PSV waant zich niet kansloos SPORT Twijfelende Sjeng Schalken op tijd niet in vorm Heitinga en Smolarek genieten van eikaars succes Priem en Raas willen terug in wielerpeloton 4pnskaja aan kop p kop "Masters staBliksem en donder iljisteren een einde aan "onde van de US Mas- Brit Justin Rose is weergoden de voor- ter. Hij kwam in Au- slagen, 5 onder par. c-tanen Jay Haas en ^(arco, die op de zesde ole in one sloeg, had- t je meer nodig. Topfa- Woods moest zijn s -op de achtste hole [en. Tot dan toe had gepresteerd en stond Ier slagen boven par. f terug in jitesse agpe Serviër Dragoslav JS zondag terug in het atesse. De keeper wedstrijd tegen NAC boven Jim van Fes- ilburger zou volgens spelers schuldig zijn obderlaag vorige week ach Edward Sturing iJJ dat hij zich niet jkritiek heeft laten lei- laak de keuzes", al- (n1|g- „Ik heb de gelui de spelers ookge- lar niemand heeft mij gesproken." door Gertjan van Geen palma de mallorca - Twijfel bij Sjeng Schal ken en een tactisch plannetje van captain Tjerk Bogtstra hebben Raemon Sluiter aan een hernieuwd optreden in de Davis Cup ge holpen. De Rotterdammer speelt vanmiddag de tweede partij tegen Juan Carlos Ferrero. Martin Verkerk opent het gevecht in het 'Co- loseo Balear' tegen Carlos Moya. „Ik ben net op tijd niet in vorm", zo praatte Schalken de nieuwe tactische opzet goed. De eeuwige twijfels van Schalken maken dat de toch al geringe kansen van Nederland om de halve finale in het Davis-Cuptoernooi te bereiken, alleen maar geslonken zijn. De Lim burger beseft nog altijd niet ten volle dat hij de beste Nederlandse tennisser is, onder wel ke omstandigheden dan ook. En dat toppers als Ferrero en Moya altijd met vrees tegen over hem staan. De mondiale nummer 14 ziet zich niet als de kopman en denkt dat Neder land beter af is zonder hem, als hij in mindere vorm is. Bogtstra accepteerde de zelfanalyse, probeer de Schalken niet eens van gedachten te laten veranderen, en ruilde hem in voor Sluiter. Daardoor kan Verkerk wel beginnen tegen Moya, wat zijn voorkeur geniet. Aan Moya en de kwartfinale op Roland Garros vorig jaar bewaart de Alphenaar goede herinneringen. Hij won in vijf sets. In de finale tegen Ferrero bemachtigde hij slechts zes games. Voor het eerst sinds 2001 - de tweede ronde tegen Duitsland - staat Schalken niet in de 'basis'. Hij dubbelde destijds wel, iets wat morgen ook niet geprogrammeerd staat. Bogtstra koppelde vaste waarde Verkerk aan de die dag jarige John van Lottum. „Ik ben blij dat ik niet hoef te spelen", zei Schalken. „Als ik in bloedvorm was geweest, zou het wel even slikken zijn. Ik vind dat ik nu niet de juiste kwaliteiten heb om te spelen. Het is een op- en afgevoel. De ene training gaat het goed, de andere training niet. Ik kan de gok niet nemen, dat het vrijdag niet goed is." Bogtstra: „Als je het vertrouwen niet hebt, is het professioneel om dat aan te geven. Ik vond ook dat Sjeng nog niet het juiste niveau heeft." De captain sprak ook van een tacti sche vondst. De enige manier om Verkerk niet tegen Ferrero te laten spelen - in Davis- Cupverband spelen de kopmannen altijd op de laatste dag de vierde partij tegen elkaar - was Schalken buiten de opstelling te houden. Een plannetje dat overigens in duigen was ge vallen, als niet Ferrero maar Rafael Nadal had gespeeld. Maar Spanje koos voor zijn beste speler en niet voor het talent, dat bovendien ook nog op Mallorca geboren is. De vraag is of Sluiter überhaupt tot het ni veau kan komen om welke Spanjaard dan ook op gravel te bedreigen. Het lijkt een kamika zeactie om de nummer 78 van de wereld op te stellen. Wellicht dat de Rotterdammer Fer rero pijn kan doen, maar daar is alles mee