Ajax en AZ volledig in evenwicht SPORT3 Feyenoord ploetert vrolijk verder naar tweede plaats 'Onmogelijke situatie' bij Groningen Arsenal vestigt in duel met Manchester United uniek record ink de Boer Stam zeggen af - Frank de Boer en Jaap a hebben zich wegens bles- s afgemeld voor de oefen- rland tegen Frankrijk. Re- linternational De Boer it nog altijd rond met een :e enkel. Die kwetsuur hield entrale verdediger van Rangers gisteren ook in de verloren derby Celtic. Wat Stam precies is niet duidelijk. Het doen van Wilfred Bouma is De PSV'er g in de wedstrijd tegen Wil li weer last van zijn mg en iet resultaat van het me- n onderzoek afwachten, pscoach Dick Advocaat, die pelers had geselecteerd, jt geen vervangers op. sselbaink >ort hattrick den - Met zijn honderdste in de Premier League, door nog twee doel- ten, had de jarige Jerrel jselbaink zaterdag een groot keel in de 5-2-zege van zijn Chelsea op Wolverhamp- Wanderers. De Londenaren erden door de winst koplo- ftrsenal tot op zes punten, selbaink, zaterdag 32 ge pen, maakte zijn doelpun- Tils invaller. Bij een 1-2- jd was hij na een uur Gere- jomen vervangen. De jubi- Weffer viel in de 78ste mi- gevolgd door doelpunten 87ste minuut en in bles- jtijd. Mario Melchiot had de op Stamford Bridge ge in Duijnhoven sekt record ÏUM - Doelman Rein van fchoven heeft sinds zater- feen Bundesligarecord in Tiezit. De keeper van VfL aum hield in achtereenvol- jje thuiswedstrijden 912 mi jn zijn doel schoon. Zater- de thuiswedstrijd tegen 04 (1-2), brak hij na elf het oude record van Nigbur, die in het sei- 51974/1975 met Schalke lang geen doel- tegen kreeg. Zaterdag het tot de 77ste minuut met zijn treffer het (We record op 912 minuten nalde. tsson langer pch Engeland ien - Sven-Goran Eriksson zijn contract als bonds- van Engeland met twee 'erlengd tot medio 2008. nee komt een einde aan ilaties dat Eriksson de op- ir van Claudio Ranieri bij zou worden. De 56-ja- Zweed had een verbintenis FA tot na de eindronde |jjiet WK voetbal in 2006. yenoord koopt ;eeds talent Wrdam - Feyenoord heeft Wreedse jeugdinternational Kujovic aangetrokken. De Irige spits komt deze zomer tiervrij over van Landskro- pIS en tekende voor vier ienen. Kujovic komt in volgend seizoen uit in van de Rotterdamse voet- h Haan 500 sr op de bank iNveen - Foppe de Haan iterdag voor de vijfhon- ite keer op de bank bij enveen. De trainer die aan linde van het seizoen stopt, ijn elftal in het Abe Lenstra ion met 1-0 winnen tegen De Haan de rde bij Heerenveen op 17 istus 1985. Destijds verlo- le Friezen met 1-2 van g ndsvoorzitter eJvië vermoord ^Tiado - De secretaris-gene- i/an de voetbalbond van e)ë en Montenegro, Branko itovic, is vrijdag overleden op de dag in Belgrado In neergeschoten. De dader tkomen Het motief voor de lag is onduidelijk. Aan het van de jaren '90 zat Bula- I (53) vast op verdenking riname walst 'j)er Aruba heen ej>MARiBO - Suriname is een i "Ie stap dichter bij het WK bal in Duitsland in 2006. Vopen weekeinde werd Aru- i het pre-kwalificatietoer- *e imet 8-1 verslagen. In juni lit een zwaardere tegen- nyier: Guatemala, rcelona 'ise!t in actie 1 ^ila - Het competitieduel in cela tussen Beds en Barcelo- ie gisteren afgelast. Het ter- was door regenval onbe- Ibaar geworden. maandag 29 maart 2oo4 door André Hoogeboom alkmaar - Geen verliezers, enkel