AZC na praatsessies op het goede spoor SPORT 9 ïockeysters Alecto open over DSHC Cat wijk laat zich door De )olfijn niet intimideren sse Huta Galung zet iternationale opmars voort Handbalsters Foreholte grijpen in hol van de leeuw laatste strohalm Zwemmers LZ 1886 prolongeren landstitel LOHC haalt uit tegen Qui Vive HDC 989 maandag 15 maart 2004 loor Dirk Kloos waterpolo - Katwijk behaalde >n gemakkelijke zege op De lolfijn. In de derde periode, ij 3-5 in het voordeel van prijk, sloeg de vlam in de an. Dirk Haasnoot kreeg een iaar stevige klappen op zijn eus. Zijn tegenstander werd ander vervanging uit het wa- 1 gestuurd. Hiermee was de edstrijd beslist. Katwijk ieelde de resterende tijd ge- incentreerd uit en voerde de and op naar 3-13. Halverwe- de vierde periode kreeg ook jeld Boonstoppel nog een ap op zijn oog wat trainer uud Wormgoor deed ver- ichten dat de punten na- nirlijk welkom waren maar it verder de lol er wel af was. e topscorers bij Katwijk wa in Kjeld Boonstoppel (2), ans van Duin (2), Chris The- nisz (2) en Mike de Mooy (2). assenheim kon het koploper aardingen lang moeilijk ma- in. Tot 4-4 in de derde perio- een of twee punten ze er tot de mogelijkheden te oren. In de laatste periode leek Vlaardingen toch net ven te sterk. Ondanks het Dede keepen van Donald van eeuwen verloor Sassenheim et 4-8. De Sassenheimse lelpunten kwamen op naam an Leon Bakker, Rene de ruin, Jelle Miedema en Mar- nOdems. audekerk speelde een goede edstrijd tegen VZV. De aan- nkelijke 1-3 achterstand erd met snel en beweeglijk mvalsspel omgezet in een 4- voorsprong. In de tweede wedstrijdhelft was er eigenlijk maar een ploeg die speelde. Koudekerk troefde VZV op alle fronten af. Op de 9-6 zege was dan ook niets af te dingen. Werner Stolk en Jeroen Wul- fers namen elk twee doelpun ten voor hun rekening. NZPC speelde twee goede parten tegen Wesüand. Dit le verde halverwege een 4-4 ge lijke stand. In de derde perio de ging het helemaal mis. De Noordwijkse aanvallers kon den geen vuist meer maken. Westland profiteerde en won met 4-8. De doelpunten van NZPC werden gemaakt door Jan Willem van Rijn, Jan Jelle Deurman, Niels Tissing en Ar jan van der Ploeg. Alkemade verloor de thuis wedstrijd tegen ZPCH met 6- 7. De ploeg van Frank van der Akker liet hiermee een grote mogelijkheid liggen om koplo per KZC te achterhalen. De Beverwijkers verloren met 4-3 bij NVA/HHC. Vrouwen De vrouwen van De Zijl-LGB- A/ivax haalden een ruime overwinning op de reserves van Polar Bears. Na 2-3 en 4-4 na twee perioden liepen de speelsters van coach André Zandvliet in de derde en vier de periode uit naar 14-5. Rou tinier Pamela Uiterdijk scoor de een fraaie treffer. Ingrid Ouwerkerk was met zes doel punten trefzeker. Alkemade leverde een prima prestatie door tegen lijstaan voerder ROG een 8-8 gelijk spel af te dwingen. door Dirk Kloos waterpolo - De gelederen bij AZC zijn weer gesloten. Na de problemen van vorige week, Tjerk Kramer verliet boos het zwembad, vonden verhelderende gesprekken plaats. Coach en spelers wil len maar een ding en dat is kampioen van Nederland worden. Positief voor AZC is dat Joeri Stoffels besloten heeft de draad weer op te pakken. De ex-in ternational is met zijn grote ervaring een welkome aanvulling in de Alphense selectie. Kramer was dus weer van de partij en dat heeft Polar Bears geweten. Vijftien seconden na het beginsignaal had de lange aanvalsleider van AZC de bal al achter de Edese keeper liggen. On danks deze flitsende start had AZC het in eerste instantie moeilijk met de op ponent. Na de 2-0 van Niels Zuidweg dicteerde Polar Bears dat de