Feyenoord houdt PSV onder druk SPORT 3 'Prutser' Rainieri lacht alle problemen weg Niets staat transfer Van Persie in de weg Het blijft angstig stil op de PSV-tribunes Rotterdammers winnen weer nburg helpt Miinchen 4Oud-international "Inenburg keert tijdelijk w i860 Miinchen. De be middenvelder moet I club als interim- Ie resterende vijf ewedstrijden in de t, ;azien te houden. Hij )r,[ verleden bij 1860 -I i al in dienst als speler id nt-trainer. Vanenburg iij zijn huidige club PSV, I >ugdtrainer is, toe- 9; r gekregen om voor 'S naar München terug ).)Na het seizoen gaat hij SV aan de slag. ;a t Villa wil ommel 36 N - Aston Villa wil zich end seizoen met Mark nel versterken. Mana- O'Leary van de En- 1 heeft van de Eindho- i/bleiding toestemming 'Vrnet de middenvelder andelen. Aston Villa is I üge club met interesse L Bommel. Ook Schalke tenham Hotspur wil- ïvoerder van PSV inlij- Jommel sprak vorige is een delegatie van >p >SV wil 6 miljoen euro iei Bommel ontvangen, el 'jlnouth stunt Man United 3 Portsmouth heeft za- mor een stunt gezorgd 1 U-Ó van Manchester winnen. Omdat ook lelaterdagmiddag pun- hieelde in de thuiswed- 1. in Everton (Ö-0), lijkt :n or Arsenal zo goed als si de ranglijst heeft de 1 ploeg nu een voor in m negen punten op lij lager Chelsea. Boven- 1 [Arsenal één Wed- 1 der gespeeld. Arsenal 'ei vijf wedstrijden spe- ea nog vier. ra wpioen 3a-Celtic is gisteren E Iste keer kampioen ie land geworden. De 1 na de uitzege bij Kil- 0 (0-1) niet meer door si concurrent Glasgow f rorden achterhaald, in ft een voorsprong van Biinten op de protes- dgenoot. ek NAC 'wcastle (j AC spreekt op korte 0 ét Newcastle United m iamenwerkingsver- 0 die Engelse voetbal- fl iredanaars kwamen 2 ie om te gaan samen- -11 de UEFA-Cupwed- e n Newcastle, begin dit ie )estijds werd afge- 0 lat er verder zou wor- jjjiat als NAC een nieu- pj !ur zou hebben. Die is oon van Theo Mom- :1e maanden geleden 2d. eidsinterland to Baggio 1 'oormalig Europees Ar van het jaar Roberto eelt nog één inter- Ireedt 28 april in Ge- Italië aan tegen Span- beurt in een vriend- jke interland. Bonds- ivanni Trapattoni zei 0 at hij Baggio zal op- te e 37-jarige speler van 3J öndigde in december eid van het topvoetbal ot :t einde van het sei- >erto Baggio debuteer- lt 8 in het Italiaanse elf- oj Nederland. In 55 in- ?t naakte hij 27 goals, e lit neemt emar over e di FC Utrecht heeft jcomar overgenomen o ina Sittard. De 18-jari- s Ier tekende een drieja- t iet met een optie voor 3i eizoen. Hij is de derde ri van Utrecht. Eerder ei larl Douglas van Hera- ikilo en Rajcomars hui- ggenoot Samir El v al aangetrokken. j lona pakt eL weer op i< ia - Barcelona is weer n innende hand. Na het tspel bij Real Betis, af- m voensdag, won de ie 1 Frank Rijkaard giste- v -0 van Malaga. Barce- V t nu alleen op de derde k idat Deportivo la Co- in Valladolid niet ver- zi a dan 1 -1Valencia Dl Madrid in de Primera ii weer naast zich op de rs lats. De koploper 3 [isteren voor eigen pu- d jk tegen Real Sociedad )1 ar bleef door een beter iéresultaat en een beter n:nog wel eerste. Real ki von met 2-1 bij stadge- ntico. n maandag 19 april 2004 EREDIVISIE Feyenoorder Robin van Persie (rechts) houdt