Heddy Boers zoekt nieuwe uitdagingen SPORT7 Huta Galung voert Hillegom naar winst op Amstelpark Jeroen Straathof is stap dichter bij de Spelen Poloërs LZ1886 herpakken zich net op tijd an veegt de vloer n met Amstelpark TOP slecht van start Unicum boekt matig resultaat tegen TV Heerhugowaard: 2-6 HOC 987 dinsdag 13 april 2004 door Peter Klein tennis - Een competitiedier vindt ze zichzelf. Al acht jaar vormt de reeks van zeven wed strijden voor Heddy Boers het hoogtepunt van het tennissei- zoen. Maar met de jaren sloop ook enige twijfel binnen. Bood de competitie nog wel voldoen de uitdaging aan Miss Unicum? Gisteren was het voor het eerst in elf Leidse jaren nog niet hele maal optimaal bij Boers. Het trekpaard kon haar teamgeno ten niet voldoende stimuleren. Een 6-2 nederlaag tegen TV Heerhugowaard 3 werd het tries te gevolg. „De afgelopen winter ben ik toch wat anders tegen tennis en het competitie spelen gaan aankijken", vertelt Boers voor afgaand aan het thuisduel te gen TV Heerhugowaard 3. „De A-toernooien kan ik vanwege mijn werk niet meer spelen. Die zijn ook alleen maar interessant als je verder wilt en kunt in ten nis. De B-toernooien vormen een leuke bijverdienste, maar een echte uitdaging zijn ze niet. Behalve misschien een duel met Linda Verhoeve. Maar die heeft Forescate en het district verlaten. Het betekent alweer een leuke partij minder. Ik ben nu 25 jaar, maar mijn tegen standers in de toernooien wor den ondertussen wel erg jong. De winter is voor mij over het algemeen saai. Ik ben nu op zoek naar andere manieren om mijn tennis in te vullen. Want ik wil zeker nog een aantal jaren doorgaan." De twijfel bij Boers moet onge twijfeld invloed hebben gehad op de competitievorm van haar team, dat vorig seizoen moest ervaren dat de hoofdklasse iets te hoog gegrepen was. „Spelen tegen mensen als Linda Sentis en Kim Kilsdonk vormde voor door Peter Klein tennis - Vier wedstrijden komt Jesse Huta Galung in actie voor zijn club Hillegom. Met drie zeges tegen Am stelpark bewees de tijdelijke inwoner van Barcelona, dat hij niet voor niets naar zijn geboorteplaats was overge vlogen. Eersteklasser Hillegom won met 5-3. In de enkelspelen kwam alleen Huta Galung tot een zege. Een aanspreken de. Want de 6-4 6-3 tegen de voormali ge koning van de Nederlandse A-toer- nooien en tevens ex- Nederlands kam pioen, Marcel Reuter, moet op de an dere eersteklassers indruk gemaakt hebben. Marlot Meddens en Saman- tha van der Drift kwamen in twee sets tekort, waarbij de laatste het tot een tiebreak tegen de Russische hoofdklas sespeelster Evgenia Ablovatchi schop te. David Rappange kreeg in dit geweld geen kans. De dubbels werden echter alle een prooi voor Hillegom. De Hille- gomse vrouwen namen revanche voor hun singlenederlaag. Huta Galung en Marco van Trigt sloten hun samenspel en mixen eveneens met een zege af. TWEEDS KLASSE Zee Duin startte de nieuwe compe titie met een mooie 5-3 zege op het sterke TV Hoom. De basis werd in de enkelspelen gelegd. Barbara van der Gugten, nieuwkomer Floris Vogel en Niels Ravensbergen bleven overeind. Na de dubbels was de stand weer 3-3, maar via de twee mixen werd de posi tieve eindscore bereikt. Ingrid van der Plas ontbrak bij Zee Duin wegens rugklachten. Met het 4-4 gelijkspel bij ALTA toonde Boekhorst-aanvoerster Heieen van den Berg zich meer dan tevreden. Op haar eigen zege werd gerekend, zoals ook het verlies van Ruby Pennings te gen voormalig hoofdïdassespeelster Dorrit Huppes ingecalculeerd was. De winst van de 16-jarige debutant Roel Oostdam was echter een regelrechte surprise. Jeanine Jünger won haar bei de dubbels met Van den Berg en