Verwijten Van den Herik maken KNVB woest 35 SPORT 'Hooligans preventief oppakken' Vreugde en verdriet rond zwemestafette Dekker en Boogerd 'klaar' voor Goldrace Feyenoorders doen aangifte van mishandeling Synchroonzusjes missen Athene uitslagen e speelt =in Tilburg ïtesse heeft gister- e uitwedstrijd tegen 4et M gelijk ge- n den Eede scoorde >n na de rust voor de de gelijkmaker kwam en voor tijd op naam i. Bij Vitesse kreeg n Vossen na een treding in de slotfase e art van scheidsrech- e\ 'straft oen zwaar ib e wereldvoetbalbond wi Kameroen zwaar ge- te ns het niet opvolgen «dingvoorschrift. Ka le ijgt in de kwalificatie- e r de strijd om de we- e 2006 zes punten af- >n iaast het Afrikaanse ;ei oete betalen van te ro. Het land is inge- ttt K-groep 3 met Egyp- if st, Libië, Sudan en jen de groepswinnaar h ivoor het WK. Tij- tl nka Cup speelden de le ïals in een eendelig ie soort bodysuit. Dat b en tijdens de voor- Ie de kwartfinale legde ii de kledingregels ge- it zich neer. n fcf voetballer l lestatie b i, jraziliaanse voetbal- h i Vagner van de 1 rofclub Celta de Vigo le >eld tot een celstraf 'g maanden voorwaar- ens het molesteren te ilitieagent. De mid- k ging enige tijd gele tte schreef toen een i aanhield omdat hij vi sfree' belde in zijn J ter beledigde de poli- rv sloeg hem letterlijk ;e huis in. De agent ver- 46 dagen. zi iu ook or Albers a f - Het bedrijf Trust, n lureur Jos Verstappen staat dit seizoen nog t landse coureur finan- j( et Dordste compu- rc iponsort Christijan ie le DTM (Deutsche o gen Masters). De 24- i( der maakte vorig jaar n ik door vier van de iü races te winnen. Het :o 04 begint morgen ei ice op het circuit van u im. Dan al prijkt de •e it op de Mercedes- 0 Ubers. n verlengt iet bij Ajax m - John O'Brien contract met Ajax ver- 26-jarige Amerikaan- Ier tekende bij tot 30 f De verdedigende A Ider kwam zes jaar aar Amsterdam en t nog toe 63 competi- jden. O'Brien is ge- orveel blessureleed, desondanks een nieu- J ding. en naast ian kop Thijssen heeft zich de twaalfde ronde ederlands kampioen- nmen in Huissen bij Rob Clerc gevoegd, iet zwart van Niek iven en bracht zijn to stien punten. Clerc en Marino Barkel, de ;van het toernooi, ir dan remise. Barkel lardoor niet alleen op de titel maar boek- zijn eerste grootmees- at. Die prestatie moet lende drie jaar nog leveren. Alexander lestelde zich naast de tweede plaats door ïb te verslaan. lalcoach it Irak 1 lemd Stange, de Duit- j 'an het nationale f tal van Irak, heeft het rege de verslechterde ssituatie verlaten. i gisteren dat het Duit- :rie van buitenlandse de Duitse ambassade 1 hem hadden aange- 'ertrekken. Het advies 'de moord op Duitse gswerkers in Irak. zaterdag 17 APRIL 2OO4 amsterdam/gpd/anp - Enkele spelers van Feyenoord hebben gisteren aan gifte gedaan van mishandeling door Ajax-supporters na de wedstrijd Ajax 2-Feyenoord 2 donderdagavond. De Rotterdamse clubleiding verwijt zowel Ajax als de KNVB 'grove nalatigheid' bij de organisatie van de wedstrijd. Onder supportersgroepen van de beide clubs lopen de emoties ondertussen hoog op. Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik wil met zijn club nooit meer voetballen op het naast De ArenA ge legen sportpark De Toekomst van Ajax, liet hij gisteren weten. Zijn kri tiek op de KNVB is de Feyenoord- preses op een gegriefde reactie van KNVB-voorzitter Henk Kesler komen te staan: „Van den Herik moet zich schamen voor zijn uitlatingen," aldus Kesler, die zegt dat de KNVB niet bij de veiligheidsmaatregelen rond de wedstrijd betrokken was. Bij de ongeregeldheden donderdag moesten vooral de Feyenoorders Ro bin van Persie en Jorge Acuna, Gé- rard de Nooijer, Danko Lazovic en Gill Swerts het ontgelden toen vele tientallen hooligans het veld op stormden. De Ajax-supportersvereniging heeft spijt betuigd richting Feyenoord-spe- lers en zich van het gedrag van de hooligans gedistantieerd. Voorzitter Willem Veenman van de Feyenoord- supportersvereniging vreest voor wraakacties door de Rotterdamse 'harde kern': „Ik weet zeker dat er iets gaat gebeuren, hoe triest dat ook is. Ik ken die jongens van Feyenoord goed genoeg dat ze dit niet tolere ren." Het Ajax-bestuur heeft de spelers en technische staf van de club de be scherming van bodyguards aangebo den. Het Amsterdamse gemeentebe stuur sprak haar afschuw uit over de gebeurtenissen en besloot gisteren dat een eventueel kampioenschap van Ajax dit weekeinde niet wordt ge vierd in de stad. Ajax heeft begrip ge toond voor die maatregel. „Dat is een logische consequentie", aldus Ronald Koeman. De trainer veroordeelde het gedrag van de supporters gisteren scherp: „Het zal wel met pillen of al cohol te maken hebben, want als je normaal kunt nadenken ga je Van Persie of een andere speler natuurlijk geen klappen geven. Het is diep en dieptriest dat wedstrijden op dit ni veau niet meer op plekken als De Toekomst gespeeld kunnen worden omdat je er niet meer veilig bent." Door de actie van de supporters van Ajax is Koeman bang voor een vergel dingsactie. .Actie is nou eenmaal re actie. Je denkt daar over na en het is iets om bang van te worden. We heb ben het daar met de spelers ook wel over gehad. Er is nu een moment ge komen dat je aan twee ogen niet meer genoeg hebt. Dit soort inciden ten halen het plezier wel weg. Daar denk je over na. Zaterdag moeten we het proberen af te sluiten, want zon dag spelen we alweer. Hoe moeilijk dat ook zal zijn." Het medeleven van Koeman ging uit naar de spelers van Feyenoord: „Ik denk dan aan de angst die ze gehad moeten hebben. Mijn gevoel gaat heel erg uit in die richting." Koeman sluit de mogelijk heid dat spelers aangeschoten wild worden niet uit. „Nu zijn de spelers van Feyenoord aangevallen, maar het kan net zo goed andersom gebeuren. Er zijn in Nederland geen grenzen meer. Normen en waarden bestaan echt niet meer in dit land." Zowel Ajax als de Amsterdamse poli tie leggen Rotterdamse verwijten naast zich neer als zouden de geva ren van onlusten rond de wedstrijd zijn onderschat. Twee jaar geleden werd al eens een keeper van Feyen oord op De Toekomst mishandeld. Feyenoord speelt dergelijke wedstrij den tegen Ajax 2 op het omheinde veld van Excelsior in Rotterdam. Of Robin van Persie, die mentaal is