sl olitieteam inschede' :gengewerkt Zes ton subsidie voor 'Leidse' theatergroep Balkenende weer bedreigd Belangrijk bericht aan onze abonnees Leidsch Dagblad Vroege lenteduik Het ochtendgevoel van H 6 KI k AnQCHCnt iek op Rijk en gemeente COMMENTAAR Vakantiegangers kijken nóg even de kat uit de boom Noordwijk weer wat verder weg van onderste plaatsen Beth Hart heeft verblijf in de hel overleefd Lichte regen z H16/18° 4/5 Duitsers bij WK aan bier uit VS münchen - Bezoekers van het WK voetbal in 2006 in Duits land zullen een Duits potje bier moeten missen. De Amerikaan se biergigant Anheuser-Busch heeft een exclusief contract af gesloten met de voetbalorgani satie FIFA. Met de overeen komst, waarmee 40 miljoen eu ro is gemoeid, mag alleen haar merk Budweiser in en rond de voetbalstadions worden ver kocht. Duitsers hebben liever hun eigen bier. 'Jackson voerde jongen dronken' los angeles - Michael Jackson, die in de Californische plaats Santa Maria terechtstaat voor seksueel misbruik van een min derjarige jongen, voerde zijn slachtoffer meer dan eens dronken tot de jongen bewus teloos raakte. In het politierap port staan gedetailleerde be schuldigingen, die het slachtof fer en zijn broertje hebben ge uit tijdens een ondervraging door psycholoog Stan Katz. Stalker belt zo'n 30.000 keer hank - Een 34-jarige vrouw uit Hank heeft in drie maanden tijd ongeveer 30.000 keer gebeld naar familie en bekenden van een man met wie zij problemen heeft gehad. Zij deed dat vooral 's nachts. Uit gespreksgegevens is gebleken dat de vrouw lang niet altijd gehoor kreeg. Negen van de tien keer dat iemand op nam, legde de vrouw de hoorn weer op de haak. Vier slachtof fers dedenaangifte gedaan. Nieuwe Boeing wordt stuk stiller schiphol - Het nieuwste toestel van Boeing zal veel minder ge luidsoverlast veroorzaken dan de huidige generatie vliegtui gen. De Boeing 7E7 zal bij een start van Schiphols Polderbaan grofweg de helft minder lawaai produceren dan de moderne A330 van concurrent Airbus. Dat stelt Boeing-directeur Ran dy Tinseth,. Pagina Binnenland 1 (advertentie) llAAGllUIshOF den haag/anp - De politie heeft gisterochtend een Hagenaar aangehouden die minister-pre sident Balkenende zou hebben bedreigd. Hoe de man de pre mier zou hebben bedreigd, is nog onduidelijk. De politie hield de man aan kort nadat hij zijn dreigement had geuit. Wanneer hij dat pre cies heeft gedaan, wist de zegs man niet. De vermeende be dreiger zit vast en wordt mor gen voorgeleid. Gisteren diende voor de recht bank in Rotterdam de rechts zaak tegen een 33-jarige man die de premier en zijn vrouw iets zou hebben willen aan doen. De officier van justitie eiste twee jaar cel en tbs tegen hem. De politie hield de ver dachte op 27 oktober vorig jaar aan in Capelle aan den IJssel, de woonplaats van de Balke- nendes. Pagina Binnenland i: Verdachte had obsessie voor Bianca Balkenende www.haaghuishof.nl 1 Leiden, Herenstraat 39, T 5121141Pi. t/m za Proef nu Leidsch Dagblad in de ochtend. 4 weken voor 9,75 (advertentie) Nieuwe openingstijden afdeling Lezersservice Vanwege het in de ochtend verschijnen van uw krant, zijn de openingstijden van de afdeling Lezersservice aangepast. Op werkdagen kunt u ons bereiken van 07.30 uur tot 17.00 uur, op zaterdag van 08.00 uur tot 13.00 uur. Het gratis telefoonnummer is 0800 - 1711 (voor mobiele bellers: 072 - 5196800) Krant niet ontvangen? Op werkdagen Als u de krant niet ontvangen hebt en u belt voor 10.00 uur, dan wordt de krant nabezorgd tussen 11.00 en 13.00 uur. Belt u tussen 10.00 en 16.00 uur, dan ontvangt u de krant tussen 16.00 en 18.00 uur. Als u na 16 uur belt, krijgt u de krant in de loop van de volgende ochtend. Op zaterdag Als u op zaterdag de krant niet bezorgd heeft gekregen en u belt ons tussen 08.00 en 12.00 uur, dan wordt de krant tus sen 12.00 en 14.00 uur nabezorgd. Als u na 12.00 uur belt ontvangt u de krant in de loop van maandagochtend. Brede fiets &MifSS ^gsf aar met Leidsch Dagblad