wedstrijd. Tot 4-7 in de derde periode bleef AZC het antwoord schuldig op de snelle aanvallen van de ploeg uit Ede. Hierna verliet AZC de zone-verdediging en ging over op pressing. Evenals vorige week tegen HZ/Zian pakte dit goed uit. In zes minuten tijd kwam AZC op 10-7 en was de wedstrijd beslist. Polar Bears kon in de slotfase nog wel terug komen tot 11-10 maar de zege kwam niet meer in gevaar. Een opge togen AZC manager André de Jeu: „We hebben de opgaande lijn te pakken. Natuurlijk maakt een zwaluw nog geen zomer, maar we speelden weer als team. En met Joeri Stoffels er weer bij zie ik de toekomst met vertrouwen te gemoed." Door deze zege staat AZC weer bovenaan in de kampioenspoule. Periodestanden: 2-3, 4-5, 7-7 en 11-10. Doelpunten AZC: Tjerk Kramer (4), Niels Zuidweg (2), Kimmo Thomas (2), Pieter Boot, Michiel Vork en Bjom Boom. De Zijl-LGB/Vïvax speelde een meer dan uitstekende wedstrijd tegen HZ/Zian. Vanaf het begin was De Zijl bij de les en dat is belangrijk weet coach Jacob Spijker. „Willen wij een kans maken tegen dit soort ploegen dan moeten wij meteen bijblijven, an ders krijgen wij het moeilijk. Dat de den we tegen ZPB en Polar Bears niet goed. Omdat we bij HZ/Zian ook al goed hadden gespeeld, wisten we dat er kansen waren." De 2-0 in de eerste periode vormde de basis voor de uit eindelijke 9-7 overwinning. HZ/Zian had grote problemen met het ontrafe len van de sterke zone-verdediging van De Zijl-LGB/Vivax. Door die sterke defensie konden de mannen van Jacob Spijker het fysieke spel van Zian ge makkelijk pareren. Alleen in de slotfa se kwam Zian nog dichterbij (7-6 en 8- 7) maar de punten bleven bij De Zijl. Spijker was zeer tevreden. „Vooraf hadden we niet gedacht na zes wed strijden vier punten te hebben. We zijn zelfs nog niet uitgeschakeld voor een plaats bij de bovenste vier. Een goede ontwikkeling." Periodestanden: 2-1, 4-2, 6-3 en 9-7. Doelpunten De Zijl-LGB/Vivax: Twan Martijn (2), Niels Plasmeijer, Koen Plasmeijer, Roeland Spijker, Niels Joor, Joost Wielaard, Joachim de Ruijsscher en Ivo Dietz. LZ 1886 liet het lelijk liggen. Na de be nauwde overwinning vorige week te gen koploper Brandenburg werd in Hilversum verloren van HZC/De Rob ben. De 9-7 nederlaag werpt LZ voor lopig teriig in de strijd om de bovenste plaatsen van de degradatiepoule. Tot halverwege de derde periode leek er niets aan de hand. Via 1-4 leidde LZ met 4-6. Vervolgens konden de voor- waartsen geen goed meer doen. De Robben kwam in het eindsignaal van de derde periode op 7-6. Daarna kwam LZ er niet meer aan te pas. Doelpunten LZ 1886: Frans Langer- horst (2), Mirco Zuidweg (2), Joeri Klein, Jan Langerhorst en Mathieu ir Peter Klein inis - Jesse Huta Galung ift aan zijn opmerkelijke [t in het internationale ten- :ircuit een sterk vervolg ge en. De 18-jarige Hillegom- j in januari met zijn Iname aan de Masters van Satelliet-circuit de bevesti- g dat zijn keuze voor een Ittbestaan de juiste was. Afge- I en week bereikte hij bij zijn ede internationale optre- op een alweer hoger ni- het hoofdschëma. het met 15.000 dollar gedot- le Future-toernooi in Portu- drong Huta Galung via vier stpartijen in de kwalificaties een gewonnen eerste ronde Ten de Duitser Torsten Wol door tot de tweede schif- Daarin was de voormalige n ndiale top-150-speler Ga- 1 Trifu uit Roemenië met 6- 7-6 (tiebreak 8-6) te sterk de jonge Hillegommer. bjn eerste Future-toernooi, ai ige week eveneens in Portu- II sneuvelde Huta Galung pas ede laatste kwalificatieronde onder andere de als eerste laatste Algerijn Lamine .