aangeslagen, morgen tegen FC Utrecht kan meespelen is de vraag. Acuna moet zeker een week rust hou den wegens verwondingen aan het hoofd, een hersenschudding en pijn in de buik- en borststreek. De Amsterdamse politie is op zoek naar beelden van de ongeregeldhe den om alsnog aanhoudingen te kun nen verrichten. TV-ploegen van de Amsterdamse zender AT5 en de Rot terdamse zender Rijnmond werd door hooligans het werken onmoge lijk gemaakt. Een bekerfinale die op 17 maart tus sen de jonge teams van Ajax en Fey enoord op het veld van Roda JC in Kerkrade gespeeld zou worden, wordt vermoedelijk zonder publiek gespeeld. Wedstrijden tussen de jeugdelftallen BI en de Dl van de beide clubs voor vandaag, zijn op verzoek van Feyenoord uitgesteld. Nederland negeert lessen Engelse aanpak »<**- "7 V V, athene - De zusjes Bianca en Sonja van der Velden hebben bij het olympische kwalificatietoernooi synchroonzwemmen net naast een ticket voor de Zomerspelen gegrepen. Het duo eindigde in Athene na de technische en vrije kür met een totaal van 89,833 punten als der tiende. De eis was een plaats bij de eerste twaalf. Deze positie was in Griekenland voor het Braziliaanse duet met 90,251 punten. De twee ling krijgt bij de EK in mei in Madrid nog een laatste kans op kwalifi catie. Ze hebben dan een plaats bij de eerst acht nodig. Bij het toer nooi in Athene waren de Van der Veldens de achtste Europese com binatie in de eindstand. De zege ging naar Rusland met 98,667 pun ten voor Japan (97,667) en Spanje (96,251). De gezusters Van der Vel den liepen in 2000 en 1996 ook al kwalificatie mis. In een ultieme poging hun droom voor 2004 wel te verwezenlijken, verhuisde de twee naar de VS en namen Natahlie Bartleson als coach in de arm. Zij won in 1996 goud bij de Spelen met het Amerikaanse team. Foto: EPA/Louisa Gouliamaki door Edwin Schoon Amsterdam - „Mijn God! Zoiets heb ik nog nooit gehoord. Sup porters die spelers aanvallen, dat is - voor zover ik weet - zelfs in Engeland nog nooit gebeurd. Ik ken geen enkel precedent. Zijn er echt spelers gewond ge raakt? Wat een drama!" Het is de eerste, oprechte reac tie van Tony Conniford op de ongeregeldheden na de wed strijd Jong Ajax - Jong Feyen oord van donderdagavond. Conniford is dé bestrijder van hooliganisme in Groot-Brittan- nië. Hij is directeur van de Football Intelligence Section van het overheidsinstituut voor criminaliteitsbestrijding (NCIS). Als het om voetbalvandalisme gaat, loopt Engeland meestal voor op Nederland. Dat is in dit geval dus anders. Toch zijn er lessen te leren van de aanpak in Groot-Brittannië. De juridische mogelijkheden om vandalen aan te pakken zijn er sinds 2000 namelijk veel groter dan in Ne derland. Voetbalfans mogen sinds 2001 ook preventief wor den opgepakt en veroordeeld. De verwachting, bij politie en justitie, dat een persoon tot ge weld zou kunnen overgaan, volstaat. Vele tientallen hooli gans zijn op deze wijze al be recht. „De groep voetbalvandalen in Engeland verandert snel van sa menstelling", zei Conniford vo rig jaar al op een congres over voetbalvandalisme. „Er is een enorme nieuwe aanwas, van jonge