Wasbordje geeft status GESPREK VAN DE DAG Een lach en een traan bij afscheid Albert Mol Idols-lieveling Robin weg: 'Het klopt gewoon niet' DAGELIJKS LEVEN Zijn vrienden waren het er over eens. Het is goed dat Albert is doodgegaan. Méér licha melijke aftakeling zou ondraaglijk zijn ge weest. Hij is 87 jaar geworden. Albert is nu bij zijn man Geurt die hij een halfjaar heeft overleefd. Er werd door de vrienden alleen getreurd om de pijn van het gemis dat nu bij hen als achterblijvers door de harten snijdt. Veel tranen bij die vrienden, waarvan de meesten al heel lang bekende Nederlanders zijn. Maar evenzoveel schaterlachen. Al berts dochter Kika Mol zei dat opvoeden niet zijn sterkste kant was. „Maar zijn voor beeld hoe je als mens vol en rijk kunt leven, is me dierbaarder dan wat ook. Mijn eerste herinneringen aan hem zijn z'n grote, brui ne ogen waarmee hij me liefdevol aankeek als hij op visite kwam. Warme ogen, die ik mijn leven lang blindelings kon vertrou wen. Als ik bij vader en Geurt was, wilde pa discreet zijn. 'Geurt er wordt niet aan el kaar gezeten als Kika er is.' Maar Geurt nam dat niet zo nauw en kneep mijn vader geregeld in zijn kont als hij aan het koken was. Zat hem achterna door de boerderij en gooide hem met zijn grote lijf en han den als een soort handdoekje over zijn schouder. En pa maar gillen." Dat Albert absoluut niet met geld om kon gaan, vertelde Merel Laseur, de vrouw die zestig jaar met hem bevriend was. „Hij wist echt niet wat de euro was. Met kleine uitga ven kon hij zuinig zijn, maar bij hogere be dragen had hij geen benul van de waarde van geld. Geurt had daar ook een handje van. Die ging weg om een wasmachine te kopen en kwam met een Mercedes thuis." Net als Laseur roemde Jeroen Krabbé het vermogen van Albert Mol om anderen uit de put te halen. „'Jij moet wat zeggen a dood ben', zei hij vorige week. 'Dat ik een mooi danseresje ben en ook een lieve, ou, man. Ach Jeroen, jij vindt de woorden wel Maar dat doe ik juist niet. Ik ken geen woorden die omschrijven wat wij voor el kaar voelden. Liefde, pure liefde, die twee woorden komen er het dichtst bij." Nelly Frijda, goed voor 49 jaar vriendscha met Albert, zei bijna alles in het leven van hem geleerd te hebben. „Het toneelvak ei hoe je met voor- en tegenslagen omgaat. Wat ik nu ga zeggen, klinkt sentimenteel, maar dat moet dan maar: Albert, je hebt me al die jaren nooit verdriet gedaan. Nu in je kist ligt, is dat echt de eerste keer." Tussen de sprekers door klonken via luid sprekers liedjes van Paul de Leeuw en Ramses Shaffy. Liedjes die herinneren a; Albert Mols veelzijdige theatertalent. Dan sen, acteren, zingen, schrijven en vooral entertainen. Over zijn graf heen, meldde Albert Mol zichzelf zaterdag ook. Zijn laatste brief, al column in de Gaykrant, werd op zijn cre matiedag gepubliceerd. Hij schrijft daarin dat hij verrukt is dat van zijn boek Wat Zie Ik een musical wordt gemaakt. „Mies Bouwman feliciteerde me en zei: 'We gaai erheen, samen.' Als ik dat nog haal, 2006. Anders kijk ik wel naar beneden, met Haai van Boven. Liefs, Albert. Goede pr Alles draait om public relations, tegen woordig. Dat hoefik mijn zoon niet uit te leggen. Dat voelt hij zelf wel aan. Op vijftig meter van ons huis zwaait hij - zodra hij mij in het oog krijgt - met een lichtblauw boekje, gestoken in een plastic hoes. „Ik heb een goed rap port! Ik heb een goed rapport!" De boodschap schalt door de straat en gaat moeiteloos door het dubbele glas waarachter ik sta opgesteld. De be jaarde buren van de overkant - die wel het geluid, maar niet de inhoud horen - schakelen over op de regionale ram penzender, voor het laatste nieuws. Hijgend valt hij met de deur in