Valk terug bij UVS SPORT Van Lochem moet weg bij Rijnsburgse Boys daar houdt de gelijkenis op- Tennissen, Docos: de wind tegenmaar nog steeds op koers rijnsburg - Norbert van Lo chem moet aan het einde van dit seizoen weg bij Rijnsburgse Boys. Trainer Ted Verdonk- schot vindt dat de verdediger te weinig inzet toont op de trai ning. „Verder verwijt de trainer me dat ik de dingen die me dwarszitten, niet voor me houd", aldus Van Lochem. Verdonkschot wil niet op de re denen van het vertrek van de speler ingaan. Wel bevestigt hij dat Van Lochem weg 'moet' bij de club. Ook Alex Redel heeft te horen gekregen dat hij mag uit zien naar een andere vereni ging. De verwachting is dat het zelfde geldt voor de al lang ge blesseerde Wesley Slingerland. Al eerder was bekend dat doel man Lennert Hegie uit Rijns burg vertrekt. Van Lochem is aan zijn zevende seizoen bezig in Rijnsburg. Hij kwam destijds van Devjo uit Voorburg. Van Lochem is het niet eens met de kritiek van de trainer. „Ik ben 33 jaar, ik train niet op dezelfde manier als een jongen van 20. Ik geef toe dat ik geen 'trainingbeest' ben. Maar ik ben wel een constante speler. Ik speel al jaren 23 of 24 wed strijden per seizoen in het eer ste elftal." De Sassenheimer voelt er weinig voor om na te trappen. „Want ik wil dat aantal wedstrijden dit seizoen weer halen." Zelf had hij in gedachte om nog één of twee seizoenen in Rijns - burg te blijven. „Ik wil niet per se naar een andere club. Ik weet ook wel dat ik mijn langste tijd in Rijnsburg heb gehad en aan alles komt een einde. Maar ik had gehoopt dat ik mijn clubliefde voor Rijnsburgse Boys op een normale manier kon afbouwen." Van Lochem kreeg de medede ling dat hij volgend seizoen niet gewenst is op sportpark Mid- delmors afgelopen maandag. Hij vindt dat laat. „Ik had het liever twee maanden eerder ge hoord." Stoppen met voetbal zal hij zeker niet. „Ik verwacht dat er nog wel een club interes se in me heeft." Rijnsburgse Boys heeft al een vervanger voor Van Lochem aangetrokken. Bryan Simons van ARC speelt volgend seizoen in Rijnsburg. Simons speelde Trainer Verdonkschot zegt dat vorig seizoen in Huizen. Hij het bij het vertrek van de spe- vormde toen een koppel op Iers van wie de namen nu be- links met Raymond Kolder, die kend zijn, blijft. „Ik denk dat dit seizoen naar Rijnsburgse het aantal mutaties bij ons be- Boys is gekomen. perkt is en zo hoort het ook." Elftal van de week Van DuIJn'W'.Bnanuelson -btf Van LochemTéT Lenslnk (Quick Boys) FC Lisse) Eg (Rijnsb'Boys) (Ter Leede) Den Turk BalkhovengJS' Meurslr (Quick Boys) (ARC)W Woordwljk) Norbert van Lochem (Rijnsburgse Boys) is na zijn goede optreden te gen Ter Leede opgenomen in het elftal van de week. De verdediger vindt ploeggenoot Berry Charité in de spits terug. Van de toptien be haalden alleen Niels van Duijn en Dennis den Turk (Quick Boys) een cijfer dat hoog genoeg was om zich onder de elf besten te scharen. Spelersklassement speler club gem. 1. Mamix van der Gun Quick Boys 7,41 2. Hendrik van Beelen Quick Boys 7,18 3. Jurgen Faerber Ter Leede 7,15 4. Dennis den Turk Quick Boys 7,12 5. Niels van Duijn Quick Boys 7,10 Rogier Koordes Ter Leede 7,10 Peter Kromhout Quick Boys 7,10 8. Robbert van Wijk Rijnsburgse Boys 7,08 9. Richard Hoek Quick Boys 7,05 Sander Molenaar Katwijk 7,05 11. Acht spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club zaterdag gem. 1. Quick Boys (6,64) 6,92 2. Ter Leede (6,38) 6,76 3. Rijnsburgse Boys (6,75) 6,69 4. FC Lisse (6,50) 6,66 5. Katwijk (6,25) 6,57 6. Noordwijk (5,91) 6,47 7. ARC (6,31) 6,31 DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: sportredac-j tie.ld@hdc.ni Er nemen in het nieuwe voet balseizoen 48 amateurclubs deel aan de Amstel Cup. De 18 periodekampioenen uit de hoofdklassen, de zes kampioe nen uit de hoofdklassen en 24 clubs (de eerste vier per dis trict) bij de amateurcup. Bij de Amstel Cup voor amateurs wor den de hoofdklassers de eerste twee ronden vrijgesteld. De promotie- en degradatie regeling van de KNVB luidt als volgt: in de zaterdagse vierde en vijfde klasse promoveren twee clubs. De nummers 11 en 12 degraderen en de nummers 10 spelen om twee plaatsen voor behoud. Op zondag degradeert in de vierde klasse slechts de nummer 12. De nummers 11 spelen om twee degradatie - plaatsen. De eerste twee van de vijfde klasse promoveren. Morgenavond om 20.00 uur is er een grote jubileumreünie in De Kikkerpolder bij het Leidse UVS. De blauwwitten zijn gebo ren op een stukje land nabij de Drie Octoberstraat. Op 1 april 1914 besloot een aantal jonge lui aan de Leuvenstraat 20 een voetbalclub op te richten. Quick Boys heeft de techni sche staf rond. Leen van der Plas (B-selectie) en Joost Dijk huizen (A-jeugd) hebben voor een jaar bijgetekend. Trainer Paul Sybesma en ROAC'79 gaan ook volgend seizoen met elkaar verder. Alweer een fusie in het district West II. Schiedamse Boys, De mos en GTB gaan samen verder onder de naam Hargasport (Schiedam). Ronald Feiten (za terdag) en Ronald Jansen (zon dag) worden de nieuwe trai ners. Aarlanderveen heeft het trai nerscontract met Peter van der Veldt verlengd. Na FC Lisse heeft nu ook Rijnsburgse Boys een grote (paas)veiling. Op 2 april om 20.00 uur beginnen de veiling meesters Piet Broekhof en Jaap Meiland in De Voorhof (Rijns burg) de festiviteiten. Bondscoach Ruud Kaiser heeft Alphenaar Shijie Hu voor vanavond opgeroepen voor een oefeninterland van het Neder lands elftal onder 16 jaar tegen Israël. Hu speelt sinds een jaar bij het Rotterdamse Excelsior. Ame van Doom van UVS Dl gaat voetballen in de jeugd van FC Utrecht en Boban Lazic vj ARC El is door Ajax overgenomen men. Enrique Zschuschen verlaat Sparta Nijkerk en kiest voor AFC. Ook Lex Oosterling van Argon gaat naar de Amsterd; se club. Doelman Lemmy Ste vens moet weg bij Tonegido. Hij voert gesprekken met Nep- tunus. Ook Gilbert Taument Bas Steffens vertrekken bij de is club uit Voorburg. Sanne van Elsgeest, Anne Keeken, Penny Trim en Joyce van Zuidam vertegenwoordig^ 0 gymnastiekvereniging DOS uil Alphen aan den Rijn bij de halLec ve finale van het NK (3-4 aprilMd in Goes. Tijdens tumwedstrij-^k den in Amsterdam is Denise Harteveld van Nieuw Brunhili als vierde geëindigd bij de sei oren. Hierdoor heeft de Leid: zich geplaatst voor het NK op 15 mei in Opmeer. De dertiende editie van de HPC-bokaal in Heemstede is gewonnen door zwemclub Di Columbiaan uit Voorhout De jonge wielrenner Bram Merkesteijn uit HazerswoudeLn winnaar geworden van een nafcr 1 tionaal jeugdtoemooi in Sluiskil. tjai De Jumbo Warmond-leden nsi Huib Kuilboer (Lisse) en Rogié S\ van der Kamp (Leiden) zijn de de regionale deelnemers aan de |tb series voor het Nederlands D kampioenschap snooker dat ise zondag op verschillende plek-id ken (Panningen, Emmen, Spij nt kenisse, en Hilversum) is be gonnen. De finale is in het paasweekeinde in Zaandam. B de senioren (40 jaar en ouder) staat Leidenaar Co Vrins op d( deelnemerslijst. De inschrijving voor de 14de triatlon van Noordwijkerhoutiuj per 1 april geopend. Op het programma van zondag 4 juli 1; staan een wedstrijd-, recreatie rr en estafette-kwarttriatlon en een achtste triatlon. Inschrijvejai via de website: www.triathlon-|m noordwijkerhout.nl. Inlichtin gen