abbae weg a misser ïjDZB IETS TÉ Auto rijdt over gezin op strand Zandvoort man in de fout 'Code rood' waarschuwt tegen terreur verkopen? Leidsch Dagblad derzoek naar dood iter (2) in speelzaal 3 Lustrum Minerva in Meelfabriek hgang CAO 'onjuist' uitgevoerd Leidsch Dagblad Fraai getooid Nederland weer erg creatief met i-aprilgrappen Fietsers op de stoep of de busbaan SPRINTERS tiWA-tLMrW: P 16/17° Nog zonnig zo 3/4 (advertentie) ROB PEETDOM KLINIEK Als u nü begint aan een ontharings- behandeling met de Ellipse Flex (benen, oksels, bilanilijn) bent u nog voor de zomer van uw ongewenste haargroei af! Informeer naar onze aantrekkelijke prijzen. Pret in de achtbaan en de Romeinse tijd donderdag 1 APRIL 2004 OPGERICHT 1 MAART 1860 at - Een tweejarig meisje ig om het leven geko- ^jr een tragisch ongeval Peuterspeelzaal aan de |an in Goes. 'econstructie die giste- s had en gesprekken ïidsters blijkt dat het heeft verhangen op aldus de politie, werd bewusteloos fen op de glijbaan, ije overleed in het zie le politie is het meisje met zogenaamde loopblokken, met daaraan touwen, de glij baan opgegaan. Bij het eraf glijden bleef een blok haken en het touw kwam zodanig om haar nek terecht dat ze werd gewurgd. Het kind werd vervolgens niet direct opgemerkt omdat de glij baan een opstaande kant heeft en zij in de glijbaan lag. Justitie onderzoekt of de twee leidsters van de peuterspeelzaal schuldig zijn aan de dood van het kind. COMMENTAAR it ^istad Hilversum geniet ^enige faam vanwege de :rkeerssituatie ter plek- Onnavolgbaar systeem ichtingsverkeer, files itudio's, opstoppingen islukte rondweg; het is t hare bron van ergernis, vtentelijke bestuurders !nn ook met enige vrees het lokale referendum tren werd gehouden arkeerbeleid. De uit- ongeldig re- - is een ka- Tle actiecomi- 11 aanhangers Ie volksraad- th. s iferenda zijn resenteerd als hét mid- le zwijgende meerder- jstem te geven in pran- eiaatselijke beslissingen. >9 referendum is pas gel eer dertig procent van is een stem uitbrengt, gesteld om te voorke ur om de haverklap re- orden afgedwongen ie groepen ontevreden de politieke besluit- telkens wordt getrai- jk leert dat die lat erg Lokale referenda zijn REFERENDUM tot nu toe pas een succes gewor den wanneer ze gekoppeld zijn aan gewone verkiezingen - waardoor de opkomst vanzelf stijgt - of wanneer een aanspre kend onderwerp is geagendeerd. Bij fusies en herindelingen van gemeentes of de benoeming van een burgemeester is het moge lijk de burger een heldere uit spraak te vragen. Het onbegrijpelijke lokale debat over het Hilversumse parkeer beleid ging aan de mees te kiezers volledig voor bij. En hoe zeer ze ook hun best deden, de loka le actiecomités slaagden er niet in de onvrede over tal van andere kwesties (hoge belastingen, be zuinigingen op dienstverlening) te mobiliseren. In Hilversum was de opkomst met 27,3% te laag voor een gel dig referendum. De meerder heid verkoos te blijven zwijgen. Zodat het gissen blijft of ze in nerlijk eigenlijk best wel tevre den zijn, of dat ze elk geloof in de politiek hebben verloren. Re ferenda dichten de kloof tussen burgers en politiek niet, ze ma ken die kloof enkel zichtbaar. Peter 4e Vries zandvoort/gpd - Een warme voorjaarsmiddag aan het Zandvoortse strand is gisteren wreed geëindigd voor een gezin van vijf personen uit Amsterdam. Een 36-ja- rige man uit Overveen raakte met zijn 4-WD wagen vier van de vijf gezinsleden toen hij vanaf de boulevard het strand opreed. De 12-jarige zoon liep ernstige ver wondingen op toen een van de wielen over zijn hoofd reed. De moeder raakte aan haar heup geblesseerd. Het gezin lag rond vijven te zonnen tegen een talud op het strand, vlak bij paviljoen Zout aan de Zuidboule vard. De bestuurder van de auto, vermoedelijk een van de strandtenteigenaren, was op het strand aan het werk en hielp bij het opzetten van strandhuisjes. Bij het heen en weer manoeuvreren reed hij iets te ver door. Er bestaat nog onduidelijkheid over het lot van de twaalfjarige jongen, maar zijn toestand zou kritiek zijn. Politieonderzoek toonde aan dat de chauffeur de zon nende badgasten niet heeft kunnen zien, omdat het gezin plat op de grond lag. De man werd formeel aan gehouden en voor verhoor naar het hoofdbureau van politie in Haarlem overgebracht. Daar is vastgesteld dat hij zich niet onder invloed van alcohol bevond en op het strand behoedzaam had gereden. De man ver keerde na uren nog in shocktoestand en was