PSV schudt frustraties van zich af SPORT Het Surinaamse voetbal krabbelt overeind Eredivisieclubs halen bezem door selectie denten breken smrecords HEADOW - De Amerikaanse ntenkampioenschappen i zwembad in East Me- (New York) hebben giste- rie wereldrecords op de baan opgeleverd. De man Frederic Bousquet ^wereldrecordhouder op Imeter vrij met een tijd ',10 (was 21,13). George uit Trinidad en Tobago Ie titel op de 200 meter ilag in een recordtijd van (was 1.54,65). Het derde ecord was voor de man- ieg van de universiteit ixas. Het team eindigde [4x100 meter wisselslag in |d van 3,25,38 (was 2). Idini langer C Milan - Verdediger Paolo Mal- :eft met AC Milan een ak- bereikt over een con- trlenging tot de zomer 106. Maldini speelt sinds loor AC Milan. Dinsdag hij zijn 130ste duel in de Cup voor de Italiaanse ie af. Dat was een record, ië hopen vele fans dat terugkeert in het natio- al. Tot nu toe heeft de liger steeds laten weten iet aan te denken. Maldi- ilde 126 voetbalinter- coach blijft lechtenis r - Het voorarrest van laarse turn- en trampo- ich is gisteren met dertig |verlengd. Dat heeft een oerder van het Open- Inisterie in Alkmaar be ll. Ook zijn assistent blijft pig in hechtenis. De Ivan turnclub Victory Ne- |d wordt verdacht van 11 en heling van een turn- j en brandstichting. er zedenzaak aigelse voetbal n - Opnieuw is het Engel- kbal opgeschrikt door een Ipaak. Gisteren is de 22-ja- ftrrell Forhes. een verdedi vrijdag 26 maart 2004 rrell Forbes, een verdedi- 3i Queens Park Rangers, 1 iaagd op verdenking van fyhting van een 15-jarig Hij verblijft in voorlopi- Ïtenis. tede weg bij Den Haag 4ag - Peter Hofstede en "4en Haag gaan per 1 april 5&ar. Het contract van de »e spits met de nummer van de eredivisie wordt ftjdig ontbonden. Hofste- nog een verbintenis tot -Hd van deze competitie, 'feterbeker speelde in de- ;ljr zijn laatste wedstrijd DO. Door privé-omstan- %n (zijn vriendin Diane jjorig jaar augustus een ojbloeding) kon Hofstede 1 trainen. Hofstede is blij _zich geheel om zijn In Diane en hun peuter- jrtje Julia kan gaan be teren. k| yer sterk op cmeter vlinder i iven - Joris Keizer was n op de openingsdag van [ch Open Swim Cup in (jven opnieuw op dreef, immer van de Philips- ral zeker van olympische me, won de 100 vlinder 5 voor de Griek Ioannis tjnakos (55,81). De Swim 3voor de Nederlandse tiers de eerste grote wed- irp een reeks van drie nj) ze limieten voor de j kunnen neerzetten. lelli coach il Egypte AS s Marco Tardelli volgt Saleh op als bonds- n /an Egypte. De voormali- e^anse international van gis en Internazionale en contract ondertekend met het WK voetbal van Ploeg in kwartfinale UEFA Cup door Harry Arts eindhoven - Het spel was nog steeds niet om aan te zien, maar het resultaat vergoedde alles. Met een klinkende 3-0 overwin ning op Auxerre schaarde PSV zich gisteravond voor de derde maal in vier jaar bij de laatste acht in het toernooi om de