SPORT Tiental Monaco verrast Chelsea 'Ik heb nog geen last van slijtage' Krajicek en Courier in TennisClassics Naakt op de fiets Onrust bij Londense club door harde uitspraken trainer Ranieri Van der Sar wil niet naar PSV Seizoen voorbij voor Bögelund Ajax vliegt mee met Kuipers 'Maradona knapt op' Uit koers FNV BOUW? «schermt is Hiddink en - PSV heeft maatre- roffen 'om de onge- bij de ouders van iius Hiddink 'waar mo- /erminderen, zodat zij ieder moment van de ilig hoeven te voelen', bescherming precies at, wilde scheidend r Harry van Raaij giste- £ggen. Zaterdag ont- e ouders van Hiddink, rsseveld wonen, een if thuis. Daarin stond zoon kan rekenen op jtov-cocktail, indien hij eerdere spelers van jacteert bij PSV. tistelrooij rentree er - Ruud van Nistel- gisteravond zijn ren- aakt bij Manchester )e Nederlandse aan- hersteld van een ure, speelde de gehele tegen Charlton Athle- scoorde niet. Louis Sa- vie hij in de spits Gary Neville bezorg- ancunions de zege op ord: 2-0. woensdag 21 APRIL 2004 ers Portugal dachtenbank De politie in Portu- gisteren zestig invallen i huizen en kantoren dsrechters en voetbal- ers. Zestien mensen ehouden. De massale onderdeel van een k naar omkoping van biters. Onder de naam gouden fluit' door- 50 agenten de wonin- ntoren op zoek naar iten die het bestaan ig kunnen aantonen. fossen drie geschorst itballer Peter van Vos- itesse is de komende trijden geschorst en door de belangrijke estrijd van zijn ploeg. tuchtzaken van de e de straf op. De kreeg afgelopen vrij- Dde kaart in de com- Istrijd tegen Willem II en harde overtreding ;enstander. ogblessure er Harmes - Turnster Suzanne reest voor haar deel de Europese kampi oen in Amsterdam, ands titelhoudster ien val tijdens de trai- illeboogblessure op- Iet EK begint over pson niet in actie kAL - Ode Thompson eizoen niet meer in RBC Roosendaal. Thompson op non aanleiding van een dens het duel met open zondag. Hij wei- aatste minuten van de in te vallen. ;e Hardwick iden Drge Hardwick, voor- dscoach van het Ne- ilftal, is maandag op eeftijd overleden. De n kreeg Oranje op 14 57 onder zijn hoede, kte al na vijf maan- erstap naar PSV. monaco/anp - De Champions League winnen en toch je baan verliezen. Met dat bizarre scena rio houdt Claudio Ranieri serieus rekening. De Italiaanse coach van Chelsea haalde aan de voor avond van de eerste wedstrijd tegen Monaco in de halve finales hard uit naar zijn steenrijke baas Roman Abramovitsj. „Zijn zwaard heeft hij al in mijn li chaam gestoken", sneerde hij. Chelsea liet zich gisteravond in Zuid-Frankrijk behoorlijk aflei den door het gejammer van Ra nieri. De ploeg van de Neder landers Melchiot en Hassel- baink verloor even onnodig als verrassend met 3-1 van het veerkrachtige Monaco, dat in de 53e minuut Zikos met een overdreven rode kaart zag ver trekken. Over twee weken kan Chelsea op Stamford Bridge niettemin de begeerde finale plaats veiligstellen. Voor de toekomst van Ranieri in Londen lijkt het allemaal weinig uit te maken. „Ik word toch wel ontslagen door Abramovitsj. Sinds hij aan de macht is bij Chelsea, wil hij mij kwijt. Hij begrijpt niets van voetbal." Monaco, dat in de kwartfinales Real Madrid op karakter en met goed voetbal uitschakelde, be gon uitgerust aan de eerste