SPORT 5 tiekem doet FC Lisse gewoon nog mee om het kampioenschap HENlt Voorschoten loert nog op een prijsje ijnsburgse Boys noeit het minst Ter Leede blijft maar net overeind HDC 985 maandag 15 maart 2004 Nick Verwoerd Vorige week liet FC Lisse- jr Ruud Bröring al weten }uick Boys kampioen zou en. Daarmee manoeu- de hij zijn eigen team han- n de rol van underdog. Za- lg bleek die rol de Lissena- dtstekend te liggen. In een ekkelijke ontmoeting deed |oeg uit Lisse de allerlaatste van Capelle op de titel egen: 5-1. de zege rukte Lisse op de derde plaats. De geel den hebben weliswaar ze- lunten minder dan Quick Boys, maar zij hebben nog een wedstrijd tegoed en ontvangen bovendien de Katwijkers nog op sportpark Ter Specke. „We doen stiekem nog mee", wist Bröring, „al hebben we geen kampioensteam. Dit elftal moet nog groeien." Tegen Capelle, de nummer vijf van de ranglijst, kwam FC Lisse na een matige start aardig voor de dag. In de openingsfase kwam de thuisploeg, die niet kon beschikken over de gebles seerde Roel de Goede en de ge schorste Orson Naarendorp, goed weg. Bröring: „Kee Hoei Tan zou Henk Roeland voor zijn rekening nemen, maar hij pakte dat eerst verkeerd aan." Dat leidde, mede door de ge brekkige organisatie in de de fensie, tot vier riante kansen voor de topscorer (16 goals) van Capelle. Tweemaal stuitte hij op doelman Kenny Heemskerk en tweemaal miste hij gevoel voor richting. De gastheren toonden zich heel wat effectiever. De eerste bal op doel was meteen raak. De be hendige Kwong Steinraht ver lengde met het hoofd doeltref fend een vrije trap van Jeffrey Winter: 1-0. Omdat Tan meer vat kreeg op Roeland en de cen trale verdedigers Kevin Winter en Berry Janssen achterin de zaken beter regelden, kreeg Ca pelle naarmate de eerste helft vorderde minder kansen. Toch scoorde middenvelder Patrick Molendijk na een half uur spe len, maar op advies van zijn as sistent keurde arbiter Van der Beek de treffer af wegens bui tenspel. Nadat Heemskerk een af standspegel van Fred Lagendijk knap had gepareerd, liep Lisse in de slotminuut van het eerste deel uit naar 2-0. Pascal Aver- dijk knalde fraai binnen na een prachtige voorzet van Jeffrey Winter. Na de pauze zette FC Lisse de aandringende oppo nent al vlot op nog grotere ach terstand. De Capellenaren toonden aan niets geleerd te hebben van de openingstreffer, want het derde doelpunt was een kopie van het eerste. Opnieuw belandde Jef frey Winters vrije trap op het trefzekere hoofd van Steinraht. Daarmee leek het duel beslist, maar routinier Lagendijk dacht daar anders over. Hij wandelde tien minuten later zomaar door de verdediging van Lisse en schoot hard raak: 3-1. Het offensief van Capelle leidde wel tot een reeks hoekschop pen, maar niet tot scoringsmo- gelijkheden. Die deden zich aan de andere zijde voor. Uit een van die mogelijkheden ont stond tien minuten voor tijd de 4-1. De voor de gekwetste Steinraht ingevallen Juul Ema- nuelson, terug na langdurig blessureleed, bediende Aver- dijk, wiens knal door Noten boom met moeite kon worden gekeerd. Invaller Ramiro Grif fith tikte daarna van dichtbij de bal in het net. In de slotfase bekroonde de net als broer Kevin door eerstedivi- sionist Emmen gevolgde Jeffrey Winter zijn goede wedstrijd met een goal. Na een pass van Ema- nuelson profiteerde Wmter van de ruimte die het risico's ne mende Capelle hem bood: 5-1. Net als in het begin kende FC Lisse ook aan het slot van de wedstrijd fortuin. Een knal van Molendijk kwam op de paal. Zo won geelblauw met ruime cij fers een wedstrijd, die het ook had kunnen verliezen. „Vorige week bij Hoek was het net an dersom", meende Bröring, die besefte dat zijn team nog wel degelijk meetelt. „Als het gat niet groter wordt, zijn er nog mogelijkheden." HOOFDKLASSE A Quick Boys - Hoek 2-1 (1-1). 