Mar- tijn Zandvliet. De reserves van Unicum speelden eveneens verdienstelijk gelijk tegen het bezoekende Festina. De Duitse huur ling Mario Lecic en Bartel Swart met een slotrally van meer dan 175 slagen pakten de winst in hun singles. Swart bleef ook in zijn beide dubbels, met Lecic en nieuwkomer Mirjam Tannen- baum ongeklöpt. De Leidse vrouwen hadden weinig kans tegen Evelien Ha mers, die eind tachtiger jaren met Jan Siemerink en Jacco Eltingh triomfen vierde bij de club, waar zij nu te gast was. MANNEN TV Dekker Tennis is na de eerste speeldag in de eredivisie meteen kop loper. De Warmonders klopten het be zoekende Bastion Baselaar met 5-1. Bas Wild begon met 6-0 verlies van de eerste set, maar herstelde zich be kwaam met twee maal 6-2. Sijmen en Martijn de Lange hadden maar twee sets nodig. Robin Verbeet ook, maar dan in negatieve zin. De dubbels van Wild met Martijn de Lange en Verbeet met Sijmen de Lange eindigen in pre cies dezelfde eindscore, 7-6 7-5. Zee Duin had zowel met 4-2 kunnen winnen als kunnen verliezen, tegen Melkhuisje werd 3-3 de terechte uit slag. Guido van den Broek sneuvelde na ruim 3,5 uur strijd in een heroisch baselineduel tegen voormalig natio naal kampioen Christiaan Feenstra. Mark Fleischeuer en Marco Visser zorgden voor de voorsprong, maar Je roen Boogmans miste nog wedstrijd ritme. De dubbels werden gedeeld. In de eerste klasse verloor Roomburg met 5-1 van het Eindhovense Volley. Coen van Bemmel en Freek Tanis red den in hun samenspel de eer. door Wim Siera waterpolo - AZC/Sprey Hout heeft zich geplaatst voor de eindstrijd van het Nederlands kampioenschap door ZPB in twee wedstrijden terug te wij zen. De Barendrechters hadden vrij dag in hun thuisbad al de eerste partij verloren, maar ze weiger den zich een dag later neer te leggen bij de Alphense supre matie. In het zwembad De Thermen waren de openings zetten dan ook voor het agres sief spelende ZPB. De gasten schoten met scherp en hadden na de eerste periode al een 3-1 voorsprong. De afzwaaiende coach Eric Noordegraaf gaf zijn spelers naarmate de wedstrijd vorderde de opdracht de Barendrechtse opponent meer onder druk te zetten. Die wijziging van tactiek wierp al snel zijn vruchten af. Kimmo Thomas miste eerst nog een strafworp maar hij was er twaalf seconden na de 4-5 als de kip pen bij om een verlenging af te dwingen (5-5). Vlak voor tijd miste Thomas nog een uitgele zen kans om AZC direct naar de finale te schieten. In de verlenging gaf de betere conditie van de Alphenaren de doorslag. Thomas en Björn Boom tilden de stand naar 7-5. De doelpunten kwamen verder van Niels Zuidweg, Pieter Boot en Kjell Boom. In de finale wacht vanaf woensdag Polar Bears. Dat LZ 1886 zich maandag ver zekerde van wederom een jaar hoofdklasse, lag niet in de lijn der verwachtingen. De Leide- naars dropen vrijdag na de ont luisterende 9-3 nederlaag tegen De Ham onthutst af. LZ 1886 hervond zich echter op tijd. In het Vijf Meibad vielen zaterdag al de eerste tekenen van herstel te noteren. De Leidenaars won nen met 9-6. Naast de uitblinkende doelman Jan Schrama zag ook teamge noot Jan Langerhorst de ernst van de situatie in. De 29-jarige allrounder speelde op het rand je, maar zijn acties vonden ge nade in de ogen van het arbi trale duo. Langerhorst kondan ook tot het laatste fluitsignaal blijven meespelen. De 8-4 van zijn hand was meteen beslis send. Twee dagen later deden de Lei denaars het nog eens dunnetjes over. LZ1886 versloeg De Ham voor de tweede maal, nu met 8- 3. Martijn Laurense, een dag eerder nog gepasseerd ten fa veure van Stefan van Iterson, legde met drie doelpunten de basis voor de zege. De