'Het is bijna zeker dat we verdergaan' SPORT PSV moet tegen Newcastle niet in fysieke krachtmeting verzeild raken Kezman is vol vertrouwen Jari Litmanen wil liever geen afscheidswedstrijd Jan Keiske Real Madrid op de vlucht voor boze fans Spaanse sportpers: Bar^a praat met Van Nistelrooij egt Mitea >t 2007 Ajax heeft Nicolae [gelegd tot de zomer Pe Amsterdamse e de optie in het con- iie 19-jarige Roemeen, ijn contract twee jrlengd. Mitea kwam ier over van de Roe- ib Dinamo Boeka- nen weg uit igskamp ren spelers van het 'oetbalteam van Af zijn het trainings- alië ontvlucht. De Verona bevestigde in verdwijnen. Geen Iers is in het bezit ispoort. Afghanistan psteren voor het ntigjaar op Europe- Het elftal kwam in 'etwedstrijd in actie ,na (Serie B). De op- het duel is voor een in de Afghaanse woensdag 14 APRIL 20C>4 eukering ervolgd Iet openbaar minis- j stelt geen strafver- egen De Graaf- I balier Jhon van Beu- cgens het OM is de ewijsbaar. De verkla- de verdachten zijn end om tot vervol- kunnen gaan. Van 'was zondagmiddag 'e trijd Vitesse - NAC jij een vechtpartij n Gelredome in Am- aal werden vijf men- j ikt. Ook tegen de an- ordt geen vervolging )aarmee lijkt een )od voor Van Beuke- r baan. terug elftal Keane keert terug [nationale voetbal - ïvoerder van Man- ted verliet twee jaar dend het trainings- Ieren, aan de het WK, en be- meer temg te ke- jarige middenvelder temggekomen. etbalbond bevestigt Eijdens de WK-kwali- I die eind dit jaar be- eel uitmaakt van de koopt rvolging af arnhem - Voetbal- heeft voor een be- m 400.000 euro ing afgekocht. Het rketvan hetOpen- :rie in Rotterdam psteren dat een ïgens valsheid in ge- lelastingfraude bij ifers in de periode nalig voorzitter Ka- is afgedaan met een mhemse club heeft 1 december 2003 tt. Vitesse is ook af D. De fiscale opspo- die ook betrokken strafrechtelijk on- ikkoord gegaan met ng van iets meer dan o. k ligt op roor Spelen nkzeiler Joeri van het wereldkampi- het Turkse Cezme or de Olympische thene. De 20-jarige 'uit Ter Aar staat na de zevende plaats heen klassement. Hij eerste twaalf landen zich te plaatsen ïlen. Van Dijk werd ste en vierde in de Ie race. nieuwe Turkije rsun Yanal is de dscoach van het alelftal. De huidige Genclerbirligi heeft ireenstemming be- Turkse bond en ïee de opvolger van Ook de voetbal- ruguay benoemde nieuwe bonds- er een week nadat a Carrasco werd slorge Fossati (51) )e oud-doelman LDU Quito uit Ecua- elli pols Italiaanse wielren- avoldelli heeft aan undum Köln een ien gebroken heilig- stige verwondingen t overgehouden. Hij weken uitgescha- !jk komt deelname fie van Frankrijk in miner van T-Mobile 'jaar de Tour wegens door Frans van den Nieuwenhof Newcastle - Als er één speler is, aan wie PSV zich vanavond in de uitwedstrijd tegen Newcastle United kan optrekken, is het Ma- teja Kezman. De Servische spits heeft zijn zelfvertrouwen terug gevonden en is gebrand op een topprestatie. De ogen van heel Engeland zijn op hem gericht. Volgend seizoen speelt hij op het Britse eiland, dat staat vast voor hem. Zoals hij ook zeker weet, dat PSV zich plaatst voor de hal ve finale. De paasdagen waren hoogtijda gen voor hem. De drie doel punten op zondag, tegen FC Groningen, maken hem de on bedreigde topscorer van Neder land. Zonder ongelukken wordt hij voor de derde keer in zijn