ge zegd. In 2001 passeerde Bogtstra voormalig protégé Jan Siemerink voor Sluiter. Toen pakte de gok goed uit en was de keuze van de captain ook gerechtvaardigd. Nederland speelde op een snelle indoorbaan en Siemerink was al een tijdje op zijn retour. Sluiter klopte Ferrero in een bloedstollende vijfsetter. Het gaf Sluiter een gevoel van onoverwinne lijkheid in de Davis Cup. Een ronde verder klopte hij David Prinosil in straight sets, waarna hij tegen Frankrijk geblesseerd moest opgeven. Pas in 2003 werd hij door Roger Fe- derer ruw uit zijn roes ontwaakt. De Zwitser gunde hem vijf games. „Het onsterfelijke gevoel is eraf. Maar dat kan weer terugkomen. Veel mooier dan dit kan het niet in zo'n bak", zo doelde Sluiter op de stierenvechtarena, die het strijdtoneel vormt van de kwartfinale. Dat hij na de oorwassing door Federer niet meer werd opgesteld door Bogtstra, heeft hem geen slecht gevoel gege ven. „Ik heb me nooit gepasseerd gevoeld. Ik zit bij het team. Alleen, kijken is veel zenuw slopender dan op de baan staan." Nog zenuwslopender dan het vooruitzicht van een treffen met Ferrero. Sluiter: „Van hem winnen, in Spanje, op gravel, in een best of five. Dat is bijna onmogefijk." De Russische wiel- Mentsjov heeft in de vierde en van de Ronde de leiding in klassement ver wedstrijd over van Vitoria naar Bhad hij een voor veertien seconden ijaard Samuel San- tsjov nam de koppo- algemeen klasse van de Spanjaard Valverde. Zijn voor- lraagt dertien tellen, dere renners staan linnen die marge, de Amerikaan Levi tr van dé Rabobank- rentjens ar proloog |rji - Mountainbiker (r(jjens heeft de proloog V(Jvan de internationa- pers in het Spaanse De olympisch kam- 1996 legde de 6,6 ki- .,in elf minuten en 50 De Deen Christian ndigde als tweede op Dfjen. Erwin Bakker e op 0.30 voor Bas 4). De etappekoers in tot en met zon- ren White icjien in mei ilgens de internatio- 'Hkfederatie IAAF iNperikaanse sprintster Jcioè zich half mei voor Icaanse dopingbureau rantwoorden. De we- i ^oene op de 100 en moet uitleg geven Bfbruik van het verbo- jl modafinil, waar ze g Juni op werd betrapt. t)e Russische atlete ü'Kaptsjinkskaja heeft "■WK indoor in Boeda- ef gereageerd bij een ES\i. In haar urine zijn het verboden mid- aangetroffen. K jager heeft dit gisteren Ze veroverde bij de ^strijd goud op de 200 den haag/cpd - Het plan is nog vers, maar de aanwijzingen dat Cees Priem en Jan Raas weer met een wielerploeg de weg op gaan, worden steeds duidelij ker. Volgens de Zeeuwen is een tweetal grote Nederlandse be drijven geïnteresseerd. In wielerkringen wordt gefluis terd dat de beoogde hoofd sponsor een bedrijf is dat tot voor kort actief was in de For mule 1. Mogelijk dat Trust, le verancier van computerbeno digdheden, de overstap waagt van de gemotoriseerde vierwie lers naar de rijwielen. De steen rijke eigenaar Michel Perridon verklaarde na de mislukte po ging Jos Verstappen onder te brengen bij Jordan, al dat hij op termijn wil overstappen van de Formule 1 naar sponsorprojec ten als „Parijs-Dakar of een wielerploeg." Ook Halfords vol doet, als privé-sponsor van Jos Verstappen, aan het profiel van voormalig Formule 1-sponsor. De link met het fietsen ligt bo vendien meer voor de hand. De ploeg zal overigens, wil ze in aanmerking komen voor de Trade Team 1-status en gaan meedraaien in de nieuw op te zetten Pro Tour, de verzameling van grootste wedstrijden, waar schijnlijk een licentie van een andere ploeg moeten overne men. De internationale wieler bond UCI stelde althans als voorwaarde voor ploegen om een licentie te krijgen voor de Pro Tour dat deze in 2004 al in het peloton moeten rijden. Priem zou manager/ploegleider worden, Raas