niet in staat te worden ondervraagd. De consternatie na het ongeluk was groot. Het te hulp geroepen traumateam arriveerde per helikopter. Beide gewonden werden onder politie-escorte vervoerd naar het VU Ziekenhuis in Amsterdam. den haag - Politie Haaglanden blijkt vorig jaar 47 medewerkers te hebben ontslagen of vervolgd na een onderzoek door Bureau Integriteit. In totaal deed het bureau 137 onderzoeken. Een woordvoerster van politie noemt het grote aantal ontsla gen en strafrechtelijke vervol gingen 'logisch'. „We hebben vorig jaar veel meer aandacht besteed aan de integriteit van politiemensen. Dat heeft geleid tot een groter aantal meldin gen." In totaal 27 medewerkers werden direct op straat gezet. NS: Chaos bij Dance Valley Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. Naam Leidsch Dagblad 3fred Simons a st)e hoofdpijnportefeuille 3it>enLinks-wethouder Rabbae fataal gewor- le eerste werkdag na iperatie maakte Rabbae nd bekend zijn functie ggen. De gemeente Lei- acht financiële schade in doordat een dure, O voor de werknemers liet bijtijds is overgezet landelijke CAO. ïantreden in 2002 be lthouder Rabbae (63) (voorheen: De Zijlbe de sociale werkvoor- n vier jaar om te sme- »en financieel gezonde •ie. Onderdeel daarvan Ipvergang van de mede- naar een landelijke ®>r gesubsidieerde ar- -A eerder afgesloten ei- ')se CAO vond Rabbae 's De overgang van de r de andere regeling n) 'op een onjuiste ma- pevoerd'. In een pers je zei Rabbae vanoch- pjiij zich hiervoor zowel hdijk als formeel' verant- A|k voelt, jtelde de gemeente een Proor de ongeveer tach- werkers van DZB. Een Jkwam ook het rijk met voor gesubsidieerde ie goedkoper was dan fle. Daarop besloot het toBenW om de eigen te zeggen en over te op de landelijke rege ling. De Leidse CAO zou aflo pen op 31 mei 1999, maar is nooit op de voorgeschreven wijze opgezegd. In mei vorig jaar besloot het college nog maals om de Leidse CAO te be ëindigen, maar ook toen ge beurde er niets. Dat betekent dat die CAO, die vijf jaar gele den al opgezegd moest zijn, in feite nog steeds van kracht is. Het niet genomen besluit heeft echter wel gevolgen gehad voor de circa tachtig werknemers. Ongeveer twee derde van hen is ontslagen met als argument dat de CAO was opgezegd. Een ad vocaat kijkt nu op verzoek van de gemeente naar alle individu ele dossiers. De exacte schade voor de ge meente is nog niet berekend. Rabbae zegt echter dat hij ook zou zijn opgestapt als er van fi nanciële schade geen sprake was geweest. „In mijn tijd in de Tweede Kamer heb ik altijd ge streden tegen de 'sorrycultuur', van politici die fouten maken en toch blijven vastplakken aan het pluche. Ik moet consequent blijven, ook wanneer het mijzelf betreft." Rabbae noemde zijn besluit 'pijnlijk', maar 'rationeel het enige juiste'. Wethouder Wim de Boer, die Rabbae tijdens zijn ziekte ver ving, blijft nog in functie totdat GroenLinks een nieuwe kandi daat beschikbaar heeft. Pagina Ri: Aftreden Rabbae niet gevolg van een politiek conflict Telefoon Wij gaan zorgvukig om mei persoonsgegevens. Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,70 kwartaalabonnement automatische betaling 56,20 betaling per acceptgiro 56,70 i controle nabezorging) i het colofon van de krant treft u nadere nformate aan. Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bq automatische betaling is mqn bank-yonummer Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, afdeling lezersservice. Antwoordnummer 127,1800 VB Alkmaar www.leidschdagblad.nl leiden - Het 38ste lustrum van studentenvereniging Minerva wordt in juli in de Meelfabriek gevierd. Minerva heeft in de buurt 800 brieven verspreid om omwonenden op de hoogte te brengen van het komende feest. Voor de bewoners is er dinsdag 13 april een informatieavond in de Meelfabriek. Tijdens die avond denkt Minerva eventuele onrust in de buurt weg te nemen over mogelijke overlast van het feest. Het jubileum heeft het motto 'Pak uit' meegekre gen en duurt van 1 tot en met 12 juli. Het is in prin cipe bedoeld voor de on geveer 1500 leden van Mi nerva. Maar op een aantal avonden zal de toeloop van feestgangers een stuk groter zijn, als ook alle oud-leden, de reünisten, welkom zijn. De komende maanden zullen leden van de grootste studen tenvereniging uit Leiden met man en macht aan het pand werken om de nu nog kale en grauwe ruimte om te toveren tot een feestpaleis. Minerva slaagt er telkens weer in om een fraaie lo catie