ïttige punten voor Forescate Ouahab uitgeschakeld te heb ben. De kersverse tennisprof vormt komend competitiesei zoen een geduchte versterking voor de Hillegomse TC, dat van de tennisbond KNLTB het ko mend seizoen in de eerste klas se mag uitkomen. Huta Galung, die als reserve bij eredivisieclub Dekker Tennis Warmond ver trok, zal bij de topformatie uit de Bollenstreek tenminste vier van de zeven competitieduels meespelen. Danny Spierenburg reikte bij de nationale indoor jeugdkampi oenschappen tot de beste acht. De 18-jarige Oegstgeestenaar, vorig jaar finalist bij de Masters van de 25ste editie van het LD Tennis Circuit, verloor in de kwartfinale met 7-5 6-3 van veelvoudig jeugdkampioen An- tal van der Duim. In de tweede ronde was Spierenburg na drie sets (6-4 2-6 6-3) de baas geble ven over de bij het NK als eerste geplaatste Remko de Rijke. Marlot Meddens, toekomstig teamgenoot van Huta Galung bij Hillegomse TC, sneuvelde in de tweede ronde in drie sets te gen de latere Analiste Claire La blans. Feest van Ventura wreed verstoord De trainers Gerard Meurs (midden) en Ton Beaufort (links met beker) voeren de zwemploeg v de hoogste competitieklasse. Foto: Henk Bouwman i LZ 1886 aan die gisteren kampioen werd in spijkenisse - LZ1886 is opnieuw eerste ge worden in de hoogste competitieklasse. In Spijkenisse bleef de zwemploeg de concur rentie gemakkelijk voor. Hoogeveen eindig de als tweede, voor De Dolfijn dat derde werd. LZ boekte ook in de vierde ronde de beste score van alle ploegen. Van de vier rondes werden er drie door de Leidse zwemmers gewonnen. De zwemploeg van LZ bestond uit 40 zwemmers en zwemsters die aan het suc ces bijdroegen. Trainer Gerard Meurs wil twee namen noemen van zwemmers die er volgens hem bovenuit staken. „Nick Drie bergen en Michael van der Linden hebben in Spijkenisse uitstekend gepresteerd. Het zijn twee jongens die zich proberen te plaatsen voor het Europees Jeugdkampi oenschap. Zij zijn heel gedreven met hun sport bezig." Maar Meurs roemt ook de teamprestatie. „Het team is op een heel sociale manier met elkaar bezig. Je ziet de zwemmers - van jong tot oud - elkaar aanmoedigen. De zwemploeg van LZ is goed bezig, er is lol. Als je met 30 zwemmers dagelijks om half zes 's ochtends met elkaar in het zwembad ligt, ontstaat er vaak vanzelf een goede sfeer." LZ stelt zich tot doel de titel volgend jaar voor de derde keer binnen te slepen. Meurs: „Ik had al niet verwacht dat het ons dit jaar zou lukken de titel te prolongeren. Volgend jaar wordt het heel moeilijk want er zitten ons een paar clubs op de hielen." Zwemvereniging De Columbiaan uit Voor hout promoveert naar de A-competitie. Gisteren stelde de zwemploeg in de laatste wedstrijd in Bergambacht de promotie titel op het één-na-hoogste niveau veilig. Het is de tweede promotie op rij voor de Voor- houtse zwemclub. Vier jaar geleden gooide De Columbiaan het roer om. Na jarenlang anoniem in de D-klasse en C-klasse te hebben gezwom men, beschikte de club over een talentvolle lichting. De trainingsfaciliteiten werden verbeterd en ook de jongste jeugd kreeg meer aan dacht. De club groeide van 45 naar 105 wedstrijdzwemmers. Dit seizoen werd De Columbiaan al uitgeroepen tot het meest veelbelovende zwemteam van Nederland. De zwemmers van het Leidse De Zijl/LGB eindigden in de B-competitie op de achtste plaats. handbal - In het hol van de leeuw heeft Foreholte het kam pioensfeest van Ventura ver gald. Door de 19-18 overwin ning van de Voorhoutse hand balsters in de Schiedamse Mar griethal verstomde zaterdag avond de feestmuziek, bleven de bloemen in het plastic en de kurken op de champagnefles sen. Ventura kan zich na zijn eerste nederlaag