FC Utrecht-speler Sander Keller vast. Van Persie kreeg giste ren acht speelminuten van coach Bert van Marwijk. Foto: ANP/Jasper Juinen EERSTE DIVISIE door Jaap van Essen utrecht - Feyenoord heeft nog steeds uitzicht op de tweede plaats. De Rotterdammers won nen vrij makkelijk van FC Utrecht (0-3) en houden daardoor hoop. Immers, PSV blijft slechts zeer moeizaam puntjes sprokkelen en kan zomaar nog eens een hele misstap maken. Feyenoord zelf voetbalt ook nog steeds verre van briljant. Maar de ploeg pakt sinds de winterstop wel veel punten. Sinds de hervatting van de competitie, eind januari, won Feyenoord negen van de veer tien gespeelde duels. De ploeg van Van Marwijk speelde vier maal gelijk en verloor alleen van AZ. Opvallend is dat de zeges van de Rotterdammers nooit op echt overtuigende wijze tot stand komen. Toch is na afloop iedereen het meestal wel eens dat Feyenoord de verdiende winnaar is. Zo was het gistermiddag in Utrecht ook. Uiteraard mocht de thuisploeg zich beklagen over een niet gegeven straf schop nadat Mitüiga hands had gemaakt. En natuurlijk was de vrije trap wegens terugspelen, waaruit Kuijt 0-2 scoorde, wat goedkoop gegeven. Maar ver der, ach. Feyenoord was inder daad beter, of desnoods de minst slechte. Rondom de tref fer van Kuijt scoorde Smolarek tweemaal, in de 52ste en 76ste minuut. Beide malen op aange ven van Lurling. Het was een raar weekeinde in de eredivisie. Dat bleek wel in de Galgenwaard, waar suppor ters van beide clubs elkaar von den in gezamenlijke spreekko ren tegen Ajax en de KNVB. Ze waren zelfs eenstemmig tegen arbiter Luinge. Na afloop wilde natuurlijk ieder medium terugkomen op de ge beurtenissen van donderdag, door Roy Hammink londen - Chelsea speelt mor gen in de halve finale van de Champions League uit tegen Monaco. De baan van coach Claudio Ranieri is desondanks bij lange na niet zeker. Maar daar maakt de 'Tinkerman' zich geen zorgen om. Er wordt niet alleen gevochten op en rond de Nederlandse voetbalvelden. Zaterdagmiddag was het raak op Stamford Bridge, de thuishaven van Chel sea. Op de Shed Upper-tribune sloegen rivaliserende fans op elkaar in. Stewards en politie herstelden de orde door de rad draaiers uit het stadion te ver wijderen. Business as usual, zo lijkt het, ware het niet dat alle betrokkenen tot diep in het hart fan van Chelsea zijn. De ene schold ongegeneerd op Claudio Ranieri, de andere pikte dat niet. Voor- en tegenstanders bemoeiden zich ermee, want over de Italiaanse coach heeft iedereen wel een mening. Claudio Ranieri houdt de ge moederen in zuidwest-Londen al een tijdje bezig. Hij staat on der immense druk sinds zijn club in de zomer van 2003 werd overgenomen door Roman Abramovitsj. De Russische magnaat redde Chelsea van een faillissement door er een paar honderd miljoen euro in te pompen en wil waar voor zijn geld. Zijn speeltje moet niet al leen goede resultaten halen, het moet ook gebeuren met flitsend voetbal. Ranieri (52) slaagt slechts gedeeltelijk in die op drachten. Chelsea staat keurig tweede in de Premiership en is nog kanshebber voor de eind overwinning in de Champions League (al is dat natuurlijk niet vreemd met al die aangekochte vedetten), maar het