1 Driekwart van de huisartsen valt op patiënt r Belangrijk bericht aan onze abonnees CINZAf TfEBMart®] Z 15/17° 13/4 van OERLE mm Krant niet ontvangen? 0800-1711 (gratis) Leidsch Dagblad FNV BOUW? istaan met krant geeft eet gevoel' 'Seks beperkt zich niet tot incidenten' Onderzoeker pleit in Tijdschrift voor Geneeskunde voor meer preventie Recordaantal deelnemers bij Singelloop Leidsch Dagblad Spaar met Leidsch Dagblad voor superkorting op één of beide Johnson Bros. ontbijtserviezen! ROB PEETOOM kliniek Primeur in Nederland! Op voordelige wijze en zónder injecties i van uw oppervlakkige rimpeltjes af? 1 Dat kan met het sensationale nieuwe product Botoskin! Informeer bij onze kliniek. kt van qqyenstraat b heemstede ij 2 3 5 2 9 712 1 www pobpeetdom kl. ni ek. n l JAPANS RESTAURANT NOORDWUK j Tel.: 071 362 30 38 Commotie rond koffer in Katwijk katwijk - De vondst van een Leidsch Kromme raketsla kweken in de ruimte en op aarde De wind waait góéd voor Marnix Van der Gun Naked Boys Singing: nette show van acht naakte heren Hoge accijns maakt sigarettensmokkel bijzonder lucratief ZATERDAG 17 APRIL 2004 Dagblad )s ff|l Minder V warm OPGERICHT 1 MAART 1860 schoonmaakwëuken bv Bedrijfsschoonmaak: kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 i Ouder ve duurder i I met schot Vanaf maandag 19 april kunt u voor nabezorging van uw krant bellen met onze afdeling Lezersservice. (voor mobiele bellers: 072- 5196800) Op werkdagen kunt u ons bellen vanaf 7.30 uur. Als u voor 10.00 uur belt, wordt de krant nabezorgd tussen 11.00 en 13.00 uur. Als u tussen 10.00 en 16.00 uur belt, ontvangt u de krant tussen 16.00 en 18.00 uur. Wie na 16.00 uur belt, ontvangt de krant in de loop van de volgende morgen. Op zaterdag kunt u ons bellen van 8.00 tot 12.00 uur. Uw krant wordt nabezorgd tussen 12.00 en 14.00 uur. Als u na 12.00 uur belt, ontvangt u de krant in de loop van maandagochtend. COMMENTAAR VOETBALFESTIJN w is een zwarte bladzijde ven in de geschiedenis voetbal. In het verleden tiooligans vooral elkaar Waar deze week tuigden s spelers en trainer van yenoord af. De Rotter- moesten rennen voor :n. Tenminste één Feye- zo zwaar dat hij waarschijn- tl tegen FC kan spelen, neente Am- heeft giste- enige adequaat op het rag van de Ajax-aanhang lerd. In het geval dat Ajax landskampioen wordt, geen huldiging. Volgens •burgemeester geeft het ïatpartij geen pas op het lein een voetbalfestijn te Hij heeft groot gelijk, namelijk dezelfde fans de gemeente het huldi- t heeft voorbereid, die lagavond de Feyenoor- ar het leven stonden. Dat den onder de kwaden leiden, is jammer maar ijdelijk. de voetbalofficials. De directie van Ajax doet alsof zij niet ver antwoordelijk is voor het schan delijke optreden van haar sup porters. En dat terwijl de Am sterdammers zich al eerder bij een jeugdklassieker hebben misdragen. Ook toen werd een speler van Feyenoord in elkaar geslagen. Het valt de Ajax-Ieiding te verwij ten dat ze de broeieri ge sfeer onder haar aanhang niet bijtijds heeft onderkend. Teleurstellend is ook de reactie van KNVB-directeur Henk Kesler, die eerst het rap port van de scheidsrechter wil afwachten. Het zou hem sieren als hij Ajax zou behandelen als de eerste de beste amateurclub, waarvan de fans zich misdragen. In de regel betekent dit dat een elftal twee wedstrijden uit de competitie wordt gehaald. Een andere maatregel kan zijn Jong Ajax drie strafpunten te geven. De geldboete die Ajax in ieder geval krijgt, maakt geen enkele indruk. Niet bij de directie en zeker niet bij de hooligans. jpelijk is de reactie van Hugo Schneider Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Dagblad koffer op de parkeerplaats bij de Digros in Katwijk zorgde gis termiddag voor commotie. Een klant ontdekte rond het mid daguur de achtergelaten koffer en waarschuwde het winkelper soneel. Die schakelde de politie in, waarop de parkeerplaats en de ingang van de winkel wer den afgezet. Een bomverkenner van de politie inspecteerde de koffer en concludeerde dat die leeg was. Een uur na de mel ding gaf de politie het parkeer- plein weer vrij. Zoektocht politie naar kinderlokker weert - Patrouilles van de poli tie in Weert zijn op zoek naar een ongeveer 