PSV dicht bij akkoord over Van Persie Hoffman is even terug uit de anonimiteit uick Boys wordt kampioen, maar niet in stijl neijder haalt tegenwoordig het eindsignaal niet meer Speler wil graag naar Eindhoven grecord Roddick ■ach - Tennisser Andy jeeft zondag in Delray n eigen wereldrecord angescherpt. De sloeg in Florida op kilometer per uur in in de kwartfinale van up tegen de Zweed kman. In de eerste de Daviscup, in fe- -p dit jaar, had Roddick 'Jd op 241,4 kilometer n Löwik elleboog Gerben Löwik heeft een val in Parijs- jn rechterelleboog De renner van Cho- ues werd maandag Het duurt zeker vijf r de breuk is geheeld. r trokken bij een mas- rtij al vroeg in de 26-jarige Löwik moest ek na een val in de n Vlaanderen ook al iekenhuis, toen met ngen aan het achter- SPORT dinsdag 13 APRIL 2004 rvan Duyl |m - De titel is zo goed als bin- jr toch stond Wesley Sneijder top van de klassieker tegen td wat sip bij. Natuurlijk, de hgoal van Dirk Kuijt zat hem laar misschien baalde de fil ial nog wel meer van zijn wis- iwartiertje voor tijd. Het is (dent, de laatste weken haalt het eindsignaal niet meer. 9 wedstrijden die Ajax tot en Izondag speelde, was Wesley 25 maal van de partij. De middenvelder begon 24 keer in de ba sis, één keer was hij invaller. Sneijder miste dit seizoen één duel door een schorsing, drie keer zat hij negentig minuten in zijn trainingspak langs de kant. Die ontmoetingen dateren overi gens van september en oktober, vóór zijn doorbraak als international tegen Schotland. Het zijn geen slechte cijfers voor een voetballer, die rijn twintigste verjaar dag nog moet vieren. Maar vooral de laatste weken maakt Sneijder bij Ajax zelden of nooit de negentig minuten vol. Hij startte acht van de laatste tien wedstrijden, vijfmaal - waaronder de laatste drie duels - werd hij voortijdig naar de kant gehaald. De jongste weken is er een vast pa troon in Sneijders wissels te ontdek ken. Zowel tegen AZ, FC Groningen als zondag tegen Feyenoord koos Ajax- trainer Ronald Koeman bij een 1-0 voorsprong voor defensieve zekerheid en steeds was Sneijder het 'slachtof fer'. Tegen AZ maakte hij plaats voor Nigel de Jong, tegen Groningen zelfs voor Jelle van Damme en in de Kuip kwam Abubakari Yakubu de interna tional aflossen. Opvallend genoeg raakte Ajax in al de ze wedstrijden juist na het vertrek van Sneijder zijn voorsprong kwijt, alleen in het duel met Groningen kon de aan staande kampioen de schade in de slotfase nog herstellen. Tegen Feyenoord maakte Sneijder plaats omdat Koeman ontevreden was over de manier waarop de internatio nal na de openingsgoal van Zlatan Ibrahimovic speelde. Terwijl Feyen oord steeds meer ruimte weggaf, leed Sneijder nogal wat balverlies. „Ik vond dat hij het niet goed deed", zei de trai ner. „Als de kwaliteiten van Wesley er niet uitkomen, als rijn passing niet goed is, dan breng ik iemand die ver dedigend sterker is. Daar heb ik ook geen spijt van, ik zou het zo weer doen. Het was Sneijder aan te zien dat hij het moeilijk had met die uitleg. „Ik had niet verwacht dat ik weer gewisseld zou worden. Maar dat is de keuze van de trainer. Misschien moeten we er deze week op een rustig moment eens over praten." Sport 3: Remise is zege voor Feyenoord IN DE HERHALING eindhoven/gpd - PSV hoopt op korte termijn met Feyenoord tot een akkoord te komen over de overgang van