UEFA- Cup. Op 8 en 14 april is Newcast le United daarin de tegenstan der. Met name Mateja Kezman en Mark van Bommel schudden gisteravond een week vol frus tratie van zich af. De twee ve detten voelden zich tot op het bot gekrenkt door een opmer king van PSV-voorzitter Van Raaij. De bestuurder beweerde dat het duo zich niet meer kon opladen voor gewone competi tiewedstrijden en suggereerde daarmee dat zij er met de pet naar gooiden. Of Van Raaij met het oog op het duel met Auxerre een psycholo gisch spelletje speelde, zal wel nimmer duidelijk worden. Feit is wel dat Van Bommel en Kez man uiterst gedreven speelden tegen de Franse bekerhouder. De goede vorm van weleer kon den zij nog niet te benaderen, zij maakten wel weer een scher pe indruk. Bovendien namen zij samen de Eindhovense pro ductie voor hun rekening. En dat zal de oude baas weer veel plezier gedaan hebben; de doelpunten gaan Europa door en verhogen de marktwaarde van de makers die Van Raaij zo graag wil verkopen voor hun contracten aflopen. Van Bommel reageerde opge lucht op het bereiken van de laatste acht. „Europa-Cupwed strijden hebben een eigen sfeer, het is voor spelers gemakkelij ker om zich te focussen op zo'n eenmalige wedstrijd. Door zo ver mogelijk te komen in Euro pa willen wij aantonen dat wij nog steeds de besten zijn in Ne derland." Ook Guus Hiddink begreep dat internationaal succes de enige manier is om nog iets van het seizoen te maken. De PSV- coach had sinds de winterstop lijdzaam moeten toezien hoe zijn elftal - mede dankzij een fikse blessuregolf - afgleed naar een bedenkelijk niveau. Eerst liet PSV zich uit de beker gooi en door NAC, in de weken daarop vergooide de ploeg zijn kansen op de landstitel. De coach van de Eindhovena- ren wilde dat zijn selectie de deken van defaitisme van zich af zou gooien en stapte daartoe af van zijn gebruikelijke stoï cijnse aanpak. Hiddink leidde in de aanloop naar de return te gen Auxerre de trainingen on gekend fanatiek. Hij hamerde luidkeels op een goede organi satie, eiste opperste concentra tie en foeterde dat het een aard had wanneer een van zijn spe lers onnodig balverlies leed. Het resultaat van Hiddinks ver scherpte benadering was on verwacht groot. PSV schoot on gekend fanatiek uit de start blokken en kreeg door een Mateja Kezman, omringd door Auxerre-spelers Jean Pascal Mignot, Pantxi Sireix en Stephane Grichting, was gisteren belangrijk voor PSV. De spits scoorde voor rust twee keer. Foto: ANP/Jasper Juinen vroege treffer onmiddellijk de wind in de zeilen. De aanval werd opgezet door Mateja Kez man. De Servische spits be diende Park met een slim pass- je. De Zuid-Koreaan werd in eerste instantie geblokt, maar legde vervolgens goed terug op Kezman die onberispelijk raak schoot: 1-0. Ofschoon de snelle achterstand voor de bezoekers niet zo veel veranderde - ze wenen na de 1- 1 in de eerste wedstrijd immers toch al verplicht een keer te scoren - nam Auxerre