SPORT 8 Tafeltennister Melisa Muller: kampioene zonder club Straathof en Went pakken rits punten voor Swift/Swab* Van Barneveld vroeg naar huis Rare planning: duel Foreholte waardeloos Gemini vecht terug tot belangrijke zege Velocitas raakt nog dieper in de zorgen Voor NZPC brekei moeilijke tijden aa De Zijl toont aan m< de top mee te kunn< HOC 988 maandag 29 MAART 2004 noordwijkerhout - Raymond van Barneveld is er gisteren niet in geslaagd zijn titel bij de Open Bollenstreek te prolongeren. De Haag se dartsprof sneuvelde in De Schelft in Noordwijkerhout al bij de laatste 32. Hij verloor van Haarlemmer Robert-Jan Bartels. Winnaar van het evenement werd Nijmegenaar Dick van Dijk. De regionale troeven Henny van der Ster en Sam Denis, beiden uit Leiden, kwa men bij het toernooi - dat 793 deelnemers trok - niet verder dan de laatste zestien. In het vrouwentoernooi had de Leidse kanshebster Rilana Erades de pech dat zij al in een vroeg stadium stuitte op de latere winnares Francis Hoeselaar. Erades was wel de enige die de voormalig wereld kampioene twee 'legs' wist af te snoepen. Jerry Hendriks (jeugd), Boy van Beurden (aspiranten) en Chantal Snijders (meisjes) pakten de hoofdprijzen in de overige categoriën. Foto: Dick Hogewoning handbal - De handbalcompeti- tie is voor Foreholte een halve dag te vroeg beslist. Doordat koploper Ventura zaterdag avond al won van VHC, deed de zondagse wedstrijd van de Voorhoutse nummer twee in de hoofdklasse B er niet meer toe. In Arnhem eindigde het ver edelde oefenduel tussen AAC 1899 2 en Foreholte in 21-21. „Merkwaardig dat beide wed strijden niet op hetzelfde tijd stip stonden geprogram meerd", zei assistent-coach Ni cole Donners teleurgesteld. „Nu wisten we na enkele sms- jes op zaterdagavond uit Schie dam al dat onze titelkansen ver keken waren. Zo'n reis naar Arnhem heeft dan helemaal geen zin meer, zeker niet om dat AAC al gedegradeerd was." Foreholte greep de slotwed strijd aan om trainster Elly Spreeuw in de beslotenheid van de kleedkamer uit te luiden. Het tijdperk-Spreeuw, ook een oud-speelster, is na een bewo gen seizoen afgesloten met een tweede plaats. Meer dan de sportieve teleurstelling beïn vloedde de botsing van Spreeuw met routinier Ellen Warmerdam de sfeer in Voor houtse handbalkringen. War merdam stopte begin dit jaar abrupt en Spreeuw maakte het seizoen af, maar ouderwets ge zellig werd het nooit meer. Donners: „Ik blijf erbij dat dit zo niet had moeten gaan. Maar ik vind wel dat Foreholte on danks die breuk het seizoen netjes heeft afgemaakt." Of de Voorhouters volgend sei zoen zonder Spreeuw opnieuw voor de titel spelen, hangt on der meer af van haar opvolger. Volgens Donners is de spoeling op de trainersmarkt dun. „Als wij waren gepromoveerd, had den we gemakkelijker een trai ner kunnen vinden, bij voor keur een man van buitenaf. Maar het is de vraag wat dit Fo reholte in de eerste divisie te zoeken zou hebben. De selectie is smal en niet iedereen is zo bevlogen als Mariska van Steijn. Zij stelde zelfs een grote reis naar Australië uit om het einde van de competitie te kunnen meemaken." volleybal - De vrouwen van Gemini hebben een belangrijke zege op Sovoco geboekt. Na een 2-1 achterstand trokken de Voorschotense volleybalsters toch aan het langste eind. Ge- mini staat nog altijd voorlaatste en heeft nog twee wedstrijden om naar de negende of tiende plaats te kruipen. Zaterdag staat de wedstrijd tegen con current VCC op het program ma. Coach Daan Meijs roemde na de overwinning de teampresta tie en het optreden van spelver- deelster Margot Kouwenberg. De spelverdeelster nam bij een 2-1 achterstand in sets de taak van Anique Hukker over en trok haar ploeg over het dode punt heen. „We speelden zeer gedre