Zijl/LGB-Vivax drong door tot de strijd om de zesde plaats, door De Robben uit te schake len. Ook hier was een derde wedstrijd nodig om een win naar aan te wijzen. De Zijl was de nacompetitie goed begon nen. In de eerste wedstrijd te gen de ploeg uit Hilversum was de overwinning voor de fusie club, een dag later gevolgd door een verliespartij: 10-5. Op maandag waren de Leide naars wel bij de les. De thuis ploeg revancheerde zich met een 8-6 zege. De Zijl liet voor een volle tribune zien dat het sterke seizoen niet op toeval berust. Niels Plasmeyer, pro- dukt van de startgemeenschap tussen de Zijl en Vivax, zette in de openingsfase de toon. De handige aanvaller draaide soe pel weg van zijn bewaker en scoorde al vlot 1-0. Na een voorsprong voor de be zoekers (1-2) schakelden de Leidenaars een tandje hoger en sloegen in de derde periode hard toe. Joachim de Ruysscher (2) en Ivo Dietz waren trefzeker. Met een 7-4 voorsprong was' er geen vuiltje meer aan de lucht. Het slotakkoord was voor Niels Joor. De Zijl/LGB/Vivax neemt het nu op tegen HZ/Zian. Donder dag is de eerste wedstrijd. korfbal - TOP is de nacompe titie om degradatie uit de hoofdklasse slecht begonnen met een 15-12 nederlaag tegen DOS '46. „Wij speelden tegen de favoriet in onze poule en dan is een verschil van drie punten niet onoverkomelijk voor de return", oordeelde coach Gert-Jan Kraaijeveld. Hij verwees hiermee naar het doelsaldo, dat voor de eind rangschikking van belang kan zijn. Getalsmatig mocht hij gelijk hebben, afgaande op het spel- verloop had TOP minder reden tot tevredenheid. TOP miste scherpte en schotkracht en kon slechts 23 minuten in het spoor blijven van de thuisploeg (4-3). Arnoud Kok en Stanley Lardé, normaliter de hoofd aanvallers, kwamen veelzeg gend genoeg niet verder dan nul en drie doelpunten. door Tim Brouwer de Koning manchester - Jeroen Straathof heeft een flinke stap gezet op weg naar de Olympische Spelen in Athene. De Leidse baanwiel- renner maakte zaterdag deel uit van de Nederlandse achtervol- gingsploeg die zilver won bij wereldbekerwedstrijden in Manchester. Bovendien scherp te Straathof met Schep, Mouris en Heijmans tot tweemaal toe het nationale record aan. Straathof was in de wolken met de teamprestatie. „Dit is gran dioos", zegt de oud-schaatser, die alleen moest buigen voor het Britse viertal. „We worden tweede in een veld met de hele wereldtop. Bovendien rijden we hier een tijd van 4.05.500, bijna 60 kilometer per uur. Ik kan je verzekeren dat het Engelse bier mij afloop prima smaakte." Na dat beschaafde feestje („De pubs gaan in Engeland vroeg dicht") gunt Straathof zich nog één rustige week. Daarna be gint de voorbereiding op de be langrijkste selectiewedstrijd van het jaar: het wereldkampioen schap in Melbourne (van 27 tot en met 30 mei). „Daar moet het gebeuren. Een plaats bij de bes te acht geeft toegang tot de Olympische Spelen." Als voor bereiding daarop neemt het Nederlandse viertal ook deel aan een wereldbekerwedstrijd in Sydney. Aan die Australische stad bewaart Straathof goede herinneringen, omdat hij daar in 2000 deelnam aan de Para lympics. Maar, beseft de 31-jarige Leide- naar, oude resultaten garande ren weinig als de olympische ticket worden verdeeld. De winst van Manchester zit hem vooral in het toegenomen zelf vertrouwen bij de Nederlandse achtervolgingsploeg. „Wij wis ten wat we konden in de trai ningen, maar we bleken zelfs een -versnelling zwaarder te kunnen trappen in de finale. Bovendien waren de nieuwe fietsen perfect." Mede daardoor acteerde Straat hof ongeveer op het niveau van getalenteerde profwielrenners als Robert Millar en Bradley McGee. De