lolkenboer: loest slaat e plank mis REGIO Keuze=concurrentie=besparing informatie casema Aanmeren Oegstgeestse boten in de Trekvaart Hijgend tussen het beton Future Shop failliet, eigenaar gearresteerd balitie geeft Roest geen steun Casema wil u keuze bieden tussen kabeltelefonie en KPN Casema wil u keuze bieden tussen kabelinternet en Adsl Casema wil u keuze bieden tussen digitale kabeltelevisie endigitale TV Dus wil Casema uw net moderniseren! inrijdingen in Voorschoten 0- maandag 2g maart 2004 R3 Anneke Dijke lboRP - Oud-wethouder t laat de plank mis als hij lipt de Leiderdorpse plan betaalbaar zijn, stelt wet- Molkenboer. Volgens de uder ruimtelijke ordening le financiering van de gro- inen als het centrumplan W4-plan rond zodra de ar rijp voor is. Nu is dat giet zo, geeft hij toe. „Van mtrumplan heeft Roest he geen overzicht, net zo ik." mest als wethouder finan- >et niet altijd eens was met ikwijze van zijn collega, fylolkenboer. „Natuurlijk gesprekken geweest over opgelost moet worden, mrdt continu gediscussi- ;<)at is niets nieuws." Vol- Molkenboer was Roest nooit zo fel als hij nu is, i aftreden dat veroorzaakt qloor de enorme kosten- hrijding voor de Touw- :hool. Dat Roest de Lei- pse bouwplannen onbe- d ir vindt en van mening is ïiolkenboer dringend zijn )jes moet bijstellen, komt ireemd voor. „De debat- ren er, maar niet op deze Hij wil niet zeggen wat :ht toen hij het nieuws momen. „Ik ben het huis echoonmaken", lacht hij. s Roest zitten er financi- isjiten in tal van Leider lij plannen. De wegen die zijn om het W4-gebied :ifle snelweg bereikbaar te zijn grotendeels niet ge er is geen geld voor de kostende verbou- het zwembad en de gading van de begraaf- u Ook twijfelt Roest ern- de haalbaarheid van leien uit het centrum lok vindt hij dat Leider- ceel te veel voordeeltjes hjan woningstichting AWL. g s Molkenboer is een deel lz financiën voor W4 gere- in weet Roest daar niet aaij verwijst naar de finan- ojtukken die naar de raad \pstuurd en die morgen- in een besloten bijeen komst van de commissie ruim telijke ordening worden be sproken. „De eerste dekking is al verstuurd. Het woonwagen kamp en de fietsbrug zitten daarin. Die stukken heeft hij nog niet gezien." Volgens Roest wil Molkenboer de parallelweg langs de A4 - die 10 miljoen eu ro gaat kosten - deels betalen met belastingverhoging. „Dat is gewoon niet waar", zegt Mol kenboer. „Hoe de parallelweg betaald gaat worden, dat komt vanzelf wel. Dan kan iedereen het controleren." Nu wil hij niet dieper ingaan op de manieren waarop hij de Lei derdorpse plannen wil betalen. „Ik heb geen zin om via de krant een ja-nee-spelletje te doen. Het verhaal van Roest verdient geen reactie en geen commentaar. Als college heb ben we te maken met de raad. Daar leggen we verantwoording aan af. Arie Roest was een ge waardeerd collega, en ik heb het prettig gevonden dat hij al tijd zo scherp op de financiën was. Maar over collega's praat ik niet in de krant." Volgens wethouder MacGillavry beschadigt Roest vooral zichzelf door zo uit de hoek te komen. Roest noemt MacGillavry een 'brekebeen eersteklas, die meer werk geeft dan hij oplevert'. „Dat moet hij zelf maar weten", zegt MacGillavry, die 'verrast en teleurgesteld' is. „Kennelijk denkt hij er zo over. Daar is nooit iets van gebleken in die twee jaar." Burgemeester Zonnevylle houdt het eveneens kort. „Ik laat het geheel voor rekening van de heer Roest. Ik betreur het in hoge mate dat hij zo uit de hoek komt over de ambtelij ke organisatie, waarvoor hij als portefeuillehouder personeel en organisatie zes jaar lang ver antwoordelijk is geweest." Vol gens Roest heeft het college de ambtenaren niet onder de duim. „Het moge duidelijk zijn dat ik me wel achter de organi satie schaar", zegt Zonnevylle. Wat hij dacht toen hij het nieuws