daarna de wedstrijd stevig in handen. Drie minuten na de openings goal ontsnapte PSV aan de ge lijkmaker. Met een knappe re flex keerde Waterreus een inzet van Mathis. En na een fout van de zwak acterende Van der Schaaf miste eerst Kapo waarna in de rebound ook Lachuer ver zuimde gelijk te maken. Het water stond de thuisclub in die fase aan de lippen maar in de 27ste minuut was de nood in één klap voorbij. Bij een verre voorzet van Lee concentreerde het Franse verdedigingsduo Boumsong-Grichting zich vol ledig op Vennegoor of Hesse- link. Het kleine beetje ruimte was voor Kezman voldoende om ook PSV's tweede doelpunt op zijn naam te brengen. Dank zij zwak ingrijpen van doelman Cool stuiterde de bal via de paal het Franse doel in: 2-0. „PSV heeft verdiend gezege vierd", sprak Auxerre-coach Guy Roux na afloop berustend. „Wij hebben slecht verdedigd. Aanvallend zag het er nog wel aardig uit, alleen verzuimden we te scoren. Wat dat betreft deed PSV het beter. Zij hebben vijf keer aangevallen en daaruit drie keer gescoord." Auxerre, zonder Cissé (gebles seerd)) en Kalou (geschorst) wel erg onmachtig voorin, incas seerde in de 73ste minuut de genadeklap. Van Bommel sprintte de diepte in en uitblin ker John de Jong zag het. De pass was op maat en de PSV- aanvoerder behield zijn meter- tje voorsprong: 3-0. „Een zeer goed resultaat", vond Guus Hiddink na de wedstrijd. „We hebben de laatste tijd vaak de kous op de kop gekregen omdat we de tegenstander te veel ruimte gaven. Tegen Auxerre hebben we op z'n Itali aans gespeeld. Zo zie je maar: met een goede organisatie kom je een heel eind, ook als de ech te vorm ontbreekt. Ik hoop maar dat mijn spelers die les ter harte nemen." PSV: Waterreus: Colin, Hofland, Bou- ma en Lee; Park, Van Bommel, Van der Schaaf en De Jong; Kezman (90. Vonlanthen) en Vennegoor of Hesse- link (90. Bakkal) AJ AUXERRE: Cool; Doumbé, Boum song, Grichting en Jaures (76. Mignot); Lachuer, Violeau, Sirieix en Akalé (80. Gonzalez); Mathis en Kapo. Barcelona loopt vergeefs storm rijswijk/anp - FC Barcelona heeft gisteren vergeefs storm gelopen in een poging de kwartfinale te halen van het toernooi om de UEFA Cup. Cel tic, en vooral de jeugdige doel man David Marshall, hield manmoedig stand in Nou Camp: 0-0. De Schotten had den thuis met 1-0 gewonnen. Frank Rijkaard kon geen beroep doen op de Argentijn Javier Sa- viola (geschorst) en Edgar Da vids. De Nederlandse midden velder, die met de Braziliaan Ronaldinho na diens blessure, de wederopstanding van Bar^a inspireerde, was niet speelge rechtigd omdat hij dit seizoen in dienst van Juventus al Cham pions League speelde. Cocu en Reiziger stonden als vanouds in de basis. Rijkaard offerde in de tweede helft Reiziger op en zond Over- mars naar het front. Dat zorgde voor snelheid en gevaar op links. Barcelona kreeg nieuw elan, maar vond in de afwer king niet de oplossing. Het dichtst bij een treffer was Sergio Garcia, een