wedstrijd. De ploeg van de Franse oud-international De- schamps, die in het seizoen 1999-2000 nog voor Chelsea speelde, kwam op 10 april te gen RC Lens (0-0) voor het laatst in actie. Zonder schorsin gen en blessures kon De- schamps gisteren hetzelfde elf tal het veld insturen als ander- Chelsea-doelman Ambrosio ziet de door Moriaco-speler Prso ingekopte bal in het doel verdwijnen: i-o. Foto: EPA/Martin Rickett halve week geleden. Chelsea daarentegen trad aan met zes wijzigingen in vergelij king met de laatste wedstrijd te gen Everton (0-0). Hasselbaink moest zijn plaats voorin afstaan aan Crespo. Melchiot verving op de rechterflank in de defen sie Gallas, die door griep was geveld. Voor Chelsea was het in Monaco de vierde wedstrijd in elf dagen. Melchiot begon slecht aan de wedstrijd. Al na een kwartier kreeg hij geel voor een forse overtreding op Rothen. Uit de Van den Hoogenband gaat door tot de Zomerspelen in China eindhoven/ANP - Pieter van den Hoogenband verlengt zijn zwemloopbaan tot en met de Olympische Spelen van 2008. De tweevoudig olympisch kam pioen had al langer de intentie, maar heeft zijn plannen nu dui delijker geformuleerd om spon sors te verwerven voor het tra ject tot en met Peking. Jacco Verhaeren gaat voor dezelfde periode door als coach van de 26-jarige Van den Hoogenband. „Ieder jaar zijn er nog dingen die ik kan verbeteren, daarom zie ik het als uitdaging om ver der te gaan", zei Van den Hoo genband gisteren na de training in het zwembad de Tongelreep. „Voor de Spelen van Athene willen we de plannen richting Peking rond hebben." De spon sorcontracten van Van den Hoogenband lopen na 2004 af. Alleen de verbintenis met Nike loopt door tot 2006. Er worden gesprekken gevoerd over ver lenging. Philips heeft daarbij de eerste keus om verder te gaan met de ploeg. Hoewel in Eindhoven een nieuw zwemcomplex komt, overwegen Van den Hoogen band en Verhaeren nadrukke lijk snel na de Spelen van Athe ne naar Australië te vertrekken. „Alles hangt af van wat spon sors ons kunnen bieden. Maar Pieter wil volgend jaar op het WK in Montreal ook goed zijn. Dan moet je je voorbereiding in oktober beginnen. Omdat een Pieter van den Hoogenband gaat mogelijk voor langere tijd naar Australië. Foto: ANP/Robert Vos opstart na de Spelen altijd moeilijk is, kan een nieuwe om geving net de extra stimulans zijn die Pieter nodig heeft", zei Verhaeren. Mocht Van den Hoogenband gewoon in Nederland blijven trainen dan wordt er opnieuw een team gevormd. Verhaeren: .Alleen trainen wil Pieter so wieso niet. Ook als we naar Au stralië gaan zullen we zwem mers zoeken om mee samen te werken. Dat zou zelfs Ian Thor pe kunnen zijn. Waarom niet? We hebben geen geheimen voor elkaar. We houden alle op ties open." Van den Hoogenband is de af gelopen maanden nooit bezig geweest met een eventueel af scheid, bijvoorbeeld in 2006. „Ik heb altijd een keurige opbouw gehad, al vanaf de jeugd. Ik heb geen last van slijtage en elk jaar vind ik weer dingen die voor verbetering vatbaar zijn. Het zou natuurlijk anders zijn als ik nu al in het achterveld zou zwemmen. UITSLAGEN elspel, eerste ronde: .Palyama vcoradski (Oek) 15-5 15-11, wiebier (Dui) 15-12 15-3, Salo ns(Ned) 15-1115-8. [elspel, eerste ronde: Audina on (WRu) 11-2 