winnaars en toch was het 'ge woon' een gelijkspel (1-1). AZ is in handen van Co Adriaanse in middels net zo goed als Ajax en een volwaardige topploeg. De trainer en zijn manschappen merkten gisteren opnieuw dat ze dit seizoen niet onderdoen voor de top-drie van Nederland. Ajax leed in het prestigeduel geen gezichtsverlies en zag PSV opnieuw punten verspelen, zo dat iedereen met opgeheven hoofd de sfeervolle, maar af tandse Alkmaarse arena kon ver laten. Dat gold zeker voor Zlatan Ibra- himovic. De grillige Zweedse momentenvoetballer tekende voor een van de fraaiste treffers uit zijn loopbaan. AZ-invaller Olaf Lindenbergh ook. Hij scoorde voor het eerst in dienst van zijn Alkmaarse werkgever. Ajax stevent recht op de titel af, daar twijfelt niemand meer aan. De Amsterdammers staan een straatlengte voor op PSV. Er kan niets meer gebeuren, zeker nu de ploeg weer volledig is en met Steven Pienaar en Ibrahimovic aan dynamiek en trefzekerheid heeft gewonnen. Het Leidse- plein kan geboekt worden, de vraag is alleen voor wanneer. Liefst zo snel mogelijk, vindt ook Ronald Koeman. De Amsterdamse trainer wil pas rekening gaan houden met Oranje en de belangen van zijn jonge internationals als de titel binnen is. Dan krijgt Nigel de Jong wellicht een vaste plaats op de plek van de Tsjechisch international Zdenek Grygera die ook gisteren een van de zwakste schakels in het Amster damse spel was. Grygera voetbalt bij vlagen alsof hij slaapwandelt en was indi rect ook schuldig aan de gelijk maker van AZ. Zijn balverlies op het middenveld leidde tot de inworp, die in handen van Bar ry Opdam een machtig wapen is. Uit dat moment scoorde Lin denbergh met een fraai schot. De 1-1 was terecht. Daar was iedereen het achteraf wel over eens. AZ was tactisch en tech nisch gelijkwaardig aan Ajax, kwam op achterstand uit een basissituatie die nu eenmaal - in het idioom van Co Adriaanse - niet te verdedigen is. Rafael van der Vaart slingerde de bal tussen de defensie en doelman Timmer in, waarna Ibrahimovic met een onwaarschijnlijke om haal Ajax aan de leiding bracht. AZ - Ajax werd geen wedstrijd zoals de eerder dit seizoen ge speelde Ajax-AZ, een spectacu laire wedstrijd die de Amster dammers nipt met 3-2 wonnen. De omstandigheden en belan- Ajacied Tomas Galasek (links) en Denny Landzaat van AZ duelleren om de bal. Foto: GPD/Joop Boek gen waren ook niet te vergelij ken. Het veld was een factor, het scoreverloop, de opstellin gen. Het duel werd gisteren een tactisch steekspel, waarbij het verschil werd bepaald' door nu ances. AZ moest risico's nemen om te kunnen winnen, Ajax vertrouw de op het surplus aan kwaliteit. Co Adriaanse had daar weer een theorie over: „Om als AZ van Ajax te kunnen winnen, moet je meer risico's nemen, technisch moeten we het im mers altijd afleggen, dus moet je compensatie zoeken. Terwijl Ajax Escudé en Heitinga achter in kan houden, moeten wij Op dam wel doorschuiven naar het middenveld, om druk uit te kunnen oefenen. Dat betekent wel dat we achterin kwetsbaar zijn, omdat we dan één tegen één spelen." Zo ontspon de topper in de ere divisie zich als een tactisch meesterwerkje dat vooral de liefhebbers van voetbalstrategie zal hebben bekoord. De amuse mentswaarde was daarentegen aanzienlijk lager. Kansen voor de doelen van Bogdan Lobont of Henk Timmer deden zich nauwelijks