SERVICE «ass? iki ecco sprinters Zaanlander kaassalade Zonniger Win een bon van 20, Dé oplossing voor uw zoektocht! Kruiswoordraadsel HDC 160 zaterdag 10 APRIL 200/ CD VAN DE DAG HET WEER Genre: singer-songwriter Beth Hart Leave The Light On WEA/Warner 5050467135321 Als je óok als volwassene liever slaapt met het licht aan, dan moet je verleden duister zijn. In het titelstuk van haar geweldige, tweede album Leave The Light On beschrijft Beth Hart hoe ze als 17-jarige aan zelfmutilatie deed en vier jaar later voor elke verantwoordelijk heid wegliep. En ja, hoor: een vader die zijn handen niet thuis kon houden. Die familietragedie werkte door tot na haar debuutalbum Screamin' For My Supper (1999). Na aanvankelijk succes belandde de Amerikaanse zangeres in een drugsverslaving die haar bijna het leven kostte. Op dit nieuwe album maakt de CaMfornische op een indrukwekkende wijze schoon schip. Hart wordt daarbij geholpen door een krachtdadige strot - eentje die lijkt op de keeltjes van Amanda Marshall, Melissa Etheridge, Janis Joplin en soms, in het hoog Elton John. Met hem heeft ze bovendien een voorliefde voor staccato gespeelde pianobreaks en ballads gemeen. Luister naar het prachtige Lay Your Hands On Me en Bottle Of Jesus en besef dat Beth ondanks haar wat ouderwetse bandgeluid een origineel 'wijf met ballen' is. BOEK VAN DE DAG I.L. Pfeijffer Genre: roman llja Leonard Pfeijffer Het grote baggerboek Uitgeverij De Arbeiderspers Prijs: €17,95 'Testosteron in taal', oordeelde een recensent eerder overwerk van llja Leonard Pfeijffer. Dat liet de auteur zich geen tweemaal zeggen: bij het schrijven van Het grote baggerboek lijkt hij zijn pen af en toe in sperma te dopen. Zeker waar hij zijn hoofdpersoon - een met een overactieve 'pikkemans' behepte baggeraar van de ge stampte pot - vrijelijk leeg laat lopen. In popie-jopiestijl (een soort optelsom van James Joyce Ulysses, Ik Jan Cremer en de verkrach tingsvisioenen van markies De Sade) brengt deze rauwdouwer ver slag uit van zijn avonturen in de vreemde. Dat er in de baggeraar méér schuilt dan de gouden gozer die tijdens 'sjorlief (shoreleave) een Arabische wees uit handen van orgaanhandelaren redt, ervaart echter ook de psychiater die hem van rechtswege in een observa tiekliniek moet onderzoeken. Niet dat dat zo'n lieverdje is, overi gens. De nieuwe roman van Pfeijffer, net zo voorspelbaar als ver rassend en even vermakelijk als gruwelijk, zal daarmee vooral le zers aanspreken met een maag van schokbeton. KOKKERELLEN Voor 4 voor- of 2 hoofdgerechten door Jan Visser De Europese weerkaart gaat er wat zonniger uitzien.i Een uitloper van het Atlantisch Hoog nestelt zich boven ons land waardoor de zon steeds meer ruimti krijgt. Later in de week gaat de temperatuur stijgen. De tweede paasweek ziet er dus veelbelovend uit. Vandaag moeten we nog even geduld hebben. Een zwakke storing trekt traag over onze regio waardoor het een groot deel van de dag zwaar bewolkt is. Ver spreid kan er zelfs wat lichte regen of motregen val len. Grote neerslaghoeveelheden worden er evenwel niet verwacht. Als er al wat valt (op sommige plaat sen zou het inderdaad droog kunnen blijven), blijft het hemelwater beperkt tot 1 a 2 mm, en dat stelt echt niet veel voor. Na de middag worden de neer slagkansen aanmerkelijk kleiner. Eind van de na middag komen er zelfs opnieuw opklaringen opzet ten vanuit het noorden. Het kwik stijgt maximaal tot 10 graden en vooral na de middag wakkert de NO- wind aan tot matig. Tijdens de ochtendperiode is er globaal genomen weinig wind uit westelijke sector. Na een droge maar relatief frisse nacht met steeds breder wordende opklaringen, krijgen we morgen een vrij aangename dag aangeboden. Paaszondag lijkt inderdaad droog te verlopen met vooral na de middag ook flinke zonnige perioden. Het kwik klimt daarbij naar een regionaal gemiddelde van 9 graden en er staat niet al te veel wind. De dagen nadien wordt het alleen maar