Oude lichting PSV bereikt eindstation SPORT De machtsoverdracht van Johan Museeuw Ploeg staat na uitschakeling voor nieuw begin Halve finale is Spaans onderonsje Barcelona op derde plaats Joop Alberda vertrekt in belang van vernieuwing gAjax eplein Ajax zal bij het be- landstitel dezelfde gehuldigd op het i Ajax kan zondag lorden, als het zelf jt en concurrent verliest. Twee jaar 1 Ajax op bevrij- jnpioen. Wegens de in de stad werd liging toen uitgewe- troosteloze par- 2 bij de ArenA.. aar donderdag 15 APRIL 2004 ord mei, een af- trijd aan tegen de Stars'. Petrovic :nt van Feyenoord- Gullit. reserve )0 meter 1 It Australisch olym- |(AOC) heeft de temmer Ian Thorpe Itoch op de 400 flag uit te komen tij- Inpische Spelen in {Athene. Het AOC vandaag in Syd- •e aan, indien js afziet van een lympische 400 me- 'eroorzaakte bij de rcatiewed- valse start. Hij werd :eerd en verspeelde olympisch startbe- tor Rink Vossen ïtesse heeft Paulo kVan Vossen be- S optreden tijdens Pïrijd tegen NAC jopen zondag in 1 Beide spelers heb- ete en een laatste ing gekregen. Tij- tming-up in de pau- (jnkzijn beide zoon- iribune en ging hij p balletje trappen, jlliep na de rust ge- varm. Na enige tijd balletje trappen pnjongen en nam op diens stoel. Mark Otten gaat ord. De jeugdinter- vertrekt in de zo- vrij bij NEC. In het izoen wordt de ver- liddenvelder uitge- celsior. NEC heeft ar (21) van RKC igetrokken. De >rwas eerder actief ord en Excelsior. Korbach dscoach fritz Korbach is de Haat voor de functie pach van Libië. De .iner, die al drie jaar 'keft, hoopt volgen- br te horen. Een van j krachten is de sident Gadaffi, die ir contract staat bij ben afhankelijk van ïndere tussenper- wel zeker dat ik de aatben." ks niet actie Patrick Lodewijks soen niet meer voor actie. In overleg iche staf heeft de or gekozen zich iet nieuwe seizoen revalidatie van leesblessure ver ms, maar gezien de sprinttraining kiest Lodewijks genezing. c krijgt afscheid )ragan Stojkovic, Zvonimir Boban :evic. De oud-in- van Joegoslavië pelers die naar de Istrijd van Zeljko (en. „En er komen er grote namen", trovic. RKC Waal- vertrekkende aan- door Peter van Duyl Newcastle - In de zinderende ambiance van St. James' Park in Newcastle begon gisteren voor PSV de toekomst. Door een mis lukte missie tegen Newcastle United (2-1) misten de Eindhove- naren de halve finale van de UEFA Cup en daarmee de kans nog iets van het seizoen te ma ken. „Het is tijd voor een frisse wind, tijd voor anderen", consta teerde Mateja Kezman. Na de titel, die vrijwel zeker naar Ajax gaat, en de beker ver loor PSV gisteren in Engeland dus ook de UEFA-beker uit het zicht. De ploeg van Guus Hid- dink moet zich nog een paar keer inspannen om de tweede plaats in de competitie zeker te stellen, maar daarna krijgt de paleisrevolutie bij PSV definitief haar beslag. Ronald Waterreus speelde in Newcastle zeker zijn laatste Eu ropese wedstrijd voor de club waar hij sinds 1994 onder