'Serie A is niet mijn competitie' SPORT Makaay in de basis tegen Franse elftal Gerben Löwik begint zijn benen te voelen Niet te benijden Spanje op oorlogssterkte tegen Nederland nk Duut gaat Hit assisteren [CRDAM - Henk Duut wordt eyenoord de assistent van lieuwe hoofdtrainer Ruud it. De 40-jarige oud-speler, iu nog de Antilliaanse dscoach Pim Verbeek terzij - laat, kreeg vorige week een lieding van technisch ma il: Mark Wotte en had wei bedenktijd nodig. „Het u ttoch een beetje als thuis- ien", zegt Duut in de Fey- ord-krant. De Rotterdamse livisieclub heeft de techni- staf nu rond. "Jdink akkoord et berisping hoven - Trainer Guus Hid- is akkoord gegaan met een iping van de KNVB en mag ujolgende competitiewed- d van PSV weer plaatsne- i op de bank. Hiddink kreeg ilidag in de met 3-1 verloren redstrijd tegen Willem II van lidsrechter Wiedemeijer de kaart voor zijn gedrag s de lijn. De aanklager van deed hem met de be- ii mg een schikkingsvoorstel, ie dink accepteert het standje zit zodoende zaterdag tegen op de bank. ,erades haalt lutinier Hoogma lEio - Heracles Almelo heeft het komende seizoen Ni- jan Hoogma vastgelegd. De •jarige verdediger komt nsfervrij over van Hambur- ifr SV en tekent een contract zomer van 2005 bij de (tbalclub uit de eerste divi- De routinier kwam in totaal seizoenen in actie in de c-adesliga en is aanvoerder in ij nburg. Hoogma speelde Ier voor Cambuur Leeuwar en FC Twente. jiseh vervolgd r mishandeling tiuiN - De Duitse justitie ver- et voetballer Sunday Oliseh, i &at hij de neus van een ploeggenoot heeft iroken. Oliseh raakte 29 fe- /ejari slaags met Vahid Hashe- zijn toenmalige teamge- bij VfL Bochum. Hij deel- een kopstoot uit en brak arbij de neus van Hashemi- ai( Die speler deed geen aan- n je bij de politie, maar de jenbaar aanklager is deson- iijnks overgegaan tot vervol- hg van de Nigeriaanse inter- monal, voorheen actief voor Van der Meyde wil weg bij Inter rist raadt Thorpe chtszaak aan ^)ney - De Australische advo- t John de Mestre heeft Ian Thorpe gisteren (dviseerd beroep aan te teke- I tegen zijn uitsluiting op de J vrij bij de olympische kwa- atiewedstrijden in Sydney, nationale idool werd in de ès gediskwalificeerd wegens valse start en kan daardoor thene zijn titel niet verdedi- De Mestre is van mening êr, ondanks de mtematio- i zwemregels, in juridische geen sprake is geweest van echte start. Thorpe viel van blok in het water. ikser dood i knock-out rANNAH - De Amerikaanse kser David Rickman is gister and overleden, nadat de 29- jge zwaargewicht zaterdag ock-out was gegaan tijdens ri gevecht in Savannah. Tij- "ns de korte wedstrijd kreeg j zware stoten tegen het iofd te verwerken. Hij ging jwusteloos neer en kwam niet ïieer bij bewustzijn. Rickman is minder dan een jaar prof- Wereldbeker voor haatsmarathons |ersfoort - De Nederlandse latsbond KNSB en een aan- wedstrijdorganisaties willen soort wereldbekercircuit |>r marathonschaatsers op- ien. Vanaf het seizoen (5/2006 zou het plan moeten laan. Over vier wedstrijden 1100 en 200 kilometer wordt b een eindklassement opge- jakt. De marathons zouden jeten worden gehouden in pand, Oostenrijk, Canada en #en. verschrijding 'ympisch budget |<%NE - Athene heeft het bud- ^ee(voor de komende Olympi- UUIie Spelen al fors overschre- Uit een regeringsrapport gisteren een voorlopig j van 80 miljoen euro boven. Het totale budget de Zomerspelen bedraagt miljard euro. De grootste p is het veelbesproken dak het Olympisch stadion, dat lang niet af is. De