voor. Zeker in de eerste helft niet. Beide ploegen waren gelijkwaardig en bleven daardoor vrijwel volledig in evenwicht.'Pas na 52 minuten kwam de eerste grote kans: van Denny Landzaat, waarbij Lo bont zich tot het uiterste moest rekken om een treffer te voor komen. Omdat Barry van Galen aan de kant van AZ niet in staat was een stempel op de wedstrijd te drukken en Van der Vaart en Wesley Sneijder, de spelbepa lers van Ajax goed werden be waakt door Michael Buskermo- len en Landzaat, ontstond er een status quo, waaruit alleen met doelpunten te ontsnappen viel. De 0-1 door Ibrahimovic bracht het vuur dat de wedstrijd nodig had. AZ ging in de achtervol ging, Ajax zette de hakken in het zand. Koeman haalde Sneij der naar de kant voor Nigel de Jong, die verdedigende accen ten op het middenveld aan bracht. AZ nam nog meer risi co, zette Stein Huysegems in voor verdediger Juha Reini, Co Adriaanse bedacht zelfs een primeur, zette verdediger Peter Wïjker in de spits. Al dat ge drang was teveel voor Lobont, die daardoor niet bij de bal kon na de inworp van Opdam. Zo waren de wissels van Adriaan se, zeer tot zijn genoegen, ook nog eens succesvol. AZ: Timmer; Kromkamp, Reini (70. Huysegems), Opdam en De Cler; Landzaat en Buskermolen; Meerdink, Van Galen (78. Lindenbergh), Nelisse en Perez (85. Wijker). AJAX: Lobont; Grygera, Heitinga, Es cudé en Maxwell; Sneijder (66. De Jong), Galasek en Van der Vaart; Pie naar (90. De Ridder), Ibrahimovic en Sikora (59. Mitea). Rotterdammers nog maar een punt verwijderd van PSV door Jaap van Essen Rotterdam - In Rotterdam we ten ze niet meer wat er gebeurt. Nog maar enkele weken gele den was de Champions League een schier onbereikbaar doel. Bert van Marwijk en zijn man nen maakten zich alleen maar druk over het behalen van een plaatsje bij de eerste vijf, ten einde een ticket voor de UEFA Cup veilig te stellen. Maar met nog zeven competi tieduels te gaan, gloren ineens heel andere perspectieven. PSV is volledig in elkaar gestort en verloor ook gisteren weer de punten. En Feyenoord ploetert vrolijk verder. Niet dat de Rotterdammers ooit een niveau halen dat goed ge noeg is om de voorronde van de Champions League te kun nen overleven, maar ze pakken wel de punten die uitzicht op dat toernooi geven. Sinds gistermiddag scheidt nog welgeteld één puntje Feyen oord van PSV. Gezien de vorm crisis in Eindhoven een achter stand die te overbruggen moet zijn. Maar Bert van Marwijk bleef gisteren voorzichtig. „Een paar weken geleden moesten we blij zijn met de vijfde plaats, nu roept iedereen dat we twee de worden. Het is allemaal zo opportunistisch." Van Marwijk heeft natuurlijk gelijk, want hij kent ook het speelplan voor de komende we ken. Dat vermeldt voor zijn elf tal achtereenvolgens NAC-uit, Ajax-thuis en FC Utrecht-uit. Niet bepaald potjes die het hui dige Feyenoord even met twee Vloet noemt Van Huiten een lafaard Wiljan Vloet, de coach van Ro- da JC, weet niet waarom hij gisteren door scheidsrechter Van Huiten naar de tribune werd gestuurd. „Ik ben be nieuwd naar zijn rapport Ik heb hem wel een lafaard ge noemd, maar daar kon hij wel inkomen, geloof ik." Vloet wond zich in de wed strijd tegen Feyenoord in eer ste instantie op over een straf schop voor de thuisploeg, die hij volslagen onterecht vond. Kort daarna gaf Van Huiten de Thomas Buffel passeert