In de DTM is er wél strijd SPORT 2 Knokken zonder vuist te kunnen make: Eddie Jordan toch weer in gesprek met Jos Verstapperii Thijssen prolonged: damtitel vol schaal Estafette: van speerpunt tot groot zorgenkind Christijan Albers tweede op Hockenheim na zware inhaalrace Rutto wint met val in Lor Valentino Rossi wint altijd welkom - Het maakt niet uit op welke motor Valentino Rossi rijdt; hij wint toch. De Italiaan, vijfvoudig wereldkampioen, won gisteren op zijn nieuwe Ya maha de eerste wedstrijd van het wereldkampioenschap weg race, de Grote Prijs van Zuid- Afrika. Rossi, uitkomend in de koningsklasse MotoGP, hield op het circuit van Welkom zijn landgenoot Max Biaggi en de Spanjaard Sete Gibernau achter zich. De nummer twee en drie uit de koers rijden op een Hon da, het merk waarop Rossi zijn wereldtitels behaalde. Ronde van Aragon prooi voor Garzelli zaragoza - De Italiaanse wiel renner Stefano Garzelli heeft de Ronde van Aragon op de slot dag naar zijn hand gezet. De vijfde en laatste etappe leverde een overwinning op voor de Italiaanse sprinter Alessandro Petacchi. Garzelli sprintte mee en vergaarde als nummer drie net voldoende bonificatiese conden om de Russische klas sementsleider Denis Mentsjov van de eindzege te beroven. Van Moorsel wint in Gelderland Apeldoorn - Leontien van Moorsel heeft de eerste wed strijd van de @Home-topcom- petitie voor vrouwen op haar naam gebracht. De renster van Farm Frites-Hartol won de Ronde van Gelderland met lich te voorsprong op' ploeggenote Mirjam Melchers en Arenda Grimberg van Therme. Al op tachtig kilometer van de finish, toen er nog maar 47 kilometer waren afgelegd, ontsnapten Van Moorsel, Melchers en Grimberg op de Zijpenberg bij Arnhem uit het peloton. V/d Goorbergh derde in Misano misano - Motorcoureur Jurgen van den Goorbergh blijft het goed doen in het wereldkampi oenschap Supersport. De 34-ja- rige Nederlander eindigde gis teren in San Marino in de derde wedstrijd van deze motorsport klasse als derde. Daardoor bleef de Yamaha-rijder aan de leiding in het WK-klassement. De Au straliër Karl Muggeridge won de race op het circuit van Misano. Nesselande wint eerste duel NK Rotterdam - De volleyballers van Ortec.Nesselande zijn de beslissingswedstrijden om het Nederlands kampioenschap goed begonnen. De ploeg van coach Peter Blangé won gister middag voor eigen publiek in Rotterdam met 3-1 van Land stede/Zwolle. De bezoekers bo den alleen in de tweede set veel tegenstand, maar waren in de drie andere kansloos. Booth/Dercksen zevende bij WK palma - De Tornado-zeilers Mitch Booth en Herbert Derck- sen uit Heemstede hebben gis teren bij het wereldkampioen schap op Palma de Mallorca met de zevende plaats in het eindklassement genoegen moe ten nemen. De Europese kam pioenen kwamen in de negen de en laatste race als zesde over de finish. De wedstrijdleiding schrapte de tiende manche we gens de te harde wind. Sonja van Tol naar Spelen gent - Schermster Sonja van Tol gaat naar de Olympische Spelen in Athene. Zij bereikte zaterdag de finale van het kwa lificatietoernooi in Gent. De de- genschermster bereikte de eindstrijd door een overwin ning op de Estse Marikkaa Vo- su. Eerder werden Arwin Kard- olus en Indra Angad-Gaur uit geschakeld voor de Olympische Spelen. Bokser Byrd houdt IBF-titel new york - De Amerikaanse profbokser Chris Byrd heeft zijn wereldtitel zwaargewicht van de Internationale Boksfederatie IBF behouden. Zijn titelgevecht in New York tegen de Pool An drew Golota eindigde zaterdag avond na twaalf ronden onbe slist, waardoor de 33-jarige Byrd automatisch