geen misstap meer veroorloven, anders kaapt Foreholte de titel in de hoofd klasse B weg. Voor de ploeg van Elly Spreeuw was de wraak zoet. Een halve competitie geleden waren de rollen in Voorhout nog omge draaid. Forëholte was toen fa voriet, maar verspeelde knullig een grote voorsprong. Ook in Schiedam begon het Voorhout- se gezelschap goed en kwam Ventura langszij, maar dit keer won de koploper niet. De thuis club slaagde er zelfs de gehele wedstrijd niet in om een voor sprong te nemen. Toch wees alles op een voor Fo reholte ongunstige ontknoping. Een snelle voorsprong (0-4) slonk door dom balverlies net zo rap (5-6). Toen de gasten op nieuw afstand namen (6-12) ging het mis met Anita Reu- mann. De betrouwbare doel- vrouw van Foreholte verdraaide haar knie vlak voor rust (8-12) en kwam niet meer terug bin nen de lijnen. Met de nerveuze Eline Duin dam als vervangster probeerde Foreholte de ontketende koplo per te beteugelen. Bij 14-14 en 15-15 wankelde Foreholte, maar anders dan destijds in Voorhout stortte de ploeg niet in. Belangrijke treffers van Hei- ga Janson, die ook al haar straf- worpen benutte, Marlèn Arroyo en Peggy van Drongelen liep Foreholte uit naar 15-19. Hoe wel er nog vijf minuten op de klok stonden, werd het nog reu ze spannend. Ventura knokte zich in drie minuten naar 18- 19, maar kon niet meer op gelij ke hoogte komen. De dolgelukkige Voorhoutsen moeten de resterende twee competitieduels (tegen Hellas 2 en AAC 2) winnen om kans op het kampioenschap te behou den. Ventura heeft, met slechts twee punten voorsprong, nog de lastige wedstrijden tegen Wings en VHC voor de boeg. En voor het eerst dit seizoen weten de Schiedammers dat ook zij kunnen verliezen. Rijnstreek beëindigde de com petitie in stijl. De thuiswedstrijd tegen Hermes verloren de Al- phenaren met 16-23. Hoewel er niets meer op het spel stond - Rijnstreek handhaaft zich in de regioklasse C - greep trainer Aleksandar Milenkovic halver wege in (6-13). Hij ontbood de lichtgeblesseerde doelman Mi chael Sumner, die de schade beperkte. „Want ik wilde niet dat Hermes ons zou afslach ten", zei Milenkovic. De eerzuchtige trainer van Joe goslavische komaf keert vol gend seizoen niet in dezelfde rol terug bij Rijnstreek. Hij mist gedrevenheid bij de selectie, die hij wel als invalkracht wil bij staan. „Ik ben teleurgesteld over onze resultaten", aldus Milenkovic (42). „Ook ik heb gefaald, want ik heb de instel ling van de spelers niet kunnen veranderen. Na afloop kan ik het prima vinden met de spe lers, maar ik denk niet dat zij begrijpen waarom ik tijdens de wedstrijd zo tegen ze tekeer ga. Op mijn beurt snap ik nog steeds niet waarom spelers midden in de competitie op wintersportvakantie gaan. Ik heb heel wat gehandbald, maar ik ging nooit op wintersport. Handbal is een teamsport." UK Peter Klein !D uwenhockey - „Tegen de ;i ïmers zeven tot en met \i alf moeten we er als team oi n", luidde de uitspraak van aQch Maurits Eikenhout aan 1 einde van de winterstop in E lockeycompetitie. De plaats Alecto op de ranglijst van overgangsklasse was be- =jl(l niet florissant, maar de erdorpse formatie verzaak- i de jacht op kostbare pun- niet. Met 6-1 daverde Alecto het eveneens laag geklas- le DSHC heen. ral de eerste doorgang ken en uiterst spectaculair ver- Alecto startte in een onge- 1 n hoog tempo en met een sie die binnen 35 seconden Tataal bleek voor de be tters uit Delft. Karin van schoot een vrije bal van erique van Kauuwen onbe- I :lijk in de touwen. Acht mi ll later was het opnieuw Evelien Huisman schoot tweemaal tegen de vijan- i keepster op, maar be- tenslotte de