le ven 's lands beste schutter. Op maandag vierde Kezman zijn 25ste verjaardag en was er tijd voor familiegeluk - al net zo be langrijk in het bestaan van de vurige Serviër. Vandaag kan hij een grote stap zetten in de richting van een Engelse topclub. Na Birming ham City en Newcastle United zijn er meer kapers op de kust verschenen. „Mijn toekomst ziet er goed uit", klonk het zelf verzekerd. „Daarover maak ik me geen zorgen. De interesse uit Engeland geeft vertrouwen en rust. Voor mij staat vast dat ik volgend seizoen in Engeland speel, daar is alles op gericht. Juist daarom kan ik me nu hele maal concentreren op PSV." Kezman twijfelt er niet aan, dat PSV zich vanavond plaatst voor de halve finale van het UEFA- Cuptoernooi. „Het was ideaal geweest als we thuis 0-0 had den kunnen spelen. Maar er is zoveel vertrouwen in de groep, dat we daar niet te zeer aan hechten. Ik ben nog nooit zo positief geweest als nu. Voor mij is het bijna zeker dat we doorgaan. Wij zijn veel en veel beter dan Newcastle United. Bovendien zal Newcastle niet rustig op 0-0 gaan spelen. Dat ligt ze niet. Het publiek wil geen afwachtende ploeg zien. We zullen zeker kansen krijgen." De spits weet zich gesterkt door de duels van Newcastle United, die hij op televisie zag. „Ik heb zowel de wedstrijd tegen mijn oude club Partizan Belgrado (voorronde Champions League, red.) als de wedstrijd tegen Real Mallorca (vorige ronde UEFA Cup, red.) gezien. Partizan kreeg vier, vijf open kansen om te scoren. Uiteindelijk wonnen ze maar met 0-1. Mallorca was ook veel beter en kwam met 0-1 voor. Daarna kregen ze vier goals binnen, maar Mallorca miste eerder wel een paar hon derd-procent-kansen. De afwezigheid van Arjen Rob ben weegt voor Kezman niet zo zwaar. „Natuurlijk is het triest voor hem. Toch verwacht ik dat we hem misschien minder mis sen dan iedereen denkt. Rom- PSV trainde gisteren in het stadion van Newcastle United. Op de voorgrond Mateja Kezman. Foto: ANP/Jasper Juinen medahl doet het goed sinds zijn blessure en Park is in een fan tastische vorm." Voor de snelle verbetering van zijn eigen vorm heeft Kezman een logische verklaring. „De vraag was niet of ik weer in vorm zou komen, maar wan neer. Ik heb er lang over gedaan om honderd procent fit te ra ken. Het afgelopen halfjaar was moeilijk voor mij. Eerst was er de dreiging van die ontvoering, toen die schorsing vanwege een rode kaart, ik heb wat blessures gehad en daardoor de voorbe reiding op de tweede seizoen helft in Turkije moeten missen. Het gevolg was dat ik constant achter de feiten aanliep. De ploeg was steeds net een beetje verder dan ik. Die goals in Eu ropa, tegen Auxerre en New castle, kwamen als een bevrij ding. Die hielpen me er door heen." Kezman verloor nooit het ver trouwen in zichzelf. „Ik ben een topspeler, ik kan doelpunten maken. Die overtuiging heb ik altijd gehad. Ik had een flink aantal wedstrijden nodig om me weer sterk te voelen. De trainer heeft me daarbij goed geholpen. Hij heeft altijd de rust bewaard." Guus Hiddink is blij de oude Kezman weer terug te zien. „Hij heeft een moeilijke periode achter de rug, was vaak te 'ea ger' (gretig, red.) om alles goed te doen. Hij struikelde soms over zijn eigen inzet, waardoor hij regelmatig onnodig balver lies leed. Nu houdt hij de bal weer in de ploeg en brengt