voetbal ziet er vaak niet uit. Veel te defen sief, te weinig avontuurlijk, ei genlijk wel een beetje typerend voor een ploeg die wordt sa mengesteld door een manager van het oude Italiaanse stem pel. Chelsea flirtte dit seizoen op vallend innig en ongegeneerd met de Engelse bondscoach Sven-Goran Eriksson en wordt maar de aanwezige mensen van de Feyenoord-leiding en de meeste spelers wensten daar niet op in te gaan. Niet onver standig, aangezien momenteel ieder verkeerd woord tot esca latie kan leiden. Ook Robin van Persie wilde even rust. Toch werd er weer veel over de jongeling gespro ken. De aanvaller was donder dag het voornaamste mikpunt van de Ajax-hooligans, maar zat gisteren wel weer bij de selectie. Spelen deed hij ook nog even, welgeteld acht minuten. En dat terwijl hij meteen na rust werd gesommeerd om warm te gaan lopen. Van Mar wijk bestreed dat er opzet, laat staan boze bedoelingen achter de warming-up van ruim 35 minuten staken. „Ik was voor rust helemaal niet tevreden over Lurling en Smolarek. De bedoeling was dat Van Persie snel voor een van die twee zou invallen, maar uitgerekend zij herstelden zich na de pauze heel sterk. Wat zeg ik, zij maak ten uiteindelijk het verschil", constateerde Van Marwijk. Robin van Persie mocht dus acht minuutjes spelen, maar zal waarschijnlijk komende week wel goed zijn voor een van op merkelijkste transfers van de voorbije jaren. Vrijdag sprak het talent met Guus Hiddink, die hem dolgraag naar Eindhoven wil halen. Beide clubs hebben in ieder geval een zekere mate van overeenstemming, zo maakte technisch directeur Mark Wotte duidelijk. Feyenoord stuurt wel aan op een overeenkomst waarbij de Rotterdammers meedelen wan neer PSV Van Persie over enkele jaren met winst verkoopt. „We krijgen natuurlijk bij iedere vol gende transfer van Van Persie een soort opleidingsvergoeding, maar dat is slechts vijf pro cent". Wotte maakte gisteren trou wens duidelijk dat wat hem en in de media met handenvol an dere internationale toptrainers in verband gebracht. Gisteren zat Louis van Gaal op de tribu ne van Stamford Bridge voor het duel tegen Everton (0-0). Dat levert in Londen alweer de nodige gespreksstof op. Het gevolg van de soap is dat Ranieri de rol van underdog krijgt aangemeten en dat bevalt hem prima. Hij houdt zijn waardigheid, gooit niet met modder in de media en zijn ge voel voor humor en fraaie one liners doen de rest. Fans van Charlton Athletic zon gen dat hij 'in de zomer ontsla gen zou worden'. Ranieri draai de zich om naar het koor en riep: „Nee hoor, dat gebeurt al in mei." Nog eentje. „I am a dead man walking", zei hij een tijdje gele den al met een gulle lach op het gezicht toen journalisten naar zijn positie vroegen. Hij lachte Ruud Gullit betreft Van Persie gewoon had mogen bijtekenen bij Feyenoord. „Dat heb ik hem ook diverse malen gezegd, maar zijn besluit stond vast. Het station bijtekenen was al gepasseerd toen ik bij Feyen oord begon. Nu hebben we dus de situatie dat we een speler hebben wiens contract volgend jaar afloopt en dan zo maar gratis wegloopt. Of we vangen nu nog geld. We moeten alleen wel de afweging maken wat zwaarder weegt: het bedrag dat hij nu oplevert, of de vruchten die we plukken wanneer Van Persie nog een jaar bij ons nog harder toen Chelsea zich twee weken geleden ten koste van aartsrivaal Arsenal plaatste voor de halve finale van de Champions League. „Het is blijkbaar moeilijk om mij dood te maken." 