Superstunt FC Porto in Manchester SPORT Hockeyers mopperen ondanks monsterscore tegen Japan Kahn heeft wat goed te maken in Madrid Stiefkinderen Koud kunstje in Parijs-Nice rVogel chakeld i - Johann Vogel kan niet voetballen voor ivitserse middenvel- scheurtje in een Hoe lang Vogel niet komen is niet exact het gaat zeker om ken. Vogel mist deze elangrijke wedstrij- UEFA-beker uit tegen norgen) en in de thuis tegen Feyen- er Leegte r bij ADO - Tommie van der >elt ook de komende tenen in het shirt van Haag. De 26-jarige heeft gisteren met twee jaar ver- Brabander stond ook van RBC al. Van der Leegte le zomer naar ADO. nvelder speelde on- voor PSV, RKC Waal- E Twente. oen krijgt s boete John van Loen mag gen AZ gewoon uen in de dug-out. De /an FC Utrecht-trainer hoeft slechts een 45 euro te betalen actie afgelo- Van Loen werd stadion Galgenwaard lidsrechter Roelof lar de tribune verban- tt hij demonstratief ad overhandigd aan scheidsrechter Meen- Ibaink wil lij Chelsea Jerrel Hasselbaink wil helsea. Dat zei de 18- ternational gisteren in jdew met Studio Sport, lier die 27 maart 32 t, komt naar zijn zin te jn spelen toe. Hij heeft fa een doorlopend tot medio 2005. „Er Chelsea geen echte litiestrijd, maar trainer veel en vaak. Als goed speel, kan ik Och op de bank zit- lelde hij voor de televi- Ido acteert ;en stripblad ieiro - Ronaldo wordt De voetballer van rid en het Braziliaanse t vanaf juli een tijd- waarin zijn avontu- buiten de velden reergegeven. De Brazi- jmstenaar Mauricio de de strip tekenen. Hij ier ervaring op met jke strips over Pele en verongelukte Formu- Bur Senna. rdam strikt Kenyaan im - De organisatoren van Rotter- een Kenyaanse an het atletenveld toe- De 25-jarige Michael art zondag 4 april van- ilsingel voor de 24ste i de 42,195 kilometer havenstad. Rotich heeft reelnemers de snelste !r zijn naam staan. Hij {jaar naar de winst in 2.06.33. Beide atleten ach in Rotterdam kwa- yoor de olympische n in Athene. wen boksen leien Peking ish - Boksen voor vrou- t in 2008 vrijwel zeker ,'ogramma van de phe Spelen in Peking, ie Amerikaanse Anita t gisteren op een Derde •onferentie in het Ma le Marrakesh. Oud- pioene DeFrantz is irvan de commissie en sport van het Inter- j Olympisch Comité pksen is in augustus in vlog de enige sport I alleen mannen om de strijden. Velaar zorgt Opschudding Bentin - De voormalige worstelkampioen Geor- g. heeft gisteren voor gezorgd met de van een doping- ial. Hij beweerde in een y met het sportblad ovoor de Olympische ran Los Angeles in 1984 gijn ploeggenoten sys- (h te zijn behandeld tioden spierversterken- Blen. Hij zou destijds iet te weten stromba jol) hebben gekregen. |-jarige Marx onder- arvan tot op vandaag je nadelen. Hij moest ipoperatie ondergaan en e jaar aan depressies. woensdag lo maart 2oo4 door Mare Molenaars Madrid - Het Nederlands hockey team heeft tijdens het olympisch kwalificatietoernooi in Madrid ook zijn laatste groepswedstrijd gewon nen. Japan werd gisteren met 9-3 ver slagen, maar de wijze waarop dat ge beurde, stemde niet tot tevredenheid. „Wat een ontzettende boutpot", mopperde assistent-coach Michel van den Heuvel. Nederland wist zich voor aanvang van het duel met Japan al geplaatst voor de Olympische Spelen. De spe lers van Oranje hebben echter ook hun zinnen gezet op de toernooi winst in Madrid. Om in de halve fina le het sterke Pakistan te ontlopen, moest Nederland groepswinnaar worden. „Om te voorkomen dat Spanje later op de dag ons op doel saldo zou kunnen passeren, was het nodig om Japan met ruime cijfers te verslaan. Daar hebben we op ingezet, maar vervolgens tonen we