SPORT Huigsloot op non-actief bij Leidsche Boys 'Ik zou best een lesje kunnen gebruiken' BALLETJE MET TOP simpel langs Pernix Amateurisme Rondje in de revisie Martin van Leeuwen moet weg bij Sparta bs, m .7„ ttt^-i donderdag 25 maart 2oo4 Vierdeklasser heeft nog geen vervanger voor cruciale eindfase leiden - Trainer Peter Huigsloot is door Leidsche Boys op non-actief gesteld. Volgens het bestuur van de vierdeklasser klikte het niet meer met de spelersgroep. Secretaris Michel van der Laan zegt dat het besluit met pijn in het hart genomen is: „Ik geloof niet dat Leidsche Boys ooit eerder zo'n besluit heeft genomen." Huigsloot is van mening dat de relatie tussen hem en de spelersgroep nog in orde was. „Ik heb dinsdagavond af scheid genomen van de jongens en ik kreeg een applaus. Er zijn nu ook drie jongens die gezegd hebben onmiddellijk te stoppen bij de club." De trainer vindt dat er de afgelopen we ken bij de club een 'vijfde colonne' aan het werk is geweest. „Mensen liepen te blèren dat we deze competitie geen punten meer zouden halen." Leidsche Boys staat op dit moment voorlaatste in de vierde klasse. In deze afdeling degradeert de laatste rechts reeks. Huigsloot: „Misschien is het voor de winterstop wel te goed gegaan. Ieder een stond te juichen. De spelers zijn misschien naast hun schoenen gaan lo pen. In de winterstop was ik de beste trainer van Leiden, nu schijnbaar de slechtste." Huigsloot zegt in de winterstop met de club tot een akkoord te zijn gekomen over verlenging van zijn contract met een jaar. „Maar daar blijken de menin gen nu over te verschillen. Ik doe verder niet moeilijk. Ik hoop voor de jongens dat deze maatregel inderdaad een schokeffect teweegbrengt; dat de veer tien punten die we tot nu toe hebben gehaald niet voor niets zijn geweest." Wie de taken van Huigsloot waarneemt, kon het bestuur van Leidsche Boys gis teren nog niet zeggen. De regionale teams waren goed op dreef in de nationale kadercompetitie. De En gel/Van der Aart (Lisse), De Plas (Lan- geraar) en De Sport/Music Mining (We- teringbrug) behaalden 4-2 overwinnin gen. Verdel Orchideeën uit Langeraar deed het tegen WBD nog beter en hoef de zelfs geen enkele partij af te staan, goed voor 6-0 winst.Het driebanden team van Jumbo behaalde thuis een 4-4 gelijkspel tegen Zwaantjes '82. Dat was een verdienstelijk resultaat, want de te genstander stond op de ranglijst vijf plaatsen hoger. Op 31 maart spelen de beste landelijke driebanden-spelers een A-ranking toernooi in Warmond. Bob Lambo uit Leiden en Carel Wagenaar uit Voorschoten houden de regionale èer hoog, samen met hun clubgenoot Henk Kuijt uit Heemstede. BRIDGE Het achtste team van Crash is kampioen van de hoofdklasse van het district Lei den. De ploeg van aanvoerder John van der Wiel, Ad van der Berg, Erwin Witte- veen en Louisa van der Vliet verzekerde zich op de slotdag van de titel door een 21-9 zege op PAS 2. Dit betekent dat Crash 8 volgend seizoen in de landelijke tweede divisie mag uitkomen. Het twee de viertal van LBC uit Leiderdorp legde beslag op de derde plgats door een 15- 15 gelijkspel tegen De Sleutels 2 uit Lei den. Dat was voor het laatstgenoemde team niet genoeg om degradatie te ont lopen. Ook Crash 10 en Sassem Troef, ooit uitkomend in de landelijke tweede divisie, moeten een klasse afzakken. Eindstand aan kop: 1. Crash 8 11-200, 2. PAS 1 11-187, 3. LBC 2 11-180, 4. Crash 7 11-177, 5. Crash 9 11-175. POOLBILJART De zestien overgebleven ploegen uit het toernooi om de districtsbeker staan zon dag in de finale bij 't Dijkje in Leiden. Bij dit gezelschap zijn twee lokale teams, namelijk Dijkjes Stickmen en Dijkjes Predators. De wedstrijden worden vanaf 11.00 uur afgewerkt. SNOOKER Jumbo kon niet voor een