'We don't want Eriksson', zon gen zijn fans al eerder in het seizoen. Andere mensen zetten de website www.saveclaudio- .co.uk op, een steun in de rug van de coach die nu meer sym pathie ontvangt dan in het ver leden. Claudio Ranieri startte in sep tember 2000 bij Chelsea, als op volger van Gianluca Vialli. De Engelse vedetten hadden net een smadelijke uitschakeling in de Uefa-Cup door Sankt Gallen achter de rug. Ranieri, zoon van een slager uit Rome, was een halfjaar eerder aan de kant ge zet door Atletico Madrid. Hij kende de reputatie van de toen malige Chelsea-voorzitter Ken speelt. Want misschien schiet juist hij ons komend seizoen wel naar de Champions Lea gue." Mocht PSV de goede prijs en een prettige 'winstdelingsrege- ling' bieden, dan komt de transfer komende week mis schien al rond, zo beaamde PSV-voorzitter Van Raaij. De vraag is of de transfer dan met een wereldkundig gemaakt moet worden. Van Persie heeft de laatste tijd al heel erg veel over zich heen gekregen. Hij zal er helemaal niet op zitten te wachten dat hij al PSV'er is in een periode dat Bates, maar trok zich er niets van aan. „Mensen vroegen of ik gek was omdat Bates in negen jaar zeven managers had ont slagen. Maar dat is niks, ik werkte bij Atletico onder Jesus Gil y Gil en die had zeven ma nagers in één seizoen." Ranieri, bekerwinnaar in Italië met Fiorentina en in Spanje met Valencia, mocht blijven zit ten van Bates, hoewel hij geen enkele prijs won met Chelsea (hoogtepunt: vierde plaats in competitie vorig jaar) en al snel onder vuur lag bij de fans. Die noemden hem hatelijk 'Clow- nio', omdat ze niks snapten van zijn tactiek en opstellingen. Ra nieri, die in 2001 en 2002 met Chelsea al vroeg in de Uefa- Cup werd uitgeschakeld door de dwergen Hapoel Tel Aviv en Viking Stavanger, is een fervent aanhanger van het roulatiesys teem en speelt bijna nooit met dezelfde ploeg in opeenvolgen zijn huidige en toekomstige club strijden om een plaatsje in de Champions League. Een ge miste kans kan dan leiden tot scheve gezichten bij de ene partij, een briljante en beslis sende treffer tot zure reacties aan de andere zijde. fc utrecht: Terol; Lamey (70. Cala- bio), Zwaanswijk, Schut (76. Keiler) en Shew-Atjon; Zuidam (70. Leitoe), Broerse, Tanghe en Van den Bergh; Van de Haar en Tanghe. feyenoord: Zoetebier; Song, Van den Berg, Paauwe en Mtiliga; Smola rek (82. Van Persie), Ghaly, Ono en Lurling; Buffel en Kuijt. de duels. Dat is een oude ge woonte: als coach van Fiorenti na liet hij eens een speler in één wedstrijd op vijf verschillende posities spelen. „Ik ben de 'Tinkerman', de Prutser", zei Ranieri cynisch over zichzelf toen hem werd ge vraagd naar het nut van zijn constant wisselende tactiek en opstelling. „Maar dat zal ik blij ven doen. Mijn team is net een orkest. Om de symfonie goed te spelen, heb ik soms 'boem boem boem' nodig en soms wat getjilp." Grijze haren, gedistingeerde bril, nette verschijning. Sloeg als coach