ons niet scherp genoeg. Voor een ploeg die het toernooi wil' winnen is zo'n in stelling onacceptabel. Net als drie te gendoelpunten trouwens", legde aanvaller Ronald Brouwer de vinger op de zere plek. Sterspeler Teun de Nooijer consta teerde eveneens een gebrek aan bele ving. „Als je tegen zo'n zwakke tegen stander al na 33 seconden op voor sprong komt en dan bij rust toch maar met 2-1 leidt, dan heb je als ploeg te weinig laten zien. Gelukkig hebben we het in de tweede helft een stuk beter gedaan. Zeven goals in één helft, dat zie je niet zo vaak in het in ternationale hockey." Voor Nederland, met invaller-doel man Klaas Veering onder de lat, scoorden Nick Meijer, Ronald Brou wer (3), Rob Reekers, Matthijs Brou wer, Teun de Nooijer en Bram Lo- mans, die in de slotfase ook tot zijn eigen opluchting twee strafcorners binnensloeg. Dat Oranje na rust zo uit zijn slof schoot, bleek achteraf niet verkeerd. Concurrent Spanje dreigde in de eer ste helft Polen, uitgeschakeld voor Athene, volledig onder de voet te lo pen. Met ballen op de paal en een ge miste strafbal bleef de schade beperkt tot 4-0 bij rust. Polen leek rijp voor de sloop maar met een verse doelman onder lat werd de Spaanse storm ge temperd. Het werd uiteindelijk 6-0. Spanje, met de Nederlandse coach Maurits Hendriks, speelt nu in de halve finale tegen Pakistan, dat Hen driks' leermeester Roelant Oltmans aan het roer heeft staan. Nederland treft India. Alle vier zijn inmiddels ge kwalificeerd voor Athene. Dat geldt nog niet voor Groot-Brit- tannië, dat gistermiddag de laatste strohalm greep door Zuid-Afrika te verslaan. Beide landen gaan later de ze week met Nieuw-Zeeland en Bel gië (dat verrassend Maleisië naar huis stuurde) vechten om de resterende drie tickets. Voor Japan, Maleisië, Po len en Canada is het doek nu defini tief gevallen. NEDERLAND: Veering; Van der Weide, Tae- kema, Jazet en Geert-Jan Derikx; Rob Derikx. Delmee en De Nooijer; Reekers, Meijer en Matthijs Brouwer. Wissels; Ronald Brouwer, Lomans, Evers, Ho, Geeris. door Peter van Duyl manchester - Niet de rijkste club van de wereld, maar de houder van de UEFA Cup schaar de zich bij de laatste acht van de Champions League. In een zwaar beladen wedstrijd wees FC Porto gisteren Manchester United zijn nieuwe plaats in de Europese hi ërarchie. De zwaar bevochten i-i was goed voor een superstunt. Tot aan de laatste minuut van de officiële speeltijd mocht Manchester United dromen van nieuwe roem. Een treffer van Costinha - een rebound na een prachtige vrije trap van Benni McCarthy, zwak verwerkt door United-doelman Tim Ho ward - zorgde ervoor dat de juiste partij na afloop kon fees ten. Over twee wedstrijden be zien had alleen FC Porto recht op een plek in de kwartfinales. De deceptie tegen Porto leidde tot intense teleurstelling in Manchester en dat gevoel had niet louter sportieve oorzaken. De verhouding tussen beide clubs werd tijdens de eerste wedstrijd in Porto al onder hoogspanning gezet. De Engel sen stapten woedend het veld af, omdat ze bij hun tegenstan der een overdaad aan fopdui- ken vermoedden. Al in Porto weigerde Uniteds manager Alex Ferguson zijn collega Jose Mourinho de hand te schudden en in de aanloop naar de return ging het gekibbel tussen de twee managers ge woon door. Misschien wakkerde Ferguson het vuurtje voor de return tegen Porto wel bewust aan, in een poging zijn team wat extra adrenaline toe te dienen. Want vooraf waren ze in Engeland al niet gerust op een goede afloop. Terwijl Manchester United als een aangeschoten hert door het seizoen strompelt, stak Porto het water over met prachtige cijfers