11-0, Yao Jie zova (Tsj) 11-6 11-2, De Wit Koudelkova (Tsj) 11-5 11-5, led/9/16) - Jonsdottir (IJs) 11-2 bel, eerste ronde: Chris en Lotte Murn/Silvester (Slv) 15-115-1. J BASKETBAL play-offs, kwartfinales, erence: San Antonio Spurs - lies 87-70. Stand best-of-seven s Angeles Lakers - Houston Stand best-of-seven series: 2- lay d.d. 20.04.2004 >7.75.76 in typefouten TENNIS Olivier Rochus (Bel) 4-6 6-3 6-3, Arthurs (Aus) - Ascione (Fra) 7-6 6-4, Lopez (Spa) - Soder- ling (Zwe) 7-5 6-4, Nalbandian (Arg/7) - Hrba- ty (Slw) 6-3 6-0, Corretja (Spa) - Ferrero (Spa/2) 6-2 6-3, Arthurs (Aus) - Ascione (Fra) 7-6 6-4, Moya (Spa/5) - Sargsian (Arm) 7-6 1- 6 6-3, Pavel (Roe) - Stepanek (Tsj) 6-3 6-3, Haas (Dui) - Malisse (Bel) 6-3 6-4 VOETBAL Champions league, halve finales, eerste wed strijd Monaco (Fra) - Chelsea (Eng) 3-1 (1-1). 17. Prso 1-0, 22 Crespo 1-1, 78. Morientes 2-1, 83. Nonda 3-1. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toeschouwers: 20.000. Rode kaart: 53. Zikos (Monaco). Gele kaart: Ibarra (Monaco), Terry, Melchiot, Makelele (Chelsea). Engeland, Premier League: Manchester United - Charlton Athletic 2-0 (1-0). 28. Saha 1-0, 65. Gary Neville 2-0. amateurvoetbal, hoofdklasse B (zaterdag): TOGR - SHO 3 - 3 hoofdklasse A: Rijnsburgse Boys Boys - Lisse 0 - 1, Noordwijk- Excelsior M. 4 - 2 WIELRENNEN Ronde van Trentino, eerste etappe Arco - Mar- cena di Rumo: 1. Cunego (Ita) 168,5 km in 4.49.22 (34,938 km/uur), 2. Golcer (Slv) 0.01, 3. Chalilov (Oek) 0.05, 4. Gontsjar (Oek), 5. Dufaux (Fra), 6. Simoni (Ita). eindhoven/gpd - Viervoudig Grand Slam-winnaar Jim Cou rier (VS) en voormalig Wimble- donkampioen Richard Krajicek maken in oktober voor de eer ste keer hun opwachting bij de Alex TennisClassics in Eindho ven. toernooidirecteuren Paul Haarhuis en Jacco Eltingh ho pen bovendien snel rond te ko men met de Australiër Patrick Rafter. De derde editie van de Alex TennisClassics vindt van 14 tot en met 17 oktober plaats in het Indoor Sportcentrum in Eind hoven. Met de komst van Cou rier, Krajicek en wellicht Rafter telt het toernooi voor voormali ge tennistoppers enkele nieuwe gezichten. „We wilden per se enkele spelers van de jonge gar de binnenhalen", lichtte Paul Haarhuis gisteren toe. „Jongens als Courier en Krajicek hebben dusdanige kwaliteiten dat het niveau alleen maai' zal toene men." Een andere nieuwkomer is Henri Leconte. Met zijn 41 jaar behoort de Fransman tot de oudgedienden. Haarhuis: „Maar hij was vorig jaar wel één van de weinige spelers in de se niortour die John McEnroe wist te verslaan. En natuurlijk is het een charismatische speler met enorm veel persoonlijkheid." Verder zijn evenals vorig jaar de rs, 2,4 miljoen euro. n ferkerk (Ned/14) - Portas (Spa) Hewitt (Aus/16) - Benneteau 6-4, Massu (Chl/9) - Saretta Escudé (Fra) - Carraz (Fra) 6-4 llJlFra/8) - Clément (Fra) 6-4 6-2, Ij Srichaphan (Tha/10) 6-4 6-3, Canas (Arg) 6-3 4-6 6-3, Björk- ah ut (Fra) 6-1 3-6 7-5, Gaudio r (Ita) 4-6 7-5 6-4, Safin (Rus) - IJSHOCKEY New York. NHL, play-offs, kwartfinales Eastern Conference: Boston Bruins - Montreal Cana- diens 0-2 Eindstand best-of-seven series: 3- Western Conference: Vancouver Canucks - Cal gary Flames 2-3 nv. Eindstand best-of-seven series: 3-4. apeldoorn/gpd - Op zaterdag 