hij anderen met simpele passjes in stelling. Zo moet Kezman spe len, dan is hij des te scherper voor het doel." Newcastle/gpd - De voorbeelden van hoe het vanavond niet moet, liggen voor het oprapen. Newcastle United kan lange tijd onschuldig ogen om vervolgens in een kort maar hevig of fensief toe te slaan. Zo gebeurde dat in de thuiswedstrijd tegen Real Mal lorca, dat een uur lang domineerde en daarna in luttele minuten werd af geserveerd. En vorige week in het Philips Stadion waren tien minuten kort voor rust voldoende voor een goede uitgangspositie voor de Mag pies. „We moeten oppassen dat we niet onder een stormpje komen te lig gen", verwoordde Guus Hiddink het Engelse gevaar gisteravond. „Met hun lengte en fysieke kracht zijn ze dan gevaarlijk, zeker bij spelhervat tingen. Real Mallorca domineerde hier een groot gedeelte van de wed strijd, maar werd na de gelijkmaker van Newcastle overdonderd. Dat moeten wij voorkomen." PSV, dat vanavond minimaal één keer moet scoren, mag volgens Hiddink niet meegaan in de fysieke strijd, die de equipe van Bobby Robson altijd opzoekt. Newcastle United heeft na de 1-1 in Eindhoven in principe ge noeg aan een 0-0, maar PSV verwacht niet dat de ploeg een afwachtende houding zal aannemen. Hiddink: „Dan zouden ze heel nadrukkelijk gaan rekenen en dat zit niet in deze ploeg, niet in het Engelse voetbal. So wieso zit de aanhang daar niet op te wachten. Ik denk dat ze van acquit zullen gaan." Het fraaie St. James' Park, met een capaciteit van 52.000 het op een na grootste stadion van Engeland, zal waarschijnlijk goed bezet zijn. New castle United staat bekend om zijn luidruchtige publiek, dat massaal achter de ploeg kan gaan staan. Gis teravond waren er zo'n 42.000 kaar ten aan de man gebracht. PSV werkte er een ontspannen laatste training af. Waarschijnlijk zal Dennis Rommedahl vanavond net als zon dagmiddag tegen FC Groningen in de basiself worden opgenomen, alhoe wel Hiddink gisteren ruimte voor dis cussie liet. De Deen is nog altijd niet fit genoeg om een volle wedstrijd te spelen, zeker niet in een zware Euro pese confrontatie. „Er zijn dus twee scenario's. Beginnen we met Rom medahl en bekijken we hoe lang het kaarsje brandt, of brengen we hem later. Het antwoord bewaar ik voor morgen." De meest defensieve middenvelder, waarschijnlijk Johann Vogel, zal zich opnieuw bekommeren om Bellamy. Vorige week werd Remco van der Schaaf daar goeddeels aan opgeof ferd. Hiddink: „Het is belangrijk dat je eerst grip krijgt op de wedstrijd." Fin gaat voor FC Lahti spelen Madrid - Real Madrid heeft, op de vlucht voor boze fans, een trainingskamp belegd in La Man ga, op ongeveer 500 kilometer van de Spaanse hoofdstad. De vedetten van 'De Koninklijke' werden gisteren lastig gevallen door aanhangers die verhaal kwamen halen na de pijnlijke 3- o-nederlaag op eigen veld tegen Osasuna. Na de ochtendtraining werden de spelers beschimpt en werd een enorm spandoek ont huld met daarop de weinig vlei ende tekst: 'Voor jullie zijn er hoeren en geld, ons rest alleen woede en vergelding.' Aan de Spaanse zuidkust gaat de selec- UITSLAGEN tie van Real zich nu in alle rust voorbereiden op de derby tegen stadgenoot Atletico. Real ver speelde zondag de koppositie in de Primera Division terwijl het vorige week ook al door Monaco uit de Champions