construe- deivan glas en staal van de aanse architect SantiagaGa- [ava kostte tot nog toe al 36 (joen euro meer dan begroot. door Dick Sintenie moord wijk - Andy van der Mey de wil weg bij Inter Milaan. De vleugelaanvaller, die afgelopen zomer voor zeven miljoen euro werd gekocht van Ajax, komt bij zijn huidige club nauwelijks aan spelen toe. „Het leven in Italië is prachtig, maar daar ben ik niet voor gekomen." In de winterstop sprak Van der Meyde al informeel met Ajax over een mogelijke terugkeer. De aanvaller zag zijn positie in de selectie van het Nederlands elftal in gevaar komen. Boven dien zocht trainer Ronald Koe man nog altijd naar een vervan ger voor de vleugelspits, die vo rig seizoen met elf doelpunten en veertien assists de slagvaar digste aanvaller in zijn selectie was. De tijd was echter te kort (internationale transferdead line) om een al dan niet tijdelij ke overgang concreet te maken. Een rentree bij Ajax heeft hij nog altijd niet uit zijn hoofd ge zet. Al lijkt dat financieel een onhaalbare kaart voor de Am sterdamse club. Los van een transfervergoeding zal Ajax in de verste verten niet het salaris kunnen betalen dat Inter nu aan Van der Meyde doet. „Maar ik wil best wat geld inleveren", zei de speler gisteren in Noord- wijk, waar Oranje bijeen is voor de vriendschappelijke interland tegen Frankrijk. „Ik zou zo weer in Nederland willen voetballen. Dat heet dan laatdunkend de Mickey Mouse- competitie, maar liever spelen in de Mickey Mouse-competitie dan op de bank zitten in de Se rie A." Bij Inter zijn ze op de hoogte van de grieven van Van der Meyde. Vrijdag hebben de voet baller en diens zaakwaarnemer Chiel Dekker een gesprek met technisch directeur Branca. „Er is door diverse clubs belang stelling voor mij getoond", zegt Van der Meyde. „Maar ondanks het feit dat ik bijna nooit speel was een vertrek voor Inter tot dusver onbespreekbaar. Maar zo verder gaan is zinloos. Ik wil voetballen." Spelen in de Serie A was een droom voor Van der Meyde. Toen de kans zich in juli voor deed om een lucratief contract te tekenen bij een van de groot ste clubs in Italië, stapte hij snel over zijn aanvankelijke twijfels heen. „Maar ik weet nu wat het is. De Serie A is niet mijn com petitie. Als ik speel sta ik vaker in mijn eigen strafschopgebied dan in dat van de tegenstander. Mijn positie, links of rechts op de vleugel, bestaat in Italië niet. Ik ren meer achter de tegen stander aan dan achter een bal." Het is een bijna klassiek ver haal. In het verleden beten twee andere ex-Ajacieden zich al stuk op het conservatisme van Inter. Ook Wim Jonk en Dennis Bergkamp werden in 1993 naar Milaan gelokt met een verhaal over aanvallend voetbal, maar het kwam er nooit van. Op Highbury beleefde Van der Meyde dit seizoen zijn finest hour. Een offensief Inter (met de spitsen Gonzalez, Cruz, Martins en Van der Meyde) overrompelde en overklaste Ar senal in de eerste pouleronde van de Champions League. Van der Meyde scoorde die wed strijd zelf met een fabuleuze volley. Niet lang daarna moest trainer Cuper plaatsmaken voor de veel behoudender ingestelde Zaccheroni. Van der Meyde: „Sindsdien is Killy Gonzalez de enige aankoop van Cuper die nog regelmatig speelt." Veel geholpen heeft de wisse ling van de wacht niet. Inter maakt een kleurloos seizoen door en het negativisme steekt de kop op. Van der Meyde was al eens getuige van een onder linge vechtpartij in de catacom ben die ploeggenoot Materazzi Andy van der Meyde (rechts) tijdens de training