stunt zorgen tegen Pierre de Jonge. De Warmonders moesten zich met 7-2 gewonnen geven tegen de lijstaanvoerder van de eerste divisie. Alleen Leon Alewijnse en Daan Hoekstra wisten een partij op hun naam te schrijven, iets wat Rogier van den Kamp in het geheel niet lukte. Florian Moederscheim versterkte zijn koppositie in het Warmonds kampioen schap. Hij zegevierde in de halve finale over zijn naaste concurrent Martin Ze venhoven, waarna hij in de eindstrijd met 210 te sterk was voor Marco Glorie. (bij)zaken in de sport Jan Sol; van spits naar sluitpost hazerswoude-dorp - Plotseling dook zijn naam eind vorige maand weer op in de wedstrijd verslagen van Hazerswoudse Boys. De voormalige spits Jan Sol (27) was eigenlijk afgekeurd voor veldvoetbal, maar in zijn uit nood geboren nieuwe rol als doelman bereikte hij toch weer het eerste elftal van de vierde klasser. Een opmerkelijke terug keer van de boomkweker uit de Voorweg. Jan Sol? Die naam kennen we nog uit het topscorersklasse ment. „Ik heb in de loop der jaren al tijd mijn doelpuntjes meege pikt. Door mijn lengte moest ik ongeacht mijn positie in het elf tal altijd mee naar voren bij standaardsituaties. Ik begon tien jaar geleden als voorstop per, daarna schoof ik door naar het middenveld en de laatste twee seizoenen stond ik in de spits. Daardoor scoorde ik de laatste tijd wat meer en kwam mijn naam wat vaker voor. Vier jaar geleden werd ik geopereerd aan mijn knie en twee jaar later kreeg ik opnieuw last, ook op mijn werk. Aan het einde van het vorige seizoen besloot ik om te stoppen met voetbal op advies van de sportarts. 'Het enige dat je nog kan doen is zwemmen of keepen', zei hij. Het werd het laatste." Dat was zeker even wennen? Alleen in het begin. Ik heb so wieso mijn lengte mee. Ik be gon in het tweede elftal totdat een week of vier geleden ik plotseling voor het duel tegen Perkouw (3-0 verlies, red.) werd gevraagd voor het eerste team. De begeleiding vond mij kenne lijk goed genoeg. Het klinkt een beetje arrogant, maar ik heb eerste keeper Lodewijk Coevert zogezegd verdrongen. Ik besef dat ik een bijzondere overstap heb gemaakt. Vóór dit seizoen had ik nog nooit ook maar één wedstrijd gekeept. Ik voel me ook weer fit, misschien ga ik hier nog vijf zes jaar mee door." Aan de resultaten van is het niet af te lezen. „Het eerste elftal maakt een te leurstellend seizoen door. Wat wil je; de complete voorhoede van vorig jaar is verdwenen. Mark Vriesekoop ging naar RCL, Raymond van der Laan naar concurrent Bernardus en ik stopte. Dat scheelt nogal in de productiviteit. Als we zater dag van koploper Be Fair met drie goals verschil winnen, pak ken we de tweede periode. Dat is geen reële doelstelling, maar we gaan het proberen. De mid denmoot in onze klasse is groot. Met een beetje geluk ein digen we als vijfde en die posi tie geeft waarschijnlijk recht op deelname aan de nacompetitie. Aan de andere kant is plaats tien ook niet zo ver weg. We zijn kortom wisselvallig." Maar Hazerswoudse Boys heeft er in ieder geval onver wachts een uitstekende doel- verdediger bij. „Nou, dat valt wel mee. Ik zou bij die Leidse keepersschool nog best een lesje kunnen ge bruiken. In het tweede elftal kreeg ik een keer een rode kaart wegens hands buiten het straf schopgebied. Ik schatte die si tuatie compleet verkeerd in. Onze laatste wedstrijd wonnen we met 5-0 van SDV. Ik kreeg welgeteld vier ballen te verwer ken waarvan ook nog eens een paar terugspeelballen. Dat moet ook niet te vaak gebeuren, daar ben ik te fanatiek en te ge dreven voor. Zaterdag krijg ik het in ieder geval druk genoeg." sassenheim - TOP is als enige ploeg uit de regio doorgedron gen tot de laatste zestien van het toernooi om de districtsbe ker. De