SPORT 9 [rasshoppers eft lesje in rdedigen Er gebeurden 'nogal wat ongelukjes' bij LSG anwezigheid televisieploeg inspireert LOHC tot grootse daden oomburg houdt de top in zicht HDC 989 maandag 29 maart 2004 lenno Schraven bal - Verliezend bekerfi- andslake Lions dacht gaan winnen in Katwijk, ram bedrogen uit. Grass es is voor niemand bang de vijfde achtereen- Je keer, nu met 64-52. Ie rust scoorden beide er lustig op los, met 1-37 tussenstand als ge- fooraf had Landslake nog durven beweren het irdedigende team in de :ie te zijn en in geen en- "Jelft meer dan dertig pun ten te hebben gekregen, ispraak werd direct door pppers gelogenstraft en verdedigend opzicht gaf ioppers na rust een lesje, ftwijkse ploeg sloot het rart af met 55-47 en liet irsprong in de laatste pe- 'et meer in gevaar ko- !et vierde kwart werd ;rkt door een uitzonder- je score van beide ploe- •5). René Mulder: „Dit was :est verdiende overwin- de afgelopen tijd. Te- sterke tegenstander zo is goed voor het zelfver- in. We vormen een hecht [waarvan de spelvreugde Straalt. Van de laatste tien ijden hebben we er ze- onnen." Grassh.: De Zwart 21, Ig 15, Tanya Bröring 10. jiderdorp kon het Shoo- |inge tijd moeilijk maken, slaagde er in de slotfase eer in aanspraak te ma de winst: 50-57. lisploeg had met Lonne- glnsz en Theresa LeCuyer van het lengteover- ip Shooters, maar vergat ,ok op het einde van de p]ijd gebmik van te maken. Iverwege het duel hiel- :ide ploegen elkaar in icht (24-24). Daarna Ihooters al snel een klein Leiderdorp week echter hteruit en zette de ach- id om in een voorsprong ^jven punten. Verdedigend iLeiderdorp lang stand, maar de smalle basis wreekte zich. De junioren, die voor ver vanging vanaf de bank moesten zorgen, hadden er al een zware wedstrijd op zitten. Leiderdorp verloor mede daardoor het ini tiatief en was onvoldoende bij machte om de wedstrijd op een slimme manier te vervolgen en positief af te sluiten. Tweemaal dom balverlies op rij wierp de zege in de schoot van Shooters. Coach Joris Zandbergen: „Het was geen fraaie wedstrijd. Bij vlagen waren wij beter, maar we konden het niet volhouden. Wel hebben we laten zien waar we voor staan en het Shooters in elk geval zo moeilijk mogelijk gemaakt." Scores BV Leiderdorp: Bransz 20,XeCuy6r 14 (14 rebounds). BS Leiden presteerde het bijna om een ruime voorsprong vol ledig in te leveren, maar bleef ternauwernood aan de goede kant van de score. Tegen Utrecht was de eindstand 74- 70, na 66-45 in het derde kwart. De Leidenaars leverden een goede eerste helft af, met een voorname rol voor Thomas Schelvis, die nog voor de rust tot 18 punten kwam. Jerome Hoste en Kenrick Zondervan trokken zich daar kennelijk aan op en legden de basis voor een nieuwe tussensprint in het der de kwart (66-45). Leiden nam het daarna te gemakkelijk op en verzuimde de wedstrijd te con troleren en de tijd in het eigen voordeel te gebruiken. Via 67- 52, werd het ineens 69-67 en even later 71-70. De vrije-worplijn bracht red ding voor Leiden, drie spelers op rij benutten ieder één van de twee schoten. „Ik zag de wed strijd bijna weer door onze vin gers glippen", aldus coach Martin Hoekstra. „Dat zou niet de eerste keer zijn. Door deze overwinning kunnen we ont spannen het seizoen uitspelen. De druk is van de ketel. De zes de plek is het hoogst haalbare." Scores BS Leiden: Schelvis 21, Zondervan 15 (14 rebounds), Hoste 10. MSV beleefde een slechte dag tegen Red Giants en verloor Een verbeten Carola de Jong werkt zich langs Gerda Heinen van Landslake Lions. Grasshoppers won, met 64-52. Foto: Henk Bouwman Leidse schakers blijken