Azier voelt zich weer gewaardeerd SPORT BALLETJE MET Jeugd UVS jaagt club op kosten 'Als je er in de wedstrijd maar staa Noordwijker met KRV op jacht naar titel in tweede klasse Selectie van amateurteam ongewijzigd Klassement: (bij)zaken in de sport UVS mag dan afgelopen weekeinde wat steekjes hebben laten vallen in de jacht op de titel, de club heeft toch al een kampioen in huis. De Leidse A-junioren mochten afgelopen weekeinde de titel vieren in de tweede divisie. Groot feest en hartstikke mooi, zou je zeggen. Maar de gevoelens zijn gemengd, of niet, voor zitter Bart van Leeuwen? „Een beetje, dat moet ik toegeven. Kijk, prestatief zegje altijd: hoe hoger, hoe beter. Maar het klopt natuurlijk dat daar een boel meer kosten aan zijn verbonden. Meer kosten? „Ja, de eerste divisie is een landelijke competitie. Dat betekent dat we de jongens met bussen door heel Nederland moeten gaan vervoeren. Wed strijden bij Heracles, Veendam, Go Ahead, dat soort plaatsen. Dat zou misschien een argument zijn om het niet te doen. Je krijgt wel een beetje subsidie voor buskosten, maar bij lange na niet genoeg. En je moet de spelers natuurlijk van een maaltijd voorzien. Een kampioenschap i< maar financieel schiet je er wein ig mee op Sportief is het toch fantastisch? „Ja, uiteraard. We hebben nu toevallig weldige lichting. Daar ben je natuurlijk i ha?ikelijk. Net als je volgend seizoen afha bent van wat er doorstroomt uit de jong tallen. Een paar van de jongens uit de j pen over naar de selectie, dus je moet o maar afwachten of je met de jeugd in di divisie wat te zoeken hebt volgend jaar." Nóg een argument om niet te pro moven dat die jongens maar eens uit. „Neenee, dat is ook helemaal niet de bei Als ze winnen, winnen ze en dan doen we voetbalvereniging goed. Wat zeg ik, enon tastisch. Nu ze zijn gepromoveerd, ma toch naar de wedstrijden toe. En dan i wel waar we het geld vandaan halen. Mi kunnen we een paar sponsors vinden. E sowieso een oplossing. door Peter van der Hulst katwijk - Ceerlig Azier geniet weer van het voetbal. Anderhalf jaar was het spelletje een hel voor de 27-jarige Noordwijker. Een mysterieuze liesblessure hield hem aan de kant. Eenmaal hersteld was hij niet meer zeker van zijn basisplaats in het eerste team van hoofdklasser Noord- wijk. Bij KRV voelt hij zich weer gewaardeerd. De Katwijkse tweedeklasser kan zaterdag bij een zege op DSVP kampioen worden. Maar dat wordt lastig, want KRV staat met nog één helft te spelen in dit eerder ge staakte duel met 2-0 achter. Over de aard van dé kwetsuur die hem zo lang parten speelde tast Azier nog steeds in het duister. „Het is er ineens inge komen. Mijn rechterlies raakte verkrampt. Gebeurde dat dan werd het in vijf minuten steeds erger. Dan kon ik bijna niet meer lopen. Ik ben geloof ik naar zes specialisten en chiro- practiker geweest. Van de ene kreeg ik dit te horen en van de andere dat. Zo werd onder meer gedacht aan een verkle- ving, maar op een mri-scan was niets te zien. Het is frustrerend als je niet weet'wat het is. Dan had ik voor een langere tijd rust genomen en begon het weer. Eén keer was het zo erg dat ik zelfs niet meer op mijn been kon steunen. Het moet niet gekker worden, dacht ik toen. Ik wilde dat niet nog een keer meemaken." „Uiteindelijk bleek dat mijn bekken scheef stond en daar door alles uit balans was ge raakt. Na het volgen van een fit nessprogramma met stabiliteit- soefeningen voor mijn rug, heup en buik ging het steeds beter. Daaruit put je dan moed. Het rare is dat je dan opeens weer kunt genieten van alle dingen. Ik was niet chagrijnig, maar ik ging me door die bles sure ook niet beter voelen. Het was best moeilijk om daarmee om te gaan." Maar de echte teleurstelling moest voor Azier op dat mo ment nog komen. Trainer Ruud Bröring, onder wie hij kampi oen in de hoofdklasse werd, was inmiddels vertrokken en An dries Wendt en Geert Jan Bakker hadden bij Noordwijk het roer overgenomen van tus senpaus John Eelman. Azier vindt dat hij van het nieuwe duo te weinig steun kreeg. „Ik werd