de IBF-gor del mag blijven dragen. Eerste zege voor Admirals Glasgow - De American foot ballers van de Amsterdam Ad mirals hebben gistermiddag in de NFL Europe hun eerste overwinning van het seizoen geboekt. Het Nederlandse team versloeg Scottish Claymores in Hampden Park in Glasgow met 3-0. Kicker Todd Sievers maakte aan het eind van het eerste kwart een fieldgoal. maandag 19 april 21j M -c door Ivo Op den Camp sittard - Een rentree van Jos Verstap pen in de Formule 1 behoort plotse ling weer tot de mogelijkheden. Van daag komt teambaas Eddie Jordan naai' Nederland voor een onderhoud met Trust-directeur Michel Perridon. Deze beëindigde vorige week een conflict met Verstappen over exclu sieve ondersteuning en kondigde aan weer geld te willen vrijmaken voor de terugkeer van de coureur in de For mule 1. Bij het gesprek op het hoofdkantoor van Trust in Dordrecht zal tevens Raymond Vermeulen zijn. Dit ge beurt op voorspraak van Perridon, die daarmee aangeeft dat Verstappen onderdeel zal zijn van een eventuele sponsorovereenkomst met Jordan. „Maar het is voorbarig te conclude ren dat Verstappen snel terugkeert in de Formule 1", waarschuwt de bege leider van de 32-jarige coureur. „We zullen moeten afwachten wat Jordan precies van plan is." Onderwerp van gesprek zal in elk ge val de onenigheid rond de Trust- sponsoring op de Jordan-auto zijn. Het computerbedrijf staat vanaf be gin dit seizoen op de spiegels en de neus van de Jordan. Voor die dien sten verwacht de teambaas een be drag van een miljoen dollar. Perridon van zijn kant zegt geen gesigneerde overeenkomst met Jordan te hebben en - conform eerdere afspraken - al leen te willen sponsoren als Verstap pen in de Jordan-bolide rijdt. Het ligt voor de hand dat - om uit de impasse te geraken - er een compro mis gezocht wordt. Dat zou moeten luiden dat Trust de sponsorbijdrage verhoogt, maar Verstappen plaats neemt in de auto. „Dat zou een optie kunnen zijn", is Vermeulen voorzich tig. „We zijn afhankelijk van Eddie Jordan. Die zal moeten aangeven wat hij wil. Misschien zit hij contractueel wel met handen en voeten gebonden aan zijn huidige rijders (Heidfeld en Pantano, red.). De bal ligt bij Eddie." De suggestie dat Verstappen wellicht al komende zondag zijn rentree zou kunnen maken bij de Grand Prix van San Marino verwijst Vermeulen naar het rijk der fabelen. „Dat is veel te kort dag. Jos wil niet onvoorbereid in de auto stappen. Hij staat niet onwel willend ten opzichte van een rentree met Jordan, maar eerst zal hij een aantal dagen moeten testen om het juiste gevoel te krijgen, de werkwijze bij Jordan te ervaren en kennis te ma ken met de ingenieurs en monteurs." Verstappen was tot voor kort nog huiverig over een eventuele rentree in de Formule 1 aan het stuur van een Jordan. De auto van 2004 valt tegen. Alleen Minardi is zwakker. Echt con curreren met de middenmoot van de Formule 1 bleek voor Jordan voorals nog onmogelijk. Verstappen weet echter dat er nauwelijks alternatieven zijn om terug te keren in de Formule 1. „Je doet weer mee en je naam wordt weer genoemd. Dat is beter dan werkloos aan de kant zitten", be seft Verstappen. lei e\' Mocht het daadwerkelijk ti a tree komen dan wordt Jor vi het zevende Formule l-i al Verstappen onderdak vind nt- burger begon in 1994 bij daarna volgden Simtek rows (1996), Tyrrell (199|g< (1998), wederom Arrows {na 2001) en Minardi (2003), keren leek zijn loopbaan mule 1 voorbij; even zo va toch weer een stoeltje te gen. Het heeft hem de bij me-back kid' opgeleverd, e Q hij mogelijk opnieuw ee doen. door André Hoogeboom