vernam, wil ook hij niet zeggen. „Ik heb heel veel com mentaar, maar dat zit tussen de In slagorde komen de jonge lopers tijdens de eerste - en meteen laatste - Aquaductloop uit de tunhelbak van de HSL Foto: Mark Lamers oegstgeest - Oegstgeest mag toch ligplaatsen uitgeven voor bootjes in de Haarlemmertrek vaart. De ligplaatsverdeling, die vorig jaar bij wijze van proef was ingevoerd, dreigde ten prooi te vallen aan de pittige onderhandelingen die Leiden en Oegstgeest voeren over de overname van de Trekvaart, de renovatie van het woonwagen kamp aan het Trekvaartplein en de al dan niet te bouwen tunnel tussen Poelgeest en de Meren- wijk. Zolang die onderhande lingen niet zijn afgerond, dreig de Leiden - eigenaar van de Haarlemmertrekvaart - geen medewerking te verlenen aan het botenproject. Maar te elfder ure wilde het Leidse gemeente bestuur de Oegstgeester bootei genaren niet de dupe laten worden van de onderhandelin gen. Dit tot grote vreugde van secre taris Pieter van der Luit van wa tersportvereniging 'In 't zelfde schuitje'. De vereniging is door Oegstgeest belast met de uitgif te van de ligplaatsvergunningen en de inning van de liggelden. „We dreigden onderdeel te worden van onderhandelingen waarvan de belangen veel gro ter zijn dan die van een hand vol bootjes." Maar Van der Luit mag dus aan de slag voor zijn leden en wil deze week nog met een voorstel voor de verdeling van de ligplaatsen komen. Oegstgeest had eerder al ge dreigd anarchie aan de oevers van de Haarlemmertrekvaart toe te staan, als Leiden geen toestemming zou geven voor het vergunningenbeleid. Maar zowel Oegstgeest als Leiden zag in die oplossing geen heil. Wet houder Meester: „We zijn het erover eens dat het niet goed zou zijn botenbezitters de dupe te laten worden van de onder handelingen of ze in de verlei ding te brengen de regels te overtreden." Het vergunnin genseizoen moet op 10 april in gaan. Voor de vergunningen werden uitgegeven, was het overal in de Haarlemmertrekvaart verboden aan te meren. Omdat er veel behoefte was aan ligplaatsen, besloot Oegstgeest vorig jaar in samenspraak met Leiden veer tig vergunningen uit te geven. In ruil daarvoor zagen gemeen te en In 't zelfde Schuitje er streng op toe dat de rest van de oevers leeg bleven. door Eric de Jager nieuwe wetering - Ruim duizend bezoekers namen gisteren de enige kans te baat om als voetganger een kijkje te nemen op het HSL- tracé. Deelnemers en toeschouwers van de eerste en meteen laatste HSL-aquaductloop hadden er geen spijt van: moe, maar voldaan beklommen zij de achthonderd meter van onder de Ringvaart terug naar start/finish. Het parcours, dat over het beton van de HSL onder de Ringvaart en over de A44 van Al kemade naar de Haarlemmermeer liep, was mooi en zwaar. En uniek: vandaag begint de aanleg van het spoor, zodat het tracé voor goed gesloten is voor bezoek. Links de boerderijen, de weilanden en de blatende schapen. Rechts Nederlands ver- voerstrots gebundeld: de HSL, de A4 en de bulderende vliegtuigen van Schiphol. Vanaf de steigers die de bouwvakkers gebruikten om materiaal omhoog en omlaag te krij gen, maar die voor de nieuwsgierige lopers en kijkers een prima panoramapunt waren, was het contrast goed zichtbaar. Zelfs de hardlopers keken meer om zich heen dan op hun horloge. „Het is echt indrukwek kend als je die gigantische tunnelbak in loopt", geniet Martin Kerkvliet nog na. De leraar aan het Bonaventura College in Roe- lofarendsveen werd derde in de 12-kilome- terloop. „En onder de Ringvaart lijkt het net of er duizend mensen staan, zo galmt het kabaal van de toeschouwers." Hard loopster Erna Akerboom zal de bijzondere loop ook niet snel vergeten: „Ik heb nog nooit zoveel beton bij elkaar gezien." Behalve de 800 lopers maakten ook nog eens een paar honderd buurtbewoners ge