VRIJDAG 16 APRIL Speaker Teun de Reede is goud waard voor de Singelloop Start/finish: terrein NUON - Langegracht 70 - Leiden Meer info 071 - 5 356 362 of www.leidschdagblad.nl Parcoi lp: De Singelloop geeft Ton Holswilder een 3 oktober gevoel 29e u Leidsch Dagblad Parkeren bij de Singelloc De organisa) Vermelding in Leidsch Dagblad Voorverkoopadressen Startnummers: Starter Tim Brouwer de Koning Starter Tim Brouwer de Koning is aan zijn tweede jeugd bezig 6,4 km over de Leidse sing Eerst het startschot lossen, dan snel met de hoogwerker naar beneden en vervolgens meerennen met de Singelloop. Starter en hardloper Tim Brouwer de Koning draait daar zijn hand niet voor om want hij is bezig aan zijn tweede jeugd. Op de 'marathonleeftijd' van 42 jaar werd de redacteur van het Leidsch Dagblad op 1 februari met Leiden Atletiek dertiende bij het EK veldlopen voor clubteams in Portugal. Op oudejaarsdag werd hij vijfde bij de Sylvestercross in Soest en vervolgens won hij de Wassenaarse Clingendaelcross en de Aarcross in Alphen aan den Rijn. Tijdens de Singelloop draagt hij startnummer 101De eerste honderd startnummers verdeelt hij onder de snelle lopers. Maar Brouwer de Koning doet meer. Op-de basisschool van zijn dochter Elke, De Hobbit in Leiderdorp, heeft hij een groep van dertig leerlingen en ouders gemobiliseerd die meelopen. Zij zijn herkenbaar aan hun rode shirts. Daarnaast is Brouwer de Koning sinds zes jaar een van de trainers van 'Hollen met Han', een trainingsserie gesponsord door het Leidsch Dagblad, die beginnende en ervaren lopers voorbereidt op de Leidse marathon. 'Hollen met Han' doet met ongeveer 150 mannen en vrouwen aan de Singelloop mee. Start/fin^ ur De lo°P s*|[J)oM-tcrre"ln (tegewvermgan9_p^ NUON participeert voor; tiende jaar en voelt zichE verbonden met de loopl< Start en finish vinden pjj op het NUON-terrein. Ruim 2.000 lopers vinde weg naar de Langegracl vandaar de kilometers Ie Leidse singels af te legg, Nuon is graag gastheer', alle deelnemers om hiert hun verbondenheid met^ klanten te benadrukken,! Leidsch Ük Dal De samenleving kan nie kranten. De journalisten krant zijn de waakhond^ de democratie. Zij leggen de vinger op veranderings-processeif' heel weinig voorbereidir schrijven onze journaliste dagelijks berichten over j ontwikkelingen in Leiden i omringende gemeenten i Lef, objectiviteit en crea? het checken van feiten i^il van het grootste belang,u Ervaring telt. Al 144 jaar vertalen de rj verslaggevers van het Lf Dagblad hun wakend ooei luisterend oor in het :h geschreven woord. Parcours „Een prachtvent die iedereen kent. Dan kom je rich ting finish met het snot voor je ogen en dan spreekt hij je bemoedigend toe. Die man kent iedereen en is goud waard voor de organisatie. Juist hem moetje eens in het zonnetje zetten." Dat zijn de woorden van atleet Joost La Lau die de Singelloop al eens won. En hij heeft het over niemand minder dan Teun de Reede, speaker van de Singelloop. Teun de Reede (58) is iemand die met een microfoon in zijn hand gewoon niet stil kan zijn. Constant schalt zijn versterkte stem uit de luidsprekers langs het parcours. Hij weet van geen ophouden, informeert het publiek over de stand van zaken tijdens de loop, moedigt de deelnemers aan tijdens hun laatste meters naar de finish en hij vindt tussen de bedrijven door ook nog tijd om alle sponsors van het loopevenement te bedanken. En De Reede weet waarover hij praat. „De afgelopen 20 jaar heb ik zo'n 50 marathons gelopen waarvan een stuk of 20 in een tijd van rond de drie uur. Hoe lang ik al