eerste, kopman van de Britse ploeg, mocht in Man chester niet starten omdat zijn werkgever Cofidis in een do- pingzaak verwikkeld is. McGee reed als enige van de Australi sche ploeg zonder regenboog- strepen (van de wereldkampi oen) op zijn mouw. Voor Straathof op 9 mei afreist naar Australië rijdt hij voor de Swaboploeg nog enkele klassie kers op de weg. „Die wedstrij den komen mij in deze fase van het seizoen goed uit. Vooral de finales zijn goed voor de tem pohardheid." ]ie start voor De Merenwijk Net als haar teamgenoten kon Heddy Boers geen potten breken in het enkelspel. Foto: Dick Hogewoning mij een enorme uitdaging en zeker toen ik het gevoel kreeg, dat zij mij na mijn schouder operatie al zo ongeveer hadden afgeschreven. Ik won wel geen partij, maar al tijdens de com petitie kreeg ik het gevoel dat ik aan het eind van het jaar de Masters zou gaan winnen." Boers kreeg gelijk, maar in haar seizoensopening tegen junior Bluette Hermans bleef ze ver van die grote vorm van vorig seizoen verwijderd. Alleen de tweede set leverde een verlen ging in de tiebreak op. De teamgenoten van Boers kwamen in de enkelspelen evenmin uit de verf. Wimpe Thomas, net als zijn teamgeno te regerend Leids B-Master, schopte het tot twee tiebreaks tegen de jonge Serinco Wïjden- bosch. „Een te groot verschil tussen de kwaliteit in de trai ning en het spel dat voor de eerste klas nodig is", oordeelde trainer/coach Henk Janssen. Manon van der Beek verloor in twee sets van Sandra Drenth en de in de eerste klasse zijn de buut makende Nick van der Kaaij bleef met geheel lege han den achter na het treffen met Ivo Niks. Van der Beek kreeg aan het eind van een treurige Unicum-dag toch nog twee punten op haar conto. Ze won de dubbels met haar Master- collega's Boers en Thomas. a de Wekker Derdeklasser Fores- i in de derby tegen 3 aan het langste Vooral de vrouwen schoten waren ster hun tegenstanders, e enkelpartijen als iwendubbel gingen sets naar Forescate. inendubbel van Ri- oltenius en Marcel en was volgens Nol- Oen lastige pot. Fores- uiteindelijk met 6-1 öltenius en Marce- zorgden in hun d dubbel voor het pit. g jaar gedegradeerde enwijk is deze com- begonnen. in het team met 7-1 iwenbergh 2. Alleen van der Veek kon •lpartij niet winnen, ^onderop en Marjet >r wonnen hun dub- ekend met 6-1 6-0. ïen Van der Veek en ir Roelofs hadden in iel meer moeite met ers van Leeuwen- iteindelijk bogen ze achterstand in de It om tot 6-4 winst, ise verloor de span- ;wedstrijd tegen de ernse TC met 5-3. Da- JSmzen won wel zeer icht zijn enkelpartij nyoriet Roderick Goe- %e: 6-3 7-6. Ook □an der Poel won met ;tif6-2. Samen verloren jnannen echter de lartij van de dag, zo- 1 gelijkspel er niet =1 zat. Van der Poel der met Anouk Kits É'pmengd dubbel het t binnengehaald, race om het kam- hap goed begonnen, g uit Alphen won af- d met 8-0 van Am- 6. Alleen Tim van tad in de eerste set dimet zijn tegenstan- 11 set ging in een tie- eorloren. jen zette het verlies idechter recht en won Ede en derde set met m ijjERDE KLASSE nj de competitie rede- g|0nnen met een 5-3 $g tegen TIOD. Linda has het meest succes sen met Marguirite .