30-jarige kinder lokker die donderdagmiddag in Weert een 10-jarig meisje, dat haar hondje uitliet, dwong in zijn auto te stappen. Mogelijk gaat het om dezelfde man die enkele weken geleden tot twee keer toe in Roermond toesloeg. Na enige tijd wist het meisje sa men met de hond te ontsnap pen. Gegijzelde Amerikaan op tv bagdad - De Arabische tv-zen- der Al-Jazeéra heeft opnamen uitgezonden van een Ameri kaanse soldaat die in Irak is ge gijzeld. ,,We laten hem vrij in ruil voor de vrijlating van men sen die gevangen zijn genomen door de bezettingstroepen", zegt een van de strijders op de video. Pagina Buitenland Coke op boot drugsbestrijders bogota - In de machinekamer van het vlaggenschip van de Colombiaanse marine, de Glo ria, is 17 kilo cocaïne en 10 kilo heroïne gevonden. En dat is heel pijnlijk, want de Peruaanse president Alejandro Toledo zou dit weekeinde op de Gloria overleg zou voeren met de ma- rinetop over nauwere samen werking tussen de Colombiaan se en Peruaanse marine bij de drugsbestrijding. De Gloria ver trekt binnenkort voor een reis van zes maanden naar de Ver enigde Staten en Europa. (advertentie) WAT KOOP IK ER VOOR? Museumweekend gratis toegang PROFESSOR LUGDUNUS en de geesten van het oude ziekenhuis Museum Boerhaave Leiden Lange St Agnietenstraat 10 www.museumboerhaave.ni INVLOED OP JE CAO Elke dag actie! VOLGENDE WEEK IN Henk Bouwman al zo'n jaar of tien ee van twee kranten, et Leidsch Dagblad e ochtend gaat, gooit Telegraaf eruit, me Meskers-Flippo Oegstgeest is met de ale krant opgegroeid, ouders lezen het LD ïei precies vijftig jaar. onnement ging in op Duwdatum, mooi hè? ze de krant in de bus vallen, verdelen ze de en en gaan ze lekker lezen. Mijn vader iltijd vroeg op, want sportvisser, dus voor komt het ook heel lit dat jullie naar de ld gaan. Ze zijn ge- neerd en hebben alle ite lezen." ik zo'n jaar of tien n het huis uit ging en fenderik ging trou- lamen wij natuurlijk en abonnement. Ik et zonder een krant, ;ns Henderik ook )at de regionale krant ïze voorkeur krijgt, alles te maken met ven. Henderik voet lij Lugdunum, onze [oey die nu drie jaar leit op in Oegstgeest komen vaak in Lei- )an wil je daar ook izen. Hoe zit het met in, kinderopvang, of uw van het winkel- im in Oegstgeest? nan begint altijd met >rt in de regio. Ik scan nt eerst en begin dan verhalen die mij in- ant lijken. Ik sla ei- weinig over. Ja, de i's economie interes- mij wat minder." er worden met koffie krant geeft mij een t gevoel. Ik ben sys- eheerder bij Zorg ïeid in Leiden. Je zou enken dat ik alles van iherm wil lezen. Fout. i geen digitale camera wil een krant gewoon ikken. Ik moet elke at papier voelen. Net ik foto's in mijn hand bben." Maak ten tekening, ccn mooie foto of een gedichtje. Stuur 'm naar Postbus 14025, 2490 AA in Den Haag of mail naar M uzc(T/Ttvwest.nl Kijk voor meer informatie op www.rtvwest.nl OW radio tv west amsterdam/anp - Ruim driekwart van de mannelijke en een op de drie vrou welijke huisartsen voelt zich wel eens seksueel aangetrokken tot een patiënt. Dit betekent niet automatisch dat dit tot seks leidt. Ruim 4 procent van de mannen heeft wel eens seks met een patiënt gehad. Het merendeel van deze mannelijke huisartsen vond die seks po sitief voor de patiënt. „Seks tussen huisarts en patiënt be perkt zich niet tot incidenten", schrijft seksuoloog P. Leusink van Universitair Medisch Centrum St. Radboud in Nij megen vandaag in het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde. Volgens de Inspectie voor de Gezondheidszorg en de richtlijnen van artsenorganisatie KNMG valt seks met een patiënt onder geen beding te tolereren. Maar buiten landse onderzoeken toonden al aan dat het desondanks gebeurt. Leusink ondervroeg van februari tot mei 2002 977 huisartsen, van wie een kwart vrouw. Dertig mannen en twee vrouwen zeiden wel eens seks met een patiënt te hebben gehad. In 21 geval len ging het om een huisarts die seks met één patiënt had gehad. Zeven hadden met twee patiënten wel eens seksueel contact gehad. Vier huisart sen hadden het met drie patiënten. Vijftigplussers waren in dit onderzoek ondervertegenwoordigd. Huisartsen die zich aan patiënten vergrijpen, ko men vaker voor in