Nissan doet goede zaken met eigenzinnige Micra Skoda Octavia Tsjechisch ruimtewonder Land Rover Discovery krijgt stoere opwaardering Campagne woon-werkscooter ervoort jspanje I. De kleine sportwa- pk Donkervoort komt j de Spaanse markt. Jprst niet te lukken Et merk problemen bodellen goedgekeurd i. In Spanje werden de n de Nederlandse st voor het Wegver- geaccepteerd, waar- _ogenaamde 'homoio- |t rondkwam. Maar dat i is opgelost. uit bouwt |iet Samsung - Renault gaat in ea met Samsung een ierwielaangedreven given, die in Europa jnlijk als Renault op de nt en in de VS als Nis- ault nam twee jaar ge- autotak van Samsung at het in 1999 al een in 37 procent in het Ja- isan nam. Samsung atogebied niet erg veel geen 50.000 auto's maar via Korea en Ja- Renault wel een flin- ssen de deur op de [Aziatische markt. Sa- Nissan en het Roe- Jacia, voor de helft ei- ran Renault, is het anse autoconcern oed voor vijf miljoen LENDER M ite Oldtimerbeurs, Rosmalen. 300. www.autotron.nl Hockenheim, www.dtm.de Modelauto Trei- Zalencentrum 'De )f, Best. 040 2550 041. bycar.nl, www.nmf.nl ioordagen MSV t, Westerkade 21, 018 0418 410 1 Marino, Formule 1, ie Enzo e Dino Ferrari, e Grand Prix. Weg&Wiel vrijdag 16 APRIL 2004 redactie: Peter Lode wij ks (advertentie) AUTO HEEMSKERK Leiden Roelofarendsveen 33 JAAR NISSAN DEALER 0 SHIFT^enpectatans leiden: LAMMENSCHANSWEG 128, 2321 HX. TEL: 071-531 08 11 roelofarendsveen: ALKEMADELAAN 1, 2371 EX. TEL.: 071-331 28 66 www.autoheemskerk.com Elke dag een aanzienlijke tijdwinst bij het reizen van en naar het werk. Met die belofte zijn de Rai Vereniging en de Bovag een cam pagne gestart rond de bromfiets en vooral de scooter. Hoewel tijd winst in het woon-werkverkeer voor iedereen in Nederland aan trekkelijk is, concentreert de campagne zich op de zorgsector. De actie bestaat, naast advertenties in de vakbladen uit de zorgsector, uit een internetsite (www.scooter.nu) en een speciale krant. Om de proef op de som te nemen hebben beide organisaties een aantal woon-werktrajecten laten afleggen met auto, fiets, openbaar ver voer en met de scooter. De trajecten lagen steeds in en rond de grote steden in de Randstad. De scooter leverde in alle gevallen een tijdwinst op, die van enkele minuten tot meer dan een half uur (enkele reis) opliep. (advertentie) De voordelen van De Jong's Autolease... Vaste, deskundige contactpersoon Flexibele leasevormen Wagenparkbeheer DC JOfig'S Vervangend vervoer Autolease J --j Offerte-aanvraag via internet Universele leasemaatschappij Merkonafhankelijk www.dejongsautobedrijven.nl De Jong's Autogroep heeft vestigingen in Katwijk, Leiden en Hillegom De Tsjechische fabriek van Emil Skoda (1839-1900) begon na de Eerste Wereldoorlog met de pro ductie van wapens. Enkele jaren later kreeg de fabrikant belang stelling voor auto's en ging in li centie Hispano-Suiza's bouwen. Het duurde niet lang voor Skoda op basis van deze Spaanse auto's zelf modellen ging bedenken. De eerste echte Skoda, genaamd 422, verscheen in 1929. Uit deze auto ontwikkelde de fabriek twee nieuwe modellen, de Popu lar en de Rapid, die in 1934 op de markt kwamen. Later volgden nog een Superb en een Favorit en later een Tudor en Octavia, allemaal namen die de laatste jaren door Skoda, onder de vlag van Volkswagen, weer van stal zijn gehaald. De klassieke Octa via verscheen in 1952. Deze auto (op de foto een uit 1959) werd in de jaren zestig ook in ons land geleverd. In 1964 besloot de fa brikant het technische concept van de modellen grondig te wij zigen. De motor verhuisde van voor naar achter en de Skoda veranderde in de typische 'oost- blokauto' met de twijfelachtige reputatie. Een kwart eeuw bleef dat zo, tot de door Bertone gete kende Skoda Favorit werd gepre senteerd, mét voorwielaandrij ving. Deze auto stond aan de ba sis van wat Skoda nu is, met dank aan VW. Foto: Archief Octavia: een heel keurige auto. Foto: Jeffrey van der Vaart de 1.4, maar er zijn ook een 1.6 en 2.0 met directe benzine-in- jectie. Verder twee eveneens bekende VWTDi-diesels met een inhoud van 1.9 of 2.0 liter. De stuurbekrachtiging verloopt voortaan langs elektromechani- sche weg, en dat gebeurt netjes, met voldoende stuurgevoel. Standaard kent de auto vier air bags, abs, rondom schijfrem men, centrale vergrendeling, in