in de binnenzak. De ploeg van Mourinho was tot gisteravond al 27 duels ongesla gen, de laatste nederlaag da teert van 1 oktober, toen Real Madrid te sterk was. De Britse angst voor Porto was ook af te lezen uit de opstelling. Ferguson hield het Portugese wonderkind Cristiano Ronaldo bij zich op de bank ten faveure van de Schot Darren Fletcher, die meer verdedigende kwali teiten worden toegedicht. De Portugees kwam Fletcher een kwartier voor tijd aflossen, maar zat een paar minuten la ter al weer langs de kant na een schop van Nuno Valente. Het duel op Old Trafford maak te duidelijk hoe juist de beslis sing van de UEFA was om de De half zichtbare Costinha werkt de bal achter Manchester United-doelman Tim Howard. FC Porto komt op i-i en bereikt de kwartfinale van de Champions League. Foto: EPA/Martin Rickett Champions League na de win ter weer volgens het knock-out- systeem af te werken. Nu het rekenwerk uit de poulefase ach ter ons ligt, gierde de spanning negentig minuten lang door de propvolle thuishaven van de Engelse kampioen. Voor het eerst in zeven jaar slaagde Manchester United er niet in de kwartfinales van de Champions League te bereiken. En hoewel die tegenvaller dus pas laat gestalte kreeg, was er weinig op af te dingen. Ook het duel met Porto bewees, dat het elftal van Ryan Giggs, de ge broeders Neville en Nicky Butt een heel eind over zijn hoogte punt heen is. Porto was tech nisch veruit de meerdere van United, dat slechts overeind bleef op basis van de aloude waarden van het Engelse voet bal: noeste arbeid en ongebrei delde inzet. Ook Ruud van Nistelrooij kon zich niet uit de poel van mid delmaat worstelen. De Braban der zwoegde negentig minuten lang aan één stuk door, maar effect hadden zijn inspannin gen nauwelijks. Echte kansen kreeg Van Nistel rooij dan ook nauwelijks. De rossige middenvelder vaak de Engelse treffer kwam op naam van Paul Scholes die na een half uur een perfecte voorzet van John O'Shea achter Vitor Baia kopte. In het verleden was de sleutel naar succes, maar dit maal werd de goal van Scholes in waarde vele malen overtrof fen door de rake inzet van Cost inha in de slotminuut. UEFA in beroep tegen eigen besluit De UEFA heeft beroep aange tekend tegen het besluit van de eigen tuchtcommissie om Roy Keane van Manchester United voor een wedstrijd te schorsen. De leiding van de bond pleit voor een schorsing van drie duels. Keane kreeg zijn straf omdat hij twee we ken geleden tijdens de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League Porto-doelman Vitor Baia op het lijf trapte. Schandaal rond nieuw voetbalstadion in München munchen/anp/dpa - De Duitse politie heeft gisteren voorzitter Karl-Heinz Wïldmoser van München 1860 gearresteerd. Zij deed bovendien invallen bij; Bayem München en München 1860 op zoek naar hun admini straties. Ook doorzocht ze en kele privé-woningen. Justitie verdenkt voorlopig München 1860 van betrokkenheid bij om koping in verband met de bouw van het nieuwe stadion Allianz Arena in de Beierse stad. Een woordvoerster van justitie lichtte toe dat er mogelijk ook belastingontduiking en valsheid in geschrifte in het spel is. Bij de aanbesteding voor de bouw van het stadion zou Wildmoser volgens de regionale radio in Beieren vertrouwelijke informa tie hebben doorgespeeld aan het bedrijf dat het project uit eindelijk binnenhaalde. De voetbalbestuurder zou daar voor 2,8 miljoen euro hebben gekregen. Naast Wildmoser hield de poli tie nog drie anderen aan, onder wie zijn zoon. Zij heeft de wo ningen van Wildmoser en zijn zoon doorzocht. De leiding van Bayern München lijkt niet on der