zijn adviseur. Dat is mogelijk gedaan omdat Raas van zijn vroegere werkgever Ra bobank niet zomaar een nieu we ploeg mag starten. De Zeeuw werd afgelopen winter door Rabobank aan de kant ge zet. Wat er tussen beide partij en is afgesproken werd nooit openbaar, maar het lijkt logisch dat de bank Raas onder het mom van een concurrentiebe ding verboden heeft direct weer met een ploeg te beginnen. Priem keerde na zijn ontslag bij Farm Frites, in het najaar van 1999, niet terug als ploegleider, maar deed uit naam van het bureau Libema sindsdien aller lei commerciële klussen in de wielersport. Zo was hij verant woordelijk voor de verkoop van reclame in de Vuelta en ver zorgde hij de neutrale materi aalwagens in diverse wedstrij den. En aan wie het maar wilde horen vertelde Priem dat hij ooit weer terug zou keren met een wielerploeg. De samenwerking tussen Cees Priem en Jan Raas gaat terug tot in een lang verleden. Raas was in de jaren zeventig en tachtig kopman bij de Raleigh-ploeg, Priem zijn adjudant. Later wer den beiden ploegleider. Priem werd het gezicht van TVM, Raas van onder meer de Kwantum- en Rabobank-ploeg. UITSLAGEN GOLF Augusta. US masters, voorlopige stand na le ronde (gestaakt wegens onweer). 1. Rose (GBr) 67 slagen, 2. DiMarco (VSt), Haas (VSt) 69, 4. Clarke (GBr) 70, 5. Montgo- merie (GBr), Langer (Dui) 71. PRIJSVRAGEN Lucky Day Uitslag Lucky Day 3375, d.d. 08.04.2004 1.2.9.12.20,21.27.32.36.55.61.63.65.67. 68.70.71.73.74.75 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN Almelo. Tweekamp. Eerste twee partijen Rapid-schaak: Van Wely - Timman 1-0 (69 zetten), Timman - Van Wely 1-0 (62 zetten). Stand 1-1. TENNIS Amelia Island. Vrouwen, 485.000 euro. Tweede ronde: Suarez (Arg/9) - Asagoe (Jap) 6- 4 6-3, Serena Williams (VSt/2) - Pierce (Fra) 6- 3 6-1, Sugiyama (Jap/6) - Castano (Col) 7-5 6- 4, Mandula (Hon) - Frazier (VSt) 7-6 7-6. Der de ronde: Mauresmo (Fra/3) - Strycova (Tsj) 6- 3 6-4, Petrova (Rus/7) - Mandula (Hon) 6-1 6- 4, Zvonareva (Rus/8) - Schnyder (Zwi) 6-2 6-3. VOETBAL UEFA-beker, kwartfinales, eerste wedstrijd. PSV (Ned) - Newcastle United (Eng) 1-1 (1-1). 15. Kezman 1-0, 45. Jenas 1-1. Scheidsrech ter: Veissière (Fra). Toeschouwers: 30.000. Gele kaart: Van der Schaaf, De Jong, Water reus (PSV), Jenas (Newcastle United). Bordeaux (Fra) - Valencia (Spa) 1-2 (1-0). 18. Riera 1-0, 75. Baraja 1-1, 88. Rufete 1-2. Scheidsrechter: Riley (Eng). Rode kaart: 27. Mavuba (Bordeaux). Gele kaart: Jurietti, Jem- mali, Chamakh, Riera (Bordeaux), Curro Tor res, Rufete, Garrido (Valencia). Celtic (Sch) - Villarreal (Spa) 1-1 (0-1). 9. Jo- sico 0-1, 64. Larsson 1-1. Scheidsrechter: Vassares (Gri). Gele kaart: Pearson, Larsson, Thompson (Celtic), Josico, Roger (Villarreal). Olympique Marseille (Fra) - Internazionale 1-0 (0-0). 46. Drogba 1-0. Scheidsrechter: Cardo so Cortez Batista (Por). Gele kaart: Flamini, Battles, Drogba (Olympique Marseille), Kily Gonzólez, Karagounis, Almeyda, Farinós (In- ter). Eerste divisie: Fortuna Sittard - FC Dordrecht 0-1 (0-0). 87. Van Dommelen 0-1. Scheids rechter: Koopman. Toeschouwers: 1968. Gele kaart: Van der Meer (Dordrecht). WIELRENNEN Ronde van Baskenland. Vierde etappe, Vitoria - Lekunbem: 1. Mentsjov (Rus) 182 km in 4.35.49, 2. Samuel Sanchez (Spa) 0.13, 3. Di Luca (Ita), 4. Val- verde (Spa), 5. Ferrio (Spa), 6. Julich (VSt), 13. Leipheimer (VSt), 73. Veneberg 7.44, 74. Mutsaars, 88. Lotz. Opgave: o.a. Scheuneman, Tankink. Algemeen klassement: 1. Mentsjov 17.19.39, 2. Valverde 0.13, 3. Di Luca, 4. Samuel San chez, 5. Ferrio, 6. Rebellin (Ita), 11. Leiphei mer, 65. Veneberg 11.35, 72. Lotz 14.14, 124. Mutsaars 43.43. io Seedorf kroningen - Stefano Seedorf