con tract staat. Kezman (vier jaar PSVer) liet er geen twijfel over bestaan dat ook hij vertrekt en het is evenmin waarschijnlijk dat Mark van Bommel (vijf sei zoenen PSV) ooit nog met PSV op reis gaat. Arjen Robben gaat naar Chelsea, assistent-trainer Erwin Koeman naar RKC en voorzitter Harry van Raaij houdt ermee op. Verder is er buitenlandse belangstelling voor Dennis Rommedahl. „Dit is het eindstation voor deze groep", wist ook doelman Wa terreus. Het is inmiddels duidelijk dat PSV volgend seizoen weer kan Kezman: 'Het is altijd net niet' Zijn ogen spuwden vuur, zijn mond deed daar nauwelijks voor onder. Voor de derde maal in vier jaar tijd werd PSV in de kwartfinale van de UEFA Cup uitgeschakeld en dat was Mateja Kezman één keer te veel. „Het is bij PSV altijd net niet, dat doet pijn", zei de Ser viër. Boos was hij en niet zo'n beet je ook. Boos op medespelers die afspraken aan hun laars lapten, boos op anderen die domme fouten maakten. Mateja Kezman had zijn zin nen gezet op succes in de UEFA Cup en vond dat PSV de kans daarop in Newcastle on nodig verkwanselde. „We pra ten de hele week over dode spelmomenten. Dan is het een grote fout van Lee als je toch zo makkelijk een hoek schop weggeeft. Ook Water reus mag zich dit aantrekken en dat is niet voor de eerste keer. Het is al de derde of vier de grote wedstrijd waarin hij een fout maakt. Jammer." Het was eigenlijk al duidelijk, maar sinds gisteravond is het zeker. Kezman moet weg bij PSV. „Ik ga zeker weg. In Eu ropa is het steeds 'net niet' ge weest. Dat doet pijn. Mis schien is het tijd dat er een bezem door deze groep gaat. Dat anderen het gaan doen." Doelman Ronald Waterreus was zich bewust van de kwa lijke rol die hij in het Europese einde van zijn ploeg speelde. De vertrekkende keeper stak de hand diep in eigen boe zem. „Ik hoop niet dat hier vanavond geïnteresseerde clubs op de tribune zaten. Dan kom ik nergens meer aan de bak." Met de eerste goal kon Water reus nog leven, voor de twee de gold ook in zijn visie geen enkel excuus.„Bij de tweede werd ik geklopt, die bal had ik gewoon moeten hebben." beschikken over de nu verhuur de Smit, Lamey en Takak, maar dat zijn geen spelers met wie de Eindhovense honger naar suc ces kan worden gestild. Binnen een paar dagen hoopt Hiddink te weten of Edwin van der Sar trek heeft in een transfer naar PSV, dat er op rekent dat Robin van Persie zijn sportieve revan che in het Philips-stadion ge stalte wil geven. Met een ge raamte dat verder bestaat uit Wilfred Bouma en John de Jong denkt PSV de interesse van po tentiële toppers te kunnen wek ken. Een succesje in het UEFA-Cup- toemooi, zo gaf Hiddink deze week aan, zou goede reclame zijn in de jacht op aanwinsten. In dat opzicht bewezen de scheidende spelers hun club een wel heel slechte dienst. Na- ief en onprofessioneel liet PSV zich gisteren te kijken zetten door Newcastle United, dat hoofdzakelijk bestaat uit dra vers, hardlopers en