PSV aast op Van der Sar SPORT Inge de Bruijn tevreden met gevoel Kaasschaaf velt judoka Dennis van der Geest Ankoné wil terug naar schaatstop Doelman wil terug naar Nederland Rosmalen kopieert ondergrond Wimbledon Rinus Michels verbindt naam aan nieuwe trainersprijs te gaat n beroep Ian Thorpe zal geen antekenen tegen zijn jcatie op de 400 meter Dat zei de zwemmer jn Sydney op de zesde /le Australische trials spelen van lMisschien is de dis- achteraf wel een ze- Thorpe hardop. „Ik iu in de training toe- de 100 meter vrij. Dat el andere discipline DO vrij." De Australiër .(de start van de 400 n het blok en werd ge- .(iceerd. Daardoor j niet in aanmerking ■"olympisch startbewijs ij in Athene niet zijn :he titel verdedigen. reft regeling ipooren £N - Voetbalclub PSV '"mmercieel directeur poren zijn het eens ge- over een afvloeiingsre- .(at zei PSV-voorzitter gisteren in een pro lan Omroep Brabant ontsloeg Spooren op roet nadat die door rerd verdacht van sex ierjarige jongens in novense Anne Frank- n. In december vorig :den PSV en Spooren de hoogte van de ver ing. rische zege iters India - De cricketers van In- ien voor de eerste keer natch op Pakistaanse 'ewonnen. De histori- e werd gisteren in Mul- Pakistan werd ver en verloor met een in- 52 runs. De uitblinkers waren batsman die 309 runs bijeen- bowler Pathan die zes ■Mam. Het was de eerste tussen beide landen 59. ^Ibaink ssproken >1- Jerrel Hasselbaink bt meer te vrezen voor irsing in het Engelse lOe tuchtcommissie ngelse voetbalbond de veelscorende spits vrijgesproken van gedrag. De Neder- in de bekerwedstrijd arborough in januari l tegenstander opzette- dleboogstoot hebben w. De tuchtcommissie <^e Hasselbaink gisteren incident. Na de zitting hij vrij wegens ge- bewijs. .'ia Williams ^finale Uyne - De finale van het emooi in Key Biscayne rtjie vrouwen tussen Ele- Tfentieva en de Ameri- Serena Wil- als vijfde geplaatste in de kwartfinale Se- Venus uitschakelde, elder al te veel moeite Q- landgenote Nadia Pe ek 6-2. Bij de mannen na Andy Roddick ook jadea de halve eind- -6 Amerikaan had in de it nog veel te stellen Argentijn Agustin Caleri is in de tweede opper- •c 7-5 6-1. ^uw remise e; in Dresden I - Schaakster Zhaoqin ]eft gisteren bij het Eu- kampioenschap in Dres- r de vierde keer op rij De Rotterdamse het topduel met de ie Alexandra Kosten- loegen nemen met een Na 79 zetten gaf haar thte de strijd voor de ning op. Zowel Peng als isjek heeft na elf ronden ;en. Vandaag is de en laatste ronde. Peng de Roemeense Foi- punten heeft verza- bstenjoek, in haar vrije model en filmster, komt haar landgenote Kos- die eveneens op 8 pun- "t. »j ..srzoek naar ic Vasseur e)De Franse justitie be- h een formeel onder mogelijk dopingge- -hnwel -bezit van de Jhers Cédric Vasseur en it Clain. Het onderzoek a» de naspeuringen van ^ij de Franse wieler- ifiofidis. Beide coureurs eren ondervraagd en zich ter beschikking i i van justitie. Cofidis, rok de Spaanse wereld en Igor Astarloa onder l(t staat, raakte in op- t floor de arrestatie van de renner Marek Rutkie- {gin dit jaar wegens II van verboden midde- vriidac 2 april 2004 f 0 a >s* a s i i j^ji^BBBMH—jBWMM'lllllllU llllll IIWIIW Edwin van der Sar glijdt naar de bal tijdens de