niet gewaardeerd zoals ik Zeist - KNVB-coach Paul Stijnen heeft de selectie van het Neder lands amateurelftal niet gewij zigd. Dat betekent dat Jeffrey Winter (FC Lisse), Florencio Cornelia (Ter Leede), Stefan Schaafsma (ARC) een tripje naar Ierland tegemoet kunnen zien. Vorige week verloor Ne derland een oefenduel tegen de Ieren met 1-0. De amateurs krijgen woensdag 21 april in Dublin gelegenheid tot revan che. Stijnen heeft acht spelers gevraagd zich gereed te houden voor het geval geselecteerden uit de eerste groep niet beschik baar mochten zijn. Bij die acht zit Derek van de Plas van Quick Boys. BILJART De kaderploeg van Sportrust/Van Diemen heeft in de voorlaatste competitieronde te gen Concordia voor een verrassing ge zorgd. De Sassenheimers hielden de lijst aanvoerder op 3-3. De Plas (Langeraar) be zet de derde plaats na een 4-2 zege op De Sport/Music Mining uit Weteringbrug. Ook Verdel Orchideeën (Langeraar) en De En gel/Van der Aart (Lisse) zegevierden over respectievelijk Euro (4-2) en WBD (6-0). De driebanders van Jumbo (Warmond) zijn de laatste weken goed in vorm in de lande lijke eerste divisie. Karei Wagenaar, Rob Lamboo, Henk Kuijt en Peter Vlaar behaal den tegen Bovoteam voor de tweede keer op rij een 8-0 zege. DARTS HJ United maakt nog altijd een kans te de graderen uit de Superleague, de hoogste landelijke dartsafdeling. De Leidse ploeg behaalde in de laatste twee duels tegen Be stdarts (Best) en Bolle Olifant (Nieuw Ven nep) weliswaar steeds een 5-5 gelijkspel, maar dat was te weinig om van de laatste plaats weg te komen. HJ United heeft nog slechts vier wedstrijden om boven de rode streep te komen. In de Overgangsklasse Zuid verloor The Rippers eerst met 6-4 van Darts Players (Vugt), waarna tegen Zero Darts met 5-5 werd gelijkgespeeld. De Lei- denaars staan door deze resultaten op de vijfde plaats zonder uitzicht op promotie. POOLBILJART Niels Feijen heeft het twaalfde Leids Open gewonnen in het poolcentrum 't Dijkje aan de Hoge Rijndijk. De speler van Dijkje Duinzigt uit Den Haag versloeg in de finale zijn teamgenoot Alex Lely met 7-3. Bij de vrouwen behaalde Wendy Jans, een profspeelster uit België, de eerste plaats. Sandra Mulder vestigde de aandacht op zich door derde te worden. Zij had na een onderbreking van acht jaar haar keu weer opgepakt. De eindstrijd van het teamtoer- nooi werd een onderonsje van twee lokale ploegen. Dijkjes Car-tex (bestaande uit Danny van Lindhout, Robert Parlevliet, Frits Gijsman en Gert Jan Verkerk) klopte in de finale favoriet Dijkjes Tornado's met 5-1. SNOOKER Xander van Rossem en Daan Hoekstra heb ben op het NK in Zaandam een knappe prestatie geleverd. Het koppel van Jumbo (Warmond) drong door tot de halve finale, waarin het met 3-0 verloor van het duo Mulder/Annink. In het individuele toernooi waren de regionale spelers minder succes vol. Bjom Matheijssen en Wim Monfils werden bij de laatste 32 spelers uitgescha keld. Rogier van de Kamp haalde de laatste zestien, maar hij was in deze ronde kans loos tegen vijfvoudig kampioen Raymon Fabrie: 4-0. Bij de vrouwen verloor de Noordwijkse Lea Lindhout in de kwartfinales tegen Venetia Jacobs. Nico Seisveld was bij de veteranen de beste regiospeler; hij werd bij de laatste zestien uitgeschakeld. Geerlig Azier: „Of ik ooit terugkeer in de hoofdklasse? Ik denk het niet." Foto: Dick Hogewoning vond dat ik gewaardeerd moest worden. Ik maakte deel uit van de basis en had het kampioens jaar meegemaakt. In hun visie moest ik me weer bewijzen. Daar is wat voor te zeggen, maar ik vond dat ik in het verle den ook wat krediet had opge bouwd." Met pijn in het hart verliet Azier zijn club. „Ik speelde er vanaf mijn zesde. Ik hoefde bij wijze van spreken maar een slootje over te springen en ik was op het sportpark. Ik was er opge groeid en had er mijn sociale contacten. Of ik ooit terugkeer in de hoofdklasse? Ik denk het niet. Plezier hebben en op een redelijk niveau voetballen, of dat nou eerste of tweede klasse is, zijn voor mij belangrijker. Zeker na zo'n lange