12 juni is Apeldoorn etappe plaats van de World Naked Bike Ride. Het is voor het eerst dat de fietstocht zonder kleren in Nederland wordt georgani seerd. Eerder werden dergelijke ontklede fietsklassiekers al wel in Duitsland, Spanje, Canada en de Verenigde Staten gehou den. De organisatie verschuilt zich achter het internetadres world- nakedbikeride.org. Internet is ook de bron waar deelnemers kort van tevoren de precieze startplaats en het tijdstip van vertrek kunnen opzoeken. Startplaats is vermoedelijk de omgeving van het Apeldoomse station, waarna de groep naar een rustige plek vertrekt om daar de lderen uit te doen. De tocht telt 30 tot 40 kilometer - niet te vergelijken dus met Luik-Bastenaken-Luik of de Amstel Goldrace - en eindigt (eventueel bloot) in Apeldoorn. Volgens documenten op inter net doet wereldwijd een reeks aan organisaties mee aan de World Naked Bike Ride op za terdag 12 juni, waaronder de International Nudists Associa tion. De organisaties hebben gemeen dat ze vrijheid voor staan, met het naaktfietsen pleiten voor een schoon milieu en vrede, of het gewoon lollig vinden om te doen. De popula riteit van deze puur-natuur- fietstocht groeit. Aan de bloot fietstocht in Zaragoza in Spanje deden vorig jaar 250 fietsers mee. De Nederlandse Federatie Na turisten noemt de wereldwijde fietstocht een leuk evenement. Volgens marketingmanager Ra gna Veiwer is de federatie niet betrokken bij de organisatie. JURIDISCHE HULP bij naleving CAO en sociale zekerheid vrije trap scoorde Prso met het hoofd, mede dankzij een veel te ruime dekking door Melchiot, 1-0. Vlak voor de rust vergreep de voormalige Ajacied zich aan Morientes, waarna hij even bang was voor zijn tweede gele kaart. De Zwitserse arbiter Mei er hield het bij een vrije trap. Chelsea was tot aan de ope ningstreffer nog amper aan de bal geweest. Binnen vijf minu ten kwam de Engelse ploeg toch op gelijke hoogte. Crespo, vrij gelaten door Ibarra, kon de bal binnen tikken na enig from- melwerk van teamgenoot Gud- johnsen, 1-1. Aan de gelijkma ker hing een buitenspellucht, die echter door de arbitrage niet werd geroken. Na de rust, met Veron voor Gronkjaer bij Chelsea, trok Desailly de aandacht. Eerst gaf hij Morientes een (on bestrafte) elleboogstoot, kort daarna haalde de Fransman een inzet van Morientes van de doellijn. Enkele minuten later kreeg middenvelder Zikos van Monaco de rode kaart na een 'aaiende' beweging naar Make lele, die met veel theater naar de grond ging. De laatste kreeg geel, waardoor hij voor de re turn is geschorst. Met Hasselbaink voor Melchiot trachtte Ranieri in het laatste halfuur de numerieke meerder heid uit te buiten. De doelpunten vielen echter aan de andere kant. Morientes haalde doeltreffend uit na een vlotte aanval, 2-1. Na het suc cesvolle puntertje van Nonda, koud in het veld voor Giuly, kon de warme avond in het Stade Louis II helemaal niet meer ka pot, 3-1. londen/anp - Doelman Edwin van der Sar ziet af van PSV. De international van de Engelse club Fulham heeft bij nader in zien (nog) geen trek in een ren tree in de Nederlandse compe titie. PSV wilde Van der Sar aan trekken als opvolger van Ronald Waterreus, die op eigen verzoek aan het einde van het seizoen uit Eindhoven vertrekt. eindhoven/anp - Het seizoen is voorbij voor Kasper Bögelund. Uit onderzoek in het ziekenhuis bleek dat de Deense voetballer van PSV afgelopen weekeinde in het duel met NEC een scheurtje in de linkerhamstring heeft opgelopen. Het herstel neemt vier tot zes weken in be slag. Bögelund hoopt voor het EK in Portugal weer hersteld te zijn. amsterdam/anp - De Neder landse astronaut André Kuipers blijkt tijdens zijn ruimtereis met de Sojoez een kleinood van Ajax bij zich te hebben. Op verzoek van zijn neefje Bas, die bij de Amsterdamse club in de E2 speelt, heeft de 45-jarige arts een aanvoerdersband van inter national Rafael van der Vaart meegenomen op zijn avontuur in het heelal. Kuipers kreeg de aanvoerders band vanuit de ArenA opge stuurd. Hij draagt het attribuut nu in de Russische capsule bij zich in een zakje met persoon lijke bezittingen. „Daarbij moet je plannen in een sportleven. In 1993 hebben we een stichting neergezet om dat we iets wilden presteren in Atlanta, maar nog voor die Spe len hadden we al een plan voor Sydney. Daarbij is het voor po tentiële sponsors handig om te weten waar wij naartoe werken. En ik denk dat bijvoorbeeld voor Philips en Nike China een heel interessante afzetmarkt is." De onderhandelingen met kan didaat-geldschieters lopen. Phi lips heeft daarbij de eerste rechten. „Logisch", volgens Verhaeren, die de onderhande lingen overlaat aan manager Patrick Wouters, „zij hebben ons vanaf het begin gesteund." Van den Hoogenband zei wel zich in de richting van Peking mogelijk te specialiseren op de sprint. „Misschien ga ik de laatste twee jaren wel wat meer aan kracht training doen en me op de 50 vrij toeleggen." Hij doet dat in elk geval samen met Verhaeren, die hoe dan ook zijn coach blijft. Ook als Australië na de komende Spelen voor een of twee jaar de basis wordt. Ver haeren: „Het is gewoon een groot zwe ml and, interessant ook als het om sponsoring gaat. Er zijn fantastische zwembaden en een heerlijk klimaat. Na al die jaren hier in Eindhoven zou een nieuwe omgeving gewoon goed zijn voor Pieter." buenos aires/anp/afp - De ge- zondheidstoestand van voor malig stervoetballer Diego Ma radona is duidelijk verbeterd. Dat meldt zijn persoonlijke arts Alfredo Cahe. De 43-jarige Ma radona werd zondag in kritieke toestand opgenomen op de af deling intensieve zorg van een privékliniek in Buenos Aires na dat hij was getroffen door een zware hartaanval. Volgens Cahe zijn de hart- en longfuncties bij Maradona vooruitgegaan. „Het gaat beter met hem. We zijn nu een klein beetje ontspannen. Zijn hart heeft geen verdere beschadigin gen opgelopen. Ik heb goede hoop dat hij positief op antibio tica reageert. De kunstmatige beademing wordt nu alleen nog uit voorzorg en op therapeuti sche gronden voortgezet", zei Cahe toen hij het ziekenhuis verliet. Oostenrijker Thomas Muster en Pat Cash uit Australië van de partij. De zesde deelnemer is een Nederlander. Zeer waar schijnlijk is dat Jan Siemerink. Ook Haarhuis zelf behoort nog tot de mogelijkheden. „Ik zou heel graag willen spelen, maar mijn schouder moet echt 110 procent in orde zijn voordat ik er aan begin. Mocht ik het niet redden, dan gaat de wildcard naar Siemerink", zegt hij. (advertentie) WAT KOOP IK ER VOOR? Elke dag actie! WWW.FNVBOUW.NL 