bij Van der Voom (0252- 372258). Ton van Bemmelen heeft aai gegeven dat hij als wielerspon e sor doorgaat tot Peking 2008. Waarschijnlijk gaat hij volgentfck jaar een gedeelte van de Farm Fritesploeg overnemen. Ook Hartol en Marijnen blijven aai^x. als sponsor. ■li noordwijk - Een speciale band? Omdat ze toevallig op dezelfde dag geboren zijn? Wel nee. Mandy en Kevin Noorder- meer (12) zien zichzelf als doodgewone broer en zus, niets meer en niets minder. De ten nissende tweeling uit Noord- wijk heeft een buitengewone aanleg voor de sport, maar daar houdt de gelijkenis ook meteen op. „Ik geef iets minder om ten nis en interesseer me ook voor andere dingen. Dat is denk ik typisch voor meisjes", zegt Mandy, met vijf minuten ver schil de oudste van het stel. Het is een groot misverstand; de veronderstelling dat tweelin gen qua karakter vrijwel iden tiek zijn, dat ze veelal dezelfde dingen leuk vinden, dat ze de zelfde smaak hebben. Althans, Mandy en Kevin Noordermeer bewijzen dat het ook anders kan zijn. Om een voorbeeld te geven: in huize Noordermeer is het dagelijks een strijd om te bepalen wat er op tafel komt. Kevin eet het liefst alleen maar Hollandse kost, terwijl Mandy een voorkeur heeft voor exoti sche gerechten. Op sportief vlak is het niet an ders. Mandy is rechtshandig, haar broer linkshandig. En Ke vin heeft meer over voor zijn sport. Dat is niet zo vreemd, aangezien hij de beste 12-jarige speler is in Nederland. Op de ranglijst voor jeugdtennissers tot 14 jaar moet de jonge Noordwijker alleen een handvol 13-jarige concurrenten voor zich dulden. „De dingen waar je goed in bent, doe je graag. Zo werkt het meestal. Je wilt dan ook zien hoe ver je er mee kunt komen." Wie zijn sport op zo'n jonge leeftijd al zo serieus neemt, moet offers brengen. Om vol doende te kunnen trainen, stapte Kevin Noordermeer af gelopen zomer over naar het Calland Lyceum, een zogeheten LOOT-school in Amsterdam. Daar heeft hij 20 procent min- Oud-prof gaat Al trainen en wellicht in eerste elftal spelen leiden - Marcel Valk keert waar schijnlijk terug bij UVS. De voet baller gaat bij de Leidse club de A-jeugd trainen. Mogelijk gaat hij ook voor UVS 1 spelen. Zeker is dat laatste nog niet. „Ik ga aan de voorbereiding meedoen. Daarna overleg ik met de trainer of het reëel is om aan het sei zoen te beginnen." Marcel Valk, die volgende maand 37 jaar wordt, speelde in deze regio bij Koudekerk, Roo- denburg, RCL en UVS. Hij kwam later als prof uit voor FC Den Haag, RKC, Go Ahead Eag les, Volendam en Willem II. Daarna voetbalde hij nog een jaar voor de amateurs van AGOW. Valk, die in Tilburg in een sportzaak werkt, wil weer in Koudekerk gaan wonen om dichter in de buurt van ouders en schoonouders te zijn. „Die vinden het leuk om hun klein kinderen te zien. Dat komt er nu te weinig van. Doordeweeks gaan de kinderen naar school, ik werk op zaterdag en voetbal op zondag." Via zijn zwager Dick van der Heiden (speler van UVS 1) kwa men de eerste contacten met de Leidse eersteklasser tot stand. Het is de bedoeling dat Valk de A-junioren gaat trainen. Hij is in het bezit van het diplo ma Oefenmeester ID en is bezig met het volgende diploma. „Het zou een mooie kans zijn om als trainer ervaring op te doen." Om UVS 'zijn oude liefde' te noemen gaat Valk te ver. „Ik heb ook met veel plezier bij an dere clubs gespeeld; onder Jan Lovink bij Roodenburg en on der Laurens Mouter bij RCL. Ik heb het eigenlijk bij al mijn clubs naar mijn zin gehad. Maar ik volg de prestaties van UVS wel op de voet, ik weet dat ze tegen Blauw Wit cruciale wedstrijden spelen om het kampioenschap." Valk