periode. Ik heb daarom niet meer de ambi tie om terug te gaan naar de hoofdklasse, bij welke club dan ook." Of het zou KRV moeten zijn. „Dat zou fantastisch zijn." De club die aan het einde van 'het seizoen samensmelt met MVKV en FC Rijnvogels vormt, benaderde de Noordwijker al eens eerder. Toen zei hij nog 'nee'. Maar warm getnaakt door de verhalen van oud-ploegge noot Marco van 't Wout maakte Azier twee seizoenen geleden toch de overstap. „Ik had het idee dat ik het moest doen, an ders zou het er niet meer van komen. Op dat moment een goede keuze en achteraf gezien heb ik er ook geen seconde spijt van gehad. KRV is een club met ambitie en dat trok mij wel. Na die blessure was het misschien ook wel goed om een stapje la ger te gaan voetballen." Het werd de tweede klasse, maar als het plan loopt zoals het vooraf is uitgedacht, speelt KRV komend jaar in de eerste klasse. Vorig seizoen ging het in de nacompetitie nog mis. Toen verloor de ploeg op penalty's van Honselersdijk. Na een wei felend begin in de huidige com petitie reeg KRV negen over winningen aaneen. „De ploeg speelt met veel agressie en heeft scorend vermogen. Loopt het eenmaal dan zit ook alles mee." Althans tot de winter stop. De ruime voorsprong van de koploper slonk zienderogen. „In die fase waren we mentaal niet sterk genoeg. Dan moet je er als team keihard voor wer ken." En praten. Meer dan eens werd een gesprekssessie ingelast om het zwalkende KRV weer aan de praat te krijgen. Hoewel Azier aanvoerder is, bleef zijn rol daarin beperkt. „Ik vind van mezelf dat ik wel wat meer op de voorgrond mag rieden, maar ik zal nooit haantje-de-voorste worden. Natuurlijk heb ik hoofdklasse-ervaring, maar bij Noordwijk was ik als rechtshalf eerder een dienende dan een dragende speler. Het gevoel in de ploeg is nu weer goed. Ik denk dat we de slechte periode achter ons hebben gelaten. Ie dereen weet waarom het gaat en wat er gedaan moet worden. Prestaties komen met plezier en inzet en dat besef is op tijd ge komen." Of het voldoende is om zater dag een 2-0 achterstand om te zetten in een zege is de vraag. KRV heeft daarvoor 45 minuten de tijd. Eerder in het seizoen werd het duel in de rust ge staakt omdat de scheidsrechter onwel was geworden. „Het wordt moeilijk, maar we heb ben niets te verliezen. Wint DSVP dan staan we nog drie punten voor. Ik hoop dat we snel een doelpunt kunnen ma ken, wie weet wat er dan nog mogelijk is." En anders moet het maar gebeuren in één van de resterende duels met RCL of Montfoort. „De nacompetitie was onze doelstelling, maar nu we zo dicht bij de titel zijn, wil len we meer." SPORT 8c SPEL BLAUW HART, WIT BLOED Quick Boys prolongeert dit sei zoen, net als in 1992, de titel in de hoogste klasse van het ama teurvoetbal. In een serie van drie afleveringen praten spelers van de elftallen van toen en nu over elkaar, over zichzelf en over de titel. De oudgedienden zijn nu actief bij de club of wor den dat. Vandaag de keeper van toen, Tom van der Niet (links op de foto), en de huidige doelman Peter Kromhout. Tom van der Niet: „Het eerste kampioenschap was voor mij al een enorme belevenis, een jaar later ging er in Rijnsburg nog een schepje bovenop. Maar vorig jaar leeïc het alsof het nog intenser werd gevierd, dat is niet te evenaren." Peter Kromhout: „Vorig jaar was ik wisselkeeper, dan beleef je zo'n kampioenschap heel anders. Quick Boys 2 werd ook kampioen. In dat elftal heb ik meegespeeld, daar voel je dan veel meer binding mee. Van de feesten in de jaren '90 herinner ik mij niet veel, je beleefde dat in een roes. Het was niet zo dat ik idolen had in dat elftal. Ik ben te nuchter om idolen te hebben." Tom van der Niet: „Later, toen Henk Wisman trainer was, werden we concurrenten. Peter Kromhout: „Het is na tuurlijk best gek om iemand te gen wie je vroeger opkeek als concurrent te hebben." Tom van der Niet: Peter keep te destijds een prima voorberei ding en ik raakte geblesseerd. Het was logisch dat hij toen on der de lat kwam. Peter Kromhout: „Ik had in de jeugd van Ajax gespeeld, ik