9. Bak 1-0, 36. De Croock 1-1, 90+3. Van Beelen 2- 1. Scheidsrechter: Van Ewijk. Toeschou wers: 2.500. Rode kaart: 57. Bak (Quick Boys). Quick Boys: Kromhout Van Duijn Hoek Van Dam Guijt Mussche 7 Timmermans 6 8 68. Den Turk 8 6 Van Beelen 8 6 Van der Gun 8 5 90+3 Schoneveld - 6 Bak 6 Noordwijk - Katwijk 1-0 (0-0). 47. Leo nard 1-0. Scheidsrechter: Don. Toe schouwers: 1.200. Noordwijk: Van derVeldt Scholten 87. Herpers Van der Laan Korbee R'vensbergen Van der Kolk 7 Meurs 7 Van Dam - Van Utrecht 7 89. V.d. Niet 7 Leonard 7 Van Wetten 7 De Vreugd 6 69. Pronk 5 Hajji 7 79. Jonker 6 Molenaar 6 Verkuijlen 5 46. Price Katwijk: De Jong Verkade Buijs l'Ami Ederveen Groen Kluivers Kloetinge - Ter Leede 1-2 (1-1). 20. La- brujère 1-0, 44. Rbii 1-1, 81. Van der Woerdt 1-2 (eigen doelpunt). Scheids rechter: Brant. Toeschouwers: 600. Ter Leede: Waasdorp 6 Baddaou 7 Faerber 7 Koordes 8 Van Zeist 7 Cornelia 6* Hoogkamer 7 Rbii 8 Lensink 6 83. Hamdi Jansen 7 Koers 7 90. Boekestijn FC Lisse - Capelle 5-1 (2-0). 11. Stein raht 1-0, 45. Averdijk 2-0, 54. Steinraht 3-0, 64. Lagendijk 3-1, 80. Griffith 4-1, 85. Jeffrey Winter 5-1. Scheidsrechter: Van der Beek. Toeschouwers: 500. FC Lisse: Heemskerk Dekker Janssen Kevin Winter Honsbeek Van Wieringen 67. Griffith 7 Tan 6 Steinraht 7 75. Emanuelson 8 Jeffrey Winter 7 Opdam 6 Averdijk Rijnsburgse Boys - ARC 2-0 (0-0). 65. Onderwaater 1-0, 76. Ketting 2-0. Scheidsrechter: Van der Perk. Toeschou- Groot Onderwaater Van der Meij Van Lochem Star Freke ARC: Tuinenburg Simons Van Dorp Van Schie Toxopeus Bakker 7 Nok 6 Kolder 6 Redel 5 Zinhagel 6 Charité 6 Ketting 6 Van de Vijver 6 Verheij 6 Schaafsma 5 Verlaan 6 Bartels 6 Egberts 6 Graanoogst 6 Graaven Achilles Veen - ASWH 0-3 (0-1). 31. Van Kleef 0-1 (strafschop), 81. Doeland 0-2, 88. Van Kleef 0-3 (strafschop) Scheids rechter: Angevaare. Toeschouwers: 400. Excelsior Maassluis - Scheveningen 2-2 (1-1). 24. Roeleveld 0-1,41. Karlas 1-1, 90+2. Vonk 2-1, 90+4. Escalona 2-2. Scheidsrechter: Roeland. Toeschouwers: Quick Boys Ter Leede Lisse Hoek Capelle Rijnsb. B. ASWH Sc heven ing. Katwijk Noordwijk ARC Excelsior M. Kloetinge Achilles V 20 12 20 11 19 10 20 10 19 8 5 3 41 46-26 4 5 37 41-25 4 5 34 43-27 4 6 34 37-26 6 5 30 36-30 5 5 29 33-26 4 7 28 34-29 4 7 28 24-28 4 7 25 33-35 1 11 25 34-36 4 9 25 30-40 8 7 17 20-29 4 14 13 31-49 3 14 9 15-51 Derde periode Ter Leede 4-10 ASWH Quick Boys 4-9 Capelle Rijnsburg 3-7 Noordwijk 4-6 Topscorers: 1. Florencio Cornelia (Ter Leede) 18; 2. Henk Roeland (Capelle) 16; 3. Sander Molenaar (Katwijk) 12; 4. Leon v.d. Ouden (Hoek), Wilco de Valk (Kloetinge), Marnix van der Gun (Quick Boys) 11; 7. John Verbaan (ASWH), Jef frey Winter (FC Lisse) 10. 