bij de Singelloop be trokken ben? Een jaar of 15 denk ik. Je weet hoe dat gaat, je rolt er eigenlijk in. Je helpt een handje met de organisatie en voordat je het weet ben je speaker." Een groot voordeel voor De Ree de is daarbij dat hij een heleboel mensen uit Leiden en omgeving kent. „Vroeger speelde ik in een bandje, was lid van DIOK en voor wat het lopen betreft, ben ik lid van Leiden Atletiek, was lid van de triatlonploeg van De Zijl/LGB en een van de grondleggers van de Leiden Road Runners Club. En vergeet niet dat je bij een heleboel loopevenementen veel dezelfde mensen tegenkomt." De Reede heeft een aantal rede nen waarom hij elk jaar weer de microfoon hanteert tijdens de Singelloop. „Het is een sfeervol evenement, je loopt voor het goede doel en het is compact. Met dat laatste bedoel ik dat je binnen twee uur klaar bent. Dan heb je de voorbereidingen voor de start gehad en is de laatste loper over de finish. En dat kom je niet vaak tegen in Nederland." Hij vindt dan ook dat nog veel meer mensen aan de Singelloop moeten meedoen. „Zo las ik laatst het clubblad van korfbalvereniging Sporting Trigon. Daarin werden alle leden opge roepen om mee te doen op vrij dag 16 april. En het inschrijfgeld van 3 euro per deelnemer wordt betaald door de Vrienden van Trigon. Kijk, dat zijn leuke initiatieven en dat zouden meer clubs moeten doen." „Waaraan een goede speaker moet voldoen? Die moet ieder een in zijn waarde laten. Vergeet niet dat ruim zes kilometer voor jongere kinderen best ver is. Die groep moet je dus een pluim ge ven als ze over de finish komen. Maar ook de loper van een kilootje of 90 die twee keer in de week traint en de Singelloop volbrengt, verricht een toppres tatie. Vergeet niet dat de meeste mensen puur voor hun plezier lo pen. En dan kan ik geen rare dingen gaan zeggen. Dat geldt overigens niet voor de wedstrijd atleten. Over het algemeen kan ik zo voorspellen wie er bij de eer ste 10 zitten. En als die over de finish komen, kan ik wel een grap maken want die gasten kennen me en houden daar wel van." De Reede is lid van Leiden Atletiek en loopt nog steeds vijf keer in de week. „Drie keer voor mezelf en twee keer met een groepje van Leiden Atletiek. Daarnaast word ik'veel gevraagd om bij allerlei evenementen als speaker op te treden. Zo heb ik de City Pier Cityloop gedaan en de Beach Challenge in Kijkduin. Maar daar ben ik mee gestopt want ik heb niet zo veel binding met de organisaties daarvan. Dat ligt bij de Singelloop wel anders. Ik ken iedereen en zij kennen mij. Wederzijds weten we precies wat er moet gebeuren. En zo lang er niet vijf minuten Speaker Teun de Reede: „Je moet iedereen in zijn waarde laten. voor de start een hoempapa or kest staat te spelen op het Nuon- terrein waardoor ik me schor moet schreeuwen, blijf ik voorlopig van de Singelloop." Foto Henk Bouwman De lopers gaan via achteruitgang van rechtsaf de Maresi op, vervolgens; Herensingel, Zijlsin Zoeterwoudse Sine Witte Singel tot hei einde, rechtsaf het Noordeinde op, en linksaf de Weddesl over de Rembrand langs Molen de Pu de Morspoort en over de Morssingt Rijnsburgersingel finish. De organisatie raadt u i zoveel mogelijk op de fi komen naar het Start/F terrein. Er zijn voldoend fietsenrekken uitgezet 0 fiets aldaar te stallen. M toch van ver komen, da wij u de volgende parkeergelegenheden a Parkeerterrein bij MoleH Digros parkeergarage Langegracht en het oud Parkeerterrein van het E voorbij de NUON. In Lel het betaald parkeren tot) Ook kunt u naar Parkea Haagweg alwaar shuttle naar de Langegracht