beter. Bij flinke zonnige perioden en overwegend droog weer wordt het zelfs zeer aangenaam. Ook de tempera tuur klimt dag na dag naar een hoger niveau om uit eindelijk halfweg de week een graad of 13 te berei ken. Eind van de week lijken de neerslagkansen weei wat groter te worden. Neerslagkans Neerslag-mm SNEEUWHOOGTEN wintersportgebieden Oostenrijk A berg dal V A berg dal V Brixen im Thale 70 0 Saalbach-Hintergl, 80 25 Fugen/Hochfugen 185 80 Solden 305 10 Galtur 145 60 St. Anton 430 55 Grossari 185 40 St. Johann 85 15 Kaprun 312 85 Tux 270 0 Kitzbuhel 104 5 Weissensee 25 10 Lech 265 80 Westendorf 80 10 Verwachting voor morgen MA Spanje Dl Italië WO Duitsland DO Zwitserland VR Frankrijk ZA Oostenrijk Alphen a/d Rijn Q Wassenaar O Den Haag Bron: www.weeron Salade naar een Italiaans voor beeld. Voor het samenstellen er van komen verschillende kaas soorten in aanmerking. Ook veel Nederlandse kaassoorten lenen zich goed om in een dergelijke salade te verwerken. In het recept is gekozen voor de uitgesproken milde Zaanlander-kaas. Een andere geslaagde combinatie le vert de salade met Maasdam mer-kaas op. Ingrediënten 125-150 gram milde Zaanlander-kaas; 4 stengels bleekselde rij; 2 bosuitjes, met veel fris groen, ge snipperd; zout; 75-100 gram salami, 2-3 dikke plakken, tot grove krui mels gehakt of gesneden; 2 eetl. mayonaise; 2 eetl. crème fraïche; 1 theel. balsami- co of limoen- of citroensap; witte peper uit de molen; ca. 100 gram jonge spinazie of veldsla; 8-12 zwarte olijven, ontpit, grof gehakt. Bereiding Snijd de kaas in kleine blokjes (ca. 1/2 cm). Maak de bleeksel- derijstengels schoon. Trek, in dien nodig, de draden van de stengels. Snijd de stengels in de lengte in smalle repen en ver volgens in blokjes dien niet gro ter dan de kaasblokjes mogen zijn. Zet de bleekselderijblokjes op met kokend water waaraan wat zout is toegevoegd. Laat ze 2 minuten ko ken. Stort ze daarna op een zeef en laat ze uit lekken en koud wor den. Schep in een kom kaas, bleekselderij, bosuitjes en salami luchtig door elkaar. Roer in een kom metje mayonaise, crème fraïche en balsamico of limoen- of citroensap door elkaar. Voeg eventu eel zout en peper toe. Schep de saus door de ingrediënten in de kom. Laat alles ten minste 10 minuten staan. Schep de salade daarna nogmaals om. Presentatie Verdeel spinazie of veldsla als bedjes over de borden. Schep de salade in het midden er op. Strooi de zwarte olijven er over. Geef er knapperig stokbrood bij. Hans Belterman STRIPS PUZZEL (advertentie) HU Ga voor deelname naar www.ecco.com/nl Geweldige kwaliteit en comfort - lekker draagbaar aan de blote voet. Oriëntatieprijs: 99,95 DE RECHTER DAAR. STUREAJ uue- iepeTRee/u ÏAJ pie K/uecrreRi©^: tDE^é/o AAM AMPerRBM Wiu OPUESÖEAJ door Mr Jesse van Muylwijck Hoe" GROOT ZOU DAT &os MOBTEAJ WORPEW Hoe <5 ROOT is AJ^DSRUAMD BC Verkoopinfo: 073 - 523 11 23 Iets aan te bieden of juist te vragen? Van personeel tot aanhangwagen! Plaats nu uw Sprinter via www.sprintersonline.nl of mail naar sprinters@hdc.nl Tel.: 072-519 68 68 Fax:072-519 68 69 Horizontaal: 1. Niet een; 4. kraaiachtige vogel; 7. Frans lidwoord; 8. godheid; 10. bolgewas; 13. voorrecht; 16. onroerend got 17. errore excepto; 18. Internationaal standaard boeknuc (afk.); 19. zwaardwalvis; 20. symbool tantalium; 22. kos koper; 23. oneindig; 25. vogelproduct; 27. rivier in Rusl 29. voorzetsel; 30. rivier in Oostenrijk; 31. Aziatisch lan Verticaal: 1. Dikke straal; 2. voegwoord; 3. achter; 4. muzieknoot; 5. uitroep van pijn; 6. rij; 9. bezinksel; 11. muziekgezels 12. soort vogel; 14. aardappelgerecht; 15. nachthagedis; 21. kenteken; 23. van een; 24. bridgeterm; 26. dierengeli 27. rivier in Siberië; 28. reeds; 29. geliefde van Zeus. Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 4. Citroen; 5. windmaker; 8. hoe; 9. zeer; 10. sirene. Verticaal: 1. Schicht; 2. studiezin; 3. perk; 6. afzien; 7. eieren.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 24