kansloos tegen Hilversum met 81-72. Gevolgen voor de derde plaats op de ranglijst had dat niet, wel lijkt een eventuele tweede plek definitief buiten bereik. De Noordwijkse motor haperde vooral in aanvallend opzicht. In de eerste helft was dat nog niet zichtbaar en scoor den beide teams behoorlijk (42- 44). De Meppelse ploeg ging daarna over op een zoneverde diging en bracht MSV daarmee in een lastige parket. De Noord- wijkers schoten slecht van af stand en konden het gebrek aan scores niet compenseren door Red Giants in de verdedi ging af te stoppen. Het verschil van rond de tien punten bleef daardoor lange tijd gehand haafd. Ook ondersteuning van de wisselspelers bleef uit, waar door een vermoeid MSV de wedstrijd niet meer kon keren. door Willem Spierdijk leiden - Het Leidsch Schaak Ge nootschap heeft de tweede plaats op de ranglijst verspeeld aan HSG uit Hilversum. In een rechtstreeks duel verloren de Leidenaars met 6,5-3,5. „We hadden gehoopt op 5-5 om zo goede kansen op de play-offs te houden", aldus captain Stefan van Blitterswijk. LSG begon tegen HSG met de spelers die de laatste tijd in vorm zijn aan de hoogste bor den. Tom Middelburg, de kers verse internationaal meester, nam plaats achter bord één. Edwin van Haastert, die met zijn yorm worstelt, speelde aan het tiende bord. Aanvankelijk leken de meeste partijen gelijk- op te gaan. Aan alle tien borden gingen de spelers de tijdnood fase in. Toen de rookwolken na een paar minuten Vluggeren' waren opgetrokken, bleek het ineens 5-0 voor HSG te staan. „Er gebeurden nogal wat onge lukjes aan onze kant", stelde Van Blitterswijk nuchter vast. De score kreeg nog een redelijk aanzien omdat Van Haastert, Rudy van Wessel en Jeroen Blokhuis volle punten scoor den. Bij Hilversum deden Jan Smeets (uit Oegstgeest) en Dennis de Vreugt (Lisse) mee. Zij wonnen van respectievelijk Tom Middelburg en Leon Ko- niiigs. In de laatste partij zette De Vreugt in de tijdnoodfase zijn opponent mat. Het halfje van van Blitterswijk bracht het Leidse totaal op 3,5. De laatste twee ronden belooft het spannend te worden in de strijd om de play-offplaatsen. LSG heeft nog een duel met de gradatiekandidaat Amstelveen op het programma staan en moet op bezoek bij koploper Rotterdam. Oegstgeest greep in de eerste klasse een laatste strohalm door van Utrecht 2 te winnen: 7-3. De Utrechtenaren verschenen met vier (zwakke) invallers aan de start. De ploeg liet zes remi ses en vier overwinningen note ren. De volle punten kwamen op naam van Nebojsa Nikolic, Fred Slingerland, Johan Boots en Eric van 't Hof. Vooral de overwinning van Boots was op merkelijk. Op het bord kwamen 21 zetten die hij thuis ook had voorbereid. Enkele zetten later zette hij zijn opponent mat. Veel schoot Oegstgeest niet op met deze zege, omdat ook de concurrentie punten pakte. „Handhaving zit er niet meer in", voorspelt vice-teamcaptain Robert Straver. ,A1 weet je het nooit, het schaakbord is vier kant:" De spelers van LSG 2 dromen ervan om het eerste team te vergezellen in de meesterklasse. Na de overwinning op Tal kan de ploeg blijven dromen: 7,5 - 2,5. Opmerkelijk was de neder laag van Raoul van Ketel. De speler, die normaal achter het derde of vierde bord aanschuift, was nu achter het eerste gepos teerd. Het leidde tot de eerste nederlaag voor Van Ketel in drie jaar. Het belette de Leidse ploeg niet om een overtuigende eindstand in de boeken te laten bijschrijven. Sven Bakker, die zelf tot een moeizame remise kwam, vond het geflatteerd „Een uitslag van 6-4 had de ver houdingen beter weergegeven." Voorschoten, koploper in de derde