andere inval ler, maar zijn schitterende vol ley werd gestopt door uitblinker Marshall. Anelka niet in Franse ploeg parijs/anp/afp - Aanvaller Ni colas Anelka maakt geen deel uit van de Franse selectie voor de oefeninterland volgende week woensdag tegen Neder land. Anelka had zich tien da gen geleden publiekelijk geëx cuseerd voor zijn weigering in november 2002 in te gaan op een late uitnodiging voor de na tionale ploeg. Anelka, in dienst van het Engel se Manchester City, had des tijds gezegd dat hij pas zou te rugkeren in de nationale ploeg als bondscoach Santini het hem op zijn knieën zou vragen. In de selectie zijn onder anderen de sterspelers Zidane, Vieira, Pires en Henry opgenomen. Nationale elftal wil naar WK 2006 door onze correspondente Daphne Groenendijk Paramaribo - Suriname is in de ban van het voetbal. Morgen kan het nationale elftal zich kwalificeren voor de volgende ronde in het 'prekwalificatie- proces' voor het Wereldkampi oenschap in Duitsland in 2006. Najaren van sportieve malaise, omdat talentvolle spelers voor Nederland en Europa kozen, hopen de Surinamers nu ook voor eigen kansen te kunnen gaan. Vlaggen sieren Paramaribo: 'Za terdagavond, 18.00 uur WK- wedstrijd Suriname tegen Aru ba!' Het gevecht om de uitzend rechten en de 5000 zitplaatsen in het André Kamperveen stadi on is in volle gang. Iedereen wil de wedstrijd zien, want voor het eerst in jaren maakt Suriname weer kans. De uitwedstrijd te gen Aruba in de eerste prekwa lificatieronde voor het WK voet bal in 2006 heeft Suriname al binnen. Om door te dringen tot de volgende ronde van het in gewikkelde selectieproces in de Caribische zone is een gelijk spel in Paramaribo genoeg. Het gaat weer goed met het Su rinaamse voetbal. In de jaren zeventig en tachtig was Surina me in het Caribische gebied een van de toonaangevende voetballanden. Toch was het land meer een kweekvijver. Door de economische malaise trokken veel sterren en hun be geleiders naar Nederland. Ta lentvolle voetballers als Edgar Davids en Stanley Menzo sta ken de Atlantische Oceaan over, vaak omdat hun ouders in Suriname geen toekomst meer zagen. De Surinaamse selectie luistert naar de Uruguayaanse bondscoach Edgardo Bone Baldi. Foto: GPD/Daphne Groenendijk De kwaliteit van het spel ging dramatisch achteruit. Leeg ge vallen plaatsen in de selectie moesten worden opgevuld met onervaren spelers. De trek naar het buitenland bleef groot, tot ongeveer drie jaar geleden. Waarom de trek nu afneemt, is moeilijk te verklaren. Misschien komt het door de 'professiona lisering' die het nieuwe bestuur van de Surinaamse Voetbal Bond (SVB) probeert door te voeren. „We verzorgen trainin gen voor sportverzorgers. Bo vendien hebben we nu Theo Derks hier. Hij is docent van de KNVB, die een Europees erken de opleiding verzorgt tot jeugd voetbaltrainer", zegt bonds voorzitter Louis Giskus. Of wellicht komt het door de vergoeding die de spelers in