Roda JC-doelman Vladan Kujovic en brengt Feyenoord op een 1-0 voorsprong. Foto: ANP/Ed Oudenaarden vingers in de neus wint. Integendeel, Feyenoord moet het nog steeds louter en alleen van heel hard werken hebben. Om te genieten van mooi voet bal en technische hoogstandjes moet je niet in De Kuip zijn. Natuurlijk is Feyenoord van oudsher de club waar vooral de mouwen opgestroopt worden, maar ook herbergde ieder elftal uit de laatste dertig jaar toch wel enkele artiesten. Spelers waarvoor je naar het stadion kwam. Die heeft Feyenoord an no 2004 niet meer. Of tenmin ste, ze staan niet op het veld. De grootste groeidiamant van het Nederlandse voetbal, Robin van Persie, wordt niet meer op gesteld. Bert van Marwijk be weert al jaren een liefhebber te zijn van creatieve mensen op de vleugels, maar kiest bijna steevast voor hardwerkende, maar ook kleurloze lopers op de flanken. Types als Kalou, Leonardo en Van Persie hebben vrijwel nooit op krediet kunnen rekenen. En dus speelt Feyenoord mo menteel met de dravende werk paarden Dirk Kuijt, Thomas Buffel, Ebi Smolarek en Antho ny Lurling in de aanval. Tac tisch allemaal verantwoord, maar dodelijk saai om te zien. Het is natuurlijk ook een teken aan de wand dat Feyenoord straks tijdens het EK met niet één speler is vertegenwoordigd. Ajax en PSV hebben er mis schien wel zeven: Rafael van der Vaart, Nigel de Jong, John ny Heitinga, Wesley Sneijder, Zdenek Grygera, Toms Galasek en Zlatan ibrahimovic namens Ajax, Wilfred Bouma, Ronald Waterreus, Mark van Bommel, Arjen Robben, Johann Vogel, Dennis Rommedahl en Kasper Bögelund namens PSV. Hoe het nieuwe Feyenoord er meteen na het EK zal uitzien is vooralsnog de vraag. Er wordt een kleine opruiming gehou den. Robin van Persie en Edwin Zoetebier mogen ondanks een doorlopend contract weg. Kees van Wonderen stopt, Mariano Bombarda, Gérard de Nooijer en Zbysek Malkovski krijgen geen nieuw contract. Ook Christian Gyan kan waarschijn lijk vertrekken. Het schept ruimte in de selectie en op de begroting om nieuwe spelers te halen. Maar om echt iets structureels te verbeteren moet er kapitaal beschikbaar zijn om transfersommen te be talen. Dat geld zal er niet zijn als niet bijvoorbeeld Thomas Buffel of Shinji Ono voor een goed bedrag worden verkocht. Hoe dan ook, momenteel pres teert Feyenoord maximaal met het huidige beperkte materiaal. Ruzie tussen spelers Vrede en Matthijs door Jan Mennega Groningen - FC Groningen- speler Paul Matthijs wil niet langer in een elftal spelen met teamgenoot Regillio Vrede. „Er is tussen ons tweeën een on mogelijke situatie ontstaan. Praten heeft voor mij geen zin meer. Ik heb mijn beslissing ge nomen. Ik wil absoluut niet meer samen met hem voetbal len." De ellende tussen beide FC Groningers, die in de rust van de met 1-0 gewonnen kracht meting met FC Twente uit mondde in een handgemeen, begon al vroeg in de eerste helft. Mathijs: „Ik nam een vrije trap die ik kort speelde op Hu- go, terwijl Vrede hem lang had willen hebben, hoog voor het doel van FC Twente. Hij kwam direct naar me toe. 'Als je hem de volgende keer niet lang gejeft, gebeurt er wat met je', zei hij. Wat maak jij me nou, zei ik, ga jij mij bedreigen ofzo?" „Vlak voor de rust kregen we weer een vrije trap. Toen kwam hij opnieuw bij me langs. 