verdenking te staan. In 2001 sprak de bevolking van München zich in een referen dum uit voor de bouw van de arena, die het Olympia Stadion moet vervangen. Bayem en 1860 spelen momenteel hun thuiswedstrijden in dat stadion. Volgens de planning zou het stadion, met plaats voor 66.000 toeschouwers, in 2005 klaar moeten zijn. Het ligt in de be doeling om de openingswed strijd van het wereldkampioen schap voetbal 2006 in de Allianz Arena te laten spelen. roanne - Leon van Bon viel gisteren in de derde etappe van Parijs-Nice weer eens, lang en ver, aan. Het werd een koud kunstje. Op weg naar Roanne zakte de temperatuur soms tot onder het nulpunt. De Nederlander en zijn Duitse vluchtmaatje Tho mas Ziegler gaven echter geen krimp. Na een vlucht van 198 kilometer bleef Van Bon (rechts) in de eindspurt ook figuurlijk koel. Vanuit het wiel van de Duitser spurtte hij naar de zege en de war me kachel. Koersdirecteur Jean-Marie Leblanc was een van de eersten om hem te feliciteren. „Wat een prestatie", sprak de Fransman vol bewonde ring. „Een serieus nummertje", noemde Lotto-Do- mo-ploegleider Claude Criquielion het. De Belg ty peert zijn 32-jarige pupil als een renner die je 'soms vier a vijf weken niet ziet en er dan plots staat als hij met zijn goede been uit bed is gestapt.' Jörg Jaksche zag gisteren zijn eerste plaats in het alge meen klassement niet in gevaar komen. Foto: AP/Patrick Gardin UITSLAGEN madrid - Primadonna's genoeg vanavond op het veld in Ma drid. Maar de meeste aandacht gaat toch uit naar anti-held Oli ver Kahn, de doelman van Bay ern München die in de eerste Champions-Leaguewedstrijd tegen Real vreselijk blunderde. Is hij ok, of gaat hij ko, zo vraagt Duitsland zich af. De blunder van Kahn - die twee weken geleden een ogenschijn lijk slap rollertje van Roberto Carlos onder zich door liep glippen waardoor het in de slotfase nog 1-1 werd - beheerst al dagen de Duitse en Spaanse media. Of moeten we zeggen: de blunders van Kahn. Want het eens zo onkreukbare oer mens is aan slijtage onderhevig. Zelfs in Duitsland wordt de 34- jarige niet meer ingeschaald als de beste keeper ter wereld, en dat wil wat zeggen. Stoere OUi is Pannen-Olli geworden. Ook buiten de fijnen raakte Kahn in opspraak toen de bou levardpers hem meerdere keren betrapte in discotheken met een blonde jongedame, die niet zijn vrouw bleek te zijn. Kahn - voor velen in Duitsland jaren lang het symbool van succes en het toonbeeld van burgerlijk fatsoen - viel genadeloos van zijn voetstuk. Binnen de Duitse nationale ploeg bleef de aanvoerder lange tijd wel onomstreden, maar dat veranderde toen hij onlangs te gen Kroatië een fout maakte. Die blooper was voor reserve doelman Jens Lehmann de re den om zijn concurrent in een interview met de grond gelijk te maken. De goalie van Arsenal eiste een plek in die Mann- schaft en meldde ook nog even fijntjes dat hij geen vriendin van 24 had...Het geluk van Kahn was dat Lehmann zo'n beetje de meest gehate voetbal ler van Duitsland is, waardoor het hele land woedend reageer de op diens zure woorden. Ook Teamchef Rudi Voller rea geerde verbolgen op de aanval van Lehmann en dreigde met een eeuwige verbanning. De keeper bood daarop razendsnel zijn excuus aan, maar echt ge zellig zal het niet meer worden op de trainingskampen van de Duitse nationale ploeg. Het gif van Lehmann was nog niet opgedroogd, of Kahn zette zichzelf tegen Real voor schut. Pijnlijker kon de foute timing niet zijn voor Kahn, die inmid dels de rust in zijn ziel weer heeft gevonden, zo zegt hij zelf althans. „Ik ben geen twintig meer, na twee dagen was ik dat vervelende gevoel