klasse, kwam met een ge lijkspel tegen het Haagse Ooie vaar nog goed weg. Wellicht was onbewust onderschatting in het spel. Zowel Bert Houwe- ling als Peter Wilschut offerden materiaal in een stelling die dat niet kon hebben. Uiteindelijk kwam er een 3-4 tussenstand op het bord en moest Wouter Noordkamp winnen. Hij stond wel materiaal voor, maar zijn koning stond zwaar op de tocht. Met enige hulp van zijn tegenstander wikkelde hij na bijna 70 zetten af naar de winst. Daarmee bezorgde hij Voor schoten een benauwd gelijk spel, genoeg om aan kop te blij ven in de competitiestand. Twee van de drie achtervolgers wonnen wel en kwamen gelijk met Voorschoten op kop. Vooraf had Theo Goudriaan van Katwijk weinig vertrouwen in de goede afloop van de wed strijd tegen Spaarne. „Vandaag kan de degradatie definitief zijn", somberde Goudriaan de ochtend voor de wedstrijd. Maar na de 4,5 - 3,5 overwin ning hebben de Katwijkers weer kans op handhaving in de der de klasse. Jeugdspeler Harry van Duijvenbode speelde de fraaiste partij van de dag door een eindspel met twee torens tegen een dame in een winst punt om te zetten. Ook Amoud Janssen zorgde voor een mooi punt. Jan Hellenberg haalde het beslissende halve puntje bin nen door bij de stand 4-2 in een betere stelling remise te accep teren. Theo Goudriaan pro beerde nog 75 zetten lang de score een nog beter aanzien te geven, maar moest na een lan ge strijd opgeven. In dezelfde klasse heeft Phili- dor na de nederlaag van Voor schoten weer kampioenskan sen. Tegenstander De Uil had een tactische opstelling uit de hoge hoed getoverd, maar dat werkte in het voordeel van de Leidenaars. Alleen voor vijfde- bordspeler Wim Vriend pakte het verkeerd uit, want hij moest tegen een sterke opponent een verliespunt accepteren. Bij de stand 3,5-1,5 zorgde Nico Kuif voor het beslissende punt om dat zijn tegenstander door z'n vlag ging. Ad van de Berg scoor de aan het eerste bord het laat ste punt en bracht de eindstand op 6-2. Dankzij een verdiende 4-3 over winning tegen HWP Haarlem heeft Leithen zich verder uit de degradatiezone kunnen wer ken. De wedstrijd begon met een snelle remise van Mark Thiele, waarna de Leidenaars twee keer op achterstand (1-2 en 2-3) kwamen. De stellingen op de overige borden waren echter zo goed dat de zege een kwestie van tijd was. Eerst trok Marcel Terluin met een mooie winstpartij de score gelijk, waarna Ivo Wantola in het eindspel met een pion minder makkelijk remise maakte. Gert- Michiel de Niet, die al vanuit de opening beter stond, werd in het zesde speeluur uiteindelijk de matchwinner voor Leithen. ASC leed een 6-2 nederlaag te gen De Eenhoorn 2. De Alphe- naren lijken echter veilig met nog een wedstrijd tegen Phili- dor 2 op het programma. De re serves van de Leidse schaak club degradeerden uit de derde klasse. eter Klein - Onder het toe oog van een televisieploeg ,OHC één van de beste hoc- van dit seizoen. Met ■J elend hockey speelde het legstgeester team van de coa- Ieter van der Meer en Cees laar de voormalige Tilburgse ngsklasser Forward met 6-3 mat. Omdat koploper HIC im, staat LOHC nog steeds drie achter. :levisieopnames heb ik gepro- uit hun hoofd te praten", zei r Meer na afloop. „Maar mis ging het daarom wel zo goed. Zo'n eerste helft heb ik mijn team in ieder geval nog niet eerder zien spe len." Onder het oog van de camera's van het Engelse Fieldhockey-TV, dat de hockeyduels via internet gratis aan biedt, ging LOHC flitsend uit de startblokken. De ploeg had geen plankenkoorts en ook de verlate start - Forward kwam vanwege een file bij Breda bijna een uur te laat - had geen invloed op de gretigheid van midvoor Douwe Kapelle, die de ope ningen schiep, en op de spitsen Derk van Viersen Trip en Oswald Mattheussens. Zij scoorden vier- respectievelijk tweemaal. Bij rust (4- 1) was de wedstrijd door een hattrick van Van Viersen Trip en een doel punt van Mattheussens feitelijk al In de tweede helft gaf een alles of niets spelend Forward de score een iets dragelijker aanzien. Alecto bleef door de 6-2 zege óp Derby LOHC op een punt volgen. „Pas na vijftien minuten in de twee de helft konden we afstand nemen", meldde speler Tijmen Voet. De eer ste helft eindigde in 2-2.Voor rust namen Thomas Beekman uit een strafbal en Voet de treffers voor hun rekening. Na de pauze voerden de debuteren de Stefan Kolleman (de zoon van Alecto-coach Han Kolleman), Koen Dickhoff, Evert Nater en opnieuw Voet de score op. In dezelfde afdeling nam Roomburg met een eclatante 7-1 overwinning bij Pijnacker afstand van de degra datiezone. Geconcentreerd scoorden zij regelmatig tegen een degradatie- ploeg, die met elf man voor de pot gaat hangen. Binnen 45 seconden viel de eerste corner te noteren, bin nen twee minuten uit de tweede cor ner de eerste treffer van Jasper Staal. Jelle Buitendijk maakte 2-0. Wytske Knol zorgde voor de 3-1 ruststand. Het had 3-2 had kunnen zijn. Keeper Amo Bosman stopte echter de toe gekende strafbal. Via tweemaal Bui tendijk, Ivo van Hom en Jeroen Au gustijn werd de zevenklapper be reikt. Opnieuw een nederlaag voor de 'Leidse' tweedeklassers. Forescate hield lang stand bij lijstaanvoerder Aeolus, maar.redde het net niet: 1-0 verlies. Leidse Studs leed bij het Nieuwerkerkse IJssel een kansloze 5- 1 nederlaag. Catwijck behaalde in de derde klas se een benauwde overwinning bij en op Barendrecht. Het winnende doel punt viel binnen een minuut en kwam van de stick van Maarten Plug, die een voorzet van Wouter de Mol niet meer kon missen. Daarna liepen de Katwijkers alleen maar achter de feiten aan en was het aan een goede dag van keeper Leon Guyt te danken, dat de nul achterin werd vastgehouden. Hij werd dan ook de 'man van de wedstrijd'. In dezelfde afdeling ging HC Alphen na een spectaculair duel met 5-4 on deruit tegen de nummer twee van de ranglijst, Ommoord. Vlak voor de mst brachten Sander van der Boon en Thierry Ras, die ook het eerste doelpunt scoorde, de stand op een 3-4 achterstand. Door Van der Boon werd het ook nog 4-5, maar de laat ste kans op de gelijkmaker spatte op de vijandelijke doellat uiteen. In de winterstop hadden de vierde klassers Alkemade en Noordwijk al tegen elkaar geoefend. De Duinran- ders waren toen duidelijk de sterk ste. In het 'echte werk' gingen de Ve- ners met een 5-3 zege aan de haal. Tot de mst ging de strijd tussen Al kemade en het door zeven afwezige basisspelers gehandicapte Noord- wijk volledig gelijk op. Beide teams scoorden tweemaal. Pim Slot en Harry Seijkens aan de kant van de thuisploeg, Maarten Putman en Martijn Disseldorp bij de kustbewo ners. Na de pauze liep Alkemade door de invaller-jeugdspeler Ton van der Salm (2x) en Slot naar 5-2 uit, al vorens Mark Italië voor de eindstand zorgde. In dezelfde afdeling verloor Voor hout met 1-0 bij Reeuwijk. :to en MOP verdelen tien doelpunten e iter Klein y^ENHOcKEY - Overgangs- Alecto en MOP uit scoorden in de twee tegen elkaar liefst acht- jelpunten. Na de 4-4 in bleven de Lei- in het thuisduel op ken. „Het publiek werd jte winnaar", zei een te- jtelde coach Maurits Ei- Jit. „Maar als je 4-2 en ^ijftien minuten voor tijd ir staat mag je de over ig natuurlijk niet meer en. Over de gehele wed- jenomen was de