speelt bij 't Zand, een der deklasser uit Tilburg. Het ni veau valt hem niet mee. „Het spel oogt soms knullig, er ge beuren dingen waaraan je maar moeilijk kunt wennen." Of hij bij UVS het niveau van de hoofdklasse amateurs zou aan kunnen, is ook voor hem de vraag. „Qua voetbal lukt dat wel lukken, maar de vraag is of ik in het ritme kan komen." In deze regio en later ook in het betaalde voetbal had Valk de naam van een 'kaartenpakker'. Niet alleen voor aanmerkingen op de leiding, maar ook voor harde overtredingen. „Dat is verleden tijd, bij Willem II al. Ik ben bij die club misschien één keer een wedstrijd geschorst geweest voor drie gele kaarten. Bij de andere clubs hebben we altijd moeten voetballen tot op het randje van wat was toege staan. Dan ga je ook wel eens over de schreef. Bij Willem II wonnen we veel, dan pak je ook minder kaarten. En bovendien: de wijsheid is met de jaren ge komen." Marcel Valk (rechts) In 1997 als speler van Volendam. Hij duelleert met Feyenoorder Jean-Paul van Gastel. Archieffoto: Hans van Weel Nieuw verlies BV Leiderdorp leiderdorp - De basketbalsters van BV Leiderdorp hebben hun kansen op deelname aan de play-offs niet kunnen vergro ten. Na de thuisnederlaag giste ren tegen BV Lely (68-81) staat de ploeg van coach Joris Zand bergen op de tiende plaats. Lei derdorp heeft vier punten ach terstand op Grasshoppers en Celeritudo en zes op Jolly Jum pers. Met nog één duel voor de boeg in de reguliere competitie lijkt die achterstand onoverbrug baar. De onderste zes ploegen spelen onderling nog een halve competitie. De resultaten van de reguliere competitie tellen ook mee. Alleen de beste twee clubs mengen zich na afloop in de strijd om de landstitel. BV Leiderdorp nam aanvanke lijk een ruime voorsprong tegen de Amsterdamse ploeg: 19-6. Bij rust was (34-40) was daar al niets meer van over. In de twee de helft liepen de bezoekers verder weg van BV Leiderdorp. Na 51-71 kwam Leiderdorp nog wel terug tot zes punten. Topscorers: LeCuyer 28 (10 reb.), Bransz 13 (10). zelfvertrouwen bij de Morsclub geen goed gedaan, al moet dat volgens trainer Nico van der Salm niet worden overdreven. „Bij de spelersgroep noch bij mij is er sprake van paniek. Ik moet terughoudend zijn, maar ik zie het nog goed komen. We waren 'even weg' en elk mo ment kunnen we weer goed gaan draaien. Op basis van een groot deel van het seizoen heb ben wij recht op de titel en voor de club zou het ook goed zijn." Van Zijp bevestigt dat. „Wat structuur en organisatie betreft zijn we toe aan een hogere af deling, maar ja, dat was al zo toen we nog in de vierde klasse speelden." De verliespartijen tegen Altior (2-3) en Verburch (1-3) kwa men niet uit de lucht vallen. „We spelen al een maand slecht", zegt spits Barry Dub- beldeman. Tegen Foreholte en Schipluiden kwamen we daar mee weg, de laatste twee keer niet. Ook ik zie het goed ko men. Bij Altior deugde onze in stelling niet. Die was tegen Ver burch al een stuk beter, alleen heeft elke ploeg het op die ak ker in Poeldijk lastig." Van Zijp, Van der Salm, Dub- beldeman en ook routinier Hans van Marwijk schetsen hetzelfde beeld. „Het zijn maar twee nederlagen na eengoede reeks", zegt Van Zijp. Van Mar wijk: „Ik zie ons in de huidige vorm nog wel punten verspe len, maar dat doen de concur renten in onderlinge duels ook." Het resterende programma van Docos is vreemd. In de laatste wedstrijden zijn DHL, Lugdu- num (2x) en RKDEO (2x) de te genstanders. Geen eenvoudige opgave. DHL is een concurrent, RKDEO hoopt nog op een pe- riodetitel en Lugdunum vecht voor lijfsbehoud. Dubbeldeman put moed uit het feit dat enige