0900 368 2689 Natuurlijk had het iets lach wekkends en het kleine krantenberichtje deed het na tuurlijk goed, want „Schaden freude ist auch Freude", maar het feit dat eerbare commenta toren uit vele Europese landen afgelopen zondag door de Lim burgse politie uit koers werden genomen bij de Amstel Gold Race, klopte natuurlijk van geen kant. Het was geen bagatelle en de vol vergif door Jean Nelissen uitgesproken woorden „Schan de, schande", dekten de lading nauwelijks. Wij kregen een glimlach om de lippen: het gezag van Nelissen (im mers de grootste wie- Ierkenner van het land) en de hollebolle NOS waren even op speelse ma nier aange tast, dat leek grappig. Dat was het niet. Wielrennen glorieert uit sluitend bij het feit dat er televisie-uitzen dingen van belangrijke wed strijden gemaakt worden en als je dan de werkers bij zo'n koers vanwege een futiliteit uit de wedstrijd neemt omdat de kleur sticker op hun auto de verkeer de blijkt te zijn, dien je jezelf di rect na te laten kijken. U had de collega's uit Zwitser land, Italië, Frankrijk, Duitsland en België moeten horen en zien. U had hun vlijmscherpe aanvallen op zoveel domheid en onverdraagzaamheid moe ten horen, dan was het nieuws- berichtje omtrent de rel wel an ders geworden. Wielerverslaggevers volgen ge durende tenminste twee uur de koers om de gang van zaken te weten te komen, om het karak ter van de koers te proeven, om uitvallers en aanvallers op te schrijven en dat is een ijzeren wet dat zoiets met respect ge beurt. Totdat dus een overijverige diender in Limburg ineens ziet dat de radio- en televisiemen sen in koers niet geel, maar blauw (kan ook omgekeerd zijn, zo onbelangrijk is het) bestic- kerd zijn en het bevel komt (als waren het levensgevaarlijke woonwagenbewoners of zo) hen uit koers te zetten. De politie in Limburg had toch al een goed weekje achter de rug: dit kon er nog wel bij. Opvallend in deze idioterie die (gelukkig) tot en klein relletje beperkt bleef, is het feit dat nie mand ingreep en de doorslaan de onredelijkheid van alles snel inzag. Eerlijke huisvaders die hun werk aan het doen waren, wer den met hun auto, als wa ren ze misda digers, aan de kant van de weg gezet. De Waalse com mentator werd bruut en hard klem ge reden en nie mand van de betrokkenen kon het knop je met „ge zond ver stand" vin den. Wedstrijdlei der Leo van Vliet (die als de beste weet hoe de samenwerking met de televisie werkt) spartelde even tegen, probeerde iets te doen, maar de dans der dommen had zo'n vorm aangenomen dat het pleit beslecht was: verregaande stupiditeit had het gewonnen van gevoel voor verhoudingen. Ik ben benieuwd of er een ver volg op deze domme actie zal komen. Een gesprek wellicht, een excuus aan (in Mer geval) de van niets wetendeouiten- landse verslaggevers, een mea culpa misschien? Terwijl de finale van de AGR in beeld ontsierd werd door veel te veel auto's en motoren in de buurt van koplopers en achter volgers (iets waar niet tegen op getreden werd) zaten de ver slaggevers in hun cabines hun woorden door te geven naar al le windstreken van Europa en vroegen ze zich af wat er toch met dat tolerante Nederland gebeurd was. Ging het echt om de kleur van een sticker?

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7