Robin van Persie naar Eindhoven. Voorzitter Harry van Raaij heeft voor het week einde een telefonisch onderhoud gehad met zijn collega Jorien van den Herik. „Als Feyenoord bereid is om Van Persie voor een goede prijs te verkopen, willen wij hem graag overnemen", zei Van Raaij zondagmiddag na de wedstrijd tegen FC Groningen. De transferprijs was lange tijd een belangrijk struikelblok, maar nu er verder geen interes se is voor Van Persie lijkt Fey enoord bereid gemakkelijker mee te werken aan een over gang van de 20-jarige linksbui ten, wiens contract in 2005 af loopt. Van Persie wil zelf graag naar PSV. De gevraagde afkoop som wordt nu ingeschat op een kleine drie miljoen euro. PSV zou een dergelijk bedrag willen betalen. Een deal met Feyen oord lijkt dan ook dichtbij. Mogelijk wordt met Feyenoord de afspraak gemaakt dat die club financieel meedeelt in het geval Van Persie over een aantal jaren alsnog rijn droomtransfer naar een grote buitenlandse club maakt. Trainer Guus Hid- dink van PSV hoopt vurig op de komst van Van Persie in wie hij de ideale opvolger ?iet voor Ar jen Robben die naar Chelsea vertrekt. Hiddink is van mening dat PSV voor Van Persie een ideale doorstart van rijn carrière kan betekenen. „Als hij nu voor het buitenland kiest, komt hij daar niet binnen als een hele, hele grote naam. Dan zou hij mis schien genoegen moeten ne men met een minder promi nente rol. Dat kan over een aantal jaren anders zijn." Het voordeel van Van Persie is dat hij bij PSV op twee vitale plaat sen, linksbuiten en achter de spits, uit de voeten kan. Deze week hoopt Hiddink van Edwin van der Sar te vernemen of hij de nieuwe doelman van PSV wil worden. Van der Sar kan in Eindhoven een meerjarig contract tekenen. PSV zou de keeper moeten wegkopen bij Fulham, waar Van der Sar nog een verbintenis heeft tot 2005. De kans dat Andy van der Meij- de naar PSV komt, is klein ge worden nu Inter duidelijk heeft gemaakt de speler niet te willen verkopen. Kezman PSV voelt zich niet langer ge houden aan de afspraak die de club enkele weken geleden maakte met het bestuur van Birmingham City inzake een overgang van Mateja Kezman. Van Raaij werd toen een bod voorgelegd (geschat op tien miljoen euro), dat de Engelse club afgelopen week zou beves tigen. „Ik kon leven met het bod wat gedaan werd. Nu Bir mingham City daar niet meer op terug is gekomen, heeft PSV rijn handen vrij. Misschien kunnen er wel een paar mil- joentjes bij", aldus Van Raaij. De afgelopen dagen is de inte resse in Kezman flink aange wakkerd. Na zijn doelpunt te gen Newcastle United hebben meerdere Engelse clubs belang stelling getoond. Van Raaij ont kent, dat hij met Newcastle United in onderhandeling is. „Rond de UEFA-Cupwedstrijd van afgelopen week is er met geen woord over Kezman ge sproken." Kezman zelf wil zijn loopbaan per se in Engeland voortzetten. Hamburger SV heeft een bod uitgebracht op Dennis Romme- dahl. De Duitse club zou onge veer een miljoen euro overheb ben voor de rechterspits. Van Raaij noemde zo'n bod 'bela chelijk'. Rommedahl zelf staat wel open voor een transfer naar Duitsland. „Als er een serieus bod komt en PSV geeft aan dat ik weg kan, sta ik overal voor open. Ik heb met PSV nog niet over mijn toekomst gesproken. Hopelijk gebeurt dat snel", al dus de Deen. Tristan Hoffman op de kasseien in de buurt van Troisville. De