SPORT 8 Martin Verkerk: 'Ik ben geen eendagsvlieg' Lara herovert cricketrecord Txt Maniac HDC988 dinsdag 13 april 2q Martin Verkerk. Foto: Reuters door Gertjan van Geen palma de mallorca - Met twee hoopgevende optredens in het Da- vis-Cupduel tegen Spanje bewees Martin Verkerk dat hij zich op gravel met de wereldtop kan meten. De Al- phenaar zei zondag verbaasd te zijn geweest hoe snel hij zich had aange past aan de baansoort. „Ik ben nog nooit zo snel in vorm geweest op gravel", aldus Verkerk na de verlo ren thriller tegen Juan Carlos Ferre- ro. De aanloop naar het voor hem zo belangrijke gravelseizoen gaf nog weinig reden tot vertrouwen. In Scottsdale haalde hij nog de kwartfi nale, maar op de belangrijke toer nooien van Indian Wells en Miami (Key Biscayne) moest hij twee keer passen. Het grootste gedeelte van zijn trip door de Verenigde Staten legde hij af zonder privé-coach Nick Carr. Ook op Mallorca maakte Carr geen deel uit van het begeleidings team. Verkerk: „Nick had wat privé- zaken te regelen in Nederland. Ko mende week gaan we praten over onze verdere samenwerking." Tot aan het Masters Series toernooi van Rome heeft Verkerk niet bijster veel punten voor de wereldranglijst te verdedigen. Een mager resultaat in Parijs zou de nummer zestien van de wereld ver terugwerpen naar een plaats rond de vijftig. Zijn finale op Roland Garros leverde hem vorig jaar 700 punten op. Wellicht dat hij in de komende toernooien een buf- fertje kan opbouwen. „Als ik het ni veau van zondag tegen Ferrero vast kan houden, hoef ik me geen zorgen te maken. Ik speelde soms zelfs be ter dan hij. Ik heb hem alleen niet verslagen. Ik ben niet een wereld topper zoals hij, in de zin dat ik re gelmatig finales van Grand-Slam- toernooien kan halen. Maar ik heb bewezen dat ik geen eendagsvlieg ben, zoals wel eens wordt gesugge reerd." Nick Carr volgde de verrichtingen van zijn pupil thuis voor de buis. „Ik ben niet verrast door zijn niveau te gen Ferrero", aldus Carr. „Hij heeft de kwaliteiten om iedereen op de wereld te verslaan. Het is jammer dat hij op 4-4 in de vierde set net dat kleine beetje extra niet heeft kunnen geven om Ferrero nog een keer te breken. Tot dat moment speelde hij winnend tennis. Er zijn wat techni sche aspecten in de service waarop iets aan te merken is, maar dat is een oud verhaal." Verkerk gaf zondag aan verder te gaan met zijn privé-coach. Carr wacht rustig af wat de komende da gen gaan brengen. „Ik heb hem al een paar weken niet gezien. Ik was klaar om naar Indian Wells af te rei zen, maar hij zei me dat hij het nog wel even alleen af kon en dat ik mijn zaakjes thuis maar helemaal moest regelen. Dan had hij tijd om na te denken. Een dezer dagen hebben we een gesprek, waarin we het pro gramma gaan bespreken." Martin Verkerk weet zijn program ma voor de komende maanden al: Monte Carlo, München, Rome, Hamburg, World Team Cup en Ro land Garros. LINKS BUITEN SPORT I N BEELD antigua - Brian Lara, batsman van de West-Indies, heeft zijn record voor de hoogste inning in een testmatch heroverd. Pre cies tien jaar nadat hij 375 runs maakte tegen Engeland scoorde hij tegen dezelfde tegenstander en op hetzelfde veld 400 not out. Daarmee verdrijft hij Mat thew Hayden, de Australiër die zes maanden geleden 380 scoorde, van de eerste plaats. Een absolute mijlpaal in de cricketgeschiedenis, en voor de supporters van het