van Fiorentina een aanbod af in een villa in de ber gen te gaan wonen en verkoos een appartement in de stad om binding te houden met de fans. Gewone man, menselijk. Liet zijn Chelsea voor de Cup Final van 2002 het veld opkomen achter Roberto di Matteo, oud speler die vanwege een blessure zijn loopbaan moest beëindi gen. Prima manier van rouw verwerking, vond de Tinker man. Gek is-ie niet. Hij haalde met het geld van Abramovitsj onder anderen de talenten Joe Cole, Glen Johnson, Scott Parker en Wayne Bridge naar Chelsea. De vier spelen allemaal in het En gelse nationale elftal. Goede zet van Ranieri dus. Zijn (voorlopi ge) hoogtepunt; de zege op Ar senal in de Champions League op 6 april 2004. Na afloop lie pen de tranen van vreugde over zijn wangen. Vier dagen later kreeg Ranieri op Stamford Bridge een minutenlange staande ovatie voor aanvang van de thuiswedstrijd tegen Middlesbrough. Gisteren, drie teleurstellende duels later (0-0 thuis tegen Middlesbrough en Everton, 3-2 verlies bij Aston Villa), vlogen de fluitconcerten en het boege roep hem weer om de oren. Ra nieri is er de man niet naar om daar over wakker te liggen. Of, zoals hij het zelf eens plastisch uitdrukte:Als je goed kunt op schieten met je schoonmoeder, dan hoef je je geen zorgen te maken over het oplossen van problemen in het voetbal." FC Zwolle - SC Heerenveen 1-0 (1-0). 45. Zuurman 1-0. Scheidsrechter: We- gereef. Toeschouwers: 6750. Gele kaart: Vëyrynen (SC Heerenveen). PSV - NEC 3-0 (1-0). 37. Kezman 1-0 (strafschop), 85. Kezman 2-0, 89. Van Bommel 3-0. Scheidsrechter: Koop man. Toeschouwers: 33.500. Gele kaart: Wielaert(NEC). ADO Den Haag - FC Twente 1-0 (1-0). 21. Stroeve 1-0. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 7123. Gele kaart: El-Akchaoui, Toda, Rijaard (ADO Den Haag), Grujic (FC Twente). RKC Waalwijk - Roda JC 1-1 (1-0). 40. Boutahar 1-0, 90. Luijpers 1-1. Scheidsrechter: Gumienny (Bel). Toe schouwers: 6000. Gele kaart: Hoogen- dorp (RKC), Senden, Van Dijk (Roda JC) FC Utrecht - Feyenoord 0-3 (0-0). 52. Smolarek 0-1, 63. Kuijt 0-2, 76. Smo larek 0-3. Scheidsrechter: Luinge. Toe schouwers: 18.000. Gele kaart: Van de Haar, Van den Bergh (FC Utrecht), Paauwe (Feyenoord). Ajax - RBC Roosendaal 1-1 (1-1). 3. Hellemons 0-1, 30. Van der Vaart 1-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Gele kaart: Molenaar (RBC Roosendaal). Toe schouwers: 47.000. FC Groningen - AZ 1-1 (0-0). 58. Smit 1-0, 89. Wijker 1-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 11.500. Gele kaart: Schoenmakers, Salmon (FC Gro ningen), De Cler, Opdam, Van Galen (AZ). Topscorers: 1. Huntelaar (AGOW) 22, 2. Jansen (FC Den Bosch), Rose (Hera cles Almelo) 20, 4. Hamming (BV Veen- dam) 17, 5. Van de Laak (FC Den Bosch) 16, 6. Yildirim (Go Ahead Eag les), El Hamdaoui (Excelsior), Koever mans (Sparta) 15, 9. Van den Bergh (Sparta), Derksen (Emmen) 14. eindhoven/cpd - De overgang van Robin van Persie naai PSV lijkt op een oor na gevild. Voor zitter Harry van Raaij ziet geen obstakels meer om de transfer van de Feyenoorder binnenkort af te ronden. Trainer Guus Hid dink had vrijdagmiddag een onderhoud met de 20-jarige linksbuiten. Van Raaij is in afwachting van de terugkeer van Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik, die op zakenreis is in Amerika. „Als hij weer in Nederland is, zullen we verder praten", aldus Van Raaij. „We hebben al eens oriënterend met elkaar van ge dachten gewisseld. De clubs liggen niet zover uit elkaar over de zakelijke kant van het ver haal. De vraagprijs van Feyen oord is niet zo idioot hoog, dat wij daarin een groot struikel blok zien." Ook is PSV van plan mee te werken aan een constructie, die erin voorziet dat Feyenoord fi nancieel meedeelt in een even tuele toekomstige verkoop van Van Persie naar een buiten landse club. Tijdens het ge sprek van vrijdag kreeg Hiddink allerminst de indruk dat Van Persie met zijn hoofd al bij een avontuur in den vreemde zit. „Hij gaat daar heel verstandig mee om." eindhoven/gpd - Het contrast met de wedstrijd in Newcastle was weer levensgroot en daar om misschien de reden, dat PSV in Europa op cruciale mo menten steeds tekortschiet. Net als FC Groningen een week eer der kon ook NEC zaterdag geen weerwerk bieden aan het matte elftal van Guus Hiddink. On danks een 3-0 overwinning voor PSV voelde het publiek in het Philips Stadion zich wéér de grote verliezer. Goed beschouwd hebben de supporters van PSV dit seizoen nog nauwelijks een fatsoenlijke competitiewedstrijd te zien ge kregen. De ploeg slaagt er maar niet in om het beste uit zichzelf naar boven te halen. Waar de Europese duels nog een hart verwarmende uitwerking heb ben op de fans, daar is elke za terdagavond of zondagmiddag tegenwoordig een martelgang voor de liefhebber. Tegen NEC was het negentig minuten lang akelig stil op de tribunes. Van de spelers werd alleen tweevoudig schutter Ma- teja Kezman een enkele keer toegezongen. Het heeft er alle schijn van dat het PSV-publiek murw is geslagen. Jaar in, jaar uit zijn de verwachtingen hoger dan de amusementswaarde van het gebodene. Eigenlijk over heerst de teleurstelling al vier seizoenen. Na het vertrek van Luc Nilis en de blessure van Ruud van Nistelrooij (in 2000) is de vroeger zo karakteristieke aantrekkingskracht van het spel van PSV verdwenen. De uitslag tegen NEC (3-0) was Volendam - NAC Breda 4-2 (2-2). 10. Boukhari 0-1, 11. Boussaboun 0-2, 17. Buijs 1-2, 44. Bridji 2-2, 70. Steur 3- 2, 73. Bridji 4-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 4000. Gele kaart: Boussaboun (NAC Breda). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 24, 2 Elkhattabi (AZ), Kuijt (Feyenoord), Si- bon (SC Heerenveen), Buffel (Feyen oord) 14, 6. Redan (Roda JC/RKC Waal wijk) 13, 7. Vennegoor of Hesselink (PSV), N'Kufo (FC Twente) 12, 9. Koné (Roda JC), Ibrahimovic (Ajax), Anasta- siou (Ajax/Roda JC) 11. Programma: 23 april: Roda JC - FC Utrecht; 24 april: FC Twente - Willem II, RBC Roosendaal - PSV, SC Heeren veen - Vitesse, AZ - RKC Waalwijk; 25 april: NEC - Ajax, Feyenoord - FC Volen dam, NAC Breda - ADO Den Haag, FC Groningen - FC Zwolle. Ajax 30 22 4 4 70 67-29 PSV 30 19 5 6 62 77-26 Feyenoord 30 17 8 5 59 57-34 Heerenveen 30 16 6 8 54 44-32 AZ 30 16 5 9 53 54-35 Roda JC 30 12 9 9 45 53-37 Willem II 30 12 9 9 45 42-47 FC Utrecht 30 12 6 12 42 39-47 FC Twente 30 13 2 15 41 48-48 RBC 30 10 10 10 40 32-35 NAC 30 10 9 11 39 