interland Nederland-Schotland. Foto: AFP door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Guus Hiddink ziet in Edwin van der Sar de ideale opvolger van doelman Ronald Waterreus. PSV gaat de komen de dagen proberen om de keeper van het Nederlands elftal los te weken bij zijn huidige werkgever Fulham. Het contract van Van der Sar loopt na dit seizoen nog een jaar door. PSV houdt er reke ning mee, dat het een afkoop som moet betalen. Van der Sar heeft zelf inmiddels aan zijn zaakwaarnemer Rob Jansen laten weten dat hij veel voelt voor een terugkeer naar Nederland. De 33-jarige doel man stelt vast dat Fulham niet de club is waarmee hij zijn am bities, het winnen van prijzen, kan waarmaken. De Londense club staat momenteel negende in de Engelse Premiership. Ful ham nam Van der Sar drie jaar geleden over van Juventus. Daarvoor speelde de doelman uit Voorhout jarenlang bij Ajax. PSV is op zoek naar een ervaren eerste doelman, nu Ronald Wa terreus na tien jaar zijn vertrek heeft aangekondigd. Hiddink: „De nieuwe man moet niet ner veus worden als er eens veertig duizend mensen op de tribunes zitten te schreeuwen." Van der Sar heeft tachtig interlands op zijn naam. Volgens Hiddink is er nog geen formeel contact ge weest met Fulham en kan de gevraagde afkoopsom dus een belemmering zijn. Naast Van der Sar wil Hiddink ook nog een jonge, talentvolle doelman aantrekken. Het gaat hierbij om een buitenlander. Hiddink is druk doende om het nieuwe PSV verder gestalte te geven. Hij is hoopvol gestemd over de mogelijkheid om Robin van Persie over te nemen van Feyenoord. PSV weigert echter de genoemde afkoopsom (naar verluidt vijftien miljoen euro) te betalen. Een ruil met Kevin Hofland is niet aan de orde. De PSV-verdediger wijst die optie van de hand. Ook Andy van der Meyde staat op het verlanglijstje van Hid dink. Zijn huidige werkgever In- ternazionale lijkt echter niet be reid om de Nederlandse rechts buiten te laten gaan. Verder is Hiddink op zoek naar een spe ler die de linker flank kan be strijken (de naam van Boude- wijn Zenden wordt genoemd), een centrale middenvelder en een centrumspits. De laatste twee moeten de vervangers worden van Mark van Bommel en Mateja Kezman, die waar schijnlijk vertrekken bij PSV. Johann Vogel heeft een nieuwe aanbieding van PSV vooralsnog niet geaccepteerd. Volgens de Zwitserse international betreft het 'niet alleen een financieel verhaal'. „Het gaat ook om mijn rol in het team dat er straks staat." Hij praat op korte ter mijn verder met PSV. Gisteren trainde Vogel voor het eerst sinds vier weken weer met de groep mee. John de Jong be raadt zich op een voorstel om het contract met twee jaar (tot 2007) te verlengen. PSV wil drie verhuurde spelers komende zomer terughalen. Het gaat om Jasar Takak (nu bij FC Zwolle), Arvid Smit (FC Gro ningen) en Michael Lamey (AZ) „De selectie moet volgend sei zoen een stuk breder zijn", al dus Hiddink. „We hebben de laatste weken gemerkt, dat we problemen hebben om de bles sures op te vangen." door Arnold Aarts haarlem - Dennis van der Geest heeft vandaag besloten komende week niet mee te gaan naar het trainingskamp in Japan. De 28-jarige judoka heeft afgelopen zondag met een kaasschaaf het topje van de ringvinger