afwezigen terugkeren. „Ravens- bergen, Nas, Henzing en Wijs man, aan de kwaliteit kan het niet liggen. We haddeneen dip- pie, maar het komt goed." De tennissende tweeling Mandy en Kevin Noordermeer uit Noordwijk. Foto: Dick Hogewoning „Ik interesseer me ook voor andere dingen", zegt Mandy. der lesuren dan de gemiddelde leerling, zodat hij dagelijks uit gebreide tennistrainingen kan volgen. In totaal staat de Noordwijker wekelijks twintig uur op de baan. „Ik ben het nooit zat, nee. Je moet het ook zo zien: als ik niet zou trainen, zou ik gewoon op school zitten. Nou, dan ga ik liever tennis sen." Maar hij heeft ook leuke dingen moeten opgeven voor het ten nissen. Tot drie jaar geleden voetbalde Kevin in de hoogste jeugdteams van w Noordwijk. Maar toen kwam het onvermij delijke moment waarop hij moest kiezen. „Het viel niet meer te combineren." De keuze voor tennis was lastig, omdat hij ook op het voetbalveld een veelbelovend talent was. Tij dens de jaarlijkse talentendag bij Ajax werd hij ooit uitgeno digd voor een proefwedstrijd, al was dat een eenmalige gebeur tenis. „Ik kon me helemaal niet bewijzen in die wedstrijd. Alle jongens in mijn team renden alleen maar naar voren om te scoren. En ik was de enige die achterin bleef. Ik stond in mijn eentje te verdedigen." Op de tennisbaan had Kevin slechts twee wedstrijdjes nodig om zich in de kijker te spelen. Nadat hij een keertje met zijn vader was meegegaan naar de banen van het Bollenpark, bleek al snel dat hij een natuur talent was. Zijn toenmalige ten- nislerares was toevallig ook de echtgenote van de trainer van het Leidse district. Toen die eens een kijkje kwam nemen bij een wedstrijdje van de jonge Noordermeer, was de zaak snel beklonken: Kevin werd lid van het districtsteam. Toen ze daar hoorden dat hij een tweeling zusje had, was de volgende stap ook snel gezet. Mandy mocht eveneens haar kunsten komen vertonen, terwijl ze nog nooit serieus tegen een bal had gesla- li gen. y Sindsdien hebben hun wegej, zich een beetje gescheiden. Ke vin bezoekt regelmatig bondi trainingen in Almere en heeft I eens meegedaan aan een bui tenlands toernooi, in het Frans Agen. Mandy heeft het districts] team verlaten en traint alleej nog bij TC Hillegom, drie uuij tjes per week. Zo blijft er noj tijd over voor andere hobby'j zoals jazzballet. Zeg nooit meer dat alle tweelii gen hetzelfde zijn. Maarten Dekker 'Sportidds' is een serie over jeugdl sporttalent uit Leiden en omgtt Heeft u tips of suggesties voor rubriek, mail dan naar sportredalj tie.ld@hdc.nJ leiden - Ze zijn het bij Docos al lemaal roerend met elkaar eens. De twee verliespartijen op rij waren incidenten. Dat gaat met vijf wedstrijden te gaan en vier (verlies)punten voorsprong niet nog eens gebeuren. De Mors club heeft op weg naar de titel een dubbele waarschuwing ge kregen. „Van de laatste vijf duels mogen we er in theorie nog eentje verliezen en dan nog houden we voorsprong. Maar dan moeten we de andere vier wel winnen", aldus voorzitter Ton van Zijp. De vooruitzichten voor Docos waren twee weken geleden nog zo rooskleurig. De derdeklasser stond, gerekend naar verlies- punten, er zeven voor. Twee verloren inhaalwedstrijden later vertelt de ranglijst een ander verhaal. Door Combinatie Sterk heeft nog steeds de beste pa pieren, maar kan zich weinig Spits Barry Dubbeldeman haalde dit seizoen vaak de bal uit het net na weer een treffer. De laatste twee missers meer veroorloven. De weken zag Docos echter een ruime voorsprong slinken. Archieffoto: Henk Bouwman recente resultaten hebben het

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 20