kidsmïkids Alle zegen komt van boven de rivieren SPORT LZ1886 heeft kampioensfeest al geregeld Broertjes Winter laten go11 indruk achter bij Emmen' Ten aanval Gevangen tussen de kalklijnen, bevrijd in de boksri| woensdag 10 maartss Ir DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbo 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E- sportredactie.ld@hdc.nl Bert de Jong uit Leiderdorp is jeugdscout geworden bij Ajax. De oud-voetballer van WSB, PPSC en ASC vormt met Ger Scheffer en coördinator Fred Arroyo het scoutingteam van Ajax in deze regio. Hans Tisseur wordt hoofd jeugdopleiding bij het Leider- dorpse RCL. De oud-voetballer van Roodenburg, die de E- jeugd blijft trainen, volgt Ruud Fortman op die de A-jeugd on der zijn hoede krijgt. RCL heeft de trainersstaf voor de jeugd nu rond. De club stelde Rob van den Cingel (B), Marcel Lanjouw (C), Patrick Beugelsdijk (D) en René Koolmoes eh Bert van Eijk (F-jeugd) aan. Ook bij Meerburg is de techni sche jeugdstaf voor het nieuwe seizoen rond. John van der Voort (B), Sjaak Lens (C), Frank Paap (D) en Huig van Beelen (E) zijn de nieuwe trainers. Arie van Diggele is de nieuwe trainer van de A-jeugd bij Koudekerk. Zaterdaghoofdklasser Hoek heeft een nieuwe slag geslagen op de transfermarkt. Pieter de Munnik (24) van concurrent Kloetinge is de achtste aanwinst voor het nieuwe seizoen. Boban Lanzic, een voetballer tje uit de E-jeugd van ARC, gaat volgend seizoen spelen bij Ajax. Het elftal van de Haagse Ho geschool speelt vanavond om 19.00 uur op het veld van VIOS een oefenwedstrijd tegen het Nederlands militair elftal. Uit de regio spelen Maurice Voge laar (RKAVV), Tim Kluivers (Katwijk) en de Noordwijk-spe- lers Vincent Herpers en Wout van der Kolk mee. Bondstrainer Henk Groenier komt zaterdag om 16.00 uur een speciale training geven bij handbalvereniging Stompwijk '92. Groenier neemt de oudste junioren en de vrouwen- en mannenselectie onder handen. René van der Gijp houdt op 22 maart een lezing voor 'de Vrienden van SV Kickers'. Marcel Didden en Paul Mul der nemen op 24 maart af scheid als bestuurslid van de gymnastiekvereniging Excelsi or. De bijna 102- jarige Leidse club houdt zaterdag een testdag voor jongens van 7 tot en met 16 jaar. Plaats van handeling is iel U de Tumhal in de Me%( Aanvang 11.00 uur. H;e 1 Bert van Haaften is djd; turn trainer van Excelj De ex-Ajax-cricketsiu nie van Leeuwen (KZf® jolijn Molenaar (Quic^ genomen in de voorlo lectie van het Nederla. wencricketteam. Evefee (Ajax Leiden) is gekote Oranje en Ajacieden F, den Brandeler en Artljlc se maken deel uit van'ac lende jeugdselecties. Het bestuur van voejn] Wilhelmus uit Voorbid] weer praten over een de fusie met Tonegido. »n Hennie de Romijn isyc mend seizoen weer arr trainer bij FC Lisse na nieuwe hoofdtrainer L aali. De nieuwe elftallr wordt Johan Tulen. Rij tract met keeperstrair Blankespoor is verlenjjc John Lammers fungL rest van dit voetbalsejie trainer van Achilles Vya oud-prof assisteerde L seizoen Peter Bosz bij 4 schap. Lammers neeiju middellijk de taken o\a^ Jan Oosterhuis, die s week bij de zaterdagse ser voor gezien hieldja De website van het lit klaarde Zwart-Wit '28ia< weekeinde omgedoopsc torisch Archief R.C.V.! Wit'28'. De site is te vj www.zwartwit28.nl. ,1 Radjin de Haan, ouif' van FC Lisse, blijft trail het Haarlemse HFC. f neemt hij ook vijfdeldjje Wit onder zijn hoedefu Het Haagse KSD is èe degradant in het amajji bal. De ploeg staat in jl< klasse A onderaan met, puntentotaal van miijn kreeg punten in minera aanleiding van de gesto Edwin Grünholz keent bij FC Kranenburg. Dfe Ier komt dit seizoen njg voor HS Texas DZS. oe Voorhouter Louk Vete! met zijn bridgepartne Jansma geselecteerd t| EK, dat van 20 juni toj| Malmö plaatshf juli it lisse - Jeffrey en Kevin Winter staan volop in de belangstelling van eerstedivisionist