League werd gestoten. Foto: EPA/Paco Campos BASKETBAL Mannen eredivisie. Solskin/Weert - MPC Capitals 81 -75. New York. NBA. Toronto Raptors - Detroit Pistons 87-78, Dal las Mavericks - Memphis Grizzlies 110-103, Phoenix Suns - Los Angeles Clippers 96-98, Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 109-104. DAMMEN Huissen. NK mannen. Negende ronde: Meijer - Clerc 1 -1Boom - Gé- rard Jansen 1-1, Prosman - Kuijvenhoven 1-1, Van den Akker - Chub 1-1, Scholma - Heus- dens 1-1, Thijssen - Barkel 1-1, Baljakin - Hans Jansen 1-1 Stand: 1. Barkel 13, 2. Clerc 12, 3. Thijssen 11,4. Baljakin, Hans Jansen 10, 6. Heus- dens, Gérard Jansen, Prosman, Van den Akker 9, 10. Meijer, Scholma, Chub 8, 13. Kuijven hoven 7,14. Boom 3. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3377,13 april. 1, 8, 14, 17, 32, 38, 45, 47, 48, 49, 50. 51, 52, 54, 57, 58, 63, 64, 70, 80. (Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Valencia. Mannen, 490.000 euro. Eerste ronde: Sluiter (Ned) - Van Scheppingen (Ned) 6-0 6-4, Montanes (Spa) - Van Lottum (Ned) 6-3 6-1, Martin (Spa/6) - Almagro (Spa) 6-2 6-4, Vicente (Spa) - Hernandez (Spa) 7-6 2-6 7-6, Felicio Lopez (Spa/2) - Andrejev (Rus) 6-4 6-2, Marc Lopez (Spa) - Koubek (Oos) 7-5 6-0, Christophe Rochus (Bel) - Eschauer (Oos) 6-4 6-2, Costa (Spa/4) - Blanco (Spa) 6-3 6-4, Ancic (Kro) - Levy (Isr) 6-1 6-1 Houston. Mannen, 320.000 euro. Eerste ronde: Roddick (VSt/1) - Carlsen (Den) 6-1 7-5, Bogomolov (VSt) - Fish (VSt/2) 6-3 6- 1, Acasuso (Arg) - Burgsmüller (Dui) 6-2 6-2, Robert (Fra) - Faurel (Fra) 6-0 6-2, Sqüillari (Arg) - Dent (VSt/3) 0-6 7-5 7-6, Blake (VSt/4) - Odeshik (VSt) 6-4 6-2, Horna (Per/7) - Vahaly (VSt) 6-3 6-1, Behrend (Dui) - Popp (Dui) 6-1 6-2, Martin (VSt) - Arguello (Ita) 6-1 6-3. Estoril. 750.000 euro. Mannen, eerste ronde: Zabaleta (Arg) - Mazara- kis (Gri) 3-6 6-1 6-2, Loit (Fra/3) - Callens (Bel) 6-2 6-2, Chladkova (Tsj/4) - Beygelzirner (Oek) 6-3 6-2, Benesova (Tsj/6) - Gussoni (Arg) 7-6 6-3, Srebotnik (Slv/7) - Grande (Ita) 6-7 6-3 7-5, Camerin (Ita) - Bartoli (Fra/8) 6-3 6-3, Grönefeld (Dui) - Kurhajcova (Slw) 6-1 6- 2, Schett (Oos/5) - Ani (Est) 6-1 6-7 6-4, Cer- vanova (Slw) - Gagliardi (Zwi) 3-6 6-2 6-4, Mir- nyi (WRu/6) - Ulihrach (Tsj) 7-6 6-3, Labadze (Geo) - Savolt (Hon) 4-6 6-4 7-5, Safin (Rus/8) - Saulnier (Fra) 5-7 6-2 6-2, Mayer (Dui) - Gaudio (Arg/7) 6-3 6-4, Vanek (Tsj) - Calleri (Arg/3) 7-6 3-6 7-6. Vrouwen, eerste ronde: Bovina (Rus/1) - Majoli (Kro) 6-4 6-2, Marrero (Spa) - Nemeth (Hon) 6-1 6-1, Silva (Por) - Schruff (Dui) 3-6 7-6 7- Charleston. Vrouwen, 1,05 miljoen euro. Tweede ronde: Serena Williams (VSt/2) - Mc Cain (VSt) 6-1 6-0, Venus Williams (VSt/4) - Reeves (VSt) 4-6 6-4 6-3, Mikaelian (Zwi) - Ruano Pascual (Spa) 6-3 7-6, Zvonereva (Rus/9) - Beltrame (Fra) 6-4 6-0 Olbia (Ita). Challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: Hemmes (Ned) - Di Mauró (Ita) 6-1 6-3. Leeds United - Everton 1-1 (0-1). 13. Rooney 0-1, 50. Milner 1-1. Manchester United - Lei- cester City 1-0 (0-0). 56. G. Neville 1-0. Stand aan kop: 1. Arsenal 32-78; 2. Chelsea 33-71; 3. Manchester United 32-68. WIELRENNEN Vimoutlers. Parijs-Camembert. 