Wegenwacht vervangt VW Golf door Tour an LANCI Mégane-serie van Renault compleet Golf Trekauto van het Jaar Mercedes SLAMG sterkste roadster Volvo opgebouwd uit Lego-steentjes Voordelige versie Ford StreetKa BMW 5-serie heeft nu ook een Touring Auto Boot van de Plas Groep bv leusden - De VW Golf 1.6 heeft de jaarlijkse titel Trekauto van het Jaar gewonnen. De verkie zing van de ANWB werd tradi tiegetrouw gehouden op het testterrein van Daf in St. Oe- denrode, waar 24 auto's op de proef werden gesteld bij het trekken van een caravan. Pres taties, weggedrag en comfort zijn daarbij van belang. In de klasse van bestelauto's werd de Citroën Berlingo HDi de beste trekker, bij de combi's was dat de Renault Mégane Grand Tour 2.0. Bij de mpv's ging de hoog ste eer naar de Ford C-Max 2.0 TdCi en bij de vierwielaandrij- vers was de Subaru Legacy Wa gon (weer) de sterkste. Eervolle vermeldingen waren er dit keer ook: Mazda 3 1.6, Opel Vectra Stationwagon 2.2 Dti, BMWX3 en Mercedes Vito 115 CDi. utrecht - De Mercedes-Benz SL 65 AMG is een nieuw topmodel uit Stuttgart. Eind juni komt hij op de markt. Mercedes zet hem neer als de snelste in serie ge maakte roadster ter wereld: de 6.0 V12-motor met twee turbo compressoren is goed voor een vermogen van 612 pk en een gierend koppel van 1000 Nm. Hij accelereert ermee van 0-100 km/u in 4,2 seconden, terwijl de sprint van 0-200 km/u niet meer dan 12,9 seconden in be slag neemt. De topsnelheid is naar goed Duits gebruik elek tronisch begrensd op.250 km/u. De SL 65 AMG heeft twee grote turbocompressors en wa terkoeling voor de gecompri meerde inlaatlucht. beesd - Het is eventjes sparen, maar dan is het te doen: een Volvo XC90 optrekken uit Lego steentjes. De meesterbouwers van Legoland Californië heb ben zo'n plastic suv gebouwd om de samenwerking met het Zweedse automerk te symboli seren. Het Amerikaanse fami liepark wil hiermee de 1,3 mil joen bezoekers per jaar bewust maken van het belang van een veilig verkeer. De Lego-auto komt bij de ingang van het park staan. Hij telt 400.000 steentjes en weegt 1000 kilo. amsterdam - Ford biedt zijn open StreetKa aan voor 19.995 euro. Dat is zes mille minder dan Ford tot nu toe voor de roadster vroeg. De 1.6 liter 95 pk benzinemotor, abs en vier airbags blijven gewoon. Net als lichtmetalen wielen, elektrisch bediende zijruiten, afstandsbe- diende centrale vergrendeling en radio/cd-speler. De StreetKa doet mee in het Futura-offen- sief van Ford, waarin hoge kor tingen op bestaande modellen gegeven worden. De Streetka Futura wordt tijdens het cabri- oseizoen in gelimiteerde oplage met luxe opties voor 22.995 eu ro geleverd. Met lederen bekle ding bijvoorbeeld en aircondi tioning. Voor 1995 euro levert Ford een hardtop. KALENDER APRIL 2004 24 Schiespoordagen MSV Schiespoor, Westerkade 21, Schiedam. 018 0418 410 25 GP San Marino, Formule 1, Autodrome Enzo e Dino Ferrari, Imola. 4de Grand Prix. www.autodromoimola.com MEI 2004 2 Viva Italia! TT circuit, Assen. www.tt-assen.com 8-9 Dreamcar Int. Oldtimer beurs, Mechelen, België 9 GP Spanje, Formule 1, Circuit de Catalunya, Barcelona, 5de Grand Prix. www.circuitcat.com 9-15 Int. Historie Tulpenrallye, Noordwijk. www.tulpenrallye.nl 14-16 Holland Panther Tulpentour, Rijnsburg 16 American Sunday, Velserduinplein, IJmuiden 025 5511 243. www.damells.nl 16 Keverrit door het Gooi. Start vanaf vliegveld Hilversum. Aanmelden per e-mail: info@keveren.cjb.net of telefonisch: 06 2152 2167. 20 Japanse Autofestival, TT-circuit Assen. 059 2380 380 www.tt-assen.com www.automaxx.nl 28-31 Internationaal Buggy Weekend, Lelystad www.buggyclub.nl 29 Namac modelautobeurs, Euretco, Houten. 