de hoofdklasse per wedstrijd ont vangen en de maandelijkse on kostenvergoeding. „We probe ren de leefomstandigheden van de jongens te verbeteren", zegt Jaliens. „We zien erop toe dat ze naar school gaan en een toe komst hebben. We willen bin nenkort de overstap maken naar het semi-profvoetbal." Dat is mooi, vindt selectiespeler Rinaldo Lupson (26). Hij groei de op, zoals de meeste talenten in Suriname, in een achter standswijk, de volksbuurt Flora in Paramaribo. Hij voetbalde op straat, voor hij zich op zijn veertiende aansloot bij een ver eniging. Lupson speelt nu voor topclub Transvaal en hoort al zes jaar bij de nationale selec tie. Per wedstrijd krijgt hij 35 Surinaamse dollar tien euro) en per maand ontvangt hij een onkostenvergoeding van 75 dollar (21,40 euro). Naast de trainingen klust hij bij. „Het liefste wil ik toch naar Neder land. Ik kan daar geld verdie nen met voetballen en ook an dere banen zijn beter betaald. Ik heb veel contacten, maar kan maar geen visum krijgen." Het nationale elftal dat het morgen opneemt tegen Aruba is jong. De spelers zijn tussen de 22 en 28 jaar. De kansen in deze ronde zijn goed. Als Suri name de wedstrijd met Aruba wint, is Guatemala de mogelijke nieuwe tegenstander. De Suri naamse Voetbal Bond zou daarom in het nationaal team Surinamers uit Nederland wil len opstellen, maar dat gaat om financiële redenen voorlopig niet. „We zijn bezig uit te reke nen wat het kost. Het is een moeilijke zaak. De vereniging moet de speler toestemming geven, de trainingsperiode is beperkt en bovendien zijn de kosten hoog", zegt Giskus. Daarnaast is er nog het identi teitsprobleem. De FIFA stelt in zijn reglement dat de spelers dan een dubbele nationaliteit moeten hebben. „Dat ligt tus sen Suriname en Nederland po litiek zó gevoelig, daar wil ik mijn vingers niet aan branden", aldus de SVB-president. „We zijn wel bezig met Brazilianen." Maar voor deze wedstrijd doet Suriname het met zijn eigen ta lenten. Giskus: „Wij geloven in onze eigen mensen en in ons eigen kunnen." heerenveen/zwolle/anp - Hee- renveen biedt de verdedigers Ronny Venema en Tieme Klompe geen nieuw contract aan. De Friese club maakte gis teren bekend dat van in totaal tien spelers de aflopende ver bintenis niet wordt verlengd. Venema (29) en Klompe (27) kwamen dit seizoen door bles sures nauwelijks in actie. Om verschillende redenen krij gen ook Johan Hansma, Hans Vonk, Arjan Ebbinge, Stephan van Hoving, René van der Wey, Mark Jan Fledderus, Jacob de Vries en Maceo Rigters geen nieuw contract bij de club waar Gert-Jan Verbeek Foppe de Haan opvolgt als coach. Doelman Vonk heeft zelf aan gegeven te willen vertrekken in Heerenveen, verdediger Johan Hansma krijgt bij de club een commerciële functie. •FC Zwolle gaat de selectie voor een groot deel vernieuwen. Van de spelers met een aflopend contract krijgt alleen Bert Zuur- man een nieuwe verbintenis voorgeschoteld. Bosschaart, Cvetkov, Promes, Roiha, Hris- tov