1 Bouyer (Fra) 200 km in 4.29.19 (44,554 km/u), 2. Lovkvist (Zwe) 0.01, 3. Coenen (Bel) 0.20, 4. Casar (Fra), 5.Chavanel (Fra), 6. Kas- jetsjkin (Kaz). amsterdam/gpd - Met Stille trom is Jari Litmanen uit Am sterdam, bij Ajax, verdwenen. Maar Litmanen zou Litmanen niet zijn als hij niet op een ui terst correcte wijze zijn afscheid inkleurde. Gisteren plaatste hij op de website van de club een open brief aan de supporters van Ajax. De Fin verklaart daar in niet alleen zijn snelle aftocht, maar tevens kondigt hij aan toch maar liever geen af scheidswedstrijd te willen. Litmanen zegt daarover: „Den kend aan het afscheid in 1999, samen met Danny Blind, krijg ik nog steeds kippenvel. Dat af scheid staat nog vers in mijn geheugen en daarom wil ik een nieuw afscheid eigenlijk niet. '1999' is namelijk niet te evena ren en dat hoeft ook niet." De reden van zijn snelle ver trek, zo laat Litmanen weten, is strikt pragmatisch geweest. „Om in mijn geboorteland de mogelijkheid te hebben om door te voetballen en de slui tingstermijn voor inschrijving voor de Finse competitie 15 april is, was snelle actie nood zakelijk. Ik heb die keuze ge maakt omdat ik wist dat mijn toekomst als voetballer niet bij Ajax ligt en ik wel vastbesloten ben nog geen punt achter mijn loopbaan te zetten. Mijn doel is om, eerst in Finland en mis schien later ergens anders, door te gaan met voetballen. In Fin land kan ik trainen, hopelijk ook spelen en bovendien, na twaalf jaar afwezigheid, in mijn eigen omgeving ook een beetje tot rust te komen. Ik bedank Ajax dat de club mij die gele genheid heeft gegund." Met een saluut, de stervoetbal ler waardig, groet hij de Ajax- supporters die hem door dik en dun hebben gesteund. „Vergeet niet, eens Ajacied, altijd Aja- cied." Litmanen, die buiten Finland ook bij Barcelona en Liverpool speelde, keert terug bij zijn ou de club FC Lahti. De 33-jarige aanvaller tekende een eenjarige verbintenis. United vraagt 64 miljoen euro IJSHOCKEY Oslo.WK eerste divisie. Groep A: Wit-Rusland - Nederland 7-2 (3-1 1- 1 3-0). Doelpunten Nederland: Oort, Livings- ton. Hongarije - België 6-4 (3-2 1-2 2-0), Noorwegen - Groot-Brittannië 4-4 (1-2 0-1 3- 1). Stand: 1. Hongarije, Wit-Rusland 2-4, 3. Noor wegen 2-3, 4, Groot-Brittannië 2-1, 5. Neder land, België 2-0. ZEILEN Engeland, Premier League. Palma. WK Tornado Stand na 2 races: 1. Lovell/Ogletree (VSt) 6 punten, 2. Lange/Espinola (Arg) 9, 3. Guichar- d/Espagnon (Fra) 15, 24 Booth/Dercksen 52, 25. Karsenbarg/Heemskerk 53. Cezme. WK Mistral Mannen, stand na 6 races: 1. Huguet (Fra) 8, 2. Bontemps (Fra) 14, 3. Miarczynski (Pol) 22, 7. Van Dijk 29, 30. Bouman 69. barcelona/gpd - Volgens de Spaanse sportbladen zijn er ge sprekken gaande tussen voor zitter Joan Laporta van Barcelo na en de zaakwaarnemer van Ruud van Nistelrooij, Rodger Linse, over een mogelijke over stap van de Nederlander naar de Catalaanse club. Op tweede paasdag hebben de twee elkaar ontmoet in Barcelona. Volgens woordvoerders van Ba- ra was het niet meer dan een 'oriënterend gesprek', terwijl Linse voor een Catalaanse ra diozender het idee van Barcelo na 'belachelijk' noemde omdat Van Nistelrooij met Manchester United een contract heeft tot 2008. De Engelse club vraagt 64 miljoen euro voor de 28-jarige speler, een bedrag dat de Cala- tanen op geen stukken na kun nen betalen. Ook het salaris dat de voorma lig PSV-er bij Manchester ver dient (ruim vijf miljoen per jaar) staat volgens de