huis. „Ik heb een goed rapport! Vanmiddag kunnen we een cadeau voor me ko pen." Zijn voorjaarsrapport is voor 99 procent gelijk aan zijn herfstrapport, met als enig subtiel verschil dat de 6,5 voor schrijven is veranderd in een 6+. Is dat een vooruitgang of een achter uitgang? Ik denk het laatste, maar bij public relations speelt dit soort feiten geen enkele rol. Als de boodschap er maar ingepompt wordt. Ik heb een goed rapport! Ik kan niet anders dan deler Hn de vreugde en mag later op de dag mijn pinpas beschikbaar stellen voor de aanschaf van een angstaanja gende Lego-bionicle. Zijn onderwijsloopbaan speelt zich voornamelijk afin de schaduw van ie mand die vier klassen hoger zit. Hij is niet gezegend met de passie van zijn zus (net tivaalf geworden), die laatst in een vriendenboekje melding maak te van het feit dat één van haar hob by's 'Hoge cijfers halen' is. Zelf zorgt hij ervoor dat alles in de categorie ruim voldoende valt - alleen voor bij belse geschiedenis en het geestelijk lied scoort hij respectievelijk een 8 en een 10, maar in deze geseculariseerde sa menleving speelt dat toch geen enkele rol - en als ik hem aanspoor om nóg beter zijn best te doen, zegt hij: Waar om zou ik?" Met een goede pr is dat helemaal niet nodig. Zijn gevoel voor public relations be gint met het creëren van een verwach tingspatroon bij het ouderlijk gezag dat ontzettend laag is. Als er aan tafel wordt geïnformeerd naar cijfers die die dag zijn behaald of toetsen die moes ten worden ingeleverd, trekt hij in de '"^gel een begrafenisgezicht en hult t, jj zich in allerlei vaagheden. Nee, geen cijfers, gelooft hij. Of toch? Nou, hij weet het niet meer zo goed. Zou kun nen. Maar wat dat cijfer nou precies was? Blaadjes met rekenopgaven die door de dienstdoende juf bij een eerste oogopslag voornamelijk met rode pen lijken te zijn ingevuld, laat hij subtiel op de salontafel slingeren. Bij het oefenen van de tafels van 3 en 4 - nog een favoriete bezigheid tijdens het avondeten - geeft hij na seconden- lange stiltes waarin hij aan het hoofd- rekenen slaat, de meest bizarre ant woorden. „6x3? Hmmmmmm even denken." Ogen draaien naar binnen, mond vertrekt tot een streep en er ver schijnen van die angstaanjagend die pe fronsen die ook het voorhoofd van Einstein zo konden tekenen. „22", zegt hij dan. Als op zijn rapport dan later voor re kenen gewoon een 7+ staat, wordt hij door ons bewierookt alsof hij net op nieuw de relativiteitstheorie heeft uit gevonden. Het 'Ga zo door! Je doet goed je best' van de juf wordt gespeld als een uit de hemel gezonden bood schap. Z-E opi.)eHXE-N Oj WAT EN |G MENSELIJK De actrice Nicole Kidman en de ac teur Russell Crowe staan sinds gis teren op de lijst van honderd 'LE VENDE SCHATTEN' van Australië. De lijst werd in 1997 opgesteld door de Australische National Trust, en is bedoeld als eerbetoon aan Austra liërs die zich op de een of andere manier verdienstelijk hebben ge maakt voor de samenleving en een bijdrage leveren aan het Australisch cultureel erfgoed. Op de lijst staan de voormalige captain van het Au stralische nationale cricketteam en een brandwondenspecialist die vele slachtoffers van de bomaanslagen op Bali heeft behandeld. Foto: AP Niet alleen de Koninklijke Neder landse Munt en TPG Post willen geld verdienen aan de geboorte van prinses CATHARINA-AMALIA. Ook het buitenland probeert een slaatje te slaan uit de populariteit van het Nederlandse koningshuis. Namens Guyana - buurland van Suriname - is een postzegelvel uitgebracht met drie foto's van Amalia, in de hoop die in Nederland te kunnen verko pen. Probleem is dat van één der portretten het auteursrecht berust bij de Rijksvoorlichtingsdienst, en die is niet