9. Remco Tor ken (Quick Boys) 9; 10. Arne van Gelder (Capelle), Kwong Steinrath (FC Lisse), Tim Kluivers (Katwijk) 8. Hoofdklasse A: Rijnsburgse Boys - Lisse, Noordwijk - Excelsior M., ASWH - Sche veningen, Katwijk - Hoek, Ter Leede - Capelle. HOOFDKLASSE B Heerjansd. - SHO 1-0, DeltaSport - Mar ken 3-0, Spakenburg - IJsselm.v. 4-1, D0V0 - Sparta N. 2-1Huizen -TOGR 2- 1, Bennekom - Ajax 1-0. DOVO IJsselm.v. Spakenburg Bennekom Huizen DeltaSport Marken Sparta N. Heerjansd. Ajax TOGR SHO GWV 17 13 1 19 13 1 18 12 3 3 40 44-19 5 40 40-20 3 39 40-26 6 29 33-28 6 26 24-25 9 23 28-33 9 23 29-35 9 22 25-34 9 21 25-33 10 18 19-32 10 17 18-27 10 16 31-37 11 14 24-31 HOOFDKLASSE C Nunspeet - BeQuick'28 0-1, DOS Kam pen - Flevo Boys 0-2, WOG - Dronten 2-1, SDC Putten - Or. Nassau 0-0, ACV - Harkem. B 0-3, Urk - Genemuiden 1-2. CSV - WHC 0 - 0 BeQuick'28 19 15 Genemuiden 19 13 ACV 19 11 WHC 18 10 WOG 19 8 Harkem. B 18 9 DOS Kampen 19 8 SDC Putten 19 8 Urk Flevo Boys Nunspeet Dronten Or. Nassau 19 5 19 4 1 3 46 51-17 5 1 44 47-26 3 5 36 45-26 2 6 32 29-26 6 5 30 30-24 2 7 29 35-21 4 7 28 27-27 4 7 28 25-26 5 9 20 27-39 7 8 19 22-28 3 11 18 27-33 3 12 12 19-40 3 12 12 19-53 6 11 12 17-34 Chris Hartman iurg - Mes wat voetbal tot aantrekkelijk schouwspel naken ontbrak in de strijd Rijnsburgse Boys en De toeschouwers moesten oen met mislukte combi- passes die niet aankwa- en onbeholpen individue lies. Rijnsburgse Boys, dat linst slechte van de twee won de knoeipartij met 2- ijnsburgse team, dat op 14 ari voor het laatst in com- jverband in actie kwam, duidelijk ritme. Aanvoer- eny Charité: „Een stuk of lelers zijn bovendien niet m. Ook ik behoor tot die Het enige dat je in zo'n kunt doen is hard werken ien moeilijke dingen doen. hebben we geprobeerd, zelfs de simpele dingen ditmaal niet. Positief is lat we verdedigend niets in weggeven." Aanvallend bouwend bleven de Rijns- irs echter ver onder de Datzelfde gold voor ARC. er Dennis van den IJssel: hebben de hele wedstrijd gecreëerd. Dan ver- e ook niet te winnen." Dat lurgse Boys blij was met A sultaat - het behaalde zijn Ie overwinning in 2004 - e ploeg niet kwalijk geno- worden. Charité: „Dit is voor het zelfvertrouwen, ons dit seizoen nog wel eerste drie eindigen. Een in het toernooi om de 1 Cup moeten we sowieso ARC heeft heel andere i. De Alphenaren moeten ior Maassluis, dat zater- ;n punt inliep, zien voor 'en. :ker te zijn van handha- ient ARC in de resterende edstrijden zeven punten kamelen. Over de verrich- van zijn spelers was Van fssel zaterdag niet erg te n. Zeker niet na de 1-0 artjan Onderwaater. De Heester: „Na dat doel- ïebben we niets meer af- ingen. Rijnsburgse Boys h le het spel over het alge- l"wat slimmer dan wij. Het leter om met de omstan digheden. Rijnsburgse Boys hanteerde veelvuldig de lange bal. Wij probeerden te combi neren, maar dat was niet te doen op dit hobbelige veld." Een ander obstakel vormde de harde wind, die dwars over het speelveld stond. Het gevolg was een rommelige eerste helft, die zich ook nog eens kenmerkte door tal van onderbrekingen. Meen in de beginfase was Rijnsburgse Boys twee keer ge vaarlijk. Charité schoot de bal na een slippertje van Edgar van Schie tegen doelman Remco Tuinenburg aan. Ook Onder waater miste een kansje. In het begin van de tweede helft schoot Alex Redel op aangeven van Ketting naast. ARC kon hier niets tegenover stellen. Paulus Egberts, matchwinnaar in het duel met Kloetinge, kon maar niet langs de onzekere Ben van der Meij komen. De andere spits, Raymond Graanoogst, had de grootste moeite de bal onder controle te brengen. De keren dat hem dit lukte, stond steevast een Rijns burgse verdediger in de weg. In de 65ste minuut, kort nadat Graanoogst plaats had gemaakt voor de tussentijds