hoofdklasser uit Sassen heim had gisteren geen enkele moeite met eersteklasser Per nix: 17-5. Coach Gert-Jan Kraaijeveld had de ervaren Tim van der Horst aangewezen als vervanger van Sarider Harmzen, die vanwege een elleboogblessure langdurig is uitgeschakeld. De lange rou tinier draaide moeiteloos mee in het achttal, dat beduidend sterker en scherper was dan de oude streekrivaal. Bij rust was met een stand van 8-2 de strijd eigenlijk al beslist. Pernix maakte - en dat is veel zeggend - drie treffers uit straf- worpen. Als verzachtende om standigheid konden de Leide- naars aanvoeren dat vier poten tiële basisspelers ontbraken door blessures of zwanger schap. TOP speelt in de volgende ron de op 6 april bij HKV/Ons Ei- bemest voor een plaats in de kwartfinales. Jan Sol: Ik besef dat ik een bijzondere overstap heb gemaakt." Foto: Taco van der Eb SPORT SPEL De rubriek 'rondje lang de velden' wordt door de betrokken voetbalverenigingen bijzonder serieus genomen. Dat blijkt uit de vele reacties. Clubs balen oprecht van een lage klassering of zien een hoge notering als bewijs voor hun goe de vrijwilligerswerk. Bij een rapport waar zoveel waarde aan wordt gehecht, is het natuurlijk kwalijk als de cijfertjes niet kloppen. Zo werden we er door w Woubmgge op gewezen dat na het optellen van de tien testonderdelen de club niet op een 7,5 maar op een 7,7 uitkomt. Daarmee komt derdeklasser op gelijke hoogte met Lugdu- num, de club die al maandenlang de ranglijst aanvoert. Het noopte ons tot een algehele her telling en gelukkig bleef het bij deze ene misser. Desondanks is het klassement op nog een plaats gewijzigd, bij wijze van hoge uitzondering. Kic kers '69 (oorspronkelijke score: 7,4) miste een topnotering doordat de bewegwijzering ontbra (oorspronkelijk cijfer: 3). Dat had alles met een 1 tijdelijke wegomlegging te maken toen de be oordelaar arriveerde. Het bestuur van de Lei- muidense club was zo vriendelijk om een paar 1 digitale foto's als bewijs te sturen dat er welde gelijk gele wegwijzertjes binnen de bebouwde kom staan. Bij controle bleek dat verdwalen no altijd kan in de omgeving van de Meerewijck maar een 7 is op zijn plaats. Daardoor komt Ki< kers '69 op een totaal van 7,8. Hoger dus dan Lugdunum én Woubmgge. De nieuwe lijstaan voerder heeft inmiddels gezelschap gekregen, zoals hieronder blijkt. RONDJE LANGS DE VELDEN Martin van Leeuwen. Archieffoto: Dick Hogewoning Katwijker hoopt op andere profclub katwijk - Martin van Leeu wen gaat weg bij Sparta. Het contract van de Katwijkse voetballer wordt niet ver lengd. Van Leeuwen speelde twee jaar op het Kasteel. Daarvoor kwam hij uit voor w Katwijk. Vooral het eerste jaar in Rotterdam had hij re gelmatig een basisplaats. De mededeling van de prof club dat hij niet kan blijven, heeft Van Leeuwen (22) ver rast. „Ik kreeg de indruk dat Sparta juist wel verder wilde. Maar de club moet verder bezuinigen. Het aantal con tractspelers gaat van 26 naar 20." Van Leeuwen zegt bij Sparta veel te hebben geleerd. „Het eerste jaar omdat ik veel speelde, het tweede jaar om dat er veel routiniers bij de ploeg kwamen." Kansen op zijn favoriete positie, rechts op het middenveld, heeft hij niet gehad. „Het eerste jaar heb ik vooral in het centrum van de verdediging gespeeld en ook als rechtsback. Dit seizoen stond ik vooral als links- of als rechtsback opge steld. Ik heb regelmatig aan gegeven eigenlijk naar het middenveld te willen, maar daar is het druk met spelers als Mendes da Silva en Lev- chenko. De Katwijker hoopt bij een andere club uit het betaalde voetbal onderdak te komen. „Met mijn- zaakwaarnemer Alfons Groenendijk kijk ik of er nog mogelijkheden zijn. Ik heb geen idee of dat gaat lukken. Het is afwachten." Als