omend seizoen bij FC -h. De 21-jarige mid- heeft een contract jaar getekend. Seedorf kAseizoen op huurbasis Ia De neef van Claren- f komt transfervrij _Josterpark. Hij kreeg ESRaar hij de jeugdoplei- Je, geen nieuw con- lp.;eboden. De Amster- maakten geen ge- de optie in de verbin- ^Jorf had ook bij NAC lijven. Trainer Ton 22ias onaangenaam ver- jiet vertrek van de 19!der met wie hij on een 'positief gesprek' blijft NK ten leiden 181 Rob Clerc heeft ook 16[e ronde van het Ne- jampioenschap dam- 2jding behouden. De .j ctoetermeetder won in Jjn partij tegen Niek ■^Tiven. Van de concur- "■h alleen Marino Bar- orbeeld volgen. Hij njerrit Boom en heeft Hint achterstand op door Peter van Duyl rotterdam/amsterdam - In mei 2002 scheurde Ebi Smola rek de voorste kruisband van zijn rechterknie, een maand la ter volgde een operatie en be gon zijn revalidatie in Zeist. Daar, tussen het groen van het KNVB-sportcentrum, meldde zich vier maanden later ook Ajacied John Heitinga, die in september 2002 dezelfde bles sure aan de linkerknie opliep. Smolarek (23) en Heitinga (20) hielpen elkaar in Zeist door een zwarte periode en sindsdien ze vrienden. De Ajacied was het eerst weer klachtenvrij, sinds november is hij in Amsterdam basisspeler. Smolarek werd na de winterstop vaste klant in het elftal van Feyenoord. Aan de vooravond van Feyenoord-Ajax (zondag, 12.30), het duel van de aanstaande kampioen met de ploeg die verbeten jacht maakt op de tweede plaats, praten de twee over de knie, de klassieker en elkaar. De knie Smolarek: „Pas als je zo'n knie blessure hebt meegemaakt, weet je waar je over praat. Je knie wordt zó ontzettend be langrijk, wordt een soort twee de ik." Heitinga: „De knie is aanwezig in elkaar hebben. Ik vind het hartstikke leuk als het goed met John gaat. En je feliciteert el kaar. Tenminste, in het begin moest ik hem steeds feliciteren. Gelukkig is het tegenwoordig ook wel eens andersom." Heitinga: „Stiekem geniet je van eikaars succes. Het doet me deugd als Ebi een goede wed strijd heeft gespeeld. Toen ik in Zeist kwam, helemaal in de kreukels, was Ebi al vier maan den bezig. Je praat met elkaar, hij wist wat er voor mij nog op het programma stond. Maar ik heb ook meegemaakt dat Ebi opnieuw geopereerd moest worden. Zat hij in een dipje." De toekomst Heitinga: „Ik zat zaterdag Stu dio Sport te kijken met het ge luid uit, toen ik opeens mijn kop voorbij zag komen in een Italiaanse laant. Heb ik 'm toch maar even wat harder gezet. Maar ik ben nog niet klaar bij Ajax, ik sta nog maar net in de basis." Smolarek: „Ook ik ben hele maal niet bezig met een vertrek. Ik heb een fantastisch contract getekend toen ik geblesseerd was. Ja, Feyenoord heeft voor volgend seizoen Romeo Caste- len voor de rechterkant ge haald. Dat is alleen maar goed, concurrentie hoort er bij." door Peter van Duyl eindhoven - De prijs die het sei zoen moet redden, lijkt opeens angstig ver weg. PSV deed giste ren in Eindhoven tegen Newcast le United niet eens zo heel veel fout, maar kwam in de eerste kwartfinalewedstrijd van de strijd om de UEFA Cup deson danks niet verder dan i-i. Het is een uitslag die in Europa weinig houvast biedt, maar PSV waant zich nog niet kansloos. De missie van PSV leed gisteren dus schipbreuk, want het scha devrij houden van het eigen doel was voor de eerste ont moeting met de Engelsen tot hoofddoel gebombardeerd. Even voor rust maakte Jermaine Jenas met het hoofd de ope ningsgoal van Mateja Kezman ongedaan. Het karwei dat de Eindhovenaren straks in New castle te klaren hebben, werd er op slag vele kilo's zwaarder door. Heftige verwijten gingen na af loop uit naar scheidsrechter Gilles Veissière. De Fransman