016 5537 054. www.namac.nl Tips naar: redactie Weg Wiel, Postbus 507, 2003 PA Haarlem, of vla e-mall: hdwegenwiel@hdc.nl Aankondiging onder verantwoording van de betreffende organisatie. De uit gever is niet verantwoordelijk voor af gelastingen of gewijzigde data. Voor de laatste informatie: bel het ver melde telefoonnummer of ga naar het betreffende internetadres. Weg Wiel vrijdag 23 april 2oo4 redactie: Peter door Rien van der Steen Terwijl Volkswagen bij de politie in Nederland weinig marktaan deel meer heeft, houdt de ANWB vast aan de gele VW's voor de Wegenwachters. Na de Golf wordt het nu tijd voor een mpv, de Touran. Ze begonnen in 1946 met geel geschilderde Harley-Davidsons. Zeven waren het er. En nog tweedehands ook. De auto's die er toen in Nederland waren hadden voortdurend kapotte banden, ratelende lagers en stomende motoren. De banden vormden vaak nog het grootste probleem. Want in de oorlog waren oude banden versneden tot schoenzolen. Banden repa reren ging praktisch niet. De wegenwachters improviseerden een eind weg: lekke banden werden volgestopt met gras, ge broken veerpakketten werden vervangen door blokken hout. Toen de Amerikaanse Harley"s met zijspan letterlijk 'op' waren werden ze ingeruild voor Engel se BSA's. De zijspanmotoren werden in 1960 opgevolgd door Citroën 2CV besteleenden. De deinende eenden maakten in de jaren ze ventig weer plaats voor Re- naults 4. En een jaar of tien jaar De Wegenwacht vervangt de Golf door de ruimere VW Touran (links). Foto: Pon later was het over en uit met de Franse merken. De Wegen wacht koos voor auto's van Duitse makelij. De VW Golf ver ving de Renault. Want de Duit sers boden in deze klasse al voordelige diesels aan. De ANWB-hulpdienst is nu be gonnen met het vervangen van de Golfjes en Polo's door de ruimere VW Touran. De ko mende jaren worden 630 auto's (70 procent van het totaal) van de Wegenwacht vervangen. De andere 30 procent maakt plaats voor een T5, de vervanger van de VW Transporter. De Tour an s Van 1.9 TDi met 100 pk hebben een laadvermo gen van 650 kg, waarvan onge veer 500 kg benut wordt. Want ze hebben een 12 volts com pressor met onder meer een hefkussen aan boord, zodat de wegenwachter nog maar af en toe de rolkrik hoeft te gebrui ken. De Transporters 1.9 T5 met 105 pk hebben een laad vermogen van 1100 kg. En daar wordt maar 700 kg van benut. Die Transporter heeft een gene rator en een 220 volts compres sor. Beide voertuigen zijn voor zien van communicatie- en na- vigatieapparatuur, een goed ge vulde EHBO-kist, een uit 189 stuks bestaande gereedschap set en honderden hulpmiddel tjes als ijzerdraad, verschillende soorten brandstofslangen, lijm, isolatiemateriaal, bedrai kabeloogjes en -schoenj slangklemmen, boutjesi moertjes, zekeringen, hi apparatuur en een keui derdelen waaronder eet drie accu's en aandrijfrii Bij de pechgevallen staa problemen, kapotte acc lekke banden bovenaan ook de sleutel in afgeslo to laten zitten, dynamo motor defect, gebroken butieriem en een lege ti men vaak voor. De Weg wacht heeft dagelijks ht medewerkers die in Ass Badhoevedorp de pech aannemen. En de wege ter slaagt in 90 procent gevallen de pech ter ple verhelpen. Van de vier miljoen ledi de ANWB is ruim 2,1 m ook lid van de Wegenw melden zich 1,4 miljoei per jaar met pech via pi of telefoon. De ANWB I 1040 wegenwachters. D ken alleen al 68 keer pe (25.000 keer per jaar) ui verkeerd getankte bran (meestal benzine in eei over te hevelen en af te Zeven van al die wegen ters zijn van vrouwelijk Dat zijn er net zoveel al taal aantal wegenwacht de start in 1946. door Peter Lodewijks BMW heeft de vaart er aardig in. Eerst kwam de nieuwe 5- serie, vlak daarna de 6-serie en de X3, gevolgd door de 6- serie cabriolet. Ondertussen werd de i-serie aangekondigd en nu is het weer de beurt aan de 'station-5', genaamd Touring. De eerste 5 Touring ver scheen in 1991. Het nieuwe model is pas de derde gene ratie, van de twee vorige wer den in totaal 385.000 auto's gebouwd. Kenners denken, dat de belangstelling voor stationwagons de komende tien jaar met een kwart zal groeien. Derhalve is de stati onversie een welkome aan vulling binnen de goed ont vangen nieuwe 5-serie. De nieuwe 5 Touring is iets groter geworden en heeft daardoor ongeveer 100 liter bagageruimte meer dan zijn voorganger. De kofferruimte kan 500 tot 1650 liter (met de bank plat) aan. Om te begin nen is er keus uit twee die sels, de 525d en 530d en twee benzineversies: 525i en 545i. Nieuw is de 2.5 liter turbo diesel, een 6-cilinder met common railtechniek en 177 pk vermogen. De Touring wordt net als de 5 sedan aan- (advertenties) De nieuwe BMW 5 Touring heeft een flink gegroeide bagage ruimte. Foto: BMW (advertentie) Auto Boot is uw regionale Lancia-dealer. De service en kwa I