tweede re- ,nd. In de elfde minuut viel prde treffer. Ditmaal stond en Schenk precies op de plek na een splijtende over het hele veld van Van 'wen. De spelverdeelster Ie Leiderdorpsen ontpopte tot de 'vrouw van de wed- door ook bij de vierde !r de assist af te leveren. Huisman maakte met een tip-in haar tweede doelpunt. De wedstrijd was gespeeld en de negentig procent dominan tie uit de eerste helft zakte naar een normaler niveau. Een mon sterscore lag daardoor niet meer voor de hand. Van Kauu wen, die al drie maal aan de ba sis van een treffer had gestaan, pakte niettemin haar doel- puntje mèe en scoorde in de 44ste minuut de 5-0. DSHC redde uit een corner de eer, maar door een doelpunt van Van Rijn, die in een één-op één-situatie de Delftse keeper omspeelde, bleef de marge op vijf staan. „We blijven ons best doen voor de titel", meldde Roomburg- coach Yvonne Koot na de 5-0 zege in de eerste klasse op het bezoekende Reigers. „Ik ben blij, dat we na die lange winter stop weer eens 'in het echie' kunnen beginnen. Want alleen oefenduels, hoe succesvol ook, is toch maar niets." De Leidse formatie, die drie basisspeel sters miste en uit de Al jeugd Carijn Zijlstra, Lisa van der Vel den en Iisanne Louise had op geroepen, zette de goede lijn van de oefencampagne voort. De opening was onrustig, maar na twee doelpunten van Marti- ne Fluitsma was de ban gebro ken. Na rust scoorden de debu terende Zijlstra en Ellen van der Zalm (tweemaal). Forescate, hekkensluiter in de Roomburg verrast bij hooggeklasseerd Shinty Ellen van der Zalm (midden) hielp met twee treffers Roomburg aan een ruime zege op Reigers. Foto: Henk Bouwman eerste klasse A, voegde met de 2-1 overwinning bij Gouda drie nuttige punten aan zijn totaal toe. „Een zege op basis van vechtlust", zei speelster Emilie de Nerée. „Vooral tegen Gouda, waar een paar speelsters uit ons team vandaan komen, hebben we dat." Mascha Kimman drukte met twee treffers, een na een solo, de tweede uit een on mogelijke hoek, de stijgende lijn bij de Voorschotensen ook in punten uit. In dezelfde klasse kwam LOHC niet verder dan een 1-1 gelijk spel bij Drunen. De Leidse pjoeg kon het goede niveau van het eerste bedrijf na de pauze niet handhaven. De 1-0 voor sprong door Vanessa Liem werd door Drunen met 'een goal uit het niets' weer teniet In de tweede klasse verloor HC Alphen nipt met 1-0 bij Alk maar. Grote uitslagen bij de derde klassers. Koploper Catwijck haalde met 7-1 uit tegen Hoorn, de nummer laatst. Ivy van der Werff opende de score, die Hot- sche van der Horst verdubbel de. Alice van Duin schoot ééjn doelpunt voor en vier treffers na de rust achter de Noord- Hollandse keepster. De concur rent van de Katwijksen, Terri ers, kende weinig problemen met Noordwijk, dat met een 4- 0 nederlaag uit Heiloo terug keerde. Leidse Studs miste no de haar zieke goalgetster Tessa van den Boomen en een veilige sluitpost. De studentes gingen met slechts tien speelsters met 9-1 bij Maarssen ten onder. Stephanie Hofstad redde de eer. In de vierde klasse speelde Hi- salis met 1-1 gelijk bij Kikkers. Annemarie Westerbeek zorgde voor het Eisiése team voor de eindstand. door Peter Klein mannenhockey - Dubbele cij fers werden het net niet. De eclatante 9-3 overwinning van LOHC op Qui Vive direct na de winterstop stemde de concur rentie voor de titel in de eerste klasse B wel tot nadenken. De Leidse hockeyers legden de basis voor de royale zege in de eerste helft, die met maar liefst 7-1 werd afgesloten. „Fantas tisch", sprak coach Peter van der Meer. „Een ongelooflijk hoog tempo en een vrijwel foutloze passing. We hebben de lijn