om toestemming ge vraagd. Dat dwingt tot actie, al zal het niet meevallen te achterhalen wie verantwoordelijk is voor de schending van het auteursrecht. Popidool BRITNEY SPEARS krijgt een eigen beauty-lijn. Samen met Elizabeth Arden Inc. gaat ze haar ei gen parfums en cosmetica ontwik kelen. Het Amerikaanse cosmetica bedrijf heeft dat bekend gemaakt. Deze herfst komt het eerste Britney- geurtje op de markt. Volgens Eliza beth Arden is de popster 'persoon lijk betrokken' bij elk aspect van het ontwikkelen van het product. Foto: AP De voormalige perschef van de Britse premier Tony Blair, ALASTAIR CAMP BELL, gaat zijn geluk beproeven als televisiejournalist. Het Britse commerciële televisiestation Five maakte bekend dat hij een contract heeft getekend voor een serie interviews met prominente personen. Campbell, die ook als sportco lumnist werkt bij het dagblad The Times, mag zijn gesprekspartners zelf uitkie zen. De interviews gaan over politiek, cultuur en sport. Campbell stapte eind au gustus 2003 op als communicatieadviseur van Downing Street. Hij was in op spraak geraakt naar aanleiding van de dood van de wapendeskundige David Kel ly- Gespierde Belg Tony Helskens op cover mannenblad Men's Health had het echt niet verwacht. Ik voelde me zwaar klote." „Dit is geen afscheid", stelde hij ferm in de uitzending die door bijna 2,4 miljoen men sen werd gevolgd. Robin heeft immers de smaak te pakken van het muzikanten- bestaan. „Mijn einddroom blijft om beroemd te worden in de hele wereld." Robin voelt zich gesteund door de verontwaar digde reacties op zijn vertrek. „Net keek ik even naar TMF. Daar sturen veel mensen sms- jes met teksten als 'Robin had nooit weggestuurd mo gen worden'. Dan denk ik toch weer: zie je wel, het klopt gewoon niet." Als mogelijke verklaring voor het on voorspelbare gedrag van de kijkers geeft hij het vernietigende jurycom mentaar op Alice aan. „Misschien dat veel mensen uit sympathie toen voor haar hebben gestemd. Dat was pech voor mij. Zelf vond ik die kritiek trouwens ook wel erg^pr gaan." Hij heeft het mooiste lijf van de la ge landen, omdat zijn buikspieren werkelijk een perfect wasbordje vormen en zijn lach vrouwenhar ten sneller doet kloppen. Daarom is Tony Helskens uit het Belgische As senede winnaar van de modellen- wedstrijd van het mannenblad Men's Health. De 29-jarige mon teur prijkt op de cover van het aprilnummer. Volgens hoofdredac teur Pim Christiaans het begin van een internationale carrière als foto model. B. van Roy Draag geen oorkleppen in een land van ratefslangen Tien Griekse goden streden de af gelopen maanden om de plek op de cover van het fitnessblad. De jury koos uiteindelijk voor Hels kens vanwege zijn uitstraling en het gemak waarmee hij voor de camera poseert. Chemie noemt Christiaans dat. Wat de hoofdre dacteur betreft kan de Belg stop pen met zijn ongezonde onder houdswerk in de chemische fa briek in Gent, want met een beet je geluk komt hij in bijna dertig landen op de cover. Wereldwijd zijn er maar een stuk of tien man nelijke modellen die daarvoor in aanmerking komen en elk jaar te rugkeren op de covers, omdat al leen zij in staat zijn de losse ver koop omhoog te stüwen. Helskens eindigde als eerste in een ware fotofinish met de ge spierde politieman Maarten Koes man (25) uit Zwolle, die de mees te stemmen van mannelijke inter netters kreeg. Echt populair bij de vrouwelijke stemmers is verkoper Arjan Bloem (27) uit Wormer en die heeft niet eens een wasbordje! Winnaar Tony, nog vrijgezel, ver moedt dat Bloem zijn populariteit vooral te danken heeft aan de combinatie blauwe ogen en blon de haren. Het lichaam van Tony Helskens is volgens de jury bijna perfect. Dat zijn