zaakwaar nemer mijlenver af van de be dragen die Barcelona onder het zuinige bewind van Laporta zijn spelers wil betalen. Barce lona heeft ook contacten met de Franse voorhoedespeler Da vid Trezeguet die momenteel bij Juventus speelt. De wielerwereld is gewaar schuwd: de twee Zeeuwen komen terug. Het is nog niet of ficieel, maar ze zijn bezig en ze zullen ontkennen en vaag glim lachen en hun mond nog enige tijd houden, maar er is een nieuwe profploeg in de maak waar de handtekeningen van Jan Raas en Cees Priem onder komen te staan. Jean Nelissen had zes weken geleden een telefoongesprek met Raas. Over niets en van al les en Raas sloot af met de toen cryptische woorden: 'Raaske komt terug.' Nelissen deed er toen niets mee, maar herinnert zich de woorden en zeker ook de intonatie. Raas is een vreemde. Een karakter mens dat je niet boos moet maken. Ooit botste het tussen hem en zijn ploegleider Peter Post. Het leverde de Neder landse sport twee decen nia, leuke, goede, opval lende wieler ploegen op. Totdat Raas de oranjeblauwe garde van Rabobank los moest laten, laat ik zeggen, door om standigheden. Velen vroegen zich af hoe lang Raas zijn mond zou houden. Ik wist het: lang, want als hij zegt dat hij zal zwij gen, dan zwijgt hij ook. Of ik voorzag dat hij, ook al is het als raadgever, terug zal komen in het wereldje? Eerlijk gezegd niet. Maar als je beredeneert dat hij heel veel goeds heeft ge daan (als renner, ploegleider en manager) met 'revanche' als basis, ja, dan wordt het lang zaam duidelijk dat hij, als vijfti ger, nog niet klaar is in het le ven. En Priem, oftewel Keiske, de vroegere knecht van Raas? Hij werd van zijn sterren en strepen ontdaan, gedegradeerd door de Franse justitie, uitge spuwd door een bepaald ge deelte van de sportwereld en heeft dus ook wel iets van 're vanche' in zijn rugzak. Priem heeft een middelgrote sponsor op zak en heeft al bij diverse andere gegadigden aan geklopt. DSB, de schaatsspon sor bijvoorbeeld was er zo een. Daar vond men vier miljoen te veel geld. Priem is al een tijdje bezig met terugkomen. Nog geen halfjaar geleden onderhandelden hij en Rudi Pevenage over een even tuele ploeg met Priem en Jan Ullrich. Dat waren serieuze ge sprekken, die in alle stilte plaatsvonden. Raas Priem kunnen voor een mooie stunt T 1 8aan zorgen door groots te rug te komen. Ooit fietsten ze samen en later stond Priem j met de auto te wachten als Raas in de Tour de France af stapte. Priem reed wel eens een half pelo ton de hekken in om Raas te laten winnen. Ooit waren ze succesvol ploegleider van een groep vaak vrijbuitende renners. Dus waarom zouden ze dan nu niet.. De twee Zeeuwen hebben al heel wat meegemaakt in hun wielerleven. Het waren niet de braafste mannen; hi^Zeeuwse achtergrond bracht nen kop pigheid, wilskracht en doorzet tingsvermogen. Nu ze rijp zijn voor een mooi laatste kunstje in hun geliefde sport, is het voor de volgers spannend en aardig om te zien wat er verder gaat gebeuren. Met 'revanche' als basis kun nen de twee nog wel weer eens de veren van het grote wieler- bed op gaan schudden. Dat de den ze vroeger al eens, daartoe zijn ze nu weer in staat. En ja, ze zullen ontkennen tot ze er bij neervallen. Ze zijn namelijk niet in hun eerste leugentje gebleven. Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7