van zijn linkerhand gesneden. Deelname aan het trainingskamp van twee weken was voor Van der Geest sowieso twijfelachtig, omdat hij last had van oververmoeidheid. Onderzoek in het ziekenhuis wees gisteren uit dat de gene zing van zijn ringvinger voor spoedig verloopt. Daarom is het niet nodig een stukje huid van zijn arm op de betreffende vin ger aan te brengen, wat aan vankelijk de bedoeling was. Van der Geest is optimistisch over volledig herstel. „Dat is belang rijk voor een judoka, want met je onderste drie vingers knijp je het hardst. Met je duim en wijs vinger stuur je alleen maar. Ik riep zondag ook gelijk in het ziekenhuis dat ze het goed moesten behandelen, omdat ik met mijn handen m'n geld moet verdienen." Van der Geest beseft dat zijn blessure niet bepaald heroïsch is ontstaan. „Het is heel lullig, maar ik vertel maar eerlijk te gen iedereen hoe het is ge beurd. Ik had ook een verhaal kunnen ophangen dat ik ruzie had met zes gasten en er al vier te pakken had genomen. Het is niet heel stoer om jezelf met een kaasschaaf te verwonden, maar het is niet anders." Dennis van der Geest. Foto: Hans van Weel Van der Geest verwacht on danks de blessure aan zijn vin ger snel weer op de judomat te staan. Waarschijnlijk gaat de Haarlemmer maandag al de ta- tami op, waarbij een speciaal geprepareerd kapje zijn gekwet ste vinger moet beschermen. De afgelopen twee weken ont hield Van der Geest zich van ju dotraining om te herstellen van zijn oververmoeidheid. Om conditioneel niet een te grote achterstand op te lopen, hield hij zich onder meer bezig met mountainbiken. Van der Geest hoopt verder inspiratie te put ten uit het aanstaande vader schap. In oktober hoopt zijn vriendin te bevallen. Inge de Bruijn in actie tijdens de finale van de 50 meter vlinderslag. Foto: ANP/Robert Vos door Arjen Vos Amsterdam - Tickets voor Athene, daar gaat het Inge de Bruijn momenteel om. Vandaag begint in Amsterdam haar drie daagse jacht op olympische startbewijzen. Gisteren zwom de drievoudig olympisch kampioene bij wijze van voorproefje de 50 meter vlinderslag. Geen olympisch num mer, dus niet erg belangrijk. En daarom maakte ze zich na afloop ook niet al te druk over de wat tegenvallende tijd. De Bruijn deed wat ze aan haar stand ver plicht is: winnen. En ruim. Haar tijd (26,10) was niet fantastisch, De Bruijn had ge hoopt in de 25 seconden te blijven. De con currentie kwam er echter niet aan te pas. „Ik ben tevreden met het gevoel, niet met de tijd", sprak In de Bruijn aan de rand van het uitzwembad. „Maar er is geen man overboord hoor, in Athene wordt dit num mer niet gezwommen. Ik wilde er vandaag in Amsterdam een beetje inkomen en wat sfeer proeven." Het was al weer een jaartje geleden dat de Hollandse zwemdiva op een Nederlands startblok verscheen. In het Amsterdamse Sloterparkbad zat het publiek tijdens de eerste dag van de Dutch Open Swim Cup alleen op haar te wachten. Aan de rand van het bad stond succescoach Paul Bergen, met De Bruijn meegereisd vanuit de Ver enigde Staten naar Amsterdam. Hij consta teerde dat met name de start en de eerste vijftien meter gisteren niet geweldig waren. „Inge maakte wat foutjes, ze leek nerveus. Maar haar finish was erg sterk", aldus de coach. Gisteren