hoogte verstelbare bestuurders stoel en in hoogte en diepte verstelbaar stuur en elektrisch bediende zijruiten voor. Van de nieuwe komt ook weer een sta tionwagon, maar dat duurt tot februari volgend jaar. De Octa via 1.4 kost nu 17,5 mille en de nieuwe zal zo rond 19 mille gaan kosten. Micra: leuk, bol autootje met ronde vormen en aparte koplampen. Rechts de C+C, die volgend jaar komt. Foto's: Nissan door Peter Lodewijks Als opwindend uithangbord voor de Micra-modellijn komt er eind volgend jaar een 'open' versie van deze populaire Nissan. De C +C is de eerste coupé annex ca briolet die de Japanse fabrikant in Europa gaat bouwen. Geheel volgens de laatste mode krijgt de C+C een stalen vouw- dak, dat uit twee scharnierende delen bestaat die als lepels in elkaar passen en in het bagage ruim kunnen worden wegge- klapt. Een dure oplossing, die echter als voordeel heeft dat er eigenlijk twee auto's mee 'ge maakt' kunnen worden. In ge opende toestand is het een ca briolet, als de metalen kap ge sloten is staat er een volwaardi ge coupé, die plaats biedt aan vier mensen. Nissans eigen technisch centrum in Europa heeft de Micra C+C ontworpen in nauwe samenwerking met de Duitse constructeur Karmann, dat bekend staat om zijn exper tise op het gebied van de ont wikkeling van cabriolets. De Coupé+Cabriolet wordt net als de dichte Micra gebouwd in het Engelse Sunderland, op dezelf de fabricagelijn. Deze fijn heeft gewoon een zijtak, waar het daksysteem en de afdekplaat worden gemonteerd. Karmann levert deze componenten aan en Nissan monteert ze. Vanaf eind 2005 zullen er jaarlijks 20.000 C+C's worden gemaakt. Sinds zijn introductie vorig jaar is de Nissan Micra een groot succes in heel Europa. De kracht zit hem in het ijzersterke ontwerp, waarmee de 'Europe se Japanner' zich duidelijk on derscheidt van alle andere au to's. Het is een leuk, bol auto- tje met ronde vormen, aparte koplampen en meer verrassen de lijnen. De Micra heeft een direct herkenbaar, speels uiter lijk en in combinatie met zijn complete uitrusting slaat dat duidelijk aan. Voor de komende zomer doet Nissan er nog een schepje bovenop: gratis aircon ditioning of gratis climate con trol, een actie die duurt tot eind deze maand. De unieke bolle dakvorm ziet er niet alleen leuk uit, maar werkt ook door naar binnen. Het inte rieur is ruim en verrassend vormgegeven met gebruiksge mak voorop. Slim weggewerkte bergvakken, meeneembare be kerhouders en een verschuifba re achterbank. En technisch vernuft in de vorm van 'mee denkende' verlichting die je bij licht tot aan de voordeur, en een 'intelligente' sleutel. Deze maakt het mogelijk de deuren te openen en zelfs de motor te starten zonder een sleutel te hoeven gebruiken. De Nissan Micra is leverbaar met keus uit vijf verschillende motoren. Er zijn twee 1.2 liter benzinemotoren, die respectie velijk 65 en 80 pk leveren en een 1.4 benzinemotor van 88 pk. Twee varianten van de 1.5 diesel leveren 65 en 82 pk. De laatste is een krachtige com- mon-rail turbodieselmotor van Renault die zich manifesteert als een zeer sterke en soepele krachtbron. Alle nadelen die vroeger aan een diesel kleefden, zijn duidelijk niet meer van toe passing. De Micra diesel is een zeer vlot en ongecompliceerd voertuig, dat ook nog eens heel zuinig rijdt. Reizen met deze Micra is zo dubbel prettig. Op één tank kan men een enorm eind rijden, terwijl een volle tank ten opzichte van benzine aangenaam geprijsd is. De vorige Micra zag in 1993 het levenslicht en werd Europese Auto van het Jaar, zeer onge bruikelijk voor een Japanse au to. De nieuwe is nog veel leu ker, is geen Auto van het Jaar geworden maar kan zeker uit groeien tot een groter succes dan zijn voorganger. dromoimola.com lia! TT circuit, Assen. sen.com near Int. Oldtimer- chelen, België ïje, Formule 1, Catalunya, 1,5de Grand Prix. iitcat.com listoric Tulpenrallye, enrallye.nl it door het Gooi. f vliegveld Hilversum. :n per e-mail: iren.cjb.net of h: 06 2152 2167. e Autofestival, Assen. 059 2380 380 sen.com imaxx.nl imationaal Buggy Lelystad yclub.nl modelautobeurs, louten. 