Emmen. De twee broers die dit seizoen uitkomen voor hoofdklasser FC Lisse speelden gisteren met de reserves van Emmen een oefen wedstrijd tegen eersteklasser HZW. „We speelden beiden, zoals bij Lisse, op de as van het veld en dat ging goed", zegt Jeffrey. „In het begin kon ik aardig wat pas- sjes geven en ik mocht de vrije trappen nemen. Van assistent trainer Alfons Arts kregen we te horen dat de belangstelling blijft en dat ze een bevestiging h hebben gekregen vault wisten", reageert Kevye De broers hebben ju naar een overgang „Emmen is een mooije altijd goed meedraaitio ste divisie." De pk$ Oosten van het lanei coacht wordt door Bj Riekerink, bezet dit sL plek in de subtop. De broers kunnen 11 afwachten. „Of het f is? Nee, ik weet datjy heb gevoetbald. En a|a doorgaat blijf ik met ibi plezier op zaterdag s^r dus Kevin Winter. I Elftal van de week Jansen "W Korbee (Ter LeedeW (Moordwijk) Tuinenburg Van Beelen Mussche (Quick Boys) yjj (Qüick Boys) (Ter Leede) EgbertsW Van der Gun (ARC) W (Qdick Boys) (Quick Boys) Spelersklassement speler club 1. Mamix van der Gun Quick Boys 2. Sander Molenaar Katwijk 3. Raymond Flaton Quick Boys 4. Jurgen Faerber Ter Leede 5. Hendrik van Beelen Quick Boys 6. Richard Hoek Quick Boys 7. Rogier Koordes Ter Leede Peter Kromhout Quick Boys 9. Robbert van Wijk Rijnsburgse Boys 10. Dennis den Turk Quick Boys Rijnsburgse Boys 11. Raymond Kolder Bas Lensink Ter Leede Brian Mussche Quick Boys Orson Naarendorp FC Lisse Carlo van Zeist Ter Leede 16. Niels van Duijn Quick Boys 17. 3 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club zaterd 1. Quick Boys (7,36) 2. Ter Leede (7,15) 3. Rijnsburgse Boys (-,--) 4. FC Lisse (5,86) 5. Katwijk (6,73) 6. Noordwijk (6,46) 7. ARC (6,17) Leidse zwemmers kunnen landstitel zondag prolongeren Vroemen stelt Wassenaar teleur voorschoten - Atletiekfrainer Bram Wassenaar is teleurge steld in zijn pupil Simon Vroe men. Zonder dat de 59-jarige Voorschotenaar het wist, stapte de Europees-recordhouder op de 3.000 meter steeple chase over naar de Oostenrijkse coach en medicus Helmut Ste- chemesser. „Ik wens Simon succes op de Olympische Spe len in Athene, maar vind dit niet zo lief van hem", zegt Was senaar. Simon wilde wat ver anderen aan zijn trainingspro gramma. Mij gingen die wijzi gingen te ver. Daarom besloten we dat Simon zijn eigen weg zpu gaan. Als bondstrainer zou ik zijn schema's toch nog zien. Maar onze samenwerking ver andert nu hij voor Stechemes- ser kiest. Ik denk niet dat Simon mij blijft betalen. Ik trek dan minder tijd voor hem uit." leiden - Het landskampioen schap van zwemvereniging LZ 1886 kwam vorig jaar als een verrassing. Dit seizoen bewij zen de Leidsezwemmers dat het geen incident is geweest. Zon dag kan LZ in Spijkenisse de ti tel prolongeren. In de vierde en laatste wedstrijd verdedigen de Leidenaars een voorsprong van 50 seconden op naaste concur rent Hoogeveen. De zwemcompetitie bestaat uit vier wedstrijden, waarin alle af standen minimaal één keer aan bod komen. Van jongens en meisjes vanaf tien jaar tot en met mannen en vrouwen seni oren, in de strijd om de titel voor beste zwemclub van Ne derland telt alles mee. De beste twee tijden per afstand worden telkens bij elkaar opgeteld. Vo rig jaar had LZ 1886 voor de laatste dag een voorsprong van honderd seconden, nu is dat de helft. „In theorie is dat nog in te lopen", zegt Ruud Heijnekamp, voorzitter van de zwemcom- missie. „Als we tegen een dis kwalificatie oplopen, holt het hard achteruit. Dan krijg je een vervangende tijd toegewezen, die natuurlijk niet te vergelijken is met de echte tijd." Het moet echter raar lopen, wil LZ de titel niet binnenhalen. Vorige week is Hoogeveen 15 seconden op de Leidenaars in gelopen, de resterende voor sprong is nog meer dan drie keer zoveel. „Als we geen col lectieve offday hebben, zie ik het