'Je weet het hé, zei hij, als je hem niet lang geeft, gebeurt er wat met je.' In de rust stond hij me bij het gangetje in de kleedka mer op te wachten. Hij wilde mij aanvliegen, maar er spron gen direct allerlei spelers tus sen. Wie er tussen sprongen? Ja, wie niet? Ik ben daarna in de medische ruimte gaan zitten en daar kwam hij opnieuw op me afstormen." „Ik ben absoluut niet bang voor hem en dat heb ik hem ook la ten merken, maar als Vrede voor je staat, dan staat er wel wat voor je. Of ik erg geschrok ken was? Zoiets gaat je natuur lijk niet in je kouwe kleren zit ten. Theo Huizinga (teamma nager, red) heeft me opgevan gen. Het meest ben ik nog ge- sclirokken van zijn uitlatingen ii 'iet veld. Kijk, ik maak bij de vrije trap de keuze voor Hugo, ja en als Vrede dan een keer voor niks mee naai' voren gaat, dan is dat niet anders, maai- om mij dan direct te gaan bedrei gen... Of wij elkaar niet mogen? Ik heb nog nooit iets met hem gehad. Ik kan het niet anders invullen dan dat hij zich bij FC Groningen niet happy voelt en op een breuk aanstuurt." Regillio Vrede doet het incident als 'bullshit' af. „Het was niks, een meningsverschil. Meer wil ik er niet over kwijt. We hebben tegen Twente drie belangrijke punten gehaald, we moeten ons vizier nu weer richten op Ajax Ik ga morgen gewoon weer trainen. Misschien dat we voor de training nog een ge sprek hebben. Het is niet zo dat ik Paul Matthijs haat. Hij is mijn collega. Je hoeft geen vrienden van elkaar te zijn. Er is wat voorgevallen, verder niks. Je moet van een mug geen olifant maken." den haag /londen/gpd - In een duel dat symbool stond voor de machtsovername in het Engelse voetbal, rechtten de vedetten van Manchester United nog één keer de rug. Ze konden niet voor komen dat Arsenal een een uniek record pakte, maar wisten met een uiterste krachtsinspanning een vernederende nederlaag te voorkomen: 1 -1 Het gelijkspel kon overigens niet verhullen wat iedereen in Engeland al lang wist: Arsenal is Manchester United voorbij. De Londenaren spe len beter, soepeler, aantrekkelijker én, niet onbe langrijk, ze winnen meer dan hun rivaal uit de Midlands. Het verschil op de ranglijst is twaalf punten. Arsenal legde gisteren beslag op een record, waarvan Engeland al wekenlang in de ban is. In een competitie waarin elke ploeg van elke ploeg kan winnen, is Arsenal al dertig wedstrijden on genaakbaar. Sinds de start van de competitie won het elftal van manager Arsène Wenger 22 wedstrijden, acht keer werd het gelijk. Arsenal verbeterde de prestatie van Tottenham Hotspur en Liverpool, die respectievelijk in 1961 en 1988 struikelden na 29 duels zonder verlies. De prachtige serie is een getrouwe weerspiege ling van de ontwikkeling van Arsenal. Wenger mocht jaren in alle rust boetseren aan een topelf- EREDIVISIE Feyenoord - Roda JC 3-0 (1-0). 17. Buf fel 1-0, 58. Kuijt 2-0 (strafschop), 74. Smolarek 3-0. Scheidsrechter: Van Hui ten. Toeschouwers: 42.500. Gele kaart: Mtiliga (Feyenoord), Brouwers, Sender) (Roda JC). Bijzonderheid: Roda-trainef Vloet in de 62e minuut naar de tribune gestuurd wegens aanhoudende protes ten tegen de arbitrage. NAC Breda - NEC 5-2 (5-0). 2. Seedorf 1-0, 9. Engelaar 2-0, 14. Seedorf 3-Ó, 23. Engelaar 4-0, 44. Seedorf 5-0, 66. Tumba 5-1, 80. Van Rijswijk 5-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers: 12.800. Gele kaart: Wisger- hof, Ax (NEC). SC Heerenveen - RBC 1-0 (1-0). 