uitslag juiste, maar met drie t erbij hadden we op de e plaats de rest van de Ititie rustig kunnen uit- p Schenk opende in de "minuut de score voor j .met een snoeihard schot -n de touwen. Nog geen Jt later was het al 1-1. l Schneider maakte hal- J'e de eerste helft haar .doelpunt voor Alecto uit uafcorner, waardoor haar "Jjnet een voorsprong kon Na de pauze vielen de fijnten bij beide ploegen als rijpe appelen uit de boom. In de vierde minuut werd het 2- 2, twee minuten later benutte Frederique van Kauuwen een strafcomer, waar Karin van Rijn een strafbal had verdiend. Mar git van Paridon was weer twee minuten later trefzeker. Daniel le de Goede was na een misluk te doelpoging van Van Rijn alert voor de 5-3. Twee minuten voor tijd moest keepster Christien Brauckmann toch nog de treffer voor het gelijkspel accepteren. Het verlies vorige week van de eerste plaats op de ranglijst van de eerste klasse B was bij Roomburg goed verwerkt. Gis teren werd met de 3-2 zege op concurrent Amstelveen de aan sluiting op koploper Spanders- bosch in stand gehouden. Roomburg begon flink gehan dicapt aan het duel, waarin geen punten meer verspeeld mochten worden. De ervaren voorstopper Daniëlle Beukers is reeds meerdere weken gebles seerd, spelverdeelster Martje Zwegers meldde zich ziek, maar kon nog wel op de bank gepos teerd worden en keepster Ma- riëlle Basart werd vol antibioti ca gepompt, omdat geen goede reserve voorhanden bleek. „We kunnen niet meer doen dan ons best", vertelde coach Yvon ne Koot aan haar door elkaar gehusselde selectie. Amstelveen profiteerde van de hussel en nam via goals in de zes en de dertigste minuut een 2-0 voor sprong. Op het juiste moment hervond Roomburg zijn ritme en vlak voor de pauze zorgde Martine Fluitsma voor aansluiting. Koot bracht in de tweede helft toch Zwegers in, ter versterking van de verdediging. De ploeg ge loofde er weer in. Zwegers ver zond de pass, waaruit Alieke Hordijk met een tip-in al snel de gelijkmaker scoorde. Twintig minuten voor tijd schoot Lisette Kole uit een strafpush de win nende treffer in het net. Amstel veen drong nog wel aan, maar uit de hachelijke momenten viel geen tegentreffer meer. In de eerste klasse A leden LO HC en Forescate verlies. De Leids/Oegstgeester formatie ging bij Dopie met 3-2 ten on der, nadat het door Wietske Hermes en Eline Mooijaart wel op een 2-0 voorsprong was ge komen. De Voorschotensen verloren met 2-0 bij het hoog- geklasseerde Craeyenhout. HC Alphen was niet bestand te gen de koploper in de tweede klasse B, Hilversum, getuige een 3-0 nederlaag. Castricum-uit gold als een erg lastig duel voor de lijstaanvoer der in de derde klasse B, Cat wijck. De Katwijksen klaarden het karwei met een 2-0 zege echter bekwaam. Alice van Duin scoorde in de eerste helft. Sandra Bos-Van Dijk volgde dit voorbeeld in de tweede helft. Vlak voor tijd stopte keepster Mariena van der Plas een straf bal. Noordwijk haalde bij hekken sluiter Hoom net de dubbele cijfers niet, 9-0. Maureen Assel- bergs en Angela Pasma doel puntten elk drie maal. Nanette de Koning was in twee gevallen trefzeker. Annieck van Gennip was eenmaal succesvol. Vooral in de eerste helft, 7-0, was het prijsschieten. In dezelfde klasse redde Leidse Studs het met 4-1 niet bij Weesp. Sophie Knijnen- burg gaf het laatste tikje aan een schot van Jessy van den Boomen voor de enige treffer bij de studentes. In de vierde klasse verloor Hi- salis op eigen grond met 1-0 van Xenios. Karin van Rijn van Alecto ziet de bal over de achterlijn rollen. Foto: Mark Lamers

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 25