van Oranje in duel met Mario Melchiot en Boudewijn Zenden. „Trainen bij Inter is bezig heidstherapie." Foto: ANP/Ed Oudenaarden op een schorsing van twee maanden kwam te staan. Bo vendien is spits Christian Vieri een voortdurende bron van on rust omdat hij al heeft aangege ven dat hij Inter na dit seizoen de rug toekeert. Van der Meyde zegt er alles aan te doen, en te hebben gedaan, om zijn plaats in het elftal te heroveren. In zijn eerste weken heeft hij de club diverse malen gevraagd om op Italiaanse les te mogen. „Ik wilde de taal leren om me zo snel mogelijk aan te passen aan mijn omgeving. Dat werd toegezegd, maar ik moet mijn eerste les nóg krijgen. Ie dereen is aardig en innemend, we hebben een prachtig huis in Como, het leven is heerlijk, maar van enige hulp in sociaal opzicht is geen sprake." Van de trainer krijgt hij geen sjoege. „Zaccheroni is geen on aardige man, maar het is in Ita lië niet de bedoeling dat je je baas af en toe om tekst en uit leg vraagt. 'Bravo', is het enige dat je hoort. 'Goed achter je man aangelopen, bravo. Goed gewerkt, bravo'. Maar ik zou wel weer eens lekker willen voetballen." Ook tijdens de trainingen krijgt Van der Meyde niet de kans om zich uit te leven. „We rennen een beetje van een groen pylo- netje naar een rode en we pie len wat met de bal. Trainen bij Inter is bezigheidstherapie. Ik zou wel weer eens écht moe willen zijn na een training, zo als bij Ajax. Om dat gevoel te hebben, ren ik vaak in mijn eentje na de training de berg op en neer." Bondscoach Dick Advocaat maakt zich zorgen om de situa tie waarin zijn beoogde rechter spits bij Inter is beland. Van der Meyde deelt die zorg, en hij grijpt deze dagen in Nederland aan om de frustratie van zich af te spelen. „Straks lekker trai nen, ik kan bijna niet wachten." Belangstelling PSV voor Van der Meyde PSV heeft zijn oog laten vallen op Andy van der Meyde als mogelijke versterking voor ko mend seizoen. Inter Milan- speler Van der Meyde zou bij PSV in aanmerking komen voor de twee vleugelposities. Arjen Robben vertrekt na dit seizoen naar Chelsea. Dennis Rommedahl ambieert een transfer naar een andere club, Wilfred Bouma en John de Jong komen waarschijnlijk snel met PSV tot overeenstem ming over een verlenging van htm contracten tot 2007. Met beide spelers is PSV in een vergevorderd stadium van de onderhandelingen. Ook het contract van Johann Vogel loopt volgend jaar af. Ge sprekken over zijn toekomst moeten nog plaatsvinden. Inmiddels heeft Birmingham City zich officieel bij PSV ge meld voor Mateja Kezman. Ook Newcastle United heeft interesse getoond in Kezman. De belangstelling van PSV voor Robin van Persie is seri eus, maar de Eindhovense club lijkt tegen de hoge vraag prijs van Feyenoord aan te hildcen. Er circuleren bedra gen van ver boven de tien mil joen euro. PSV wordt in dat verband ook gelinkt met Jesper Gronkjaer, speler van Chelsea. De 26-jari- ge Deen, voormalig Ajacied, kan in Londen niet rekenen op een basisplaats. katwijk/gpd - Roy Makaay be gint voor het eerst sinds elf maanden in de basis van Oran je, dat vanavond in De Kuip te gen Frankrijk oefent. Hij dankt die basisplaats aan de blessures van Patrick Kluivert en Ruud van Nistelrooij. Kluivert is niet geselecteerd en Van Nistelrooij trainde gisteren niet mee met de Oranje-selectie om zijn knie rust te gunnen. Vandaag wordt beslist of Van Nistelrooij wel als wisselspeler inzetbaar is tegen de Fransen. Hetzelfde geldt voor Wilfred Bouma. „We nemen in deze fa se van de