alweer kwijt." BADMINTON Birmingham. All England Championship, kwa lificatie. Mannen, eerste ronde: Pang (Ned) - Goddard (Sch) walkover; tweede ronde: Pang - Evans (Ier) 15-4 15-4; derde ronde: Liao (Tai) - Pang 10-1515-915-10. Gemengd dubbel, eerste ronde: Zoejev/Jakoes- jeva (Rus) - Creemers/Crabtree (Ned/Aus) 15-2 15-12. fellas - Quintus 25-26. HOCKEY PRIJSVRAGEN I. Olympisch kwalificatietoernooi, i BASKETBAL New York. NBA. Indiana Pacers - Toronto Raptors 94-84, Was hington Wizards - Denver Nuggets 87-117, Miami Heat - Orlando Magic 100-89, New York Knicks - Boston Celtics 84-87, Memphis Grizzlies - San Antonio Spurs 94-88, Chicago Bulls - Philadelphia 76-ers 81-89, Houston Rockets - Los Angeles Clippers 90-85, Sacra mento Kings - Golden State Warriors 96-92, Seattle Supersonics - Minnesota Timberwolves 92-105. Vijfde speelronde: Groep A: Nederland - Japan 9-3 (2-1). 2. Meij er 1-0, 7. Ozawa 1-1, 13. Ronald Brouwer 2-1, 40. Matthijs Brouwer 3-1, 46. Reekers 4-1, 51. Yamabori 4-2 (sc), 52. Ronald Brouwer 5- 2, 55. Ronald Brouwer 6-2 (sb), 57. De Nooij er 7-2, 67. Ito 7-3, 69. Lomans 8-3 (sc). 70. Lomans 9-3 (sc). Scheidsrechters: Kumar (Ina), Adell (Spa). Toeschouwers: 1000. Groot-Brittannië - Zuid-Afrika 6-0, Spanje - Polen 6-0. Eindstand: 1. Nederland 5-13 (23-6), 2. Spanje 5-13 (18-5), 3. Groot-Brittaniê 5-6 (9- 7), 4. Zuid-Afrika 5-6 (10-14), 5. Polen 5-4 (6-21), 6, Japan 5-1 (9-22). Groep B: Canada - India 4-6, België - Maleisië 2-1, Nieuw Zeeland - Pakistan 1-4. Eindstand: 1. Pakistan 5-13 (15-6), 2. India 5-10 (17-13), 3. Nieuw-Zeeland 5-7 (8-10), 4. België 5-6 (7-8), 5. Maleisië 5-4 (7-10), 6 Canada 5-1(12-19). Bijzonderheid: Kruisfinales: Nederland - India, Pakistan - Spanje. Lucky Day 3349, 9 maart. 3, 4, 6, 10, 15, 16, 17, 21, 33, 34, 36, 37, 39, 58, 63, 64, 66, 67, 74, 80. (Onder voorbehoud van typefouten) VOETBAL Champions League Achtste finales, returns Chelsea (Eng) - VfB Stuttgart (Dui) 0-0. Scheidsrechter: Milton Nielsen (Den). Toe schouwers: 41.000 (uitverkocht). Gele kaart: Hinkel (Stuttgart). Eerste wedstrijd: 1-0. Juventus (Ita) - Deportivo la Coruna (Spa) 0-1 (0-1). 12. Pandiani 0-1. Scheidsrechter: Mi chel (Slw). Toeschouwers: 24.680, Gele kaart: Tacchinardi, Ferrara, Montero (Juventus), Vic tor, Mauro Silva (Deportivo). Eerste wedstrijd: Olympique Lyon (Fra) - Real Sociedad (Spa) 1- 0 (0-0). 77. Juninho 1-0. Scheidsrechter: Riley (Eng). Toeschouwers: 38.914. Gele kaart: Edmilson (Lyon), Karpin, Jauregi, Schurrer (Real Sociedad). Eerste wedstrijd: 1- 0. Manchester United (Eng) - FC Porto (Por) 1-1 (1-0). 32. Scholes 1-0, 90. Costinha 1-1. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Phil Neville, Scholes (Manchester U.), Costinha, Maniche, McCarthy (Porto). Toeschouwers: 67.500. Eerste wedstrijd: 1-2. Engeland, Premier League. Middlesbrough - Tottenham Hotspur 1-0 (0-0). 73. Nemeth 1-0. Aberdeen - Partick Thistle 0-0. WIELRENNEN Derde etappe, La Chapelle-Saint-Ursin - Roan ne: 1. Van Bon (Ned) 227,5 km in 5.38.18 (40,349 km/u), 2. Ziegler (Dui), 3. Boonen (Bel) 0.25, 4. Hunter (ZAf), 5. Caucchioli (Ita) 6. Voigt (Dui), 7. Kirchen (Lux), 8. Hushovd (Noo), 9. Wegmann (Dui), 10. Lastras (Spa), 14. De Groot, 24. Dekker, 33. Jaksche (Dui), 41. Lotz, 65. Tankink, 108. Löwik 2.12, 129. Vierhouten 8.52,156. Moerenhout 16.28. Algemeen klassement: 1, Jaksche 9.43.55, 2. Rebellin (Ita) 0.06, 3. Julich (VSt) 0.18, 4. Vandenbroucke (Bel) 0.22, 5. Voigt, 6. Pereiro (Spa) 0.25, 7. Horrillo (Spa) 0.31, 8. Beat Zberg (Zwi) 0.32, 9. Rogers (Aus), 10. Cancel- lara (Zwi) 0.34, 15 Tankink 0.50, 21. Lotz 1.00, 29. Löwik 2.47, 32. Dekker 5.19, 41 De Groot 5.45, 48. Van Bon 5.57, 49. Leip- heimer (VSt),120. Vierhouten 9.51, 157. Moerenhout 31.22. ZEILEN Las Palmas. EK Tornado. Stand na 4 races: 1. BackesA/oiron (Fra) 16, 2. McMillan/Bulkeley (GBr) 29, 3. Echevar- ri/Paz (Spa) 31, 4. Hagara/Steinacker (Oos) 36. 