aan het ontbijt voorspelde Bergen De Bruijn een tijd van 25,50, wat, een wereldrecord zou betekenen. Bergen: „Nee, ik heb er geen geld opgezet. Ik train paarden, maar wed er niet op." De Bruijn gokte vooraf op 25,8, maar ook zij kreeg geen gelijk. De power was er wel na het maandenlang harde trainen. De Bruijn maakte veel kilo meters maar zwom nauwelijks wedstrijden. Ze wilde gisteren na haar race dan ook niet vooruitlopen op wat ze de komende dagen in Amsterdam gaat laten zien. Kwalificatie voor de Spelen staat voorop. Morgen staat de 100 meter vlinderslag op het menu. Spannend, vond ze. „Voor mezelf in ieder geval wel. Sinds 2002 heb ik geen 100 meter vlinder meer gezwommen. Het is moeilijk in te schatten hoe het zal gaan. Ik ben so wieso niet iemand die van tevoren gaat roepen dat ik heel hard ga zwemmen." Bergen hield zich minder op de vlakte en wilde wel een tijd roepen. Op de 100 meter vlinder gaat De Bruijn onder de 59 secon den duiken. Gewaagd, maar 'Inge moet uit gedaagd worden'. En als de 100 vlinder lek ker loopt, komt de rest vanzelf. „Dan wordt alles gemakkelijker", weet de Amerikaanse trainer die De Bruijn in Sydney naar drie gouden plakken coachte. Deze week raakte De Bruijn een van haar drie wereldrecords kwijt. Tijdens de Austra lische olympische kwalificatiewedstrijden zwom de tiener Libby Lenton op de 100 meter vrije slag een tijd van 53,66 secon den, 0,11 seconde sneller dan De Bruijns recordtijd. Ze heeft er niet wakker van gele gen. „Het zat er een keer aan te komen. Ik heb respect voor haar, het is een rappe tijd." Ze relativeert: „Och, records zijn er om ver broken te worden. Ik ga er niet om zitten huilen, heb er nu nog twee over. En het gaat niet om wereldrecords, maar om de plakken." Een wereldrecord hoeft er de ko mende dagen van hr niet verwacht te wor den, dat wilde ze nog wel kwijt. door Daniël Tempelman Amsterdam - Frédérique Ankoné (22) keert terug in hel wedstrijdschaatsen. Gisteren tekende ze een contract voor een klein jaar bij de Sponsor- Loterij-ploeg van coach Jac Orie. „De afgelopen maand wist ik het zeker. Ik wil weer terug naar de top." Het lijkt lang geleden, maar in 2000 en in 2001 was Frédérique Ankoné nog wereldkampioen bij de junioren. Ze was die belofte die de concurren tie zoek reed en een hele grote kon worden. Tot dat andere factoren bij de schaatsster de over hand kregen. Blessures, stress. Ze werd het in eens helemaal zat en besloot ermee te stoppen. Schaatsen in de kast. Klaar. Nu, twee jaar later, is alles anders. Ankoné teken de gisteren een contract bij de succesvolle schaatsequipe van topcoach Orie, maar ook van de topschaatsers Wennemars, Timmer, Romme en Tuitert. Geen kleine dames en heren. En wat gebeurt er op zo'n dag? Dan belt iedereen Anko né op om haar te feliciteren. „De telefoon staat al uren roodgloeiend", zegt ze vanuit de auto. „Dat ik terugkeer krijgt een hoop aandacht. Ik ben er blij mee, maar vind het wat overdreven. Ach, het hoort erbij." Het liefst schept Ankoné nog niet te hoge ver wachtingen. Dit contract is één van de eerste stappen op weg naar misschien weer betere tij den. Een grote stap, zo zegt ze zelf. Tot nu toe is het goed bevallen. En het voelt steeds beter. De ploeg waarin ze