renner werd tweede in Parijs-Roubaix. Foto: ANP/Vincent Jannink door Ad Pertijs ROUBAix - Aan het einde van de week dat Grolsch zijn brouwerij verhuisde naar Boekelo, had Groenlo toch nog iets om trots op zijn. Tristan Hoffman liet met een knappe tweede plaats in Parijs- Roubaix zien dat hij er nog altijd is. Lan ge tijd leek het erop dat de CSC-renner anoniem weg zou glijden uit het pelo ton. „Dit had ik echt nodig", zei Hoff man nadat hij op de wielerbaan van Roubaix enigszins was bekomen van de inspanningen in de Hel van het Noor den. Hij was eerlijk genoeg om toe te geven dat hij stond te kijken van rijn prestatie. Aan de andere kant was er het besef dat een coureur van het kaliber Hoffman niet zo maar afgeschreven is. „Het li chaam mag dan misschien een beetje versleten raken, maar er rit nog wel een motor in. Twaalf jaar ben ik nu een pro fessioneel renner. Je mag je tegenslagen hebben, maar op een dag als vandaag blijkt dat de inhoud die je in al die jaren hebt opgebouwd, niet plots weg kan rijn." Hoffman werd geboren op de eerste dag van de jaren zeventig, 34 is hij derhalve. De voorbereiding op dit seizoen verliep niet bepaald vlekkeloos. Geen Tirreno- Adriatico. Veel te weinig koersdagen om met een lekker gevoel aan rijn klassie kers te beginnen. Thuis in het Belgische Nieuwmoer (vlak over de grens bij Roo sendaal) was Hoffman in gedachten dan ook al bij het einde van rijn carrière. Met vrouw en kinderen verhuist hij binnen kort terug naar Groenlo. Een eerste stap naar een ander leven. In Roubaix pro beerde hij uit te leggen wat hem begint tegen te staan. „Het afzien. Na iedere koers thuis uitgemergeld op de bank lig gen, hoeft voor mij niet meer." Op rijn leeftijd herstelt een renner minder snel dan in het begin van de carrière." Maar toch, uitgerekend op de helse kei en van Parijs-Roubaix bleek dat lichaam nog in staat tot een topprestatie. Na het afdraaien van een van de laatste kassei stroken, bleek hij voorop te rijden met Museeuw, Backstedt, Cancellara en Hammond. „Ik was niet verreist. In het Bos van Wallers reed ik gemakkelijk vooraan. Technisch zat het goed. Het was alleen de vraag of ik de inhoud nog had." Hoffman was de afgelopen week immers twee keer riek geweest. Hij had Gent- Wevelgem gereden en twee dagen ziek thuis gezeten. Opgeteld bij de matige voorbereiding baarde hem dat zorgen. „Maar kennelijk kun je met hard trainen en de nodige rust in de week voor Parijs- Roubaix ook een eind komen." Op weg naar Roubaix was hij vooral be zig met voorop blijven. „Op de baan pas denk je: ik kan nu ook winnen." Goed nagedacht over de tactiek had hij niet en de sprint aangaan op de elf was wellicht ook niet ideaal geweest. „Maar achteraf maakte het weinig uit. Backstedt was toch veel sterker." Maar toch. „Ik wilde na twee vierde plaatsen een keer op het podium staan hier. Nu denk ik: het gaat toch om winnen. Ik veel dichterbij de zege zal ik wel niet meer komen." Zijn afscheid ligt nu weer een stukje ver der weg. „Weet je, vorige week moest ik vlak voor de Ronde van Vlaanderen drie keer naar de wc. Ik dacht: yes. Ik kan nog nerveus rijn voor een koers. Dat was al een goed teken." Groenlo heeft sinds gisteren in ieder ge val nog een toprenner in huis. Sport 2: Museeuw huilt bittere tranen jem Spierdijk r Voor het eerst na tien |een ploeg de titel in de sse A prolongeren. Met