5. Gëbler/Struckmann (Dui) 37; 13. Boot- h/Dercksen (Ned) 60, 17. Karsenbarg/Heems- kerk (Ned) 71. Laatst keek ik naar de televisie en zag hardloper Gert-Jan Liefers een wedstrijd winnen. Hij deed dat makkelijk en met zo veel overmacht dat hij zich zelf vergat; hij deed twee vingers in de neus toen hij over de finish kwam, een bepaald niet geluk kig gekozen gebaar, om het maar mild te houden. Afgelopen weekeinde, toen er om het eggie gelopen werd in Boedapest, had hij heel wat meer vingers nodig om te dui den hoeveel hij geworden was zesde. Hij wist ineens zijn plaats, leek me zo. Ook zag ik niet langgele den kogelsto ter Rutger Smith aan het werk. Een aar dige masto dont die er, tij dens de natio nale kampi oenschappen, met kop en schouders bo venuitstak. Hij presteerde goed, maar wat gebeurde er in Boedapest? Niets dus. Hij bleef in zijn eigen schaduw staan en eigenlijk de den alle oranjeklanten dat. Volgens mij gebeurt dat al een aantal jaren zo. Steeds weer is men bij de KNAU blij dat men een toch redelijk aantal mensen naar grote kampioenschappen mag of kan sturen en iedere keer weer is het optreden van het oranjegilde zeer teleurstellend. Hoe komt dat? Wat is de achter liggende reden voor dit bijna collectieve falen? Dat Nederland geen echte atle- tiekcultuur kent, moge als be kend worden verondersteld. Het lijkt me voortdurend hapsnap- werk en zo soms drijft er een ta lent boven, of dat nu Cooman of Van Hulst heet. Verleden jaar nog zag ik een leuk televisiefilmpje waarin de hardlopers Liefers, Som en Ok- ken een hoofdrol speelden. Hun leven was ingericht rond hun sport; ze trainden, holden, leef den en holden nog meer; het leek me een ideaal bestaan. Hun presteren geeft niet de in druk dat het aan topeisen vol doet; of ze doen het niet goed ge noeg of ze zijn niet goed genoeg: Met andere woorden: er is wel beperkt talent in dit land en dat presteert zo soms wel aardig, maar waar is het ach terland, waar is de kennis van coaches en trainers, waar is de zo brood nodige financiële ondersteu ning waar is het knoertharde beleid, waar is het ware atletiek- gevoel te vinden? Blijkbaar niet hier te lande. De KNAU zoekt al tijden naar een (be hoorlijk) grote sponsor, maar geen bedrijf wil in deze sporttak (de moeder aller sporten niet waar?) stap pen. Dat is een teken waar over de bobo's zich dienen te buigen. Net zoals het toch altijd 'vreemd' is dat de na tionale in doorkampi oenschappen in het Belgische Gent worden gehouden. Natuurlijk, grenzen bestaan er nauwelijks nog en voor de afstand hoefje het niet te laten, maar het is een mentale barrière dat je je nationale kam pioenschap in een ander land moet afiverken omdat er bij jou thuis geen geschikte accommo datie is. Jk En kom nou straks niet aan met een eventueel succes van Lornah Kiplagat. Dat zoiets het gevolg van weloverwogen, sterk beleid van de KNAU is. Want zeg nou eerlijk, wist U voor afgelopen weekeinde hoe het precies met die Karin Ruck- stuhl zat? Zij was het lichtpunt van de Nederlandse afvaardi ging waar Rens Blom driemaal zijn beginhoogte in de polsstok- finale miste. Ik hoorde iemand zeggen dat zoiets ooit ook Sergei Boebka overkomen was. Uhhhh, ja, dat is waar. In Bar celona 1992. Ooit van appelen en peren ge hoord? Mart Smeets

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 19