ven", analyseerde Meijs. „We gingen voor elke bal. Dat bete kende dat we fouten maakten, maar ook heel mooie punten. Als we zo spelen is er hoop dat we in de tweede divisie blijven. Het is belangrijk dat we zater dag vier of vijf punten halen." De mannen van Aspasia knok ken in de middenmoot van de derde divisie nog altijd tegen degradatie omdat de verwach ting is dat er veel ploegen de graderen. Het duel tegen Servia was belangrijk omdat die ploeg maar één punt achter stond op de Hazerswoudenaren. Na de 3-2 overwinning van Aspasia zijn dat er weer twee. Coach René Leeflang verwacht dat zijn ploeg uit twee duels nog drie punten nodig heeft om veilig te zijn. „Die punten halen we liefst woensdagavond bij Protos al op." Leython, degradant in de twee de divisie, verloor met 1-3 van Arvevo. Lichtpuntje bij de Lei derdorpers was het optreden van jeugdspeler Derk van Veen, die een grote rol speelde in de door Leython gewonnen set. door Michel van Gent korfbal - Velocitas is dieper in degradatienood geraakt door de 12-15 nederlaag in het inhaal- duel tegen DKV(IJ). De tweede klasser uit Leiderdorp was in de openingsfase beduidend ster ker, maar verzuimde verder uit te lopen dan 2-0. Dat brak Velo citas zuur op; de tegenstander nam het initiatief volledig over (2-5, 3-7). De Leiderdorpse aan val speelde in deze fase te voor zichtig, wat in vroegtijdig bal verlies resulteerde. Na de rust (4-7) lovam er meer vaart in het spel. Bart van Dooremaal (2), Wendy Plijter, Lisette Vesseur en Emanuel Vlagsma haalden op tot 9-10. Bij deze stand miste de formatie van Klaas Bosman een strafworp. Deze tegenslag werd gevolgd door drie tegen treffers op rij (9-13), die alle ge loof op een goed resultaat de grond in boorden. KZ Leiden hield zijn aanspraak op het kampioenschap van 3D intact door een 12-13 zege op Waterland. Het achttal van Erik van Lunteren kwam op het winderige gravelveld letterlijk en figuurlijk slecht uit de voe ten. Bovendien miste het met Sandra Langezaal, René Ar- noldus en Joost Kwestro drie basisspelers. Het duurde dan ook tot de tweede helft voor de rood-blauwen afstand konden nemen. Christel van Lunteren (3), Jordi Lepelaar, Rik Noor- dervliet en Mark Zierikzee zorg den na 5-6 (rust) voor een voor sprong van vier punten tussen 6-10 en 8-12. In de laatste acht minuten kreeg de verdediging drie strafworpen op rij tegen, zodat het nog onverwacht spannend werd. Beide ploegen staan komende zondag alweer tegenover elkaar voor de return. Spierenburg verliest eerste A-finale tennis - Danny Spierenburg heeft zijn eerste A-finale ge speeld. De 18-jarige Oegstgees- tenaar kwam in de eindstrijd van het op gravel verspeelde Passie Open in Beverwijk in twee sets (4-6 2-6) tekort tegen Romano Frantzen, net als hij een voormalig speler van het Leidse Unicum. In de halve fi nale had Spierenburg voor een verrassing gezorgd door de ge plaatste Bram ten Berge in drie sets voor te blijven (6-1 4-6 6-3). Komende tenniscompetitie komt de jeugdige Oegstgeeste- naar in de landelijke eerste klasse uit voor Amstelpark. door Koen de Vries heerlen/gpd - Het is lang geleden dat een winnaar van het Nederlands kam pioenschap tafeltennis een traantje plengde nadat de titel binnen was, maar gisteren gebeurde dat weer eens in sporthal de Varenbeuk in Heerlen. De Amsterdamse Melisa Muller zette de sluizen eens lekker open na haar verrassende zege (4-1) op topfavoriete Jelena Timina. Voor de vorige kampioenen, onder wie Muller vorig jaar, was het behalen van de titel een abc'tje. Leuk meegeno men, maar niet meer dan dat. Muller had nu echter alle reden om haar emoties te tonen. Ze voelt zich bij haar club Fürst Heerlen lelijk aan de kant gezet en gaat binnenkort door het le ven als Nederlands kampioene