zwoegers. Hiddink waarschuwde zijn spe lers voor het openingsoffensief, maar na tien minuten was het al 1-0. En de trainer wees zijn ploeg tot vervelends toe op de kracht van de Engelsen bij dode spelmomenten. De twee tegen treffers van gisteren kwamen beide voort uit een corner. Hid dink: „Ik heb me er gruwelijk aan geërgerd dat we vandaag die hoekschoppen weer ontzet tend knullig weggaven. En de doelpunten werden binnenge- knikt zonder enige weerstand van betekenis." De trainer zei het niet hardop, maar hij moet zich ook hebben gestoord aan zijn doelman Wa terreus, die bij beide Engelse doelpunten niet vrijuit ging. In de negende minuut reageerde hij niet attent genoeg toen Alan Shearer bij de eerste paal zijn hoofd tegen de bal zette. Na de onderbreking, toen PSV door een penalty van Kezman (over treding op Park) op 1-1 was ge komen, zat Waterreus faliekant naast opnieuw een hoekschop, PSV-doelman Ronald Waterreus slaat naast de bal, Gary Speed kopt Newcastle United naar een 2-1 voor sprong. Foto: EPA/John Giles die door Gary Speed in het doel werd gewerkt. De fouten van Waterreus sprongen gisteren het meest in het oog, maar er waren veel meer PSVers die in Newcastle niet thuis gaven. In de dagen voor de return schreeuwden ze in Eindhoven het vertrouwen in een goede afloop en eigen kun nen van de daken. Toen de Spaanse arbiter Mejuto Gonza lez de wedstrijd leven in had geblazen, bleek daar niets van over. Met name voor rust was er nie mand die de indruk wekte graag in balbezit te zijn. Johann Vogel spande de kroon. De Zwitser leverde een absolute wanprestatie en leed voortdu rend balverlies. Ook Van Bom mel mocht zich het dramati sche niveau van PSV aantrek ken. De international schoof de ene na de andere pass in de voeten van een speler in een ander shirt. De eenzame spits Kezman werd voor rust zelden of nooit bereikt, PSV werd niet één keer gevaarlijk. Met Jan Vennegoor of Hesse- link voor de onzichtbare Den nis Rommedahl en wat meer door Ad Pertijs schoten - Zo maar een grapje in een Vlaamse krant in de lange aanloop naar het afscheid van Johan Museeuw. Veronique Museeuw wordt de dag na de Scheldeprijs wakker naast een vreemde man. Het is Tom Boo- nen. Hij zegt: weest gerust, ik ben de nieuwe Johan Mu seeuw". Museeuw en Boonen werden vannacht gewoon in hun eigen bed wakker, maar De Schelde prijs (tussen Antwerpen en Schoten) draaide gisteren wel degelijk uit op de symbolische machtsoverdracht van de Leeuw van Vlaanderen aan zijn snel volwassen wordende Welp van Vlaanderen. Nadat een laatste demarrage van Mu seeuw op twaalf kilometer van de streep niet had geleid tot een winnend afscheid, maakte Boo nen zich zo kwaad dat hij na mens Quick Step in de eind spurt het karwei afmaakte. „Ik ben zwaar ontgoocheld in bepaalde renners", zei Boonen over het moment dat Museeuw aanviel. Hét moment waar heel Vlaanderen naar uit had geke- ken.Vroege vluchter Nico Mat- tan zag Museeuw voorbij ko men en