team van de West-Indies eindelijk weer iets om grootscheeps te vieren. De ploeg van het Caribisch gebied is voor het eerst in vier decen nia op eigen grond aan het ver liezen van Engeland. Lara, de 'kleine reus' die jarenlang gold als de beste batsman ooit, ver keerde tot gisteren in een vorm crisis. Daar heeft hij met een stel rake klappen in een bijna dertien uur durende inning op grootse wijze een einde aan ge maakt Brian Lara. Foto: EPA US Masters. Phil Mïckelson op de achttiende hole. Augusta, april 2004. -r llliI "-v Foto: Reuters U IT HET OOG Engeland is weer eens in de war en ditmaal hebben de Engelsen er ook een reden voor. David Beckham is vreemdgegaan. News of the World onthulde de affaire. Een fat soenlijk man wordt liever in gezelschap van een rondborstige vreemde vrouw aangetroffen dan in dat van deze krant, toch bereikt dit pulpblad een kolossaal lezerspubliek. In Engeland bestaan grosso modo twee soorten kranten. Kranten die opinies maken en kranten die stemming maken. In die laatste categorie be hoort News of the World tot de uitblinkers. Je weet dus als deze krant be weert dat Beckham is vreemdge gaan dat dit nog niet wil zeggen dat Beckham vreemd is gegaan, maar al vrij snel doet het er ook niets meer toe óf Beckham vreemd is gegaan. Waar rook is, is vuur en laat de Engelse sensatiepers ddar nou net expert in zijn, in het oplaten van rook. Wat wij uit gêne voor ons eigen leesgedrag altijd de kappers blaadjes noemen, hebben het wel eens flink gemunt gehad op Ruud Gullit, Patrick Kluivert en Ronald Koeman. Leuk is anders, voor betrokkenen. Maar vergele ken bij bladen als NOTW, The Minoren The Sun is 'onze' Privé de Strijdkreet der boulevardbladen. Ze heet Rebecca Loos, is 26 jaar, Nederlandse di- plomatendochter en haar charmes zijn in de En gelse pers al even breed uitgemeten als haar kwalijke reputatie en haar onverzadigbare lust naar seks. Het sportmanagementbureau SFX (wat die F daar doet, is eigenlijk nog het grootste raadsel) dat de verhuizing van Beckham naar Madrid begeleidde, belastte Rebecca met de inburgering van de stervoetballer in zijn nieuwe omgeving. Zij werd aangesteld om al David's wensen te ver vullen. Dat heeft ze gedaan, naar ze nu beweert. Geen dag gaat voorbij in Engeland zonder nieu we onthullingen.Ook de serieuze kranten, de deftige Times voorop, besteden pagina's aan de crisis waarin het sprookjeshuwelijk van Posh en Becks zich bevindt. Op de Nederlandse radio overtrof corresponden te Tine van Houts zichzelf door uit te weiden over 'de tussenbeense activiteiten' van Beckham en door aan zijn wulpse verleidster seksuele kwaliteiten toe te kennen 'van Olympische allu re'. In Engeland kun je momenteel een 10:1 wedden schap afsluiten dat Vodafone zich weldra als privé-sponsor van Beckham terugtrekt. Want de voetballer voelde zich zo tot zijn persoonlijk as sistente aangetrokken dat dit tot hoogstandjes tussen de lakens leidde, maar ook en vooral tot literaire hoogtepunten. The Sun publiceerde al diverse sms-boodschappen (sex-txts) die door de tortelduifjes per mobiele telefoon heen en weer zouden zijn gezon den en waaraan David Beckham zijn nieuwste bijnaam dankt. 