brj I De vereniging is opgerit 1927, en is een sportvei uitsluitend voor mensen werkzaam zijn bij de po' De vereniging neemt de allerlei sportevenement binnen-en buitenland, r organiseert ook zelf ved wedstrijden e.d. zowel v politie als voor de burg? voorbeeld hiervan is dei Singelloop. De namen van de deelnemers willen wij graag in de krant afdrukken. Geef voor 9 april uw naam en startnummer aan ons door. Via: telefoon: 071 - 5356362, fax: 071 - 5356369, e-mail: t.collee-bark@hdc.nl of surf naar: www.leidschdagblad.nl Leidsch Dagblad Rooseveltstraat 82 Leiden (zaterdags gesloten) Sporthuis Wout Bergers Haarlemmerstraat 40 Leiden Haarlemmerstraat 232 Leiden Rijnsburgerweg 121 Leiden Schoolstraat 35 Voorschoten Run2Day St. Jorissteeg 8 Leiden Sporthuis de Zwarte Wolf Lange Mare 104 Leiden Kopermolen 19 Leiden Stevensbloem 31 Leiden Sporthuis Wijnand Sloos 5 Meiplein 17 Leiden De Wolky Shop Botérmarkt 14 Leiden Runnersworld Burgsteeg 7 Leiden Loterij Als u uw startnummer bij een voorverkoopadres heeft gekocht, doet u met uw nummer mee in de loterij. De trekking vindt plaats op vrijdag 16 april om 19.00 uur bij de stand van Wout Bergers op het NUON-terrein. De winnaars kunnen op vertoon van hun Singelloopstartnummer vóór de start hun prijs afhalen bij deze stand. Meer informatie: Leidsch Dagblad Telefoon: 071- 5 356 362 Ton Holswilder, de 41-jarige eigenaar van restaurant Het Koetshuis is een sfeerloper. Al jaren doet hij mee met de Singelloop. „Omdat het bij de stad hoort. Mij zul je niet in mijn eentje in de winter langs het strand zien lopen maar de Singelloop? Daar wil ik bij zijn. Dat hoort bij de stad." Ton Holswilder "Dat typisch Leidse sfeertje is zo leuk aan de Singelloop. Foto Henk Bouwman Holswilder is vooral gechar meerd van de gemoedelijke sfeer tijdens het jaarlijkse loopevene ment. „Het is niet prestatiege richt. Dat spreekt mij aan." Hij ziet de Singelloop als een welko me afwisseling op zijn training voor de halve marathon die hij zondag 13 juni in Leiden loopt. „Vorig jaar liep ik twee uur en 20 minuten over die afstand. Dat redt iemand met een rollator ook. Dit keer moet dat sneller." Daartoe bereidt Holswilder, die ooit aan voetbal en jiu jitsu deed, zich voor in sportschool De Vlietlijn. „Daar ben ik elke dag tussen negen en tien uur 's och tends te vinden. Op de loopband maar bijvoorbeeld ook op de roeimachine. Nee, dat is best te combineren met mijn werk." Lopen voor het goede doel spreekt Holswilder enorm aan. „Zo hebben we bijvoorbeeld de ochtend van de marathon in Leiden een vast clubje dat dan in Het Koetshuis gezamenlijk ontbijt voor vijf euro per persoon. Dat totaalbedrag wordt door mij verdubbeld en gaat naar een goed doel. Na dat ontbijt lopen we onder begeleiding van een boerenblaaskapel naar de start van de marathon, laten iedereen vertrekken en gaan dan zelf als laatste weg." Holswilder heeft iets met de start van loopevenementen. „Zo heeft de start van de Singelloop ook iets leuks. Bij vrijwel alle lopers is er toch een soort stress om voor-aan te staan. Hoe dichter je bij het moment van het startschot komt, hoe meer de mensen gaan dringen. En daar sta ik dan rustig tussen te genieten." De sfeer rond de Singelloop doet Holswilder denken aan 3 oktober. „Dat typische Leidse sfeertje zie en voel ik er in terug. Het brengt leven in de brouwerij, er gebeurt weer iets in de stad en daar moet ik gewoon bij zijn. Dat je daarnaast loopt voor een goed doel is een prettige bijkomstigheid." Foto Henk Bouwman

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 8