50-48 RKC 30 9 9 12 36 40-40 Groningen 30 8 8 14 32 32-46 NEC 30 10 1 19 31 40-55 AD0 30 7 7 16 28 29-56 FC Zwolle 30 5 9 16 24 24-53 Vitesse 30 3 14 13 23 34-52 Volendam 30 6 5 19 23 28-70 Programma: 23 april: Excelsior - Haar lem, TOP Oss - Fortuna Sittard, VW Venlo - FC Dordrecht, Cambur Leeuwar den - BV Veendam, Stormvogels Telstar - Helmond Sport, FC Eindhoven - FC Den Bosch, Emmen - MW, Heracles Al melo - Sparta, AGOW Apeldoorn - Go Ahead Eagles. Hiddink heeft Van Persie een beeld geschetst van de ver wachtingen die hij heeft. „Daarbij is ook de verre toe komst wel aan bod gekomen. Maar Robin ziet heel goed hoe hij dat wil doen, net als zijn zaakwaarnemer. Die financiële klapper zit nu nog helemaal niet in zijn hoofd. Hij heeft een enorme 'drive' om de mensen te laten zien dat hij inderdaad een topvoetbalier is. Het is een jongen die graag wil." De reputatie van Van Persie, die bekendstaat als een rebel, deert Hiddink niet. „Natuurlijk zal er misschien best ooit aanleiding zijn voor een klein conflictje. Maar wat dan nog? Sport is emotie, dan gebeurt er wel eens wat. Het gaat om de motivatie, die ik bij hem proef. Bovendien is Robin een jongen met wie we tactisch meer varianten kunnen brengen. Hij is geen klassieke linksbuiten, maar kan ook als schaduwspits uit de voeten. Daarbij kan hij in verschillende systemen spelen. Dat is alleen maar goed voor PSV." De toekomst van Johann Vogel bij PSV is uiterst ongewis. De Zwitserse middenvelder heeft het hem aangeboden (verlaag de) contract naast zich neerge legd. Zijn huidige verbintenis loopt in 2005 af. zaterdag prima. Maar het ni veau van het duel was beneden alle peil. Pas na 31 minuten slaagde PSV erin een eerste doelpoging te doen. Wilfred Bouma schoot een vrije trap recht in de handen van doel man Dennis Gentenaar. De tweede serieuze kans leverde een treffer op. John de Jong ging tegen het gras na een forse duw van Mike Zonneveld, waarna Mateja Kezman de strafschop benutte: 1-0. NEC hanteerde consequent de buitenspelval, welk fenomeen PSV kennelijk onbekend is. Liefst 33 keer stond een speler van de thuisploeg off-side. Toen de wedstrijd om impulsen schreeuwde, hield Hiddink po tentiële smaakmakers als Leandro en Johan Vonlanthen op de bank. Het publiek kreeg Eric Addo en Remco van der Schaaf en maakte duidelijk dat het daarvoor niet naar de Fre- deriklaan komt. Dat PSV aan het slot nog twee keer scoorde (door Kezman en Van Bommel) deed aan de on vrede niets af. De meeste men sen hadden een totaal mislukte omhaal van John de Jong nog niet verwerkt. En de anderen waren allang op weg naar huis. psv: Waterreus; Bogelund (73. Van der Schaaf), Colin (59. Addo), Bouma en Lee; Park, Van Bommel, Vogel (63. Rommedahl) en De Jong; Kezman en Vennegoor of Hesselink. nec: Gentenaar; Wisgerhof, Wielaert, Ebbinge en Zonneveld; Schuurman (76. Ax), Heije, Van der Doelen en Simr (82. De Freitas); Demouge en Hersi (90. Van Rijswijk). Italiaanse coach van Chelsea ligt niet wakker van de druk Chelsea-coach Claudio Ranieri staat onder immense druk sinds zijn dub in de zomer van 2003 werd over genomen door Roman Abramovitsj. Foto: AP/Rui Vieira

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 3