45. Si- bon 1-0. Scheidsrechter: Vink. Toe schouwers: 14.500. Gele kaart: Bakkati (Heerenveen), Tininho, Lammens (RBC) Vitesse - RKC 3-3 (1-0). 7. Rankovic 1- 0, 55. Hoogendorp 1-1, 61. Mbamba 2: 1, 66. Boulahrouz 2-2, 74. Hoogendorp 2-3, 88. Rink 3-3. Scheidsrechter: Os kam. Toeschouwers: 20.500. Gele kaart: Hofs (Vitesse), Olfers, Boulahrouz (RKC). x FC Groningen - FC Twente 1-0 (1-0). 30. Krstev 1-0. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 12.271. Gele kaart: Elshot (FC Groningen). El Ahma- di, Sibum, Ramzi, Pothuizen (FCTweri- AZ - Ajax 1-1 (0-0). 64. Ibrahimovic 0- 1, 89. Lindenbergh 1-1. Scheidsrech ter: Wegereef. Toeschouwers: 824}. Gele kaart: Galasek, Grygera (Ajax). FC Volendam - FC Utrecht 1-2 (0-0). 51. Tuyp 1-0, 61. Keiler 1-1, 72. Kras (e.d.) 1-2. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 4924. Gele kaart: Tevreden. Kras (FC Volendam), De Jong (FC Utrecht). Willem II - PSV 3-1 (0-0). 56. Caluwé 1-0, 74. Van den Eede 2-0, 80. Von- lanthen 2-1, 90. Van den Eede 3-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toe schouwers: 13.300. Rode kaart: 73. Hofland (PSV, 2x geel). Gele kaart: Ma- thijssen, Caluwé (Willem II), Bakkalj Vennegoor of Hesselink, Kezman, Bö gelund (PSV). Bijzonderheid: Scheids rechter Wiedemeijer verwijst trainer Hiddink PSV in 73e minuut naartribü- Topscorers: 1. Kezman (PSV) 17, 2v'. Elkhattabi (AZ) 14, 3. N"Kufo (F£ Twente), Kuijt (Feyenoord), Buffel (Fey enoord) 12 6. Anastasiou (Roda/Ajax), Redan (RKC/Roda JC), Sibon (SC Hee-' renveen) 11,9. Vennegoor of Hesselink (PSV), Kone (Roda JC), Ibrahimovic (Ajax) 10. Programma: 2 april: NEC - Willem II; 3- april: RBC Roosendaal - FC Zwolle, RKC Waalwijk - PSV, Roda JC - SC Heeren veen, FC Twente - FC Volendam, AZ.' Vitesse; 4 april: FC Utrecht - ADO Den Haag, Ajax - FC Groningen, NAC Brede* - Feyenoord. gele kaart aan Feyenoorder Mtiliga voor een vermeende overtreding op invaller Sergio. Opnieuw explodeerde Vloet, waarna hij mede op advies van de vierde official van het veld moest. „Dat was een laffe streek van Van Huiten", zei de coach van Roda JC. „Een goedmakertje voor die onverdiende straf schop. Dat vind ik kinderach tig. Je moet als scheidsrechter nooit een fout willen goedma ken met een andere fout." Dat de opmars vooral aan PSV is te danken kan de Rotterdam mers niet worden aangerekend. Feyenoord verdiende de zege gisteren zelf ten volle, al vielen de eerste doelpunten wel erg gelukkig. In de zeventiende mi nuut profiteerde Buffel van een fout van Kevin van Dessel. Kort na de pauze mocht Kuijt aan leggen vanaf elf meter na een wat al te gemakkelijk weggeven strafschop door arbiter Van Huiten. De derde treffer (Smo larek) was fraai uitgespeeld. Roda JC stelde daar eigenlijk niets tegenover. Alleen Iwan Redan kreeg in de 39ste minuut een kans, maar miste de bal. FEYENOORD: Zoetebier; Song, Van den Berg, Paauwe en Mtiliga; Ghaly, Buffel, Ono (76. Schreuder) en Lurling; Smolarek en Kuijt. RODA JC: Kujovic; Senden, Luijpers, Brouwers en Filipovic; Sonko (46. Ser gio), Vicelich, Van Dijk en Van Dessel; Redan (60. Cristiano)en Kone. Heerenveen Roda JC Willem II FC Utrecht RBC RKC Groningen NEC AD0 Vitesse FC Zwolle Volendam 27 21 2 27 16 5 27 15 7 27 15 4 27 14 6 27 11 8 27 11 8 27 11 6 27 10 8 27 12 2 27 10 8 27 8 8 27 8 7 27 9 1 27 6 7 27 3 12 27 3 8 27 4 5 4 65 63-26 6 53 65-26 5 52 50-33 8 49 51-31 7 48 39-31 8 41 48-35 8 41 40-42 10 39 34-37. 