hockenheim - Kampioen wor den, anders geen Formule 1. Zo eenvoudig is de opdracht voor de 24-jarige Christijan Albers dit seizoen in de Deutsche Touren wagen Masters. Vorig jaar twee de in de eindrangschikking, dit seizoen is er slechts één doel: de eerste plaats. Gisteren op Hoc kenheim deed de piloot uit Laren goede zaken. Hij werd tweede bij de ouverture van het kampi oenschap. Voor 110.000 toe schouwers, onder wie veel Ne derlanders. Albers werd dit weekeinde heen en weer geslingerd tussen uiter sten. Zaterdag verknalde hij zijn kwalificatie en zei: „Ik moet maar eens mijn mental coach inschakelen om wat rustiger te worden." Een dag later was de olijke blik in zijn ogen terug. Vanaf de vijf de rij op de grid, een tiende plaats, snelde hij naar zilver. Er was volop reden voor opluch ting. Zeker omdat teamgenoot en concurrent Bemd Sneider een vette nul scoorde, net als potentieel rivaal Jean Alesi. Het was een topweekeinde voor de DTM op Hockenheim. Een recordaantal toeschouwers en het jongste podium uit de ge schiedenis van het kampioen schap. „1-0 Voor de jonge ha zen", kraaide de nummer drie van de rangschikking, Tommie Kristensen. Norbert Haug, teamchef van Mercedes, waste zijn depressie weg in Duitsland, nu het in de Formule 1 met McLaren zo slecht gaat. „Dit was een fan tastische opening van het sei zoen. Hiervan kan de Formule 1 wat leren. Er is strijd over het hele veld en het publiek krijgt nergens méér waar voor zijn geld dan bij de DTM." Bovendien won het kampioen schap aan internationale allure. De eerste vier plaatsen werden Christijan Albers scheurt met zijn DTM-Mercedes naar de tweede plaats op Hockenheim. Foto: AP/Daniel Maurer door Roy Hammink huissen - Bij een kampioen hoort een blij gezicht, maar de vreugde spatte zaterdagmiddag niet van het hoofd van Kees Thijssen. De Amsterdammer had zojuist zijn nationale dam titel geprolongeerd, maar wens te zijn ogen niet te sluiten voor het geluk dat hij in de slotronde had. Zijn tegenstander Gérard Jan sen overzag in het middenspel een betrekkelijk simpele schijf winst, waarna de partij in remi se eindigde. En juist dat puntje leverde Thijssen de titel op. „Die foute zet van mij was een pupillenfout erkende de ou de en nieuwe kampioen na af loop grif. „Ik kwam goed uit de opening en maakte toen die enorme blunder. Gelukkig zag Jansen het niet, maar ik had volgens mij het schaamrood op de kaken. Ik ben heel blij met het kampioenschap, maar heb toch een raar gevoel. Want zo'n fout dempt de vreugde natuur lijk wel." Het was niet het enige gelukje voor Thijssen tijdens de titel strijd in Huissen. In de achtste ronde blunderde Hans Jansen tegen hem door al na zeven zet ten een schijf weg te geven. Thijssen (28): „Die zege was een cadeautje. Ik ben de eerste om toe te geven dat ik op een Bo gelukkige manier ben geworden. Het is maal gebaseerd op >S' schap. Nee, onverdie B( tel niet, want ik hel nooi wel veel kansel om te winnen. Hela die kansen niet Daar heb ik na die mijn hotelkamertje zitten denken. Dat mpr beteren als ik goed ren op het WK." Thijssen eindigde mejat aantal punten als Roiee Alexander Baljakin. wonnen vier partijen 0: den er negen remist dankt zijn titel aan ment, dat zegt dat inin gelijk eindigen, gelijla linge resultaten én aantal winstpartijen de hoogst geklassee telt. „De laatste ronde wa rij", aldus Thijssen. vooraf verwacht kaï worden, maar alle a slagen zaten mee 1 Dat gold vooral de p< Marino Barkel en R0« dens. Eerstgenoemde li winst, die hem het schap zou hebben o(( De Twent, de verrassi toernooi, kreeg bij stand teveel last van f ning en kon de juiste u meer vinden. bezet door een Brit, een Neder lander, een Zweed en een Deen. Christijan Albers hoorde het al lemaal glimlachend aan. Hij had op de dag van de wedstrijd een supergevoel. De auto was goed, de piloot zat lekker in z'n vel. 