ïverwinning op FC Lis- i Quick Boys afgelopen jde titel veilig. Wanneer Ijk de kampioensvlag thesen, is nog even af- l Quick Boys heeft za- pe medewerking van fese Boys nodig om op lag thuis tegen Excelsi- Buis kampioen te wor- p dat niet, dan begint ptje een week later, pnario voor de suppor- it hun club op dinsdag- li april zonder te spelen in wordt. Op die dag (ijnsburgse Boys en FC I inhaalwedstrijd. Ser waarop Quick Boys frdag in deze comforta- Psitie manoeuvreerde, to geen schoonheids- ploeg speelde een ster- p 15 minuten en sloot (ode af met een 0-2 «ig door doelpunten tin Bekx en Mamix van Daarna was het klü- p de Katwijkers. Na de 'Jeffrey Wmter maakte er nog een wedstrijd [kreeg Quick Boys het P lastig. Zeker in de helft toen het elftal van en Arjen van Ouick-Boysaanvaller Marnix van der Gun (links) duelleert met Kevin Winter, die namens FC Lisse verde digt. Foto: Cees van Hoogdalem jndewiel der Werf met tien man verder moest na een rode kaart voor Raymond Flaton. Met voetbal had het vertoonde topn niet veel meer te maken. Met lange trappen naar voren, het voorwenden van blessures, met tijdrekken; op alle mogelij ke manieren probeerde Quick Boys de drie punten bij de eindstreep te krijgen. Helaas voor de Katwijkers wenste scheidsrechter Weuring niet aan deze ongein mee te doen. Dq man zette keurig de tijd stop als het spel weer eens stillag en drukte rijn stopwatch weer in als er weer werd gevoetbald. Een en ander vergrootte zijn populariteit bij alles wat Quick Boys was niet. Ook omdat grote twijfels werden geplaatst bij zijn eerdere beslissingen om bij het doelpunt van FC Lisse het vlag- signaal van de grensrechter te negeren en om Raymond Flaton met 'rood' te bestraffen wegens het neerhalen van een doorgebroken speler. TV-beel- den toonden later het gelijk van de arbiter aan. De zeer uitgebreide blessuretijd leidde alleen maar tot meer wangedrag aan de kant van Quick Boys. Trainer Aandewiel moest rijn aanhoudende ge zeur zelfs met een wegzending bekopen. Het leidde er alleen maar toe dat het irritante duel nog langer duurde. Na bijna 12 minuten vond de scheidsrechter het voldoende. Quick Boys kon gaan vieren dat de beslissende stap naar de titel was gezet. Het had allemaal wel wat stijlvoller gekund. Op én rond het veld, waar een enkele supporter het nodig vond om Lisse-speler Orson Naarendorp met oerwoudgeluiden te beje genen. De overwinning op FC Lisse be tekende de achtste opeenvol gende zege na de winterstop. Dat is een imposante serie. De meeste van die acht overwin ningen was het spel van Quick Boys helemaal niet zo overtui gend. Maar het is tekenend dat de ploeg alle keren dat het 'niet zo lekker' liep, wel steeds de drie punten ophaalde. Gevraagd naar de reden van de overheersing van de Katwijkse club dit seizoen, geven de ken ners meestal hetzelfde ant woord: Quick Boys heeft de breedste selectie. Voeg daarbij dat die selectie zeker de beste voorhoedespelers uit de hoofd klasse A herbergt, dan is de overmacht van de ploeg van Aandewiel en Van der Werf snel verklaard. Opvallend was dat het spel van de Katwijkers deze competitie helemaal niet zo bepalend is. De ploeg moet het wel erg vaak hebben van bevliegingen van de spitsen Mamix van der Gun, Maarten Bak en Hendrik van Beelen. Het is voor de trainers een pijnlijke constatering dat Quick Boys in het