fanatieke mensen die een buzz nodig hebben." Deze nieuwkomers zijn lastiger aan te pakken. Hij is ervan over tuigd dat het geweld rond het voetbal voortkomt uit onvrede onder jongeren in de samenle ving. En dan heeft hij het over geweld buiten de stadions. Want in het stadion durft nie mand meer iets te doen, van wege video-camera's. Ook de stadionverboden in Groot-Brittannië zijn al sinds 1998 effectiever dan in Neder land, waar de reglementen nau welijks worden gehandhaafd. Hier wijzen clubs en KNVB vooral naar de overheid en vice versa. Het verschil wordt ver oorzaakt door een belangrijk juridisch verschil. De Neder landse overheid weigert het strafrecht te benutten voor voetbalvandalen, terwijl in En geland in 1999 een voetbalwet is aangenomen, die is veran kerd in het strafrecht. Daardoor kan de meldingsplicht voor supporters met een stadionver bod, die in Nederland maar niet van de grond komt, in En geland effectief worden toege past. Het aantal problemen binnen de landsgrenzen zelf was sindsdien al flink gedaald. De recente wetswijziging - die preventieve berechting moge lijk maakt - was echter mede het gevolg van ernstige rellen in de straten van Birmingham, na een wedstrijd tegen Millwall in oktober 2000, waarbij tachtig agenten en 37 politiepaarden gewond raakten. De politiek zag ineens de noodzaak in van een hardere aanpak. Daarvoor moet eerst een ramp gebeuren. Con niford: .Alleen door de gewon de paarden haalde de rellen de voorpagina's, bizar genoeg. Maar het heeft wel iets veran derd." Het grootste probleem in Enge land waren en zijn de uitwed strijden van het nationale team. Vanaf 1975 zorgden Engelse fans op reis, vaak met veel drank op, voor serieuze proble men. Na het WK in Frankrijk (1998) werden overtreders streng aangepakt, met straf rechtelijke stadionverboden. Voor elke interland moeten ze hun paspoort inleveren. „Dat systeem werkte prima met Euro 2000, maar het werd toch een puinhoop, omdat tachtig pro cent van de problemen door nieuwe fans werd veroorzaakt." Omdat deze 'first offenders' vaak al wel bij de politie bekend waren, is in Engeland in 2001 een wet aangenomen, waar door iemand op basis van het vermoeden van toekomstig ge welddadig gedrag voor de rech ter gebracht kan worden. Vol gens Conniford begint het te werken. „We kregen veel com mentaar vanwege de gespan nen verhouding met mensen rechten, maar in de praktijk klopt ons vermoeden vaak. Uit onderzoek blijkt een groot ver band tussen wetsovertredingen buiten het voetbal en aan voet bal gelieerde agressie. Je moet dan denken aan: handel in ge stolen kleding, kaartjes en drugs. Vooral bij Europese uit wedstrijden. Door deze nieuwe wet voorkomen we een hoop ellende." In het Nederlandse Tweede Ka merdebat van 10 september 2003 kwamen de voorbeelden uit Groot-Brittannië aan de or de. De kamer nam genoegen met het nieuwe 'beleidsplan bestrijding voetbalvandalisme' van de ministers Piet Hein Donner (Justitie) en Johan Remkes (Binnenlandse Zaken), waarbinnen nauwelijks moge lijkheden bestaan voor een har dere aanpak van voetbalvanda len. door Arjen Vos Amsterdam - Vreugde en ver