's Morgens, tijdens de war- ming-up, reed hij al 0,4 secon de sneller dan de pole position, daarna verbeterde hij nog wat aan zijn zithouding en was alles goed. Maar in de race ging het weer mis. „Ik heb niet echt een lek kere wedstrijd gereden", be kende hij. „Het was een bikkel hard gevecht. Je denkt dat zo'n start een eitje is en je zomaar iedereen in kan halen, maar zo gemakkelijk gaat dat niet. Ik won een paar plaatsen, maar na een paar crashes in de eerste ronde koos ik twee keer de ver keerde lijn en viel terug naar de negende plaats. Kon ik weer opnieuw beginnen." Door eigen inhaalacties en het uitvallen van een paar rijders voor hem, schoof Albers door tot uiteindelijk de derde plaats. Alesi viel weg en ten slotte ook Bern Schneider, die in de laat ste ronden delen van zijn auto begon te verliezen, nadat hij twee keer contact had gemaakt met andere auto's. Ook zo'n ty pisch DTM-verschijnsel. Daardoor kreeg de eerste race van het seizoen een uiterst on verwachte winnaar, Garry Paf- fet, een Engelsman uit Bromley. In zijn eerste race in zijn eerste jaar met een volwaardige Mer cedes. Vorig seizoen reed Paffet (23) nog in een bolide van het tweede garnituur, waarin hij was neergezet door McLaren en werd 11de. Maar in 2002 werd hij Duits Formule 3-kampioen, trad daarmee in de voetsporen van Schumacher, Verstappen en Albers. Of Paffet een serieuze concur rent zal worden, betwijfelt Al bers. „Hij kan natuurlijk hart stikke goed rijden, maar ik ben sneller. Ik had gewoon vandaag een beetje pech dat ik steeds al leen kwam te rijden. De auto was afgesteld op wat minder downforce, omdat we ver wachtten toch steeds in groep jes te rijden en ik dus steeds achter iemand zou zitten. Maar in de praktijk kwam het erop neer dat ik steeds tussen de groepjes inzat en daardoor ei genlijk de hele tijd te veel over stuur had." Jeroen Bleekmolen, in een Opel Astra van vorig jaar, kon ook te rugzien op een redelijke presta tie. Hij werd twaalfde en bleef daarmee in het kielzog van Heinz-Harald Frentzen, voor malig vice-wereldkampioen Formule 1. Frentzen rijdt wel met de nieuwste Opel Vectra. londen/anp - Met Evans Rutto hebben de Kenyanen opnieuw een marathontopper in huis. De 26-jarige Keniaan, afkomstig uit Marakwet, won gisteren in het koude en natte Londen ook zijn tweede marathon in zijn loopbaan. Rutto liet zich niet van de wijs brengen door een merkwaardig incident na 32 kilometer. Op het natte wegdek bij de Tower ging de Kenyaan onderuit en nam daarbij zijn landgenoot en concurrent Sammy Korir1 met zich mee. Ondanks d Rutto in 2.06.18. Ko f op een halve mini maakte vorig jaar Chicago zijn debuut sieke afstand van 42 en 195 nieter. Daar dereen verbouwereei Rutto won, maar me van 2.05.50 werd hij 0 snelste debutant ooit gisteren was iets lang die van Felix Limo dam. Die Kenyaan twee weken geleden 2 door Arjen Vos Amsterdam - Het niveau was niet bepaald om over naar huis te schrijven, maar doordat Jo- han Kenkhuis op de slotdag van het NK zwemmen voldeed aan de olympische limiet mag Ne derland toch nog een mannen- estafetteploeg afvaardigen naar Athene. Of er in de Griekse hoofdstad door de Nederlandse mannen op de 4x100 meter vrije slag hoge ogen worden ge gooid, is nog maar zeer de vraag. In de woorden van Jacco Ver- haeren klonk gisteren al een be