'Hormonenmaffia rukt op in veeteelt' BINNENLAND 2 Paar liet kinderen achter in Gambia vanwege geldgebrek Kraai en kauw v< jgelvrij verklaard Utrecht Centraal Utrecht CS ontruimd wegens Verdacht pakket!' JEKIJK DE FILM OP WWW.VOLVOCARS.NL EN WAT ER OOK GEBEURT, GA NIET TERUG. rarnide moet eer opgeknapt lUDENBERG - De onlangs uit- (oerde restauratie van de Pi- aide van Austerlitz in Wou- jberg moet over. Een deel de graszoden die trapsge- s op de piramidevormige ïdheuvel liggen, is verzakt, piramide was in de oor- onkelijke staat herseld van- ge het 200-jarig bestaan van bouwwerk in september dit r. Franse troepen bouwden piramide in 1804 als herin- ing aan de Franse overheer- g van Nederland aan het be- Ivan de negentiende eeuw. (restauratie kostte tot nu toe miljoen euro. erkoopverbod tor hobbyvissers pwARDEN - De Hengelsport- pniging Leeuwarden pakt le- l die snoekbaars en karpers kopen keihard aan. De club !ert leden die de gevangen erkopen. Naar schatting leden verkopen de gevan- snoekbaars en karper. In de :ca levert een kilo snoek- rs zeven euro op. Een leven- :arper van achttien kilo is in ikrijk en Engeland goed r 3500 euro. introle op |snijdenissen I haag - De Tweede Kamer üat jeugdartsen of praktijk- pleegkundigen verplichte itroles op meisjesbesnijde- uitvoeren. De Kamer steren een motie aan, zij de regering vraagt dit Bgelen. De besnijdenis van Tsjes, ook wel genitale ver- Iking genoemd, is volgens ruime meerderheid in de der een vorm van kinder- Jiandeling. itslagen bij be Record Shop We a/d ijssel - Free Record p heeft acht mensen ontsla- iwegens diefstal en verduis- gig. De acht van het distribu- entrum in Capelle aan den ;1 zouden voor honderddui- len euro's cd's, dvd's en puterspelletjes hebben ge- ;!n. Acht anderen, van wie vermoeden bestaat dat ze e diefstal betrokken waren, op non-actief gesteld. breda/gpd - Kauwen en kraaien mogen vanaf vandaag vrijelijk worden afgeschoten of gevan gen. Ze zijn op de landelijke 'vrijstellingslijst' ge zet en zijn voortaan vogelvrij voor de boer en de fruitteler die last van ze heeft. Nesten mogen worden leeggehaald, de vogels mogen ook met kooien worden gevangen en later gedood. Vogelbescherming Nederland heeft protest aan getekend. Woordvoerder Hans Peeters: „We zijn bang dat er vanaf vandaag zonder enige reden op kraaien en kauwen gejaagd wordt. Ook als ze geen schade toebrengen." Boeren zijn wel blij met het besluit van minister Veerman (landbouw). Exacte cijfers over de scha de zijn niet bekend, maar volgens gedupeerde boeren komt het regelmatig voor dat de oogst een kwart tot de helft minder is. De kraaien en kauwen zijn vooral verzot op tarwe en mais. Ook fruittelers hebben het niet op de vogels die een lekker stukje fruit niet versmaden. utrecht - Het busstation en een deel van het treinstation Utrecht Centraal zijn gistermid dag ontruimd geweest na de vondst van een verdacht pakketje in een stadsbus. Het Ex plosieven Opruimings Commando (EOC) ont dekten dat er in de doos alleen maar boeken zaten. Een buschauffeur vond de doos met de tekst 'Verdacht Pakket!' en legde dat bui ten de bus, vlakbij spoor i van het Centraal Station. De eigenaar van het pakje meldde zich later bij de politie in Den Haag. De jon gen verklaarde dat er geen opzet in het spel is geweest. Het gebied rond het busstation is bijna twee uur afgezet geweest. Dat leverde vertraging op voor treinreizigers tussen Utrecht en Amersfoort en Utrecht en Baarn. Het verkeer rond Utrecht Centraal was een chaos. Foto: ANP/Mark Prins Maastricht - Justitie en de Alge mene Inspectiedienst van het ministerie van landbouw be schikken over sterke aanwijzin gen dat in Nederland in toene mende mate illegale groeihor monen worden gebruikt. Dat wordt gedaan door boeren en veevoederproducenten die een veestapel zo snel mogelijk willen vetmesten. Het ministerie van justitie wil extra geld en mankracht be schikbaar stellen om de opspo ring te intensiveren. Mogelijk wordt ook de wetgeving aange past, omdat frauderende vet mesters middelen gebruiken die nog niet verboden zijn, maar mogelijk wel schadelijk voor de volksgezondheid. Woordvoerders van Justitie en het ministerie van landbouw verklaarden tot voor kort nog dat verboden groeibevorderen- de middelen in de Nederlandse veeteelt niet of nauwelijks wor den toegepast. Het geringe aan tal met illegale middelen be werkte dieren dat werd gevon den (niet meer dan een handvol per jaar) wees ook in die rich ting. Nu zegt coördinerend officier van justitie Rogier: „Ik houd er rekening mee dat op grote schaal illegale groeibevorderen- de middelen worden gebruikt." Ook zouden maskerende mid delen worden gebruikt om ont dekking te voorkomen. Het openbaar ministerie komt in actie na signalen uit het bui tenland en van de onderzoeks instituten Rikilt en het RIVM (Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieuhygiëne). Op dit moment wordt in kaart gebracht hoe groot het pro bleem is, wie er bij betrokken zijn en op welke manier kan worden ingegrepen. Minister Veerman van land bouw heeft onlangs de Kamer in vertrouwen geïnformeerd over het gebruik van verboden stoffen, ongewone veetranspor ten en signalen over spuitplek- ken bij vee. In België deden zich volgens de minister eind vorig jaar vergelijkbare situaties voor met het toedienen van verboden stoffen. Volgens Veer man zijn er aanwijzingen dat er meer aan de hand is. assenmeppel/gpd - Met verbijstering en onge loof is gereageerd op het verhaal van de drie Drentse kinderen, die al vier maanden zonder hun ouders in Gambia hebben vertoefd. De- nise (15), Cynthia (13) en Björn (10) Winter uit Meppel werden twee weken geleden 'ont dekt' door Friese toeristen in het West-Afri kaanse land, die onmiddellijk de autoriteiten waarschuwden. De kinderen, die uit geldgebrek door hun moeder en stiefvader waren achtergelaten, zijn opgehaald door een gezinsvoogd en een medewerker van Jeugdzorg Drenthe. Ze zou den vandaag op Schiphol aankomen. Willem en Aaltje Meesters uit het Friese Beet gumermolen kwamen Denise, Cynthia en Björn op het spoor. De kinderen verbleven in een Gambiaans huis. „Ze kwamen redelijk gezond over, maar wilden dolgraag naar huis. Het is triest dat ouders zoiets doen." Jantje van der Veen en haar vriend Hans Die ver, de moeder en stiefvader van de kinderen, wonen in Assen. Zij hebben naar eigen zeg gen de kinderen noodgedwongen in Gambia achtergelaten. Van der Veen en Diever wilden met de kinderen een nieuw bestaan opbou wen in de hotelbranche in Gambia. In augus tus vorig jaar vertrok het gezin naar Afrika. Jantje van der Veen: „Ik moest begin novem ber naar Nederland om wat zaken af te han delen. Toen ik terug wilde vliegen naar Gam bia, werd ik op Schiphol onwel. Drie dagen later werd ik wakker in het ziekenhuis in Am sterdam." Ze had een zware vorm van mala ria. Na bijna een maand kwam ze pas weer uit het ziekenhuis. Ondertussen maakte Hans Diever, de stiefva der van de drie kinderen, zich in Gambia gro te zorgen. „Ik wilde naar Jantje, maar wilde de kinderen niet meenemen in zo'n gammel vliegtuig. Zij zaten goed bij kennissen en een Italiaan waar we zaken mee deden. Hij heeft me ook het geld geleend voor de vliegreis naar Nederland." Op 11 november keerde Hans Diever terug in Nederland. „De bedoeling was dat ik weer te rug zou gaan naar Gambia, maar we hadden totaal geen geld meer. We hebben overal aan geklopt voor hulp, bij de politie en maat schappelijk werk in Meppel, maar niemand wilde ons helpen." De biologische vader van de kinderen, Jan Winter uit Diever, zegt erg geschrokken te zijn van het verhaal. Hij heeft zelf zijn kinderen al twee jaar niet meer gezien, maar wil zich nu over hen ontfermen. „Ik wil in elk geval niet dat ze teruggaan naar mijn ex-vrouw. Dit is een intrieste zaak." Voorlopig ligt alle verantwoordelijkheid voor de kinderen bij Jeugdzorg Drenthe. Van der Veen en Diever zijn per direct uit de ouderlij ke macht ontheven wegens 'grove verwaarlo zing' en misbruik van het ouderlijk gezag". De Kinderbescherming stelt een onderzoek in, waarbij alle partijen worden gehoord. (advertentie) DE ONTDEKKINGSREIS NAAR JEZELF MAAR OOK EEN NIEUWE START WELKE 'IK' WIJST DE WEG? ■3egin je ontdekkingsreis en sla nieuwe wegen in met de nieuwe volvo v50: revolutionair Interieur krachtige motoren idis (intelligent driver information system) compact design l/et de veiligheid van de grotere volvo-modellen. prijzen vanaf 26.065. leasen vanaf 585. Consumentenprijs incl. btw, excl. 425 kosten rijklaar maken, 47,20 kentekenkosten en 45 verwijderingsbijdrage. Leasetarief I -xcl. btw, o.b.v. Full Operational Lease, 48 maanden en 20.000 km per jaar. Gem. verbruik: 5,7 - 9,5 1/100 km (17,5 - 10,5 km/l), |c02 uitstoot 153 g/km - 227 g/km.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 5