aangetrok ken Guillermo Graaven, maakte Rijnsburgse Boys het eerste doelpunt. Freke nam een vrije trap en Onderwaater kopte raak. De tweede goal viel elf mi nuten later. Lennert Hegie be reikte met een verre uittrap Ket ting, die Frank Zinhagel aan speelde. De invaller retourneer de de bal op het juiste moment, waarna Ketting Tuinenburg kansloos liet. ARC protesteerde heftig tegen het toekennen van dit doel punt, omdat Ketting bij zijn eerste balaanname buitenspel zou hebben gestaan. Arbiter Van der Perk nam de protesten voor kennisgeving aan. Vervol gens ontsnapte het uitgebluste ARC tot drie keer toe aan een grotere nederlaag. Ketting tikte de bal na een vrije trap van Fre ke op de buitenkant van de paal. Freke zelf trof met een hard schot de binnenkant van de paal en een treffer van Zin hagel werd afgekeurd. Deze keer vond de arbiter dat er wel sprake was van buitenspel. iüugep Martijn Ravensbergen troeft Katwijker Karim Hajji af. Foto: Cees van Hoogdalem Ploeg van trainer Freek Rienks heeft een collectieve offday el i Onderwaater maakt de eerste van twee Rijnsburgse treffers. nipans Heemskerk door Peter van der Hulst noordwijk - Een actie van Freek Rienks typeerde zaterdag de algehele malaise bij Katwijk. Terwijl het spel nog volop aan de gang was, waagde de trainer zich enkele meters binnen de lijnen om spits Sander Molenaar in niet mis te verstane woorden op zijn taak te wijzen. Zijn opmerkingen had hij ook aan de rest van zijn team kun nen richten, want Katwijk had een collec tieve offday. Noordwijk versloeg de buur man met eigen middelen. Agressiviteit le verde de thuisploeg een i-o zege op. Voor oogstrelend voetbal moeten de toeschouwers dit seizoen niet bij Kat wijk zijn. Dat weten ze bij de club zelf ook. Onder John Eelman was de forma tie het water tot aan de lippen gestegen, zijn vervanger Rienks zag in dat het over een andere boeg moest. Als het niet mooi kan dan maar met een portie werklust en Katwijk had er succes mee. De ploeg was bezig aan een mooie reeks en durfde weer voorzichtig naar de bo venste regionen van de ranglijst te kij ken. Sinds zaterdag is dat over. De Kat wijkers moet de komende weken de ro de streep angstvallig in de gaten hou den. Noordwijk trok wijze lessen uit de speel wijze van de opponent. De basiself moet garant kunnen staan voor oogstrelend voetbal, maar doorgaans levert een te gemakzuchtige wedstrijdinstelling wei nig resultaat op. Zaterdag was dat com pleet anders. Als een doorgewinterde degradatieploeg stroopte het legertje van trainersduo Andries Wendt en Geert Jan Bakker de mouwtjes op. Katwijk bleef het antwoord op zoveel passie schuldig, hoe hard Rienks ook aan de zijlijn schreeuwde. De spitsen waren kenmerkend voor het verschil. Joost Leonard beleefde een ui terst plezierige middag, terwijl Molenaar met de pest in het lijf het sportpark aan de Duinwetering verliet. Verdediger Je roen Buijs koos tegen de kaatsende spits voor een fatale verdedigingstactiek. Leo nard: „Hij leunde telkens lekker tegen me aan, zodat ik hem als draaipunt kon gebruiken. Doet hij dat niet dan wordt het veel moeilijker, want dan weet ik niet waar hij is." Het enige doelpunt vlak na rust mocht Buijs zichzelf dan ook volledig aanrekenen. Leonard kreeg de bal in de buurt van het doelgebied aangespeeld, liet het speeltuig even langs zijn voet lopen en voordat Buijs wist wat er gebeurde was de spits er al langs. Doelman Max de Jong was kans loos op zijn tikje. De spits, die tegen Katwijk pas voor de vierde keer in de basis stond, bracht zijn seizoenstotaal daarmee op drie doel punten. Het kwam de matchwinnaar op een applausje te staan toen hij terug keerde in de kleedkamer. Enkele meters verderop was het stil. 