hij gaf hem theatraal de zegen mee. Een prachtig ge baar. „Dan snap ik niet dat jon gens die je de hele dag niet hebt gezien plots in actie schieten als Johan aanvalt", zei Boonen. „Ik was zo kwaad dat ik dacht: en nu kloppen ze me niet meer." De renners waarop hij doelde Een ploeggenoot omhelst Johan Museeuw. Foto: Reuters/Yves Herman waren onder meer Dierckxsens en Van Bon. Zij verstierden vol gens Boonen een mooie dag. De zon scheen en het volk was massaal uitgelopen, van start tot finish. Boonen sprak van een dag die hij in trance beleefd had. „Het had iets onwezen lijks." De Leeuw stapte luchtig over het 'incident' heen. „Sinter klaas is op een andere dag", zei Museeuw. „Dit is een serieuze koers. Ik zou niet weten waar om ze me hier de zege hadden moeten gunnen." De 38-jarige Belg onderging zijn afscheid ogenschijnlijk ont spannen. Op het podium na af loop vochten grote kerels tegen hun tranen. Museeuw niet. Hij lachte en leek blij. „Twee soor ten gevoelens komen vandaag steeds boven. De blijdschap dat het na 18 jaar gedaan is. En de spijt dat ik nu stop op zo'n hoog niveau, dat er na vandaag misschien nog meer in had ge zeten." Tijdens de wedstrijden zei hij zich om beurten blij en be droefd te hebben gevoeld. „Maar nu ben ik blij." Bang voor een zwart gat is Museeuw al helemaal niet. „Mensen zeg gen vaak: heb je als renner niet ontzettend veel gemist. Ik kan u zeggen: ik heb helemaal niks gemist. De sport heeft me juist ontzettend veel gegeven. Als ik iets ga missen, is het nu pas." De man uit Gistel is vast van plan betrokken te blijven bij de sport. Hoe precies weet hij nog niet, maai- het overdragen van zijn ervaring op de jeugd is een van zijn uitdagingen. Zijn eerste 'pupil' leverde hij dit voorjaar af: Tom Boonen. De 23-jarige Balenaar (provincie Antwerpen) is lyrisch over Mu seeuw. „Toen ik bij hem in de ploeg kwam, kon ik goed fiet sen, maar daar hield het dan ook mee op. Johan heeft zich over me ontfermd en hij heeft een profrenner van me ge maakt." Geen wonder dat hij zijn zege uiterlijk koel, maar inwendig verward onderging. „Ik won wel, maar ik voelde te veel emo ties om er na de finish echt ge lukkig bij te zijn." Deze Tom Boonen torst nu de erfenis van Museeuw. Als coureur vertoont Boonen veel overeenkomsten met de gestopte renner. Museeuw was in zijn jonge jaren een spurter, die zich later ontwikkelde tot klassieker-specialist. „Maar om in de komende Tour voor de groene trui te gaan ben ik nog wel een beetje te groen achter mijn oren," zegt Boonen die wel een stuk extroverter is dan de ondoorgrondelijke Mu- opportunisme bracht PSV het er na rust iets beter af. Maar toen Waterreus na de gelijkma kende penalty van Kezman op nieuw blunderde, werd duide lijk dat de zon voor dit PSV nooit meer gaat schijnen. NEWCASTLE UNITED: Given; Hughes, Woodgate, Bramble (78. O'Brien) en Bernard; Jenas, Ambrose (81. Ameobi), Speed en Robert (90. Vï- ana); Bellamy en Shearer. PSV: