAARDENSPORT BASKETBAL New York. NBA, playoffs, kwartfinales Eastern Conference: Detroit Pistons - Eastern Conference 88-92 (stand best-of-seven: 1-1), Miami Heat - New Orleans Hornets 93-63 (stand: 2-0). Western Conference: Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 95-81 (stand: Milaan. Wereldbeker springruiters Eerste onderdeel, jachtspringen: 1. Fuchs (Zwi) Tinka's Boy 0 - 68,35, 2. Ehning (Dui) Anka 0 - 69,09, 3. Michaels-Beerbaum (Dui) Shutterfly 0 - 69,77, 4. Velin (Den) Carnute 0 -70,48. TENNIS Carlo. Masters Serie, mannen, 2,45 miljoen Derde ronde: Coria (Arg/3) - Pavel (Roe) 4-6 6- 1 6-4, Schüttler (Dui/4) - Hewitt (Aus/16) 6-4 3-6 6-4, Moya (Spa/5) - Chela (Arg) 6-4 7-6, Henman (GBr/6) - Massu (Chl) 3-6 6-4 6-3, Nalbandian (Arg/7) - Santoro (Fra) 6-3 6-2, Davidenko (Rus) - Ljubicic (Kro) 6-2 6-2, Saf in (Rus) - Arthurs (Aus) 6-4 6-2, Martin (Spa) - Calleri (Arg) 6-3 3-6 7-6. Athene. Fed Cup. Europese/Afrikaanse Zone, groep B: Nederland - Zuid-Afrika 2-1. Krajicek - Scheepers 7-5 2-6 6-2, Tamaëla - Grandin 6- 2 4-6 11-9, Van de Ven/Van Exel - Renken- /Scheepers 3-6 2-6. Nederland handhaaft zich in Europees/Afrikaanse zone. VOETBAL UEFA Cup Halve finale, eerste wedstrijd: Newcastle Uni ted (Eng) - Olympique Marseille (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Toeschouwers: 50.000. Gele kaart: Beye (Marseille). WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen. Tweede etappe, Du- derstadt-Göttingen: 1. Hondo (Dui) 161,3 km in 3.53.42, 2. Kraft (Dui), 3. Kopp (Dui), 4. Cadamuro (Ita), 5. De Jongh (Ned), 6. Bau- mann (Dui), 10. Sentjens. Algemeen klasse ment: 1. Hondo 8.47.18, 2. Kraft 0.20, 3. Ca damuro, 4. Kopp, 5. Heppner (Dui) 0.21, 6. Siedler (Dui) 0.22. Ronde van Trentino. Derde etappe, Breguzzo- Fiave: 1. Mercado (Spa) 165,5 km in 3.54.13, 2. Muraglia (Ita) 0.25, 3. Hurzaski (Pol) 0.34. Algemeen klassement: 1 Cunego (Ita) 13.35.05, 2. Golcer (Slv) 0,49, 3. Simoni (Ita) 0.53. Ronde van Georgia. Derde etappe. Car- rollton - Rome: 1. Armstrong (VSt) 126,2 kilo meter in 2.41.42, 2. Dominguez (Cub), 3. Brooks (Aus). Algemeen klassement: 1 Do minguez 10.41.09, 2. Fraser (Can) 0.01, 3. Cipollini (Ita) 0.06,4. Armstrong 0.10. eindhoven/gpd - Adil Ramzi komt volgend seteoen waar schijnlijk terug naar PSV. Guus Hiddink wil de Marokkaan, die dit seizoen wordt verhuurd aan FC Twente, graag bij de selectie halen. Ramzi heeft nog een doorlopend contract bij PSV tot 2005. Bovendien heeft de club een optie voor nog een jaar ex tra. Guus Hiddink en Frank Arne- sen hadden gisteren een ge sprek met de 26-jarige voetbal ler, die dit seizoen goed pres teert bij FC Twente. Ramzi weet nu wat de plannen zijn van de club en zal in de komende we ken zelf een afweging maken. Als hij zich niet goed voelt bij een terugkeer, laat PSV hem ruimte om een nieuwe werkge ver te zoeken.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 9