bruik van de enige gelegenheid om het be tonnen gevaarte dat zij in de achtertuin hebben liggen van binnen te bekijken. Voor de families De Mooij en Enthoven uit Ab- benes was dat een wandeling vol gemeng de gevoelens. De tunnelbak ligt precies op hun oude weilanden. De tunnel is een fraai staaltje ingenieurswerk, geven ze toe, maar ze hebben er wel het land dat al jaren in de familie was voor moeten ruilen. Terwijl de oude agrariërs mijmeren over hoe het er vóór de bouw van de A44 uitzag, testen de kinderen de vluchtroutes en staren zij vol ontzag naar de bodem van de Ringvaart die twaalf meter boven hen ligt. Organisator Toon van Vlimmeren van hardloopvereniging Alkemade Plantaris glundert onder het wapperende finishdoek. Nahijgend van de twaalf kilometer - en dan met name van de laatste honderden meters bergop en wind tegen - kan hij geen wanklank ontdekken. „Schitterend. Dit was een eenmalige kans. Vrijdag is de tunnel opgeleverd, maandag komt er een nieuwe firma om de spoorlijn aan te leggen. Dan mag er niemand meer in." De maagdelijk schone tunnelbak wijst Van Vlimmeren aan als bewijs voor het enthousiasme van aan nemerscombinatie Hollandse Meren en de projectorganisatie HSL-Zuid. „Wij hebben dit onder het genot van een biertje bedacht en aan die organisaties voorgelegd. Ze heb ben alle medewerking verleend. Gister avond hebben ze zelfs het hele parcours alphen aan den rijn - Fotozaak de Future Shop, met twee vesti gingen in Alphen aan den Rijn, is failliet. De schulden van de eigenaar liepen zo hoog op dat hij zelf faillissement heeft aan- Curator Den Hollander van het Alphense advocatenkantoor Bemtsen Mulder handelt de fi nanciële rompslomp verder af. Naast een faillissement loopt ook een strafrechterlijke proce dure. De eigenaar van de Futu re Shop zit in de gevangenis. Hij wordt verdacht van brand stichting. Een paar maanden geleden brak brand uit in zijn zaak in winkelcentrum Ridder hof. Omdat hij flink in de schul den zat, vertrouwde de verzeke ring het niet helemaal. Er kwam een uitgebreid onderzoek. Volgens een medewerker van Bemtsen Mulder bedraagt de bankschuld momenteel 53.000 euro. Daarnaast zijn er schuld eisers die samen 88.000 euro van de man tegoed hebben. De totale schuld loopt nog op, zo wordt voorspeld. De inventari satie is nog niet compleet. Bij de Future Shop waren zes mensen in dienst. Mislukte inbraken zoETERwouDE - Inbrekers de den in de nacht van zaterdag op zondag twee mislukte po gingen huizen in Zoeterwoude binnen te komen. Aan de Kas tanjelaan kregen ze de tuindeur niet open, aan de Elzenhof kon den ze een raam niet forceren. (advertentie) 1 van voorpagina ajboRP - De oppositie in icdorp is verbijsterd. Zij Eli het pleidooi van Roest 5 en vrezen voor de toe- van het dorp. De college- In denken daar heel an- jver. Volgens hen is Roest )neel over zijn vertrek als [ider en is de angst die hij ior de financiële positie iderdorp onterecht. Hugo Langenberg: „De eeft de afgelopen jaren lenders gedaan dan ge huwd voor die grote lannen. Het college wil- ir nooit van horen. We onze controlerende rol ;aad steeds heel serieus zonder een vinger de deur te krijgen. Roest nu op de hoogte te zijn financiële chaos. Wij ons verbijsterd af hoe de rerking binnen het col- geweest. Wie heeft wie Iruk gezet?" BBL noemt riew verbluffend en de heel ernstig. Arnold ,Wij vragen ons ernstig af mannen in het college gefunctioneerd. Die iring van Roest richting .inks moet toch ook niet [liggen. En de rol van de aavader Zonnevylle is ook 1<a|jzonder." n I Langenberg weten niet deze week nog allemaal 1 gaat komen. Beide me- f lat er zo snel mogelijk prioriteiten voor het ^inoeten worden vastge- „De coalitiepartijen zul- inienheid van zaken moe- s 'ven. Dan gaan wij mee- eiV' Aat van Gurp eist transparantie. „Bij alle gege