'Diep ongelukkig', voelde Molenaar zich. Hij zocht zo snel mogelijk zijn weg naar de uitgang. „Wij moeten strijd leveren, want we bezitten niet het voetbalvemuft om het spel te maken." Toch had de spits van Katwijk het duel al vroeg een positieve wending kunnen geven, maar zijn inzet, op een verdwaalde voorzet, raakte slechts de paal. Vervolgens werd hij nog maar schaars in het spel betrokken. Vooral ook omdat hij volgens Rienks enkele meters 'te diep' stond. Met zijn tirade vlak voor rust maakte de trainer dat on omwonden duidelijk. Rienks probeerde halverwege het tij nog te keren. Door Gavin Price in te brengen voor Erwin Verkuijlen koos hij voor een extra spits en een vrije linkerflank. Een experiment dat in de prullenbak kan, omdat Katwijk uitermate onwennig op de omzetting reageerde. Molenaar: „We zijn dat niet gewend en daarom pakte het verkeerd uit." Maar Rienks moest wat want Katwijk dwong voor rust, be houdens het schot van Molenaar en een van richting veranderde inzet van Peter Ederveen niets af. Noordwijk was via en kele pogingen van Leonard en Bram Meurs dichter bij een doelpunt. De thuisploeg speelde ook veel gevari eerder. Bleef Katwijk in een tempo door draaien, Noordwijk koos afwisselend voor de opbouw van achter uit en de lange bal. Wouter van der Kolk, Jeroen van Wetten, Meurs en Leonard lieten na rust na om de score op te voeren. Rienks was kort en bondig in zijn oordeel. „Het was zeer, zeer, zeer slecht. Hadden we deze wedstrijd gewonnen dan zouden we nog leuk meedoen, maar we waren niet bij machte om het spel naar ons toe te trekken." Katwijk bewees daarmee buurman Noordwijk onbedoeld een vrienden dienst. De ploeg van Andries Wendt deed goede zaken in de strijd tegen de gradatie. De Noordwijkers die sinds de winterstop voornamelijk opponenten uit het linkerrijtje troffen, kunnen met negen punten uit de laatste zes duels nog niet in de luie leunstoel gaan zitten. Wendt: „Van de zeven finales die nog restten, hebben we er nu pas een gehad. Maar we treffen nog wel vijf ploegen uit het rechterrijtje. Als we volgende week de punten pakken tegen Excelsior Maas sluis schieten we aardig op." ^schoten - De vertekende ranglijst g >pt Voorschoten '97 nu nog naar on- c te kijken, maar stiekem loert de c ü>eg al ietsje verder. Straks, als de ach- idi tallige duels zijn ingehaald, ligt er go Schien nog wel een prijsje in het ver- ifl et voor het team van scheidend trai- Gerard Désar. De eenvoudige zege zaterdag op het laaggeklasseerde ise lendam (3-1) was de eerste aanzet tot n( ichien wel een periodetitel. m duurde even voordat Voorschoten et list kon zijn op een goede afloop. In eerste halfuur viel er op sportpark tjgeest maar weinig te genieten. De sploeg kreeg wel een paar kansen, via Roest en flankspelers Maurice Fran- voïen Eelke van Dijken. Een kwartier rust was het daadwerkelijk raak: denvelder Geert-Jan Jonk schoot raak na een combinatie tussen gelegenheids- spits Frank Buizer en Ronald van Delft. De Stellendamse keeper stond op het verkeerde been, toen Jonk niet eens al te hard inzette. Tien minuten na de pauze verdubbelde Buizer de marge en niet veel