'Txt Maniac' Dat Rebecca net zo graag vrou wen verleidde als mannen is geen nieuws meer in Engeland en dat zich onder haar veroveringen 'grote namen'bevonden evenmin. The Sun toog helemaal naar Au stralië om ex-tennisser Pat Cash te confronteren meteen foto van Rebecca en keerde huiswaarts met een schitterend antivoord: „Ik ben er voor 50 procent zeker van dat ik ook met haar naar bed ben geweest. Maar ik weet het niet. Ik heb er zoveel gehad. Na een poosje gaan ze allemaal op elkaar lijken. Beckham zelf trok zich, terwijl zijn club zich zonder hem blameerde in Monaco, overhaast met vrouw en kinderen voor een liefdesskiva kantie van 48 uur terug in Courchevel, waar het paar voor20.000 pond een chalet huurde, wat onbedoeld voor nog meer rook zorgde, dat je doet vermoeden dat er ergens een vuur moet zijn. In wat de Engelsen zijn gaan noemen de 'Re- beckham Affair', las ik gisteren misschien nog wel de meest bizarre onthulling al heeft die fei telijk niets met David en Rebecca van doen. David Beckham is de prestigieuze British Book Award toegekend voor zijn autobiografie, waar van er inmiddels 1 miljoen zijn verkocht. Beek- ham als de Shakespeare van zijn tijd te zien worden ajgeschilderd! Je moet inderdaad niet al les geloven wat geschreven wordt. Frank Snoeks Bert van der Helm (55) was in de jaren '70 en '80 een van de beste tafeltennissers van Nederland. Op vijftienjarige leeftijd debu teerde de Zoeterwoudenaar bij Scylla in de eredivisie. In de vol gende twintig jaar behaalde Van der Helm twaalf nationale titels in het enkelspel en dertien in ge mengd- en mannendubbel. fulltime, want in die jaren train den we elke dag drie tot vier uur. Dat leverde me uiteindelijk al die nationale titels op. En met het Nederlands team heb ik vijf WK's en vijf EK's meege maakt. Olympische Spelen za ten er toentertijd niet in, omdat tafeltennis geen honderd pro cent amateursport was. Er werd een klein beetje betaald. Die olympische regels werden toen wat strakker vastgehouden. Ik heb uiteindelijk 189 inter lands gespeeld. Dat is, geloof ik, nog nét het record. Vandaag of morgen zullen Trinko Keen en Danny Heister dat wel passe ren. Als ze dat niet intussen al gedaan hebben, want zo nauw keurig houd ik het niet meer bij. Ik doe ook bijna niks meer in het tafeltennis. Na mijn eigen actieve loopbaan heb ik wel teams gecoacht, ik was een tijd je bondscoach van de jeugd en als trainer van Tempo Team zijn we landskampioen gewor den. Dat was een ploeg met Heister en Bettine Vriesekoop erin. Dit seizoen heb ik een clubje in Amsterdam gecoacht. „Die eerste wedstrijd was uit bij Smash in Amsterdam, dat weet ik nog. Ik begon met tafeltennis in Zoeterwoude, daar kom ik vandaan. Gerard Bakker heeft me indertijd 'gescout' om bij Scylla te komen. Na dat debuut heb ik negentienenhalfjaar on afgebroken in de eredivisie ge speeld, bij diverse clubs. Ik heb geen wedstrijd gemist, ik was nooit geblesseerd. Daarna heb ik nog een seizoen in de Bun- desliga in Duitsland gespeeld, bij Altena. Die club bestaat mis schien nog wel, maar zeker niet meer op dat niveau. Na Scylla ben ik naar Amster dam overgestapt. Eerst naar Tempo Team, vervolgens Delta Lloyd en weer terug naar Tem po Team. In 1971 ben ik daar ook gaan wonen. Ik weet nog wel dat in die tijd het wereld kampioenschap werd gehou den in Nagano. Ik heb er voor gekozen om daar niet heen te gaan, want ik moest eindexa men doen. Dat zou ik zeker niet gehaald hebben met een trip naar Japan er tussendoor. Trouwens, ik ben nog vreselijk gematst door de leraren, anders was ik denk ik ook wel gezakt. Ze