voor superkorting op én of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! ^Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 woensdag 21 APRIL 2004 Dagblad katwijk - Het zonnetje scheen, maar de thermometer kwam vandaag niet verder dan een graad of dertien. En het zeewater was nog veel kouder: 8,7 graden, volgens een nauwkeurige meting van Rijkswaterstaat. Maar daar lieten de 14-jarige Kevin de Mol en zijn vriendjes Kevin van der Plas, Rudy van Rossum en Martijn Korts zich gistermid dag niet door afschrikken. Terwijl wandelaars op het verder verlaten strand nog in hun winterjas liepen, pionsden zij in de Katwijkse uitwatering. „Het voelde aan alsof het nog nul graden was. Maar we hadden het heet en we waren vroeg uit school." Bang om kou te vatten waren de leerlingen van het Andreas College Rijnmond niet. Wel voor hun moeders, die nog zó hadden gezegd dat ze niet mochten gaan zwemmen. „Maar dan zeggen we gewoon dat we het voor de krant deden." Foto: Arie van Dijk leiden - Theatermaker Paul Koek uit Roelofarendsveen krijgt, als het aan de Raad voor Cultuur ligt, 600.000 euro subsidie om een nieuwe theatergroep te beginnen. Tal van theater- en muziekge zelschappen die succesvol en toonaan gevend zijn kregen deze week nul op het rekest, maar de raad adviseerde staats secretaris Van der Laan (cultuur) wel positief over de subsidieaanvraag van Koek. Dat heeft ongetwijfeld te maken met zijn enorme staat van dienst in de theaterwereld. Een bijzonderheid is dat Koek zich met zijn nieuwe ensemble De Veenfabriek liefst in Leiden wil vestigen. Het is zijn bedoeling om muziektheater voorstellingen te maken voor de schouwburg, maar ook op locatie. Dat zou betekenen dat er een compleet the aterproductiebureau naar de stad komt, met docenten, dramaturgen, technici, decorontwerpers, een artistieke en zake lijke leiding, gesubsidieerd door het Rijk. Het enige waar Leiden voor hoeft te zor gen is een geschikte accommodatie. De directeur van de Leidse Schouwburg, Bart van Mossel, zei vorige week al in deze krant dat Leiden een majeure fout maakt als het die kans laat lopen. De Leidse politiek heeft laten blijken nog niet veel te voelen voor een profes sioneel theatergezelschap in de stad, maar toen was het advies van de Raad voor Cultuur nog niet bekend. De Leidse cultuurwethouder, Hessing, heeft nog niet gereageerd. Pagina R9: Theatermaker wil met De Veenfabriek naar Leiden (advertentie) ie/gpd - Het Tolteam, de egroep die de vuur- ip van 13 mei 2000 on- is van meet af aan te- erkt door medewerkers emeente Enschede en Isteries. Dat stelt het zoek naar de onderste in M. Bollen, dat van- komt. Ie ramp met 22 dodelij- ïtoffers, ruim duizend en en een verdwenen at het al mis. Na een koord' met de bestuur- p van de gemeente, erekend op de soepele ■rking van Enschede om n dossier over het ont- ïurwerkbedrijf S.E. Fire- ver te dragen. Besloten geen politie-inval te )rt daarna blijken dos sen verdwenen. „Ach- ïk ik dat we het harder moeten spelen: botter eler", zegt teamleider R. nu. ewerking van ambtena- de werkvloer gaat zo t het Tolteam eind mei gt het stadhuis af te :n en alsnog huiszoe- loen. Maar dat ligt poli- jelig, proeft de recher- iloten wordt in verho- s van milieu-ambtena- wethouders en burge- Mans, ontbrekende in- boven water te halen. In een later stadium wil het team de gemeente en het Rijk vervolgen voor dood door schuld. Dat is op het hoogste niveau - het college van procu reurs-generaal - afgekapt. De juristen achten de kans op suc ces klein, door eerdere arresten, en willen geen 'proefproces' over de rug van slachtoffers. 