Auto Boot en het Italiaanse design en comfort van Lancia zi optimaal rijgenot. Bel ons voor een afspraak of kom langs. Zaagmolenweg 4, Alphen a/d Rijn. Tel. 0172-44168 www.bootrialto.nl geboden met stuuronder- steuning, waarbij stuurbewe- gingen elektrisch assistentie krijgen en een head-up dis play waarbij belangrijke in formatie in het gezichtsveld van de bestuurder geprojec teerd wordt. De achterklep kan op afstand bediend elek trisch open. Niveauregeling is standaard. De eenvoudig ste versie 525i kost 54.400 euro. De 525d komt op 57.000 euro. De 5-serie heeft zich allang bewezen als een zeer fijne, degelijke, betrouwbare auto, vooral onder de zakelijkè ki lometervreters. De Touring profiteert uiteraard van de opwaardering die BMW de 5- serie heeft laten ondergaan. Een belangrijke verandering is de nieuwe frisse design richting die de grote mid denklassers inslaan in het spoor van de grote 7-serie en de roadster Z4. Ook wat inrichting betreft heeft de nieuwe 5-serie het een en ander van zijn grote broer en de Z4 meegekregen. Alpheri a.d. Rijn tel. 0172-422214 Katwijk tel. 071-4090910 Leiden tel. 071-5896000 Heemstede tel. 023-5285284 www.vanderplas.nl AUingpilKERK 33 JAAR NISSAN DEALER leiden: LAMMENSCHANSWEG 128, 2321 HX. TEL.: 071-531 08 11 roelofarendsveen: ALKEMADELAAN 1, 2371 EX. TEL.: 071-331 2f www.aljtoheemskerk.com BLIK IN HET VERLEDEN schiphol - De mpv of ruimte wagen heeft de 5-deurs hatch back bijna ingehaald, wat ver koopaantallen betreft. Verreweg de succesvolste mpv is op dit moment de Renault Scénic. In het eerste kwartaal van dit jaar was het zelfs op drie na (Peu geot 307, Volkswagen Golf, Peu geot 206) de best verkochte au to in ons land. Inmiddels heeft Renault zijn vernieuwde Mégane-serie hele maal compleet. Na achttien maanden zijn er nu zeven car rosserieën. De laatste in de rij is de Grand Scénic, een variant van de gewone Scénic met ze- 'port*' ^80 «"T De nieuwe Grand Scénic heeft achter vooral een veel grotere overhang dan de 5-zits Renault Scénic op de achtergrond. Foto: Renault ven zitplaatsen. Bij grote ruim tewagens was het bij sommige merken (Renault, Chrysler) al gebruikelijk om twee carrosse rielengtes te bouwen. Renault doet dat nu voor het eerst met een midi-mpv. De aanleiding voor deze ingreep was het enorme succes van de Opel Za- fira, die lange tijd de best ver kochte mpv van ons land was. De Grand Scénic kan geleverd worden met een 1.5 liter 100 pk dieselmotor en vanaf de zomer ook met een 2.0 liter turbo ben zinemotor. Hij is 23 centimeter langer dan een gewone Scénic en heeft vooral een veel grotere overhang achter. Op de derde zitrij zitten twee extra stoelen die apart onder de vloer wegge- klapt kunnen worden. De Grand Scénic 1.6 kost 23.345 euro. De 1.5 dCi komt op 27.445 euro. Dat betekent dat de auto 1500 tot 1650 euro duurder is dan de 5-persoons Scénic. Naast de nieuwe Grand Scénic heeft Renault ook een nieuwe Mégane Sport. Uitgerust met een 2.0 liter 225 pk turbomotor en 6-versnellingsbak, goed voor een sprint van 0 tot 100 km/u in 6,5 seconden. De Sport is er met drie of vijf portieren en wordt gebouwd in de fabriek van Dieppe, waar ook de sportiefste Clio's ge maakt worden. Hij laat voor brede luchtinlaten zien, achter een dubbele uitlaat in het mid den, een spoiler en grote licht metalen wielen. De Mégane Sport kost 35.695 euro. Met vijf deuren komt daar 500 euro bij. Hij wordt (helaas) al jaren niet meer gemaakt, maar de Renault Alpine is nog steeds een begrip in autoland. Het merk Alpine is ooit geboren uit de passie van één man, Jean Redelé, voormalig rally-racer en Renault-dealer te Dieppe. In 1956 begon hij zijn ei gen productiemaatschappij, die zich geheel richtte op auto's met een sportief rijgedrag, die ge schikt waren voor deelname aan rally-racen. De eerste auto was deze Alpine A106. De compacte sportauto met door Michelotti ontworpen kunststof koetswerk was technisch gebaseerd op de toenmalige Renault 4CV. Van deze eerste Alpine 'Millr zijn niet meer dan 250 3 bouwd en geldt tegenw dus als een zeer zeldzar sieker. Alpine had vanaf gin sterke banden met I en werd later eigendom Franse fanbrikant. Foto: Renault

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 12