en De Ridder kunnen gaan. Al eerder was bekend dat Mar co Roelofsen (stopt), Johan van der Werff (FC Dordrecht), Al- bert van der Haar (Willem II) en Morten Karlsen (onderhande lingen afgebroken) bij FC Zwol le zouden vertrekken. Dat maakt het aantal vertrek kers tien. Het kunnen er elf worden wanneer PSV andere plannen heeft met huurling Jasar Takak. FC Zwolle wil de Brabantse middenvelder graag houden. De enige die een nieuw contract kan tekenen, is Bert Zuurman. Zwolle onder handelt met aanvaller Ruud Berger van Emmen. •NEC verlengt de contracten van de voetballers Dejan Gove- darica, René van Rijswijk, Zico Tumba en Pascal Heije niet. Tumba beëindigt zijn loop baan. NEC meldde woensdag al dat Patrick Ax ook geen nieuw contract krijgt. Over de toe komst van de huurlingen Hersi (Ajax) en Van der Doelen (FC Twente) is nog geen duidelijk heid. Jeugdinternational Mark Otten heeft een nieuwe aanbie ding in beraad, Jeffrey Leiwaka- bessy heeft zijn verbintenis met twee jaar verlengd. •Ajax heeft de contracten van Tonny Bruins Slot, Wil Coort en René Wormhoudt met twee jaar verlengd. Bruins Slot is assis tent van hoofdtrainer Koeman, Coort is keeperstrainer en Wormhoudt is conditie- en her steltrainer. De drie blijven nu tot 1 juli 2006 bij Ajax. Bruins Slot is sinds januari 2002 lid van de technische staf, Coort doet zijn werk sinds december 1997, Wormhoudt werkt al sinds 1988 voor Ajax. Aan het begin van dit seizoen stapte hij over van de Toekomst (jeugdopleiding) naar de Arena. Wormhoudt werkt met de A-selectie en Jong Ajax. •Eerstedivisieclub FC Dor drecht heeft het contract met trainer Robert Verbeek met een jaar verlengd. Verbeek werd in november aangesteld nadat de vorige trainer Jos van Eek we gens tegenvallende prestaties werd ontslagen. UITSLAGEN n BASKETBAL - Fun4AII 69-58. lwks - New Orleans Hornets 84-76, jo Spurs - Detroit Pistons 84-75, Los 'lippers - Washington Wizards 94- B3UARTEN gtie - Delta/Ockenburgh 2-0; Jaspers - 1-2, Zanetti - Spoormans 3-0, Tas- Bruijn 2-1, Koorevaar - Habraken 2- I ck/'t Tapperijke - Tonny Freriks 2-0; ■I- jClaessen 3-0, Valentijn - Van Geel ^n - Van Peer 1-2, Philipoom - Jans- JETwentevisie 2-4 (setsaldo 10), 2. ,PI 2-2 (2), 3. 't Tapperijke 2-2 (0), 4. (-12)/ lei - Dekkerk Keukens 2-0; Blomdahl - Kurt Ceulemans 2-1, Sanchez - Tijssens 1-2, Van Wanrooi] - Stroobants 2-1, Weijenburg - Van der Wurf 3-0. stand: 1 Crystal Kelly 2-3 (10), 2. Van Wan rooi] 2-3 (6), 3. Rokx 2-2 (-4), 4. Dekker 2-0 (- Auckland. Olympisch kwalificatietoernooi 5 t/m 8: Groot-Brittannië - Zuid-Korea 0-2 (0- PAARDENSPORT Springe Tabel 1 VOL Or; ter 0-3 Brown f 50,79. •ch. Indoor Brabant. ,50 m, met barrage: 1 Hoorn (Ned) inte 0-38,73, 2. Wylde (VSt) Harry Pot- 8,89, 3. Tacken (Ned) Minka's Dia- 1-44,46, 4. Thijssen (Ned) Gasaya la 8-38,29, 5. Toeganov (Rus) Leroy 5-42,77, 6. McNaught (Zwi) Grannie 8- a(Zwe) Nigel 0-63,17. PRIJSVRAGEN