Waterreus; Bogelund, Colin, Bouma en Lee; Rommedahl (46. Ven negoor of Hesselink), Van Bommel, Vogel (76. Vonlanthen), De Jong en Park; Kezman. villarreal/anp - Het toernooi om de UEFA Cup krijgt in elk geval een finalist uit Spanje. Na Villarreal bereikte gisteren ook Valencia de halve eindstrijd. Op 22 april staan beide Spaanse clubs voor het eerst tegenover elkaar. De andere halve finale gaat tussen Newcastle United en Olympique Marseille, dat In- temazionale opnieuw met 1-0 versloeg. De Spaanse middenmoter Vil larreal was met 2-0 te sterk voor Celtic, vorig jaar nog verliezend finalist. De eerste wedstrijd ein digde in een gelijkspel van 1-1. De UEFA-beker verloor nog een grote club. In de tweestrijd tus sen Internazionale en Marseille kwamen de Fransen als win naars uit de bus. Nadat Mar seille de thuiswedstrijd al met 1-0 had gewonnen, werd het ook in Milaan 1-0 voor de num mer zes in de Franse competi tie. Andy van der Meyde van In- ter werd in de 55ste minuut ge wisseld voor Recoba. Valencia won voor de tweede keer met 2-1 van Girondins Bordeaux. sevilla/anp - FC Barcelona heeft gisteren aan het inhaal- duel tegen Real Betis in Sevilla één punt overgehouden: 1-1. Door het gelijkspel kwam Bar^a in punten gelijk met Deportivo, de nummer drie in de Primera Division. De Catalanen kwamen al na vijf minuten op voorsprong door een treffer van Saviola, die een penalty miste maar in de re bound wel raak schoot. Nog voor rust herstelde Alfonso het evenwicht door een strafschop te benutten. De scheidsrechter legde de bal op de stip na een overtreding van Victor Valdez. De doelman van Barcelona, die Dani een zet gaf, werd voor dat vergrijp bovendien uit het veld gestuurd. Met tien man hield Barcelona overtuigend stand. Vlak voor tijd kreeg ook Gerard nog rood, na zijn tweede gele kaart. den haag/gpd - In aanloop naar de Olympische Spelen in Athene mag niet worden gespe culeerd over de positie van Joop Alberda, en daarom maak te de technisch directeur van de sportkoepel NOC*NSF gisteren bekend dat hij n de Spelen ver trekt. „Dan kunnen we ons vanaf nu weer allemaal op een plaats op het bordes bij de ko ningin richten, want daar gaat het om." Een nieuwe baan heeft hij nog niet („ik denk er zelfs niet over na"), maar de 51-jarige Alberda verlengt zijn contract met NOC *NSF dat op 31 december af loopt, niet. „Topsport betekent innovatie, en die zal altijd door gaan. Maar voor een persoon is innovatie een eindig begrip", aldus Alberda die zijn yertrek daarom 'het beste' noemt voor de sport en voor zichzelf. Het 'Alberda-effect' dreigde wat af te nemen, vindt hij: „Ik heb acht jaar een droombaan ge had, maar de kracht van ver nieuwing neemt af. En ik kan ook buiten NOC*NSF een posi tie krijgen waardoor nieuwe kansen ontstaan, waar ik initia tieven kan ontplooien die goed zijn voor de sport." Alberda noemt het zijn grootste ergernis dat NOC'NSF „door conventies die overigens heel begrijpelijk en legitiem