Van Leeuwen geen nieu we club in het betaald voet bal vindt, ligt een terugkeer naar het amateurvoetbal voor de hand. „Maar daar denk ik nu nog niet aan, ik heb nog geen contacten met clubs gehad." Stephan Spruijt viel onlangs een opmerkelijke onderscheiding ten deel. De Lissenaar werd als trainer van Zevenhoven door de KNVB uit geroepen tot 'amateur van de week'. En, eerlijk is eerlijk, het amateurisme druipt er vanaf. Want zo heeft Spruijt, volgens een publicatie van de voetbalbond, zijn uitverkiezing te dan ken aan zijn rustige optreden bij het uit de hand gelopen duel met BMT uit Den Haag. Leuk Stephan, maar dat duel was toch al een jaar geleden? „Volgens mij heeft de dochter van onze grens rechter Jan van der Meer mij voorgedragen. Vermoedelijk omdat ze vind dat ik het wel goed doe. Als een van de voorbeelden noemde ze hoe ik omging met die affaire van BMT. En dat hele verhaal is in het artikel een beetje uit zijn verband gerukt. Als je mij citeert zet daar dan wel de datum van het incident bij." Het is begrijpelijk dat Spruijt er niets voor voelt om de kwestie op te rakelen. Hij moet in de toe komst misschien weer tegen BMT spelen. Maar toch krijg je de indruk dat hij vorig jaar ook en kele klappen kreeg, want door zijn selectieve geheugen is hij een aantal feiten vergeten. Zo deed een zwaar toegetakelde speler aangifte bij de politie, trad de KNVB laks op door BMT geen punten in mindering te geven en liet de bond 1 Zevenhoven in ongewisse over de afloop van d<1 strafzaak. De daders kwamen er met enkele duels vanaf, terwijl bij Zevenhoven de slachtof fers maanden van slag waren. Misschien is het goed dat de KNVB zichzelf eens tot 'amateur van de week' uitroept. Klassement 1. w Koudekerk 7,8 11. Stompwijk '92 12. Valken '68 7,3 Kickers '69 7,8 7,2 3. Lugdunum 7,7 13. GHC 7,1 w Woubmgge 7,7 Meerburg 7,1 5. Hazerswoudse Boy s 7,6 w Oegstgeest 7,1 6. Bernardus 7,5 16. ASC 7,0 Foreholte 7,5 RCL 7,0 SJZ 7,5 TAW 7,0 w Woubrugge 7,5 Voorschoten '97 7,0 10. KRV 7,4 Warmunda 7,0 21. Alphia MMO 23. w Alphen vv Leiden FC Rijnland 26. Docos 27. GOL Sport 28. LSW '70 Maar het is niet het enige hiaat. Spelers en toe schouwers van Zevenhoven moesten het ont gelden, terwijl zij eigenlijk geen partij in het conflict waren. BMT richtte zijn woede aanvan kelijk tegen de scheidsrechter, maar het eind van het liedje was dat enkele mensen met ver bouwde en omgedraaide neuzen het sportpark verlieten. Toch is Spruijt mild in het KNVB-arti- kel: „BMT is verder een prima vereniging met goeie mensen." De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest Vandaag de resultaten van een bezoek aan w Koudekerk. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 9 Overal in de bebouwde kom hangen wegwijzers. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 8 De een is ruim de ander vrien delijk. 3. Reclameborden: 9 Het zijn er 120 en de club heeft eigen atelier voor het vervaardigen ervan. 4. Velden: 8 Weinig mis mee. 5. Strafschopstip en doelen: 5 Doel is met 2.39 meter toch écht te laag; stip op de juiste plek. 6. Vuilnisbakken: 8 Overal en strategisch ge plaatst. 7. Scorebord en klok: 7 Moet er bijna verrekijker voor aanschaffen. 8. Dugouts: 8 9. Clubgebouw binnen: 8 Groot, maar niet ongezellig. 10. Clubgebouw buiten: 8 Leeftijd (16) zie je er niet aan af. Totaal: 7,8 Topdrie van Wil Hens- van het UDO. De beste: 1 RCL („Dat terrein heeft me altijd iets gedaan.") 2. UVS („Het complex ademt voetbal. 3. Valken '68 („Hartstikke leuk geworden.") De slechtste: 3 MVKV („Die club noe men, kan vanwege d aanstaande fusie gee kwaad meer.") 2. Kagia („Open en wit derig.") 1. LSW '70 („Gewoon allerergste.") mëKBMT. ÏIICUI

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18