van meer dan zes weken voorbereiding onverkort voort gezet en Qui Vive van de mat gespeeld. En dat terwijl die ploeg maar vier punten achter ons stond." Menno Camphuijzen onder brak in de eerste helft met een strafbal, waaruit doelpunt nummer vier viel, de doelpun- tenjacht van Derk van Viersen Trip en Oswald Mattheussens. Het spitsenduo van LOHC nam in het eerste bedrijf elk drie treffers voor haar rekening. In de tweede helft nam LOHC gas terug en verschafte het Qui Vive de mogelijkheid de score een dragelijker aanzien te ge ven. Mattheussens werd met de 8-2 topscorer bij de Leids/Oegstgeester formatie. Camphuijzen zorgde voor de 9- 2, alvorens de opponent uit een strafcorner de eindstand op 9-3 bepaalde. De uitgebreide en goede voor bereiding betaalde zich ook bij Roomburg uit. Het hooggeklas- seerde Shinty werd in Drieber gen met 3-2 verrast, waardoor het Leidse team zich voorlopig uit de gevarenzone speelde. Met Ewoud Spruijtenburg op de plek van routinier Bob Kruis, die Roomburg in de winterstop verliet, probeerden de Leide- naars het spel naar zich toe te trekken. Shinty ging echter ef fectief met het beperkt aantal kansen om en greep bij rust een 2-0 voorsprong. Pas in de twee de helft kreeg Roomburg echt grip op de wedstrijd en toonde- het veerkracht. Wytze Knol zorgde voor de aansluiting, Ro bert Walraven voor de gelijke stand en Ivo van Hoorn tien minuten voor tijd voor de volle winst. Keeper Arno Bosman stopte in die periode een straf bal. De derde vertegenwoordiger in de eerste klasse, Alecto, bleef in de kampioensrace door het zwakke Pijnacker met 2-0 terug te wijzen. „We hadden eigenlijk veel te veel kansen nodig", zei de geblesseerde routinier Jos Douwma. „Maar we misten dan ook vier spelers, die een wedstrijd kunnen bepalen." Vooral de geschorste Hidde Kuijers werd node gemist. Nou- bar Zartarian en Tijmen Voet namen de Alecto-productie voor hun rekening. De tweedeklassers slikten een nederlaag. Forescate kon een 3-0 voorsprong niet vasthouden en verloor uiteindelijk met 4-3 bij Spirit. De Voorschotenaren kwamen met Joost Baaten, Ro gier Kok en Jeroen Lieth in ie der geval nog aan doelpunten toe. Leidse Studs scoorde niet en verloor met 6-0 bij Pollux. HC Alphen scoorde het enige puntje voor de derdeklassers door tegen Evergreen 1-1 te spelen. Sander van der Boon maakte de gelijkmaker. Cat wijck ging met 4-1 ten onder bij koploper Nieuwkoop. Bij rust was het al 3-0 voor de gasthe ren. Wouter de Mol tekende voor de Katwijkse treffer. De bollenstreekderby in de vierde klasse tussen Voorhout en Noordwijk eindigde met 4-2 in het voordeel van de bezoe kers. Direct na de pauze kon Voorhout via Rolf de Blanken bij 2-2 nog langszij komen. Daarna ging de gebrekkige voorbereiding van de gastheren een rol spelen en konden de duinranders via Joost Le Clercq en Martijn Disseldorp eenvou dig naar de eindstand uitlopen. Via Le Clercq gp Etienne Roe- dere had Noordwijk ook al snel een 2-0 voorsprong genomen. Voorhout vond via Boris Verde- gaal pal voor de rust aanslui ting. In dezelfde klasse verwaarloos de Alkemade na de 1-0 voor sprong door Pim Slot de verde diging iets te veel. Bleiswijk profiteerde tweemaal van een ondertal in de Veense defensie en won het duel met 2-1. Hisa- lis verloor met 4-1 bij het zwak ke Waddinxveen. Karst van de Borg nam in de tweede helft het enige Lissese doelpunt voor zijn rekening. Het inhaalduel van Hisalis bij Souburgh werd wel in winst omgezet, 3-1. Van de Borg scoorde in Alblasserdam tweemaal, Guus van 't Pas bosch tekende voor het derde doelpunt.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 21