zijn" de topsport niet optimaal kan be- diepen. „Er is geen sprake van de meest snelle en efficiënte aanpak." Als voorbeeld gaf hij schaatser Rintje Ritsma die ooit als topsporter een commerciële ploeg opzette. Hij zei dat Ajax, Feyenoord en PSV niet voor niets topploegen zijn, onverge lijkbaar met andere clubs. „Topsport heeft een eigen orga nisatievorm nodig." Alberda pleitte al eerder voor een topsportlaag naast NOC *NSF, een soort Olympic Team. „Topsport is nu slechts onder deel van NOC*NSF." Volgens Alberda gebruiken moderne topsportploegen de nationale bonden slechts als 'administra tiekantoor'. „Als je de verschil lende lagen, zoals de bonden, weghaalt, neemt de snelheid van beslissingen en dus de prestatie van de sporter toe. Niet alle bonden kunnen zoiets in hun eentje, dus zou het goed zijn als je de krachten bundelt van de kleinere bonden. Kijk, om de hippische wereld, het schaatsen en het voetbal hoe ven we ons niet druk te ma ken." Nederland heeft volgens Alber da wel een topsportklimaat, maar tevens stelt hij dat „Ne derlanders presteren niet zo hoog in het vaandel hebben staan." Tot zijn ergernis komt grondig jeugdbeleid niet van de grond. „We hebben ondanks goede prestaties op de laatste Olympische Spelen de politiek niet kunnen overtuigen dat een goede talentontwikkeling bij de jeugd tien jaar nodig heeft, en geen twee." UITSLAGEN ISKETBAL Jam 77-73. »ie elite A. jJ Jumpers 59-61, Lely - ■f Binnenland - Shooters 84 - fAMMEM nen. Jsdens - Thijssen 0-2, Chub - jvenhoven - Van den Akker 0- 1 Prosman 1-1, Meijer - - Baljakin 0-2, Clerc - Hans Clerc, Thijssen 13 punten, Hans Jansen, Van den Akker nsen, Prosman 10, 9. Heus- 'hub, Meijer 9, 13. Kuijven- «DENSPORT 40 m: 1. Roenek Butcher 4®'°. 2- Roosmarie S, 3. Res- Toto: winnend 8,60; plaats i duo 40,40; trio 201,30. Tweede koers, 1700 m: 1. Triple Acktion (Kamminga, C F.) 1.18,6, 2. Sil de Landerije 3. Parfum de Kades. Toto; winnend 6,80; plaats 2,30 2,10 3,60; duo 5,60; trio 77,90; dubbel winnend 69,30. Derde koers, 1700 m: 1. Speedy Future (Jong, G. de) 1.19,4, 2. Teu- nie Boszorg 3. Roxburgh Viola. Niet gestart: Tipollino Toto: winnend 4,70; plaats 1,40 1,50 1,70; duo 7,80; trio 41,10. Vierde koers, 1700 m: i. Rianne Prinzes (Langeweg, H W. jr.) 1.19,9, 2. Roodnoot Jansara 3. Ryan Zorgwijk.Toto: winnend 2,10; plaats 1,30 2,50 2,00; duo 7,90; trio 19,50. Vijfde koers, 1700 m: 1. Our Secret (Langeweg, H.W jr 1.16,6, 2. Normajeanmeadow, 3. Oletta Ben- nesse. Toto: winnend 2,60; plaats 1,10 1,20 2,10; duo 7,40; trio 24,60. Zesde koers, 1700 m: 1. Sonria B (Schuring, Mw. K.H.W.) 1.20,1, 2. Tammy's Pride 3. Seaflower. Toto: winnend 6,80; plaats 1,80 1,60 2,30, duo 14,50; trio 137,20. Zevende koers, 1700 m: 1. Randey di Angeli (Middelweerd, Mw. M.J.C.) 1.17,9, 2 Impeccable Value 3. Ra- mona Butcher Toto: winnend 3,00; plaats 1,30 2,20 1,30; duo 32,70; trio 242,30. Achtste koers, 1700 m: 1. Magie Rider (Pools, R.L.) 1.16,1, 2. Nero van Exito 3. Miss Har- ley. Toto- winnend 1,90; duo 7,30; trio 12,80. Negende koers, 2240 m: 1. Reboelje (Wage naar, Mw. S.) 1.18,6, 2. Study di Mucho 3. Precious Elly, 4 Paul Noordlandia. Niet ge start: Stef Beuckenswyk. Toto: winnend 3,60; plaats 1,60 2,00 1,50; duo 11,80; kwartet 82,80. Totalisatoromzet: 30.724,00 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3378,14 april. 