tweede kam pioensjaar als ploeg niet is ge groeid. FC Lisse: Heemskerk; Dekker, De Goe de, Kevin Wmter, Honsbeek; Van Wie- ringen (46. Opdam), Tan (58. Schaap), Naarendorp, Emanuelson (75. Griffith) Steinraht, Jeffrey Winter. Quick Boys: Kromhout; Van Duyn, Van Dam, Mussche, Guyt; Den Turk. Van Beelen, Flaton; Timmermans (54. Hoek), Van der Gun (87. Schoneveld), Bekx_(78. Torken). De materiaalhokken, liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Wekelijks blikken Henk Angenent, Jan Siemerink, Ruud Bröring en een gastcolumnist terug op het sportweekeinde. Deze week zet Angenent de wielerklassieker Parijs - Roubaix in de herhaling. je heeft moeite Nederland mweekeinde verandert ote domper y Boers nieuwe gingen in Verkerk: :n geen agsvtieg' Voor mij is Parijs - Roubaix het herhalen waard. Ik denk dat Tristan Hoffman ook wel behoefte heeft aan een herha ling. Want als hij volgend jaar nog eens in zo'n positie komt moet hij winnen. Anders heeft hij niets van de klassieker van afgelopen zondag geleerd. Ik denk daf ner vositeit Hoffman parten speelde of een gebrek aan er varing. Hij mag dan een aantal keren vierde zijn geworden in Pa rijs - Roubaix, dat is toch wat anders dan vlakbij de overwinning zijn. Nu ging hij de sprint niet vol overtuiging aan. Hij had die eerste keer op de wieler baan meteen moeten doorha len, maar hield in. Nu was het amper meer een sprint. De vier outsiders waren behoorlijk aan elkaar gewaagd. Dat kon je wel zien ook, want ze kwa men bijna naast elkaar over de finish. Toch vond ik Hoffman niet de grootste pechvogel van de dag. Dat was Leif Hoste, die een vlag van een supporter in zijn wiel kreeg. Hoste reed ijzer- sterk, maarzoiets kan je wed strijd kapotmaken. Je weet dat dat kan gebeuren, al zou ik mij als supporter kapot scha men als mij zoiets zou overko men. Wat een drama. De Belg Hoste was al eerder opgevallen. Als amateur reed hij grandioos, maar daarna is hij een tijdje blijven hangen. Nu blijkt hij in de klassiekers geen eendagsvlieg. Vorige week werd hij ook al tweede in de Rotuie van Vlaanderen. Dat hij in Parijs - Roubaix nog steeds sterk reed komt onge twijfeld door de 'moraal' die Vlaanderen hem gaf. Boven dien zijn er renners die het al tijd goed doen in wedstrijden van meer dan 200 kilometer. Winnaar Backstedt van Parijs - Roubaix reken ik daar ook toe. Zulke renners rijden volgend jaar weer met de voorsten mee. Ik heb de klas sieker op de Bel gische televisie gevolgd. Daar zonden ze ook nog een stukje Elfstedentocht uit. Met Vlaams commentaar, dat is weer eens wat anders. In de verte heeft zo'n kasseien- klassieker wel iets weg van lange schaatswedstrijden op natuurijs. Ook dan strijd je te gen de elementen en moet je vooral niet zeuren. Het is zoals het is. Vergeleken met het wielerpelo- ton had ik een ontspannen paasweekeinde. Ik ben gisteren maar weer eens op de racefiets gestapt voor een familiebezoek in Alphen in Gelderland. Hoe wel het een pleziertochtje was, viel het me niet eens mee. Door de ongunstige wind was ik een uur of vier onderweg. Maar geen nood: mijn voorbereidin gen op het schaatsseizoen be ginnen pas in juni Henk Angenent uit Woubrugge is marathon- en langebaanschaatsen Hij won de Elfstedentocht in 1997 en is sinds 12 maart in het bezit van het wererlduurrecord.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1