niet meer fout gaan", zegt Heijnekamp. Met talenten als Michael van der Linden en Nick Driebergen in de ploeg heeft de Leidse club misschien wel sterren van de toekomst in huis. Beiden heb ben zich al geplaatst voor het Europees kampioenschap voor jeugd, dat in juni in Portugal wordt gehouden. Van der Lin den excelleert vooral op de 100 en 50 meter vrije slag, Drieber gen op de rugslagnummers. „Maar met twee sterke zwem mers red je het niet, de compe titie gaat over de hele breedte", zegt Heijnekamp. „In een wed strijd, die tweeënhalf uur duurt, worden twee estafettes en zes tien tot twintig individuele nummers gezwommen." Het kampioensfeestje is in elk geval al besteld: de huldiging van de Leidse ploeg moet zon dagavond plaatshebben in het Koetshuis bij De Burcht. „Het risico bestaat dat we daar alle maal met een gezicht als een oorwurm zitten", beseft Heijne kamp. „Maar dan moet er wel iets helemaal misgaan." ~|1: Topscorers Wierenga en Knollema willen promoveren met LSW'70 Een bijzonder aanvallend inge steld Elftal van de Week. De de fensie was eenvoudig te selecte ren: er vielen tien achten, waar van vier voor verdedigers. Twee rechtspoten, twee linksbenigen. Klaar is Kees. Brian Mussche was de enige 'echte' midden velder met een acht, maar ge lukkig kunnen Hendrik van Beelen en Hicham Rbii daar ook uit de voeten. Voorin loopt de snelheid van Bak, Van der Gun en de revelatie van afgelo pen weekeinde, ARC's Paulus Egberts. In het Spelersklassement rukt Van Beelen op. Zijn acht tegen Scheveningen lanceert hem van de tiende naar de vijfde plaats. Orson Naarendorp (FC Lisse) gaat met dezelfde snelheid de andere kant op: van plaats zes naar de gedeelde elfde positie- «Ip het clubklassement blijft al lés bij het oude: Quick Boys leidt, ARC draagt de rode lan taarn. door Loman Leefmans leiden - Wierenga en Knollema, tiet klinkt als een Friese firma, maar het gaat om de voorhoede v?n LSW '70. Als de voorteke nen niet bedriegen wordt de Leidse studentenclub voor het eerst in zijn 34-jarige bestaan kampioen. En dat uitgerekend in een periode waarin het bestaan van de vereniging zwaar onder druk staat door een afnemend ledental, een aftakelende ac commodatie en de dreiging van een gedwongen verhuizing. De 29-jarige Niels Knollema en de drie jaar oudere Peter Wierenga nemen de problemen voor lief, zp blijkt uit een tweegesprek. Wierenga: „Ik ben geen Fries, maar een Groninger en ik stu deerde klassieke talen. Tijdens mijn studie heb ik eerst bij vv Öegstgeest gevoetbald. Ik ben p(is later bij LSW terechtgeko men. Ik werk als journalist bij de Staatscourant. Knollema: „Ze noemen mij een Drent en dat laat ik maar zo, hoewel ik ook in Groningen en Noord-Holland heb gewoond. Ik deed hbo-verpleegkunde. Bij LS- W zeggen ze dan: je hebt dus niet echt gestudeerd'. Bij Groot Rijnland werk ik in de wijkver- pleging." LSW is nooit een omvangrijke club geweest en heeft altijd moeite gehad om het hoofd bo ven water en de selectie op peil te houden. Daar weten de twee, die sinds 1996 lid zijn, alles van. Wierenga: „Het is dat afgestu deerden lid mogen blijven, an ders had de zaterdagtak in elk geval niet meer bestaan. De laatste jaren krijgen we er mondjesmaat wat spelers bij, maar de club doet weinig aan pr en goede voetballers die in Leiden komen studeren, hebben vaak geen zin om zich bij een club aan te melden ergens on derin de vierde klasse. Knollema: „Als je bij een wille keurige tweedeklasser op de bank zit, krijg je al 50 euro per wedstrijd. Wij hebben soms al moeite om een paar shirtjes bij elkaar te ritselen. Daar komt nog bij dat de ooit grote univer sitaire zaalvoetbalcompetitie Hendrik van Beelen rukt op. Archieffoto: Henk Bouwman leiderdorp - Erik Dubbeldeman had er meer dan gemiddelde aanleg voor, maar desondanks ging voetballen hem meer en meer tegenstaan. Hoewel hij alle