competitie geen enkel risico met eventuele blessures", merkte bondscoach Dick Advo caat op. „We moeten nu ook aan de clubbelangen denken." Afgaande op de laatste training speelt Oranje vanavond onder leiding van de Duitse scheids rechter Wolfgang Stark in een opstelling die op vele plaatsen afwijkt van de formatie waar mee een maand geleden van de VS werd gewonnen. Jaap Stam, Bouma, Wesley Sneijder, Van Nistelrooij en Arjen Robben ontbreken bij de eerste elf. Johnny Heitinga houdt zijn ba sisplaats, maar is nu centrale verdediger in plaats van links back. Het systeem blijft wel gehand haafd. Advocaat stelt vier ver dedigers op (Mario Melchiot, Phillip Cocu, John Heitinga en Boudewijn Zenden) en heeft twee controlerende middenvel ders, Edgar Davids en Mark van Bommel. Aan de zijkanten moeten Marc Overmars en An dy van der Meijde voor de aan vallende impulsen zorgen, ter wijl Rafael van der Vaart achter spits Roy Makaay speelt. Opvallend is dat Wesley Sneij der in de basis plaats heeft moeten maken voor Mark van Bommel. Juist nu Sneijder en Van der Vaart bij Ajax eindelijk eens bewijzen dat ze wel samen kunnen spelen, haalt Advocaat ze bij Oranje weer uit elkaar. In de trainingspartijtjes van gis teren deed Michael Reiziger niet mee. Uit voorzorg, stelde Advocaat. „Michael kan spe len." Hoe dan ook blijkt het geen overbodige luxe te zijn ge weest om 22 spelers op te roe pen, waaronder tien verdedi gers. Met Reiziger er bij heeft de bondscoach waarschijnlijk nog maar zeventien man over. VERMOEDELIJKE OPSTELLING ORANJE: Van der Sar, Melchiot, Hei tinga, Cocu, Zenden; Van der Meijde, Van Bommel, Davids, Overmars; Van der Vaart, Makaay. Miami - Spanje treedt op volle oorlogssterkte aan in het Davis-Cupduel met Nederland. De Spaanse captain Jordi Arrese selecteerde Juan Carlos Ferre- ro, de nummmer 2 op de wereldranglijst, Carlos Moya (8), Tommy Robredo (20) en Rafael Nadal (34). De ontmoeting in de tweede ronde van de wereldgroep wordt van 9 tot 11 april gespeeld op Mallorca. Ferrero en Moya ontbraken in de eerste ronde te gen Tsjechië nog vanwege blessures. Nadal baarde deze week opzien door in Miami Roger Federer te kloppen en staat daar in de vierde ronde. Ook Moya en Robredo reikten zo ver. Zij stonden afge lopen nacht bij de laatste zestien tegenover elkaar. Moya (foto) won in twee sets: 6-3, 6-3. De van wa terpokken herstellende Ferrero was afwezig bij het toernooi in de Masters Series, dat door zijn om vang en status ook het wel het vijfde Grand Slam wordt genoemd. Nederland treedt in het paasweekeinde aan met Sjeng Schalken, Martin Verkerk, Raemon Sluiter en John van Lottum. Foto: AP/Wilfredo Lee UITSLAGEN door Ad Pertijs zottegem/gpd - Gerben Löwik zat er weer bij. In de eerste etappe van de Driedaagse van De Panne, dé voorbereidings- koers op de Ronde van Vlaan deren van komende zondag, maakte hij deel uit van de kop groep van 20 renners die nu on derling gaan uitmaken wie de rittenkoers morgen wint. „Het was wel de eerste keer dit voorjaar dat ik mijn benen voel de", zei de op de zevende plaats geëindigde Twent van Chocolade Jacques met een iet wat bezorgde ondertoon. „Man, daar waar jij je benen voelde, voelde iedereen ze hoor", zei ploeggenoot Chris Peers. „Iedereen moest voluit rijden om te volgen in de fina le." Lowik is aan een sterk seizoen bezig. Zondag wil hij er staan in de Ronde van Vlaanderen. Vol gens Peers zullen de inspannin gen van gisteren en de komen de twee dagen hem daarbij niet hinderen. Bij Rabobank blijven