zorgde met zijn warrige leiding voortdurend voor onrust. Hij onthield PSV kort na rust een glaszuivere strafschop (hands) en de thuisploeg schoof de schuld van de tegentreffer zon der gêne in de schoenen van de arbiter. Jenas kon toeslaan uit een vrije trap, die Veissière had toegekend na een nauwelijks waarneembare overtreding van Remco van der Schaaf op Oli vier Bernard. Het optreden van Veissière leidde zelfs tot een woedeaan val bij Guus Hiddink, die de ar biter tijdens de rust de huid vol schold. „Zoveel heb ik niet ge zegd", grapte Hiddink later. „Mijn Frans is niet zo best en meestal pik je eerst de lelijke woorden van een taal op." PSV's oefenmeester draaide er overigens niet omheen, dat hij zich behoorlijk had gestoord aan het inderdaad zwakke op treden van Veissière. Toen Bob by Robson, de manager van Newcastle United, opmerkte dat de eerste twintig minuten van de eerste helft voor PSV wa ren geweest en de tweede twin tig voor zijn ploeg, voegde Hid dink daar gevat aan toe: „En de resterende vijf minuten waren voor de scheidsrechter." Van der Schaaf kreeg de op dracht Bellamy uit de wedstrijd te houden. Daarin slaagde hij redelijk, maar ongewild speelde de middenvelder toch een ne gatieve hoofdrol. Terwijl er geen vuiltje aan de lucht leek, was Van der Schaaf kort voor rust het middelpunt van een Jermaine Jenas van Newcastle spring het hoogst en kopt de bal binnen: i-i. Foto: Reuters/Mike Finn-Kelcey Robben hoopt er in return weer bij te zijn Arjen Robben hoopt volgen de week in de return van de kwartfinale in de UEFA Cup tegen Newcastle United weer van de partij te zijn in het elf tal van PSV, De jonge inter national is al enkele weken uitgeschakeld door een ham stringblessure. „Ik kan weer honderd procent trainen en voel me weer helemaal fit." De aankoop van Chelsea ver telde met een glimlach te hebben gekeken naar de uit slagen in de Champions Lea gue van deze week, waarin zijn nieuwe club de halve fi nales bereikte. „Dat is voor mij een extra bevestiging dat ik de goede keuze heb ge maakt", aldus spits Arjen Robben. opstootje, dat de vlam in de pan deed slaan. In die opgefok te sfeer had Van der Schaaf de schijn tegen, toen hij op de achterlijn de vederlichte over treding beging, die de gelijkma ker inleidde. „Misschien", vroeg aanvoerder Mark van Bommel zich hardop af, „had Van der Schaaf het iets slimmer moeten doen." De 1-1 kwam wat ongelukkig tot stand, maar was op zich niet onverdiend want de Engelsen kenden voor rust een sterke pe riode. De opening was echter voor PSV, dat al na een kwartier zijn droomwens vervuld zag. Kezman troefde Aaron Hughes af en krulde de bal vanaf een meter of zestien in de verre hoek: 1-0. Als de belangstelling van New castle United voor de Eindho- vense aanvalsleider serieus is, zullen ze in Noord-Engeland gisteren eens te meer overtuigd zijn geraakt van de kwaliteiten van Kezman. De spits had in Ti tus Bramble een voortreffelijke directe tegenstander, maar ving toch verschillende keren het vólle licht van de schijnwerper, met een bijna trefzekere om haal als glanzend hoogtepunt. Die acrobatische trap van Kez man was één van de spaarzame keren dat PSV na de onderbre king gevaarlijk werd. De Eind hovenaren vielen wel aan, maar nooit zonder eerst nadrukkelijk achterom te hebben gekeken. Zelf kwamen ze dan ook amper in de problemen. Hiddink en Robson kwamen na afloop tot de eensluidende conclusie dat beide ploegen volgende week in Newcastle nog serieus aan spraak op de halve finale mo gen maken. Dat was wat Hiddink betreft ze ker geen grootspraak. Ondanks het tegenvallende resultaat liet PSV gisteren opnieuw zien dat de ploeg beseft wat er in inter nationaal