jeugdselecties van RCL doorliep, zag de veertienjarige Leiderdorper geen voor uitgang in zijn sport; hij voelde zich als hét ware gevangen tussen de kalklijnen. „Ik had het gevoel dat we steeds hetzelf de aan het doen waren." In de boksring vindt hij langzaam maar zeker zijn vrij heid terug. Voetballen zit een beetje in zijn bloed. In de diverse takken van de familie komen wel meer getalenteerde spelers voor. Neem nou zijn neef Barry, die jarenlang in de zaterdagse hoofdklasse acteerde als spits van Katwijk en nu zijn carrière afbouwt bij Docos. Zelf was Erik Dub beldeman nooit zo'n offensief ingesteld type als zijn neef. Bij RCL speelde hij doorgaans aan de rechterkant, soms op het middenveld en dan weer in de de fensie. Maar op den duur maakte het hem niets meer uit. Waar de trainer hem ook posteerde, Dubbeldeman voelde zich niet meer thuis op het voetbalveld. „Het ging me tegenstaan. Daarna ben ik op zoek gegaan naar iets totaal anders." Iets totaal anders, aan die eis voldeed boksen zeker. Dubbeldeman kwam via zijn vader terecht bij de boksschool van Chris Lantrok, in de Leidse Corantijn- straat. „Mijn vader kwam hier vroeger ook boksen. 'Dat is iets voor jou', zei hij tegen me toen ik besloot te stoppen met voetbal." Drieënhalve maand later blijkt zijn over stap een schot in de roos: Dubbeldeman is in zijn element. Twee keer per week werkt hij zich twee uur in het zweet. Vooral de afwisseling tussen boksen en allerlei fitnessoefeningen bevalt hem, net als het feit dat de trainingen in groepsverband worden gegeven. „Fit nessen deed ik altijd al toen ik voetbal de. Maar dat doe je helemaal alleen. Hier ben je met z'n allen bezig, al is bok sen in principe een individuele sport." Het is nog te vroeg om Dubbeldeman een glorieuze boksloopbaan te voorspel len, maar volgens Lantrok is de jongen uit het juiste hout gesneden. „Erik heeft een geweldig doorzettings vermogen en mentaal redt hij zich ook aardig als hij onder druk wordt gezet." die er werken, maar als je naar accommodaties kijkt in andere universiteitssteden zoals Delft of Groningen dan is het in Leiden armoe troef. Doordat er plan nen voor een verhuizing zijn, wordt er ook niets meer aan on derhoud gedaan. In de douches van onze kleedkamers is le- gionella geconstateerd. Daar door. moeten de tegenstanders en wij in de sporthal omkleden, vaak in dezelfde ruimte. En dat gaat al bijna twee jaar zo. Wierenga: „Pimpelen in onze kleine kantine is er ook niet meer bij en dat is jammer. Daarom gaan we na afloop re gelrecht naar café Einstein, onze hoofdsponsor." Erik Duljj man: „h doe je h alleen. je met 1 bezig, aL sen in pi een indL sport." I* Mark La, En met zijn bokskwaliteiten zit het toch ook al snor, zo bewees Dubbeldeman eind januari. Toen werd hij winnaar van de Leidse bokskampioenschappen, in de beginnerspoule. „Hoe hij zich verder ontwikkelt, is moei lijk te zeggen", aldus Lantrok. „Hij moet geleidelijk beter worden, want superta lenten komen hier nou eenmaal niet aanwaaien. Maar de progressie is duide lijk zichtbaar." Zelf heeft Dubbeldeman nog geen duidelijk doel voor ogen. „Ik zie wel hoe ver het gaat. Als ze me goed genoeg vinden, wil ik best wedstrijden gaan boksen." Hoe het ook loopt, Dubbeldeman profi teert nu al van de bokslessen die hij volgde. De vwo-leerling merkt dat zijn persoonlijkheid erdoor veranè! positieve zin wel te verstaand rustiger geworden, minder bruï| eerste twee klassen van de na school had ik veel problemen y Ik ben zo iemand die niet kair\ in de klas en ik had daardoork varingen met docenten. Dat gi nu kan ik mijn agressie en endi door eens lekker tegen de zak t|c e Maarten Dekker ie 'Sportkids' is een serie over jeugdig' uit Leiden en omgeving. Heeft u tip ties voor deze rubriek, mail dan nP dactie.ld@hdc.nl Niels Knollema (links) en Peter Wierenga; de topscorers van LSW '70. Foto: Taco van der Eb zwaar terugloopt. Dat was vroe ger altijd dé gelegenheid om spelers voor LSW te recruteren. Zo ben ik in elk geval bij LSW gekomen en Peter ook. In het verleden konden we nog wel eens een paar buitenlandse stu denten opstellen die voor korte tijd in leiden verbleven. Door de invoering van spelerskaarten is ook dat niet meer mogelijk. Trainer Wim Mugge bekende in een interview met deze krant ooit openlijk dat er in het verle den wel eens ongerechtigde spelers meededen. Studenti koos grapje, moest kunnen. Knollema: „Er valt inderdaad weinig meer te sjoemelen, maar het neemt niet weg dat er nog eigenlijk alleen bij een studen tenclub kunnen. We zijn al tivee keer de tas met de tenues verge ten. Sta je bij De Sleutels, blijkt dat de speler die de shirtjes heeft, dacht dat de wedstrijd was afgelast. Moesten we in het reservetenue van De Sleutels spelen. Wierenga: „En we wonnen met 3-2, dus met een grote glimlach gaven we na afloop de spullen terug. Ander voorbeeld: onze voorzitter speelt ook in het eerste elftal en hij maakt gebruik van een navigatiesysteem in zijn au to. Dat apparaat stuurde hem dwars door Den Haag toen we bij GDA speelden. Iedereen reed om en was op tijd, maar de voorzitter kwam hopeloos te laat. Het gerucht gaat dat Gerald Si- bon een keer een oefenduel meedeed. Knollema: Hij is een vriend van me, maar zover is het nooit gekomen. Hij zou op mijn ver jaardag, ik de tijd dat hij nog bij Ajax voetbalde, een training ge ven. Grote opkomst natuurlijk. Helaas ging dat door het slechte weer niet door. Zijn we maar wat gaan drinken in de binnen stad." Vorig jaar nacompetitie, dit sei zoen koploper. Plotseling tim mert LSW aan de weg en komt promotie in zicht. Knollem&: „We zaten er vorig seizoen dicht bij. Het is mooi om te zien hoe de komst van een paar spelers iedereen weer op scherp heeft gezet; Koen Jansen van Rijnsburgse Boys, Alwin Douwes van Ter Leede en Daan Botje. Door hen zijn we ook in de breedte gegroeid. De tijd dat LSW acht spelers had en uit al lerlei studentenhuizen spelers uit hun bed moest trekken om mee te doen, ligt ver achter ons. Wierenga: „Ook Wim Mugge heeft er weer helemaal zin in. Het was logisch voor een coach die al zo lang bij deze club zit dat er iets routineus in zijn trai ningen sloop. We gaan het moeilijk krijgen, maar ik denk dat we de derde klasse aankun nen en dan blijf ik in elk geval nog een seizoen om dat mee te maken. Promotie is belangrijk geworden. Als het lukt, komen er misschien wat spelers bij. Lukt het niet, dan lopen we het gevaar dat de eerder genoemde jongens vertrekken. De sfeer en de prestaties zijn uitstekend. Over de staat en de toekomst van het universitair sportcomplex valt beduidend minder te lachen. Knollema: „Het is schrijnend. Niets ten nadele van de mensen Op het moment dat het nieuws van een mogelijke sluiting of verhuizing van het universitair sportcomplex naar buiten kwam, rinkelde de telefoon bij voorzitter Gerben Waasdorp. LFC, Lugdunum en ASC hingen aan de lijn. Wierenga: „Ver schillende clubs willen ons graag herbergen. Dat maakt ons sterk, vooral naar de universiteit toe. Het maakt mij niet meer uit op welke plek we gaan spelen, als we onze naam maar kunnen behouden. Ik denk ook niet dat LSW verloren gaat, ondanks al le problemen. Zo lang er een universiteit is, zal er ook gevoet bald worden. Opsporing verzocht leiden - De Leidse Studenten Voetbal Vereniging bestaat komend seizoen 35-jaar. Eén van de festiviteiten rond het jubileum is een omvangrijke reünie. Doordat ledenlijsten in het verleden niet altijd even secuur werden bijge houden of zelfs helemaal zijn verdwenen, zoekt het bestuur hulp van voormalige LSWers die over oude adressenbestanden, elftalop- gaven of -opstellingen be schikken. Zij kunnen via ls- w70@hotmail.com contact opnemen.

Leidsch Dagblad | 2004 | | pagina 18