de drie kopmannen (Erik Dek ker, Michael Boogerd, Oscar Freire) deze week echter aan de kant. „Maar wel om een andere reden dan dat", zegt plaatsver vangend kopman Mare Wau- ters. „Die jongens moeten ook nog top zijn in de Amstel Gold Race en Luik-Bastenaken-Luik. Dat kan niet als je ook deze week voluit gaat." De Driedaagse van De Panne is een voorbereidingskoers waar over de meningen verdeeld zijn. Wie er hard rijdt, krijgt al snel het verwijt dat hij te vroe gen met zijn krachten smijt of zich in de kaart laat kijken. Wie onopvallend meekoerst ziet het aantal sterren in de voorbe schouwingen en voorspellingen dalen. De eerste etappe werd gisteren gewonnen door Danilo Hondo. De Duitse wielrenner van de Gerolsteinerploeg won in Zottegem de sprint van een kopgroep. De Australiër Baden Cooke werd tweede, voor de Amerikaan George Hincapie. Leon van Bon kwam als vijfde over de streep. Het peloton volgde op ongeveer 40 secon den. Mare Wauters moet zondag su per zijn om zijn kopmannen te ondersteunen. De tijdrijder uit Limburg gaat de komende da gen ook voor de eindzege. „Al zal dat moeilijk worden omdat ook Fabian Cancellara in de kopgroep zat. Het zal niet mee vallen hem te kloppen." Wau ters was vooraf aangewezen als beschermde renner. „Mijn be langrijkste doel voor vandaag was geen tijd verliezen en dat heb ik gedaan. Ondertussen zijn daarnaast een pak andere kanshebbers al uitgeschakeld." Plovdiv. Olympisch kwalificatieto Halfzwaar, eerste ronde: Ismailo met tien punten verschil van Roch &NDBAI Mannen, eredivisie, kampioensgroi Ven L.- Bevo HC25-24. Degredatiegroep teau (Fra) 7-6 2-6 7-5, Kiefer (Dui) - Grosjean (Fra/12) 6-4 6-2, Pavel (Roe) - Martin (VSt) 7- 6 7-6, Calleri (Arg) - Agassi (VSt/4) 6-2 7-6, Spadea (VSt) - Srichaphan (Tha/9) 5-7 6-3 6- Australië - Zuid-Afr 2, Roddick (VSt/2) - Canas (Arg) 6-3 6-3, Moya (Spa/5) - Robredo (Spa/19) 6-3 6-3, Gonzalez (Chl/21) - Nadal (Spa/32) 7-6 4-6 6-2. Hofs 1-0, 24. Aliavuere 1-1. Toeschouv 2900. Londen. Vriendschappelijk. ika 1-0 (1-0). 19. Bre Vrouwen, kwartfinales: Serena Williams (VSt/1) - Craybas (VSt) 6-0 6-1, Daniilidou (Gri/25) - Sprem (Kro) 6-1 6-3. Barletta (Ita). Challenger mannen, 25.000 eu- is (Ned) 6-1 La Paz. WK-kwalificatie Zuid-Amerika. Bolivia - Chili 0-2 (0-1). Doelpunten: Villar- roel, Gonzalez. Argentinië - Ecuador 1-0 (0-0). 60. Crespo 1- 0. Stand: 1. Argentinië 5 gespeeld 11 punten, 2. Paraguay 4-9,3. Brazilië 4 - 8, 4, Uruguay 4 - 7. 5. Chili 5-7,6. Venezuela 4 - 6, 7. Peru 4 - 5, 8. Ecuador 5 - 4, 9. Bolivia 5 - 3, 10. Co lombia 4 - 1. Top-4 naar eindronde WK, num mer 5 in play-off tegen winnaar Oceanische zo- WJELRENNEN Zottegem. Driedaagse van De Panne. Eerste etappe, Middelkerke - Zottegem: 1 Hondo (Dui) 196 km in 5.16.20 (37,176 km/u), 2. Cooke (Aus), 3. Hincapie (VSt), 4. Paolini (Ita), 5. Van Bon (Ned), 6. Clinger (VSt), 7. Löwik (Ned), 8. Ljungqvist (Zwe), 9. Flecha (Spa), 10. Bernucci (Ita), 33. Van der Ven 0.41, 44. De Jongh, 48. Sentjens, 50. Hiemstra, 64. Kroon, 72. Voskamp, 73. Van Velzen, 80. Hoffman, 84. Den Bakker, 88. Vierhouten, 115. Van Dijk 5.33, 136. Koerts 147. Blijlevens 13.18, 151. Van der Wal 13.48, 152. Cornelissen, 160. Kemna, 174. Van Duimen 22.11. Algemeen klassement: 1. Hondo 5.16.10, 2, Cooke 0.04, 3. Hincapie 0.06, 4. Paolini 0.10, 5. Van Bon, 6. Clinger, 7. Löwik, 8. Ljungqvist, 9. Flecha, 10. Bernucci, 23. Hiemstra 0.50, 35. Van der Ven 0.51, 46. De Jongh, 50. Sentjens, 64. Kroon, 72. Voskamp, 73. Van Velzen, 80. Hoffman, 