waren onder de indruk van mijn beslissing om dat WK op zij te zetten voor mijn oplei- ding. Naast het tafeltennis heb ik al tijd in het onderwijs gewerkt, als leraar lichamelijke opvoe ding. In het begin kon dat niet Het zou wel eens kunnen dat ik er nu helemaal mee ophoud. Vijfenvijftig is wel een mooie leeftijd. Maar zeg nooit nooit, natuurlijk. Ik ben nog hartstikke fit, ik ga regelmatig op de fiets zitten of een stukje hardlopen. Komt er niemand met een leu ke aanbieding om ergens te gaan coachen, dan blijf ik ge woon eens in de zoveel tijd een gezellige avond beleven met het Nederlands Tafeltennisgenoot- schap. Met allemaal oud-spe lers, praten over vroeger. Dat is altijd leuk." Bert van der Helm. Foto: Archief Leidsch Dag blad Uil GESPRC Bokser Poeder week: „Waar boksen ders kui dan boksen? Er zijn blondjes die goed in zijn?" Wielrenner Leon v, Trouw: „Er zijn de laatste ja grote dingen gebeurt september, dat je jet hoe nietig het is wan bezig bent. Iedereen zijn ding. Maar eeni fiets kun je niet mee ren. Rob Jacobs, voorin van onder meer E» Roda JC en Feyenoi Volkskrant: „Ik speelde eens mei in Roemenië. Toen li ene meneer Hagi, spi Haatzji. Dus ik zeg b oord: ik heb me toch zien lopen. Weet je u stuurslid zei: ben jet Rob? Hagi, dat fenoi zo van tafel geveegd Opnieuw Rob Jacob „Ik werd als 14-jarig nomen bij Feyenoon moest ik met allebei nen kunnen trappen spelers die zes ton ve nog niet tot aan die I nen schieten." PSV-voorzitter Han Raaij in ELF: „Inderdaad: ik veria het einde van het sei ben niet de enige, ka gen. Ook mijn colleg van den Herik van l heeft het me pas nog 'Harry, ik ben blij ah zit dit jaar'." Tennisser John van Veronica Magazine: „Ik ben een emotion maar dat spreekt de ook aan. McEnroe ei hebben allebei veel% maar niemand heeft overLendl." Oud-proftennisster Appelmans in Hum „Ik vermoed al een li kleedkamer de enige waar mannen honkt eerlijk zijn. Wielrenner Max vai in De Volkskrant: „Er zijn veel jongens loton met problemei tot echtscheidingen1 zelfs tot zelfmoord, I harde wereld. RKC'er Zeljko Petro reidt zich voor op zi als assistent-trainer enoord. In AD Spor „Van alle wedstrijde enoord uit de laatste heb ik alle denkbare tie verzameld. Doelp hoeveel schoten op d veel corners voor en ben blij dat ik dat he Als we in juli beginn den we niet verrast. PSV en Ajax heb ik d motie trouwens." Gerard van der Lera coach van Saoedi-A ELF: „Ik heb de spelers all naar de tandarts gesi ik in hun mond keek wel een griottenfabh ren jongens met twir jes." Albert van der Weid linksbuiten van Vet Voetbal Internation „Johan Derksen was veld ook een keihard in een wedstrijd tege veen eens Kees Kist n te, ging de m oeder ve hem meteen paraph na." Schaatser Erben We in Sportweek: Mark Tuiterten iki heel graag Grolsch al Leek ons zo mooi. Dl persconferenties, lah even vallen: vakman meesterscltap. Werd pikt ook door de pen wie er ook belde, Gro Vijfvoudig wereldka Thaiboksen Ilonka Viva: „Thaiboksen is fysiek je hebt geen ruimte ii voor woede ofagress NAC-speler Stefano kreeg bij Ajax van R Koeman de kritiek 1 zich niet genoeg liel In Voetbal Internati „Daarover heb ik hel met Clarence, mijn n denk niet dat we inn elkaar lijken. Hij is n persoon die zegt wat ik houd mijn gedach meer voor mezelf. Zijn fanatisme op het veld zit echter wel in me.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8