Springen. Tabel 1,40 m: 1. Bril (Ned) Ninento 0-58,82, 2. Voorn (Ned) Tinello Laurenzo's Kairo 0- 59,0Q, 3. Smolders (Ned) Omar 0-60,13, 4. Geerink (Ned) Norit Larino 0-60,42, 5. Schel- lekens (Ned) Stapp's Aerobic 0-61,79, 6. Ank- (Zwe) - Mkrtsjian (Arm) 1/2-1/2, Lomineisjvili (Geo) - Danielian (Arm) 1/2-1/2, Pogonina (Rus) - Kosintseva (Rus) 1/2-1/2. Stand: 1. Peng 5, 2. o.a. Bojkovic (SMo), Mkr tsjian, Pogonina, Sedina (Ita), Kosintseva, Cramling, Lomineisjvili 4; 48. Bosboom-Lan- chava, Bensdorp, Hamelink 2 1/2, 62. Muhren VOETBAL Toto 13, week 13A 1, 1, 1,3,1,2, 1, 1, 2; 1, 1, 3, 1 (Onder voorbehoud van typefouten) SCHAATSEN Dortmund. WK kunstrijden. Mannen, eindstand: 1. Ploesjenko (Rus) 2, 2. Joubert (Fra) 4, 3. Lindemann (Dui) 6, 4. Lam- biel (Zwi) 8,8, 5. Weir (VSt) 10,2, 6. Weiss (VSt) 11. /Kostomarov (Rus) 1,0, 2. Denkowa/Stawijski (Bul) 1,6, 3. Groetsjina/Gontsjarov (Oek) 2,6, 4 Winkler/Lohse (Dui) 3,2, 5. Belbin/Agosfó (VSt) 4,6, 6. Delobel/Schoenfelder (Fra) 4,8. Vrijdag volgt de vrije dans. SCHAKEN Dresden, EK vrouwen. Vijfde ronde: PShtz (Dui) - Zhaoqin Peng (Ned) 0-1, Bosboom-Lanchava (Ned) - Foisor (Roe), Hamelink (Ned) - Choertsidze (Geo) 1/2-1/2, KriveU(Slw) - Bensdorp (Ned) 1/2-1/2, Muh ren (Ned) - Dragomirescu (Roe) 0-1, Cramling Key Biscayne. Masters Series, 5,4 miljoen eu- Mannen, eerste ronde: Beck (Slw) - Hanescu (Roe) 6-1 6-3, Dent (VSt) - Joezjni (Rus) 6-3 6-3, Stepanek (Tsj) - Sargsian (Arm) 6-3 6-4, Mello (Bra) - Salzenstein (VSt) 7-6 7-6, Her- nych, (Tsj) - Santoro (Fra) 7-5 7-5, Ulihrach (Tsj) - Muller (Lux) 6-4 7-5. Vrouwen, eerste ronde: Tanasugarn (Tha) - Ru- ano Pascual (Spa) 6-1 6-3, Perebijnis (Oek) - Granville (VSt) 6-3 7-6, Santangelo (Ita) - Sucha (Slw) 3-6 6-0 6-4, Strycova (Tsj) - Ree ves (VSt) 7-6 6-3, Diaz Oliva (Arg) - Barna (Dui) 6-4 5-7 6-1, Frazier (VSt) - Cara Black (Zim) 6-4 6-2. Saint-Brieuc. Challenger mannen, 25.000 eu- Tweedi. ronde: Devilder (Fra) - Wessels (Ned) UEFA Cup Achtste finales, returns PSV (Ned) - AJ Auxerre (Fra) 3-0 (2-0). 4. Kez man 1-0, 27 Kezman 2-0, 73. Van Bommel 3-0. Scheidsrechter: Poll (Eng). Toeschou wers: 30.000. Gele kaart: Hofland (PSV), Aka lé (Auxerre). Eerste wedstrijd: 1-1. Club Brugge (Bel) - Girondins Bordeaux (Fra) 0-1 (0-0). 84. Chamakh 0-1. Scheidsrechter: DeSantis(lta). Eerste wedstrijd 1-3. AS Roma (Ita) - Villarreal (Spa) 2-1 (1-0). 10. Emerson 1-0, 50. Cassano 2-0, 66. Sonny An derson 2-1. Scheidsrechter: Veissière (Fra). Rode kaart: 88. Zebina (Roma). Eerste wed strijd 0-2. Internazionale (Ita) - Benfica (Por) 4-3 (1-1). 36. Nuno Gomes 0-1, 45. Martins 1-1, 60. Recoba2-l, 64. Vieri 3-1, 67. Nuno Gomez 3- 2, 70. Martins 4-2, 77. Tiago 4-3. Scheids rechter: Sars (Fra). Eerste wedstrijd 0-0. Marseille (Fra) - Liverpool (Eng) 2-1 (1-1). 15. Heskey 0-1, 38. Drogba 1-1 (strafschop), 58. Méïté 2-1 Scheidsrechter: Ibanez(Spa). Rode kaart: 36. Biscan (Liverpool). Eerste wedstrijd Valencia (Spa) - Genglerbirligi (Tur) 2-0 n.v. (0-0). 