hoorlijke dosis onzekerheid door. „Het was een speerpunt, die estafette, maar ik zou het nu eerder een mogelijke verrassing willen noemen", sprak de coach teleurgesteld. Stichting Topzwemmen Nederland riep de estafette anderhalf jaar gele den uit tot speerpunt voor de Spelen, omdat er medaillekan sen leken te zijn. Veel van het aanvankelijke optimisme is in middels geweken, omdat de kandidaten voor deelname voornamelijk bleven steken in goede bedoelingen. Kenkhuis plaatste zich gisteren achter Pieter van den Hoogen- band, Klaas Erik Zwering en Mark Veens als vierde zwem mer. Er gaan waarschijnlijk nog twee reserves (uit het rijtje Mit- ja Zastrow-Gijs Damen-Ewout Holst) mee, omdat Van den Hoogenband niet in de series uitkomt. Die reserves hoeven niet aan de limiet te hebben voldaan. Kenkhuis dook met 50,36 seconden op de 100 me ter vrij onder de estafettelimiet (50,65), maar bleef ver verwij derd van de individuele limiet- tijd, die op 49,65 bepaald was. Behalve Van den Hoogenband (48,39) zwom sowieso geen en kele Nederlander onder de 50 seconden, terwijl dat onder hand toch wel de bedoeling was. Zwering kwam enkele we ken geleden in Eindhoven met 50.15 nog het dichtst in de buurt, Mark Veens reikte tot 50,21. Verhaeren: „Dat 50.15 de tweede tijd is achter Pieter, dat is niet goed. Van Mark Veens en Johan Kenkhuis had ik meer verwacht. Hun tijden baren me toch wel zorgen." De Philips-coach vindt dat de zwemmers naar aanleiding van de gezworhmen tijden zichzelf maar eens een spiegel moeten voorhouden. „Waarom halen ze hier hun niveau niet? Naast Pieter is er op de 100 meter vrij individueel nog een plaats va cant. Ik vind het vreemd dat niemand een poging doet die plaats in te nemen." Kenkhuis ziet het nog steeds zitten, verklaarde hij monter in het Sloterparkbad. „We hebben nog drieënhalve maand de tijd. Mark is goed aan het terugko men, Pieter, Klaas Erik en ik zijn redelijk standvastige esta fettezwemmers. Ik ben wel op timistisch. Maar we hebben met zijn allen nog wel wat werk te verzetten de komende tijd." De vrouwen doen het overigens stukken beter dan de mannen. Zowel op de 4x100 als de 4x200 meter vrij en op de 4x100 wis selslag vaardigt NOC*NSF een ploeg af naar Athene. Annabel Kosten plaatste zich tijdens het NK als vierde zwemster voor de 4x100 vrij, achter Inge de Bruijn, Marleen Veldhuis en Chantal Groot. Op de 4x200 vrij zijn naast Veldhuis en Groot Haike van Stralen en Celina Lemmen zeker van hun plaats. De zwemsters die op de 4x100 wissel uitkomen, zijn Stefanie Luiken, Madeion Baans, Inge de Bruijn en Marleen Veldhuis. BankGiroLoterij in de Amstel Goldrace: 'De pijp is leeg, echt leeg' door Edward Swier valkenburg - De bevoorrading heeft zojuist plaatsgevonden, er zijn nog zo'n 75 kilometer te rij den. De Amstel Goldrace gaat, voor de favorieten en de aan- klampers, feitelijk pas echt be ginnen. Maar de camper van de BankGiroLoterij zit al vol. De rugnummers worden afgespeld, de fietsen gaan op de bagage drager. „En de pijp is leeg, echt leeg." Het was in Limburg niet anders dan de afgelopen weken, het heet ook nauwelijks nog een te leurstelling te zijn. De BankGi- roLoterij-ploeg, ten opzichte van vorig jaar stukken minder gelouterd, is niet eens meer te groot voor het servet, laat staan voor het tafellaken. Eén koers werd tot op heden (door Allan Johansen) gewonnen, de Hel van het Mergelland. In veel middelgrote en grote wedstrij den kwam echter geen enkele BGL-renner in de uitslag voor. Gisteren was het niet anders. Laurens ten Dam en Addy En gels hadden het nog het langst volgehouden, tot