'Den Haag' volgt het onderzoek nauwgezet. De belangen zijn groot. In het civiele proces dat slachtoffers tegen de overheid voeren voor de rechtbank in Den Haag, stelt de landsadvo caat dat Fireworks de zaken pri ma voor elkaar had en de over heid niets verweten kan wor den. In het strafrechtelijk on derzoek trekt het Tolteam an dere conclusies. Het bedrijf lap te de regels aan de laars en is amper gecontroleerd, zo kon een brandje leiden tot de mega- Ook de medewerking van de ministeries van VROM en De fensie wordt als stroef beschre ven. Als het team de zwaarte van vuurwerk wil testen op schietterrein De Harskamp, trappen ambtenaren om for mele redenen op de rem. „Pure hufterigheid", stelt recher chetopman De Boer. De proe ven worden gedaan op het vroegere terrein van raketexpert Von Braun bij Berlijn; het Duit se rijksbureau zegt alle steun toe. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch ^Dagblad ECHTSCHEIDING er ja, ik ontvang graag I 4 weken lang Leidsch Dagblad I voor maar 9,75. Dat is nog geen I C 0,41 per dag! I i N I Naam: j Adres: I Postcode J Plaats. I Ttelefoon: J Geboortedatum: I e-mail: I nummer 127. 180O VB A Bellen kan ook: OSOO-1711 (gratis) of surf naar www.leldochdagblad.nl. (Duo aan bieding is geldig tot 31 december 2004). I Leidsch Dagblad gaat zorgvuldig om met persoongegevens. In het colofon van do krant treft u nadere Informatie aan. I i Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad Politici verdienen Man bijt hond-dvd met Vogeltjesdans rlijks een kleine 90.000 en worden afgesloten, tegelijkertijd zo'n efinitief op de klippen, en eindigt het verbond de ruzie, met de kinde- ijdend voorwerp en in el geval zelfs als inzet twist. Minister Donner aan een wetsvoorstel luders worden verplicht scheiding afspraken over de met de kin- lat is prima, bewindsman nodeloos d ter bescherming van ;e huwelijk van. de jaar is het heel simpel ir de 'flitsscheiding*, huwelijkspartners het :ns zijn dat ze uit elkaar ten ze hun officiële ver in een geregistreerd cnap. Het ontbinden is een fluitje van een •nner wil daar van af, tet buitenland de flits- niet erkent. Maar ei- ik omdat hij het huwe- irbintenis met bijzon- ;enis' vindt, iets an- een gewoon contract. Dat getuigt van nodeloos mora lisme. De flitsscheiding ontlast de rechterlijke macht, en kan al leen worden toegepast wanneer de echtelieden in goede harmo nie een punt zetten achter hun huwelijk. De emotionele beteke nis van het huwelijkscontract kan iedereen heel goed voor zichzelf bepalen. Iets anders is het voorstel van Donner om wettelijk vast te leggen dat ou ders ook na de schei ding beiden voor de kinderen blijven zor gen, hen opvoeden en de kosten ervan delen. Te vaak worden na een scheiding over het hoofd van het kind de huwelijkse twisten voortgezet Kinderen die weg worden gehouden bij één van de ouders, ruzie over zak- en kleed geld; het zijn onverkwikkelijke en onvolwassen taferelen waar van de kinderen de dupe zijn. Die 'spelregels bij echtscheiding' zouden dan overigens ook moe ten gelden voor mensen die niet officieel getrouwd zijn. Het gaat immers niet om de huwelijksi deologie, maar om de bescher ming van het kind. Peter de Vries Foto: Henk Bouwman Vroeg op de ochtend heeft Henk Angenent, marathon- en langebaanschaatser uit Wou- brugge en inmiddels veehou der, niet veel tijd voor een krant. Hij moet aan de slag. Maar als hij terugkomt, ligt het Leidsch Dagblad op hem te wachten. „Ik vind het een goe de zaak dat het Leidsch Dag blad naar de ochtend is ge gaan", zegt de houder van het werelduurrecord. „Voorheen had ik een landelijk ochtend blad, dat ik 's morgens even snel doorkeek. Vooral de sport pagina's. Als dan 's middags het Leidsch Dagblad in de bus viel, bekeek ik de regionale sport en de rest van de krant een beetje vluchtig. Volgens mij wordt hij als ochtendkrant beter gelezen. Ook bij ons thuis." „Je kunt hem nu eigenlijk twee keer lezen. De eerste keer snel tussendoor, en als je wat meer tijd hebt lees je hem wat gron diger. Toen het Leidsch Dag blad nog een middagkrant was, kwamen we er 's avonds niet zo vaak aan toe. En als hij dan een nacht blijft liggen, grijp je er de volgende dag ook niet meer naar. Een krant hoort eigenlijk in de ochtend. Dan kun je hem lezen wanneer het je uitkomt."

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 11