63. Mista 1-0, 94. Vicente 2-0. Scheidsrechter: Temmink (Ned). Rode kaart: 86. Mustafa Özkan (Genglerbirligi). Eerste wedstrijd 0-1. Kwartfinales (8 en 14 april): Bordeaux - Valen- Bologna - Lazio 2-1 (1-1). 34. Signori 1-0, 38. Fiore 1-1, 65. Amoroso 2-1. Rode kaart: 77. Mihajlovic (Lazio). VOLLEYBAL Backer/Boersma 2-0 (21-17 21-11). WIELRENNEN Port del Comte. Catalaanse Week. Vierde etappe, Palau Plegamans - Port del Comte: 1. Leipheimer (VSt) 179,5 4.48.57, 2. Rodriguez (Spa), 3. Basso (Ita) 0.04, 4. Conta- dor (Spa), 5. Vandenbroucke (Bel), 6 Perdi- guero (Spa), 7. Heras (Spa), 8. Gil (Spa), 9. Garzelli (Ita), 10. Mayo (Spa), 24. Dekker 1.49,38. Veneberg 2.52, 71. Lotz 15.26,82. Mutsaers 19.39, 92. De Groot, 101. Ullrich 28.30. Algemeen klassement: 1 Rodriguez 17.21.46, 2. Perdiguero 0.04, 3. Jufre (Spa), 4. Vandenbroucke, 5. Garzelli, 6. Contador, 7 Aitor Osa, 8. Gil, 9. Basso, 10. Mayo, 14. Leipheimer 0.37, 37. Lotz 16.35, 41 Vene berg 19.27, 51. Dekker 23.51, 75. De Groot 41.41, 77. Mutsaers 43.08. Faer lale Wieier Kaapstad. Beachvolleybal. World Tour man nen, South Africa Open. Eerste ronde: Baracetti/Conde (Arg) - Max Backer/Emiel Boersma (Ned) 2-0 (25-23 21- 13), Paul Lagica/Martin Laciga (Zwi) - Mulder- De Kogel 2-0 (21-18 21-16); herkansing: Brink/ScfMheider (Dui) - Mulder/De Kogel 2-1 Fiers. Róhd< (21-17 19-21 20-18), Canet/Hamel (Fra) - Vierde etapf 208 km in 4.57.29, 2. Delarue (Fra) 0.21, 3. Lucassen (Ned) 0.28^ Vorganov (Rus) 0.43, 5. Posthuma (Ned) l 16 Algemeen klassementrlDelarue 15.19.01, 2. Vorganov 0.27. 3. Talabardon (Fra) 0.46, 4. s Dekker (Ned) 0.51, 5. Wojtas (Pol) 0.57. ZWEMMEN Tweede etappe, Riccione - Faenza: 1. Celesti- no (Ita) 206 km in 6.07.14, 2. Marzoli (Ita), 3. Figueras (Ita), 4. Pellizotti (Ita), 5. Muraglia (Ita), 6, Koloblev(Rus). Algemeen klassement: 1. Celestino 8.28.31, 2. Figueras 0.05, 3. Bertagnolli (Ita) 0.10, 4. Noé (Ita) 0.11, 5. Pellizotti, 6. Gentili (Ita) 0.14. ran Normandiê. Elbeuf - Fiers: 1. Thébault (Fra) Eindhoven. Dutch Open Swim Cup. 200 vrij: 1, Veldhuis (De Whee) 2.02,20, 2. Groot (De Dolfijn SPAX) 2.02,91, 3. Dimo- schaki (Gri) 2.03,88. 100 rug: 1. Luiken (PSV) 1.03,82, 2. Schreuder (PSV) 1.05,30, 3. Van der Zanden (PSV) 1.07,98 200 school: 1. Van Valkengoed (De Dolfijn SPAX) 2.39,82, 2. Koert (MNC Dordrecht) 2.51,01,3. Boersen (VZC Veenendaaf) 2.56,25 50 vlinder: 1. Driessen (MNC Dordrecht) 28,88, 2. Van Rhijn (DWK-Xcess) 29,69, 3. Veens (HZPC) 29,76. 400 vrij: 1. Hangnas (Gri) 3.51,78. 50 school: 1. Van Valkengoed (De Dolfijn SPAX) 29,46, 2. Stekelenburg (MNC Dordrecht) 29,57, 3. Oen (Noo) 30,14 100 vlinder: 1 Keizer (PSV) 53,95, 2. Drymonakos (Gri) 55,81, 3. Mertens (PSV) 55,82 200 wissel: 1. Kokkodis (Gri) 2.04,01, 2. Keiler (Dui) 2.04,48, 3. 'Vymo- nakos 2.05,41, 4. Ganzevles (De Doltijh"Spax) 2.08,08.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19