zonder club. Komend seizoen strijkt het reizend cir cus van Herman Friskes in Heerlen neer en dan is er geen plaats voor het Amsterdamse schoffie, dat inmiddels 29 jaar is. Friskes won met zijn speel sters, onder wie de Chinese wereld kampioene Ni Xia Lian en Bettine Vriesekoop, twee jaar geleden bij DTK uit Klazienaveen de Europa Cup en vertrekt aan het eind van dit seizoen noodgedwongen bij DOV uit Heerhu- gowaard. Nu gaat hij verder in Heerlen, maar wil niet dat Muller in zijn team komt. Zij is daarover woedend en haalde gisteren haar gram. „Ja, dit is wel een beetje wraak, vind ik. Deze titel betekent heel veel voor me. Ik heb mezelf een beetje verbaasd in de finale. Ik speelde zo goed, ik steeg een beetje boven mezelf uit. Soms kon ik niet geloven dat ik de bal maar steeds op de tafel sloeg." Muller verbaasde niet alleen zichzelf. Ook de kenners keken de ogen uit tij dens de schitterende balwisselingen tegen de Russin met Nederlands pas poort Timina (34). Vroeger was Melisa Muller een hulpeloos wezentje wan neer ze oog in oog stond met een ver dedigster. Nu niet meer. „Oefening baart kunst", was haar simpele verkla ring. Ook de door haar zo verafschuwde Herman Friskes was verrast over de prestatie van Muller, maar was niet bereid om op zijn schreden terug te keren. „Ik kom met mijn team naar Heerlen omdat ik mijn speelsters niet in de steek wil laten. Ik zorg dat ze aan het werk blijven. Dat is de enige reden waarom er geen plaats is voor Melisa Muller. De posities zijn al bezet." Bij de mannen ging de gevestigde orde gewoon verder op de ingeslagen weg van de afgelopen jaren. Trinko Keen en Danny Heister speelden hun zo veelste opeenvolgende finale, met Keen als verrassende winnaar (4-0). Hij kwam op vier titels, Heister staat op negen. Keen was er duidelijk op ge brand weer eens te winnen. Hij had speciaal zijn coach Theo Rieken mee naar Heerlen genomen om hem met raad en daad ter zijde te staan. Keen was tevreden, maar in tegenstel ling tot Muller kwamen er geen tranen aan te pas. De Arnhemmer is bezig aan een inhaalslag na een mislukt sei zoen en is pas tevreden als hij zich vol gende week in Ludwigshafen met Danny Heister kwalificeert voor het dubbelspel op de Olympische Spelen in Athene. door Dirk Kloos waterpolo - In eerste instantie had Sassenheim het moeilijk met het laag geklasseerde Aquafit, maar uiteindelijk won de ploeg van coach Arjan Meijerink toch nog mét duide lijke cijfers: 5-10. Tot halverwe ge hielden de ploegen elkaar in evenwicht (3-3), in de tweede helft drukte Sassenheim het klasseverschil ook in doelpun ten uit. In de laatste periode walste Sassenheim over Aquafit heen. Van 5-6 werd het 5-10. Meijerink was dan ook vooral te spreken over dat laatste deel. Doelpunten Sassenheim: Jerry Lepel (3), Remco de Bruin (2), Arjan Odems, Ferry van Berge Henegouwen, Robert Kloos, Jel- le Miedema en Walter Eikelen boom. Katwijk had meer verdiend dan de 5-5 tegen Oceanus. De kust bewoners misten in de ope ningsfase opgelegde kansen waardoor in plaats van een voorsprong een 1-2 stand op het scorebord verscheen. Een strafworp wegens vermeend deelnemen aan het spel na een uitzending van Comé Hus bij 3- 3 bracht Oceanus weer op 3-4. Katwijk rechtte echter op tijd de rug èn wist in de laatste periode toch nog een 5-5 uit het water te slepen. Kjeld Boonstoppel wist een man-meersituatie te benutten. Topscorers Katwijk: Ferry Spros (2) en Kjeld Boon stoppel (2). Koudekerk behaalde een nutti ge 11-8 overwinning op ZPCH. De wedstrijd kende een vreemd scoreverloop. Na een 2-0 voor sprong keek Koudekerk halver wege de tweede periode tegen een 2-3 achterstand aan. Actief aanvalsspel leidde ertoe dat de ploeg van coach Mark Kimpel in de derde periode naar 