in de stad te krijgen voor haar lustrumfeest. In 1999 werd het lustrum ge vierd in het Kamerlingh Onnes Laboratorium aan de Zonneveldstraat. Vijf jaar daarvoor was het voormalig NEM-terrein aan de Vrijheidslaan het decor van het 36ste lus trum. velsen - De Nederlandse Spoorwegen hebben te weinig treinen en personeel voor de grote evenementen Dance Val ley en Marlboro Masters, die in het weekeinde van 7 en 8 au gustus worden gehouden. Het bedrijf voorspelt grote proble men met de openbare orde. Dance Valley wordt 7 augustus gehouden in recreatiegebied Spaamwoude. Bezoekers wor den vervoerd naar NS-station Amsterdam-Sloterdijk en gaan verder met pendelbussen. Jongen overleden na steekpartij heerhugowaard - Een 17-jari- ge jongen uit Alkmaar is van nacht overleden aan de gevol gen van een steekpartij gister avond in Heerhugowaard. De jongen werd onder meer in zijn buik gestoken. De politie heeft vijf verdachten opgepakt, een aantal van hen na een korte achtervolging door weilanden. Bij het steekincident waren nog meer mensen aanwezig, maar hun rol is nog onbekend. Trein ontspoord in Duitsland karlsruhe - Op het traject Karlsruhe-Basel is vanmorgen een Duitse hogesnelheidstrein ontspoord. Volgens de eerste berichten is de ICE-trein tegen een tractor gebotst en daarna ontspoord. Zeker twee perso nen raakten gewond. Politie en reddingswerkers zijn uitgerukt met groot materieel. Het onge luk gebeurde in de buurt van het plaatsje Efringen-Kirchen in de deelstaat Baden-Württem- berg. Postcode Peking - Met de hogere levensstandaard in China verandert daar ook het modebeeld met rasse schreden. In de grote steden verschijnen steeds vaker modellen in hun nieuwste creaties op de catwalks. Zo ook gisteren tijdens een haarmode- en make-up-show in Peking. De show was onderdeel van de China International Fashion Week. Foto: Reuters/Wilson Chu North Sea Jazz naar Rotterdam den haag/gpd - Nederland voert op korte termijn alarmfa sen in als waarschuwing tegen terroristische dreiging. Het sys teem van kleurcodes naar En gels en Amerikaans voorbeeld is tevens bedoeld om burgers, instellingen en bedrijven waak zamer te maken. De alarmco des worden waarschijnlijk net als de bestaande rampenwaar schuwing omgeroepen via de regionale omroepen. Dat meldt het kabinet in een beleidsbrief, die gisteren naar de Tweede Kamer werd ver stuurd. Als alarmfase rood wordt afgekondigd, is opperste paraatheid geboden. In het an dere uiterste geval (groen) is er nauwelijks een vuiltje aan de lucht. Het kabinet zal in een publiekscampagne duidelijk maken wat er gedurende een alarmfase van alle Nederlan ders wordt verwacht. En welke maatregelen het kabinet zelf neemt of laat nemen. Rob de Wijk van Instituut Clin- gendael in Den Haag verwacht dat de invoering van alarmfa sen nauwelijks enig effect zal hebben op het gedrag van men sen. „$ij code rood of oranje tie, net als in maart, april en mei. In de beleidsbrief van het kabi net staan verder aanvullende maatregelen tegen mogelijke bomaanslagen, als reactie op de recente, bloedige aanslagen in Madrid. Het kabinet meldt dat het personeelsbestand van de Algemene Inlichtingen- en Vei ligheidsdienst (AIVD) opnieuw wordt uitgebreid. Naar aanlei ding van de aanslagen in New York in 2001, was al een om vangrijk actieplan Terrorisme bestrijding opgesteld. Toen kreeg de AIVD er 150 medewer kers bij (tot een totaal van 1.000 nu). De komende tijd wordt wederom 'een substantieel aan tal' nieuwe medewerkers ge worven. In Nederland zouden circa 150 mensen wonen, die 'iets met terroristische organi saties van doen hebben'. Veel van de maatregelen uit het eerdere actieplan Terrorisme bestrijding zijn al uitgevoerd of in uitvoering. Het werven voor de jihad (de is lamitische heilige oorlog) wordt strafbaar gesteld, terreurorgani saties kunnen worden verbo- den. A zullen mensen in het begin even schrikken, maar al gauw heeft het weinig effect meer. Als er niets gebeurt zullen mensen al snel nonchalant worden." In de Verenigde Staten, waar altijd de fase geel of oranje geldt, lig gen steeds minder mensen wakker van de kleurcodes. Het Amerikaanse leventje ging bij voorbeeld zijn gewone gangetje tijdens de 'oranje' kerstvakan- (advertentie) Zijlbaan 20 (Winkelblvd. "De Baanderij") Leiderdorp Tel. 071 5818888 'Vraag naar de voorwaarden In de winkel De BeautyBon is Inwisselbaar bij een parfi^rierlè in de buurtl

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 1