SERVICE sprinters Lamsragout met piccalilly Zacht Cryptogram Dé oplossing voor uw zoektocht! HDC160 woensdag 21 april 20q HI T W R CD VAN DE DAG Genre: hiphop/p-funk/soul Trackaddicts Handgrenades Butter Idol Media IDCD 45 Raam open, laat het voorjaar binnen voor Trackaddicts. Zelden zo'n mooie, broeierige cd van eigen bodem gehoord als dit de buut. Hier worden nota bene door een Nederlandse crew decen nia aan waardevolle zwarte muziek samengesmolten zonder dat de muzikale essenties van rap, funk en soul teloor gaan. Ga maar na: op de scat-vocalen van Big Boy Caprice in de soul-smeekbede Hear Me Out drijf je mijmerend weg. Er loopt toch nog een nazaat van Donny Hathaway in de Lage Landen rond. Zo vormt stroeve streetfunk a la The Isley Brothers in Dutchy de perfecte achter grond voor, de als Ice T flowende Ten. En een track als Rock Roll Star draai je alleen al keer op keer om de shuffelende percussie, vol eindeloze dubeffecten in je op te nemen. Trackaddicts is dan ook de neerslag van een monsterverbond: naast Rockattack Ten (Iwan van Amersfoord, ex-Gotcha!) en Big Boy Caprice zorgt Zwazi (oud bassist Postmen) voor grooves die je vroeg of laat de dansvloer op jagen. Dit is urban, groovy, spannend. Terecht geboekt voor Be vrijdingspop in Haarlem (5 mei). BOEK VAN DE DAG Genre: voorleesboek Eddy van Dijk Foliantje maakt muziek Uitg. Kempen Uitgevers Prijs 8,95 Kleine kinderen zijn heel eigengereid als het gaat om voorleesboe ken. Boeken met de mooiste tekeningen en de prachtigste teksten worden soms genadeloos afgewezen. Eenvoudig en helder spreekt kinderen meer aan. Op die weg zit auteur en illustrator Eddy van Dijk met het karakter Foliantje. Een kleine roze olifant die de hoofdrol speelt in een nieuwe reeks prentenboeken met verhaal tjes op rijm. Eddy van Dijk is na de kleuterschool nooit gestopt met tekenen. Hij heeft er gewoon zijn werk van gemaakt. Foliantje is zijn debuut als schrijver van kinderboeken. De tekeningen zijn kleurrijk en krachtig en de verhalen hebben een luchtige toon. De onderwerpen zijn heel herkenbaar. Foliantje wil graag net als an dere dieren mooie geluiden maken, maar denkt dat hij het niet kan. Om er uiteindelijk achter te komen dat hij het wel kan. En nog mooi ook. KOKKERELLEN Hoofdgerecht voor 2 personen De lamsragout is een Engelse specialiteit zoals de piccalilly dat ook is. De groenten in mosterd saus waren tussen de beide we reldoorlogen in erg populair in ons land. Tegenwoor dig bestaat die be langstelling niet meer. Niettemin is piccalilly toch nog in veel supermarkten en in delicatessen zaken voorhanden. Ingrediënten 225-250 gram lamslappen, bij voorkeur met smalle vetran- den; zout; witte peper uit de molen; 25 gram boter; 1 eed. (zonnebloem) olie; 2 theel. bloem; 1 dl vleesfond, uit potje; 1/2 droge sherry; 3 eetl. piccalilly, uit potje; 1 eetl. fijn ge sneden bieslook; 1 kerstomaatje; 12 bieslooksprieten. Bereiding Maak het vlees droog met keu kenpapier en snijd het daarna in blokjes (ca. 1 cm.). Strooi er wat zout en peper over. Verhit een bakpan met dikke bodem en voeg boter en olie toe. Wacht tot het schuim van de boter begint weg te trekken. Voeg het vlees toe en laat alles, onder regelmatig omscheppen lichtbruin bakken. Stuif er bloem door een zeefje over en schep alles enkele malen om. Voeg 1 deciliter warm wa ter, vleesfond en sherry toe. Breng alles onder voortdurend roeren en omscheppen tot aan het kookpunt. Temper de warmte bron en leg een dek sel schuin op de pan. Laat alles 40- 45 minuten zacht jes sudderen. Hak of snijd intus sen de groenten in de piccalilly zo fijn mogelijk. Roer ze samen met de res tende saus tegen het einde van de suddertijd door het gerecht. Schep vlak voor het opdienen bieslook door de ra gout. Presentatie 31 Schep de ragout in het midden op voor verwarmde borden. Schik het gehalveerde to maatje en een bosje bieslooks prieten er als garnering bij. Geef er gekookte of gestoomde broc coliroosjes en (gegratineerde) aardappelpuree bij. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A28 tussen Zwolle en Knooppunt Lankhorst en A50 tussen knooppunt Beekbergen en knooppunt Waterberg. Vandaag wordt er ook gecontroleerd op de Al bij Laren, A30 bij Bameveld bij wegwerkzaamheden en A27 bij Geertruidenberg bij wegwerkzaamheden burg. Keizersveer. Donderdag: A58 bij Oister- wijk en A2 bij 's-Hertogenbosch. Vrijdag: A27 bij Eemnes en A2 bij Boxtel. Zaterdag: A76 bij Nuth en A12 bij Arnhem. Zondag: A2 bij Maassen en A35 bij Enschede. door Jan Visser Tot in het zuiden van Zweden zijn de afgelopen da gen middagtemperaturen omstreeks 20 graden gere gistreerd. In met name het noorden en noordoosten van Rusland geeft de winter zich echter nog niet ge wonnen. Aan de oostflank van een hogedrukgebied in de poolstreken stroomde zeer koude lucht het ge bied binnen. In Vorkuta (noordelijke Oeral) werd gisternacht -24,5 graden geregistreerd. Ook in Lap land gaat het de komende dagen weer flink vriezen nachts matig tot streng). Bij ons taant april niet naar kou. Gisternacht heeft het weliswaar plaatselijk licht gevroren (Woens- drecht -1,9 graden), tot schadelijke vorstnachten, waar april in kringen van vooral fruittelers zo om g vreesd wordt, is het deze maand nog niet gekomen, Het milde karakter van april 2004 wordt verder be stendigd. Aan de voorzijde van een koufront van eet actieve depressie ter hoogte van Ierland stroomt re latief warme lucht naar Nederland. Vandaag kan de temperatuur in het binnenland op lokaal 19-20 graden uitkomen, bij ons 16-18 graden. Door de nabijheid van het ffontensysteem van de Ierse depressie is het vaak bewolkt en er kan ook eei beetje (mot)regen vallen. De uit zuidelijke richtingei waaiende wind is zwak tot matig, aan zee vrij krach- van sterkte. Onder invloed van het depressiekou front neemt in het westen de kans op regen de ko mende nacht verder toe. Morgen ook elders buienkansen maar in het bin- J nenland kan het kwik voor het front uit nog op 20 graden uitkomen. Vanaf vrijdag staat een nieuwe hogedrukzone in de steigers. Dat betekent in het weekeinde en ook daarna meest droog weer met ge regeld zon. Omdat nog niet duidelijk is waar de as van het systeem komt te liggen blijft de tempera- tuurverwachting onzeker. Maxima tot tenminste 20| graden zijn begin volgende week een optie, komt er een noord tot noordooststroming dan is het met 12- 13 graden al bekeken. Bron. www.weero STRIPS PUZZEL DE RECHTER is het NiET fexJte pat we het emtipavoseuai iAj<s>eAj 2Ü<»J opoeAJO/vieM door Mr Jesse van Muylwijck 6>j pam ajo<3 weu op pe Me-esr &e<cken pu/lats BC «UWCREATOM SVSÜlClTE. INC. (advertentie) Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax:072-519 68 69 Horizontaal: 4. Een ongepeld eitje heeft de toekomst (2,2,3 5. De waarde van een zekering?(8); 7. Verbliji van een luis (4); 9. Maak het (onhoorbaar) uit 10. Ongezond ter been zijn (8). Verticaal: 1. Gang om erin te komen (6); 2. Tegenover e Amerikaans gedicht (6); 3. Hier wordt het bez na een verzoek (9); 6. Zindelijk voorover (6); 8. Wordt gedronken voor de gein (4). Oplossing van dinsdag: 1. klei-klein-winkel 2. slab-sabel-aalbes 3eros-roest-presto 4reet-stere-eerstd 5ruin-ruine-numerij 6krot-korst-korset', 7anti-natie-antiek' 8mier-reims-misser 9. slee-deels-elders 10. teer-rente-regent t J>_ j irn, S Gevraagd woord: WAPENKAMER. I

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8