borstspieren nog iets groter mogen is een detail dat hij ruim schoots goedmaakt met zijn lach en zijn krullen. „Het lichaam hoeft ook niet helemaal perfect te zijn", zegt Helskens. „Als je te perfectionistisch bent en je kijkt naar jezelf, dan zijn je spierballen nooit groot genoeg. Zo kom je in een cirkel terecht en dat moet Het kersverse model Tony Helskens traint zijn borstspieren: „Het lichaam hoeft niet perfect te zijn. Als je te perfectionistisch bent, krijg je een com plex." Foto: Ton Kastermans niet. Je moet jezelf blijven en de lat niet te hoog leggen, anders krijg je een complex van jezelf." Christiaans zegt dat het wasbord je de ultieme vorm is van het mannelijke schoonheidsideaal anno 2004. „Vroeger kwam je er wel met een dikke buik en een dikke auto. Nu iedere vrouw zich zelf een auto kan permitteren, ontleent de man zijn status aan zijn wasbordje." Helskens heeft vervelend nieuws voor de twintig miljoen lezers van Men's Health die zich wereldwijd in het zweet werken om het schoonheidsideaal te benaderen. „Mijn wasbordje is eigenlijk aan leg. Die spieren moeten er al zit ten op jonge leeftijd. Ik had al buikspieren toen ik twaalf jaar was. Iemand die geen buikspieren heeft moet er veel meer voor doen: beginnen met diëten en flink oefenen. Om dit te bereiken doe ik crunches en sit-ups op een bankje." Voor wie de moed toch niet wil opgeven heeft Helskens een tip: sport gezond en voorkom blessures door jezelf niet teveel te belasten. „Met drie of vier keer in de week minimaal een uur te sporten kom je er wel." Zelf is Helskens drie keer per week in de sportschool te vinden. Daarnaast fietst en loopt hij en doet hij regelmatig aan squash, zodat hij vijf tot zes dagen per week sport. Hij eet gewoon wat de pot thuis schaft: aardappelen met worst of een biefstuk en met groente erbij. Drinken doet het kersverse model nauwelijks, ver telt hij nippend aan een Spa blauw. „Je ziet me zelden zat." Helskens is na een relatie van ze ven jaar al jaren vrijgezel. Zijn vo rige vriendin verbood hem een carrière als fotomodel en nu pakt hij de kans. De Vlaming reageert verlegen op de vraag of hij veel vrouwelijke aandacht verwachl nu zijn gespierde bovenlijf opl internationale magazine prijkt, „Het zou kunnen dat er veel d< mes op afkomen, maar wat mc ik daarop zeggen? Het overkon me weieens in de discotheek d vrouwen naar me kijken, vaak zonder dat ik het zelf door heb Ach ik blijf gewoon neutraal er zal altijd mezelf blijven." Men's Health met Tony Heiskei op de cover ligt vanaf woensda, de winkel. Nico Postma Hij voelde zich zaterdagavond 'heel erg easy1 op het podium, maar toch dingt de 24-jarige Robin uit Amersfoort niet langer mee naar de titel Idol 2004. De kijker heeft de aanvankelijke pu bliekslieveling wegge stemd. Schrale troost: het was een nek-aan-nek race met Maud en Irma. Gisteren voelde de 24-jarige student zich nog als ie mand die ontwaakt uit een boze droom. „Ik Willeke Alberti en Jenny Arean komen bij het crematorium in Dieren voor de uitvaart van Al- bert Mol. Foto: ANP/Vincent Jannink Als het op school allemaal in or de is, heb je geen pr nodig. Best wel goed", vertelt zijn zus te gen iedereen die vraagt wat haar Cito-score was. Om - als wordt aange drongen op een nadere toelich ting - bijna gege neerd '550' te mompe len. Hoger kan niet. „Maar ik had in totaal nog wel 18 fouten", ver ontschuldigt ze zich. Mijn zoon pakt dat an ders aan. Twee dagen na zijn rapport met de 6+ voor schoonschrift, komt hij thuis met zijn werk boek 'Schrijven in de ba sisschool 4B'. Jui chend laat hij ons op de laatste bladzijde een 6,5 zien. Het is weer tijd voor een cadeau.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 2