later was de wedstrijd beslist, door een treffer van de sterk spelende Van Dijken. In het restant van het duel kreeg Voorschoten nog legio kansen, maar dat leverde geen goals meer op. Ook een door Stefan Roodak- kers genomen strafschop verdween niet in het doel, maar via de handschoen van de keeper op de lat. Een tegentreffer (twintig minuten voor tijd) kon Voor schoten niet meer deren. Ondanks de overwinning bevindt Voor schoten zich nog altijd in de lagere regio nen van de eerste klasse. Keeper Marijn Mokveld maakt zich totaal geen zorgen, omdat zijn club nog een paar wedstrijden tegoed heeft, waaronder de twee reste rende minuten van het duel met Lyra. Dat treffen werd vlak voor tijd gestaakt, omdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Voorschoten stond op dat mo ment met 2-1 voor. „Die punten zijn ook nog niet meegerekend in de stand. In die andere inhaalpotjes halen we heus nog wel een paar punten en dan staan we er ineens weer aardig voor. Wie weet pak ken we straks de derde periode nog." Voorschoten '97 - Stellendam 3-1 (1-0). 29. Jonk 1-0, 55. Buizer 2-0, 62. Van Dijken 3-0, 70. Lod der 3-1. Toeschouwers: 200. Scheidsrechter: Breebaart. Voorschoten '97: Mokveld; Blankert, Roodakkers, Borsboom; Borst, Roest, Van Delft, Jonk; Van Dijken (68. Bayran), Buizer, Fransen. kloetinge - Ter Leede houdt koploper Quick Boys in beeld na de 1-2 overwinning bij Kloe tinge. De overwinning kan ge rust zwaarbevochten worden genoemd. Tien minuten voor tijd kwam de winnende treffer tot stand door een eigen inzet van Kloetinge-speler Van der Woerdt. Trainer Arie Lagendijk van Ter Leede was voornamelijk tevre den over de inzet van zijn ploeg. „Vorig jaar hebben we in Kloetinge verloren. Het is er al tijd lastig spelen. De ploeg heeft na de winterstop vijf keer verlo ren, maar alle keren met maar één doelpunt verschil. Zo slecht is die ploeg dus niet." Vooral de eerste helft kreeg Ter Leede kansen. „Maar we speelden het niet goed uit. Spelers gingen te vaak voor eigen succes." Ook Kloetinge kreeg de eerste helft kansen. De Zeeuwen kwa men in de 20ste minuut aan de leiding door een misverstand in de Sassenheimse defensie, waarbij doelman Thomas Waasorp niet vrijuit ging. Ter Leede (zonder de geblesseerde Kalkema en Hamdi) kreeg een paar kansen, onder meer via Cornelia. Maar ook Kloetinge was een keer dicht bij de 2-0. Vlak voor rust kwam de ploeg van Arie Lagendijk op gelijke hoogte. Cornelia speelde de bal naar Hicham Rbii, die vrij voor de keeper kwam. De 'nummer tien' van Ter Leede maakte vrij voor doel geen fout: 1-1. De tweede helft had Ter Leede het beste van het spel. Maar ge vaarlijk voor het doel van Kloe tinge was het nauwelijks. Aan de andere kant gaf de verdedi ging van de Sassenheimers ook geen kansen weg. Tien minuten voor tijd kwam het doelpunt toch. Mark Jansen wilde de bal voorgeven op Ro bin Koers, maar verdediger Er- win van der Woerdt liep in de weg. Hij kaatste de bal in het ei gen doel: 1-2. Kloetinge, dat streed voor de laatste kans op handhaving in de hoofdklasse van het zater dagvoetbal, begon vervolgens aan een alles-of-niets-offensief. maar ook in deze fase hield Ter Leede de gelederen gesloten. Lagendijk was tevreden: „Het is altijd moeilijk in Kloetinge. Het was lastig om kansen te creë ren, dan ben je dus blij dat je drie punten meeneemt." C is nog niet uit de zorgen

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 17