rijdt is enthousiast („het zijn al lemaal leuke mensen") en Jac Orie geeft haar vertrouwen. „Ik denk dat het wel klikt. Hij is een vrij nuchtere man en hij kan relativeren. Dat is goed voor mij, dat heb ik nodig. Ik heb de nei ging me om allerlei dingen druk te maken. Zoals om eindtijden in wedstrijden. Maar ik moet juist proberen me alleen met het schaatsen bezighou den." De SponsorLoterij ploeg heeft haar een contract gegeven tot het eind van dit jaar. Daarbij ook een optie tot contractverlenging tot en met de Win terspelen in Turijn in 2006. Eind 2004 wordt er wel eerst geëvalueerd. Met de wedstrijdstress komt het ook wel goed. Zelf zegt ze dat ze in haar twee jaren durende 'sabbatical' rustiger is gewor den, meer relaxed. „Ik denk dat ik dingen makke lijker accepteer. Het vervelende is dat ik altijd al les zo goed mogelijk doe. Daar had ik in wedstrij den last van. Maar ondanks de spanning, won ik toch en makkelijk. De komende tijd ga ik alleen maar heel erg m'n best doen." door Martijn van Beeten den bosch - Per boot en vracht wagen is speciale Engelse klei naar de tennisbanen in Rosma len gebracht. De klei die ook dient als ondergrond voor het gras op Wimbledon. Het doel is duidelijk, de Brabantse banen moeten meer gaan lijken op die van de beroemde grote broer uit Engeland. Logisch, het ATP- evenement in Rosmalen is toch vooral een voorbereidingstoer- nooi voor Wimbledon. De kleispecialisten die ook de banen aan Church Road in Londen verzorgen, zijn neerge streken in Nederland. De klei komt uit dezelfde voorraad als die voor Wimbledon en is op precies dezelfde manier gepre pareerd. Voorlopig om één baantje aan te leggen, een baan waar van 14 tot en met 20 juni louter dubbelpartijen worden afgewerkt. De overstap naar klei is kostbaar: liefst 60.000 euro per baan. Met elf banen wordt dat dus een dure grap.Al gaan we dat stapje voor stapje doen," zegt toernooidirecteur Marcel Hunze. UITSLAGEN BADMINTON Chungju City. Korea Open. Mannen, derde ronde: Palyama (Ned) - Bao (Chn/5) 15i8 13-15 17-14. Vrouwen, derde ronde: Xie (Chn/6) - Yao Jie (Ned) 11-0 11-2, Audina (Ned/4) - Wang Ting Ling (HKo) 11-4 11-4. Vrouwen dubbel, tweede ronde: Audina/Bruil (Ned) - Gehrer/Schenk (Dui) 11-15 15-7 15- 11 Gemengd dubbel, tweede ronde: Siegemund- /Pitro (Dui) - Chris Bruil/Lotte Bruil (Ned/7) 11-15 15-1015-12. Lucky Day 3369, d.d. 01.04.2004 6.13.17.29.34.35.37.38.41. 44.49.51.54.55.57.58.62.69.76.78 SCHAKEN BASKETBAL Eredivisie, mannen: EBBC - EiffelTowers 96 - 91 HANDBAL Eredivisie mannen kampioensgroep: Volen- dam-E en 0 29 - 33, degradatiegroep: Wh. De mons- Hellas 24 - 30 ->■ PRIJSVRAGEN Dresden. EK vrouwen Elfde ronde: Kostenjoek (Rus) - Peng (Ned) 1/2-1/2, Slavina (Rus) - Foisor (Roe) 1/2-1/2, Zjoekova (Oek) - Stefanova (Bul) 1/2-1/2, Houska (Oek) - Kosintseva (Rus) 0-1, Bos- boom-Lanchava (Ned) - Sjarivitsj (WRu) 0-1, Olarasu (Roe) - Muhren (Ned) 1/2-1/2, Stepo- vaia (Rus) - Bensdorp (Ned) 1/2-1/2, Dimovski (BHe)- Hamelink (Ned) 0-1. Stand: 1. Peng, Kostenjoek 8,5 punten, 3. Slavina, Foisor, Zjoekova, Kosintseva 8, 33. Muhren 6,5, 48. Bosboom-Lanchava 5,5, 64. Bensdorp, Hamelink 5. TENNIS Key Biscayne. Masters Seriss, 5,4 miljoen eu ro. Mannen, kwartfinale: Coria (Arg/3) - Kieler (Dui)_6-3 6-3, Gonzalez (Chl/21) - Pavel (Roe) 6-7 €iü 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Petrova (Rus/8) - Dechy (Fra/21) 6-2 6-2. Halve finale: Serena Wil liams (VSt/1) - Daniilidou (Gri) 6-4 6-4. Miami. Masters Series, 5,4 miljoen euro. Vrouwen, halve finale: Serena Williams (VSt/1) - Daniilidou (Gri) 6-4 6-4. Mannen, 2,8 miljoen euro kwartfinales: Roddick (VSt/2) - Moya (Spa/5) 5-7 6-2 7-5. VOETBAL Beloften, eredivisie: Volendam - FC Utrecht 2 - 2 eerste divisie A: Groningen - Veendam 1-3 B: Fortuna S. - Sparta 0-2 VOLLEYBAL Vrouwen, eredivisie, halve finales play-offs: Longa '59 - Pollux 1 - 3 Mannen, eredivisie, halve finales play-offs: Zwolle - Omniworld 2 - 3 WIELRENNEN De Panne. Driedaagse van de Panne. Derde_etappe, De Panne-De Panne: 1. Zanotti (Ita) ÏT6 km in 2.36.06, 2. Cooke (Aus), 3. Boonen (Bel), 4. De Jongh (Ned), 5. Backstedt (Den), 6. Van Haecke (Bel), 7. Nauduzs (Let), 8. Metloesjenko (Oek), 9. Roodhooft (Bel), 10. Pagliarini (Bra), 11. Löwik, 12. Kemna, 15. Sentjens, 30. Van de Ven, 47. Van Bon, 58. Cornelissen, 77. Hoffman, 78. Hiemstra, 79. Van Dijk, 86. Van Velzen, 106. Den Bakker, 107. Kroon, 134. Van der Wal 2.33, 138. Vierhouten, 144. Voskamp, 156. Van Duimen 8.32. Niet gestart: o.a. Blijlevens. Vierde etappe, individuele tijdrit De Panne: 1. Bodrogi (Hon) 13,7 km in 16.37 (49,460 km/u), 2, Bartko (Dui), 3. Hincapie (VSt) 0,05, 4. McGee (Aus) 0.10, 5. Cancellara (Zwi) 0.12, 6. Wauters (Bel) 0.13, 7. Löwik 0.14, 8. Roesems (Bel), 9. Joachim (Lux) 0.16, 10. Mattan (Bel) 0.18, 16. Van Bon 0.22, 22. Van der Ven 0.33, 29. Den Bakker 0,38, 31. Van Velzen 0.41, 61. Vierhouten 1.19, 62. Sentjens 1.20, 63. De Jongh 69. Hoffman 1.28, 77. Kroon 1.33, 90. Hiemstra 1.57, 102. Van Dijk 2.43, 108. Koerts 3.20. Niet gestart: o.a. Voskamp, Kemna, Van der Wal, Van Duimen, Cornelissen. Eindklassement: 1. Hincapie 13.29.06, 2. Hondo (Dui) 0.10, 3. Löwik 0.11, 4. Cancel lara, 5. Wauters 0.13, 6. Devolder (Bel) 0.20, 7. Grabsch (Dui), 8. Wesemann (Dui) 0.21, 9. Van Biiri 0.22, 10. Flecha (Spa) 0.23, 28. Van der Ven 1.13, 32. Den Bakker 1.18, 33. Van Velzen 1.21, 51. De Jongh 1.56, 53. Sentjens 2.00, 58. Hoffman 2.08, 63. Kroon 2.13, 66. Hiemstra 2,36, 77. Vierhouten 4.32, 94. Van Dijk 8.09, 98. Koerts 8.52. ZWEMMEN Amsterdam. Swim Cup, finales. Vrouwen, 200 vrij: 1. Jedrzejczak (Pol) 2.00,76, 2. Veldhuis (De Whee) 2.00,78, 3. Barzycka (Pol) 2.01,88. 100 rug: 1. Luiken (PSV) 1.03,91, 2. Van Schaik (LZ 1886) 1.04,54,3. Schinkel (De Whee) 1.04,56. 200 school: 1. Domenech (Spa) 2.36,37, 2. Patterson (VSt) 2.37,93, 3. Heimisdottir (IJs) 2.39,03. 50 vlinder: 1. De Bruijn (THSC) 26,10, 2. Ur- banczyk (Pol) 27,35, 3. Dekker (De Kempvis) 27,81. Mannen, 400 vrij: 1. Korzeniowski (Pol) 3.50,42, 2. Manganas (Gri) 3.51,14, 3. Heil (Dui) 3.53,92. 50 school: 1. Castellenos (Spa) 29,43, 2. Ste kelenburg (MNC Dordrecht), Van Valkengoed (De Dolfijn SPAX) 29.52./E 100 vlinder: 1. Martsjenko (Rus) 53,30, 2, Keizer (PSV) 53,94, 3. Pimankov (Rus) 54,78. 