vond dat in het eerste hoorde te staan." Tom van der Niet: „Toen Peter het seizoen daarop geblesseerd raakte, ben ik onder Ruud de Groot mijn plaats kwijtgeraakt, toen ben ik naar RKAWge gaan. Peter Kromhout: „Ik heb bij FC Lisse gekeept. Ik denk dat het goed is geweest voor mijn persoonlijkheid om ook eens ergens anders te kijken. Het maakt je sterker." Tom van der Niet: „Ik heb er nooit spijt van gehad dat ik naar RKAW ben gegaan. Ik ben altijd lid gebleven van Quick Boys. Je weet dat je wat ambi ance betreft altijd inlevert, maar ik heb wel het plezier in voetbal teruggekregen. Peter Kromhout: „Dat was ik vorig jaar kwijt. Ik zat niet in een 'dipje', maar zeg maar ge rust in een 'wak'. Ik ben blij dat ik op mijn besluit om te stop pen ben teruggekomen. Ik ga nu iets meemaken, waarvan ik altijd heb gedroomd." Tom van der Niet: „Een kam pioenschap met Quick Boys is één van de mooiste dingen die je kunt bereiken als sportman. Het is enorm om dat mee te maken." Foto: Cees van Hoogdalem Foto: Hans Heemskerk Gerard van der Meij had thuis nog een oud laken liggen en schilderde 'Norrie moet blijven'. Zaterdag hing dat spandoek bij de wedstrijd Capelle - Rijnsburgse Boys. 'Norrie' speelt namelijk vol gend seizoen bij ARC. „Jam mer", zegt voormalig secreta ris en supporter Van der Meij. „Hij staat er al zeven jaar lang elke zaterdag. En hij was twee keer 'Speler van het jaar'." 'Norrie' is.Norbert van Lo- chem en hij moet weg bij de Rijnsburgse club omdat hij in de ogen van trainer Ted Ver- donkschot niet hard genoeg traint. „Typisch Nederlands", zegt Van der Meij. „In Enge land gaat het erom dat je er op zaterdag staat. Hier vinden we dat-ie ook op de training moet presteren. Terwijl bij hem in de wedstrijden de vonken er van afvliegen. Hij sjouwt, hij werkt. Ik geniet van zo'n spe ler." Dat Van Lochem geen 'trai ningsbeest' is, is bekend in Rijnsburg. Van der Meij: „De vorige trainer, Wim Schaap, zei op een gegeven moment: hij eruit of ik eruit. Maar voor dat daarover een besluit viel, was Schaap al vertrol heb Van Lochem vorig jj nog gevraagd naar zijn ningsinzet. Hij zei: ik b< kan het op de trainingei meer laten zien." Van der Meij weet ook zijn actie niets uithaalt, vind het leuk om te latei dat veel mensen achter bert staan. Ik heb een h< supporters gesproken net zo over denken als il Volgens Van der Meij bi niet bij deze ene actie. Lennert Hegie vertrekt, hem komt er ook een sj doek." RONDJE LANGS DE VELDEN 1. Kickers '69 7,8 w Koudekerk 7,8 3. Lugdunum 7,7 w Woubrugge 7,7 5. Hazerswoudse Boys 7,6 6. Bernardus 7,5 Foreholte 7,5 SJZ 7,5 w Woubrugge 7,5 10. Alkmania 7,4 KRV 7,4 12. Stompwijk '92 7,3 13. DOSR 7,2 Valken '68 7,2 15. Teylingen 7,1 GHC 7,1 Meerburg 7,1 w Oegstgeest 7,1 19. ASC 7,0 RCL 7,0 TAW 7,0 Voorschoten '97 7,0 De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan Alkmania in Oude Wete ring. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 4 Ingang is lastig te vinden voor een onbekende. Behoorlijk groen voor de tijd van het jaar. 5. Strafschopstip en doelen: 8 Forse stip, maar hoogte en af standen kloppen. 6. Vuilnisbakken: 6 Drie gele, beetje karig. 7. Scorebord en klok: 8 Wat een enorm ding. 8. Dug-outs: 7 Sober maar functioneel. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 8 Ruim voldoende. 3. Reclameborden: 8 Keurig rondom en ouderwets handwerk. 9. Clubgebouw binnen: 8 Ziet er gezellig uit. 10. Clubgebouw buiten: 9 Aparte baksteen en fraai ter ras. 4. Velden: 8 Totaal: 7,4 24. Alpliia MMO 26. w Alphen w Leiden FC Rijnland 29. Docos 30. GOL Sport 31. LSW '70 De Topdrie De topdrie van Andréj1 Velzen, trainer van W munda. ei De beste 1- Quick Boys („Vooral# hoofdveld, wat een pra# hge ligging.") n 2. WSB („Ook ontzette! mooi.") vi 3. ASC („Unieke locatie.!1 De slechtste jc 3. MVKV („Erbarmelijk f houdt op te bestaan.") 2. GOL Sport („Ook dri keer niks.") 1- Real Zoetermef Slecht veld, geen watf® of licht in de kleedkameiu schandelijk.") Foto: Hielco Kuipers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 6