4, 9, 14, 16, 20, 26, 27, 29, 34, 38, 45, 50, 53,55, 56,65, 68, 74, 78,79. Totol3, week 16A. 3, 1,3,3, 1, 1, 1,2,3,3,2,3, 1. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Estoril. 750.000 euro. Mannen, eerste ronde: Mirnyi (WRu/6) - Ulihrach (Tsj) 7-6 6-3, Nadal (Spa) - Ivanise vic (Kro) 6-4 6-1, Gasquet (Fra) - Massu (Chl/2) 0-6 7-6 7-6 Tweede ronde: Mayer (Dui) - Stepanek (Tsj) 6-4 6-2, Patience (Fra) - Vanek (Tsj) 6-3 6-2, Chela (Arg/5) - Diogo Ro- cha (Por) 6-0 2-0 opgave, Hanescu (Roe) - Oli vier Rochus (Bel) 6-4 6-0 Dubbel, eerste ronde: Cibulec/Skoch (Tsj) - Wassen/Luxa (Ned/Tsj) 6-4 6-1. VrouwenL eerste ronde: Nagyova (Slw) - Molik (Aus/2) 3-6 6-3 7-6. Tweede ronde: Lolt (Fra/3) - Cervanova (Slw) 6- 2 6-0, Schett (Oos/5) - Grönefeld (Dui) 7-5 7- 5, Koukalova (Tsj) - Srebotnik (Slo/7) 6-3 6-4, Marrero (Spa) - Bovina (Rus/1) 6-7 6-4 6-3. Valencia. Mannen, 490.000 euro. Eerste ronde: Ferrer (Spa/7) - Lapentti (Ecu) 6- 4 6-3, Ramirez Hidalgo (Spa) - Calatrava (Spa) 6-7 7-6 6-4 Tweede ronde: Lopez (Spa) - Cor retja (Spa) 6-4 6-4, Christophe Rochus (Bel) - Costa (Spa/4) 6-4 6-3, Ferrero (Spa/1) - Matos (Spa) 6-2 7-5. Tweede ronde: Martin (Spa/6) - Vicente (Spa) 6-3 5-7 6-4, Montanes (Spa) - Feliciano Lopez (Spa/2) 4-6 6-2 6-4 Houston. Mannen, 320.000 euro. Eerste ronde: Acasuso (Arg) - Burgsmüller (Dui) 6-2 6-2, Robert (Fra) - Faurel (Fra) 6-0 6-2, Roddick (VSt/1) - Carlsen (Den) 6-1 7-5, Bogomolov (VSt) - Fish (VSt/2) 6-3 6-1, Pavel (Roe/5) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-3, Haas (Dui) - Ginepri (VSt/6) 7-6 6-4. Tweede ronde: Rod dick (VSt/1) - Kendrick (VSt) 6-2 6-3, Martin (VSt) - Squillari (Arg) 7-6 7-6, Horna (Per/7) - Robert (Fra) 0-6 6-1 6-3. Melzer (Oos/8) - Behrend (Dui) 6-2 6-4. Charleston. Vrouwen, 1,05 miljoen euro. Tweede ronde: Dementjeva (Rus/6) - Medina Garrigues (Spa) 6-2 6-2, Smashnova-Pistolesi (lsr/13) - Brandi (PuR) 0-6 6-1 6-2, Capriati (VSt/7) - Krasnoroetskaja (Rus) 6-3 6-1, Petro- va (Rus/8) - Morigami (Jap) 6-3 4-6 7-6, Jidko- va (Rus) - Suarez (Arg) 6-4 4-6 6-3, Conchita Martinez (Spa/16) - Ashely (VSt) 6-1 6-4, Randriantefy (Mad) - Sprem (Kro) 6-3 5-7 6-4, Kostanic (Kro) - Perry (VSt) 6-1 6-4, Mandula (Hon) - Dokic (SMo/12) 7-6 3-6 6-2, Pratt (Aus) - Castano (Col) 4-6 7-6 7-5, Davenport (VSt/5) - Jankovic (SMo) 7-5 6-3, Schnyder (Zwi/11) - Frazier (VSt) 6-4 4-6 6-3. VOETBAL UEFA Cup, kwartfinales, tweede wedstrijd. Newcastle United - PSV 2-1 (1-0). 