driet wisselden elkaar gisteren snel af in het Nederlandse zwemkamp. Tijdens de tweede dag van het NK werd duidelijk dat Nederland tijdens de Olym pische Spelen op de 4x100 me ter wisselslag estafette wél met een vrouwen-, maar niet met een mannenploeg zal uitko men. Om met het slechte nieuws te beginnen: de mannen gaan dus niet naar Athene. Gisteren pro beerden Mitja Zastrow en San- der Ganzevles te voldoen aan de estafettelimiet op de 100 meter rugslag (56,75 seconden), om zo het estafettekwartet te completeren. De twee rugslag- specialisten faalden echter ge broederlijk in het Amsterdamse Sloterparkbad. Ganzevles (goud) tikte aan in 57,47 secon den, Zastrow (zilver) was zelfs nog 0,06 seconden langzamer. Het kwam Zastrow op een schrobbering van coach Jacco Verhaeren te staan. Een voor name reden om de Duitser tot Nederlander te naturaliseren was dat hij gezien werd als ver sterking voor de estafetteploeg, die kansrijk zou moeten zijn in de strijd om olympische me dailles. Zastrow faalde. Het goede nieuws kwam van de vrouwen. De jonge Stefanie Luiken (goud op de 100 meter rugslag) voldeed met 1 minuut 3,25 seconde aan de olympi sche estafettelimiet (1.03,67) en completeert nu de beloftevolle vrouwen-estafetteploeg voor de 4x100 meter wisselslag. Inge de Bruijn, Marleen Veldhuis en Madeion Baans zijn de andere, gevestigde, namen. Luiken, de PSV-zwemster van trainster Mandy van Rooden, wordt getypeerd als 'een frisse meid' (Jacco Verhaeren), 'onge compliceerd' (bondscoach An- dré Cats) en 'vrolijk, nuchter en in het bezit van een killersmen- taliteit' (Van Rooden). Luiken verbaast ook zichzelf. In een jaar tijd haalde ze 1,3 seconden van haar persoonlijke toptijd af. In de schaduw van Luiken vond het nieuwe demasqué van Hin- kelien Schreuder plaats. De Philips-zwemster, twee jaar ge leden nog hét zwemtalent van Nederland, eindigde maar liefst bijna tweeënhalve seconde achter Luiken op de vijfde plaats. Verhaeren: „Zo'n tijd zwem je als je een jaar niks ge daan hebt. Dit heeft niets met zwemmen te maken. Het zit tussen de oren." door Ad Pertijs meerle/kapellen - Erik Dekker bezocht gistermiddag in Ant werpen met zijn twee zoontjes de film Scooby Doo 2. Hij is er klaar voor. Michael Boogerd is er altijd klaar voor. Voor de Am- stel Gold Race dus. Morgen tus sen Maastricht en Valkenburg moeten zij de Rabo-ploeg na een kleine pauze weer in beeld brengen. „Zo tussen de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race hebben we wel vaker deze traditionele mindere periode", zegt Dekker. Het is tevens de periode die Dekker en Boogerd overgeslagen hebben. Michael Boogerd wil er niet de conclusie aan verbinden dat hij en Dek ker momenteel onmisbaar zijn voor de ploeg. „In Parijs-Rou- baix hadden we gewoon veel pech." De kasseienklassieker zal de twee kopmannen nooit liggen. Dekker stelt een ander feno meen vast. „Ik begin bij mezelf, en ook bij Michael, te merken dat we ons steeds meer gaan concentreren op de heel grote wedstrijden. Van de Ronde van Drenthe (die hij afgelopen za terdag won, red.) heb ik bij voorbeeld geen moment van wakker gelegen. Zo'n wedstrijd