9 38 46-39 13 38 45-44 9 38 29-31? 11 32 36-34 12 31 30-38 17 28 36-48 14 25 24-48 12 21 30-4? 16 17 20-52 18 17 22-66 EERSTE DIVISIE FC Den Bosch - TOP Oss 1-0 (1-0). 32. Uneken 1-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 3983. Haarlem - Stormvogels Telstar 1-1 (1- 0). 31. Ketting 1-0, 75. Ommel 1-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschou wers: 2300. Gele kaart: Correia(Storrr^ vogels/Telstar). Topscorers: 1. Rose (Heracles), Huntè- laar (AG0W) 19, 3. Jansen (Den Bosch) 17, 4. Hamming (Veendam) 16, 5. Van de Laak (Den Bosch), El Ham- daoüi (Excelsior) 15, 7. Koevermara (Sparta) 14, 8. Yildirim (GA Eagles), Van den Bergh (Sparta) 13, 9. Dijkhui zen (TOP Oss), Jans (VW), Derkséri (Emmen) 11. Programma: 2 april: AGOW Apeldoorn. - Fortuna Sittard, FC Dordrecht - MW, FC Eindhoven - BV Veendam, Emmen - Gb Ahead Eagles, Excelsior - De Graaf schap, Heracles Almelo - FC Deri Bosch, Stormvogels Telstar - Sparta Rotterdam, TOP Oss - Haarlem. VW Venlo - Helmond Sport. 5 april: Sparta Rotterdam - Fortuna Sittard; tal, won in voorgaande jaren al titels en FA Cups, maar dit seizoen vallen de puzzelstukjes in Lon den pas écht op hun plek. Eindelijk kan Arsenal ook in Europa met de besten mee, in Londen mikken ze onbeschaamd op de 'treble': titel, FA Cup én Champions League. Niet toevallig zou die trilogie een evenaring bete kenen van de prestatie die Manchester United in 1999 leverde. In Londen willen ze niets liever dan het Engelse voetbal domineren, zoals de grote ri vaal jarenlang deed. En eigenlijk twijfelt niemand bij Arsenal eraan dat de club daar ook in gaat sla gen. Op loopafstand van het oude Highbury wordt een nieuw stadion gebouwd. De revenuen van dat onderkomen, zo verwacht iedereen, zul len Arsenal nog eens een extra impuls geven. Lange tijd leek het erop dat Arsenal gisteren ge noeg zou hebben aan een doelpunt van Thierry Henry, hét icoon van het huidige succes. Die achterstand bezorgde de oude krijgers van Man chester United een laatste impuls. Het niveau van zijn opponent haalde United nooit, maar ge lijk werd het wel. Kort voor tijd zette Louis Saha de voet tegen een voorzet van Solskjaer: 1-1. Met die treffer schoot Manchester United weinig op, maar het kon in elk geval met opgeheven hoofd van het veld. Excelsior Den Bosch Sparta Helmond Heracles Graafschap Emmen VW Storm v. GA Eagles AGOW TOP Haarlem Veendam Eindhoven Cambuuf L. Dordrecht Fortuna S. MW Vierde periode Graafschap Eindhoven Excelsior VW Den Bosch Sparta Emmen Haarlem MW GA Eagles AGOW Heracles Stormv. Veendam Dordrecht Fortuna S. Cambuur L. Helmond TOP 29 18 6 29 17 7 28 17 4 28 16 6 28 15 8 29 14 8 28 13 8 28 14 4 28 11 6 28 10 7 28 9 8 m 9 6 5 60 56-31 5 58 71-4b 7 55 62-31 6 54 54-3i 5 53 55-32 7 50 49-36 7 47 47-39 10 46 57-49 11 39 45-47 11 37 62-50 11 35 46-42 13 33 45-50 13 32 33-47 12 31 37-60 14 25 33-52 17 24 29-36 12 22 26-45 15 18 32-63 18 18 26-6f 3 3 0 0 9 9- 3 3 0 0 9 5- 3 2 1 0 7 8-3 3 2 1 0 7 6-3 2 2 0 0 6 6- T 3 2 0 1 6 6-5 3 1 2 0 5 2- ik 2 1 1 0 4 4-3 3 1114 7-5 2 10 1 3 4-6 3 0 2 1 2 4- '6 2 0 1 1 1 1- B 3 0 12 14-9 3 0 1 2 1 3-1,0 2 0 0 2 0 2-6 3 0 0 3 0 2- "6 3 0 0 3 0- 2- 3 0 0 3 0 2-7

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19