even voorbij de 200 kilometer-kaap. Klimta- lent Ten Dam: „Bij de tweede passage van de Cauberg kon ik nog net aanklampen, maar op de Bemelerberg moest ik eraf. De Bemelerberg nota bene, dat is echt een klimmetje van niks. Het was gewoon op, je merkt dat je onvoldoende kilometers in de benen hebt. Dat je de hardheid en de macht mist." De afgelopen winter was hec tisch voor de ploeg van mana ger Arend Scheppink. Het was - ondanks contacten in Italië - niet gelukt een grote, extra geldschieter te vinden, de toe komst leek ongewis. Met ploeg- Renner Remco van der Ven wordt voorafgaand aan de Amstel Goldrace gemasseerd door de verzorger van dé BankGiroLoterij-ploeg. De formatie kon weinig klaarspelen in Neerlands enige wielerklassieker, omdat de pijp al vroeg leeg was. Foto: Wouter Borre leider Johan Capiot vertrokken onder anderen Bart Voskamp, Gerben Löwik, Jans Koerts, Rik Reinerink en Bert Hiemstra naar België, het budget liet niet anders toe dan dit jaar een handvol jongelingen te laten debuteren. Frank van Duimen, Marco Bos, Alain van Katwijk (die gisteren, nog voor de tv-ca-1 mera's snorden, even de aanval koos), Eelke van der Wal, Julien Smink en Ten Dam werden in het diepe gegooid. Om in 2005 toch eventueel in aanmerking te komen voor de lucratieve topwedstrijden van de ProTour vroeg het manage ment bij verrassing promotie aan. „We hebben de Trade- Team 1-status, maar zijn na tuurlijk niet meer dan een Tra- de Team 2", erkent ploegleider Jelle Nijdam. Hij tracht er de moed in te houden door de renners weinig druk op te leg gen. „De jongeren zijn van de lagere school zo in de vijfde klas van het atheneum ge plaatst. Hoeveel groter kan de overgang zijn?", zei hij vorige week al bij Parijs-Roubaix. Remco van der Ven is een van de meest ervaren BGL-renners. Zeker nu Rudie Kemna (wond koorts), Matthé Pronk (indeuk- ingsfractuur van de twaalfde wervel) en Jeroen Blijlevens (vormgebrek) ook nog eens in de lappenmand zitten. Van der Ven moet zijn ploeggenoten sturen, maar erkent dat dat een hele klus is. Koerskapitein op een schip dat de oceanen tracht te bevaren, maar eigenlijk niet zeewaardig is. „Ik heb al moeite genoeg om zelf een fatsoenlijke uitslag te rijden." Toch pro beert hij oog te hebben voor zijn teammaten. „Je geeft wat tips. Nee, geen orders. Daar zijn we met z'n allen nog niet klaar voor." De kleinste lichtpuntjes worden als zonnestralen ge zien. „Vorige week no i ke van der Wal achtsti Denain. Dan ben ik oj 1 voor die jongen." Van fatalistische gevoi hoewel er grote onzek over 2005 en de result: blijven - overigens nof geen sprake. „Je moet relativeren. We hebbe voorbereiding gehad nen als Dekker en Boo hun ploeggenoten, he had. En als neo kan je zomaar meteen met d mee, dat is slechts een gegeven", zegt Marco hem was de Goldrace lometer gedaan. „Het naar meer. Zo snel go( handdoek niet in de ri „Het zou ook niet goei ze zo met de top meel dan hadden we duizei pers. Dat vind ik wel v stelt mede-ploegleider Hoekstra nuchter vast stra's collega Nijdam jaar daarom ook pas boos. Vrijdag namelijk Veenendaal-Veenends hadden het onder cori een groep gaat lopen 1 voorrading. Drie kilon we onachtzaam en me het gebeurd. Ja, daar v een beetje link over. M waren ze gelukkig ook eens." Betere tijden dienen zi aan volgens Nijdam. E koersen zijn gedaan, ir Waalse klimklassieken ploeg absent. Morgen ploeg in de Niedersacl Rundfahrt. Nadien vol meerdaagsen in Belgii rijk en Spanje. Nijdam kunnen we wedstrijdk maken, kracht opdoer heus, dan gaan ook wi

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2