vens die ik het afgelopen jaar heb gekregen is het heel moei lijk de juiste cijfers eruit te ha len." Staal: „Er breken barre tijden aan. Vanavond moeten we een oplossing vinden voor een te kort van anderhalf miljoen. Daar komt de acht ton over schrijding van wethouder Roest nog eens overheen. En dan heb ik het nog niet over de bouw projecten en de muziekschool die in de commissie van woensdag aan de orde komt. Ook bij de muziekschool gaat het weer om afkoopsommen. Overal wordt er veel te veel geld uitgeven. Er zijn in Leiderdorp te veel ambtenaren en te veel kostbare externe adviseurs met onduidelijke dingen bezig. Dit kan geen enkele gemeente in Nederland aan. Uit ervaring weten we inmiddels dat elk bouwproject duurder uitvalt dan is begroot. Als het college zo doorgaat kan Leiderdorp over een paar jaar zijn zelfstan digheid opgeven." De collegepartijen gaan daar absoluut niet van uit. CDA, PvdA en Groenlinks willen ge woon met elkaar doorgaan. „Ik verwacht niet dat er politieke problemen ontstaan. PvdA en Groenlinks hebben nog steeds vertrouwen in ons. Wij zijn van plan om het collegeprogramma met hen uit te voeren", zegt CDA-fractievoorzitter Jan Ste- vers. PvdA en GroenLinks be amen dat. Het CDA is daarom nog steeds op zoek naar een nieuwe wethouder financiën, die in de raadsvergadering op 19 april benoemd moet wor den. Wel is het CDA van plan de me ning van Roest als waarschu wing in de oren te knopen. „Wij hebben ook wel wat twijfels over de financiën. Het cen trumplan moet budgettair-neu traal gerealiseerd worden. Wij zijn bang dat dat niet haalbaar is." Toch betekent dat niet dat Leiderdorp failliet gaat, zegt Stevers. „De definitieve beslui ten moeten we nog nemen. Er zijn nog geen risico's." De collegepartijen denken dat het betoog van Roest uit emotie voortkomt. „Hij beschadigt zichzelf, ben ik bang", zegt PvdA-fractievoorzitter Ramon Thunnissen. „Hij valt hiermee niet van zijn voetstuk, want wat hij gepresteerd heeft staat nog steeds overeind. Maar ik vind het wel een uitglijder. Dit had hij beter niet kunnen doen." Volgens de drie partijen zijn er geen problemen met de finan ciën. „Want als het waar is, vraag je je af waarom hij het als wethouder financiën zo ver heeft laten komen. Als hij zor gen heeft over de grote projec ten, vind ik het gek dat hij die nooit heeft geventileerd naar Jan Stevers en naar mij. Boven dien drukken die projecten niet op de begroting", zegt Thun nissen. GroenLinks-fractievoor- zitter Cathrien Honnef deelt die mening. „Ik heb dergelijke sig nalen nooit binnenskamers of buitenskamers van hem verno men. Als dit waar is, had hij die informatie eerder moeten ge ven." Het CDA wist dat er in het college wel eens meningsver schillen waren. „De samenwer king tussen de wethouders was de laatste tijd kennelijk niet op timaal", concludeert Stevers. Maar dat kan alleen als de tarieven redelijk zijn en Casema geen verlies leidt op haar basisdienst. Daarom gaat uw tarief per 1 april naar EUR 10,27. ief= ^ihoten - Twee vrouwen u\ vrijdagmiddag gewond ar aanrijding op de Veurse- ,0/:en 76-jarige Leidschen- wilde keren om terug laar woonplaats te gaan, 1 zag daarbij de auto van een 64-jarige Voorschotense over het hoofd. De Leidschen- damse moest door de brand weer uit haar auto worden ge knipt, beide automobilisten zijn met nekletsel naar het LUMC gedacht. In de nacht van zater dag op zondag reed een 28-jari- ge Voorschotenaar op de Zwa- luwweg tegen een boom. De man had vier keer meer ge dronken dan is toegestaan. Hij hield aan de botsing neusletsel oved. Uw telefoonaansluitdoos kost u EUR 17,93 en levert u alleen een kiestoon. Uw kabelaansluitdoos levert u 24 uur per dag vermaak, informatie, films, sport, en teletekst voor slechts EUR 10,27.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 11