als Gent-Wevelgem zou ik dol graag een keer winnen, maai' ik Gisteren reed het peloton Veenendaal-Veenendaal (een wedstrijd die werd gewonnen door Simone Ca- damuro), morgen koersen de wielernomaden de enige Nederlandse klassieker: de Goldrace. Foto: ANP kan er gewoonweg de motivatie niet meer voor vinden. Michael en ik waren na de Ronde van Vlaanderen zo naar de kloten, dat je de dagen erop mindere benen hebt. Vroeger ging je daarmee toch van start en werd het niks. Nu denk je: dan kan ik net zo goed niet vertrekken." Veel meer toppers sloegen dit jaar de midweekse wedstrijden over. Dekker: „Het gaat inder daad steeds meer deze kant op." Boogerd: „Ik heb me altijd gefocust op de grote koersen. Een weekblad heeft laatst becij ferd dat ik negentien keer in een wereldbekerwedstrijd bij de eerste tien ben geëindigd." Morgen is de Amstel Gold Race in meerdere opzichten een gro te koers voor Dekker en Boo gerd. Beiden wonnen de Neder landse klassieker al eens (Boo gerd in 1999, Dekker in 2001); beiden kunnen derhalve uitste kend uit de voeten in de Lim burgse heuvels en voor de sponsor van hun ploeg is de thuis-Grand-Prix uiteraard van groot belang. Sinds vorig jaar ligt de finish bovenop de Cauberg. Boogerd zat de laatste editie in de tang bij een wraakzuchtige Arm strong, maar kwam op de slot klim toch nog dicht bij de zege. „Ik ga niet van start met revan- chegevoelens ten opzichte van US Postal", verzekert hij. Be-, langrijker voor hem is het goe de gevoel dat hij heeft overge houden aan de nieuwe aan komst. Voor Erik Dekker ligt dat nog anders. „We gaan van start met drie kopmannen (naast Boo gerd en Dekker ook Freire). Dat op zich is geen probleem. Voor mij is het probleem dat je na 250 kilometer daar op die Cau berg nooit met een geweldig goed gevoel in je benen naar de finish rijdt. Datzelfde geldt voor Michael, en ook voor Oscar en ook voor al die anderen. Ik zou nu niet kunnen zeggen wie het daar namens ons moét gaan af maken." Dekker houdt zich daarom liever vast aan het feit dat de vorm er is. Boogerd weet eveneens dat het goed zit. „Ie dereen kan gerust zij^ik ben er weer klaar voor." an den Akker 1 -1Boom - Prosman 0-2 1-1 Ken, Clerc 16, 3 Barkel, Baljakin 15, 14,6. Van den Akker, Gérard Jansen, Scholma, Meijer 11, 11. Heusdens, 13. Kuijvenhoven 7, 14 Boom 4. PRIJSVRAGEN Estoril. 750.000 euro. Mannen, kwartfinales: Labadze (Geo) - Nadal (Spa) walkover, enkelblessure Nadal, Mayer (Dui) - Hanescu (Roe) 6-4 6-3, Chela (Arg/5) - Patience (Fra) 6-3 6-2. VOETBAL ri Day 3380, d.d. 16.04.2004 16.17.31.33.43.48.55.57. 79.80 houd van typefouten) TENNIS Eredivisie Willem II - Vitesse 1-1 (0-0). 50. Van den Eede 1-0, 79. Amoah 1-1. Scheidsrechter: Sterk Toeschouwers: 13 400. Rode kaart; 83. Van Vossen (Vitesse). Gele kaart: Van Nieuwstadt (Willem II), Cornelisse, Frankel (Vitesse). Ajax 29 22 3 4 69 66-28 PSV 29 18 5 6 59 74-26 Feyenoord 29 16 8 5 56 54-34 Heerenveen 29 16 6 7 54 44-31 AZ Willem II Roda JC FC Utrecht FC Twente NAC RBC RKC NEC Groningen ADODenHaag Vitesse FC Zwolle Volendam 29 16 4 30 12 9 29 12 8 29 12 6 29 13 2 29 10 9 29 10 9 29 9 8 29 10 1 29 8 7 29 6 7 30 3 14 29 4 9 29 5 5 9 52 53-34 9 45 42-47 9 44 52-36 11 42 39-44 14 41 48-47 10 39 48-44 10 39 31-34 12 35 39-39 18 31 40-52 14 31 31-45 16 25 28-56 13 23 34-52 16 21 23-53 19 20 24-68 Eerste divisie Fortuna Sittard - Stormvogels Telstar 1-1 (1-0). 