5-3 kwam. Nog was de wedstrijd niet gespeeld. Onachtzaan in de Koudekerkse def stelde ZPCH weer in de genheid een voorsprong ti machtigen (5-6). Met vier fers in nog geen anderhalv nuut nam Koudekerk deft afstand. Het laatste fluitsij klonk bij 11-8. Topscorers dekerk: Lars Bergsma (3] roen Wolvers, Michel var Berg en Rob Westgeest (alk Voor NZPC breken moeilijl den aan. Zelf verlorer Noordwijkers kansloos m 16 van ZDHC en tot over van ramp won de concurn de strijd tegen degrai Noordkop, met 4-3 van NV HC. NZPC had geen schiji kans tegen ZDHC. Al heel was het 0-3, waarmee de strijd eigenlijk gespeeld Slordig spel aan Noord\ zijde gaf ZDHC alle gelegei de voorsprong uit te breidt VROUWEN De vrouwen van De Zijl- /Vïvax kunnen volgende promotie naar de hoofd! afdwingen. Tegen het reet degradeerde Swol is een genoeg. Een van de overj ven concurrenten NVA/ werd zaterdag in het zwe: De Zijl afgeschud. De Haa se vrouwen werden me verslagen. Alkemade leverde een j prestatie door Vlaardingei 4-3 aan de zegekar te bind De vrouwen van LZ 1886 goede zaken in de strijd c negende plaats in de strij de KNZB Trophy. In Oldt werd na een 0-3 voors OZPC met 4-6 verslagen, ster Paula Heemskerk w uitstekende vorm. De scherp schietende Bi Hakhverdian werd met treffers topscoorster. door Lukas van de Wetering wielrennen - Jeroen Straathof is zater dag bij de Omloop van de Veenkoloni ën als vijfde geëindigd. De Leidenaar kwam na 160 kilometer net tekort in de spurt van de negentien man sterke kopgroep. Ook ploeggenoot Marijn Went eindigde van voren. De renner uit Noordwijkerhout finishte net als Straathof in de omvangrijke kopgroep. Daarmee bezorgden de renners uit de Swift/Swabo-ploeg hun club een rits punten voor de clubcompetitie. De ploeg revancheerde zich daarmee voor het teleurstellende optreden in de eer ste wedstrijd en stijgt na deze wed strijd naar de achtste plaats. De groep van negentien ontstond na ruim 100 kilometer. Vanwege het mooie weer bleef in het eerste deel van de koers het peloton nog grotendeels intact. In de finale vielen de renners in een aantal grote groepen uiteen. Aan vankelijk leek het erop dat de tweede groep nog zou terugkomen, maar toen de samenwerking in de kopgroep van de grond kwam werd de voorsprong snel groter. Straathof gokte op de sprint. „Het was een beetje een rare laatste kilometer", zei de Leidenaar. „Vlak voor de finish lag nog een bocht met een vluchtheuvel. Omdat ik iets te ver van achteren zat en niet meer bin nendoor kon, kwam ik tekort voor de eerste plaatsen. Dat was wel jammer, maar ik ben toch tevreden dat ik voor het team veel punten heb kunnen ha len." Ook ploegleider Jan Zwaan was tevre den over zijn renners. „Ze hebben de afgelopen weken weer wat koersen in de benen zitten", zei hij. „Dat werpt toch zijn vruchten af. Ook is het fijn dat Jeroen mee kan rijden. Hij is toch een renner aan wie andere jongens zich kunnen optiekken. Dit is goed voor de moraal en belooft wat voor de komende weken." Peter van der Reep heeft zijn eerste ze ge van het seizoen binnen. De Hille- gommer kwam gisteren bij een criteri um in het Brabantse Heeswijk als eer ste over de meet. Van der Reep won de sprint van een kopgroep van negen man. „Ik merk dat de vorm begint te komen", zei hij. „De afgelopen weken ging het nog niet super, maar in de laatste trainingen ging het steeds be ter. Dit is een mooie opsteker voor de komende weken." Peters broer Gerben reed een minder fortuinlijke wedstrijd in Heeswijk. Hij miste de slag toen de kopgroep ontstond en kon in de laat ste bocht maar net een valpartij ont wijken. „Ik dacht: ik moet nog werken morgen, dus ik ga niet met alle risico's als zesde junior. De renner uit Té erlangs voor een tiende plaats", aldus