verband wordt ge vraagd. De Eindhovenaren le den hun laatste Europese ne derlaag op 30 september in La Coruna en zijn sindsdien negen wedstrijden ongeslagen. psv: Waterreus; Bogelund, Colin, Bouma en Lee; Park, Van Bommel, Van der Schaaf (67. Vogel) en De Jong (67. Rommedahl); Vennegoor of Hes- selink en Kezman. newcastle united: Given; Hughes, Woodgate, Bramble en Ber nard; Ambrose, Jenas, Speed en Ro bert; Bellamy en Shearer (90. Ameobi). De vrienden Ebi Smolarek (links) en John Heitinga staan zondag tegenover elkaar tijdens Feyenoord-Ajax. Foto's: GPD/Joep van der Pal bij alles wat je doet. 's Morgens, 's avonds; altijd is er eerst die knie." Smolarek: „Nu is het voor mij totaal geen item meer. Zo snel kan het ook gaan. Een jaar gele den was ik alleen maar bezig met die knie, nu denk je er ei genlijk nauwelijks nog aan." Heitinga: „Voor mij is dat hoofdstuk ook volledig afgeslo ten. Vanaf het moment dat ik weer ben gaan spelen in het eerste, is die knie nooit meer aan de orde geweest. Iedereen mag ernaar vragen, maar het is toch steeds hetzelfde verhaal. Mensen kunnen dan net zo goed wat oude artikelen opzoe ken. Ik doe nog altijd wel wat extra krachttraining. Gewoon omdat ik me daar lekker bij voel, ook voor de rest van mijn lijf. Door die blessure word je je bewuster van je lichaam. Het is een extra stimulans om te zor gen dat je topfit bent." Smolarek: „Ik doe in principe alles met de groep, niets extra's. Nu ik veel wedstrijden speel, is dat genoeg. Ik ben nog wel voorzichtig in die zin, dat ik zelf bepaal wanneer het genoeg is. Door zo'n blessure leer je je li chaam heel goed kennen. Als ik vermoeid raak in mijn boven benen of in mijn kuiten, dan is dat een signaal waar ik naar luister. Dan ga ik eerder naar binnen." De rentree Heitinga: „Mijn doel dit seizoen was om er na de winter weer te staan. Maar het is supersnel ge gaan. Ik had gehoopt op wat speelminuten, moet je kijken waar ik nu sta." Smolarek: „Ik was bij het begin van het seizoen nog niet hele maal fit. Uit voorzorg werd mijn rentree in de groep opgescho ven. Een week, weer een week. Dan is het al snel een maand. Dat is vervelend, want je wilt zo graag. Ik heb ontzettend veel geduld moeten hebben. Toen ik in Eindhoven de winnende goal tegen PSV maakte, voelde dat wel heel lekker. Dan weet je waar je het allemaal voor ge daan hebt. Maar ook daar heb ik niet te lang bij stilgestaan, 's Avonds tijdens Studio Sport ben ik gewoon de hond gaan uiüaten." Heitinga: „Eigenlijk heb ik in mijn herstel niet één negatief moment gekend. Als je in juli had gezegd dat ik zoveel wed strijden zou spelen, geen pijn meer zou hebben en in het Ne derlands elftal zou staan, had ik je voor gek verklaard." Smolarek: „Ik heb altijd maar één doel gehad: terugkomen in het eerste van Feyenoord. En als je iets per se wilt bereiken, moet je daar alles voor laten. Met zo'n blessure heb je nau welijks vrije tijd, het is trainen, trainen, trainen. Je kunt niet even een middagje overslaan." Heitinga: „Het klinkt gek, maar het heeft ook voordelen. Toen ik geblesseerd raakte was ik achttien, nu twintig. Enerzijds is dat de periode waarin je je moet bewijzen, maar aan de andere kant: ik ben nu sterker, heb ook andere spieren kunnen trainen. En ik heb me ontwik keld als mens, ik ben meer vol wassen." Smolarek: „Ik heb ook geleerd hoe mooi voetbal kan zijn. Ik noem dit ook nooit mijn werk, het is een hobby waar ik voor betaald krijg. Werken doe je in de haven, acht uur lang. Wij doen het in twee uurtjes per dag." Vrienden Smolarek: „We komen niet bij elkaar over de vloer. We bellen wel veel, het is vooral interesse

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 15