die leeftijdscatego rie. De onderzoeker stelt dan ook dat het percentage huisartsdaders in de praktijk hoger kan uitvallen. Mogelijk lag het percentage daders in de groep van 273 huisartsen die niet hebben ge reageerd ook hoger, schrijft Leusink. Hij pleit voor meer preventie. De Lan delijke Huisartsen Vereniging (LHV) neemt het onderwerp serieus, heeft meegewerkt aan het onderzoek, maar heeft geen preventiebeleid. „Wij ken nen sinds jaar en dag de gedragsregel dat een persoonlijke relatie tussen pa tiënt en arts uit den boze is", stelt een woordvoerder van de LHV in een reac tie. Leusink noemt voorbeelden van preventiemethoden. Zo zou er een on afhankelijke instantie kunnen komen waar collega's verdenkingen kwijt kun nen. Maar de meningen hierover zijn verdeeld. Een andere optie is scholing, zowel voor studenten als voor al wer kende huisartsen. De LHV wil eerst de uitkomsten van de studie bestuderen en overleggen met de KNMG en de kennis- en opleidingsinstituten alvo rens te bepalen of dat in Nederland nodig is. Maak uw eigen ode aan de bollenstreek en win kaarten voor een unieke voorstelling in het nieuwe Noordwijkse Theater in de Muze met Hetty Heyting op 29 april. door Lukas van de Wetering (advertentie) (advertenties) (advertenties) (advertentie) leiden - De 28ste editie van de Leidse Singelloop heeft alle re cords gebroken. Mede dankzij het ideale weer lag het aantal deelnemers ruim hoger dan de voorgaande edities. Ruim 3.325 fanatiekelingen gingen gister avond om half acht van start voor de 6,1 kilometer lange prestatieloop. In voorgaande ja ren werd de drieduizend niet gehaald. Stefan Hulisz was de allersnelste. Hij deed er 18 mi nuten en 24 seconden over. Ook het publiek stond in groten getale langs de Leidse singels om de grote groep hardlopers een hart onder de riem te ste ken. Winnaar Hulisz had on derweg genoten. „Leiden is toch mijn stadje", zei hij. „Het is een prachtig parcours. Ik wil de erg graag een keer als eerste aankomen, en dat is nu gelukt." Ook ex-wereldtopper Han Kul- ker, drijvende kracht en naam gever van de beginnerscursus 'Hollen met Han', had het pri ma naar zijn zin. „Dit was een supereditie. De sfeer zat er goed in. Ik zie ook steeds meer Hol len met Han-shirts, dat is toch wel erg leuk om te zien." Leiden Atletiek-trainer Jan Kor- tekaas, als zevende aan de eind streep, had tussen alle loftuitin gen nog wel een kritische noot: „Ik vond de start dit jaar slecht geregeld", mopperde hij. „Er stond een aantal scholieren vooraan en dat kan gevaarlijk zijn, omdat ze niet zo hard star ten als de rest. Maar verder vond ik het prachtig, hoor." Ook onder de minder snelle Ruim 3.325 fanatiekelingen gingen gisteravond om half acht van start voor de 6/1 kilometer lange Singelloop. Foto: Mark Lamers deelnemers heerste tevreden heid over het verloop. Ton Paauw liep voor de zevende keer mee en volgens hem was goed te merken dat het veel drukker was dan voorgaande edities. „De sfeer was geweldig dit jaar. Er waren zoveel men sen dat het een tijdje duurde voordatje echt kon beginnen met lopen." Tiemen Gordijn (13 jaar) was vol lof over de en thousiast aanmoedigingen on derweg. „Op het eind begon nen ze te roepen dat ik het eer ste kind was", aldus de brug klasser. De onverwacht grote opkomst bij het door de Leidse Politie Sport Vereniging, Nuon en het Leidsch Dagblad georga niseerde evenement leidde nog wel tot enkele praktische pro blemen. Zo ontstond er een te kort aan medailles en start nummers. „Voor de medailles wordt nog naar een oplossing gezocht", zei starter Tim Brou wer de Koning. De 42-jarige LD-redacteur en fanatiek hard loper schoot ook zichzelf weg. Hij loodste vervogens de leer lingen van basisschool De Hob- bit veilig naaf de streep. De twee goede doelen die dit jaar van de opbrengsten mogen profiteren, kunnen vanwege het grote succes van deze editie een fors bedrag tegemoet zien. Zo wel Stichting De Haardstee - een stichting die ondersteuning en begeleiding biedt aan men sen met een verstandelijke be perking - als de Voorschotense Scoutingvereniging Kimball o'Hara vangt 5.250 euro. ABONNEE WORDEN? ZIE BON EERSTE REGIOPAGINA

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1