84. Den Bakker, 88. Vierhouten, 115. Van Dijk 5.43, 136. Koerts 147. Blijlevens 13.28, 151. Van der Wal 13.58, 152. Cornelissen, 160. Kemna, 174. Van Duimen 22.21. ZEILEN L'Escale. EK Star. Stand na vier races, met aftrek: 1. Lööf/Ek- strom (Zwe) 5, 2. Neeleman/Van Niekerk (Ned) 10, 3. Rohart/Pascal (Fra) 11,9. Heiner/Breu- seker29, 12. Kats/Martens35. de Nederlandse Davis-Cup- ploegdie volgende week in de stieretivechterarena van Palma de Mallorca tegen Spanje moet aantreden, is een bepaald niet te benijden man. Met al zijn 37 jaar moet de Til- burgerzo'n beetje gaan toveren om de Schwung weer terug te brengen bij zijn spelers. Het zal u een tikje ontgaan zijn, maar onze tennistrots is al een paar weken van de leg. In hun Ameri kaanse avontu ren in Califor- nië en Florida zijn Sjeng Schalken, Mar tin Verkerk en Raemon Sluiter vaak en hard tegen nederla gen opgelopen en dat doet pijn. Niet al leen in de ranking van de heren, in hun verdiende geld, maar vooral ook in de om standigheid dat ze alledrie een minimum aan wedstrijden in de benen hebben, terwijl de Spanjaarden in Key Biscayne rustig van ronde naar ronde spelen eTi dus een ideale voorbereiding van de corrida van volgende week kennen. Bogtstra zag drie van zijn man nen de afgelopen dagen aan het werk maar hij moest wel snel kijken, want voordat een mens tot drie kon tellen, waren ze al verdwenen uit het toernooi dat de fraaie bijnaam 'vijfde Grand Slam' draagt. Dat is een slecht teken. Sluiter speelde blank en zonder inspiratie, gaf zich zonder zich zelfs maar aan zichzelf te erge ren over en was binnen 51 mi nuten uit het toernooi verdwe nen. De veteraan Wayne Ferreira was met 6-3 en 6-1 de baas over de onherkenbare Rotterdammer. Vervolgens zag Bogtstra Verkerk in actie, maakte dus de enige ge wonnen set (ja, dat leest u goed) van een Nederlander in Miami mee (Verkerk won tegen de Au straliër Todd Read de eerste set: 6-4, alvorens ten onder te gaan, 4-6, 5-7) en ging vervolgens bij Schalken op de tribune zitten. Neerlands best geplaatste speler bleef tot 1 -6 en 0-3 in de wed strijd (tegen Canas), versprak zich tegen de scheidsrechter en kon vertrekken. Bogtstra dus ook, want hij had niets meer in Miami te zoeken en dat was ui termate pijnlijk. Gegeven het feit dat zijn vierde musketier, John van Lottum, al van tevoren had afgezien van het dure rei zen (en spe len van iciva- lifïcatiewed- strijden) naar Amerika, zat de coach dus ineens met spelers die natuurlijk wel hun da gelijkse trai ningen de den, maar die een mini mum aan wedstrijd hardheid hadden opge daan gedu rende de laatste we ken. Schalken was aan rust toe en zei zelf'ze weer goed te raken' alvo rens hij zijn vreemde en dure verbale uitglijder maakte, Ver kerk bleek niet in staat van een onbekende Aussie te winnen en Sluiter was zo tam en schijn baar ongemotiveerd dat de coach niet wist wat hij zag. Hoe moet 'dat dan wel niet in Spanje gaan? Natuurlijk hield hij zich vast aan de wetenschap dat Davis-Cuptennis een andere sfeer kent, dat zijn spelers zich heus wel zullen herpakken en dat Palma een leuk, sportief feest wordt, maar Bogtstra moet zich de afgelopen dagen verre van prettig gevoeld hebben bij het aanschouwen van zijn spe lers. Hij zag ook de Spanjaarden aan het werk; die gasten wonnen match na match en dat op een harde ondergrond, terwijl er vanaf volgende week alleen maar over gravel gepraat gaat worden. Hun geliefde onder grond. Mart Smeets 111 t

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21