016 5537 054. iac.nl dactie Weg Wiel, ,2003 PA Haarlem, I: hdwegenwiel@hdc.nl Ig onder verantwoording ffende organisatie. De uit- verantwoordelijk voor af- of gewijzigde data. ste informatie: bel het ver- lonnummer of ga naar het internetadres. utrecht/gpd - Land Rover komt eind dit jaar met een compleet nieuwe Discovery. De Disco very 3 werd vorige week gepresenteerd op de autoshow van New York. De 5- tot 7-persoons suv (luxe terreinwagen) heeft veel trekjes van zijn grote broer Range Rover en is een stuk strakker geworden. Alleen het dak verspringt en de kaarsrechte achterklep bestaat uit twee delen die omhoog en omlaag openen. De bestuurder kan in de nieuwe Discovery met een draaischakelaar kiezen uit vijf verschillende standen zoals rijhoogte, motorrespons, afda- lingsremregeling, elektronische vierwiel-tractie- regeling en transmissie-instellingen. De nieuwe Discovery 3 beschikt ook over adaptieve bocht verlichting, met koplampen die meedraaien met het stuur. Rondom onafhankelijke wielophan ging is standaard en de meeste uitvoeringen zijn voorzien van in hoogte verstelbare luchtvering. Hij kan worden geleverd met een 2.7 liter V6 common-rail dieselmotor met 190 pk en een imposant koppel van 440 Nm. De turbodiesel maakt gebruik van een turbocompressor met variabele turbinegeometrie. Land Rover gaat er- vanuit dat deze motor de meest verkochte wordt in Europa. Hij wordt gecombineerd met een handgeschakelde 6-versnellingsbak of een 6-traps automatische transmissie. Grootste mo tor wordt een 4.4 liter V8 met 300 pk, ook af komstig van Jaguar, dat net als Land Rover on derdeel is van Ford. De vernieuwing leidt tot een fors hogere prijs. De Discovery gaat vanaf ongeveer 60.000 euro kosten. De definitieve prijzen zullen later dit jaar worden bekendgemaakt. Inalfa Roof Systems USA heeft een nieuwe assemblagefabriek in gebruik genomen in Grand Blanc, Michigan. Daar worden daksystemen voor de Chrysler 300C en de Dodge Magnum ge maakt. Het is de vierde fabriek van Inalfa in de VS. Inalfa's hoofdkantoor staat in Venray. BLIK zijn ruimte. Hij wordt zonder twijfel wat duurder, maar dan nog heeft hij weinig moeite vol te concurre ren met de VW Golf. Ook de Opel Astra en auto's als de Peu geot 307 en Ford Focus zitten in het vaarwater van deze Octavia, al zit de Skoda qua binnen ruimte in een hoger segment. Het model stamt uit 1996 en erfde een naam die Skoda in 1959 al eens gebruikte. De auto luidde gouden tijden in voor de Tsjechische fabrikant. De nieu we heeft weer keus uit zes mo toren, maar krijgt ook de be schikking over die fantastische 6-traps versnellingsbak met au tomatische bediening. Boven dien zitten er ook direct inge spoten FSi-benzinemotoren in het vat. Aan de voorkant is de ophanging dezelfde gebleven, maar een nieuwe achteras, de zelfde als de VW Golf heeft, zorgt voor een verbeterd rijge drag. Onderstel en banden ge dragen zich wel tamelijk geho rig. Skoda, dat de komende Tour de France in plaats van Fiat nu voor de auto's in de karavaan zorgt, heeft de neus van de Oct avia flink dikker en ronder ge maakt. De buitenspiegels her bergen ook knipperlichten en dat staat hem heel deftig. Het dashboard heeft mooie materi alen en het instrumentarium is fraai en duidelijk. Stoelen en bank zijn nieuw en dat is te merken ook. De stoelen zijn lekker breed, met een lange zit ting die bovendien niet te zacht is. De zitruimte achterin is door de toegenomen lengte (6,5 cen timeter) sterk verbeterd, terwijl het giga-kofferruim nog ge groeid is van 528 naar 560 liter. Als de leuning achter plat gaat, gaapt er 1350 liter bagageruim te. De kleinste motor is wederom Foto: EPA der Steen Iral ruimte waarmee de Inieuwe Skoda Octavia lakt. Koffer- en passa- e zijn top. Veel auto ef weinig geld. hische merk Skoda ktober met een com- iwe Octavia. De auto erom op de bodem- de VW Golf en op het r niet bijster veel ver- 'och is de auto hele- 'w. Een heel keurige vooral imponeert door Gewoon slim Volgens de importeur in Leusden wordt de Octavia aangeschaft door mensen van 54 jaar en ouder. Die zijn gek op het hatchback- uiterlijk, de enorme koffer ruimte en de vriendelijke prijs van deze auto met VW- techniek. 'Simply clever' zeggen ze bij Skoda over dit nieuwe model. Dat klopt ook wel, want wie zo'n Oct avia aanschaft heeft lak aan merknamen of trends. Sko da verkoopt tot nu toe jaar lijks 2000 Octavia's in Ne derland. Dat gaan er 3500 worden, schat de importeur. (0Ïjê0

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1