^1 won ze het dubbel- it.drie sets. Ook in de ^was Favre met haar :]y Jelke Herweijer te por TIOD. In deze spannende wedstrijd moest de supertiebreak de beslis sing brengen. Favre en Her weijer wonnen deze met 10- 4. Ook Frank de Groot won zijn enkelpartij. Ook Qravel is begonnen met een nederlaag. Net als vorig jaar werd de eerste wedstrijd met 6-2 verloren. Jamy Moussavi zorgde in zijn en kel voor het eerste punt te gen Tean 2. Hij won met 6-3 6-4 6-4. Ook het gemengd dubbel van Wouter Waaijers en Iris Berends werd met 6-3 7-5 gewonnen. „Voor de rest waren we vrij kansloos", zei aanvoerdster Pascalle Berke- peis na afloop. De Munnik kwam tegen Dekker Rokkeveen niet ver der dan 4-4. Stijn Brugman won wel alle drie zijn wed strijden. In de enkel was hij met tweemaal 6-3 te sterk voor zijn opponent. Samen met Tibo Bouter won hij ook het mannendubbel. In een spannende mixed wisten Brugman en Laura Wijsman uiteindelijk te winnen met 11-9 in de supertiebreak. Bouter zorgde in zijn enkel voor het vierde punt voor de Leiderdorpers. VIJFDE KLASSE Nieuwe Sloot verloor de uit wedstrijd tegen LTC Maar- sen-Broeck met 6-2. Uit blinkster bij Nieuwe Sloot was Caroline van der Vliet. In een lange en spannende enkelpartij was zij met 4-6 7- 5 7-5 te sterk voor haar te genstandster. Samen met Ada Moesbergen won Van der Vliet ook het dubbelspel in drie sets. Voor de rest was Nieuwe Sloot kansloos. „Hun jongens waren veel te sterk voor ons", zei captain Martijn Visser. De spelers van Sassenheim wonnen de uitwedstrijd te gen Bodegraven met 5-3. Menno Drost en Marjan Zwetsloot beslisten de strijd in hun spannende mixed dubbel. Met 6-1 2-6 6-4 wa ren zij na tweeënhalf uur te sterk voor hun tegenstan ders. Het jonge team van Voor hout kwam in de wedstrijd tegen Forescate 2 tot 4-4. Vooral de vrouwen waren goed op dreef. Nathalie Ta- maëla en Anne van den Ber ge wonnen allebei hun en kelpartij in twee sets. Ook in het vrouwendubbel waren ze met 6-3 6-0 beter dan hun tegenstanders. Het vierde winstpunt kwam uit het ge mengd dubbel van Tamaëla en Sjoerd Geerlings. 510 Schraven V ni BV Leiderdorp zette ior het publiek aan- s. eerste wedstrijd in jl streekgenoot Gibo Disshoppers opzij. Het rdagavond in Katwijk „r de ploeg van coach rjbergen, die daarmee Ssche kans op het be- de play-offs levend ïidbergen: „Toch zijn (jelemaal niet zo mee wedstrijd bekijken we mogelijkheden lig- 7ee weken tijd spelen jdstrijden. Het is voor- ijk om te zien hoe on- jn zich daarin ontwik- t het oog op volgend iüiere competitie ein- 1 laatste ontmoeting [jn liet voordeel van de |(73-49). Nu sloeg Lei- vooral in het tweede 29 punten hard toe. jxsen hadden het duel herwinningen op rij 'I wel te licht opgevat 31 met name de uit- 1 Amerikaanse There- er (38 punten, waar- J driepunters) niet af- 'Bovendien verdeelde 1 Claudia Leitner het |>se aanvalsspel uit- jn droeg ook juniore |n Haver met onder fn driepunter haar 'je had Leiderdorp een jg van elf punten (34- louwd. De Katwijkse het daar niet bij zitten wch terug in de wed- t1 43-60, het grootste Theresa LeCuyer, uitblinkster bij BV Leiderdorp, in gevecht om de bal. Foto: Eric Taal verschil in de wedstrijd, kwam Grasshoppers terug tot eerst 59-69 en via een driepunter van Gabriëlle Versteeg zelfs tot 68- 71. Leiderdorp bewaarde echter de rust en bleef vooral vanaf de vrije worplijn, in tegenstelling tot Grasshoppers, ijzingwek kend koel. De laatste 14 punten van Leiderdorp werden alle maal vanaf die plek gemaakt, terwijl de Katwijksen in die fase slechts een op zes schoten. Grasshoppers-coach René Mui dér vond de zege van Leider dorp verdiend, maar zag ge noeg oorzaken voor de neder laag van z'n team. „Behalve dat we slecht verdedigden, misten we wel tien lay-ups en schoten we slechts 10 uit 22 vanaf de vrije worplijn. Aanstaande don derdag spelen we in Groningen. Dat is voor ons waarschijnlijk een sleutelwedstrijd voor het wel of niet halen van de play offs." Scores Grasshoppers: Tanya Bröring 27, De Jong 10, De Zwart 8 (15 re bounds). Scores BV Leiderdorp: LeCuyer 38 (15 rebounds), Leitner 10, Schuit 10.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 7