200 wissel: 1. Wojt (Pol) 2.04,36. Hunze hoopt dat het werkt en een blik op de voorlopige deel nemerslijst, die gisteren in het stadhuis van Den Bosch werd gepresenteerd, maakt duidelijk waarom. Marat Safin is de grote publiekstrekker en met Sjeng Schalken, winnaar van de laat ste twee edities, is hij de enige tennisser in Rosmalen die zich zelf ook kansen toedicht op Wimbledon. Rainer Schuettler, Dominik Hrbaty, Rafael Nadal en Tommy Robredo zijn de an dere 'toppers' die Hunze voor schotelde. Daar zit geen gras specialist tussen. Schalken weet waarom. „Veel grastoppers kiezen er toch voor om zich op een baan voor te bereiden die meer lijkt op die van Wimbledon." Dus gaan ze naar Nottingham. Daar hebben ze ook klei. In Rosmalen nog niet, daar is zand de onder grond. Daardoor zijn de banen zachter, stuit de bal lager op. „Het verschil", stelt Hunze, „is de laatste jaren steeds groter geworden. De banen van Wim bledon worden harder, die van ons blijven gelijk. Daarom moe ten wij ook met klei werken." Schalken juicht het toe. De Limburger won Rosmalen de laatste twee keer en moest net zo vaak een dag na de finale aan de bak op Wimbledon. „Dan heb je dus nauwelijks tijd om je aan te passen en dat is lastig. Op Wimbledon is het gras gladder, dat kan gevaarlijk zijn." Dat een verbetering van de ba nen ook betekent dat er meer toppers naar Rosmalen komen, gelooft Schalken niet. „Roger Federer had vorig jaar een week voor Wimbledon vrijaf en won de titel. Dat gaat hij echt niet veranderen. Van mannen als André Agassi en Andy Roddick is bekend dat ze niet naar het Europese vasteland komen." Martin Verkerk komt naar Ros malen, Raemon Sluiter ook en John van Lottum en Dennis van Scheppingen zijn zo goed als zeker-van een wildcard. leiden - Rinus Michels heeft zijn naam verbonden aan een nieuwe prijs voor Nederlandse voetbaltrainers. De 76-jarige Amsterdammer reikt op 21 mei op een trainerscongres in Til burg de Rinus Michels Award uit in vijf categorieën. Behalve de beste trainers bij profs en amateurs komen ook de beste jeugdopleidingen (profs en amateurs) aan bod en reikt Mi chels een 'oeuvre award' uit aan een oefenmeester met gro te verdiensten voor het Neder landse voetbal. De prijs is een idee van het vak blad De Voetbaltrainer en wordt gesteund door de trai nersorganisaties CBV (Betaald Voetbal) en WON. Henny Kor- melink, hoofdredacteur van De Voetbaltrainer, is blij dat Mi chels1 zijn naam verbindt aan de prijs. „Hij komt nog steeds over als een jonge coach", aldus Kormelink, „ondanks zijn leef tijd en de klap die het overlij den van zijn vrouw Wil voor hem betekende. Fijn dat hij dit nog wil doen voor zijn de voet baltrainers in Nederland." Kormelink verwacht bij de prijsuitreiking duizelden be langstellenden uit Nederland en België. Uit het betaalde voet bal behoren de trainers van Ajax (Koeman), Feyenoord (Van Marwijk), PSV (Hiddink), AZ (Adriaanse) en Heerenveen (De Haan) tot de genomineerden. Een vakjury met onder anderen Louis van Gaal en Hans Kraay senior en Michels wijst drie kandidaten aan. De verzamelde trainers kiezen daarna op 21 mei de winnaar uit hun mid den. Bij de amateurs behoren Gert Aandewiel (Quick Boys) en Arie Lagendijk (Ter Leede) tot de acht kandidaten, van wie er ook drie naar de eindronde gaan. De jeugdopleiding van Al- phense Boys moet concurreren met die van elf andere ama- teurverenigingen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 31