geeft daarmee zijn goede reekj Gerben van der Reep. vervolg. Ook de afgelopen wekej| In Huybergen eindigde Peter van Dijk de junior al voorin te vinden. De Goede goed op dreef in Spanje CASTiLLA y Leon - Suzanne de Goe de is afgelopen week in het klasse ment van de Vuelta Castilla y Le on als 21ste geëindigd. De wiel- renster uit Zoeteiwoude reed in de eerste en derde etappe bij de eerste twintig (12de en 19de). Haar ploeg Ton van Bemmelen Sport boekte dankzij Katherine Bates een etappezege. De Austra lische schreef de eerste rit op haai naam. Mirjam Melehers won hel klassement. Gisteren volgde aan-f; sluitend op de rittenkoers meteen! de derde wereldbekerwedstrijdf. van het Seizoen. De Goede eindigt de als 35ste in het peloton, waart van de Duitse Brodtka na 121 ki-f lometer de snelste was in de[ sprint. door Dirk Kloos waterpolo - De Zijl-LGB/Vivax speelde een puike wedstrijd te gen ZPB. De ploeg van trainer Jacob Spijker zegevierde met 8- 5 en toonde daarmee aan met de beste ploegen mee te kun nen. ZPB kwam op de openingsfase na eigenlijk niet in het stuk voor. De enige keer dat de Ba- rendrechters zich konden be roepen op een voordelige mar ge was na de 0-1 van Marco Booy. Met Marco Booy is direct de motor uit de Barendrechtse formatie genoemd. Schakel je hem uit, dan is de angel uit ZPB gehaald. Booy mocht zich dan ook vier parten lang verheugen in persoonlijke bewaking. Zelfs bij een numerieke minderheid bleef hij gedekt waardoor voor komen werd dat hij zijn ge vreesde schot kon loslaten. Niels Joor, de routinier aan Leidse zijde, was veelal met de bewaking van Booy belast. Hij kweet zich ondanks twee per soonlijke fouten uitstekend van zijn taak. Booy kwam niet meer tot scoren. Lang bleven de ploegen dicht bij elkaar, met De Zijl/LGB/Vi- vax altijd voorop en ZPB in de achtervolging. In de laatste pe riode brak het verzet van ZPB. Bij 5-4 kon Ivo Dietz zich letter lijk langs de midachter knokken en 6-4 aantekenen. ZPB kwam uit een man-meer nog wel op 6-5, maar Roeland Spijker en Niels Joor zorgden voor de ver diende 8-5 zege. Als De Zijl- LGB/Vivax komend weekeinde voor een wonder zorgt door uit van Polar Bears te winnen, be hoort een plaats bij de bovenste vier nog altijd tot de mogelijk heden. Periodestanden: 2-1, 3- 3, 5-4 en 8-5. Doelpupten Zijl- LGB/Vivax: Roeland Spijker 2, Joachim de Ruijsscher 2, Joor, Koen Plasmeijer, Plasmeijer en Ivo Dietz. AZC vocht een spannend uit met HZ/Zian. In Den werden de punten verdeelt 7). Tot maar liefst 0-4 leek op een onbetwiste zege gaan. Ronald Sol keepte prima wedstrijd en Zian er niet aan te pas. Plotseling perde het Alphense spel. kwam terug tot 5-4. De rf naars waren met name ii' derde periode oppermachtig het laatste speldeel gaver ploegen elkaar niets toe. Isf 6-7 van Tjerk Kramer leek! de beste papieren te hen Zian kwam echter weer lan (7-7). In de uiterst hectir slotfase hadden beide plof grote kansen om te win Beide keepers sleepten ploeg er doorheen waardoc' 7-7 intact bleef. Op 1 april gen de ploegen op herhalii de halve finale van de b< strijd. Topscorer AZC: Kramer (3). LZ 1886 verloor met 10-6 Brandenburg. Door deze derlaag kan LZ een plaats b bovenste twee vrijwel vergi al hebben de rekenmee met de uitslagen van dit v einde in de hand nog een snappingsroute gevon Maar als er geen wonderei beuren, zal LZ in degradi wedstrijden het vege lijf mo zien te redden. Het probj voor LZ zit in de uitwedstrij Thuis haalt LZ de punten, 3 van de vijf uitwedstrijden er maar een in winst wo omgezet. Ook tegen Bran burg kwam LZ er niet aan speelde een matte partij. I tweede periode stond h( snel 4-1 en was de wedstriji speeld. Topscorer LZ 1 Mathieu Spros (3).

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 24