10. Van Barneveld 1-0, 68. Lettinga 1-1, Scheidsrechter: Van Dongen Toeschouwers. 2450. Gele kaart: Tho mas Jansen (Fortuna), Lettinga (Telstar). De Graafschap - Eindhoven 3-0 (1-0). 37. Haklander 1-0, 72. Valeev2-0, 90, Mihci 3-0. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschouwers: 9100. Sparta - TOP Oss 0-0. Scheidsrechter: Wiedemei|er. Toeschouwers: 4146. Gele kaart- Bechan (Sparta). Den Bosch - Excelsior 2-2 (2-0). 37. Michels 1-0, 45. Kolk 2-0, 76. Van Dieren 2-1, 89. Buijs 2-2. Scheids rechter: Jol. Toeschouwers: 5973. MW - Cambuur Leeuwarden 1-1(1-1). 1. Miceli 1-0, 44. Muhamadu 1-1. Scheidsrechter: OldeOlthof. Toeschouwers: 3821. Dordrecht - Emmen 1-5 (1-2). 23 Junqueira 0-1, 26 Berger 0-2, 39. Van der Laan 1-2, 50. Mourad 1-3, 74. Berger 1-4 (strafschop), 81. Tieltjes 1-5. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 1000. Haarlem - Heracles Almelo 0-2 (0-2). 21Stegeman 0-1, 3C. Rose 0-2. Scheidsrechter: Van Sichem. Toe schouwers: 2010. Go Ahead Eagles - VW-Venlo 2-4 (0-2). 29 Jacobs 0- 1, 40. Jacobs 0-2, 46. Hofstede 0-3, 75. Yilderim 1- 3, 88. Leferink 2-3, 90. Van Bergen 2-4. Scheids rechter: Zeinstra. Toeschouwers. 3300. Gele kaart: De Weerdt (GA Eagles). Helmond Sport - AGOW 3-0 (2-0). 36. Sergio van Dijk 1-0, 45. Wau 2-0, 80. Schulp 3-0. Scheidsrech ter- Haverkort. Toeschouwers: 2573. Excelsior 32 20 7 5 67 62- 34 Den Bosch 33 19 8 6 65 77- 45 Heracles 32 17 9 6 60 63- 38 Helmond Sp. 32 18 6 8 60 61- 36 Sparta 33 18 6 9 60 69-41 Graafschap 33 17 8 8 59 58-39 Emmen 32 16 9 7 57 60- 45 WV 32 17 4 11 55' 68- 56 GA Eagles 32 12 8 12 44 70- 58 AGOW 32 12 8 12 44 54- 48 Stormv. 32 11 8 13 41 49- 54 TOP 32 10 8 14 38 49- 53 Haarlem 33 9 8 16 35 38- 58 Veendara 32 7 12 13 33 41-65 Dordrecht 32 4 14 14 26 29- 52 Eindhoven 32 5 11 16 26 34- 58 Cambuur L. 32 6 8 18 26 33-61 MW 32 5 8 19 23 29-67 Fortuna S. 32 3 10 19 19 33-69 WATERPOLO ZWEMMEN Amsterdam. NK, finales. Vrouwen. 50 vrij: 1Veldhuis (De Whee) 25,46, 2 Kosten (AZ&PC) 25,68, 3, Groot (De Dolfijn SPAX) 25,79. 100 rug: 1. Luiken (PSV) 1.03,25, 2. Schinkel (De Whee) 1.04,07, 3. Koster (Hoogeveen) 1.04,38. 200 school: 1. Baans (De Kempvis) 2.34,94, 2 Ten Brink 2.36,04, 3. Nijhuis 2.36,43. Mannen. 50 vrij: 1. Kenkhuis (De Dolfijn SPAX) 22,43, 2. Veens 22,74, 3. Oosting 23,17 100 rug: 1. Ganzevles (De Dolfijn SPAX) 57,47, 2. Zastrow (PSV) 57,53, 3. Keetman (DWK-XCESS) 57,79. 200 school: 1 Van Valkengoed (De Dolfi|n SPAX) 2.17,45, 2. De Wildt (PSV) 2.18,42, 3. Van Aggele (MNC Dordrecht) 2.18,61. Athene. Olympisch kwalificatietoernooi synchroon zwemmen. Eindstand duetten: 1 Rusland 98,667, 2 Japan 97,667,3. Spanje 96,251. 13. Nederland (Bianca i en Sonia van der Velden) 89,833. Bijzonderheid. Ne derland niet gekwalificeerd, plaats bij de eerste twaalf was vereist.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 11