9 Shearer 1-0, 52. Kezman 1-1 (strafschop), 66. Speed 2-1 Scheidsrechter: Gonzalez (Spa). Toe schouwers: 50.083. Eerste wedstrijd: 1-1, Newcastle naar halve finale. Villarreal (Spa) - Celtic (Sch) 2-0 (1-0). 6. Sonny Anderson 1-0, 68. Roger 2-0 Scheids rechter: De Santis (Ita). Toeschouwers: 23.000. Gele kaart: Josico, Battaglia, Arrua- barrena, Javi Venta (Villarreal), Valgaeren, Pearson (Celtic). Eerste wedstrijd: 1-1, Villar real naar halve finale. Internazionale (Ita) - Olympique Marseille (Fra) 0-1 (0-0). 74. Meriem 0-1 Scheidsrechter: Milton Nielsen (Den) Toeschouwers: 36.044. Gele kaart: Almeyda, Killy Gonzalez (Inter), Dos Santos, Batlles, Ferriera, Marlet (Marseil le). Eerste wedstrijd: 0-1, Marseille naar halve finale. Valencia (Spa) - Girondins Bordeaux (Fra) 2-1 (0-0). 52. Pellegrino 1-0, 60. Rufete 2-0, 71. Costa 2-1. Scheidsrechter: Fandel (Dui) Toe schouwers: 40.000 Gele kaart: Riera, Costa, Celades (Bordeaux). Eerste wedstrijd- 2-1, Va lencia naar halve finale. Halve finales (22 april en 6 mei): Newcastle - Marseille, Villarreal - Valencia. Spanje, competitie. Real Betis - FC Barcelona 1-1 (1-1). 5. Saviola 0-1, 36. Alfonso 1-1 (strafschop). Rode kaart: 35. Victor Valdes (Barcelona), 90. Gerard (Bar celona) 2xgeel. Stand aan kop: 1Valencia 32-69; 2. Real Ma drid 32-67; 3. Deportivo 32-60; 4. Barcelona 32-60. Schotland, competitie. Livingston - Glasgow Rangers 1-1 (0-1). 25. Mols 0-1, 79. McMenamin 1-1. FIFA-ranglijst 1, Brazilië 840 punten, 2. Frankrijk 821, 3. Spanje 790, 4. Mexico 742 (5), 5. Nederland (4), Argentinië (6) 740, 7. Duitsland 735 (10) 8. Turkije 732 (7), 9. Tsjechië 729 (6), 10. Engeland 724 (6). (tussen haakjes vorige klas sering). VOLLEYBAL WATERPOLO Dunaujvaros. EC landskampioenen, vrouwen, halve-finaleronde, eerste dag. Lumio Het Ravijn (Ned)-- ANC Glyfada (Gri) 7- 8 (2-3 3-3 2-1.0-1). Doelpuntenmaaksters: Kuipers 4, Guichelaar 2, Marieke Heerdink. Dunaujvaros VSE (Hon) - Slavia Plsen (Tsj) 14- 2. WIELRENNEN Van der Ven, 39. De Jongh, 45. Hiemstra, 47 Traksel, 69. Hoffman, 70. Bo»77. Museeuw (Bel), 83. Mutsaars, 84 Vanlbn, 85. Vene- berg, 89. Moerenhout. 96. Dekkers. 98. Vier houten, 102. Knaven 0.22, 114. Smink 0.26. Val de Linares (Spa). Ronde van Aragon. Eerste etappe: 1. Mentsjov (Rus) 162,2 km in 4.19.42, 2. Garzelli (Ita), 3. Piepoli (Ita), 4 Gil (Spa), 5. Jufre (Spa) 0.35, 6. Mancebo (Spa). 7 Perez (Spa) 1 14, 8 Hruska (Tsj). 9. Ferrio(Spa), 10. Gomez (Spa) 1.36 ZEILEN Palma. WK Tornado. Stand na 4 races: 1 McMillan/Bulkeley (GBr) 22 punten, 2. Lange/Espinola (Arg) 24. 3. Lo- vell/Ogletree (VSt) 30, 11. Booth/Dercksen 55, 25. Karsenbarg/Heemskerk 102. Schoten. Scheldeprijs. 1. Boonen (Bel) 200 km in 4 19.00 (46,332 km/u), 2. McEwen (Aus), 3. Cadamuro (Ita), 4. Poitschke (Dui). 5. Eisel (Oos), 6. Oesov (WRu) 10. Sentjsrs, 15. Van Dijk, 27. Koerts, 35. Athene. WK 49er Stand na 3 races: 1Martinez/Fernandez (Spa) 6, 2. Draper/Hiscocks (GBr) 7, 3. Sundby/Bo- vum (Noo) 8, 30. Hellman/Nieuwenhuis 34^

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7